Keresés

Részletes keresés

BSzTom Creative Commons License 2014.04.19 0 0 7292

Engem egyáltalán nem zavarsz.

Olyasmi vagy számomra, mint a Barátok közt valamelyik hőse: tudom, hogy van ilyen sorozat és tudom, hogy ez sokaknak sokat jelent. De mivel a sorozatot csakúgy nem nézem, mint ahogyan a fórumokat is ritkán látogatom, jókat szórakozok rajta, hogy másoknak milyen alacsony az ingerküszöbe. Ez utóbbiaknak üzenem ismételten, hogy DNFTT, azaz: Do not feed the trolls. De ha mégis etetitek, akkor fetrengjetek csak a saját végbéltermékeitekben. Ja és a trolléban. :D

 

Én inkább teszem a dolgom, mert van miért és ha közben mások másért és másképp teszik, akkor határozott vállrándítással intézem: az ő dolguk.

Nem kell mindenkinek mindent ugyanúgy gondolnia vagy csinálnia, mint nekem, hiszen akkor borzasztóan unalmas volna a világ. Ahogy Konfuciusz fogalmazta nem olyan régen, pár ezer éve: ahol két ember mindenben tökéletesen egyetért - ott az egyik felesleges.

 

Örülök, hogy a ti életeteknek is van értelme. :)

 

PS:

"Ne adj igazat.

Neked túlsokba kerül -

nekem meg épp van"

F.Á.

Előzmény: elemzo9999 (7290)
BSzTom Creative Commons License 2014.04.19 0 0 7291

:)

Előzmény: kekov (7289)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 7290

A szakmai véleménykülönbségek esetén ha valaki erőszakkal akarja nyomatékosítani az érveit, az nem az a színvonal amivel érdemes foglalkozni.

 

De én nagyon gyáva vagyok  :) :) és ilyenkor mindig azt mondom hogy neki van igaza és  kész. :)

 

Ebből vehet sok mindent a TESCO -ban. Pld. sört.

 

Szóval hivatalosan kijelentem mindenki előtt hogy k...v nevű kályha tudósnak mindig igaza van és ha még sincs, az csak a látszat amit mi egyszerű halandók nem érthetünk meg mert  szellemének szárnyalása már részünkre elérhetetlen magasságban történik,  ebből következik hogy vélhetően akkor is neki van igaza, és ez így van jól. 

 

 

Előzmény: BSzTom (7288)
kekov Creative Commons License 2014.04.17 0 0 7289

„ minek veszekedni, amikor verekedni is lehet?”

 

tudom, az ilyeneket Fülén simán pofánverik ...

 

... de Jenőn is ! ;)

Előzmény: BSzTom (7288)
BSzTom Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7288

Gyermekeim! Hányszor mondjam még: minek veszekedni, amikor verekedni is lehet? Amatőrök. :D

kekov Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7287

... ja, és ne fáradj, többé nem látlak ;)

Előzmény: kekov (7286)
kekov Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7286

„... hogyan kell a hülyékkel tárgyalni, eladni nekik valamit stb”

 

 

Olyan egyetemet keress ahol azt tanítják, hogyan lehet irracionálisa gondolkodókat (v.ö. hülyéket) rábírni arra, hogy zagyva agyszüleményi végtermékét ne akarjanak eladni  normálisan gondolkodó embereknek.

 

vagy:

társulj Széles Gáborral, és az ő antigravitációjával / energiacellájával és a te kályháddal sokra vihetitek.

 

az emberek épeszű fele is jól járna

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7285)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7285

Rosszak az idegeid, egy sör nem elég, igyál kettőt.

 

Nem kell leszólni a "parasztokat" a nagyon okos és híres tüzeléstechnikai iparág már így is totál hülyének nézi őket. a roppant gazdaságos fém dobozok és hasonlóan fejlett kandallóbetétek eladásával.

Persze mind 99% -os hatékonyságú.

 

Az országban kb. 7 millió "paraszt" használ egyedi fűtőeszközt, 2 millió épületben kb. és csak egy része gázkazán, amit hamarosan kikapcsolhatnak mert nem tudják kifizetni a gázt.

 

Miért nem oldottad meg eddig Te mint  hatalmas IQ-val rendelkező ezt az apró problémát?

 

A béltermék készülék már a következő szezonban teljesen automatikusan szabályozott kimenő füstgáz hőfokkal fog rendelkezni (meg ne kérdezd hogyan), és az alap fűtésen kívül alternatív módon készít +melegít vizet vagy kapcsolható légfűtésre  és a kimenő hőfok alapján beállítható a maximális hatékonyság. Így már nem kell méregetni sem, mert minek.

Az emissziós értékek az egy másik móka most azt nem ismertetem, de a maximális tűztér hatékonyság miatt az emissziós értékek simán teljesítik a tv. elvárásokat.

Lemaradtál, ennyi.

 

Mellesleg,  ha utána olvasol, egyetemen tanítják az irracionálisan gondolkodókkal történő kapcsolattartást (magyarul hogyan kell a hülyékkel tárgyalni, eladni nekik valamit stb.)

 

 

Igen nagy üzlet ez, sajnos nekem is utána kell olvasnom, és akkor sikeresebben tudnálak meggyőzni ha szükségem lenne rá, de nincs.

 

Előzmény: kekov (7284)
kekov Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7284

yes, I  uderstand you dickhead.

I understand what you say and what you doing too ...

 

igyál TE sört a parasztokkal, akiket vakítasz a faludban, és fellengzős tudálékos dumáiddal kábítasz, és tátott szájjal bámulnak rád mekkora ember vagy ...

 

félszemű vagy te a vakok közt ... te szerencsétlen alulművelt feltaláló

 

ui.:

 

 

a kályhád NEM végtermék valóban, hanem BÉLTERMÉK 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7283)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7283

 

 

Ez egy kísérleti kályha NEM végtermék, vagy áru.

Do you understand what I'm saying?

 

Lesz olyan időpont amikor ezt képes vagy végre  felfogni?

 

De ha bármilyen profi burkoló burkolatát látnád akkor tudnád mi van belül?

Ugye nem. 

Igyál egy sört az segít. 

Előzmény: kekov (7281)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7282

A nem régiben megtartott információs napra szerintem volt érdeklődés.

De úgy vettem észre, hogy még nagyobb érdeklődés lenne, a gyakorlati bemutatóra.

 

Ezért a nyárra bemutató építést tervezek.

Még nem dőlt el a helyszín, egyebek.

De előzetes jelentkezéseket várok az e-mail címemre. Hogy valóban van-e rá szükség/érdeklődés.

 

Sancibácsi.

kekov Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7281

... vidd magaddal ezt a sz@rt is !

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7279)
maguborka Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7280

Ha arckremet akarsz vagy hasznalt bugyit esetleg fatuzeles erdekel na meg a puffertartaly elonyei akkor nezegesd. Ez az a bizonyos oldal.

 

 

http://www.pointernet.pds.hu/tuzifa/index.html

 

Rohogni er.

Előzmény: Kályháskristóf (7274)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7279

Dehogyis hagynám el a tudás forrását. :)

 

Csak tényleg rám szakadt a munka ami pont a lovas szezon kezdetén nem öröm.

 

Figyelek közben hátha tanulhatok valamit a nagy elődöktől.

 

De ha van valami eredmény akkor örömet fogok okozni :) 

 

 

 

 

Előzmény: Szentpet319 (7278)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7278

Nagytudású elemző olvtárs  elhagyni látszik az index fórun tömegkályhás közösségét?! Várom a tv riportot és a bemutató kályha pontos elérhetőségét!

Előzmény: elemzo9999 (7277)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7277

Most éppen elkezdtem szárnyalni a koppanást majd megnézheted a tévében.

Ennyi.

Előzmény: Szentpet319 (7275)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7276

Meg foglak keresni.

 

Most tényleg elkezdődik a projekt szervezési munka, holnap is itt lesz egész nap egy szakértő.

 

Itt már sok értelme nincs értelmetlen csevegésekbe és logikátlan párbeszédekbe bonyolódni úgy hogy nekem sincs még lehetőségem bizonyítani.

Na meg a lovas szezon is elkezdődött.

 

Lerágtuk a csontot, ismerem a véleményét minden hozzászólónak nagyjából, ennyi.

 

Ha lesz érdemi írni valóm, akkor megteszem, egyenlőre örülök ha benézhetek ide, kb nulla időm van erre most.

 

Most itt a zavartalan alkalom hogy beírják a "kályhás" végzettségű tudósok a nagy mérési eredményeiket vagy azt a tudást amit érdemesnek tartanak megosztani a világgal.

 

Majd figyelek hogy hátha van valami hasznosítható dolog és viszem mint a cukrot. :)

 

Ha lesz a közeledben felépített minta kályha szólok. A weblapot frissítenem kell úgyis, mert értelmetlen szórólapokra írni sok infót, majd megadom mindenkinek a linket és ott olvashatja amire kíváncsi.

 

Az új kályha jó, a huzatfokozó szintén, most már csak adminisztráció van amit utálok.

Előzmény: Kályháskristóf (7274)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7275

És a legnagyobb kérdés hol van az a kályha amiért megy ez a nagy felhajtás? Mert  eddig nem sok meggyőző erejű bizonyìték van róla!

Előzmény: Kályháskristóf (7274)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7274

Elnézést hogy beleugatok, de Sancibácsinak valóban ott vannak a kályhái, a sparheltes a legjobb. András én várom a kályhád, ismétlem, szívesen foglalkozom vele. Merre a 3000 fős napi látogatottságú oldal?

Előzmény: elemzo9999 (7272)
ab69 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7273

Neked még annyi eszed sincs, hogy észrevedd, milyen szánalmas az a szájkarate amit itt produkálsz...

 

Most már nagyon ideje lenne, hogy kimoderáljanak a francba, senkit nem érdekel maximum irritál a hadoválásod.

Előzmény: elemzo9999 (7272)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7272

Na ez egy pozitív reklám legalább.

Kihagytad azt hogy adóztál is, mert számlának látszó papírt sok vállalkozó szokott adni.

 

Nézd meg milyen egy rendes számla a Számviteli törvény szerint, mert ebben is lehet differencia és akkor sajnos nem érvényes a mutatvány.

 

A könyvelés is érdekes, és az a szerződés amit kötsz a vevővel. Az is érdekes lehet.

 

Ha elküldesz mindenről egy mintát akkor ingyen megmondom neked hogy otthon nézheted e a tévét.

 

"kályháim hatásfokát méréssel is tudom igazolni"

mérni tudod tájékoztató jelleggel, de igazolni nem

Egy szó sincs arról, hogy bárki ellenőrizné azt amit csinálsz mielőtt felrobbantod vele a falut. :)

A nyilatkozat nem véd semmitől.

Minőségbiztosítás = nulla.

Ez nem  a te dolgod lenne de ez a helyzet.

Előzmény: sancibácsi (7269)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7271

Like!

 

Hagyni kell hagy szárnyaljon csak, előbb utóbb majd koppan!

Előzmény: maguborka (7270)
maguborka Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7270

"

Na mit gondol erre Bandika?

Ne legyen másnak se! (Dögöljön meg a szomszéd tehene,...... ugye ismerjük a történetet)."

 

Nem - én nem erre gondolok.

csak arra, hogy nyomjátok már meg a gombot :) 

Előzmény: sancibácsi (7262)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7269

Kedves ide látogató tömegkályhát építtetni szándékozó fórumozó, érdeklődő!

Mielőtt azt hinné, hogy ez egy cirkuszi porond, hagy mondjam el:

(Egyeseknek az, nem vitatom :-)

A valóság az, hogy:

http://www.tuz-mester.hu/galeria.html

 

Ezek a kályhák, (és a többi ami nincs itt):

-számlát adtam róluk,

-garanciát vállalok értük,

-hőtechnikai számítás előzte meg, majd méretezés,

-kályhás szakmai végzettséggel rendelkezem, teljesen legálisan építettem,

-kivitelezői nyilatkozatot adtam róluk (tüzeléstechnikai hivatal kéri átvételnél, használatba vételi engedély megadásakor,....),

-számítást is adtam róla a tulajdonosnak (fűtőképesség, tűztér teljesítmény, és a többi,....)

-gázelemzőt vásároltam nemrég; tehát a kályháim hatásfokát méréssel is tudom igazolni a jövőben.

 

http://www.tuz-mester.hu/index.html

 

sancibácsi Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7268

"Van az írásaitokban halomnyi logikai ellentmondás."

 

Csak a tiédben!

 

 

 

 

 

"1. Van ma konkrétan tömegkályha építésre jogosító végzettség?

 

Nincs."

 

Látod (felfogod-e ez még kérdés?) ez a homokozó szint=> óvodásként teszed közröhejjé magad!

 

Ha gondolod fojtasd. Mondtam, én befejeztem a témát.

Amíg ilyen hülyeségeket írsz, addig senki nem fog komolyan venni itt.

(olvass vissza:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129397840&t=9157278

)

Ha elfogadsz egy tanácsot: válts stílust, hallgass meg másokat (főleg ha nálad okosabbak, tapasztaltabbak, gyakorlottabbak, és a többi....).

 

Mert igazából itt a fórumon ezzel az eddigi produkcióddal csak saját magadnak ártottál. Közröhej tárgyává tetted magad!

 

Ha szeretnéd, hogy nevessenek rajtad (én amúgy élvezem =>csináld bohóc; csináld még!!!!) akkor csak előre a megkezdett úton! Csináld!

Ha azért azt szeretnéd, hogy bárki komolyan vegyen, akkor fel kéne nőni ebből a homokozó szintjéről :-)

Az olyan dolgokkal pl. hogy fehér, nem kellene vitázni, és pirosnak, meg feketének mondani. Mert ebből mindenki leméri a fajsúlyodat, hogy a lepkéét már majdnem eléri, és a szavahihetőségedet,: hogy már-már a felét eléri a politikusoknak...:-)

A választás a tiéd! Ez csak az én tanácsom. Mert nekem mindegy mekkora hülyét csinálsz magadból.

(Én várom a folytatást! Ez jó kis kabaré, és ingyen van :-)

 

Ui:

Még nem írtad meg annak a kályhásnak nevét, honlapját, referenciák megtekinthetőségét......! Ne felejtsd el!

:-)

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7264)
vberko Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7267

"Van az írásaitokban halomnyi logikai ellentmondás."

Miután a te összevissza handabandázásodra próbálunk reagálni előfordulhat. Bár legalább magunkat nem hazudtoljuk meg mint ahogyan te tetted már nem 1x.

Előzmény: elemzo9999 (7264)
vberko Creative Commons License 2014.04.11 0 0 7266

"A joghézag ott van hogy ha magának építhet bárki hivatalosan és akkor nem is kell papír, mert mindenki magának fogja építeni és kész."

Mint sokmindenben ebben is igen nagy tévedésben vagy. Ez nem IKEA szekrény.

Előzmény: elemzo9999 (7264)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 7265

"A tananyagod pedig ... hogy is fogalmazzam ... a 10 évesek szintjén talán még poénos is."

Intelmeid alapján egyszerűsítettem a tananyagot.

Kötelező lesz a lézeres vízszint mérő.

A felvételi pedig abból áll, hogy egy vajas kenyeret kell megkenni pontos rétegvastagsággal. akinek sikerül, fel van véve.

 

Olvasni nem kell tudni minden műveleti rajz ábrákkal és piktogramokkal lesz ellátva.

Így fordítási költség sincs.

 

Tiéd a pont.

Előzmény: vberko (7260)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 7264

Van az írásaitokban halomnyi logikai ellentmondás.

 

1. Van ma konkrétan tömegkályha építésre jogosító végzettség?

Nincs.

kályhás univerzális képzés a jelzett tananyag szerint csak általános ismereteket tartalmaz (nekem megvan a teljes dokumentum). Hőtan stb. szóval a kitöltő szósz, púder. Ezen az alapon minden mérnök és fizikus kályha építő is, mert minden ismerettel rendelkezik ami csak kell, + szoftverek akár.

 

A tanfolyamos barátomnak ez volt a dolga évekig, Ő az akinek van erre gyakorlata hogy OKJ dolgot gyártson ha kell, persze kell néhány bedolgozó. Ilyen projektek gazdája is volt párszor, tehát a gyakorlati része is megvan.

Csak Te nem szervezhetsz mint tanfolyam szervező, mert nem vagy akreditálva és ennyi is volt a móka. Oktatni is csak akkor ha már neked is megvan a végzettséged. Ez nem fodrásztanfolyam.

Aki nálunk oktatni fog az szakmai elismertséggel rendelkező, több diplomás mérnök, stb stb. 

Nálam a gyakorlati munkához nem kell igazán komoly előképzettség, max két óra gyakorlás és kész is van a szakmai gyakorlat. Hihetetlen? Lehet.

 

Az IKEA szekrény összerakásához kel bútorasztalos végzettség? Pedig ha rosszul rakja össze és a nagymama fejére esik a szekrény vagy a könyves polc akkor mi van?

Semmi, ráfogják a nagymamára.

 

Ha a cserépkályhába beküldök 3 vödör dióhéjat és úgy felrobban mint az űrsikló?

A kályhás a hibás?

 

De légy erős, műszakilag bizonyítható hogy ennél a cuccnál a balesetveszély a töredéke a szabvány kályhánál létezőnek. Direkt. Berakhatsz 3 vödör dióhéjat nyugodtan.

 

2. Mindig azt írogatod hogy papír nélkül nem lehet stb.

Na most akkor a gyakorlat számít vagy a papír?

Hiába tudsz autót vezetni a jogosítvány kell hozzá igaz.

 

3. A joghézag ott van hogy ha magának építhet bárki hivatalosan és akkor nem is kell papír, mert mindenki magának fogja építeni és kész. A hivatalos végzettségű szakembernek elég ha követi a folyamatot online, minek ácsorogjon a helyszínen. Meglátogatja legfeljebb a helyszínt előírás szerint (technológia) De ha már van végzettsége a munkásnak is akkor mi a kérdés?

A cserépkályhás főszaki is kétszer volt ott a helyszinen a munkásainak meg nem volt papírja egy szál sem. És?

Házat is építenek papír nélkül nem? Milliónyi ilyen ház van az országban. Legfeljebb volt egy típusterv hozzá és passz.

Na ez pont ilyen. Kell típusterv, bevizsgálja majd a híres neves szakértőnk és az akreditált intézmény, van kapcsolat a BME vel is. Aztán a szabadalom alapján a feljogosító papírhalom alapján pontos és minőségbiztosított módon implementálják a tervet .

Mi a kérdés? Autót is így gyártanak nem?

 

4. Az összes magyar kályhát le lehet bontatni ha a levegőtisztasági tv-ek nek meg kellene felelni holnaptól (Ausztria, Svájc, Németország ) stb törvényeit megnézheted.

Egy darab olyan vaskályha sincs a TESCOban ami megfelelne, a Wamsler kandalók sem felelnek meg .

Az sem felel meg amit te építesz fogadjunk (ha persze tudod minek kellene megfelelni).

Ha megépíted akkor be van vizsgálva műszakilag a kályha akreditált intézmén yáltal (kicsit sokba lenne). Persze, ég benne a tűz és passz.

Hagyjuk már a kábítást.

 

5. Amint írtam is, félreértésben vagytok (a modularitás nem az előregyártott modulokat jelenti). Az más. Olyan is van, de az enyém nem ilyen, nincs rá szükség.  

A LEGO kályha - vicces fogalom - mást jelent.

A Ford Mustangba is 6 féle motort lehet betenni, a karosszéria nem változik igaz?

 

"Eljött Lars Helbro, itt volt Alex Csernov is."

Jó buli lehetett, kár hogy nem tudtam még erről.

Ha volt sör is akkor pláne.

 

Fogadjunk hogy találkozni fogok vele? Hozok neked autogrammot :)

 

Előzmény: sancibácsi (7262)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 7263

Vágod ezt a dolgot látom :)

Végre valaki.

 

Két (láda) sör kiutalva a marketing költség terhére. :)

 

 

Előzmény: Ybasc02 (7261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!