Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

logoutx Creative Commons License 2003.07.17 0 0 94
?
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 93
Figyeljük az Asconásokat:))

by

gabo007 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 92
Sziasztok Ascona tulajdonosok!
Nemrég lettem én is az, azóta folyamatosan spécizem a gépet. C20NE motor automata váltóval. Nagyon szeretem, tök kényelmes és erős, megy mint a sertés.. 88-as gyártmány valószinűleg a utolsó darabok egyike lehet, és tök extrás- de még nem eléggé!
Lenne két villanyossági dolog, ami érdekelne. Az egyik h. hogy (v. hol) lehet beépiteni a GSI kadett digitális műszerét (láttam a GSI.hu-n egy ilyet, és nekem is van egy fölös digitműszerem, csak nem tudtam hogy lehet összepasszintani a spirált az elektronikával) és utólag lehet-e tenni bele trip computert?
Ha valaki tud valami jót, irjon! Thanks!
uhuhu Creative Commons License 2003.06.17 0 0 91
asconások fel!
kzombi Creative Commons License 2003.05.20 0 0 90
manta-z !

Beszéltem a sráccal ,csak most egy kicsit sürü a programom .
Szolok hogy ha megyek !!

Előzmény: manta-z (87)
gyussszi Creative Commons License 2003.05.19 0 0 89
Szvsz ez az egyik legjobban megcsinalt auto! Az enyem '82-es 1.6d, 5en kenyelmesen bebarangoltuk vele fel Erdelyt tavalyelott es nem nagyon akart 6liternel tobbet fogyasztani a hegyekben sem!
Kerdesem:
-szeretnem felujitani a muszerfalamat, meg az egesz belsejet, az egyik haversrac aszonta az ismerose 70K-ert, az egesz belsot meg muszerfalat ujrahuzza akar borrel. Egy kicsit sokalltam, de nem dolgozik tulajdonkeppen rosszul a srac. Szerintetek ez milyen ar erte?
-kellene meg mindig egy 5gangos valto, a bontos 40K-ert adja es beszerelesi garanciat vallal. Valakinek esetleg jo valtoja?

Sztpeti!!!
Mizujs a vassal?
:)

gyussszi

Rézpaci Creative Commons License 2003.05.19 0 0 88
Hali srácok! Nekem egy 1984-es 18E CD Asconám van, olyan, mint egy müszer (kasztnit kivéve - ezt javítgatom) húz, mint egy dinoszaurusz, szerintem ennek muraközikböl van a 115 lova :-)) . 8 éve szolgál nálam becsülettel, minden benne van, ami akkoriban szokás volt extra. (klíma meg abs persze nem van) De szeretem ezt az öreg jószágot, megszolgálta a pénzét már. 225e km van benne. Szevasztok!
manta-z Creative Commons License 2003.05.19 0 0 87
Majd küldj egy mailt mire jutottál a sráccal.
kzombi Creative Commons License 2003.05.19 0 0 86
manta-z !!

Mi van az álommotorral nem hivtál mikor lehet megnézni ??!!

Előzmény: manta-z (78)
belixxx Creative Commons License 2003.05.17 0 0 85
Lenne a haveri körömben egy csodaszép 1980-as 1.3-as Ascona.De tényleg, szerették, jól tartották.Ha valakit érdekel, dobjon nekem egy mailt.
uhuhu Creative Commons License 2003.05.17 0 0 84
egy szervizben dolgozom, és ott számitották be.

1.6D , 86-os, motor egész jó, váltó ewgy kicsit hangos, elég lepusztult állapotban van, tedihengeres fényezés, facsavaros felcsavarozások stb....

2 napig "restauráltam", mire az autóba mind a 4 ajtón keresztül be lehetett ülni, és a napi használatra alkalmas lett.

amugy egész jó autó, ez az elsö asconám., és tetszik.


és még van rajta 1 év müszaki.

olajfogyasztás: 4.000 km alatt egy fél liter 15w40-es olaj.

Előzmény: kzombi (83)
kzombi Creative Commons License 2003.05.15 0 0 83
uhuhu!

Hol sikerült ilyen olcson venni??
Legalább müszaki van rajta ??

Előzmény: uhuhu (82)
uhuhu Creative Commons License 2003.05.14 0 0 82
"mit adna érte, kemény 100e Ft-ot saccolt rá"

az egész jó ár.

én ötvenért vettem az enyémet.

86-os, 1.6 D.

Előzmény: PeterX (77)
kzombi Creative Commons License 2003.05.14 0 0 81
Manta-z!!

Köszi ollvastam !!
Hívlak!!

Előzmény: manta-z (80)
manta-z Creative Commons License 2003.05.13 0 0 80
Kzombi:

Mélment

kzombi Creative Commons License 2003.05.13 0 0 79
manta-z!!

Köszi !!
Hollehet megnézni a motort???
Mit tudsz még amotor állapotárol ??
Irj telefonszámot hol lehet az embert elérni !!
A segítségedet előre is köszi!!

Előzmény: manta-z (78)
manta-z Creative Commons License 2003.05.12 0 0 78
Szia Kzombi!

Szereztem neked állommotort 20SEH-t Kadett GSI-ből papírral szívó, kipuffogó csonkkal, ECU-val, kábelköteggel, légtömegmérővel, szóval mindennel együtt: 100eFt nem enged belőle egy ruppót sem állítása szerint, de próbálkozni lehet az ingyen van :-)

PeterX Creative Commons License 2003.05.12 0 0 77
Hali!

Úgy néz ki nem adom el mostanában. Omegát akartam venni, 700e kornyeken, de miután körbenéztem, hogy ezért az árért rosszabb műszaki állapotúakat lehet kapni mint az én 16 éves Asconám, úgy döntöttem, hogy megtartom. :) (meg amúgy pénzem sincs most, mivel a másik autót lecseréltük)

Egyébként az egyik kereskedésben megkérdeztem mit adna érte, kemény 100e Ft-ot saccolt rá, de azt is szájhúzva, avval a felkiáltással, hogy 50e-ért kilóra megveheti a '88-as Asconákat. Hozzátartozik, hogy itt láttam 500e-ért egy '91-es Omegát, kiglancolva eladásra, rengeteg hibával.

LP

Előzmény: kzombi (75)
öreglaca Creative Commons License 2003.05.12 0 0 76
kzombi! Az ár:190000 ft, alkudni kötelező! Még egy adat: müszaki 2003 októberig van a nagyvason.
kzombi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 75
PeterX!!

Mit kóstál az autód ??
Szeretném ha válaszolnál a kérdésemre !!
Mennyit szeretnél érte kapni ??!!

Előzmény: PeterX (65)
kzombi Creative Commons License 2003.05.12 0 0 74
öreglaca!

Mennyit gondoltál érte??

Egyébb:

Sajnálattal közlöm nem sikerült az üzlet a kadett gsi-vel !! Pedig már beleéltem magam a száguldás örömeibe!! Nem baj nem adom fel tovább keresem a megfelelő implantátumot!!

Előzmény: öreglaca (73)
öreglaca Creative Commons License 2003.05.10 0 0 73
OFF2! Elérhetőség: 0620 3855681 Egyebek: napfénytető, vonóhorog,új olaj, új szűrö, új vizpumpa, vezérműszij!
öreglaca Creative Commons License 2003.05.08 0 0 72
OFF! Nálam gondosabb gazdát keresek Ascona C 1982 1.8 E automata cirkálómnak!
manta-z Creative Commons License 2003.05.08 0 0 71
Egy hasonlító adat:
Haverom Vectra A GT-vel C20NE motorral 214 a vége. Bár nem Ascona némi rokonság van a két autó között.
manta-z Creative Commons License 2003.05.08 0 0 70
Sziasztok!

Sztpeti:

Sajnos nem tudom mikor nyit, de példul a haveromnak egy puffanás után nem működött, Egy másiknak meg állandóan nyitva volt úgyhogy nem is tett jót a motornak hogy hideg olajjal járt. Én a TÁDÉ B Asconába most fogom betenni egy E Kadett GSI-nek az olajhűtőjét, de abban a pillanatban egy olajhőfokmérőt is beszerelek a verdába mert az a tuti ha látom, hogy mi történik menet közben. :-)

kzombi Creative Commons License 2003.05.08 0 0 69
Manta-z!

Csak simán besétálok a mozaik utcába a papirokkal , hogy átalakitési engedélyt kérek erre az autóra ,és minden szó nélkül elintézik ?,
Utána oda viszem az autót vizsgáztatni ahova csak akarom ?? De teneked 2.0 motor volt benne elötte is , ha nagyobbra akarom cserélni akkor is így müködik??

Ha netán már erre is volt válasz elnézést de egy kicsit szétszórt vagyok mostanában !!Teljesen lázba hoz ez a motormizéria!!

Előzmény: manta-z (25)
kzombi Creative Commons License 2003.05.08 0 0 68
Sztpeti!

A kadett gsi 88-as 2.0-as motorral mennyit bir végre menni?? Ha tudok egy ilyet szerezni akkor a váltót is érdemes átrakni ugye??
Nem akarom elkiabálni de van egy ilyen autó kilátásban!!
Már előre izgulok , milyen érzés lesz erősebb mocival tépni!!Mivel néha ha hosszabb távra megyek szoktam autópályán menni kifejezetten izgi lehet legyürni a drága autókat.
Valóban érdekes lenne látni az arcukat amikor meglátják hátul az 1.6 feliratot úgy 200 körül!!

Előzmény: Sztpeti (67)
Sztpeti Creative Commons License 2003.05.07 0 0 67
Hi!

Kzombi:

Az én mocimmal a végsebesség is megnövekedett, és a gyorsulás is eléggé vad :)
A futómüvem le lett 7cm-vel ültetve, és keményebb gátlókat is kapott.
Részemről egyszer mentem a géppel 202-vel, de itt még elég komolyat huzott, csak nem akartam tovább kinozni. A mostani futomüvel elviselhetőnek tünt a dolog... kifegve gondolom előjött volna a para :)
Ha jól emléxek, akkor 180-190 között tettem fel 5-be:)
Az elméleti végsebességem 230 körül mozog, a motor előző gazdája 224-et már ment, és azt mondta hogy ott még mászik felfelé valamit.
Abban egyetértek, hogy lehet meglepetéseket okozni :) Az utolsó meglepetteim: VW polt pd tdi, VW Golf Gti (nem tudm milyen motor, csak elölről láttam), Audi A4 2.6
Gondolom örülhetnek amikor otthagyom öket, és csak azt látják az autó hátulján hogy 1.6 S :))))

más: Szerencsétlenkedek, mert valami szaros csavar begurult az ülésem alá, és folyamatosan gurul ide-oda :> Idegesitő hangja van.
Kiszedtem az ülést, találtam egy zsák apróságot... mentem vele 1 km-t, és ujra hallom a zörgését :>
Holnap ismét üléskiszerelés várható, mert nagyon idegesit hogy nem tudok uralkodni fölötte.
megint más: manta z: Nem tudod véletlenül, hogy a gyári olajhütö termosztátja hány foknál enged át?
Ma nézegettem, hogy a hütöbe vezető egyik cső már forró volt, de a másik még hideg.
Tehát már valamit átengedett egy rövid időre, csak a hőmérsékletre lennék kiváncsi .

manta-z Creative Commons License 2003.05.07 0 0 66
Haj!

Nekem R25-ös váltóm van 3,44-es difiáttétellel. Az elméleti végsebesség 233km/h óra lenne 6000-es fordulatnál eddig azonban csak egyszer tudtam vele 196-al menni mert elfogyott az út. Még kicsit mászott volna fölfelé, de szerintem Asconában megfelelő váltóval tud 200 körül menni biztosan.

PeterX Creative Commons License 2003.05.07 0 0 65
kzombi!

Mint lentebb már írtam, '87-es Ascona 2.0i GT, gyárilag van C20NE motorral. A bontáson én is gondolkodom, mivel alkatrésznek valószínűleg jóval többet ér az autó mint egyben. :)

LP

Előzmény: kzombi (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!