Keresés

Részletes keresés

jolanita Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10030

nagyon köszi!!!

Előzmény: milla10 (10029)
milla10 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10029

jó gasztros: www.gastromed.hu

nekem Csatár Évát ajánlották, Merényi doktornőhöz kerültem, nem mennék máshová sosem.

 

Előzmény: jolanita (10023)
jolanita Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10028

"Az első emberi megbetegedésről 1957-ben jugoszláv orvosok (Scarabalo és Deanovic) számoltak be. A baleset miatt korábban splenectomizált földműves halálos infekcióját Babesia divergens okozta. Az ép immunitású személyek Babesia microti fertőzéséről az első hírek 19b9-ben Massachusetts államból érkeztek. Azóta a világ számos országában jeleztek babesiosist." (in Kapiller-Szentgyörgyi: Kullancsok zoonózisok 2001 183-191)

Előzmény: AsdfxxxXx (10026)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10027

elnezest ezert, csak annyira nem szivlelem az embert! talan joggal. Az alabbiakhoz sem tudok mit hozzafuzni...nem veszelyes, aha, nem....pffff!

AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10026

 

kerdes: a babesia emberre is veszelyes...? (nem ideztem az egeszet!)  Lakos valasza: nem. Orszagos Epidemiologiai Kozpont honlapjan talalhato informacio alapjan: "a fentieknél ritkább, szintén kullancsok által közvetített betegség a humán babesiosis..." 

 

jolanita Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10025

az infúziót is Esztó javasolta? infúzióban mit kaptál? 

Előzmény: tnéii (10024)
tnéii Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10024

Artemisint kb. 3 hónapig szedtem,reggel este 4-4 szemet,nagyon ütős cucc,főleg az elején,csinált olyan herxet,hogy majd elpusztultam,de rásegítettem a géppel is. Azóta azok a tüneteim nem jöttek elő,hála a jó égnek,mert annyira kifordultam önmagamból,hogy visszagondolni is nagyon rossz. Rólam tudni kell,hogy egy nagyon vidám alkat vagyok,nos ebben az időszakban lettem egy olyan depis,állandóan sírós,de szó szerint egyfolytában,még éjszaka is arra ébredtem,hogy sírok,és már ott tartottam,hogy kész vége nem bírom tovább. Teljesen gyógyszer nélkül augusztus óta vagyok,jó a közérzetem,jól érzem magam! Tavaly szeptemberben kerültem el Esztóhoz,akkor írt fel egy ciflo-duomox kúrát,aztán felvettem 60 infúziót és még 3 antibio kúra. Közben én szedtem a samento-banderolt,az artemisint,fokhagyma cseppet stb.Azt nem mondom,hogy a nyelven úgy pörög,mint régen,a járásom nem olyan mint a betegség előtt,de élek,mert a debreceni klinikán másfél éve azt mondták,hogy nem tudnak meggyógyítani! Esztó az első alkalomkor azt mondta,hogy nem ígér semmit, de megpróbál segíteni!

Előzmény: LLinda (10000)
jolanita Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10023

http://www.ted.com/talks/lang/hu/peter_attia_what_if_we_re_wrong_about_diabetes.html

 

sziasztok, 

ezt tegnap osztotta meg egy ismerősöm a facebookon. 

úgy érzem témába vág.

a paleo étekzés

és az orvoslás témakörbe is. 

(a paleo-t én nem az ősember és a húsevés értelemben használom, kizárólag a cukor-keményítő-liszt-tej mentes diéta rövidítésére. )

 

mi lenne, ha egyszer valaki elgondolkodna azon, hogy bizonyos étrend és stresszes élet van, akit megbetegít van, akit nem...  ??

:) nem esnék hanyatt a csodálkozástól, ha pár év múlva bebizonyosodna, hogy a diabetest is baci okozza, aki pont a szénhidráttól érzi jól magát és mivel egyre nagyobb a kullancsok, szúnyogok, bolhák vektorszerepe ezért egyre nagyobb a diabeteszesek száma... hm-hmmm

 

jó gasztrós engem is érdekelne!!! 

 

AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.04 0 0 10022

sztem lehet, h most herx. de befolyasolhatja egymast is a ketto (oregano tetra kombo) illetve nalam a ciklus is. Iszonyu peldaul ciklus kozepen es a vegen. Szazszor borzalmasabb es itt nem csak a sarkanykodasomra gondolok, hanem kb akkor is "herxezem" sokkal erosebben. 

Előzmény: mylyme24 (10018)
milla10 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10021

ha kell szívesen küldök jó gasztrost...

mindenesetre fenttartom a véleményem, ha nem vallja be vki, hogy nem ért egy területhez, csak kapisgál, meg úgy csinál, mintha értene, az sokkal veszélyesebb a beteg számára is. és a beteg még kiszolgáltatottabb helyzetbe kerül, inkább küldjön el esztó, hogy nem ért a gasztros dolgokhoz, minthogy elkezdjen rá gyógyítani. ezt hívják ugyanis kuruzslásnak

ezt te sem akarhatod igazán.

ezzel az erővel te is gyógyíthatnád magad, annyit te is el tudsz olvasni az internetről, mégis egy szakértő orvos kezében lenni biztonságosabb, mintha esztó elkezdené kitalálni ,hogy mi kell a refluxra, szívbetegségre, sm-re, stb.

 

Előzmény: mylyme24 (10020)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10020

biztosan vannak, csak az enyém nem tartozik közéjük. pl volt olyan szer, aminek letagadta,hogy lenne bizonyos jótékony hatása, hazamentem,megnéztem és kderült,hogy nekem van igazam.Nemigen tudok válogatni,kisvárosban lakom. Egyébként óvatosságra intek mindenkit,hogy gondolkodás nélkül elhigyjen nekik mindent.(van egyéb tapasztalat is)

Előzmény: milla10 (10019)
milla10 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10019

szia! sztem korrekt , hogy nem kezd el rá gyógyítani. nem az ő szakterülete. és valóban én is olvastam, hogy a lyme is okozhatja. vannak nagyon jó gasztrosok, és fontos ezekkel a szakemberekkel együttműködni, legyen az kardiológus, neurológus vagy gasztros, a lymeorvosod egyikhez sem kell, hogy értsen, és jobb, ha bevallja, mintha elkezd kontárkodni.

Előzmény: mylyme24 (10014)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10018

Én centrumot szoktam,mert felpörget,csak az a baj, néha túlpörget.(alvás) Úgyhogy nem mindig szedem,néha mást szedek helyette. De olyankor könnyebben benáthásodom,ha abbahagyom.

 

Most nagyon fáj a torkom. Oregánot ,tetralysalt szedem, elég rosszul vagyok,de nem tudom,herx-e nem egyértelmű sajnos.(alvásminőség) 

Eleinte az oregáno frissítőleg hatott a fejemre-agyamra,azt éreztem.Meg úgy jobban is voltam... furcsa. Lehet úgy herxezni,hogy először vagy jól és utána rosszul?!

Előzmény: AsdfxxxXx (10016)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10017

a majfunkcio nalam is jo volt! en 5 napig figyeltem. Holnap megint sumamed, sztem semmit sem merek majd enni. 

Előzmény: badiol (10011)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10016

En nem szedek mindent. Annyit kellene, h egyszeruen tul sok, a vegen a vitaminok nyirnak ki es nem a lyme! O: a B vitamin komplex utott ki. Megnezem, amit irtal. Hatha...es veszek egy zappert. 3hete biorezo, de keveslem, bar azt sem tudom, h segit, vagy sem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10010)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10015

Egyébként már nem szedem nemszteroid gyulladdáscsökentőket nagyon régóta. (mivel nem is hatottak semmit) A Serrétiát szedem.(serra peptáz) Nagyon sokat segít.(mármint nem egy normális állapothoz,hanem az én állapoomhoz mérten sokat)

Előzmény: mylyme24 (10014)
mylyme24 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10014

Esztó azt mondja erre (reflux),hogy menjek gasztroenterológushoz,ő ehhez nem ért.És hogy szedjek gyomorvédőt.... sajnos ennyivel elintézi ezt a nagyon súlyos problémát. Hogy a lyme is okozhatja, azt már nem tudom, hol olvastam, de biztosan így van! 

A gyomorgyógyszerek egyébként általában nagy javulást hoznak a páciensnek.Amikor 14 évesen először volt ilyen gondom, teljesen rendbehoztak engem is.Sajnos a baj később, amikor jöttek a komoly lyme tünetek,a nemszteroid fájdalomcsillapítók tömeges beszedésétől visszatért.Senki sem figyelmeztetett, hogy ezek mennyire veszélyesek!!

Azóta gyakorlatilag egyre csak romlott,csak időlegesen javult. Tudom, hogy van megoldás,de nem tudom,hogy mi az :(

Anyukádnak  is volt lymeja?

Előzmény: jolanita (9993)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10013

itt ir a klinghardt spezialrol

http://www.klinghardtacademy.com/images/stories/rizol/rizol_information_sheet.pdf

 

 

lyme kezeles elott kell alkalmazni (candida, parazita, virusok)

badiol Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10012

Köszi:))) _Hát igen, ez a bizonytalanság nálunk a legrosszabb:( Azért mentünk el a cd57-re, hogy ha nem muszáj ne kelljen még egy kúrát esetlegesen elkezdeni , ha nem is az a baj..

Előzmény: Vank1 (9995)
badiol Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10011

Hát az ivással nincs gond, a pánik miatt elég sokat iszik. De a vérképében a májértékek nem voltak vészesek....akkor is lehet, hogy nem méregtelenít a mája??? Istenem, mi jöhet még???????? JA meg én most adok neki méregtelenítő valamit, azzal is lehet, hogy ártok? Bár rá van írva, hogy segít kiüríteni a toxinokat,

Előzmény: AsdfxxxXx (10009)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10010

vitaminkomplex engem is kkiut teljesen, doktorno fele adagolas konkretan 1 het agy, azota nem merem szedni oket, csak modjaval

 

elkezdtem a klinghardt spezialt

 

van szaga :)

 

bevetel utan fel oraval par perc hidegrazas, mast nem tapasztaltam eddig

 

ket cseppnel tartok, napi 4 a max

 

 

Előzmény: AsdfxxxXx (10004)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10009

Es meg egy Xynitta is irta a multkor, de a biorezos dokim is mondta, h annak is lehet jele, h a maj megterhelt, nem meregtelenit (sok a gyogyszer, toxin, stb) rendesen a szervezet. Igyon sokat, esetleg infraszaunazzon, ha birja.

Előzmény: badiol (10007)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10008

Fogalmam sincs, h meddig :( Azert figyeljetek, h mitol lehet, milyen es terjed-e stb. ha osszekotheto etellel, itallal, vitaminnal stb. akkor azt hanyagoljatok. a probiotikumot szedje tovabbra is, van peldaul egy bio-kult nevu, abban 14 fele jotekony bakterium van. 

Előzmény: badiol (10007)
badiol Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10007

Köszi , kicsit megnyugtattál.....és ez meddig tart vajon? Akkor ajánlott probiotikumot továbbra is szedni?

Előzmény: AsdfxxxXx (10004)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10006

bordataji fajdalom lehet ebv vagy bartonella, mindketto a lepet tamadja meg (megnagyobbodhat, illetve akar el is szakadhat nagyobb erokifejtesre)

 

a csipofajdalom is tipikus bartonella

 

 

Előzmény: jolanita (10002)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10005

Szia! Nalam is megvolt a lyme es egy tavalyi ujabb csipes lobbantotta fel tarsfertozesekkel, ugy, h dolgozni sem tudok. nalam bizonyos antibiotikumoknal jott elo a herx, peldaul a cifloxinra es a tetracyclinre semmi. Klion es sumamed igen.

Előzmény: Vank1 (9996)
AsdfxxxXx Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10004

Szia! Igen, nekem a sumamedes szunetben tegnap ujra csalankiuteseim lettek. fix, h az antibiotikum altal szetbombazott belflora erzekenyseg okozza. Ahogy elmult az elozo, kb alig ettem vmit es egyesevel probaltam ki az ujabb vitaminokat is. Nalam az egyik vitamin komplex tegnap kiutotte a biztositekot ujra.

Előzmény: badiol (9998)
jolanita Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10003

magától ajánlotta??? 

nekem úgy kellett kihúzni belőle szinte mondatonként az információt...

téged mióta kezel?

 

hány kúra után ajánlotta meg az urbánt? 

illetve csak a társfertőzéseket derítette ki ezzel, vagy kezelést is ajánlott? 

 

 

aláírás: Kíváncsi Fáncsi:)

Előzmény: tnéii (9999)
jolanita Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10002

szia, a bordatáji fájdalom nálad milyen? és legfőképpen mitől van? Borrelia,vagy valami más? Még senkitől nem hallottam.  Nekem mind a két oldalamon. Néha csak érintésre, nyomásra fáj, de van hogy önmagában napokig, hetekig is és elveszi mindentől a figyelmem. 

Előzmény: Vank1 (9995)
LLinda Creative Commons License 2013.11.03 0 0 10001

Nekem is valószínű, hogy régóta lappangott, már több mint 10 éve is volt szemproblémám, fejfájás, és egyéb dolgok ami valószínű emiatt volt, de jól elvoltam nem okozott nagy problémát.

2,5 éve arcidegbénulással kezdődött a kálvária, utána zsibbadások, égő érzések, hőemelkedés, gyengeség, depreszió. (Lakos szerint polineuropátia, neurológiai vizsgálat negatív....)

Kb. a 3. antibio kúra után kezdtem igazán jobban lenni.

 

Előzmény: Vank1 (9996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!