Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64582

Üdv !

 

Nagyon jól látod mérnökúr ! ..mert ..tényleg csak kurva nagy titokba szimpatizálok a kis-fülkével..néha még én sem tudok róla !:-))

 

Viszont,komolyan azt gondolom,hogy egy kis-fülkés 80-as,szebb mint egy panorámás..(csak....)

 

 

Előzmény: mérnökferi (64569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64581

Értem ! ..szóval ehhez a mutatványhoz,speckó technika kell...(na az amivel én nem rendelkezek...)

Így már elfogadom nagy nehezen a 100 litert...de nem esik jól,hogy engednem kell a húszból..:-))

Előzmény: Endre74 (64574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64580

A disszertációkkal azért csak vigyázzunk mostanában ! ..mert ha meg kéne valahol mutatni,nem biztos hogy meglenne...:-)

 

Én nem írtam még disszertációt ! (na..nem mintha nem tudnák !:-) viszont neked,a saját tapasztalataimat írtam le...Biztos neked is igazad van,de az a te igazad !...az enyém meg egy másik...

Nálatok 100 -szór jobb és modernebb a technika ! ..én meg csak a szememnek hiszek ..:-)

Előzmény: Endre74 (64573)
mtz-s csabee Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64579

Üdv. 

erről a vontatott megoldsról lehet több képet kérni?

nagyon ötletes :)

Előzmény: mérnökferi (64572)
mtz-s csabee Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64578

Köszönöm a választ.

Igen hasonló mint Atyus 77-nek csak durvábban dadog

adagolóban lengesl elemek meg fejszelepek lettek nyáron berakva,és utána igy ahogy ön irta be is lett állítva

én nagyon szeretttem volna röpsulyt cserélni benne csak nem tudtam eredeti oroszt venni

itt egy video a gép hangjáról:

Előzmény: Adagolós (64575)
Mark1219 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64577

100-200kg vegyszer 1500L vízbe, mi a szösz ez a vegyszer/kegyszer?

Előzmény: Endre74 (64574)
Mtz 550E Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64576

Hali!

 

Nekem így vannak beállítva a szórófejek és a bal oldalt felfele a jobb oldalt meg lefele csapja és jobbra fordul a ventilátor! Mit lehetne vele csinálni hova kellene terelőlemezt tenni vagy hogyan lehetne módosítani?

Adagolós Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64575

Üdv.:

Bocsánatot kérek de már írtam 3 választ de nem jelenik meg .

Nincs egy videód a gépről miközben csinálja a feszkót?

Vagy ha emlékszel "atyus77"-gépére őneki privátba elég hosszan leírtam hogy miket nézzenek meg és hogyan,végül nemtudom hogy sekerült -e megoldaniuk.Mostanába énse nagyon voltam.Szóval ahhoz hogy stabil fordulatszámok legyenek és ne legyen dadogás és hullámzás stb...a 4 db elemet nagyon pontosan be kell lőni de csak akkor ha belehet -mikor nem lehet?-hát pld.:akkor hogyha az elemek nem azonos szállítási jellegűek.Ez a gyakori egyébként.Beállítjuk az alapjárati mennyiséget elemenként egyformára,majd teljesterhelésen is névleges fordulaton, és azt fogjuk látni hogy szóródnak az értékek hengerenént.Ha ez a szóródás nagyob mint amit a gyár előír,akkor az megengedhetetlen.

Előzmény: mtz-s csabee (64555)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64574

Hát pedig ezt elhiheted mert enyivel mentünk most is persze ez csak az első permetezésre igaz mert akkor még a levélzet nem igényel nagyobb menyiséget ez pedig hektáronként 100liter.Ha a levélzet teljesen kialakul akkor ez a menyiség nem egészen de majdnem megduplázódik de van ugy hogy meg is duplázódik vagy még több is lessz ezt az indokolja ,hogy milyenek az időjárási viszonyok.De szerintem ezt itt nem kell részleteznem mert aki szőlővel foglalkozik az tudja ezeket........Ezt a menyiséget megfelelő minőségbe csak ezzel a géppel lehet megoldani.6,3km/óra és 3bár nyomással,és egy folyamatosan müködtetett hidróhalytásu keringetőszivatyuval keringetve van a lé a leülepedés miatt.A szer kb.100-200 kg poralapu anyagból áll általában 1500 liter vizhez ami kegyetlenül tud üllepedni és keringetés nélkül dugulást okozna a speciális kialakitásu fuvóka késekben és szelepekben.Egyébként csinálok neked a fuvóka késekről képet ami a szert a levegő utvonálába jutatja.A gép ára szerintem a mos ujonan kb.5 millió.

Előzmény: Törölt nick (64564)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64573

Szia Freddy.Hát pedig a permetező amivel permetezünk oldalanként 5 porlasztó fuvókával 20 bár nyomásra van beálitva és hitelesitve is van mert amint irtam Egyetemen tanitó tanár aki ezzel foglalkozik és a diszertációját is ebből irja-irta mint irtam lakmusz papirral mérte ki a kiszóródást és a permetszer hasznos kijutatását a levelekre és az egész tőkére.Szóval ez az adat ,hogy 20 bár az 7-7.5 km/ óra sebességnél a tökéletes és megfelelő menyiségü anyag a tőkékre.De egyébként azt is hozzá kell teni hogy a gép az dugatyus szivatyuval üzemel és a gépen gyári levél elöpörgetö van ami azt jelenti,hogy a fuvóka sor elött van egy nyilás ahol a levegő megfelelö menyiségben és irányba a sorra irányul és a leveleket mozgásba hozza mire a fuvókasor oda ér és a permetet oda porlasztja igy a szer szinte a tőke minden percikáját éri,és a túl szóródás nem nagy menyiségü,tehát gazdaságos a permetezés.Azért gondolj bele hogy a sima ventillátoros permetezőkkel is 50 hektárnyi szőlőt permeteztünk amig nem lettek az uj telepitések megcsinálva.Szóval amit irtál ,hogy drága a permetszer nem lehet ész nélkül nyomni ki az anyagot a levegőbe,és misemm teszük hanem pontos mérések alapján dolgozunk.

Előzmény: Törölt nick (64563)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64572

No még egy:

Függesztett 3,2 ásóborona, két sor törőhengerrel. Nagyon sajnáltam az MTZ felfüggesztését ezért kicsit megerőszakoltam a gyári konstrukciót. Az eredeti állapot bármikor visszaállítható, de nem fogom  :-) Megmondom őszintén én se bíztam bent (ezért még le sincs festve), hogy ennyire bevállik. Több okból nem akartam a szokásos módon hátulra kerekeket, ezért nagy teherbírású, de kis méretű (targonca) kerekeket szorítottam a tagok közé (nagyon szűk a hely a fényképen nem látszó oldalon). A láncok a második menetnél az "automatikus" mélységhatárolást végzik. Most tavasszal volt a próbaüzem, minden szempontból összehasonlíthatatlan "leánykori" állapotával!

mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64571

Ha már ötletek:

SPC tároláshoz, hosszabb közúti közlekedéshez "hosszába".

Szerszám nélkül, csapok dugdosásával egy ember (ez nálam sajnos lényeges kérdés) viszonylag könnyen átszereli.

 

 

mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64570

Üdv. MINDENKINEK!

 

Talán hasznos ötletet adok másnak is:
"Párhuzamos emelkedésű" X tárcsa, de nem tölti fel középen a földet mert a tagok el vannak tolva.Kitűnően bevált tarlóhántásra is. Simítót, fogast ill. hengerboronát lehet hátra (szintén függesztetten) felrakni.Tavasszal, ha túl mélyen akarna járni nagyon egyszerűen lehet az "automatikus" művelési mélységet beállítani. Külön felhívom a figyelmet a (normál sárkaparók mellett) az "extra" ékszíjjas eltömődésgátlókra, kitűnő!

 

 

mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64569

Tudom Te titokban szimpatizálsz a kiskabinossal  :-)

 

Na nem erre keresek másik fülkét  :-)

 

Előzmény: Törölt nick (64566)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64568

Szia Freddy!

 

Köszönöm a múltkori kiskabinos linket. A jobbikat elvitték, a rosszabbik meg elég rossz. Szerintem normális kisfülkét nem is lehet venni! Az a baj, hogy az enyémnek még a főtartói is el vannak rohadva. A hirdető különben bontja az MTZ-ket, én az ilyen embereket nem szeretem  :-)

 

Találtam viszont egy újabb V8-at. Ez a kilóméter óra szerint (hihető, a szolgálati helyét ismerve) csak 62 000km-t futott! Ha nem zavar megmutatom  :-)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64566)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64567

Köszönöm!

Előzmény: Szaby27 (64558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64566

..na mondjuk még mielőtt...

 

Nem 300l.. ezt elbasztam ! hanem 300 liter .

Előzmény: Törölt nick (64565)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64565

Nekem 1000 ölenként megy el 300l liter (takarékos üzemmódban!) és a 7ccentségnek se tudom lejjebb vinni..

 

Vagy... most nem szőlőről van szó ? :-)

Előzmény: Törölt nick (64564)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64564

Hektáronként 100 liter !? ..nekem ez hihetetlen.....még elképzelni sem tudom..

..iszok má valamit,hogy feltudjam dolgozni azt a traumát..:-)

Most nem azt mondom hogy hazudol ! ..de ha így van sem hiszem el....lófaszt..

 

 

Előzmény: Endre74 (64561)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64563

Az a baj a 20 bár körüli nyomással a szőlőben (nekem !) hogy az már átnyomja az oldalankénti harmadik sorig...

és annak a permetlének a háromnegyed része,a földre megy,mert messzebbről már nem tapadnak úgy szemcsék,és nagy a szóródás!(még dupla Nonit adaggal sem..) Az valójában már közvetett permetezésnek számít,és kúrva nagy a permetlé pazarlás ! Kisebb nyomásnál,két sort visz,és az a levelekre kerül..ha kellő kapacitású a ventilátor,úgy is beforgatja a szert a tőkébe. Vagyis 12 bár felett,irtó nagy a permetlé pazarlás..

Mondjuk ha alkalmazott vagyok egy Kft.-ben,szarok rá.. !:-) ..de saját területen,saját finanszírozásból...NEM PAZARLUNK !:-)) ..úgy is olyan drága a permet szer a kurva anyját...:-(

Előzmény: Endre74 (64560)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64562

Bocsánat:Szörö=Szóró

Endre74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64561

Ezekkel a permetezőkkel most permeteztünk le 90 hektárnyi területet és hektáromként 100 liter permetet használtunk el amit 3 bár nyomással juttatunk ki de ezek egy központi ventillátorral müködnek ami a csöveken át a szörö felyeken keresztül a fuvókákra nyomja a levegöt és a fuvókák pedig a 3 báros nyomásal a levegőbe spriccelik a szert.

Endre74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64560

Szia Szabi és üdv mindenkinek.Hát azt nem tudom,hogy a 30 bár sok-e de mi szőlőben a ventilátoros permetezőkkel 20 bárral megyünk de a porlasztás az biztos ,hogy jó meg a szer megfelelő kijutatása is mert egy Keszthelyen az Egyetemen lévő tanár kimérte Lakmusz papirokkal a szőlő sorokban ,hogy hova és meddig és ,hogy mekkora menyiségü szer jut el.Szóval abban van valami ,hogy a nagyon finom porlasztás az valamilyen szinten gazdaságtalan mert az apro részecskéket a légáramlat könyen tovább viszi.De az ,hogy ez a porlasztási szemcse méret mekkora bártól gazdaságtalan azt nem tudom.Egyébként van erre egy speciális szerkezet az Egyetemen amivel ez kimérhető és még az is ,hogy hova menyi szer juttatunk ki ez direkt egy permetezőgép hitelesitő szerkezet-álvány.

Előzmény: Szaby27 (64559)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64559

30bár az tök normális, van aki 40-el nyomja igaz neki kisebb a venti teljesítménye. Itt még vannak nagyméretű nagy térállású gyűmölcsösök. Szuperintenzív vagy intenzív gyümibe kevesebb bár is elég.... Egy permetezőt egy fához kell beállítani. Pl nekünk még 7m a sortáv. Egy 2m vagy 2,5m sortávú gyümibe már elég 15-20 bár is. 30-al lehet 3 sort vinne egyszerre.:)

Amúgy Kertitox 4hengeres szivattyúja 60báros és 140liter/p tud. Tehát még 50%-os a kihasználtsága. Kb 300-as TLT fordulattal hajtjuk.

Előzmény: Törölt nick (64556)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64558
Előzmény: Szaby27 (64557)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64557

Előzmény: Gepesz35 (64550)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64556

Én akitől vettem a permetezőt,almásba használta..állítása szerint,17-20 bár között nyomatta.(3 dugattyús,max 47 bárt tud..nem gyerekjáték ! :-) nem az eredeti szivattyú van benne,hanem valami erősebbel lett turbózva...és egy ugyanolyan tartalék szivattyút is kaptam hozzá. Én a szőlőbe,8-12 között használom..(lombkorona nagyságától függően.

 

A 30 bárt, én is sokallom egy kicsit.. szerintem gyümölcsfákhoz,magasított,speciális szórókeretet kellene használni..és akkor nem kellene akkora nyomás.Nekem van olyan olyan is,de nem túl sok gyümölcsfám van,ezért nem szerelgetem át..inkább adok neki kakaót :- )

Előzmény: Szaby27 (64546)
mtz-s csabee Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64555

üdv.

Érdekelne az a téma,és lenne egy kérdésem:

szabályzásnál lehet valami galiba mert szinte mindenhez lett nyulva csak a szabályzáshoz nem és nagyon dadog a gép. ha gázadásnál jó a hang meg ha erőlködik de ha csak egy gázon pörög a motor akkor nagyon dadog .és 9 ben nagyon zavaró

Előzmény: Adagolós (64551)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64554

Ha veszel egy 50-est és veszel rá egy panoráma fülkét, ott vagy, hogy vehetsz már egy panorámás 80-ast is....

 

A különbség meg annyi, hogy a difizár nem körmös, hanem tárcsás. A hidraulikája meg annyiban különbözik, hogy lehet van benne erőszabályozó.

A kuplungszerekezete lehet még 80-as. A fő részei egyformák. Apróságok még különböznek.

Előzmény: mtz 550 (64553)
mtz 550 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64553

udv.velmenyetekre lenne szuksegem!ha megvenek 1 kisfulkes mtz 50 es atalakitanam panoramas fulkere az megerne?amugy ha mar it tartunk mi a kulombseg a kisfulkes mtz 50 es a 550 mtz kozot!valaszaitokat elore is koszonom!:)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!