Keresés

Részletes keresés

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23080
Kedves Danae,

Tablazat elment.

Gabor
----------------------------------
Kedves molnarildi,

Lehet, hogy butaság a kérdésem, de sehol nem találok rá választ. Úgy tudom ritkán előfordul, hogy a terhesség alatt a menstruáció eleinte, esetleg végig megmarad. Amit tudni szeretnék, hogy ilyen esetben a terhességi tesztek mit mutatnak és miből lehet terhességre gondolni?

Ahogy Mikolt irta: a terhessegi teszt a vizeletben levo hcg-t jelzi, amit a beagyazodott embrio termel. Tehat, ha megjott a menstruaciod, es a teszt negativ, nagyon nagy valoszinuseggel nem vagy terhes.

Es ne hidd el senkinek, hogy a menstruacio kepes vegig megmaradni a terhesseg alatt, mert az nem igaz.

Gabor
--------------------------------
Kedves pilkit,

Tablazat elment.

Gabor
------------------------------
Kedves Jolie,

Szóval normális lehet, ha néha alacsonyabb a hőmérsékletem? azért is ijedtem meg, mert korábban a védőnő azt mondta, hogy a terhesség végéig megmarad a 37 körüli hőmérséklet... az előző terhességemnél leesett a hőmérsékletem a vetélés megindulása előtti napon.. de ma nem volt semmi gond és a reggeli hőmérsékletem 36.8 volt újra (korábban, amikor még a peteérést figyeltem a reggeli mérésekkel, az peteérés előtt 36,3-36,4 volt), csak már ezen a héten lennék túl!

Igen, lehet neha alacsonyabb is. Nehany tized fok variacio teljesen termeszetes.

Gabor
-----------------------------
Kedves cipra32,

Tejfehérje allergia miatt nagyon erős, gyulladt ekcéma jött ki az egész arcomon, hátamon, kezemen. Most 7 hetes terhes vagyok, így a szteroidos krémeket nem használhatom.

Valamit kezdenem kell a bőrömmel, mert iszonyatosan fáj, hámlik és véresre kaparom az arcomat, hátamat, kezemet. A bőrgyógyász szerint nem lehet semmit sem tenni, zsíros krémmel kenegessem és szülés után rendeződik majd.

Kérdéseim:

1.) Az Eucerin 10%-os Urea kenőcse szalicilsavat (5%), kőszénkátrányt (10%), zinck oxidot (10%) tartalmaz. Ezek az összetevők nem jelentenek veszélyt a babára? ---- a tájékoztatóban nem említik, hogy terhesség során használható vagy sem a kenőcs.

2.) Mivel teljes tejfehérje diétán vagyok ( semmilyen tejterméket nem fogyaszthatok ) a kalcium pótlást hogy oldjam meg? Napi hány mg kalciumot kell pótolnom tabletta formájában?
A jelenleg szedett kalciumtabletta 200 mg calciumot tartalmaz és a tájékoztató szerint max 2*2 db, azaz összesen napi 800 mg calciumot szabad bevenni naponta. Ez elegendő a babának és nekem?


Egy kukkot nem irsz semmi elozmenyekrol (volt a terhesseg elott is tejfeherje allergiad, voltal mar egyaltalan terhes, stb.).
Szinten nem emlited hogy mit mondott a nogyogyaszod. Kell egy picit tobb alapinformacio mielott valaszolnek.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23079
valamiert lemaradt a valasz fele: szoval gyogyszertarban gyerekeknek kevert testapolot kerjel. budos halszaga van, de hat.
Előzmény: Mikolt (23078)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23078
1500 mg kalcium kellene elvileg.
Előzmény: cipra32 (23075)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23077
szerintem dobd ki a lazmerot, nem attol fugg a terhesseged. kevesebb onvizsgalgatas mindenkeppen jot tenne az idegrendszerednek...
Előzmény: Jolie (23074)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23076
miert nem csinalsz egy terhestesztet, ha terhessegre gyanakszol?
Előzmény: molnarildi (23073)
cipra32 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23075
Kedves Gábor!

Tejfehérje allergia miatt nagyon erős, gyulladt ekcéma jött ki az egész arcomon, hátamon, kezemen. Most 7 hetes terhes vagyok, így a szteroidos krémeket nem használhatom.

Valamit kezdenem kell a bőrömmel, mert iszonyatosan fáj, hámlik és véresre kaparom az arcomat, hátamat, kezemet. A bőrgyógyász szerint nem lehet semmit sem tenni, zsíros krémmel kenegessem és szülés után rendeződik majd.

Kérdéseim:

1.) Az Eucerin 10%-os Urea kenőcse szalicilsavat (5%), kőszénkátrányt (10%), zinck oxidot (10%) tartalmaz. Ezek az összetevők nem jelentenek veszélyt a babára? ---- a tájékoztatóban nem említik, hogy terhesség során használható vagy sem a kenőcs.

2.) Mivel teljes tejfehérje diétán vagyok ( semmilyen tejterméket nem fogyaszthatok ) a kalcium pótlást hogy oldjam meg? Napi hány mg kalciumot kell pótolnom tabletta formájában?
A jelenleg szedett kalciumtabletta 200 mg calciumot tartalmaz és a tájékoztató szerint max 2*2 db, azaz összesen napi 800 mg calciumot szabad bevenni naponta. Ez elegendő a babának és nekem?

Köszönettel:
Cipra



Jolie Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23074

Köszönöm a választ! Szóval normális lehet, ha néha alacsonyabb a hőmérsékletem? azért is ijedtem meg, mert korábban a védőnő azt mondta, hogy a terhesség végéig megmarad a 37 körüli hőmérséklet... az előző terhességemnél leesett a hőmérsékletem a vetélés megindulása előtti napon.. de ma nem volt semmi gond és a reggeli hőmérsékletem 36.8 volt újra (korábban, amikor még a peteérést figyeltem a reggeli mérésekkel, az peteérés előtt 36,3-36,4 volt), csak már ezen a héten lennék túl!

 

üdv, Jolie

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23064)
molnarildi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23073

Azt tudom, hogy a HCG-t mutatja ki, de ha a menstruáció valamiért megmarad, akkor az szerintem hormonproblémát jelent.

Egyébként 38 éves vagyok, van már 2 gyermekem. Kb 2-3 hete érzem, hogy a hasam olyan furcsán "húzdik". A menzeszem igaz időre megjött, de nem pont olyan mint régebben. Elmentem rákszűrésre, ahol az orvos azt mondta, nagyobb a méhem, de ez lehet egy kezdődő mióma is. Ultrahangra persze nem küldött. Lehet hogy csak én érzem magam terhesnek?

Előzmény: Mikolt (23071)
pilkit Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23072
Kedves Gábor!

Szeretnék kérni egy táblázatot.

U.m.: 2007. március 24.

email címem: pilkit kukac gportal.hu

Köszönöm!
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23071
a terhessegi teszt mindig ugyanazt mutatja: a vizeletben levo hcg-t, amit a beagyazodott embrio termel. 
Előzmény: molnarildi (23070)
molnarildi Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23070

Kedves Gábor!

Lehet, hogy butaság a kérdésem, de sehol nem találok rá választ. Úgy tudom ritkán előfordul, hogy a terhesség alatt a menstruáció eleinte, esetleg végig megmarad. Amit tudni szeretnék, hogy ilyen esetben a terhességi tesztek mit mutatnak és miből lehet terhességre gondolni?

Válaszát előre is köszönöm!

Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23069
Előzmény: vojudit79 (23068)
vojudit79 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23068
melyik másik topikban?
Előzmény: Mikolt (23067)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23067
ha annyira jo, akkor reklamozd, hadd legyen masnak is jo. csak ne itt, hanem a masik topicban.
Előzmény: vojudit79 (23066)
vojudit79 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23066

Szia!
Ugyan nem vagyok hozzáértő kicsit sem, de a "soha el nem múló gombás fertőzés" láttán kirázott a hideg.

Évekig küzdöttem vele, egyik nőgyógyásztól a másikig mentem vele, volt aki szerint nem is volt gombám, volt aki adott rá valami bogyót, amitől 2 hétig jobb volt kicsit, aztán újra előjött...a kezelése nagyon hosszadalmas és költséges, de ki lehet gyógyulni belőle, nekem is sikerült! Nem vagyok semmilyen gyógyszerforgalmazó-cég megbízottja, vagy ilyesmi:)))De szívesen megírom emailben, hogy ki és hogyan gyógyított meg!(nem természetgyógyász, hókuszpók, kuruzsló, stb!!!) Bőr és nemigyógyász, patikában kapható gyógyszerrel!:) Csak nem akarom itt reklámozni sem őt, sem a gyógyszert.

 

Előzmény: moes (23058)
Danae Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23065
Gábor,
én is kérek táblázatot, utolsó vérzés augusztus 31
moldovajuli kukac freemail pont hu
köszi
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23064
Kedves Jolie,

11 hetes terhes vagyok, 8 hetesen voltam ultrahangon, akkor úgy tünt, minden rendben van, jövő héten esedékes a következő vizsgálat

A hőmérsékletem 36,8-36,9 körül szokott lenni, de ma este valahogy hűvösebbnek éreztem magam, megmértem a hőmérsékletem és csak 36,5-36,6 volt... már volt egy vetélésem a 6. héten 1,5 évvel ezelőtt, utána nem volt egyszerű a terherbeesés... most nagyon izgulok, hogy esetleg nincs -e gond a hormonjaim szintjével.. mostanában veheti át a méhlepény a hormontermelés szerepét, az olvastam, ilyenkor nő kicsit a vetélés kockázata. Nem tudom mit csináljak, a dokimhoz elég nehéz bejelentkezni, menjek el a szakrendelésre?


Sehova ne menj emiatt, ez teljesen normalis.

Gabor
Előzmény: Jolie (23062)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23063
Kedves Felicitász,

(császár október 6-án este, most fájdogálás, szerinted enyhe hólyaggyulladás),

Augmentin van itthon (hatóanyag 625mg amoxycillin+klavulánsav). Szedhetem? Mennyit? Holnap megpróbálok elmenni orvoshoz.


Napi kettot kell bevenni (reggel, este egyet-egyet).

Gabor
----------------------------------------
Kedves myrtill82,

Több éve szedek fogamzásgátlót,igy a ciklusaim pontosan 28naposak,viszon a gyógyszer szedése előtt nagyon rendszertelen volt(21-46 napos).Kérdésem az lenne ha abbahagyom a gyógyszer szedését,ugyanilyen rendszertelen lesz mint előtte volt?

Nem lehet tudni elore. Neha rendbe jon az ilyesmi, neha rosszabb lesz. Attol fugg hogy mitol volt rendszertelen eleve.

Gabor
---------------------------------------
Kedves moes,

30 év, 0 gyerek, nem szedek fogamzásgátlót. A problémámmal (ha egyáltalán az) holnap megyek a nőgyógyászomhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit kellene, hogy nézzen a doki. Na de hülyén hangzik ez. Kezdem előlről :)
Tehát kb. 4 hónapja szabálytalanná vált a ciklusom. Sok pecsételős vérzés mensi előtt-után, hosszan elnyúlva, korábban kezdődik, mint kellene, aztán max. 2 napig jön meg normálisan, majd ismét több nap lecsengés. Júliusban a melegre fogtam, augusztusban Nizoralt szedtem soha_el_nem_múló gombás fertőzésre, akkor azt hittem, attól van (a betegtájékoztató szerint felboríthatja a ciklust). Azóta egyre rosszab a helyzet, legutóbb a 21. napon kezdtem pecsételni, és 2 hétig eltartott. Peteérésem szerintem van (a nyákból gondolom). Szóval nem tetszik nekem ez a korán megjön, majd pecsétel, majd nem akar elmúlni c. dolog, ezért jelentkeztem be a nőgyógyászhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen tünetekkel mit kéne néznie a dokinak. Hormonszintet vérből? Nem akarok potyára menni, tehát jó lenne tudnom, mit követeljek tőle...


Nogyogyaszhoz menjel, es ne kovetelj semmit. Csak mond el pontosan, hogy mi van, mikortol van. Hagyd hogy ő dontse el hogy mit kell csinalni.

Gabor
Jolie Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23062

Kedves Gábor és segítők!

11 hetes terhes vagyok, 8 hetesen voltam ultrahangon, akkor úgy tünt, minden rendben van, jövő héten esedékes a következő vizsgálat

A hőmérsékletem 36,8-36,9 körül szokott lenni, de ma este valahogy hűvösebbnek éreztem magam, megmértem a hőmérsékletem és csak 36,5-36,6 volt... már volt egy vetélésem a 6. héten 1,5 évvel ezelőtt, utána nem volt egyszerű a terherbeesés... most nagyon izgulok, hogy esetleg nincs -e gond a hormonjaim szintjével.. mostanában veheti át a méhlepény a hormontermelés szerepét, az olvastam, ilyenkor nő kicsit a vetélés kockázata. Nem tudom mit csináljak, a dokimhoz elég nehéz bejelentkezni, menjek el a szakrendelésre?

 

előre is köszönöm a választ

Jolie

moes Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23061

off

na mégegyszer: köszi. alapvetően természetesen én is így gondolom, csak mostanában ért csalódás teljesen más területen (fogorvos). ezért igyekeztem előre tájékozódni, nem szeretnék potyára menni. tudom, ez nem ebbe a topikba tartozik, elnézést is kérek érte.

on

Előzmény: moes (23060)
moes Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23060

Köszi!

Előzmény: Mikolt (23059)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23059
nem kell kovetelned semmit, azert vegezte el az orvosit, hogy tudja mit kell tennie. valszeg vervetelt ir fel.
Előzmény: moes (23058)
moes Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23058

Kedves Gábor és Segítők!

 

30 év, 0 gyerek, nem szedek fogamzásgátlót. A problémámmal (ha egyáltalán az) holnap megyek a nőgyógyászomhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit kellene, hogy nézzen a doki. Na de hülyén hangzik ez. Kezdem előlről :)

 

Tehát kb. 4 hónapja szabálytalanná vált a ciklusom. Sok pecsételős vérzés mensi előtt-után, hosszan elnyúlva, korábban kezdődik, mint kellene, aztán max. 2 napig jön meg normálisan, majd ismét több nap lecsengés. Júliusban a melegre fogtam, augusztusban Nizoralt szedtem soha_el_nem_múló gombás fertőzésre, akkor azt hittem, attól van (a betegtájékoztató szerint felboríthatja a ciklust). Azóta egyre rosszab a helyzet, legutóbb a 21. napon kezdtem pecsételni, és 2 hétig eltartott. Peteérésem szerintem van (a nyákból gondolom). Szóval nem tetszik nekem ez a korán megjön, majd pecsétel, majd nem akar elmúlni c. dolog, ezért jelentkeztem be a nőgyógyászhoz. Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen tünetekkel mit kéne néznie a dokinak. Hormonszintet vérből? Nem akarok potyára menni, tehát jó lenne tudnom, mit követeljek tőle...

 

Köszi:

moes

Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23057
akkor meg nem tokmindegy, hogy hany napos, ha gyereket akarsz?:) az a lenyeg, hogy legyen peteeres.
Előzmény: myrtill82 (23056)
myrtill82 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23056
:)
ok,de ha babát szeretnék,időben abba kéne hagynom nem?
Előzmény: Mikolt (23055)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23055
hat ne hagyd abba a gyogyszert.
Előzmény: myrtill82 (23054)
myrtill82 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23054
Köszi:)
Eddig roppant jo volt h 28nap volt mindig pontosan,de félek hogy utána megint teljesen szabálytalan lesz.
Előzmény: Mikolt (23053)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23053
ezt igy nem lehet tudni. majd ha abbahagyod, kiderul.
Előzmény: myrtill82 (23052)
myrtill82 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23052
Sziasztok!
Több éve szedek fogamzásgátlót,igy a ciklusaim pontosan 28naposak,viszon a gyógyszer szedése előtt nagyon rendszertelen volt(21-46 napos).Kérdésem az lenne ha abbahagyom a gyógyszer szedését,ugyanilyen rendszertelen lesz mint előtte volt?
Köszi a választ!
Danae Creative Commons License 2007.10.16 0 0 23051
Kösz, Gábor.
Igen, pozitív lett a tesztem múlt pénteken (addig nem).
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!