Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Sztpeti Creative Commons License 2004.04.20 0 0 125
Hali!

Az astra müszerfalat én is elfelejtettem sajnos :>
Bár beadtad egy kicsit a fülembe a bogarat, ugyhogy le fogok mérni egyet ugy külsőleg... meg megtekintem a felfogatásokat :)
Hátha sikerül kiokoskodni valamit.
Amugy astra müszerfelet tudnék pár ezresért, de van egy olyan gyanum, hogy a beszerelése hatalmas tréning.
Az olajcsere nálam is rendszeres, szerintem kívánja is a jót. :)
Általában 15W-40 opel olajat dobok bele, azzal remélem nem lesz probléma.
5-ös váltóval az utazó olyan 120-130 körül van, a vége 150 magasságában. :)

Üdv !

U.I: Küldhetnél 1-2 képet az asconádról az imélemre, mert nagyon kiváncsi vagyok :)

Előzmény: gyussszi (124)
gyussszi Creative Commons License 2004.04.19 0 0 124
Igazabol telleg nagyon jol nez ki a gepsarkany!
Es a 120k nagyon barati egy teljesen felujitott Asconaert!
Talan vegre en is elerek egy nagygeneralig es akkor majd mindenki irigykedhet!
Addig meg irigykedek en...:(
A muszerfal-temaban en is pont eddig jutottam, aszonta a szerelosrachavergyerek, hogy szarnyakat is lakatol az auto tetejere, de annyi lovem uccse lesz sose, hogy o nekem Astra muszerfalat mokuljon be az Asconaba...
Hat ezvan
A dizelvel meg eleg jol belenyultal a joba, ha rendesen csereled az olajt (szerelosrachavergyereknek 15 db dizel autoja van momentan es 5000km-kent!!!! csereli az olajat meg a szurot) akkor kb a vilagbol kimegy ez az auto!
Jahh, ha mar felkeszultnek erzed magad, nezd man meg lecci mennyi az utazosebesseg az otos valtoval!
(meg esetleg a veget!) <= Ezt nem is mondtam!! :)

szal gratula meg 1x!!!!

ugyes vagy

biztam benned :)))

Előzmény: Sztpeti (120)
Sztpeti Creative Commons License 2004.04.18 0 0 123
Hali!

Egyik haveromtól vettem mindent...
alkalmi vétel volt :)
Neki lejárt a müszaki, és inkább a bontás mellett döntött.
Csak véletlen hogy minden uj, ő sem tudott róla... a kompresszio kivételével zsákbamacska volt a dolog :)

Előzmény: PeterX (122)
PeterX Creative Commons License 2004.04.17 0 0 122
Hello!

Ezt nagyon olcsón megúsztad. Jól néz ki a kocsi. :)

Motort és társait hol tudtál ennyiért szerezni, ha nem indiszkrét? :) Ilyen árfekvésben nekem is kéne egy komplett kuplung egy 87-es 2.0i-be (C20NE).

LP

Előzmény: Sztpeti (120)
Sztpeti Creative Commons License 2004.04.16 0 0 121
Ja...
és még a müszerfalhoz... azt hsizem bele lehet faragni az astrát, de állitolag a fütéskonzolt nehéz összehozni.
Én is gondolkoztam rajta, de még érlelődik kicsit a dolog :)
Szerintem járd körül rendesen a témát, mert nem 1xü kiszerelni a müszerfalat. :>
Sztpeti Creative Commons License 2004.04.16 0 0 120
Hali!
:)

Biztam benned gyussszi! :)
A felujitás nem került tulzottan sokba, mert mindent magamnak csináltam.
A lakatolás nagy részét, a gittelés teljesen Nekem köszönhető :)
Azt szokták mondani hogy "jó pap holtáig tanul", meg hogy "Semmit sem késő elkezdeni". :)
Azt hiszem ez rám nagyjából igaz is lett.
A kicsikocsi 82-es évjáratu, de ennek ellenére ugy néz ki, hogy megtartom egy darabig, mert
vettem bele egy uj 1.6D motort, amiben 30-as kompresszio van.
Ráadásul a kasztni most tökéletes. Dobtam rá uj taposókat, sárvédőiveket, meg küszöböket.
Szóval lassan elkészül a szekér, már csak egy köténylemezt akarok cserélni, mert erre nem volt időm (erőm, energiám :)) fényezés előtt.
Ja... idedobom Neked a költségeket... számomra is érdekesség lesz, mert még nem mertem összeszámolni a dolgokat :)

Anyag + lakatolás: 13000-
Festékanyag (Lesonal), gitt, kellékek a fényezéshez: 40000-
Festő dija (Nem mertem magam fujni): 20000-
Mühelybérlet: 10000 + 1-2 szivesség
Uj motor kompletten hengerfejjel, uj öninditoval, generátorral, és kupplungszettel: 20000-
5-ös váltó futomüalkatrészekkel 20000-
A felnit nem irom, mert az nem köthető szorosan az autóhoz.

Összesen: 123000 ha jól számolom.

Sokan mondják azt hogy hülyeség, de ha belegondolok hogy egy autócsere kapásból jár 50000 átirással, akkor szerintem megérte.
Most igényes, és üzembiztos a gép.
Ráadásul talán emelt is valamit a project
az autó értékén.:)
És végül nem tudok Ascona nélkül élni, előbb utóbb elkezdem felujitani őket. :D

Nézd meg a felujitás előtti képeket ha érdekel :)
Szerintem nagyon érdekes látni a before/after kombináciot :)

itt vannak: http://kep.tar.hu/sztpeti

Remélem dumálunk még! :)
Csövi

Előzmény: gyussszi (119)
gyussszi Creative Commons License 2004.04.16 0 0 119
Hali!
Ugy latom nem adod fel...:)
Mennyiben allt meg ez a felujitas???
Amennyit lattam belole igen jo munka lett.
Sajatod lesz vagy eladod?
JJa meg mindig szeretnek egy olyan digit kijelzot, mint a tied, csak lehet, hogy muszerfalat is akarok cserelni, szerinted F Astra vagy Daewoo Nexia muszerfal bepasszinthato a C Asconaba?
Ha raersz irjal mailot, me igen sz@r ez a index!
gyuszi@frissnet.hu
koszike
gy
Előzmény: Sztpeti (118)
Sztpeti Creative Commons License 2004.04.15 0 0 118
Bocs :> Van még mit gyakorolni, nem gondoltam hogy ekkora lesz :>

Mind1, ahogy látom nem sokan nézik majd meg :D

Előzmény: Sztpeti (117)
Sztpeti Creative Commons License 2004.04.15 0 0 117
Vagyis itt:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Remélem sikerült végre :>

Előzmény: Sztpeti (116)
Sztpeti Creative Commons License 2004.04.15 0 0 116
Hali!

Ha esetleg van még valaki rajtam kivül a földön, akit érdekel egy Ascona ujjászületése,
akkor annak ajánlom hogy nézzen be ide:
http://kep.tar.hu/sztpeti

a végeredmény itt látható:

[A:rötyi|http://kep.tar.hu/sztpeti/images/pic4858835.jpg]

:)

KorsI Creative Commons License 2004.03.23 0 0 115
Sziasztok!

Ha valakit érdekelnek Ascona(1.6D,lépcsőshátú,86os) alkatrészek küldjön 1 mailt,mert a régi autómból van még egy csomó alkatrész,karosszériaelem.Bontói ár alatt persze.Nemsokára elviszem bezúzatni az egészet.

vwaircult Creative Commons License 2004.03.14 0 0 114
Egy ismerősöm megkért, hogy rakjam fel ide:
Eladó Opel Ascona 1,6 ,1983-as, metálszürke, 2004.nov-ig műszaki, üzemképes, bal hátulja sérült, kp-i zár, ködlámpa, rádió.
Ár: megegyezés szerint
Tel.: 06-26-360-668
kzombi Creative Commons License 2004.01.29 0 0 113
Subi78!

Megvan még a váltód?Engem érdekelne! Mennyiért adod?Mennyi a bontós ár fele?

Előzmény: Subi78 (100)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.21 0 0 112
Na ez már Ascona a javából:

Ascona C aus Deutschland

C-Ascona 2-Türer Bj.1987.Ferrarirot(Neulack) Gekauft Detember 2001 undaufgebaut von Januar bis August 2002. Modifizierter 2Liter mit 2040ccm.
Bearbeitete Zylinderköpfe Verdichtung 11,2:1, Kanäle auf Maximalmaßerweitert. Ventile optimiert und mit dBilas Alutellern bestückt.
Sehr kurze Kolben vom 129PS 2Liter mit Mahleringen.Kurbelwelle erleichtert und poliert/feingewuchtet mit erleichterter Schwungscheibe.
276° KENT-Nockenwelle 11,5mm Hub. Ansaugtrakt optimiert und angepasst. Bonrath Powerrohr mit K+N Filter/ offen. Sebring-Auspff.
Mattig-Fächerkrümmer, 16V-Front-Ölkühler, Spez. Wasserkühler. Das erst mal zum Motor.
Das Fahrzeug ist Karosseriemäßig total umgestaltet: Regenrinne/Sicke entfernt. Lüftungsschlitze entfernt.
Schwellerkanten aus Metall. Schlitze in den Kotflügel. Haube verlängert und mit Einlassöffnungen versehen. Frontschürze total um-
gebaut(großer Lüftungsschlitz hinter Frontspoiler). Frontgrill entworfen (Metall). Blinker nach außen versetzt. Golf1-blinker in der
Stoßstange. Nummernschild höher gesetzt. E-Glasschiebedach orig.-Dach! Umgerüstet. Motorraum: Alle Kanten/ Schweißnähte entfernt.
Heckklappe von innen zu öffnen per Seilzug (Käfertechnik). Alle Achsteile Kunststoffbeschichtet und schwarz lackiert.
16V Bremsanlage vorn inkl. aller Bremszylinder/Verstärker etc. Schaltknüppel und Weg verkürzt. Servo ausgebaut und durch normale Lenkung aus
1,6Liter ersetzt. 35 mm-MOMO-Lekrad. Chromschaltknauf mit Ledermanschette inrot. Mittelbremslicht über Nummernschild hinten. 15Zöller mit 205/50 Reifen.
5,5cm H+R Fahrwerk mit KONI-rot-Dämpfern für später folgende 17Zöller! Batterie in den Kofferraum verlegt.Dachantenne. König-Fahrersitz.
Fahrleistungen: 6,7sec 0-100km/h. 0-155km/h 14,8sec. Topspeed ca. 230km/h (Tachoanschlag unten!).


Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 110
Hátha valakit érdekel...

Eladnék egy 85-ös 1,8i automata Asconát elég jó és mindenképpen üzembiztos állapotban. Egy halom cserélt dolog, kerékívek javítva, de azt ne gondolja senki, hogy új a kasztni. :-)Téli gumik, üléshuzat, a motorja bivalyerös és állat módon gyorsul és megy. Fogyasztás 10,5-11.

Az automata váltó sem új benne, de olajcsere megvolt, megnézettem, még elmegy sokat.

Ha valakit érint, írja meg, menyit adna érte. Olyan 230 körül gondoltam érte. Dolgozni járni kiváló és az automata váltó városban a legkényelmesebb dolog, amit el lehet képzelni.

Kizárólag egy 89-es 2.0i automata Vectra miatt válunk meg töle.

Jan
06 20 3-92-92-92

vyferi Creative Commons License 2003.11.18 0 0 109
ÜDV,

Eladó Opel Kadett 1.4 S. Kívül, belül megkímélt állapot, garázsban tartott. Új nyári gumi + téligumi külön felnivel. Autórádióval, riasztóval, 4 gumiszőnyeggel, ha érdekel valakit:

http://hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=599879&submit=ugras&megjelenes=4&kategoria=&screenwidth=800

Feri

EL jani Creative Commons License 2003.10.19 0 0 108
Eladó alkatrésznek 82-es,1.3-as,5 ajtós Ascona.
Korának megfelelő állspotban.2003-10-26 ig van még rajata vizsga.
Önindítő rossz,küszöb rohad,szélvédő repedt.
Tel.:06 30-374-9091
el.jani@freemail.hu
szpidro Creative Commons License 2003.10.17 0 0 107
Sajnos eladták.
Mindenesetre az Ascona, és a D Kadett vonalán maradok.

szpidro -a megfontolt

Előzmény: szpidro (105)
manta-z Creative Commons License 2003.10.17 0 0 106
A motorját nagyon nézd meg ugyanis a 75 lovas 1.3 ha nagyon szét van már hajtva mindig úgy végzi, hogy a hajtókar kifigyel a blokk oldalán.
szpidro Creative Commons License 2003.10.17 0 0 105
Szevasztok!

Asconát készülök venni, amolyan melóbajárós autónak. Valamint ez lenne az ELSÓ saját autóm.
Megvan az áldozat, 82-es 13s, 75Le.
Megnéztük tegnap, egészen kecsegtető állapotban volt;
-futómű, fék, féktárcsa, teló, kormánymű OK,
-új téli gumik + nyári
-a kasztnija megcsinálva, -tényleg becsületesen- kerékív, küszöb..
-a belseje pár csicsa dologtól kivéve sem volt nagyon vészes
-több mint 1 év műszaki vizsga, friss zöldkártya

Negatív dolgok:
-kicsit kartergázos volt
-bordó és alapozóbarna (a kerékíveknél) fényezésű volt (mondjuk nem csajozni kell..)

Szal optimális lenne a gép, a kötelező bizti költségek miatt pont jó ez a motor méret, úgyhogy erősen gondolkodom. Ja és talán ötszámjegyű-összegért elhozhatnám.

Reakciókat kérek! :-)

szpidro

öreglaca Creative Commons License 2003.09.26 0 0 104
Halihó! gazdát keresek Ascona C 1.8E automata váltós cirkálómnak! T: 06203855681 Emil: makai.laszlo@chello.hu
főláma Creative Commons License 2003.09.22 0 0 103
50000ft
Előzmény: gyussszi (102)
gyussszi Creative Commons License 2003.09.15 0 0 102
Hali főláma!

mennyiért válsz meg az autótól??
thnx

Előzmény: főláma (101)
főláma Creative Commons License 2003.09.12 0 0 101

HI ALL!!!
Eladó ascona!!!
1.6s. lejárt forgalmival 5 sebességes váltóval. Sajnos rohad, emiatt és lakás vásárlás miatt, nem lett levizsgáztatva.
új aksi, gyújtás, hátsó telók, 50%os téli gumikkal, alkatrésznek eladó.
06/70-2350590
hasek
Subi78 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 100
Szasztok Asconások :)))))

Nekem van egy F16-os váltóm (vagyis 2) , kadett gsi-ből . Nem tudom , jó-e az asconába , de a bontós ár feléért elvihető . Jah , nekem az egyik kocsiban van , azért a nyakamat teszem , hogy jó , mivel én használtam 2 évig . A másikat csak kb 10 km-t próbáltam , de az is tökéletesen műxik.
Csá

Előzmény: manta-z (99)
manta-z Creative Commons License 2003.09.10 0 0 99
Hehe pontosoan!

A Vauxhall az Opel leányvállalata és csak jobbkormányos autót gyárt.

Előzmény: logoutx (97)
gyussszi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 98
Hat nem nagyon porog ez az oldal...
kb mint oreg 1.6d-m
de nem baj...

GABO

en mar letoltottem azt a kisse szajbaragos nemetnyelvu leirast, ami alapjan berakhatod a digit muszerfalat, de te is letoltheted asszem a www.mantona.de-n de nem ajanlom a digit muszer utolagos beszereleset, aki eddig berakta, mind panaszkodik ra!
Trip Computert, meg nem nagyon lehet belerakni, mert nem eleg nagy neki a hely, altalaban az ora helyere epitettek be a nagyobb fajtarsakba (Vectra A, Commodore), de ha kisse megbarkacsolod a muszerfalat, akkor ELVILEG be lehet epiteni aztat is.

Nem megy vki nemetorszagba autot behozni??
Esetleg bontasi engedelye vkinek??

cso

gy

Előzmény: gabo007 (92)
logoutx Creative Commons License 2003.07.21 0 0 97
Igen-igen, ismerősen cseng. De miért gyártják ott is, és ha már gyártják, miért nem Opel néven?
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.20 0 0 96
Az egy Vauxhall Cavallier volt. Gyakorlatilag az Ascona angol változata.

Jan

Előzmény: logoutx (95)
logoutx Creative Commons License 2003.07.17 0 0 95
Ma láttam egy autót. Nem tom mi volt.

Kivül bellül full lépcsőshátú Ascona.
Angol rendszám.
Kormány jobboldalon
Automata váltó.
Valami eszméletlen degenerált név a hátulján.

Mi volt ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!