Keresés

Részletes keresés

moncsa03 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5357
Hali! Kagylót, csillagot, rákot csak Morinjban láttunk (gyűjtöttek a gyerekeim )! Az kicsit odébb van Budvától. Pontosan a Kotori-öbölben, nem messze a komptól!
Előzmény: cserkó30 (5355)
halacs Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5356
Tavaly szeptemberben nem könnyen találtunk szállást Kotorban. Végül is az óvárosban béreltünk egy szobát (akkora volt, hogy ha egyikünk felállt, a másikunk már csak az ágyon fért el) egy ottani utazási irodán keresztül, jó drágán. De az óváros gyönyörű, szóval így is nagy élmény volt. Lehet, hogy egyszerűen csak nem jó helyen keresgéltünk, de töltöttünk ott pár napot, egyfolytában csavarogtunk, és nem nagyon láttunk kiírva apartmanokat később sem.
Előzmény: ehead (5296)
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5355
Most jutott eszembe, hogy megkérdezzem, hátha tudja vki, hogy hol lehet kagylókat gyűjteni, van-e olyan strand Budva közelében, ahol tényleg vannak igazi kagylók. Egy kolleganőm azt mondta vegyek itthon és szórjam ki a parton, és majd örül a fiam, hog ymilyen szépeket talált...:( Hát, ezt én nem így szeretném, ez nagyon illulzió romboló. Mit javasoltok? Monti rajongók? Van kint kagyló?
hadorka Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5354

Köszi mindenkinek, aki válaszolt!! Még mindig nincs szállás, de ma megyek a buszjegyért:) Most éppen Petrovacban keresgélek.. Kedves Zeg, a Te képeid voltak azok, amelyek méginkább utazásra ösztökéltek, és álmaim szállása lenne az, ahol voltatok, de nem tudom, hogy tudnánk oda eljutni (mivel busszal megyünk) és hogy könnyen tudnánk-e onnan közlekedni más városokba kocsi nélkül. Egyébként nincs honlapja a szállásotoknak?

Továbbra is köszönöm, ha eszetekbe jut/láttok jó szállás-linket nem horror áron, és leírjátok!

 

 

Előzmény: Zeg69 (5349)
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5353

Hümi, megnéztem a 2005-ös fotókat, teljesen elvarázsolt... Nemcsak a táj szépségét, de a fotókat készítőt is dicsérni szeretném. 2007-es képeidet nem tetted véletlenül fel a képtárba? Nekünk "közös élményünk" az azonos szálláshely, nekem még csak jövőidő, de már csak pár hét és a Te szemeddel is látom...

 

Szervezkedő, ez igazán nem semmi, jól belevágtál... Gondolj arra, más egyszerű bérből, fizetésből élő örül, ha otthont vehet magának, Te pedig egy nyaralót is. Az öcsém évek óta építgeti a kicsike házát, hogy lakható legyen, de még mindig nem látja a végét... 30 egynehány éves és még nem látta a tengert, pedig szeretné, csak elviszi a kis pénzét az építkezés...  

Előzmény: Hümi (5343)
szervezkedő Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5352

IK-211

Nem marad el a zsúr! A jövő hétre tervezzük! Én most jelenleg ITTHON vagyok Kecskeméten, a  nejem és a kisfiam pedig OTTHON van Montenegróban. Holnap indulok délután vagy szombat hajnalba!!!! :-)

 

cserkó30

Én "csiszta fehír madgyzsár" vagyok, csak hülyeségből szoktam mondani az ismerősöknek hogy Montenegróban élek és Magyarországon dolgozok.

2-3éve voltam először az országban, előtte többször jártam a szomszédban a horvátoknál. Nagyon tetszett hogy olcsó a lejutás (akkor170-180 forintos gázolaj és 85 forintos autógáz) az 5litert fogyasztó dízel vagy a 8 litert autógázt szürcsölő személyautóval. A szállás akkor szezonban 5 euró volt. Tehát az akkor már elrepült horvátokhoz képest volt különbség rendesen. Én az első kirándulás második napjától keresem álmaim telkét vagy házikóját. Ha merész lettem volna és azonnal döntök akkor még 500e Forintból lehetett venni200-300m2 telket, de sehol nem volt olyan amit megálmodtink a nejemmel. Azután véletlenül jött egy lehetőség és sikerült két elhanyagolt, lepukkant kis házat vennem a tavasszal. Május-júniusban fúrtam-faragtam. Július  eleje óta pedig nejem szépítgeti őket és én is besígítek amikor szabira engednek.

"...hol táboroztál le Montiban?"

Canj és Sutomore között. Amikor kijöttök a Sozina alagútból átmentek egy picike kis hídon (Most Durmane ki is van írva egy sárga táblára) ez a "Gyurmani" híd. Alatta levő kis területet "Gyurmani"-nak hívják. Ha  lenéztek és láttok három fehérre meszel, palatetős házat, amiből a híd felőli ház tetején egy parabolaantenna van a tengerfelőli ház mellett meg egy nagy tölgy áll, na ott vagyunk mi. 

 

"Megértem, hogy beleszerettél az országban, írigyellek is amiért megteheted, hogy ott maradjál."

Sajnos most még nem tehetem meg, talán a jövő héttől, ha sikerül még időben megtudnom a lottószámokat, nem csak utólag mikor már kihúzták őket. Bérből és fizetésből élő szürke kis egér vagyok, aki addig keresgélt, amíg nem találtam valamit, amit vállalva az örök eladósodás terhét meg tudtam venni. Szeretném az évi 31 nap szabadságomból minél többet ott tölteni.

 

molinári

Infó az utakkal? Egy hatalmas gond van, hogy az autónk még itthon pihen nem pedig ott gyűri az aszfaltot!

Zeg69 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5351
Szerintem a cápák miatt ne aggódj(a karib térség tele van cápával, mégsincs akkora para). Inkább vizi cipőtszandált vigyetek a rengeteg tengeri sün miatt. Én búvárkodás
közben zátonyra futottam,és még most is megvan a nyoma.
Előzmény: robi-robo (5341)
molinári Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5350

Üdv. mindenkinek!

 

Holnap este mi is útnak indulunk,  van valakinek friss infója az útakkal kapcsolatban?

 

                                                       MONTI GO!!!

Zeg69 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5349
Nézd meg a 5273,5278-as hozzászólásomat. Esetleg?
Előzmény: hadorka (5321)
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5348

Szervezkedő! Sajna még nem tudtam teljesen végig olvadni a fórumot, így nem tudom, hogy akkor Te Montenegroban élő magyar vagy? Ha szabad kérdeznek hol táboroztál le Montiban? Megértem, hogy beleszerettél az országban, írigyellek is amiért megteheted, hogy ott maradjál.

Előzmény: szervezkedő (5346)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5347
Szundikálós!

Akkor elmarad a zsúr a parton?
Előzmény: szervezkedő (5346)
szervezkedő Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5346

szveraaa
Busz! Miért ne rakna le a sofőr ott ahol kéred?- persze az ésszerű határokon belül és nem 20km-es kerülőt kikövetelve magadnak? Azért mert még nem járt arra? Ez nekem zűrös.

hadorka!
Én arra beszélnélek rá fogadd el "nagynoo" segítségét és menjetek Barba. Ha egy helyi segÍt lesz ennyiért szállásod. Ha a pénz nem számít, Petrovácon szállj le. Petrovác inkább a nyaralókért van mint Bar, de nem hiszem hogy 8-10euróért saját fürdőd és hűtőszekrényed lesz- de ez csa egy vélemény.
haya1973

Remélem jól aludtál! Én már szépen kitakarítottam az autót, kívül-belül. Éberségemet mutatja, hogy megcsináltattam a 3 hete lejárt zöldkártyát. Bepakoltam a cuccok jó részét. Már csak 1-et kell itthon szundikálni!

(Lélekben már Podgoricában vagyok, most tettem ki balra az irányjelzőt és sorolok  Petrovác irányába.)

cserkó30 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5345
Hát, ami a volánbuszt illeti, nem nagyon örülök a kisbusznak. De remélem kitesznek Budva elején, mert a Slovenka Hoteltől hosszú lenne visszagyalogolni. Kompenzálásként a kisbuszért csak kikönyörgöm. Ha más miatt nem, a fiam miatt csak megteszik, ha tényleg rendesek... 
Előzmény: szveraaa (5340)
Hümi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5344
Ezek a cápák különösen veszélyesek, mert állítólag a napozók közül is többet elragadtak... :)))
Előzmény: robi-robo (5341)
Hümi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 5343
"Azt is megtehetitek, hogy leszálltok Petrovacon, és ha nincs szállás, busszal átmentek Budvába, vagy fordítva."

Igaza van potikának! Fogadd meg a javaslatát. Ezt a programot ismetelgessétek folyamatosan...majd csak eltelik az a néhány nap... :)))
Előzmény: potika (5338)
haya1973 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5342
2 kell aludni már csak:-)))))
robi-robo Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5341
Jövőhéten megyünk, de hova menjünk tényleg hogy szuper legyen. Pénz a legkevesebb, úgyhogy valami aránylag olcsót mondjatok. Ja és mivan a cápákkal, Magyarokat is esznek????? Friss híreket írjatok. köszi
szveraaa Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5340

 tipp: Budva, v. Petrovac. de inkább Budva. mi is volánbusszal mentünk júliusban, de mire odaértünk reggel 8-ra, olyan voltam, mint a .... arra szerintem ne számíts, hogy majd a sofőrök leraknak Becicin, v. nemtom hol. nem azért, mert nem segítőkészek, sőt! azért, mert mivel a volánnak idén indított járata ez, mindig más-más sofőrt küldenek, a kettőből az egyik egyszer volt ott előtte, másik először. másik, amire számítani kell: kis buszt küldenek, ami nem kényelmes még egy kistermetűnek sem. (indok a nagy kényelmes buszt a dalmát expressz viszi el).de rendes sofőrök, azért meg lehet kérdezni őket, lerak e itt-ott. hátha azóta már olyan viszia a járatot, aki többször volt ott, hisz eltelt 1 hónap. és ha többen mennek mint 26 fő, akkor nagy kényelmes buszra is esély lehet (de ezt absz. nem hiszem, h. több fő jönne össze..)

ja és azért is Budva, v. petrovac, mert onnan könnyen lehet továbbmenni, mert sűrű a buszközlekedés (Budvában 100%, Petrovacot csak Budvaból kiindulva sejtem)

 

ha már írok reagálnék még a montenegrói menetrendre: budvából mi is buszoztunk erre-arra, szépen leírtuk a menetrendet, de dobhattuk is el. a buszok sose úgy indultak, sőt! sokkal gyakrabban indultak. Cetinjeben pl. csak leültünk a buszváróban, hogy majdcsak jön valami budva fele..hát jött is 20 percen belül:) a kinti buszok jobbak voltak, mint a volan expressz busza!:) ez a kemény:) aki busszal v. vonattal megy, és körbe szeretné járni a tengerpartot és környékét, központibb helyeket ajánlok, mint budva pl., de semmiképp sem kotort.

 

 

Előzmény: hadorka (5330)
nagynoo Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5339
Ha Bar melett döntenél hívj fel, segítek találni valamit. + 381/69-49-29-41. Olyan 10 eur/nap/fő -s árakra készült itt. Van olcsóbb is de ott 14en használtok 1 mosdót:). itt külön fürdőszoba jár a szobákhoz. Ha esetleg tényleg érdekel írj és küldök képet h ne látatlanból választj.
Előzmény: hadorka (5321)
potika Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5338
Budva is jó, de nekünk túl pörgős volt. Mi eddig háromszor voltunk Petrovacon, előre foglalt szállás nélkül, de mindig találtunk, nem drágán. Azt is megtehetitek, hogy leszálltok Petrovacon, és ha nincs szállás, busszal átmentek Budvába, vagy fordítva.
annamarie Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5337
ja igen, szavazás: én Budvát a lent leírtak miatt...
Előzmény: hadorka (5330)
annamarie Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5336
Mi autóval mentünk, előre nem foglalt szállás nélkül. Sem Budvában, sem, Stevi Stefánon, sem pedig Petrovácban nem találtunk szállást, ha volt is, horror árért 80 €/éj/2 fő. Tele voltak a szállások Montenegróban!  Végül a főút mentén Miločer magasságában találtunk egy apartmant, ahol 80-ról lealkudtuk 60-ra, de még az is nagyon sok!!!! Kotort annyira nem ismerem, csak az öblöt láttam, de azt még 2002-ben. A felsorolt helyek közül leginkább talán Budvában kapsz ripsz-ropsz szállást úgy, ha minimum 7 éjszakára kiveszed (volt nekünk is 42 €/éj ajánlatunk, de csak ezzel a feltétellel, nekünk viszont csak 2-3 éjszakára kellett volna). Ulcinjt sajnálom, hogy nem láttam, szerintem szép lehet, s főleg, miután mi Albániából jöttünk, már hozzá voltunk szokva a hasonló környezethez...
Előzmény: hadorka (5330)
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5335

Nekem még ajánlottak apartmant, mikor keresgéltem, de végül nem ezt választottam:

http://devel.adriaticatravel.hu/index.php?webAction=hotel&id=169

Az ár nem biztos, hogy jó, ami fent van

Előzmény: hadorka (5330)
H_G Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5334
Esetleg kompromisszum: Budva, de megkéred a sofőrt, h. ne a központban tegyen ki, hanem csak Becicinél? Ott már levegősebb.
Előzmény: hadorka (5330)
hadorka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5333
Köszi Potika! És miért? Többi szavazó?:)
Előzmény: potika (5331)
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5332
Mi is Volánbusszal megyünk, csak 1 héttel később, mint Ti. Amennyiben nem nyüzsgő helyre vágysz, akkor én is Petrovác mellett voksolnék.
Előzmény: hadorka (5330)
potika Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5331
1 szavazat Petrovacnak.
Előzmény: hadorka (5330)
hadorka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5330

Köszönöm a tippeket, eddig is! A montenegros oldalakat, amiket linkeltél, láttam már, de köszi! Az egyiken hol működik az árkalkuláció, hol nem. Azért is írtam ide, hátha van személyes élményetek szállásról. A volánbusz kotorban, budvában, petrovacban és ulcinjben áll meg, úgyhogy ez a 4 városka adott. Ebből kellene válasznatom:) Szerintetek melyik legyen?

Előzmény: annamarie (5322)
dabaka Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5329
Gondolom, hogy ezt az ottaniak megszokták, nem harapják le senki fejét, akárhogy mondja. Főleg a turistával nem szórakoznak.
Előzmény: H_G (5328)
H_G Creative Commons License 2007.08.08 0 0 5328
Montenegrón belül egyáltalán nem egységes a nyelvhasználat, a Kotori-öböl mentén teljesen horvátosan beszélnek (pedig ott is több a cirill betűs felirat, mint a latin betűs), Budvában már szerbül. (Pl. a kenyér a Lovcen egyik oldalán még kruh, a másikon hleb.)
Előzmény: csakamunka (5324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!