Keresés

Részletes keresés

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.10.01 0 0 4529

Kedves Gabriella!

 

A felsoroltakon kívül más ötletem így látatlanban nekem sincs. A végbélrepedést több dolog ki tudja váltani, ha visszatér a folyamat, érdemes lenne kivizsgáltatnia.

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: Kis Gabriella (4526)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 4528

Továbbra is várom régi és új betegeimet a honlapon megtalálható elérhetőségeim valamelyikén:

 

http://www.aranyer.com

 

Járóbeteg sebészeti – proctológiai szakrendelés

A betegek kényelmét szolgáló nyugodt, barátságos légkör és a naprakész szakmai színvonal a rendelő védjegyei. Ambulanciánk a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt.

Sebészeti rendelésem célja:

  • szakszerű ellátás
  • színvonalas környezet
  • pontosság,
  • fájdalommentes gyógymódok
  • tartós eredmény
  • munkaképesség megtartása
  • folyamatos fejlődés.

Sebészeti rendelő helyszíne:

Istenhegyi Magánklinika
Cím: 1125 Budapest, Istenhegyi út 31/B.
Telefon: 224-5424,  224-5425
Fax: 224-5424

Pácienseinket előzetes időpont egyeztetés után fogadjuk.
Információs vonal, időpont egyeztetés, bejelentkezés: 06-30-625-3886

 


puding77 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 4527

Sziasztok!

 

Annyi mindent olvasgattam itt is és még sok helyen de ennek ellenére tanácstalan vagyok.

Pá napja nagyon vérezni kezdett az aranyerem és most eléggé fáj.Már nem vérzik de fáj.Reparon kenőcsöt használok de nem sokat segÍt.

Ami furcsa,hogy most úgy érzem mintha a végbélnél beljebb lenne a fájdalom oka.

Tud valaki ajánlani egy jó fájdalomcsillapÍtó gyógyszert a broblémámra.

 

Köszönöm!

Kis Gabriella Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4526

Tisztelt Dr. Bánfalvi Péter doktor Úr és Fórumozók!

 

Egy éve szültem, azóta most 2. alkalommal van végbélrepedésem, Londonban élek, használom a Rectogesic krémet, ami már egyszer bevált, de két hónap elteltével kiújult, a széklet lazítására bevált módszerem az aszaltszilvalé, hallottam a biofeedback kezelésről, masszírozási módszerről, ami segítene tudatosan ellazítani a végbélizmot és ezáltal csökkenthetném azt, hogy meggyógyuljak végleg...Ha doktor Úr vagy bárki tud ezzel kapcsolatban segíteni nagyon megköszönném.

Mindenkinek Gyógyulást,

Szép Napot

 

Kis Gabriella

kevita59 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 4525

Szia Lalaura!

Én az interneten olvastam, hogy sokkal jobb a lenmag hatása, ha megőrölve fogyasztjuk. Ha nem szereted a korpát, próbáld meg gyümölcs joghurttal enni, úgy egész elfogadható íze van. Én most itt, ahol lakom a patikában kaptam, egy általuk készített kúpot, minden este felteszek egyet, azóta sokkal jobb, már nem fáj, csak egy kicsi fura érzést érzek. De már ez is valami. Hát én ezzel a két praktikával próbálom gyógyítani magam, hiszen ahogy te is írtad, mindent kipróbáltam, egy vagyonba került, és nem használt semmit. Jobbulást!!!!

 

 

Előzmény: Lalaura (4524)
Lalaura Creative Commons License 2012.09.15 0 0 4524

Szia kevita!

Köszönöm a tippet, külön-külön már mindeggyiket kipróbáltam, de nem vagyok kitartó, a korpát különösen nem kedvelem. A lenmagot egészben nyeltem le, de most megpróbálom őrölve, bár úgy emlékszem pont attól lenne jó, hogy egészben kerül be. Mindezek mellet, ha nem figyelek a rost fogasztásra, rögtön baj van. Már rengeteg mindent kipróbáltam, sajnálom amibe került, mert fölösleges pénzkidobás volt, mivel igazából semmi sem segít. de az ember remél, amíg él. Ennyi idő óta megpróbáltam hozzászokni, hogy nekem ez  van, persze szívesebben élnék nélküle én is. Talán tudom még egy ideig húzni, és találok valami megoldást. Kívánom neked is, hogy így legyen.

Előzmény: kevita59 (4523)
kevita59 Creative Commons License 2012.09.15 0 0 4523

Kedves Lalaura!

Elfelejtettem odaírni, hogy a korpát, és a lenmagot joghurttal kell összekeverni, és úgy fogyasztani.

 

Előzmény: Lalaura (4521)
kevita59 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 4522

Szia Lalaura!

Ne kérj bocsánatot, nem kellett elkeserítened, sajnos az elmúlt, másfél évben volt részen sokszor és hosszú ideig megtapasztalni e betegség szenvedéseit. Ha előjön minél előbb szeretném ha orvos látná, és kezelne, de a várakozási idő sok esetben több mint egy hónap. Ha beteg vagy szenvedj jelszóval. Egyszer már beígérték a műtétet, de Dr. Bánfalvi Péter Úr biztatására nem vágtam bele. Egy jó tanács, egészséges is, és lazítja a székletet, minden reggel 3 evőkanál búzakorpa, 2 kávéskanál őrölt lenmag ( én kávédarálón szoktam ledarálni frissen) és tényleg jó hatása van. Nem hátrány az sem hogy mint a búzakorpa, mind a lenmag rák megelőzésre is jó hatással van. Egy a fontos sok vizet kell inni rá.

Jobbulást!!!

Előzmény: Lalaura (4521)
Lalaura Creative Commons License 2012.09.13 0 0 4521

Szia kevita59!

Bocs, hogy elkeserítettelek, szándékomban nem állt. Viszont a tények sajnos tények.Van amikor hónapokig jól vagyok, van mikor többször is bevérzik és iszonyúan fáj. Pl: most!!!!! neked még nem javasoltak műtétet? Van egy széklet lazító folyadék, ha nem vagy érzékeny a tejcukorra, esetleg kipróbálhatod: Laevolac szirup a neve, ha nem ismernéd. Nekem jó, csak én nem akarok állandóan ezzel " élni", és ha úgy érzem abba hagyom, jó lesz nélküle is, egy darabig jó is.  És csak egy picit ne figyeljek oda, már meg is van a baj. Egyre tovább tart, mire begyógyúl, korábban gyorsabb volt a folyamat. Hát kitartás, tudom nehéz, az idegeinkre megy valóban.

üdv:lalaura

Előzmény: kevita59 (4520)
kevita59 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4520

Kedves Lalaura!

 

Tanácsod szerint elolvastam korábbi bejegyzésed, hát mit mondjak elkeserítő amiket leírtál. Az én idegeim most már végképp kikészültek, pedig „csak” másfél éve vívom a harcot ezzel a betegséggel. Minden reggel azzal ébredni, hogy a mai reggel is a szokásossal kezdődik, iszonyú fájdalom esetenként vérzés. Már nem tudom hányszor voltam proktológián, amint írtam, próbálkoznak ezzel, azzal, de maximum egy hónapig tart a hatás. Most már én is azt mondom ebből nincs kiút, de így élni, milyen élet? Hát nem is tudom, már nagyon belefáradtam.

 

Előzmény: Lalaura (4491)
jeanlegrand Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4519

Szia!

 

Hallottam a Hemoland jótékony hatásáról.

Ezt lehet a végbélnyíláson belülre kenni, ahol a gyógyuló, vérző felület van?

 

Üdvözlettel:

 

János

Előzmény: rátótcity (4499)
jeanlegrand Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4518

Tisztelt Bánfalvi Doktor Úr!

 

Köszönöm gyors válaszát!

 

Üdvözlettel :

 

Nagy János

Előzmény: Bánfalvi Péter (4516)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4517

Dr. Banga Péter

 

Járóbeteg sebészeti – proctológiai szakrendelés

A betegek kényelmét szolgáló nyugodt, barátságos légkör és a naprakész szakmai színvonal a rendelő védjegyei. Ambulanciánk a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt.

Sebészeti rendelésem célja:

  • szakszerű ellátás
  • színvonalas környezet
  • pontosság,
  • fájdalommentes gyógymódok
  • tartós eredmény
  • munkaképesség megtartása
  • folyamatos fejlődés.

Sebészeti rendelő helyszíne:

Istenhegyi Magánklinika
Cím: 1125 Budapest, Istenhegyi út 31/B.
Telefon: 224-5424,  224-5425
Fax: 224-5424

Pácienseinket előzetes időpont egyeztetés után fogadjuk.
Információs vonal, időpont egyeztetés, bejelentkezés: 06-30-625-3886

 

Weboldal:    http://www.aranyer.com

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4516

Kedves Nagy Úr!

 

Ennyi idő után már szinte csak pecsételgetnie lenne szabad.

Javaslom, mindenképpen keresse fel orvosát!

Hogy mi lehet a bibi, felesleges lenne felsorolni, úgyis megnézik, megmondják, helyre teszik.

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: jeanlegrand (4515)
jeanlegrand Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4515

Tisztelt Dr. Bánfalvi Péter doktor Úr!

 

2012.08.23-án műtöttek aranyérrel.

Az elmúlt néhány napban, 4-5 napja nagyon vérzek.

Ez azt jelenti, hogy az intim betét, amit használok, teljesen megtelik vérrel, illetve székelés ingerkor is nagy adag vér folyik ki belőlem.

Ez a normális gyógyulás része, vagy valami komoly komplikáció jelei ezek?!

 

Várom megtisztelő válaszát.

 

Üdvözlettel:

 

Nagy János

Előzmény: Bánfalvi Péter (4487)
tristen Creative Commons License 2012.09.05 0 0 4514

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

Kitartás!

 

üdv :)

Előzmény: Zsbubus (4503)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.09.04 0 0 4513

Üdv. Mindenki!

 

Látom, valaki nehezen szánja rá magát.

Egy kis segítség.

Aki a proktológiai vizsgálatra vár, javaslom elolvasásra:

 

7 dolog, melyet mindenképpen tudnia kell proktológiai vizsgálat előtt

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

tristen Creative Commons License 2012.09.02 0 0 4512

Szia!

 

Menjél el az orvoshoz!

 

Kitartás!

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (4511)
64agi Creative Commons License 2012.09.02 0 0 4510

Szia! Én is azt tudom tanácsolni, minnél előbb menj dokihoz!!!! Én most jártam végig a torturát, de megérte. Mára semmi bajom. Mosolygok a vilgára. Magától sajnos, ha már súlyos nem múlik el. A dokitól nem kell félni, nem harap, sőt nem is fáj! Én elöször egy fiatal dokihoz kerültem, hát mit mondjak, nagyon cikinek éreztem, de nagyon flottul megoldotta, már a végén mosolyogni is tudtam. És a többi doki is ilyen, kb 4-5 végig jártam (nem azért mert nem tudtak segíteni, de kolonoszkopia meg hasonló vizsgálatok) de nem volt gondom velük, a műtét se fáj, utána egy kicsit, de megéri. Úgy hogy ne habozz, csak rosszabb lesz, napjaidat keseríti meg. 

Szia

Előzmény: Törölt nick (4506)
tristen Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4509

Szia!

 

Gondolom most vérig fogsz sértődeni, amit írok, de vállalom. A soraidból az önsajnálat sugárzik le. Nem értem miért nem mész el egy orvoshoz. A fájdalom meg úgy is lesz a vizsgálat alatt, sőt tovább megyek, nagyon sokáig lesz még fájdalmad. Ha ezt el tudod fogadni, akkor már hétfőn bejelentkezel valahová. Ha vársz, az idő a betegségnek dolgozik tovább. Magától elmúlni nem fog,

 

KITARTÁS!

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (4506)
monica2 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4508

Szia!

Ne félj annyira a vizsgálatol nem olyan szörnyű nekem elhihetd már a 4 orvoson vagyok túl! Ja és égy csomo mütéten és mégis itt vagyok! Túl éltem! Szerintem ha van a közlben proktlogiai renedelés oda menj!Elég borzalmas amiket leirtál ne szenvedj felslegesen biztos lesz megoldás a bajodra!

A vizsgálatot meg kilehet bírni!Fel a fejjel!:)

Előzmény: Törölt nick (4506)
Zsbubus Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4507

Szia!

Mindenféleképpen menj el szakorvoshoz! Ő mondja meg mi a bajod!

Talán hozzáértőbben fog odanyúlni és meg fog vizsgálni más szempontokból is. A legkomolyabb betegségeket is ki kell ilyenkor zárni.

Addig is egyél rostosokat, főzelékeket, igyál sok folyadékot, használj lazítót, .... és kitartás!

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (4506)
64agi Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4505

Sziasztok!

Engem 5 hete műtöttek Longo-műtéttel. Csak jót tudok elmondani róla!!!!

Azóta semmi gondom, minden visszatért a régi kerékvágásba az életemben!!! Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, igaz biztos sokat számít az orvos is.

A műtét után 1 hétig még kicsit fájt, de fájdalomcsillapitók nélkül is elviselhető volt.... az első héten az ülés tényleg kerülendő, de már amikor kijöttem a kórházból jól éreztem magam. Mostanra meg már "el is felejtettem" az előtte lévő borzalmas hónapokat. 

Úgy hogy aki gondolkodik rajta, csak ajánlani tudom, abszolut nem bántam meg, sőt bánom, hogy halogattam.....

További szép napot mindenkinek.

hollyka22 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4504

az előbb olvastam hogy  a fehér agyagpor még az aranyérre is jó

Aranyérre - 

Hideg agyagpakolásokat alkalmazunk helyileg, amelyhez adhatunk lapúlevelet  és ricinusolajat . Naponta egy-két órára kell ráhelyezni a pakolást.

a tiszta lapúlevelet össze turmixolni majd ricinusolajban kivonatolni

leszürni utána fehér agyagporral süriteni krémsürüségre

Belsőleg: este, egy evőkanál agyagport, egy pohár vízben vagy gyógyteában feloldunk, és lassú kortyokban megisszuk.

 

nekem bevált

http://gyogyiszap.sokoldal.hu

Zsbubus Creative Commons License 2012.08.20 0 0 4503

Sziasztok!

Kilencedik hete, hogy műtöttek.

5-6 napja visszatértem a főzelékes, pépes étrendhez. (Na jó! Egy kis pöri becsúszott kétszer is! :) Meg egy kis sült hús. És egy kis rántott hús. :) )

Krumpli kerülve. Semmi probléma nem jelentkezett.

Gondmentes reggeli wc-zés, és utána mehet a verkli. A délelőttök is simák és terhelhető vagyok. Tudok futni már délelőtt is!

(A hosszú hétvégén volt úszás, íjászat. Nagyon régen volt ilyen "élménytelen" a mozgás! )

Szóval, most úgy gondolom, megérte a sok tortúra.

 

Üdv!

 

 

Zsbubus Creative Commons License 2012.08.15 0 0 4502

Sziasztok!

Olvastam a hozzászólásaitokat. Sokszor találtam hasznos dolgokat, de sok kérdésemre nem találtam választ.

Egy rövid beszámolóval és egy-két kérdéssel szeretnék hozzájárulni ehhez a hasznos topikhoz.

 

43 éves férfi vagyok. Régóta, évek óta küszködtem az eremmel.

Egyre inkább kezelhetetlenebb lett, sőt eljutottam odáig, hogy egy fárasztó nap végén már járni sem tudtam. Ekkor fordultam orvoshoz. (Gondolom, hogy ez magatartás jellemző sokunkra. :) )

IV.fázis, külső aranyerek. Kaptam időpontot, hagyományos eljárásban műtét, mindhárom ér műtétre szorult.

Kb. 8 hete volt a műtét. Hétfőn műtét altatásban (előtte a „szokásos” tisztítási procedúra).

Kedd lábadozás, ismerkedés az ülőfürdővel és szenvedés a  wc-n. Közben fájdalomcsillapítók.

Szerda, mivel problémamentes (volt széklet, láz nem, vérnyomás jó…) voltam, hazamehettem.

 

Otthon először is jól eltoltam a diétát. Krumplipürével kezdtem, eredmény: dugó a béltraktusban. Nem szégyellem, sírtam a wc-n. (Később rájöttem a hangterápia jótékony hatására, és azon a héten különös hangokat hallatva, a „Csendes Éjt” dúdolva „remek” perceket szereztem a hallgatóságomnak.) :) Azóta sem eszek krumplit!

Persze közben beállt a diétám és az életmódom. Fájdalomcsillapítók, székletlazító (nem reklám, de nekem a LAEVOLAC jött be nagyon), sőt gyenge hashajtó és rostos étrend, sok tejtermék és sok folyadék…..

Hetekig lassan, minden egy kicsit könnyebb lett. Beállhattam (ülhettem) dolgozni is a második hét végén. Elkezdtem ismét mozogni, persze nem a régi kosarazás és íjászat (ettől szigorúan el lettem tiltva az 5.hétig), csak séta.

A felszerelésemhez tartozott a szárnyas betét, amit kombináltam kamillás vattakorong behelyezésével. Ma még mindig tisztasági betétet hordok a biztonság kedvéért, de este már nem szükséges! A vattakorong elmaradt.

A második hét végére megszűnt a fájdalomcsillapító utáni vágy. A 4.hétre a kezdeti gyenge hashajtót el lehetett hagyni, sőt a lazítóból is „gyerekadagnyi” maradt mára. Utóbbihoz még ragaszkodom. Finom. :)

A varratok kellemetlenek voltak, sőt sokszor fájtak, de a 6.hétre kiestek.

Az 5.héttől indult fokozatosan a sport: úszás (nemrégen már 2 km sem okozott fájdalmat ott), túra és íjászat. (A mozgást viszont állandó társként kíséri a szabályozható „hangjelenség”, ami -megvallom őszintén- roppant jól esik, csak ciki, ha nem vigyázok.) (Persze ez nem azt jelenti, hogy pöfögök, mint egy régi Trabant! :) )

A sebhelyből „csak” egy kis 1 cm-es bőrdarabka fityeg a helyen, ami zavar rettentően. (Sebgyógyulásból maradt vissza.) Le lehet-e műttetni, illetve érdemes-e???? (Az orvos szerint nem érdemes.) A probléma higiéniai és persze még az ülésben is zavar.

Beálltam a reggeli rendszerű ürítésre. (Az ülőfürdőzés is ehhez kapcsolódik ma már naponta egyszer.) Utána viszont több órán keresztül egy belső feszítő jellegű nyomást és elviselhető, tompa fájdalmat érzek a "kijárat" előtt. Általában dél körül szűnik meg ez, de szükséges hozzá némi „gázkibocsátás” is.

A salak jószerint már nem véres, de ha segíteni kell egy kis nyomó-toló bélmozgással, akkor még most is vérzek. Ez is aggaszt. Türelmetlen vagyok és ez elvárt jelenség? Ez is kérdésem lenne!

 

Röviden ennyi a „történet” eddig.

Tanultam annyit, hogy másként eszem, másként wc-zek (nincs rejtvényfejtés és olvasás, csak az ülőfürdőzéskor!). Fogytam kb 6-7 kilót, és ezt tartom még.

Ha megszűnnek a fájdalmak, vérzések…..!!!  Megszűnnek????

 

Remélem, segíthettem a történettel, hogy legyetek türelmesek! Megvan mindennek az ideje!

És remélem, tud valaki nekem is a kérdéseimre válaszolni!

rátótcity Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4501

Menj proctológiára ...

Előzmény: Razze (4500)
Razze Creative Commons License 2012.08.11 0 0 4500
Üdv
3 nappal ezelőtt székelés után baromira elkezdett fájni a hátsó felem ez pár perc után teljesen elmult de utána megjelent egy kb 1forintos nagyságú duzzanat:S
Ez mára mintha kissebbedett volna alapbol nem is nagyon érzem de kitörölni nehezen tudom meg ha viz éri baromira elkezd fájni:S
Mi ez aranyerem lenne nekem is??:S
Meg néha kicsit véres a papir de ez már régebb óta
Még csak 17 vagyok és máris ilyenekkel kell foglalkoznom??
Kövér sem vagyok probálok egészségesen kajálni sportolok is..
Mit csináljak??
rátótcity Creative Commons License 2012.08.11 0 0 4499

Több mint 3 hét vérzés után NEM VÉRZEM :DDDD

A HEMOLAND és társai beváltak :))))))

 

Agoborka Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4498

Nekem a gyógyszertárban a Hemoclint ajánlották. tök jó kis feje van, ami segít jól bekenni a kívánt felületet. és már másnapra érezhetó a hatása.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!