Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31383

Több probléma is van vele. Mivel beásott a medence ha télen (ősszel) egy erősebb víznyomást kap, akkor beszakadhat. A szél benyomhatja, ha üres. Tavasszal nem biztos (biztos, hogy nem) tudod visszatenni az eredeti helyére a fóliát. Ha kiveszed akkor fólia nagyjavítást kell csinálni. Vagyis minden lyukat beragasztani, cm-enként átvizsgálva, a szkimmer, beömlő helyét is foltozni (ha van) és 180 fokkal elforgatva újra beletenni, és új lyukakat vágni.

 

Szerintem.

Előzmény: g.eva74 (31382)
g.eva74 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31382

Nagy butaság lenne leengedni a medit, kiszedni belőle a fóliát, és akkor télire nem is raknám vissza?

Előzmény: g.eva74 (31381)
g.eva74 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31381

Köszi a választ. Sima kék 0,4-es fóliám van( remélem jól emlékszema 4-es tuti benne van). Reménytelennek látom így a dolgot :-(.Festékes megoldásnak utánna járok, próbálok venni valahol.

Előzmény: Blue_Sky_007 (31380)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31380

Milyen fóliád van? Ha mintás, akkor nagyon kicsi az esély, hogy megtalálod. Ha sima kék, akkor talán. Mivel süllyesztett ezért nehezebb a dolgod, mert csak bent tudsz körülnézni.

 

Nincs más javaslatom, mint egy ételszínezékes dobozt (lehet kapni olyan leforrasztott műanyagban) ki kell szúrni pici tűvel, letenni az aljára középre és bízni abban, hogy a szín arra terjed (ha nem kavarjátok fel, ahol a lyuk van.

Előzmény: g.eva74 (31379)
g.eva74 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31379

Sziasztok,

 

Segitséget szeretnék kérni. Félig süllyesztett medencénk van. Pár hete nézegetem, mintha csökkenne a vízszint. Szombat óta 1 cm-rel lett kevesebb. Nemlátok seholsem (mármint a medence körül) tócsát, ázásnak imponáló területe, mondjuk, ha az alján van a bibi, gondolom annak nem is lesz külső jele. Mit csináljak? Félek, hogy ha még megy a szűrő nagyon alacsony lesz a vízszint,-ergo szoros felügyelet alatt kell tartom a dolgokat. Télieseiteni szeretném lassan a medit, de a vízszint  csökkenés miatt engedjem le az egészet, szedjem fel a fóliát, és így keressem a hibát?  Mit csináljak?

lac1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31378

Hát, annyi biztos, hogy nem a részletességéről híres. A célnak - nálam - megfelel, az alapján vegyszerezek, és szép a vizem. A többi nem érdekes.

Előzmény: kókuszka (31377)
kókuszka Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31377

Az elején vettem cseppentőset, de nem tudtam megkülönböztetni a szinskálán azt amit mutatott.

Tudom az én hibám, de ez van:-)

Előzmény: lac1 (31373)
kókuszka Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31376

2008-óta van medencénk. Az első-második év kivételével nem mérek. Még soha nem volt gondom a vizemmel, akkor sem, ha elutaztam hosszabb időre. A vízforgatót sem viszem túlzásba, már nem használom az időzítőt sem. Egy szabályt tartok be: minden vasárnap két kombi-mini az adagolóba+1 klórsokk+algaölő 1 adag.Ennyi!

arnyekxxx Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31375

én idén vettem ilyen ebayes mutatós kételektródás ph-klór mérőt, és eléggé ugyanazt mutatja mint a papircsikos aquamittudoménmi (kék doboz, sárga kupak 5eFt körül van az obipraktikercorailyenek boltokban) és jól követi ha a mérés alapján számitott vegyszereket beleteszem a vizbe.

Előzmény: kókuszka (31372)
gyzotya Creative Commons License 2011.08.31 0 0 31374

Csepegtetős mérők közül az "oto"típusút idéntől kivonatta a forgalomból az ÁNTSZ,állítólag rákkeltő hatású a hatóanyaga.A 2-3 éves ilyen típusú mérőket szerintem dobjátok ki...A folyadékos tesztereknél a Taylor típusú reagenst keressétek.

 

Üdv.

lac1 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31373

A cseppentős (kék dobozos, két sárga és egy piros kupakos reagens) elvileg biztos jó, ugyanis én a medencés havertól kaptam tablettákat, ősszehasonlítottam ugyanazt a vizet mondjuk 5 perc eltéréssel, és kb. ugyanazt kaptam. Ráadásul a cseppentős harmadik éve van meg, igaz a végét járja, HA EGÉSZ NYÁRON FORRÓSÁG LETT VOLNA, TÖBBET HASZNÁLTUK VOLNA A MEDIT A REAGENSEK BIZTOSAN ELFOGYTAK VOLNA - caps lock - és soha nem volt bajom a vízzel amit ezen teszter alapján tartottam karban.

Úgyhogy én AJÁNLOM a cseppentőst.

Előzmény: kókuszka (31372)
kókuszka Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31372

Na ezért álltam le a méricskélésekkel.Egyik ezt mutatta, a másik semmit, a harmadik magasat..

A t..köm méregeti.

Előzmény: Borimirow04 (31370)
bord30 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31371

Biztos klór van a dobozban,ha tabis jó helyre tetted a tablettát,cseppentősnél jó helyre cseppentettél?Próbáld ki raksz egy literes üvegbe vizet és azt kólórozod mutatja -e acl mérő.Nekem mini kombi klór tabi van benne,de sokszor 0 körülit mutat,persze nehéz meghatározni mert 5 hasonlítási szín van a  klór mérésére,amit kevésnek találok.Most szereztem grammos mérleget eddig csak saccra raktam belle kb. 1 evőkanányit de attól meg az egekbe ment.Próbáld meg kissebb adagokban belerakni és kevergetés után mindíg mérni,változnia kell annak.

Előzmény: Borimirow04 (31370)
Borimirow04 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31370

Na, ezt jól elszúrtam.

 

Végül mikor hétvégén lett időm a medence felállítására, már szinte jöttek is a vendégek, így a javaslat ellenére az első feltöltéskor nem vegyszereztem. A ph-t sikerült utána gyorsan rendbetennem, de "gyors klór" nem volt a vegyszercsomagban. Tegnap délután azt is beszereztem (poolmaster aktívklór granulátum 56%-os) és este (újbóli ph beállítás után) az előírásnak megfelelően (legalábbis remélem) tettem bele 11 grammot (1,2 m3-es a medence). Reggel meglepődtem, mivel nem volt kimutatható a klórszint (a ph még reggel is 7,2 volt, éjjel ment a szűrő és nem takartam le a medencét). Ez mitől lehet? Ha alacsony a klórszint értem, de így, hogy 0 kicsit kétségbe estem. Még egyszer utána számoltam, de 1,2 m3-re 11 gramm elvileg elég. Tegyek még több klórt bele ma este? Mennyit? Cseréljem ki a vizet és kezdjem elölről?

 

Köszönöm ha van tipp!

Előzmény: bord30 (31354)
bgaby Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31369

for emergency use only :)

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (31368)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31368

Csak a sörön jár az eszem. ;-)

Előzmény: peti.olah (31367)
peti.olah Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31367

HEINeken, v HENkel ? :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (31366)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31366

Ismered a "párafaló" tablettáját a Heinkelnek. Na az is k-klorid. De van minden kajában mivel E számos cucc. És igen, környezetbarát síkosság elleni szernek adják pehelyként.

 

Én a télire a szekrényekbe rakom mert kicsit dohosak, és ami vizet kiszednek az került a PET palackba.

 

Én a hipermarkecokban vettem, meg azobiban mint környezetbarát jégmentesítő zsákolva. Potom pénzért (a heinkelhez képest).

Előzmény: bgaby (31364)
bgaby Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31365

ovális

6x4m

fémpalástos, fóliás

süllyesztve

 

minden télen kint van :)

Előzmény: a1hitelcentrum (31362)
bgaby Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31364

na jóóó,

csak arra emlékeztem, h nem mezei kavics nehezéked van :)

 

ha nem nehezéknek, akkor mire lehet még használni a kalcium-kloridot a háztartásokban?  

(utak - jégmentesítésére, de irrátáló hatású...; tartósítószer -pufff; ...???)

hol veszed?

Előzmény: Blue_Sky_007 (31363)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31363

Szerintem nem. A keverési arányra kell figyelni. De ha vízcserés leszel, akkor még az sem, csak ne legyen algás tavaszra, mert akkor sokat kell takarítani.

Nekem külső nehezék palackjaim vannak, kálcium-kloriddal töltve (ami fagyálló) és nem a vízbe merül. Nekem nem kell fagytest, mert kör medim van.

Előzmény: bgaby (31360)
a1hitelcentrum Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31362

milyen medid van?

Előzmény: bgaby (31358)
a1hitelcentrum Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31361

Segitsetek,fémvázas kékfóliás medit szerintetek kint lehet hagyni télire?

bgaby Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31360

ok

 

akkor nem kell figyelni a téliesítő folyadékoknál a százalékokat, mint pl.a sósavnál 20 v. 30 %?

ha most ez a 2.éve volt a csapvíznek, és jövőre új víz ajánlott, tehát le lesz eresztve tavasszal, akkor milyen arányban kell a vegyszer bele?

 

pont Te írtad, h a fóliarögzítő palackokba vmi folyadékot tettél, mert télen azt lehet használni nehezéknek...

csak nem találtam meg :(

mi volt az?

Előzmény: Blue_Sky_007 (31359)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31359

Akkor sorban:

 

milyen téliesítő folyadékot érdemes használni a vízhez, ami meggátolja a téli algaképződést, vízkőkiválást?
ki-mit használt már, milyen tapasztalattal? Amire rá van írva, hogy téliesítő, ahogy néztem, mindre ugyan az van írva, tartalmuk hasonló.

  •  hol érdemes venni?
    •  
      • Ebay, vatera
      • Multik, stb
      • Ha van tutti hely, akkor az elérhetőséget is pls :) Ahol olcsó. :-)
  •  vegyszereken kívül mit ajánlott használni még? 
    • Fagytestek: Csak ovál medencénél.
      • műanyag flakonok használata
        • ezeket mivel érdemes megtölteni - kavics, homok, stb? Kötegelt PET palackok, töltés nélkül (a kavics nem tud összenyomódni) félig a vízbe húzva.
    • egyéb fagytestek?  Lehet venni, jó drágán.
  • milyen költséghatékony takarási megoldások alkalmazhatók – pl. fekete mez.gaz., ha nincs polycarbonat fedés :(? Sötét legyen a medence víznek, és ne kerüljön bele idegen anyag (hólé, víz, macska ;-)  ) Így bármi amihez hozzájutsz.
Előzmény: bgaby (31358)
bgaby Creative Commons License 2011.08.30 0 0 31358

a medencém nem kerül elbontásra, ezért szeretnék kérni a téliesítéshez hasznos infókat:

 

·     milyen téliesítő folyadékot érdemes használni a vízhez, ami meggátolja a téli algaképződést, vízkőkiválást?
ki-mit használt már, milyen tapasztalattal?

  •  hol érdemes venni?
    •  
      • Ebay, vatera
      • Multik, stb
      • Ha van tutti hely, akkor az elérhetőséget is pls :)
  •  vegyszereken kívül mit ajánlott használni még? 
    • Fagytestek:
      • műanyag flakonok használata
        • ezeket mivel érdemes megtölteni - kavics, homok, stb?
    • egyéb fagytestek?
  • milyen költséghatékony takarási megoldások alkalmazhatók – pl. fekete mez.gaz., ha nincs polycarbonat fedés :(?

köszönöm

lac1 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 31357

Vihar? Semmilyen vihar nem volt, a 10 napja hétvégén volt az, pont akkor mentem a Balcsira motorral, szarrá áztam meg majdnem leestem a motorról, Fonyódon 117-el fújt a szél.

Ja, kösz, elvileg mostanában eldől melyik nap, menet közben meg az, hogy lesz-e időm magáncélra.

 

Szia

Előzmény: nyárimádó (31356)
nyárimádó Creative Commons License 2011.08.28 0 0 31356

Ne legyél szomorú, a család és az egészség a legfontosabb.

Tényleg hatalmas vihar volt felétek? Hihetetlen, itt 33-35'C folyamatosan. Talán szerdától mondanak esősebb időt, de igazán csak asszony mondta, mert tv-t sem nagyon nézek már.

Üdv és várom a telefont.

Üdv

 

 

Előzmény: lac1 (31353)
bord30 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 31355

Létezik digitális ph és klór teszter egyben megfizethetőáron valahol?

bord30 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 31354

A vegyszerezést sűrűn kell ellenőrizni mert gyorsan felmegy a ph.Nekem multi klór tabi van benne de néha nem is jelzi a tablettás teszter a klór tartalmat,ha meg rakok bele egy kis klór granulátumot egyből az egekben van,nezéz belőni mivel 900 liter víz van benne max.Én a grammos mérleg beszerzését ajánlom.A ph-t jól be tudtam lőni eddig,klórszint már macerásabb.

 

Előzmény: Borimirow04 (31296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!