Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

QRBLI Creative Commons License 2002.10.28 0 0 282
Ha nem márkaszervízbe viszed az autót és ott azt mondják hogy megrendelik az alk.részt is, akkor az bizti hogy jóval drágább lesz mert ők eleve kisker áron veszik az anyagot és arra biztos rátesznek + hiába gyári az alkatrész ha hibás és nem márkaszervízbe rakták bele akkor nincs rá garancia.
A szervízintervallumban nemtom miért van különbség, Európában egységesek ezek. Bár lehet hogy azért van mert az amiknál 5év garancia van, és ezt valszeg csak 12ezrenkénti szervizeléssel vállalják.
Előzmény: QRBLI (280)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.28 0 0 281
Hello QRBLI!

Sajnos én sem értem, hogy miért ilyen a hozzáállás. Főleg az nem fér a fejembe, hogy már másfél hónapja lógok a nyakukon és többször elmondtam, hogy mi kell az autóhoz, minden esetben egyetértően bólogattak, hogy vették a lapot, minden rendben a rendeléssel. Erre kiderül, hogy még sem. Én meg voltam olyan rendes, hogy amikor nem írták rá a számlára a tanksapkát, akkor a következő alkalommal szóltam nekik, hogy a múltkor lemaradt. Na mindegy, remélem olyan gyakran úgy sem kell szervízbe járnom.

Egyébként, ha nem márkaszervízbe vinném az autót, ott is meg tudnák rendelni hozzá az alkatrészeket, vagy csak a márkaszervízek rendelhetnek a Hyundaitól?

A szervíz periódussal kapcsolatos kérdésemre nem tudsz írni valami okosat?

Előzmény: QRBLI (280)
QRBLI Creative Commons License 2002.10.28 0 0 280
Szia Big!

Vakítanak Miskolcon mert mondom hogy meg sem volt rendelve. Egyébként megtudtam hogy a miskolciak ma küldték azaz (hétfőn) rendelték meg a jobb hátsó sárfogó gumit tehát amikor azt mondták hogy talán kedden meg lesz abban bíztak hogy lesz a nagykerbe raktáron. De mindegy mert én megrendeltem és ahogy írtam meg is jött u.h. ha ma kérnek a miskolciak szállítást le is megy nekik mert át is irattam a nevükre. Nem tudom miért nem tudják azt mondani hogy bocsi ez lemaradt a multkori rendelésből elnézést kérünk. Seggvakitógépbuzik. Egyébként van olyan ismerettségem a nagykerbe hogy meg tudom szerezni a miskolciak alkatrész rendelésének fénymásolatát(a mait 2002.10.28.)és azon van a lemaradt sárfogó rendelés. Ennyit a miskolciakról.:-((

Előzmény: Big Blaster (277)
Kulimász Creative Commons License 2002.10.28 0 0 279
Nézd meg, hogy nem melegszik-e jobban a keréktárcsa a félrehúzás felőli oldalon. Ha igen, a féktuskó szorul valszeg.
Előzmény: SPS (268)
ztoncsi Creative Commons License 2002.10.28 0 0 278
Helló SPS.

A linkek jók, az "ördög-szárny"-ak szintén.
Az én Accent-emen is van hasonló. (Nem olyan magas és komoly, mint a képeken, de azért szerintem nagyon jól mutat.) Van-e szerinted tényleges stabilizáló hatása a kocsira? (Leszorítja-e az útra, ha komolyabb sebességgel megy, vagy csak esztétikai hatása van, esetleg a hátsó ablakra nem csapódik fel olyan könnyen a sáros víz, ha esős az idő?)

Fék: a fékfelújjítás mit jelent? Fékbetétek cseréje?, vagy a tárcsák felszabályozását is?
Ki csinálta, szervíz?
Nem lehet az, hogy az egyik oldalon folyamatosan hozzáér a féktárcsához a betét, és ezért húz félre?

Hali

Előzmény: SPS (272)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.26 0 0 277
Még egy gondolat az autó félre húzásához.

Azt írod, hogy fékfelújítás után kezdődött a probléma.
- Szabályozták a féktárcsákat is? Ha igen, nem lehet az, hogy nem egyforma súlyúak és vastagságúak, és e-miatt van a gond?
- Nem ér hozzá jobban valamelyik oldali fékpofa a féktárcsához?

Előzmény: SPS (272)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.25 0 0 276
Hello QRBLI!

Ez nagyon jó hír 8-D. Ezek szerint a jövő héten valszeg meglessz a gumi.
Egyébként ma beszéltem a szervízzel, azt mondták, hogy még nem jött meg, érdeklődjek kedden. Jó lenne, ha akkor meghoznák.
Pestre nem megyek a hétvégén, így marad a türelem 8-).
Még egyszer köszi a segítséget.

Más témában lenne egy kérdésem.
A neten lévő szervízleírásokban a szervízek ciklusideje az Amerikában forgalmazott autóknál 12 eKm. Ezzel szemben az én könyvemben 15 ezer van megadva. Miből adódik ez az eltérés?

Előzmény: QRBLI (269)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.25 0 0 275
Nekem is volt hasonló problémám az egyenes futással. Nekem balra húzott az autó. Amikor megvettem az autót nem volt egyforma a két első gumi, így először erre gyanakodtam, de gumi csere után is megmaradt a probléma.
Aztán a szervízben rákérdeztem a dologra. Először megnézték, hogy nem lóg-e valamelyik oldalon a futómű, de minden rendben volt. Utána ellenőrizték a guminyomást a két első kerékben és elég nagy eltérés volt. Azt mondták, hogy ha ez után is tapasztalom a húzást, akkor megnézik tüzetesebben a futóművet, de úgy vettem észre, hogy azóta megszűnt a jelenség.
Előzmény: SPS (268)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.25 0 0 274
OFF
Bableves ügyileg nem vagyok teljesen kompetens, de kb. úgy készülhet, hogy először meg kell főzni a babot valamennyire, utána bele kell tenni a savanyú káposztát és tovább főzni. Kell bele rántás is, de nem tudom, hogy ez mikor kerül bele. Egy nagyon fontos kellék a füstölt csülök vagy oldalas, ezt szerintem a babbal együtt kell főzni. Kb. ennyi, de lehet, hogy nem teljesen pontos a recept.
Jó étvágyet 8-)!
ON
Előzmény: ztoncsi (267)
SPS Creative Commons License 2002.10.25 0 0 272
ztoncsi, (remélem a linkek jól sikerülnek ...)

sajnos a kormány azóta húz félre, hogy volt egy full fékfelújítás az autón.

Az "a6v" az 16v -t akar jelenteni, csak valahogy félreütöttem ;-) ...

A Váci úton egy eggyel a mostani (legújabb) elötti Coupe mászkált (bár már láttam új pirosat meg zöldet is, de azok nem tetszettek annyira).

Az "ördög-szárny" ? Meg hogy nincs az sps.hu -n semmi ;-) ? Kössük ezt a két dolgot össze : Ilyen, meg ilyen, meg ilyen, meg ilyen, meg ilyen, meg ilyen, meg ilyen, meg ilyen, és ilyen lehet. Ezek többnyire VeilSide tuningok; ök föleg japán sportgépekhez csinálnak dolgokat, de láttam már hyundai Coupe -t is szépen fölöltöztetve (csak most nem találom a képet sajna ...).
Amúgy az sps.hu -n voltak 2002 Hungaroringes F1 képek, meg zenék vannak rajtuk (ez változó ...).

Üdv,

SPS

Előzmény: ztoncsi (271)
ztoncsi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 271
SPS.
Láttam csütörtökön egy 1,6-os fehér sedant a Vámházkörúti csarnok mögött HG kezdetű rendszámmal.
A Te(1.6 a6v GLS bordó sedan) verdádnál mit jelent a "a6v" ?

Az adataidban szereplő www.sps.hu -n nincs semmi?! megszűnt, vagy csak tervezed?

A Váci úton flangáló sárga milyen típus/model volt?
Milyen az az ördögszárny?

Hali

Előzmény: SPS (268)
ztoncsi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 270
Szia SPS.

Lehet, hogy az utak olyanok, hogy úgy érzed mindig, hogy félrehúz a kormány.

Hali

Előzmény: SPS (268)
QRBLI Creative Commons License 2002.10.25 0 0 269
Szia BigBrother ööö azaz Blaster.:-))
Sajnos csak ma érkezett meg a j.h.sárfogó viszont azt nem tudom mikor jut le Miskolcra, ez a miskolci szervíztől függ, mikor kér szállítást. Majd írok ha megtudom melyik nap ér le, de ha esetleg hétvégén pesten jársz akkor el tudom neked hozni.
SPS Creative Commons License 2002.10.25 0 0 268
Big Blaster,

az egyiket (citromsárga) a Váci úton láttam jópárszor flangálni, egy szépséges fehér (jó kis ördög-szárnnyal) sokáig állt a Fö utcán, a Széna tértöl nem messze parkolt rendszeresen egy ezüst és egy fekete.

Szerdán meg láttunk egy ugyanolyan (1.6 a6v GLS bordó sedan) Lantrát, mint a miénk.

Ezek mind budapesti "adatok".

Nekem olyan gondom, van, hogy a kocsi 70%-ban balra, 20%-ban jobbra húz (egyenesenfutás 10%). Voltam futómüvesnél, aki azt mondta minden rendben (beállítás, összetartás, gumi, stb.). Jó, mi ? Akkor mi lehet a gond ?

Üdv,

SPS

Előzmény: Big Blaster (264)
ztoncsi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 267
A káposztás bablevesről jut eszembe.

1981-82-ben, az első autóm egy Wartburg tourist volt. Akkoriban építkeztünk és vettem 2-3 doboz radiátorfestéket, amit beraktam hátra az autóba.
Hazafelé menet gyanús szagot éreztem.
Otthon derült ki, hogy a dobozok felborultak és az egyik tartalma kifolyt és lecsorgott alulra a pótkerékhez.
Egy rossz merőkanállal visszameregettem amit lehetett, de a többit már csak egy ecsettel szétkenni tudtam. A pótkerékről sikerült letörölni.

Hogy csináljátok a káposztás bablevest? Én még sosem ettem, pedig mind a kettőt szeretem.

Hali

ztoncsi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 266
Autóstársak!

Ne feledkezzen meg senki arról, hogy a nyári szélvédőmosó folyadék befagy a tartályba, ha bejönnek a mínuszok.
Szerdán a Lantrában és Accentben is lecseréltük a fiammal az ablakmosólét télire.

Hali

Kulimász Creative Commons License 2002.10.25 0 0 265
Így lesz a Hyundai-ból zöldséges-merci...:-)
(Bocsi)
Előzmény: Big Blaster (264)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.24 0 0 264
És hol van ez a hely? Valami márkakereskedés?

A mi házunk előtt is volt a héten egy kocc. Hyundai nem volt érintve az akcióban.

A többiekkel nem történt semmi érdekes Hyundai fronton? Nagy a csend a topicban.

Hogy egy kicsit felhozzam a témát írok valamit én.
Nálam csak annyi volt, hogy a hétvégén, miután végeztem az autó több óras puceválással, sikerült kiborítanom kb. 1,5 liter káposztás bablevest a csomagtartóban. A szőnyegeknek annyi lett és ráadásul befolyt minden hová, ahová csak lehet. Baromi boldog voltam. Egy órát kellett túlóráznom, amíg sikerült kipucolnom az autót.

Előzmény: SPS (261)
SPS Creative Commons License 2002.10.24 0 0 263
... dehogy ment az el, csak elég rendes : elvitte a másik autó utasát emelöért, majd a defektes gumit gumishoz (eszerint egyik se volt a Roverbe. Kool.). SPS
SPS Creative Commons License 2002.10.24 0 0 262
... ráadásul pont most ütközött össze egy ezüst Lantra sedan az ablakunk alatt egy régi Rover-rel ... :-(
QRBLI, megadjam Neki az elérhetöségedet ;-) ? Bár ahogy elnézem csak a Rover sérült erösebben ;-) ...

(na mire megnéztem volna, hogy a Lantra hol sérült már el is ment. QURBLI, az elözö bekezdés törölve ...)

Üdv,

SPS

SPS Creative Commons License 2002.10.22 0 0 261
Amerre meg én járok, ott 4-5 Lantra (Tiburon) Coupe szokott elöforduni mindenféle színben (hófehér, citromsárga, zöld, ezüst és fekete). Bebebe ... ;-) SPS
ztoncsi Creative Commons License 2002.10.22 0 0 260
Na és én mit láttam!

Ráday utcában (Bp. IX.ker) Tűzpiros Hyundai coupé, német rendszámmal.

Jók ezek az internetes lapok, amiket összegyüjtöttetek. Találtam olyat, ahol különféle kiegészítőket lehet megnézni (típus, évjárat szerint), meg persze az árakat 8(((.

Hali

Előzmény: Big Blaster (259)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.22 0 0 259
Tegnap elfelejtettem említeni, hogy mit láttam a házunk előtti parkolóban?

Egy Hyundai Coupe-t. Formás kis autó. Mindenhol íves, gömbölyded formák alkotják. Nagyon elüt a megjelenése az utcán általában látható egyéb verdáktól. Szemből eléggé hasonlít a Lantrához, főleg az orra és a fényszórók alakja, csak ennél izmosabbak a kerékdobok.
Sajnos nem a házban lakik a tulaj, mert most láttam először ezt az autót. Jó lett volna kontaktolni az illetővel, de nem tartottam jó ötletnek becsöngetni 50 lakásba, hogy kinek az ismerőse.

alomhajos Creative Commons License 2002.10.21 0 0 258
Én is köszönöm az infókat a honlap ügyében. Szia.
áh.
Előzmény: Big Blaster (256)
alomhajos Creative Commons License 2002.10.21 0 0 257
Kedves Kulimász, mégeccer köszi a leírást és természetesen azt én is elismerem, hogy egy újabb kiadású modellben jobbá, szebbé tesznek dógokat. :o)

Szia,
áh.

Előzmény: Kulimász (247)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.21 0 0 256
Köszi a tanácsokat, amit tudok megnézek itthon, aztán az első utam egy gumishoz fog vezetni. Megnézetem a kerekek kiegyensúlyozottságát és, hogy nincs-e valami gond a gumikkal. Egyébként, mint korábban írtam a gumikat előre egy hónapja vettem, nem újrafutózottak, Firestone F580 típusúak. Hátul CEAT Spider gumik vannak, kb. 5 mm mély mintával.
Könnyűfém felnik vannak az autón. A jobb elsőn van némi horzsolás padkázásból kifolyólag, de nagyobb sérülés nyoma nem látszik.

Ha a kerekek rendben vannak, akkor megnézetem a lengéscsillapítókat és a futóművet. Ezt a helyi Hyundai szervízben kb. 6 eFt-ért megcsinálják az esetleges utánállítással együtt.

Ezek után remélem kiderül, hogy mi a gond és nem lesz nagyon zsebbenyúlós az elhárítása.

Délelőtt nekem sem működött korrektűl az On-Line Parts. Arra rájöttem, hogy ha a grafikus módot választom, akkor megjelentek az alcsoportok is, de utána a lista elég rondán nézett ki és nem volt jobboldalon a kép. Viszont most itthonról minden rendesen működött. Szvsz csak valami ideiglenes probléma lehetett.

Előzmény: alomhajos (255)
alomhajos Creative Commons License 2002.10.21 0 0 255
Kedves Big Blaster!

"Nem tudom, hogy mennyire nagy gond ez a jelenség, foglalkozzam-e vele most, vagy ráérek akkor, ha vizsgáztatni kell majd az autót?"

1. Mielőtt nekiugranál a lengéscsillapítónak, javaslok egy felniellenőrzést mind a 4 kerékre (hátulról is szitálhat ám!). A www.felniklinika.hu-n nagyon korrektül dolgoznak, meg tudják állapítani, hogy a felninek vagy a guminak van-e baja.
A gumi futófelületét szintén nézesd meg velük, hisz a szálszakadt vagy befékezett gumi szintén rázhat. Egyuttal a szilenteket és a gömbfejeket is ellenőríztesd le.
Amikor felteszik a felnit a kerékagyra, nézesd meg, hogy nincs-e valami összegyűlt kosz, olajos sár az agyon és a felnin, amely megakadályozza a felni tökéletes fekvését. Ha van, kérd meg, hogy drótkefével tisztítsák meg.

2. Akármikor, hogyha első futómű-geometriát érintő munkát végeznek - gömbfej, szilent, lengéscsillapító stb. miatt -, végeztess el egy futómű-beállítást. A III.ker Bojtár u-ban van egy nagyon korrekt futómű-szervíz, ha jól emlékszem Benedeknek hívják.

3. Ha odamész valamelyik kerékhez és ott elkezded rugóztatni a kocsit (azért ne horpaszd be :o)), majd elengeded, max.két rugózás után teljesen meg kell álljon, akkor jó a lengéscsillapító. Ha viszont keresel egy rázópados szervízt, ott pontosan meg tudják mondani, hogy hány százalékosak a lengéscsillapítok.

4! Soha ne vegyél használt vagy futózott gumit, csak újat. Használt felnit is csak akkor, ha előtte felnissel le tudod ellenőríztetni, hogy nincs-e valami gubanc vele.

Milyen márkájú és kb. hány %-os gumijaid vannak?

Nekem szálszakadt volt az első gumim amivel vettem a kocsit (Michelin 185-ös), ezért 80 felett elkezdett szitálni a kocsi és finoman jobbra húzott, ezen kívül az első felnim is meg volt padkázva.

Szia,
áh.

Előzmény: Big Blaster (252)
alomhajos Creative Commons License 2002.10.21 0 0 254
Figyuzzatok, asszem le vagyunk tiltva a hyundai-parts alkatrész honlapról (nem a szervízkönyvről).
Lécci próbáljátok ki, hogy ha kiválasztjátok a 94-es Lantrát, akkor le tudjátok-e tölteni valamely alkatrészét. Tegnap nekem nem akart letölteni semmit (böngészőm rendben van).

Sziasztok,
áh.
ui: este majd válaszolok a hozzászólásokra

Kulimász Creative Commons License 2002.10.21 0 0 253
Szerintem foglalkozz vele, mert ha szar a lengéscsillapító, az nem csak a gumikat, de a a futómű egyéb alkatrészeit is tönkreteheti (pl. lengőkargömbfej), nem beszélve arról, hogy megnő a fékutad.
Menj el egy lengéscsillapítóbemérésre, nem egy nagy összeg. Sőt, ki lehet fogni ingyenes fék és lengéscsillapító ellenőrzést is, bár nem túl gyakran van ilyen.
Előzmény: Big Blaster (252)
Big Blaster Creative Commons License 2002.10.21 0 0 252
Toncsi, én is csak ritkán szoktam 120 felett közlekedni, az általad említett ok miatt is 8-). Ezért nem is tapasztaltam ezt a vibrációt eddig. Néhány hete vettem vadi új gumikat előre, Firestone F580-at. Akkor lett centírozva is a kerék. Ennyi idő alatt a lengéscsillapító hibája még nem hagyhat látható nyomot a gumikon.
Nem tudom, hogy mennyire nagy gond ez a jelenség, foglalkozzam-e vele most, vagy ráérek akkor, ha vizsgáztatni kell majd az autót? Egy pár lengéscsillapító cseréje, gondolom nem olcsó mulatság, de egy gumist meglátogatok, hát ha csak egyensúlyozni kell a kereket. Valahogy jobban érezném magam, ha tudom, hogy rendben van az autó, még akkor is, ha csak ritkán jön elő ez a hiba.
Előzmény: ztoncsi (251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!