Keresés

Részletes keresés

Józsi73 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64639

Az IFA önindító csúszóarmatúrás, annál kismértékű fordítás van a behúzással együtt. Az MTZ-é csúszófogaskerekes, ott a tengelyen lévő csavart bordázat fordítja a fogaskereket a fogaskoszorúba.

A miniönindítót nem ismerem belülről, még nem szedtem szét. Viszont cseréltem már miatta komplett kuplungszerkezetet, mert a seeger-gyűrű leesett a kistengelyről, és a tengely indítás után beesett a kuplunghoz ( és ott ment pár kört..........).

Előzmény: Törölt nick (64637)
gun81 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64638

lehet hogy nálad is igy van nem tudom azt a tipust hogy pont milyen de az a lényeg ha megoldottad és jol müködik

Előzmény: Törölt nick (64637)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64637

Ha csak a behúzómágnes kapja meg a 24 Voltot a kis csúszósarun keresztül, akkor kitolja a bendixet és elméletileg kis fordulaton forgatnia kellene, legalábbis ezt mondta az autovillamosságis ismerős, aki segített. De akkor lehet hogy ennél a tipusnál nem így oldották meg, hanem az említett spirálmenetet találták ki erre a célra.
Egy másik önindítón (IFA) meg is mutatta a működést. Feszültséget kapott a behúzótekercs és kis fordulaton forgott, miután kitolta a bendixet.

Előzmény: gun81 (64635)
Józsi73 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64636

Egymással szembefordítva kettőt, mivel úgy tud rugó lenni.

Előzmény: Franky1985 (64634)
gun81 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64635

"Hivatalosan a betolás közben egy minimális fordulattal tekernie kellene a bendixet a motornak hogy könnyebben összeakadjanak a fogak, de a mi behúzómágnesünkben el lehet égve egy forrasztás, vagy valami más baja lehet, így csak simán kitolja."

ilyet még nem láttam

általában a kisfogaskerék tengelye 'ferde menetes" és mikor tolja ki akkor fordul valamennyit  épp annyit hogy mindenféleképpen összebir kapcsolódni a nagykerékkel

 

 

 

Franky1985 Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64634

Hogy kell a szorítótárcsákat berakni egymásnak fordítva(mint a gyűrűshengernél)vagy egymásra rakva?Kisebb  vita van belőle.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.27 0 0 64633

Üdv!
Tegnap cseréltem a Litván (szürke, LPH gyártmányú) önindítómban bendixet, mert már meg se akarta tekerni a motort sokadik próbálkozásra, olyan szinten el volt kopva a fogaskereke. Beleraktam az újat, és azzal is ugyanúgy 'félreindított', nem tudott a bendix foga összeakadni a fogaskoszorúval. A fogaskoszorú elfordítása után persze egyből indult. A koszorú minimálisan van elkopva, az is csak 2-3 helyen (1-1,5mm x 45° maximum), mert 2 hete lett átfordítva a másik oldalára, így a behúzómágnesre kezdtem gyanakodni. 
Szétbontottam az önindítót. 
A működési elve miatt 'indít félre', ezért leírom annak aki még nem kapta volna szét, és bosszantja a gyakori félreindítás, bendix és fogaskoszorú koptatás.
A behúzómágnes indításra elkezdi befele húzni a vasmagot, amely a kiemelővillát húzza magával. A villa másik végén van a bendix egyik vége, és elkezdi betolni a bendixet a fogaskoszorú felé.

Olyan ez mint a libikóka, csak most jön a csavar benne. Közepén egy rugóval van megtámasztva. Erre még később visszatérek.

Hivatalosan a betolás közben egy minimális fordulattal tekernie kellene a bendixet a motornak hogy könnyebben összeakadjanak a fogak, de a mi behúzómágnesünkben el lehet égve egy forrasztás, vagy valami más baja lehet, így csak simán kitolja. Ha a behúzómágnes teljesen behúzta a vasmagot
(egyik eset -->ha össze tud akadni a fogaskoszorúval a bendix fogaskereke és simán becsúszik a fogak közé;
másik eset-->ha nem tud becsúszni a bendix mert összeütközik a két fog és ilyenkor az előbb említett rugó nyomódik össze.)

akkor záródik a kör, és elkezdi tekerni az önindító a bendixet teljes nyomatékkal.  
Gondoltam, hogy a rugót ki lehetne cserélni merev rúdra/csavarra, de akkor az a hátránya lenne a dolognak, hogy addig nem kezdené el a motort tekerni az önindító, amíg be nem csúszik a helyére a bendix teljesen. Ha pont nem sikerül neki a rossz helyzet miatt, akkor akár 5-6 próbálkozás is szükséges lenne az indításhoz.
Ezért a megoldásom: a bendix végén van egy gyűrű (Seeger gyűrűs rögzítéssel általában), amely meghatározza, hogy milyen mélységig mozdulhat ki a bendix. Ebből 2-2,5 mm-t lecsiszoltam a fogaskerekek felőli végéből, majd visszatettem. A legfontosabb, hogy a bendix fogaskerekének alapból van egy letörése, ezt növeltem meg. Azóta tökéletesen indít, mivel a nagyobb letörés miatt könnyebben be tud csúszni, valamint mélyebbre is.
Remélem másnak is tudtam segíteni a leírásommal.
Üdv! 
 

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64632

Így van, egyszerre kell a perselyt is cserélni a csapszeggel.

Előzmény: hori62 (64622)
Józsi73 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64631

Emberek! Egy kérdés: nincs valakinek elfekvőben a kisfülkébe való ventillátorház és a szellőzőcsövek? Azokra a csövekere gondolok, amin a fülkébe körbe volt vezetve a ventillátor által fújt levegő.

Józsi73 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64630

A 80-, 82-eseket eleinte kétfajta kompresszorral szerelték.

Előzmény: Törölt nick (64629)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64629
Előzmény: pzoza1 (64626)
hori62 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64628

       

 

 

hori62 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64627

   

 

Munkahenger felújítás.

pzoza1 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64626

Sziasztok.

 

Lenne valakinek egy normális rajza a 80-as kompresszor tetején lévő szelepröl? Mert vettem hozzá újat, de ami benne van az teljesen más. Ami benne van az egy "háromlábú" alkatrész rugóval és egy korongal. Amit kaptam az meg egy körbe lukacsos tányér, de az is kétféle, egy vastagabb és egy vékonyabb és van hozzá 2 db rugó és 2 db korong. Gondolom ez két db. tehát csak amelyik jó azt kell beletennem.

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64625

Mégis csak van lamella..... el kerülte a figyelmemet. :)

Előzmény: Józsi73 (64624)
Józsi73 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64624

Üdv. mindenkinek!

 

 A 10-es, és a 11-es számú alkatrész a lamella, ezek viszik át a hajtást ( nyomatékot). A régebbiből 11 és 12 db volt benne, de a most kapható javítókészlet már vékonyabb lamellákból áll, ebből a 14-15db is belefér.

Előzmény: Franky1985 (64618)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64623

Akkor nem volt nagy gond.

 

Megmondom őszintén, most így hirtelen nem tudom megmondani...

Én ilyen közbensőtámasz tuningot nem csináltam sosem...

Bajom nem volt vele, se nem csúszott meg normál körülmények között.

A meghúzási nyomatékkal tudsz még variálni.... amúgy passz.

Ezt olyantól kérdezd meg aki csinált már ilyet. Mert én az előbb két katalógust is néztem, de ebben lamella nincsen, mint olvastam már pár helyen, hogy plusz lamellát tesznek be.

Szorítótárcsák vannak bent, lehet abból kell még berakni egyet-kettőt....

Előzmény: Franky1985 (64618)
hori62 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64622

Üdv!

 

Itt egy pár kép a királycsapról:

 

    

 

Ez egy 50-esnek volt az eleje, de azt hiszem a 80-as is ugyan ilyen. A 82-es teljesen más ott két csapszeg van.

Ennél egyben van a csapszeg.

Szétszedésnél elősször alá bakkolod, hogy ne feszüljön sehol majd kiütöd a második képen nyillal jelzett rögzítő csapot. Ezután, ha szerencséd van és nincs nagyon berohadva akkor ki lehet ütni a királycsapot.

Ha nagyon össze van rohadva akkor jöhet a melegítés, csavarlazító meg a nagy samu.

Ha cseréled a királycsapot akkor a perselyeket is cseréld ki, annak megint megvan a kölön praktikája, hogy hogyan lehet a leg könnyebben kiszedni.

Egyenlőre ennyi, hátha tudtam segíteni valamit.

Előzmény: Robesz7.7 (64621)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64621
sietek, amennyire csak tudok. .. de még mindig lesz pár hét, mire kész lesz. .. Ez a csapszeg nem világos. ..
Előzmény: Gyalogakác (64620)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64620

Orrsúlyok le, bakolás, csavar, kalapács. Pl a 82-esen, de az más ott melegíteni kell, ha jó hangulata volt és összenőtt a cucc. Ne sokat tökölj a géppel, mert mindenütt nő a gaz, nehogy megharapjon néhány százezerre a növényvédős hatóság! Elvileg, ha pihenteted a földet,akkor is fekete ugart kell tartani. Én nem tartom így, örülök, ha nő egy kis szerves anyag a sivatagomban és majd azt tárcsázom be, de ,,a törvény az törvény".(meg a sok idióta műanyagagyú hülye az irodájában, akinek műcserépben van a műanyag Ficus Benjamina...)

Előzmény: Robesz7.7 (64619)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64619
Sziasztok. .. Azt szeretném megkérdezni, hogy a király csapszeget hogy kell szétszedni?
Franky1985 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 64618

a két 12X1-es csavar volt laza nem kellett hézagolnom csak huznom rajta.a közbenső támasz,kis kuplung.közlőmü ki hogy hívja mindegy hallottam hogy szoknak bele tenni több tárcsát na de mennyit és melyikből?

Előzmény: MTZ Betyár (64610)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64617

Köszi az infót, csak érdeklődtem.

Előzmény: Gyalogakác (64616)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64616

115 óra van benne. Hiba annyi, hogy a csavarok a hátsó féltengely összehúzók szerintem nyúlnak, mert jó sokat tudtam utána húzni. Ma is maróztam vele. Motor aslacsony fordulaton lehetne nyomatékosabb, de hát ez egy kis motor, de ha jó a Carrarokba, Goldiba, stb, akkor nekem is tökéletes. Annál is inkább, mert már kb 90-100 ropit fogtam eddig csak  afogyasztáson az idén a 60 óra alatt, amit beleraktunk. Oldalablakok nyitáskori rögzítője a vicc kategóriába tartoznak, de hát nem is 6-7 millió volt a gép. Véglehajtás szimmeringnél kezd indulni, de ezek semmik szinte.Aranyos, jó vele dolgozni. Anyagi minőség pl ennél a csavaroknál lehetne jobb, de amúgy finom kis gép. Ha a többinek is nézed az árát, akkor magasan veri mindet akár árban, akár helykínálatban, nekem teljesen megfelelő. Mire kellene? Permetezni turbossal gyenge lenne, esetleg függesztettel szőlőben. Oda tuti.

Előzmény: Szaby27 (64611)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64615

A ,,legenda" akár hiszed, akár nem teljesen igaz. Papit a rákosik géplakatosnak kényszerítették, pedig mindig a kert volt és ma is a mindene. Dinnye finom volt, nem szokott rossz lenni. Jól érettnek még 4-5 nap kellett volna, de nem tudom, hogy ettél-e már ilyen fajtát, mert ez csúcs finom. A többi sehol sincs hozzá, talán még  a Crisby.

Előzmény: Törölt nick (64607)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64614

Ez legalább viszi és nem kapircol előtte.... sőt, ha kell meg is tud állni.... :)

Előzmény: Szaby27 (64612)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64613

Hegyvidéki 50-es:

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64612

Nincs összhangba a gép+pótkocsi :)

 

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64611

Akác!

A kicsigép hogy muzsikál? Fogyasztás? Üzemóra? Milyen hibák voltak eddig?

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.25 0 0 64610

Akkor csapágy. Józsi, be is rakta a képeket amin eligazodsz, mit kell csinálni rajta.

 

Ezt a röpködő motorjárást én is végigjátszottam..... a vége másik felújított adagoló lett.

Amit cseredarabba kaptam az adagolóstól bérmentve..... 3.-ra se tudta kiküszöbölni a röpködést a régin.... (már én szégyeltem visszavinni neki) így csinált másik házba, egy felújított adagolót.  Elmentem hozzá a traktorral és látta, halotta mit csinált a régi.

De aztán felrakta a felújított másikat. Ami ezidáig még jól muzsikál.

 

Ez a pulzálós dolog nem mindig jön be... főleg, ha le vannak fogatva a csövek....

 

Előzmény: Franky1985 (64605)
Józsi73 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64609

Előzmény: Franky1985 (64603)
steve 1z Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64608

nem tudok semmi konkretat csak tippelek :)

nem ismerek mas adagolot, amibol jobbat lehetne csinalni a gyari sorosnal .

Előzmény: MTZ Betyár (64599)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64607

Gratulálok ! fasza ez a honlap ! ...különösen a marketinges fényezés és felület tetszett !!!:-)))

 

De ez a dinnye,szerintem, akkor-sem volt édes...(látszok a fehér részeken :-)

 

És.. telefont is vehetnél egy kicsikét nagyobbat ! :-))

 

Előzmény: Gyalogakác (64606)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64606

Sziasztok!

Volt egy kis dolgom mostanában....:DD Vajon mi van a Szemi tárcsájával? Freddy! Te szoktad nézni a bakedlist?

Franky1985 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64605

az agy kotyog,szerintem nekem adagológondom lesz ez biztos,a nyomó csöveken pulzálónyomást nem érzeni,a motor nem jár egyenletesen,röpköd direkt sebességben 1500 alatt nem lehet vele menni mert szét rázza a fülkét,a fordulatot visszavettem 2000-re de ha póttal megyek hegymenetben a fordulat csökken 1800-ra és füst pamacsot küld néha.

Előzmény: MTZ Betyár (64604)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64604

Üdv!

 

Hol kotyog a kerék? Az agy? Vagy az egész lehajtás?

 

Ha nem nyom egyformán, teljesítményt vesztesz valamennyit. Meg nem a leg egyenletesebb a motor járása.

Füstölni nem füstől tőle, csak terhelésre egyébként is.

Az enyémnek is a 2. és a 3. elem kevesebbet szállított a többitől. Észrevehetetlen volt a padon való bemérésig....

Előzmény: Franky1985 (64603)
Franky1985 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64603

Szép estét kollégák két kérdésem lenne:az egyik hogy a mtz 82-en hogy tudom az első kerék kotyogását megszüntetni?a másik pedig a turbóshoz kapcsolódna één nem vettem észre változást az enyémen attól függetlenül hogy nincs rajta a membránszabályzó na de  ha az adagolóm elemeii nem nyomnak egyformán máris nincs teljesítményem igaz?és akkor füstölhet is?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64602

Jaa.. értem-már... akkor a felét visszavonom a hozzászólásomnak !:-)

És én is szurkolok a feltalálónak !:-)

Előzmény: MTZ Betyár (64601)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64601

Helló Freddy.

 

Ha visszolvasol egy kicsit, rájössz mi a helyzet.

Nem gyári fejlesztés.... Egy vállalkozó szellemű Adagolós megpróbálja azt, amit még más nem. Ha sikerül neki le a kalappal.

 

Amúgy meg én nem a Fiat ducato irányba indulnék el..... Inkább hasonló paraméterü motor felé..... mondjuk Perkins adagolóval.

Ez a ducatos dolog Steve fejéből pattant ki. Ezért veszem viszonyítási alapnak. :)

 

Hogy mi lesz ennek a vége......? Majd kiderül...... :-))

 

Előzmény: Törölt nick (64600)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64600

Egyirányú ez az utca....minél többet fejlesztettek az  MTZ-ken,a minősége csak annál szarabb lett..:-) ..hiába már a Bosch  meg a Fiat Ducato...Azok,a 80-94 ig gyártott MTZ-k-re kellettek volna inkább,hogy kevesebbet zabáljanak.

 

Előzmény: MTZ Betyár (64599)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64599

Bosch...... Köradagoló..... Fiat Ducato adagoló.... Te már többet tudsz..... :)

 

A végkifejletre kiváncsi volnék......

Előzmény: steve 1z (64598)
steve 1z Creative Commons License 2012.05.24 0 0 64598

hadd kérdezzem már meg ,hogy ez a boch köradagolós mtz projekt mennyire van kísérleti fázisban?

fiat ducato adagoló az alap ? videot lehetne kerni hogy milyen akcio kozben a gep? :)

Előzmény: Adagolós (64597)
Adagolós Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64597

Üdv.:

Tetszik a távirányítós traktorod!:-))S hangja az úgy tűnik nekem  hogy szabályzó gerjedés!Okozhatja :eltérő dózisok hengerenként,fogasléc szorulása,támcsapágy rossz futása,ill porlasztók állapota is számít.

Endre74 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64596

Persze levéltrágyát is használunk de én csak alkalmazott vagyok és a szereket nem én veszem és irom elő a dózist meg kiszámolt adatok alapján keverjük be.Egyébként a szereket változtatják annak fügvénye alapján amint az ezzel foglalkozó emberke megálapitja.De a kumuluszt azt álltalában mindig használunk és ehez jönnek a különböző szerek amiket a szőlő igényel az időjárásnak megfelelően és szőlő fejlődésének arányában.Pl.zőld bogyos állapotban-vagy érés elejéig zőldrodhatás eleni szereket,vagy a szőlő csonkázása utáni közvetlen permetezésnél az ilyen müvelet utáni szert amik kellenek de én nem vagyok szakember ebben ehez van olyan mint amint irtam aki ezt elő irja-megállapitja.A nagy töménység nem perzsel mert a szer igaz hogy tőmény de kiszámolt adag jut a tőkére mint irtam hektáronként most az első permetezésnél 100liter.De ha most permetezünk akkor meg tudom mondani neked ,hogy milyen szerek lesznek benne mert akkor még nem lessz kiadagolva edényekbe,amit a lébe bele kell adagolni.

Előzmény: Mark1219 (64592)
Mtz 550E Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64595

Hali!

Valaki nem tudja hogy Szabolcs megyében Kisvárdához közel hol újjítanak fel pótkocsi munkahengert?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64594

Én is nagyon rendes ember vagyok,csak.. nem mindenki tud értékelni !:-))

Én a gyomirtózást,(1 hektárom) még mindég a 20literes sárga hátival nyomom !:-) ..és kurva nagy hatásfokkal..Glialkával. Elég drága szer,de jobbat még nem gyártottak. (főleg, amit a gyárból lopnak ki..ami még olyan sűrű mint a méz,és nincs agyonhígítva vízzel,és féláron adják:- )

 

A kürt felrakását,a fülke teljes belső bebőrözése utánra tartogatom.

Teljes polírozást fog kapni. Most,legnagyobb problémám az időhiány az ilyesmikre..:-( Annyi dolgom lenne,hogy sose érem magam utol...és sajnos,ennek 90%-ka,nem nem fizetős..,csak sürgős.:-)

Előzmény: Endre74 (64590)
sanku Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64593

Üdv olyan kérdésem lenne hogy azt a homlokrakodót te csináltad vagy készen vetted?

Előzmény: mérnökferi (64569)
Mark1219 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64592

De mik azok a szerek, amik így felhasználhatók.

Az anyagok amiket én használok 600-1000l/ha kijuttatással ajánlja.

Nagy töménység nem perzsel?

Levéltrágyát használsz?

Előzmény: Endre74 (64587)
sanku Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64591

Üdv mindenkinek!

 

Endre74 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64590

Szia Freddy.Neeeem nincs itt szó melre szivásról és semmi féle sértödötségről semm itt annak semmi helye én csak határozottan kiáltam az álitásaim mellet amiket itt leirtam.Hát a mai technikáról meg anyit ,hogy mindig vannak uj dolgok amikkel jobban és jobbat lehet elérni mert ha ez nem igy lenne akkor még mindig réz hátipermetezővel gyalogolnánk a sorokba.Szóval egyébként a kürtről meg anyit ,hogy azt szivesen adtam neked önzetlenül és örülök neki ha te örömödet lelted benne.Általában szivesen segitek mindenkinek...........persze modjával..........

Előzmény: Törölt nick (64589)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64589

Neeem kell ezt mellre-szívni ! :-) ..nincs ennek semmi jelentősége, hogy én mit hiszek....

Különben.. írtam is,hogy nem azt állítom hogy hazudol ! csak azt,hogy nekem meg másmilyenek a tapasztalataim..( a technikai különbségekből adódóan) és én sem hazudok !:-) Szerintem, ezzel nincs semmi probléma... Ne légy már olyan merev mindég !:-)) ..csak lazán....én a kürtért,még mindég hálás vagyok neked !:-)

Előzmény: Endre74 (64588)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64588

Hát az ilyen igaz mondásokkal ugy vagyok ,hogy ha nem az igazat mondanám akkor annak mi értelme lenne..........azért hogy csak irjak valamit ami nem fedi a valóságot azal saját magamat is át cseszném aminek sok értelmét nem látnám ezekről a dolgokról azért irtam mert gondoltam másokat is érdekel ez a téma mégha ez itt MTZ oldal is igaz az MTZ-hez is tartozik mert az is huz permetezőt.Szóval ilyen alapon akkor itt senkinek ne higyünk el semmit mert biztos nem mond igazat csak a levegőbe irja a dolgokat hogy legyen több hozzászolás és pörögjön az oldal.Egyébként ha erre jársz szivesen körbe viszlek a területeken és mutatok is dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (64580)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64587

Szia. Ha jól emlékszem te is foglalkozol szőlővel.Hát mivel a kijutatás menyisége alacsony ezért a keverési aránynak nagyon komolynak kell lennie ezért van az ,hogy komoly menyiségü szert kell a vizbe rakni.

Előzmény: Mark1219 (64577)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64586
Sziasztok. ... valaki adja már meg légyszi a perényitanyai mtz bontó tel számát, itt vagyok a környékén es kellene alkatrész ... sürgõs lenne
Holmer Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64585

személy szerint a meglátásom az hogy nagyon közel van a fúvókákhoz a ventillátor,hátrébb lenne vagy 20centivel,sokkal jobb,egyenletesebb lenne a légáram mindkét oldalon,nameg a teljesítménye se egetverő,hiába nagy lapátkerekes..

Előzmény: Mtz 550E (64576)
Holmer Creative Commons License 2012.05.23 0 0 64584

Ezt eladni kell... nekem is ilyen van...nem egy jó konstrukció... Ventillátor se állítható megfelelően meg a fordulata sem... a levegő egyik oldalon ahogy Te is írod nagyon jól áramlik,de a másikon szinte feleannyi a légáramlás...

Előzmény: Mtz 550E (64576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64583

..háth.. most mit mondjak... az MTZ bontók már csak ilyenek..ott ,bontják az MTZ-ket..:-) ..és legtöbbször,tényleg rossz- arcú emberek..

 

Én egy régi 5 ajtós Suzuki Swift csomagtérajtót nem tudok keríteni,már 3 hete....:-(

5-8 ezerig hirdetik őket,de mind nagyon messze van...:-(

Ma találtam egyet itt a közelben egy bontóban,de 20000 ért akarták adni !!!! :-) ..nekik megy ingyen viszik be,sőt,még a tulaj fizet,hogy leadhassa ott !:-( ..vérszívó mocsok kupec banda...

 

 

Ez a masina félelmetesen néz ki !:-) ..én a hangjára lennék kíváncsi nagyon..

Előzmény: mérnökferi (64568)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64582

Üdv !

 

Nagyon jól látod mérnökúr ! ..mert ..tényleg csak kurva nagy titokba szimpatizálok a kis-fülkével..néha még én sem tudok róla !:-))

 

Viszont,komolyan azt gondolom,hogy egy kis-fülkés 80-as,szebb mint egy panorámás..(csak....)

 

 

Előzmény: mérnökferi (64569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64581

Értem ! ..szóval ehhez a mutatványhoz,speckó technika kell...(na az amivel én nem rendelkezek...)

Így már elfogadom nagy nehezen a 100 litert...de nem esik jól,hogy engednem kell a húszból..:-))

Előzmény: Endre74 (64574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64580

A disszertációkkal azért csak vigyázzunk mostanában ! ..mert ha meg kéne valahol mutatni,nem biztos hogy meglenne...:-)

 

Én nem írtam még disszertációt ! (na..nem mintha nem tudnák !:-) viszont neked,a saját tapasztalataimat írtam le...Biztos neked is igazad van,de az a te igazad !...az enyém meg egy másik...

Nálatok 100 -szór jobb és modernebb a technika ! ..én meg csak a szememnek hiszek ..:-)

Előzmény: Endre74 (64573)
mtz-s csabee Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64579

Üdv. 

erről a vontatott megoldsról lehet több képet kérni?

nagyon ötletes :)

Előzmény: mérnökferi (64572)
mtz-s csabee Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64578

Köszönöm a választ.

Igen hasonló mint Atyus 77-nek csak durvábban dadog

adagolóban lengesl elemek meg fejszelepek lettek nyáron berakva,és utána igy ahogy ön irta be is lett állítva

én nagyon szeretttem volna röpsulyt cserélni benne csak nem tudtam eredeti oroszt venni

itt egy video a gép hangjáról:

Előzmény: Adagolós (64575)
Mark1219 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64577

100-200kg vegyszer 1500L vízbe, mi a szösz ez a vegyszer/kegyszer?

Előzmény: Endre74 (64574)
Mtz 550E Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64576

Hali!

 

Nekem így vannak beállítva a szórófejek és a bal oldalt felfele a jobb oldalt meg lefele csapja és jobbra fordul a ventilátor! Mit lehetne vele csinálni hova kellene terelőlemezt tenni vagy hogyan lehetne módosítani?

Adagolós Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64575

Üdv.:

Bocsánatot kérek de már írtam 3 választ de nem jelenik meg .

Nincs egy videód a gépről miközben csinálja a feszkót?

Vagy ha emlékszel "atyus77"-gépére őneki privátba elég hosszan leírtam hogy miket nézzenek meg és hogyan,végül nemtudom hogy sekerült -e megoldaniuk.Mostanába énse nagyon voltam.Szóval ahhoz hogy stabil fordulatszámok legyenek és ne legyen dadogás és hullámzás stb...a 4 db elemet nagyon pontosan be kell lőni de csak akkor ha belehet -mikor nem lehet?-hát pld.:akkor hogyha az elemek nem azonos szállítási jellegűek.Ez a gyakori egyébként.Beállítjuk az alapjárati mennyiséget elemenként egyformára,majd teljesterhelésen is névleges fordulaton, és azt fogjuk látni hogy szóródnak az értékek hengerenént.Ha ez a szóródás nagyob mint amit a gyár előír,akkor az megengedhetetlen.

Előzmény: mtz-s csabee (64555)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64574

Hát pedig ezt elhiheted mert enyivel mentünk most is persze ez csak az első permetezésre igaz mert akkor még a levélzet nem igényel nagyobb menyiséget ez pedig hektáronként 100liter.Ha a levélzet teljesen kialakul akkor ez a menyiség nem egészen de majdnem megduplázódik de van ugy hogy meg is duplázódik vagy még több is lessz ezt az indokolja ,hogy milyenek az időjárási viszonyok.De szerintem ezt itt nem kell részleteznem mert aki szőlővel foglalkozik az tudja ezeket........Ezt a menyiséget megfelelő minőségbe csak ezzel a géppel lehet megoldani.6,3km/óra és 3bár nyomással,és egy folyamatosan müködtetett hidróhalytásu keringetőszivatyuval keringetve van a lé a leülepedés miatt.A szer kb.100-200 kg poralapu anyagból áll általában 1500 liter vizhez ami kegyetlenül tud üllepedni és keringetés nélkül dugulást okozna a speciális kialakitásu fuvóka késekben és szelepekben.Egyébként csinálok neked a fuvóka késekről képet ami a szert a levegő utvonálába jutatja.A gép ára szerintem a mos ujonan kb.5 millió.

Előzmény: Törölt nick (64564)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64573

Szia Freddy.Hát pedig a permetező amivel permetezünk oldalanként 5 porlasztó fuvókával 20 bár nyomásra van beálitva és hitelesitve is van mert amint irtam Egyetemen tanitó tanár aki ezzel foglalkozik és a diszertációját is ebből irja-irta mint irtam lakmusz papirral mérte ki a kiszóródást és a permetszer hasznos kijutatását a levelekre és az egész tőkére.Szóval ez az adat ,hogy 20 bár az 7-7.5 km/ óra sebességnél a tökéletes és megfelelő menyiségü anyag a tőkékre.De egyébként azt is hozzá kell teni hogy a gép az dugatyus szivatyuval üzemel és a gépen gyári levél elöpörgetö van ami azt jelenti,hogy a fuvóka sor elött van egy nyilás ahol a levegő megfelelö menyiségben és irányba a sorra irányul és a leveleket mozgásba hozza mire a fuvókasor oda ér és a permetet oda porlasztja igy a szer szinte a tőke minden percikáját éri,és a túl szóródás nem nagy menyiségü,tehát gazdaságos a permetezés.Azért gondolj bele hogy a sima ventillátoros permetezőkkel is 50 hektárnyi szőlőt permeteztünk amig nem lettek az uj telepitések megcsinálva.Szóval amit irtál ,hogy drága a permetszer nem lehet ész nélkül nyomni ki az anyagot a levegőbe,és misemm teszük hanem pontos mérések alapján dolgozunk.

Előzmény: Törölt nick (64563)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64572

No még egy:

Függesztett 3,2 ásóborona, két sor törőhengerrel. Nagyon sajnáltam az MTZ felfüggesztését ezért kicsit megerőszakoltam a gyári konstrukciót. Az eredeti állapot bármikor visszaállítható, de nem fogom  :-) Megmondom őszintén én se bíztam bent (ezért még le sincs festve), hogy ennyire bevállik. Több okból nem akartam a szokásos módon hátulra kerekeket, ezért nagy teherbírású, de kis méretű (targonca) kerekeket szorítottam a tagok közé (nagyon szűk a hely a fényképen nem látszó oldalon). A láncok a második menetnél az "automatikus" mélységhatárolást végzik. Most tavasszal volt a próbaüzem, minden szempontból összehasonlíthatatlan "leánykori" állapotával!

mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64571

Ha már ötletek:

SPC tároláshoz, hosszabb közúti közlekedéshez "hosszába".

Szerszám nélkül, csapok dugdosásával egy ember (ez nálam sajnos lényeges kérdés) viszonylag könnyen átszereli.

 

 

mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64570

Üdv. MINDENKINEK!

 

Talán hasznos ötletet adok másnak is:
"Párhuzamos emelkedésű" X tárcsa, de nem tölti fel középen a földet mert a tagok el vannak tolva.Kitűnően bevált tarlóhántásra is. Simítót, fogast ill. hengerboronát lehet hátra (szintén függesztetten) felrakni.Tavasszal, ha túl mélyen akarna járni nagyon egyszerűen lehet az "automatikus" művelési mélységet beállítani. Külön felhívom a figyelmet a (normál sárkaparók mellett) az "extra" ékszíjjas eltömődésgátlókra, kitűnő!

 

 

mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64569

Tudom Te titokban szimpatizálsz a kiskabinossal  :-)

 

Na nem erre keresek másik fülkét  :-)

 

Előzmény: Törölt nick (64566)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64568

Szia Freddy!

 

Köszönöm a múltkori kiskabinos linket. A jobbikat elvitték, a rosszabbik meg elég rossz. Szerintem normális kisfülkét nem is lehet venni! Az a baj, hogy az enyémnek még a főtartói is el vannak rohadva. A hirdető különben bontja az MTZ-ket, én az ilyen embereket nem szeretem  :-)

 

Találtam viszont egy újabb V8-at. Ez a kilóméter óra szerint (hihető, a szolgálati helyét ismerve) csak 62 000km-t futott! Ha nem zavar megmutatom  :-)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64566)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 64567

Köszönöm!

Előzmény: Szaby27 (64558)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64566

..na mondjuk még mielőtt...

 

Nem 300l.. ezt elbasztam ! hanem 300 liter .

Előzmény: Törölt nick (64565)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64565

Nekem 1000 ölenként megy el 300l liter (takarékos üzemmódban!) és a 7ccentségnek se tudom lejjebb vinni..

 

Vagy... most nem szőlőről van szó ? :-)

Előzmény: Törölt nick (64564)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64564

Hektáronként 100 liter !? ..nekem ez hihetetlen.....még elképzelni sem tudom..

..iszok má valamit,hogy feltudjam dolgozni azt a traumát..:-)

Most nem azt mondom hogy hazudol ! ..de ha így van sem hiszem el....lófaszt..

 

 

Előzmény: Endre74 (64561)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64563

Az a baj a 20 bár körüli nyomással a szőlőben (nekem !) hogy az már átnyomja az oldalankénti harmadik sorig...

és annak a permetlének a háromnegyed része,a földre megy,mert messzebbről már nem tapadnak úgy szemcsék,és nagy a szóródás!(még dupla Nonit adaggal sem..) Az valójában már közvetett permetezésnek számít,és kúrva nagy a permetlé pazarlás ! Kisebb nyomásnál,két sort visz,és az a levelekre kerül..ha kellő kapacitású a ventilátor,úgy is beforgatja a szert a tőkébe. Vagyis 12 bár felett,irtó nagy a permetlé pazarlás..

Mondjuk ha alkalmazott vagyok egy Kft.-ben,szarok rá.. !:-) ..de saját területen,saját finanszírozásból...NEM PAZARLUNK !:-)) ..úgy is olyan drága a permet szer a kurva anyját...:-(

Előzmény: Endre74 (64560)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64562

Bocsánat:Szörö=Szóró

Endre74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64561

Ezekkel a permetezőkkel most permeteztünk le 90 hektárnyi területet és hektáromként 100 liter permetet használtunk el amit 3 bár nyomással juttatunk ki de ezek egy központi ventillátorral müködnek ami a csöveken át a szörö felyeken keresztül a fuvókákra nyomja a levegöt és a fuvókák pedig a 3 báros nyomásal a levegőbe spriccelik a szert.

Endre74 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64560

Szia Szabi és üdv mindenkinek.Hát azt nem tudom,hogy a 30 bár sok-e de mi szőlőben a ventilátoros permetezőkkel 20 bárral megyünk de a porlasztás az biztos ,hogy jó meg a szer megfelelő kijutatása is mert egy Keszthelyen az Egyetemen lévő tanár kimérte Lakmusz papirokkal a szőlő sorokban ,hogy hova és meddig és ,hogy mekkora menyiségü szer jut el.Szóval abban van valami ,hogy a nagyon finom porlasztás az valamilyen szinten gazdaságtalan mert az apro részecskéket a légáramlat könyen tovább viszi.De az ,hogy ez a porlasztási szemcse méret mekkora bártól gazdaságtalan azt nem tudom.Egyébként van erre egy speciális szerkezet az Egyetemen amivel ez kimérhető és még az is ,hogy hova menyi szer juttatunk ki ez direkt egy permetezőgép hitelesitő szerkezet-álvány.

Előzmény: Szaby27 (64559)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64559

30bár az tök normális, van aki 40-el nyomja igaz neki kisebb a venti teljesítménye. Itt még vannak nagyméretű nagy térállású gyűmölcsösök. Szuperintenzív vagy intenzív gyümibe kevesebb bár is elég.... Egy permetezőt egy fához kell beállítani. Pl nekünk még 7m a sortáv. Egy 2m vagy 2,5m sortávú gyümibe már elég 15-20 bár is. 30-al lehet 3 sort vinne egyszerre.:)

Amúgy Kertitox 4hengeres szivattyúja 60báros és 140liter/p tud. Tehát még 50%-os a kihasználtsága. Kb 300-as TLT fordulattal hajtjuk.

Előzmény: Törölt nick (64556)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64558
Előzmény: Szaby27 (64557)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64557

Előzmény: Gepesz35 (64550)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64556

Én akitől vettem a permetezőt,almásba használta..állítása szerint,17-20 bár között nyomatta.(3 dugattyús,max 47 bárt tud..nem gyerekjáték ! :-) nem az eredeti szivattyú van benne,hanem valami erősebbel lett turbózva...és egy ugyanolyan tartalék szivattyút is kaptam hozzá. Én a szőlőbe,8-12 között használom..(lombkorona nagyságától függően.

 

A 30 bárt, én is sokallom egy kicsit.. szerintem gyümölcsfákhoz,magasított,speciális szórókeretet kellene használni..és akkor nem kellene akkora nyomás.Nekem van olyan olyan is,de nem túl sok gyümölcsfám van,ezért nem szerelgetem át..inkább adok neki kakaót :- )

Előzmény: Szaby27 (64546)
mtz-s csabee Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64555

üdv.

Érdekelne az a téma,és lenne egy kérdésem:

szabályzásnál lehet valami galiba mert szinte mindenhez lett nyulva csak a szabályzáshoz nem és nagyon dadog a gép. ha gázadásnál jó a hang meg ha erőlködik de ha csak egy gázon pörög a motor akkor nagyon dadog .és 9 ben nagyon zavaró

Előzmény: Adagolós (64551)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64554

Ha veszel egy 50-est és veszel rá egy panoráma fülkét, ott vagy, hogy vehetsz már egy panorámás 80-ast is....

 

A különbség meg annyi, hogy a difizár nem körmös, hanem tárcsás. A hidraulikája meg annyiban különbözik, hogy lehet van benne erőszabályozó.

A kuplungszerekezete lehet még 80-as. A fő részei egyformák. Apróságok még különböznek.

Előzmény: mtz 550 (64553)
mtz 550 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64553

udv.velmenyetekre lenne szuksegem!ha megvenek 1 kisfulkes mtz 50 es atalakitanam panoramas fulkere az megerne?amugy ha mar it tartunk mi a kulombseg a kisfulkes mtz 50 es a 550 mtz kozot!valaszaitokat elore is koszonom!:)

 

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64552

A "hadititkot" nem adod ki. (bizonyos esetben, én sem tenném. Ne vedd sértésnek. :-)

A könnyebb indulást, most már értem. Köszönöm a választ.

 

Remélem sikerül elérned a kívánt célt. Majd a futáspróba után, írd le a tapasztalatokat mindenképp. Biztos jobb lesz, mert azért a Bosch mégis csak előrébb jár, mint az orosz.....

Előzmény: Adagolós (64551)
Adagolós Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64551

Én a kívánt működési elvárásokat próbálom megvalósítani olyan alkatrészekből amelyek a szükséges paramétert teljesítik.Egy ilyen konstrukció egy az egyben nem valószínű hogy létezik ill.kicsi az esély.

A cseh adagolókkal azért indul jobban mert az adagoló tengelen lévő emelőbütykök profilja meredek felfutású,így a kritikus szakaszban az adagolóelem szöggyorsulása nagyobb mint az oroszé.

Előzmény: MTZ Betyár (64549)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64550

üdv! Valaki tudja a T 25 ös munkahengere milyen vastag és milyen hosszu összenyomott álapotban?

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64549

Érdekes téma. Várjuk a fejleményeket.

Minek az adagolója volt, ha szabad kérdezni?

Anyag mennyiség maradt a régi?

 

Az indulási készség javítása, az nagyon is szükséges.

Tényleg, ha már itt tartunk, a Cseh adagolósok miért indulnak könnyebben?

Előzmény: Adagolós (64547)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64548

Remélhetőleg idén is lesz mit. Bár egy kicsit elvannak késve a dolgok....

Spájzolás meg nem hátrány. :-)

Előzmény: paraszt007 (64544)
Adagolós Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64547

Üdv.:

Csak érdekesség képpen.Turbósított MTZ 820.2 -be BOSCH adagoló abrakolja a pacikat!Ez az első és tesztelés alatt van.Cél a motor gazdaságosabb üzemanyagfelhasználása a legjobb teljesítményadatok mellett.Régebbi tipusra is készül,a fenti célok mellett az indulási kézség javítása hidegen.

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64546

Üdv!

Az a baj azzal a 2-4báros fúvókával, hogy nagyon nagy ventilátor kell hozzá, hogy bevigye a fa lombkorona belsejébe is a permetlevet. Magasabbra meg azért van nyomva, hogy behúljon a lomb közé is a szer.

A gyártók 50báros szívattyúval szerelik mai napig is a gyűmölcsös permetezőket. Kell a nyomás is, nálunk meg változó a fa mérete sajnos és van olyan fa is, hogy még ez is kevés.....

A légporlasztásos gép nagyon drága..... nekünk bőven elég ez a gép is.

Előzmény: Holmer (64534)
PPeter25 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64545

Köszi! 

Előzmény: MTZ Betyár (64537)
paraszt007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64544

Tavaly volt mitt kaszálni, idén nem tudom?(spájzoltunk)

Előzmény: MTZ Betyár (64543)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64543

Szép bálákat köt.

Elég "nagyba" toljátok az ipart, hogy ennyi kell. :)

Előzmény: paraszt007 (64541)
paraszt007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64542

köszi,remélem

Előzmény: MTZ Betyár (64540)
paraszt007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64541

ilyen bálákat készít

Előzmény: MTZ Betyár (64538)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64540

Ennyiért nem árt, ha jól muzsikál.

Vigyázol rá, sokáig jó lesz az biztos. ;-)

Előzmény: paraszt007 (64539)
paraszt007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64539

tavaj ,január 4.5 milla, (lista ára5,2mill)170-es rendfelszedő ,130-as bála,madzag,háló,monitor,nagyon tipp-topp gép

Előzmény: MTZ Betyár (64538)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64538

Üdv!

 

Fasza képek! :)

Mennyi egy ilyen új bálázó?

Előzmény: paraszt007 (64536)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64537

Üdv!

 

Rádiót az üres müanyagpanelba szoktunk tenni. Hangszórókat pedig nem beépítettet, hanem "dobozosat" a fejed mellé két oldalt a bukóüveg fölé. (itt lehet a legjobban hallani)

 

Bekötni, vagy direkáramot hozol, ilyenkor vigyázz az antennával mert, ha letestel akkor hiába áramtalanítasz a rádión keresztül áram van mindenhol. Erre vigyázz!

Vagy pedig úgy kötöd be, hogy onnan fentről kap áramot valamiről, (Pl. mukalámpa kapcsolóról) akkor van csak áram alatt, ha bekapcsolod az áramtalanítót.

 

Szivargyújtót meg, kifúrsz egy akkora lyukat a műszerfalon, mint a szivargyújt illeszkedő része és oda berakod. Az áramot meg esetleg egy biztosítékon keresztül adjál neki, egy olyan helyről, ahonnan bejön a főáramszál a műszerfalba. (ne egy vékony picsa kábelra kösd, mert meg is olvaszthatja a szivargyújtó) Testet is hozzá neki, így fasza lesz.

 

Előzmény: PPeter25 (64531)
paraszt007 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64536

Üdv, napi meló

Holmer Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64535

Adagoló alatt a blokk peremén a karterfelfogató csavarok kilógó végei mellett.

Előzmény: rambo11 (64533)
Holmer Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64534

Nem okoskodni akarok,tudom hogy évek óta ,meg sokan így csinálják gyümiben,de a 30bár az nagyon sok.  Látni hogy annyira köddé porlik a permetlé,hogy a 25-30%a tuti kárbavész valahol a levegőben a fák fölött.   A szivattyú igénybevétele is óriási lehet. Egy jó minőségű kúpos szórófej már 2-4bárnál megfelelő cseppméretet porlaszt,a többi már a légáram és a megfelelő fúvókaátmérő,munkasebesség megválasztásának a függvénye.  Gondolom a permetezési nyomással akarod a megfelelő magasságba juttatni a permetlevet,ami nem rossz,viszont nagyonsok a sodródási veszteség is.

Amennyi anyagot elszórsz az árából egy jó légporlasztásos gépet vehetsz,ami hamar megtérülne szerintem.

Előzmény: Szaby27 (64519)
rambo11 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64533

Sziasztok

 

az mtzén hol van a motorszám?

 

S z a b i s t e r Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64532

Sziasztok!

 

Szerintetek érdemes vezérlőtömböt javítani (tömítéseket) cserélni benne, mert már nagyon folyik belőle az olaj. A felelmelt munkaeszközt nem engedi le. 1300 üzemórát ment eddig.

PPeter25 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 64531

Sziasztok!
Rádiót és szivargyujtót szeretnék beszerelni 820ba.

 

Aki már csinált ilyet, nagyjábol leírná ennek menetét, és hogy ő hogyan oldotta meg?

Előre is köszönöm! ;) 

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64530

Írtam már itt valamelyik nap, hogy AKPIL 3X35. Újat Vogelt, vagy Kühnet, vennék, vagy más nyugatit. Ezután gépet csak nyugatit, vagy magyart szeretnék venni. Ez az én esetem és enyém a fórum is. Olvasd el, hogy jártam a fos lengyellel.

 

http://agrarforum.lapunk.hu/?modul=forum&a=23873

 

 

Előzmény: zoli9876 (64529)
zoli9876 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64529

Neked milyen az ekéd??? Gyalogakác?

Előzmény: Gyalogakác (64442)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64528

Na majd mutatok neked valamit nemsokára. Ezzel a csapággyal meg ne idegggeljél !  :oooooooooooo  Most már nem csinálja. (ezt a mondatot úgy képzeld, mint amikor beteg a kisgyerek és nem akar menni orvoshoz és ,,már nem is fáj"...:DDDDDD)

Előzmény: Szaby27 (64512)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64527

Az alsó kettő ugyanúgy dolgozik, mint nektek szőlőbe. Ez egy "tuning" a felső négynek. a pörgető és a fúvóka között van egy 2mm vastag gumigyűrű így jobban felvisz a fa tetejére. A magasban már összeér a szóráskép és behullik a szer a fa közzé.

Előzmény: Endre74 (64522)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64526

Tudom, hogy kitárgyaltuk, de mi is 94-ben vettük a T25-öst és azon is ugyanaz az adagoló van mint az LTZ-én csak két hengeres és soha semmi baj nem volt vele 4000 üzemórán keresztül. 10-15 üzemóránként cserélni kellett az adagolóban az olajat annyi karbantartást igényelt, mert nem volt központi az olajzása. De a hangján is hallatszott mikor már cserélni kellett, az alapjárat szaladgált. A mi környékünkön is van 3-4 LTZ még és azok se panaszkodtak a köradagolóra. MTZ-ék is jöttek be köradagolóval igaz lecserélték mindet mert az UTN-t jobban ismerték az adagolósok. 

Előzmény: Endre74 (64524)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64525

Üdv! Kösz. 30bárral és terep 5ikben 1200-1300 motorfordulat.

Előzmény: Endre74 (64521)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64524

Ez igaz ,hogy köradagolót használnak mert a mi Landiniainkon is azok vannak.De az is igaz amit Gyalogakác ir ,hogy nem elavult minőséggel gyártott adagolók ezek hanem modern precizz technólógia.De hát a minőségi visszaesést itt már párszor letárgyaltuk.............ugyhogy ezt nem feszegetem.

Előzmény: Szaby27 (64475)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64523

Szia szép rendeket dobatsz jól visz a kasza.........amint a képen látszik.

Előzmény: Petyuskám (64497)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64522

Még anyit kérdeznék ,hogy a szóró felyek azok milyenek mert mintha a szórási szélességük kissé keskenyebb lenne vagy ezek a felyek direkt gyümölcsösbe valók ,hogy keskenyebben szorjon de magassabra???A mi általunk használt felyek amiket szőlőben használunk azok szélesebbet teritenek nyitottabb a szórási szőgük,igaz ott nem is kell mesze dobniuk de viszont teriteniük kell.

Előzmény: Szaby27 (64519)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64521

Szia Szabi.Hány bárral permetezel a masinával és milyen sebességgel mész vele.?????????Egyébként szépen visz a gép.

Előzmény: Szaby27 (64519)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64520

Jó a videó és E-Mail ment!

Előzmény: Szaby27 (64519)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64519

Tegnap esti meló:

 

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64518

Avval még kiegészítem, hogy töltésellenőrző lámpát lehet csinálni, úgy, hogy az égő egyik felére viszel pozitívot, a másik feléről viszed a generátor D+ kivezetésére.

Az égő kb. 3-4 W-os legyen.

 

Meg meglehet fejelni ampermérővel is..... de előbb töltsön.

Előzmény: MTZ Betyár (64517)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.20 0 0 64517

Megnéztem őket.

Ahogy a 64508 számú hozzászólásban leírtam, így kell bekötni.

A "töltőszál" a D+ra megy majd, a szabályozón és innen tovább a generátorra

A D-, DF pedig össze kell kötni a szabályozón és a generátoron.

Lámpa nincs, A régi Mtz generátor is így van bekötve. Ott a lámpát külön a RB-1-es relé vezérelte....

 

Ha nem fog tölteni sehogy sem, akkor bontóból vegyél rá egy autó generátort, beépített szabályzósat. Arra "csak" két kábel megy elbaszni nem lehet. B+ D+, legfeljebb van rajta "w" kivezetés, ha dízelről való. (fordulatszámmérőnek)

 

Szabályzón tényleg nem lehet látni jelzést kívülről. Vedd le a fedelét ott lehet benne.

Meg megkellene nézni, megy-e rá áram.... mert jelenleg valamiért nem tölt nem?

A képen a vastag zöld vezeték, az a töltőszál. Az viszi az áramot be a hálózatba.

A barna lehet a D- megy a generátorra.

A kék, pedig a DF szintén megy a generátorra. Feltéve, ha nem cseréltétek össze...

 

Majd írjál mire jutottál... este felé leszek.

Előzmény: France22 (64516)
France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64516

Elküldtem.Remélem látni rajta mindent

Előzmény: MTZ Betyár (64515)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64515

Nevemre kattintasz és találsz egyet. :)

Előzmény: France22 (64514)
France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64514

Milyen cimre küldjem?

Előzmény: MTZ Betyár (64511)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64513

Széthullott egy csapágy....

Előzmény: Gyalogakác (64493)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64512

Az elv az ugyanaz..... :)

Bevallom dinnyét még nem vetettem szabadföldbe. Én úgy tudom, hogy palántázni szokták. :)

Előzmény: Gyalogakác (64487)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64511

Elküldheted. Valaminek lennie kell, találomra szikráztassál kettőt és baszhatod az egészet...

Ilyen nincs, ha van akkor íves javítás.

Előzmény: France22 (64509)
gun81 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64510

nem ilyen traktornál de megtörtént hogy kikötötték a jelzölámpát és a generátor nem gerjedt be és nem is töltött csak ez a kis lámpa miatt

üdv

France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64509

Én azon nem látok jelzést.E-mailbe elküldjem a képeket?

Előzmény: MTZ Betyár (64507)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64508

Jó lenne egy kép róluk, mert kellene lenni B+ kivezetésnek is.

 

"B+" megy az önindítóra/akksira/indítórelére attól függ. Ezen keresztül tölt.

"B-" ha van akkor testre.

"D-" a szabályozó D- pontjára.

"D+" gyújtáskapcsolótól/önindítóról/indítóreléről, attól függ jön áram és megy át a visszajelző lámpán keresztül rá a generátor ezen kivezetésére és a szabályozó ezen kivezetésére.

Ezen keresztül gerjeszted meg. Izzó ~3W.

"DF" rá a szabályozón a DF-re.

 

(ilyen a régi MTZ generátor is)

Előzmény: France22 (64505)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64507

Már csak a fesz.szabályozón lévő csatlakozások jelei kellenenének.

Aztán, akkor biztosan mondom mit hova kell bekötni.

Előzmény: France22 (64506)
France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64506

Megnéztem bocsi de rosszul irtam. Nem JK van hanem D+,D-,DF

Előzmény: France22 (64505)
France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64505

A JK+ és a JK- polus az 8as menetű a 3dik meg egy csavar van benne.Feszültség szabájzo meg a gázolaj tank alatt,

 

Előzmény: MTZ Betyár (64501)
Gép gyilkos Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64504

EZ  ILYEN  VAN A   KIPUFOGÓ  FÖLT A  UTOLSÓ KANYAR  BAN

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64503

Különben az Mtz ilyen. Valahol zörög, csattog, megcsinálod, holnap máshol kezdi el.... :-)

 

Én szinte, minden egymáshoz érő lemezre ragasztottam gumit. Lerögzítettem minden (majdnem, biztos van ami kimaradt) egymásnak ütődő alkatrészt..... és mindig nyekereg valami.... :D

Előzmény: Gyalogakác (64502)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64502

Na hétfőn az lesz. Most faszául legyomirtóztam. Tényleg olyannak gondoltam először, hogy mintha nem lenne jól bekapcsolva a kardán.

Előzmény: MTZ Betyár (64496)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64501

A feszültségszabályozóra gondoltam, az hol van nem a generátor... :-)

 

JK+ meg JK-, akkor ezekre gondolom ezeket kell rákötni, pozitivot meg negatívot.

A JK+ az milyen csatlakozó? Csavaros, 6-os, 8-as menetü?

A negatívé mekkora? A harmadik csatlakozónál van valami jelzés?

Előzmény: France22 (64499)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64500

Hétfőn jön az eső. Bimbózott már?

Előzmény: Petyuskám (64497)
France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64499

Külső generátor van rajta.Elől van a motor hűtő ventilátor mellé felcsavarozva. 3 darab csatlakozo van rajta. Ha jol olvastam akkor olyan irás van rajta hok JK+ meg JK-

Előzmény: MTZ Betyár (64495)
Gép gyilkos Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64498

igen   tudok     videot meg nézted ?

Előzmény: gercham (64485)
Petyuskám Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64497

Üdv.Ma levágtam a lucernát érdemes volt kivárni az esőt.Igaz nem ide tartozik de azért felteszem a kis tanyánkat.

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64496

Nézd meg alul a TLT fordulatszám állító, le van-e rögzítve.

Előzmény: Gyalogakác (64493)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64495

Üdv mindenkinek!

 

Milyen generátor van rajta, beépített szabályozós vagy külső?

Milyen betűjelzések vannak rajta, hány csatlakozó van rajta?

Előzmény: France22 (64494)
France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64494

De gondolom ha másik generátor megy bele akkor az egész rendszert át kell kötni

Előzmény: Gyalogakác (64491)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64493

Kéne egy kis tippelés. Az előbb permeteztem és egy ideig valami kattogott a váltó eleje felől. Mi lehetett az?

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64492

Gratula. Mi mennyi volt és a trattore az Same, vagy milyen márkájú, hány éves, hány lovas, stb?

Előzmény: Roburos Bandi (64489)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64491

Beméretném egy autóvillamossági szerelővel, azzal indulna az egész dolog. Addig, amíg műszerrel nem mérik be hiába találgatunk itt.

Előzmény: France22 (64488)
MilkaSajt Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64490

Véletlen mellényomtam a gomot azért lett futyul:( de engem az érdekelne hogy hogyan és miből csináljam meg hogy fütyüljön?

Előzmény: Gép gyilkos (64484)
Roburos Bandi Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64489

Sziasztok

 

Ma bővült a géppark kicsit:

 

Vettünk tárcsát és egy sorközmüvelő kultivátort.  A kultivátorhoz még annyit hogy soha nem  mentem ilyennel de jövö héten már megpróbálkozom vele.

 

                                     

 

 

És a tárcsa témához visszatérve :) De csak viceltem mert ez itt kicsit off:

 

  

 

És ő fogja húzni:

 

 

 

 

 

 

France22 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64488

Üdvözletem mindenkinek!!!

 

Szeretném megkérdezni hogy Zetor K25-ösbe milyen generátort érdemes tenni hogy töltse az akksit? Mert én végignéztem mindent rajta de nem láttam rossznak. Lehet ha lecserélem jo lesz.

 

Előre is köszönöm

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64487

,,Perkins motorokon szinte csak köradagoló van"  :DDDDD

...Perkins minőségben, anyagi minőségben és nem 50 éves tervek alapján.

 

Ilyen mélyen pl bodzacsemetekert alá szántottam LTZ-vel, ott nem volt szármaradvány.

Ha kapával veted a dinnyét, akkor régen rossz.  :o)) Nem krumpli, meg bab az.

Előzmény: Szaby27 (64475)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64486

Hát ez az, így kell összehozni mindent. Egy gyári munklásnak nem kell foglalkozni semmivel... Ezt nézd meg!

 

Előzmény: Törölt nick (64471)
gercham Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64485

Helló!

 

 

Tudnál képet késziteni a a kipufogóba tet sipról?

Előzmény: Gép gyilkos (64484)
Gép gyilkos Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64484

http://www.youtube.com/watch?v=atKe1DyNtfQ

 

 

 

ENYÉM   IGY   FÖTYÖL   ROSTALALEMEZZ  NÉZD MEG :)

 

 

 

 

 

gun81 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64483

futyul :-)

MilkaSajt Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64482

Sziasztok:) Le tudnátok írni hogy hogyan és mekkora csőből kell csinálni a rostát a kipufogóba? Tudjátok amitől futyul a gép.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64481

Egész jó ajánlat ! ...de kár hogy csak Vasárnapig érvényes..:-)

 

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/2485282/Mtz-50es-elado.html

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64480

Szerintem befogják zárni azt a kocsmát...nemigen van arra idejük,a sok eke és tárcsa beállítgatás mellett..:-)))

Előzmény: Szaby27 (64479)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64479

:DDDD

A Szemi kocsmájában is bekéne már.... :)

Előzmény: Törölt nick (64471)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64478

Kapával..... :)

Előzmény: Gyalogakác 2 (64467)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64477

30cm marad átforgatni a szármaradványt??? 

Előzmény: Gyalogakác 2 (64456)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64476

88-ban még gyártottak kisfülkés 50-es mtz-éket, de ide 83 óta panorámás mtz jöt, kivétel a 80,82-esek. 

A távolság jól áll neki, 400-500 között el lehet hozni. friss műszakival éri a 600-at, de gondolom a gazdája tudja, hogy nehéz lesz leműszakiztatni ezért nem műszakiztatta le....... Friss műszakival többet érhetne ha jó a gép. 

Előzmény: brekzg (64443)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64475

LTZ traktoré, jó mtz-ére is, szebb a járása a motornak viszont kényesebb adagoló egy kicsit. Odafigyeléssel ez is jó az mtz-ére és sokáig. :) Perkins motorokon szinte csak köradagoló van. :) 

Előzmény: Isti betyár (64452)
brekzg Creative Commons License 2012.05.19 0 0 64474

Mindenkinek köszönöm a segítségét!

Előzmény: gercham (64451)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64473

Attól függ ,hogy mire akarod használni a gépet !

Az 552-es,57 lovas, ha butított 80-as blokkal van szerelve... de ha a régi 4 izzítós (D50) es motor van benne,akkor az 55 lovas..a 4 izzítós blokk,sokkal könnyebben indul télen ! Viszont a butított 80-as blokkal szerelt,kevesebbet eszik ! A butított azt jelenti,hogy a motor főtengely fordulatszáma,2200 helyet,(MTZ 80)csak 1700-1800, a főtengely centrírozásának a hiányában..

A 82-esben van felezőváltó,a az 552-esben nincs ! ..de belelehet tenni..

Szerkezetileg a két gép,másban, nem nagyon tér el egymástól...

A használt 552-est,általában 200-250 ezerrel olcsóbban lehet megvenni a 82-es től..

Előzmény: gerego (64469)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64472

Szia és üdv mindenkinek.Hát akkor örülök neki ha izlik szerintem mindegyik finom de a piros az tuti anyag.

Előzmény: Gyalogakác (64434)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64471

Hidd- el nekem,hogy dolgoztam én már annyit mint te ! ..csak én néha,piszkosul be is szoktam rúgni,ha úgy-érzem hogy megérdemlem..:-) Vagy is.. a pénzcsináláshoz ma már több kell, mint dolgozni mint az állat ! ..sőt !

Előzmény: Gyalogakác 2 (64467)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64470

Micsodaaa !? az 50-ast is csak köpködted !:-)

Előzmény: Gyalogakác 2 (64465)
gerego Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64469

Sziasztok!

Lehet hogy hülye kérdés,de én nem értek annyira a traktorokhoz.

Mtz 82-es és a Mtz-552-es között mi a különbség?me kinézetre tökre megegyeznek

És szerintetek meiket érné megvenni????

Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64468

...meg 360 liter permetlét reggel 10 óráig hátival palántánként puffogtatva kinyomni.....

Előzmény: Gyalogakác 2 (64467)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64467

ha jársz erre, majd megmutatom, hogy pl kézzel hogy kell elvetni egy hektár dinnyét, oxt lehet wazzee vagyonosodni.

Előzmény: Törölt nick (64464)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64466

biztos, hogy nem

 

Előzmény: Törölt nick (64464)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64465

50-es MTZ-n nem gondolkoztál? én olyat vettem K 25 után.

Előzmény: France22 (64461)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64464

Akkor-meg mit panaszkodol rá vazzee ? ..a K-25-ös indította be a gyorsan vagyonosodó ,nagy-paraszti karrieredet vazzee !:-)))

Előzmény: Gyalogakác 2 (64462)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64463

Lehet hogy csak a tiéd volt szar....és a többi az mind jó ! :-)))

 

 

Előzmény: Gyalogakác 2 (64458)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64462

Á nincs már. 97-ben eladtam egy féléves használat után. Majd dupláját visszakereste az árának és még drágábban is ment el, mint vettem.

Előzmény: France22 (64461)
France22 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64461

Esetleg megkérdezhetem neked már nincs meg mit hova merre kell bekötni jol,vagy gépkönyv?

Előzmény: Gyalogakác 2 (64458)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64460

Auz enyémben állandóan összeakadtak a sebességfokozatok és vigyázz vele, mert borulékony jószág. =(én Eleknek hívtam, mert úgy nyekegett, mint egy gethes kecske  :DDDDDDDDD)

Előzmény: France22 (64459)
France22 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64459

Köszönöm szépen a választ. Én maximálisan meg vagyok elégedve vele.Domboldalon is megállja a helyét.

Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64458

Gondolom, szar a generátor, vagy nincs bekötve normálisan. Nekem is volt K 25 és egy átok az egész gép. T 25-sel jobban jártál volna, de még egy kis Rábával is. Arra figyelj, hogy fel ne borulj vele. Egyik ismerős apja úgy halt meg, hogy domboldalon felborult K 25-sel.

Előzmény: France22 (64457)
France22 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64457

Jó estét kívánok mindenkinek!!!

 

Nekem van egy Zetor K 25-ös traktorom. Szeretném megkérdezni, tudja e valaki hogy egy traktor miért nem tölti az akksit amikor ujra lett kábelezve az egész traktor. És tud e valaki a traktor kábelezését leirni mit hova kell kötnőm és hol,merre találok olcso kiskocka bálázot.

 

Előre is köszönöm a segítséget

Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64456

Nekem AKPIL van 3x35-ös. Jól dolghozik és ha kell, akkor akár 45 centin is szánt. 75 centis köldökű. Ha kéne venni újat,akkor Vogelt, vagy Kühnet vennék újat. 320.-as után van 2x25-ös Bagodi.

Előzmény: zoli9876 (64454)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64455

LTZ-jé, de 80-asra is jó, de nem szabad megvenni, mert egy elem dolgozik benne és egy szar az egész. (nekem volt ilyen LTZ-n)

Előzmény: Isti betyár (64452)
zoli9876 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64454

Nem a hivatkozást akartam kirakni csak azt hogy ilyen típusu ekét akarok venni Mtz 820-ashoz és neked ilyan ekéd van??

Előzmény: Gyalogakác (64442)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64453

Jól mondod ! én is így gondolom..

Műszaki nincs rajta,és az 1 éve történt, teljes felújítás is kamuszöveg lehet..:-) ..ezt, szinte minden hirdető, alapból hozzáteszi...Viszont ,elég jól néz még ki a korához képest !:-) Én azt mondom,hogy 500-at megérne..nem nagy dolog egy bölcsőcsere..bontóba 10-15-ért adnak egyet.

Előzmény: Törölt nick (64449)
Isti betyár Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64452
gercham Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64451

Helló!

 

Szerintem ne vedd meg a gépet mert munkába fogod aztán vehetsz rá 100000ft ért gumikat.

Amugy találsz kevesebért is ilyen álapotu gépet és azon még hejel közel jobbak a gumik.  

Az meg  csak mézes madzag hogy felvan ujitva .  Kb 20 km re lakom a traki gazdájátol  látam dolgozni a gépet sokat kellene költteni rá . De te tudod .

Előzmény: brekzg (64443)
Mtz 550E Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64450

Hali!

Én így próbáltam meg az alsó szórás határ beállítását mert nekem nincs rajta terelőlemez!

Jó ötlet szerintetek?

Előzmény: Szaby27 (64417)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64449

Helló ezen toló lap volt azzal ki lehet hamar nyírni a gép hasában lévő meneteket meg az első hídat.

Ha mész akkor minden képpen nézd át a meneteket a hasánál Valamint az alváznyúlványt és a bölcsőt.

Amin nekünk ilyen toló lap felfogatás van azon két évente van bölcső cserélve mert elreped. Pedig nem vad a pilóta 

Előzmény: brekzg (64443)
Robi-man Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64448

az ikarus buszokon van 8.25x20-as gumi! majdnem minden volánnál szaladgálnak még!

Előzmény: Lacus550 (64433)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64447

Előljáróban:soha ne tedd be ide a linket, mert ha jó a traktor, akkor a fórumot leső kupecek pillanatok alatt megveszik előled. Tedd be a képet, meg árat,esetleg üzemóra máskor! Ennek rossz a hátsó gumija, meg kizárt, hogy 1988-as évjárat legyen. Esetleg elírtak egy 10-est az évjáratban.

Előzmény: brekzg (64443)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64446

A perény tanyán a bontóban nézted már vagy kérdezted?

Előzmény: Lacus550 (64431)
France22 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64445

Jó estét kívánok mindenkinek!!!

 

Nekem van egy Zetor K 25-ös traktorom. Szeretném megkérdezni, tudja e valaki hogy egy traktor miért nem tölti az akksit amikor ujra lett kábelezve az egész traktor. És tud e valaki a traktor kábelezését leirni mit hova kell kötnőm és hol,merre találok olcso kiskocka bálázot.

 

Előre is köszönöm a segítséget

gercham Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64444

Helló!

 

Csak anyit tudok segiteni hogy jelöld meg a kereket egy helyen és mérd meg az átmérölyét .

Számold ki hogy 1 m be hányszor fér bele .

 kb 1 m be 70 80 szem  apromagnak kell  lenni . Milyen vetögép?

Kb a tő távolság 2 3 cm . Addig tekergesd és állitsd a mag elzárot amig kb enyi nem lesz.

Enyit tudam segiteni.

 

Előzmény: Franky1985 (64438)
brekzg Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64443

Tisztelt Fórumozók!

 

Szemezek a hirdetésben látott traktorral. Abszolut laikusként érdekelne a tisztelt véleményük róla, megéri-e a hirdetés alapján az árát? Pl. gyártottak-e még '88-ban 50-est vagy félretájékoztat a gazdája?

http://www.expressz.hu/auto/haszongepjarmu/mezogazdasagi/traktor/hirdetes-31423054/

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

 

Balázs

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64442

Nehogy megvedd már! Nagyon drága. Én 25 ezerért vettem ilyet tavaly. Várni kell alkalmira. Milyen gép után kell az eke?

Előzmény: zoli9876 (64439)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64441

értem!

Előzmény: Lacus550 (64415)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64440

Igen.igen ifa v12 és volt pár belőle v8 asal szerelve is.

Előzmény: MTZ Betyár (64413)
zoli9876 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64439
Előzmény: mtz1221 (64307)
Franky1985 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64438

Gabona vetőgép leforgatásában tud nekem valaki segíteni?

Makómiki Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64437

Előzmény: Robesz7.7 (64406)
paloc77 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64436

sziasztok mit érhet az a maszk?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 64435

Üdv! Annyiba ki segítelek, hogy tényleg 11.00 van de a régi buszokon, és ha jól emlékszem az ilyen buszokat már kiselejtezték, már csak  R 22,5 felnivel szereltek vannak, meg  R 19,5-es ek.

Előzmény: Lacus550 (64431)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64434

:DDDDDDDD  A borocska nagyon finom. A két utasom kimeredt mire hazaértünk és a háztól vagy 3-5 km-re történt a karambol.

Előzmény: Endre74 (64430)
Lacus550 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64433

Eszembe jutott az már nekem is. Ifásoknak menő ez a gumi még hátsó keréknek. Csak kevés az ifás ismerős...

Előzmény: Szaby27 (64432)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64432

Csak egy próba volt.

 

Előzmény: Lacus550 (64431)
Lacus550 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64431

azokon 1100as van ha jól tudom :(

 

Előzmény: Szaby27 (64428)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64430

Szia Gyalogakác,és üdv mindenkinek.Hát az autód eleje kissé elkopott a hosszu harc alatt de az a lényeg ,hogy ti szerencsésen hazaértetek.Ja meg persze a szerkezet amit vásároltál.Kár ,hogy esős idő volt és siettetek is haza nagyon.

Előzmény: Gyalogakác 2 (64364)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64429

Erről van szó ! ..nem kell itt kényeskedni,ha orosz ekéről van szó..Egy jó MTZ viszi mint a szart..:-)

Előzmény: Szaby27 (64423)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64428

Volánnál nézd meg a buszokon nincs ez a méret?

Előzmény: Lacus550 (64427)
Lacus550 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64427

Hát ez az h ott keresgetek és eddig még csak újat tudtak volna adni és az meg horror ha 4et kell venni :S

Előzmény: Toni82 (64419)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64426

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64425

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64424

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64423

Orosz gép orosz ekével mindegy 4-es vagy 3-as viszi....

Előzmény: Törölt nick (64421)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64422

Ez például tényleg király !

 

Előzmény: Szaby27 (64420)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64421

:-)))

 

De én is ezen gondolkodok! ..ez a hír,dob egy 100-ast a nagy piroson :-))

Előzmény: Szaby27 (64420)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64420

Nem semmi! :) Majd Szemi megmondja, hogy ez is hülyeség! :) Lök rá egy matematikai képletet. :)

Azért a kisfülkés a király, ha panorámás lenne akkor csak 118km/h a légellenállás miatt....

A hirdetés mellé lehet majd csatolni ezt a cikket akár 121-el is tud menni.... :)

Előzmény: Törölt nick (64418)
Toni82 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64419

gumisoknál érdeklődj, ott mindig van vásott gumi ami még bőven jó pótkocsira, én mindig onnan hozom a saját pótkocsira ha kell

Előzmény: Lacus550 (64408)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64418
Előzmény: Szaby27 (64417)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64417

Csak beállítás kérdése az egész szerintem.

Előzmény: Mtz 550E (64414)
Péter05 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64416

Szervusztok!

 

Azt kérdezném Tőletek, hogy MTZ motornál a szelepvezetők kiszerelése nehézkes dolog? Van - e erre valami tuti módszer esetleg, mert gondolom a hő miatt ezek beleéghetnek rendesen, vagy ez egy egyszerű kiütő tüskével megoldható? Kérem aki találkozott ilyennel szóljon hozzá!

Üdv!

Lacus550 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64415

Mert nem fér el az mbp alatt. Van nekem 4 900as de nem tudom használni mert teherrel beleér az alvázba :S

Előzmény: Gepesz35 (64409)
Mtz 550E Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64414

Hali!

Nektek nincs olyan gondotok az axiál permetezővel hogy a kétoldalt az alsó szórófejek nem egyformán dolgoznak? Mert nekem jobb oldalt nagyon lefele bal oldalt meg nagyon felfele dolgozik!

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64413

V12-es IFA motorról még nem hallottam.

V8-asról igen, meg vezettem is kombájnba persze.... :)

 

Előzmény: Gepesz35 (64412)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64412

Régebben ilyen és hasonló lánctalpas köteles kotrógépeket javítottam német gépek voltak V12es ifa motorokkal szerelve,csak érdekesség kép irtam.

Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64411

Mi az a felél?

Előzmény: Isti betyár (64410)
Isti betyár Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64410

Hány féle TLT felél létezik MTZ 820-hoz?

Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64409

900x20-as miért nem jó?

Előzmény: Lacus550 (64408)
Lacus550 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64408

825x20as gumi nincs valakinek? Akinek van és elérhető áron az jelezzen már :)

gandalfcappy Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64407

Helló!! Jól látom, h neked vannak képek az Mbp 6,5 pótkocsiról?

Ha van akkor küldd már el nekem is!! A plató vázszerkezete, a forgózsámoly szerkezete, a golyóskoszorú, és az alváz szerkezete volna a legfontosabb.
Előrre is köszi!!

Előzmény: Józsi73 (19752)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64406
Sziasztok. ... Segítsen már valaki légyszi, hogy a kuplung szerkezetet hogy kell beállítani. ..
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.17 0 0 64405

Ez marhajó. El is mentem a fejembe a facsíkozóst.

Előzmény: Szaby27 (64403)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64404

Nagyon jó hangulatot csinált reggelig mulattak a vendégek. Jó zenél Janika egyben jó ismerősőm is. :)

Előzmény: Gepesz35 (64395)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64403

A keret bontva volt egy Jesseur permetezőről. A szivattyú pedig Kertitox-é. Vagyis csepel 2hengeres kompresszor és kertitox hengerfej összeházasítva. Az alváz és a szivattyú még 1983-ban készült. A tartály kb 10éve került rá, előtte egy 600literes lemeztartály volt, de elrohadt. A keretet meg télen üzleteltem. A múltkor meg összehoztuk. Csináltunk még rá egy facsík vegyszerezőt is. Így szántón és gyűmölcsösben is használható gyomírtásra.

Előzmény: iskra (64398)
892.2 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64402

üdv.

köszi

Előzmény: PT Tibi (64378)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64401

Nálam ez a csúcs a rókerzenében

 

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64400

Csávónak cshávóóó, vagy ghádzsóó, de usánkában láttál már róóókert?  :DDDDDDDDDDDDDD Egy jól szituált traktoros ghádzsóóó. :DDDDDD

Előzmény: Gepesz35 (64396)
iskra Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64399

Ej de nótás kedvetekben vagytok  :D

iskra Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64398

a keret és a szivattyú is?

Előzmény: Szaby27 (64386)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64397

Én már csak traktoros vagyok..többnyire.. :-)

De igen...a rockzenén kívül,mást, nem nagyon hallgatok meg.(csak ha nagyon muszáj)

 

 

Előzmény: Gepesz35 (64396)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64396

Na te rokker csávó vagy?

Előzmény: Törölt nick (64389)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64395

Akkor nagyon jó zenélés és mulatozás volt!?Nekem a kedvencem.

Előzmény: Szaby27 (64387)
deps Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64394

üdv márkarajongók!

 

ez a videó egyszerűen szenzációs, nemhogy a verseny :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=motfOw_v698&feature=related

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64393

Nem tudok semmit, lehet szerel ezerrel.

Előzmény: Törölt nick (64392)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64392

Robesz7.7 -ről tudsz valamit ? Vett már vajon kis-fülkét ?

 

Pár napja,kettőt is belinkeltem neki...

Előzmény: Szaby27 (64391)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64391

Lehet.... :)

Előzmény: Törölt nick (64390)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64390

De akkor, még jobban nem fogod érteni ! :-))

Előzmény: Szaby27 (64388)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64389

Az én világom a Tankcsapda ! ..meg az ilyesmik...:-)

Előzmény: Gepesz35 (64385)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64388

Ezt kifejtenéd bővebben! :)

Előzmény: Törölt nick (64371)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64387

Kocsis Janika zenélt a lagzimba. :)

Előzmény: Gepesz35 (64385)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64386

Nem. Saját gyártmány. 

Előzmény: iskra (64381)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64385

Ez a kedvencem.

Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64384

és ez?

Előzmény: Törölt nick (64382)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64383

Akkor ez?

Előzmény: Törölt nick (64382)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64382

Ez,, csak vacak gépzene....nullafika5tized...

Előzmény: Gepesz35 (64377)
iskra Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64381

üdv!

A vontatott permetező az nem egy lengyel gyártmányú függesztettből lett átalakítva?

Előzmény: Szaby27 (64305)
PT Tibi Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64380

892.2

Előzmény: PT Tibi (64379)
PT Tibi Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64379

982.2-nek szántam ám!

Előzmény: PT Tibi (64378)
PT Tibi Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64378

Hali. a világítás szála összeér az irányjelző vezetékével.keress kidörzsölődést,megolvadást a műszerfal és a bal lámpa között.a foglalatot is nézd meg!Hali

Előzmény: Toni82 (64370)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64377

Valaki szereti ezt?

892.2 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64376

üdv.

ha én azt tudnám , nem kérdezném:D

Előzmény: Toni82 (64370)
csoppika Creative Commons License 2012.05.16 0 0 64375

Az anyagot azert veszik el, mert csak igy tudja az euro tokom tudja hanyas szabvanyt... Gondolom az orosz meg a nyugati illesztesi es gyartasi precizitastol messze van... Az uj autodnak is uzemmelegen hiaba nyomod tovig a gazpedalt, egy bizonyos mennyisegnel tobb benzint nem enged befecskendezni, hogy a CO ertek jo legyen...

Előzmény: Lacus550 (64374)
Lacus550 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64374

Mostanában mindenki panaszkodik az új gépekre h gyenge nem rugalmasan gyorsul stb. Gyárilag elvették tőle a kaját nem tudni miért. 820.4 es gyengébben ment az ekével mint egy  régi 80as:D Adagoló állítás segít. Én pl nem szedném le szervizessel tekertess 1-1.5menetet kifelé azon a bozonyos csavaron és megfog oldódni a probléma. Váltóhangra meg csak annyit h esetleg kópkeréknél az anya kezd lazulni??? Van elég olaj a váltóba egyáltalán? Cseréld le sűrűbb olajra de han me ok akkor javíttasd amig nem késő. 820.2es járt már itt is úgy h gariba bejáratás után 3x húzták szét mert selejtes volt a tányérkerék meg a váltóba néhány fogaskerék egyszerűen ledarálták egymást. És nem lett volna olcsó ha zsebből kell fizetni a javítást.

Előzmény: sz zsoltika (64344)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64373

Előzmény: Törölt nick (64371)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64372

Legjobb gép MTZ-50es az nagyon eltalálták,de a Mtz -82est az meg nem mind 4750ccmm csak egyik 50lovas másik 82 vagyis 75 lovas és a nyomaték egy kicsit gyenge a többi 80as nyugati géphez képest,John deere same,new holland stb!

Előzmény: Törölt nick (64371)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64371

Azért bir a t-25ös jobban huzni mert könnyebb mint az 550est 18q-másik 36mázsa lóerö + t-25 az kb 30 vagy 36 lovas az mtz + 50-57 lovas ! Kiváncsi lennék enyémet elhuzná az a Szürke herceget!

Előzmény: Szaby27 (64341)
Toni82 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64370

elektromos zárlat vagy testhiba nem?

 

Előzmény: 892.2 (64368)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64369

én sokkal ügyesebben csinálom.......:o)

Előzmény: Toni82 (64365)
892.2 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64368

egykis villamosság segitség kellene.

1025.3nál mikor felkapcsolt lámpával balra indexelek akkor a lámpa villog az irányjelző helyett de csak a balhátsó világitás csinálja,lekapcsolt lámpával megy az index.jah meg ilyenkor az elejét is bekapcsolja mert gondolom ugy kapja a jelet mintha fékeznék, ekkor kapcsolja be.

valami rosszúl lenne bekötve?

892.2 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64367

a váltóval nem lehet mit kezdeni ezeken, az adagolósnak mondani kell adjon neki egykis anyagot mert nem bir menni.

de először mondad a garisnak hogy nem bir menni és állitassák be az adagolót.

Előzmény: sz zsoltika (64358)
Toni82 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64366

Gabonavetésekkel mi a helyzet? Nálam bekukucskáltak a vetésfehérítők záróakordként:)

Toni82 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64365

doblemez és lökhárító, ha ügyesen csinálod nincs 100 ezer sem:)

Előzmény: Gyalogakác 2 (64364)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64364

....Nem birtam ki, hogy le ne menjek a partra Boglárnál. Bélatelepen akartam, de későn jöttem le a pályáról. Itt meg két elmeháborodott pecás ült bent egy autóban a hideg esőben és lesték a 20 méterre levő botjaikat.  :DDD  150-180 ezer a kár a kocsiban.

Előzmény: Endre74 (64335)
trac81 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64363

jó szokott lenni,csak fájdalmas....:-(((,úgy értem a lelkemnek,mindég hülyének érzem magam,h. én miért nem ilsyennnel dolgozok...hahaha

Előzmény: gun81 (64361)
csoppika Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64362

Megmered a sima venti ekszijtarcsajat, meg egy viszkoset, ha ugyanakkora attetellel kapja a hajtast, akkor a viszkos teljesen osszezarva ugyanannyit fog porogni, mint a sima. Persze, ami elektromos motorral porog, az lehet gyorsabb. De annak nem viszko a neve...

Előzmény: 892.2 (64355)
gun81 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64361

jó volt nem mindig esett de érdemes volt szétnézni volt minden

Előzmény: trac81 (64351)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.15 0 0 64360

Na képzeld, hogy jártunk. 970 km-t gond nélkül lenyomtam és az utolsó 5 km-en először majdnem elütöttem egy őzbakot, utána elütöttem egy őzsutát, aki szegény....

Utána amikor továbbmentünk majdnem elütöttem megint egy sutát és még kismillió nyuszimuszi is hülyéskedett előttünk az országúton, meg a házhoz vezető úton is. Majd teszek be képet az autó elejének ,,lebontásáról". Még jó, hogy van CASCO.  Ja és még az volt a szerencse, hogy bár agyam már kimerülőben volt  :o)), de elkormányoztam, amikor elém ugrott, mert ha nem, akkor az egész eleje szétmegy.

Előzmény: Endre74 (64335)
Makómiki Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64359

A talajállapottól, mélységtől függ, vályogtalajon szántottam már 25literrel és 55 literrel is...szántáselmunkálás tárcsával kb 10 literpermetezés 2-3 liter hektáronként nekem.

Előzmény: Tibcsi95 (64357)
sz zsoltika Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64358

de akkor nincs mit tenni a váltóval hogy hangos ? És van valami adat hogy mire kell álitani vagy az adagolos ugyis tudni fogjah ?

Előzmény: 892.2 (64356)
Tibcsi95 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64357

Sziasztok!

Megtudnátok nekem mondani, hogy mennyit fogyaszt az MTZ 50  1 hektáron, vagy 1 holdon szántáskor, szántás tárcsázásakor, gabonavetéskor, hengerezéskor, permetezéskor, szárzúzózáskor (gazt)?! (l/ha vagy l/hold) Költségvetést csinálok.

A válaszokat előre is köszönöm!

892.2 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64356

gondolom cseh adagolós. bekell állitatni padon az adagolót, elvan véve tőle az anyag hogy teljesitse az előirásokat.

hosszúban minden sebességben hangos.

Előzmény: sz zsoltika (64344)
892.2 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64355

üdv.

egy úgyanannyi lapátos és méretű ventillátor képes ugy hűteni mint egy viszko kuplungos?

arra célzok hogy 95fok körűl a viszkós gyorsabban tud forogni mint a sima?

sz zsoltika Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64354

interat zrt bicske- ők meg az mtz hungáriától hozták !

Előzmény: Szaby27 (64346)
Mtz 550E Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64353

Hali!

2-méteres fűggőleges tengelyű szártépővel vágom a gyümölcsöst van rá valami tanácsotok hogy lehetne megoldani hogy a talajmarózást ne vágjam vele össze! Mert ha úgy engedem le ogy a talajmarózást ne érje akkor meg magasra hagyja a fűvet!

Zemiator Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64352

A gyártástechnológia érdekel ,vagy elég "csak" a gumibak is ? :-)

http://www.lokodiauto.hu/spd/DSC00409/IFA_Tehermentesito_gumibak_L160mm_140mm

Előzmény: Gepesz35 (64350)
trac81 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64351

látom eláztatok,nézelődés közbe kellemetlen,de bizos nem bántátok, hogy esik

Előzmény: gun81 (64340)
Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64350

Szerintetek ilyen tehermentesitő gumibakkot hol és merre gyártanak tudja valaki?         HW80;11 potkocsié.         

Szaby27 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64349

Szemit idézve ez csak trükk felvétel. :))) 

Előzmény: Törölt nick (64348)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64348

...eez marhaság.... (tán még rendező is volt a filmhez,meg producer....) Ki hiszi ezt el ? :-)

Előzmény: Szaby27 (64341)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64347

Hát traktort ne áruljon az biztos.... :)))

Előzmény: MTZ Betyár (64343)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64346

És ha 1201 üzemóránál még zajos lesz a váltó akkor a szervíz mit csinál??? Ezzel a mondattal kikerülte, hogy ne keljen javítani a gépet. Ragaszkodj hozzá, hogy gariba csinálják meg! Valószínű azért mondott 1200üzemórát mert akkorra már rég lejár a garancia.....

A garancia lejárta után adagoló le és egy normális adagolóshoz elvinni és beállítatni azaz adni neki egy kis plusz kaját. Melyik cégtől vettétek a traktort?

Előzmény: sz zsoltika (64344)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64345

Ezt hallgassátok végig !

 

http://www.youtube.com/watch?v=pGy8dUIpp3w

sz zsoltika Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64344

Sziasztok egy kérdésem volna ! Idén vetünk egy vadonat ujj 892.2 mtz papiron 91 le irnak de azt tapaztaljuk hogy a régi 82 erősebb volt joval! ugyan ez hosszu váltós 45 tel megy de sztem ekkora áttátel külömbség nem lehet mert a motor 1100 nál kezd erőlködni adigg olyan mint a lenkerekes auto  jah és a vátó hosszu 9be  eléggé erős zúgó hangot ad szerviz szerint 1200 üó nál elmulik . Kérném adjatok tanácsot mitévő legyek  ? Mi a tapasztalat ezzekel a tipuokkal ? 

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64343

Üdv, mindenkinek!

 

Írtam már, hogy a hazai fő importőr, elmehetne valami mást csinálni.....

Előzmény: Szaby27 (64342)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64342
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 64341

Na Szemi kellet eladnod a T-25-öst! :)))

 

gun81 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64340

kiállitás

sumakjanek Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64339

hali. nekem 3 sor kapa van rajta, 3X8, összesen 24 darab és 2.9 méter széles. tehát akkor, 12 cm az osztó :D

 

Előzmény: Hausmeister (64338)
Hausmeister Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64338

Sziasztok,

 

 

Segítséget szeretnék kérni a következőben:

 

Van egy 285 cm-es kombinátorom, de kevés kapa van rajta. Vettem még 6 darabot, mert néhol elhagy csíkokat, és így nem jó. Szeretném megkérdezni, hogy kinek milyen kapaosztással van megcsinálva és mit ajánl. A kapák 4 sorban helyezkednek el. Megköszönném, ha valaki lemérné az övét, hogy hogy vannak elrendezve. Bármilyen tanácsot elfogadok.

 

Segítségetek köszönöm.

 

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64337

Persely is van a hátsóhídházban és karmantyúk tömítenek.

Előzmény: MTZ Betyár (64334)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64336

Én ugy emlékszem ,hogy gumigyürü van rajta már mint a tengelyen.

Előzmény: gercham (64331)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64335

Üdvözlet az uraknak.Tisztelt Gyalogakác azt hiszem holnap hidegebb idő lessz és lehet ,hogy esőre is kell erre felénk számitani.

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64334

Ez a tengely szélesebb mint a traktor dereka. Átvan vezetve rajta keresztben.

Kitolni valamelyik irányba, csak akkor tudod, ha mindkét oldalról leveszed a pedálokat és az ékeket kiveszed.

Persely talán van, de nem biztos. Úgy rémlik, mintha csak az anyag van kimunkálva neki és kész.

Bocs, nem gumigyűrűk vannak ott, hanem karmanytúk a katalógus szerint.

Előzmény: gercham (64333)
gercham Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64333

Köszi a segitséget . Amugy az egy hosszu tengely ? Ha a pedálokat leveszem akkor a tengelyt is kitudom ütni valamerre? És a helyén nincs semi persely csak a szimering?

Előzmény: MTZ Betyár (64332)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64332

Üdv!

 

Gumigyűrű van ott. Ezt nehéz feladat kicserélni a fülke miatt.

Azon a tengelyen ékelve van a bal fékszerkezet karja. Ezt az éket nagyon nehéz kiszedni.

Egy olyan gépen cseréltem utoljára amin nem volt kabin. Ott se volt könnyű az éket kibányászni.

De ha már kint van, akkor a tengelyt biztos fel kell hegeszteni, mert a kuplungpedál kikoptatja egyoldalasra. Meg ugyanígy a kuplungpedál érintkező része is, megkopik a tengelyen....

Előzmény: gercham (64331)
gercham Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64331

Helló! 

 

 

Tudvalaki segiteni egy olajfojás megszüntetésében ? A probléma a difi felet lévö kuplung pedál tarto tengelynél szivárog az olaj. Hogy lehet azt kiveni és szimering vagy gumi van ott?

Vagy mit csináljak vele? 

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64330

"Pár év????"

 

Pár év alatt ért ki az olaj, a kuplungházból.... hátsó főtengely szimering.

Az első meg egy évre rá.... a beszerelés után. Azóta okultam a dologból.

 

 

Előzmény: Szaby27 (64325)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64329

Üdv!

Ok, várjuk.

 

A permetezős videónál, elsőre azthittem valami géppuskával dörgetsz... :D

Itt 13mm eddig, meg 13-14°C.

Fasza kis permetező az. Ha aztnézzük mibe van egy 1000 literes és ennek ráadásképp rézcsövei vannak....

Előzmény: Szaby27 (64324)
892.2 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64328

üdv.

azt szeretném kérdezni hogy a metalwolf-os tárcsától melyik lenne jobb választás amin rögtörö van és 3.2vagy 3.4es?

ferri72 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64327

Értem ,azért csinálhatsz egy fotót, hátha.))

Előzmény: Robi-man (64321)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64326

Köszi, el is mentettem. Úgy vagyok vele, mint az autószerelőknél a pucércsajok a falon. Télen bekábulva természetfilmet, meg ilyen képeket nézek tetszhalottként... Ha ismered a forrást, azt is beírhatnád.

Előzmény: Gepesz35 (64319)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64325

Pár év???? Az már tuti jó minőségű szimering.:)))

Azok a szarok pár napot esetleg hetet bír ki......

Előzmény: MTZ Betyár (64316)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64324

Üdv!

Köszi! Szépen vitte a tárcsát azon a dombos részen is. A dombok miatt csináltam a videót, mert ilyen még nincs. Majd este rakok fel mikor ilyen dombot szántok.

 

A permetező, meg nekünk elég 2vagy 3 tartállyal szórunk ki 1évben vele. A kardántengely csattogott a citrom alak kivan kopva, úton van az új, talán már holnap megérkezik, de muszály volt gyomírtózni az időjárás miatt és így a kopott kardántengellyel dolgoztunk. Az éjszaka meg ma esett eddig 15mm eső meg van 9°C. A permetező már megvolt, a keretet meg cseréltem egy vízmelegítőre. Rézből van a csövek, meg a fúvókák a váz meg 3/4-es vascső. 10sort visz. Meg erről a permetezőről megy a facsík vegyszerező is. Így mostmár több mindenre használható. :)

Előzmény: MTZ Betyár (64314)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64323

Köszi :)

Előzmény: kalaposlaszlo (64312)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64322

Üdv!

Leírhatod, de nem a miénk az a meggyes ahol a videó készült. Egy ismerősé csak a dombok miatt csináltam a videót. :)

Előzmény: Gyalogakác (64310)
Robi-man Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64321

Üdv!

5t-ás volt, csak nemtudom minek a forgózsámolya volt rajta(tsz-es módszerrel "házasítva"=ráhegesztve) de ha érdekel lefotózom neked! :-))

bár javításra szorul, kicsit szorul+néha akad(kézzel fordítva). de lehet ez csak a tizenévnyi állás eredménye. :-)))

Előzmény: ferri72 (64308)
Józsi73 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64320

Gepesz35 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64319

Tessék csak neked egy csendélet egy finom kávéval.

Előzmény: Gyalogakác (64310)
Mtz-s gyerek Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64318

Tritikálé:

Búza:

Tavaszi árpa:

Zabok:

Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64317
rendben, köszi, mégfogadom. .. minden tanácsnak örülök, mivel nekem mtzvel kapcsolatban 0 tapasztalatom van. ..
Előzmény: MTZ Betyár (64316)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64316

Ha megfogadsz egy tanácsot, szimeringet csapágyboltban veszel és nem a legolcsóbbik fajtát!

 

Mert az Mtz alkatrészt árúsító boltokban, náluk levő szimeringek szarok. Ilyen nevenincs, feketeszínű és csak a méretük van ráírva. Na ezt nem szabad megvenni.

Pár év, talán még annyi se és folynak.... Tapasztalat!

Előzmény: Robesz7.7 (64313)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64315
ja, a hűtõk is kiszedve, átmosva..
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64314

Üdv!

 

Szabi jó ez a traktor, el ne add ezt később se vazze.

Dombra fel is füst nélkül húzza a tárcsát!

Talán egy kis nagyon halvány volt neki, ami a videón nem látszik....

 

A házi permetező meg, Magyar ember találékony.... :)

Előzmény: Szaby27 (64305)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64313
Tudjátok mi kellene még nekem? egy kezelési, karbantartási útmutató és egy szerelési is jó lenne. .. Létezik ilyen az én gépemhez? Egyébként egész jól haladok. .. 3 részben van a gép, motor, elõtét ház, váltó. .. Össze szedtem mindent, ami cserés, nem olyan sok dolog. .. Kb 200 at fogok rákölteni, de akkor minden része átnézve, kicserélve, amit ki kell, mindenhol új olajjal, friss muszakival... frissen festve. .. új kuplung, elõtét ház felújítva, emelõ szerkezetnél minden cserélve, ami kopott, fék, diffizár felújítva, csövek cserélve, újra vezetékélve, felújított fülkevel, új indexekkel, új rúdfejekkel, új ékszíj, új szimmeringek mindenhol, levegõ rendszer félújítva... lehet kimaradt pár dolog, de így bele húztam. .. remélem jó lesz a masina ..
kalaposlaszlo Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64312

Üdv!
Nagyon jó videók!!:) 

Előzmény: Szaby27 (64305)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64311

Azt nem fogjátok kiüríteni, az biztos. :)

Előzmény: Robi-man (64303)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64310

Meggyel kapcsolatban vannak észrevételeim.........Ha érdekel leírom.

Előzmény: Szaby27 (64305)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64309
ahogy a diffíbõl kijön a féknek a tengelye... abban a csõben van 2 gyűrű..
Előzmény: gun81 (64306)
ferri72 Creative Commons License 2012.05.13 0 0 64308

Üdv Nektek. Szia Robi-man , esetleg ha 5tonnás volt  az a kertben talált Zmaj pót , nincs meg véletlen a forgózsámoja?

Előzmény: Robi-man (64299)
mtz1221 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64307

vogelbol csak m vagy mst szabad veni az l törik a kormány lemez a lényeg mert én már adtam el 1éves vogelt rosz választásom miat

Előzmény: zoli9876 (64282)
gun81 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64306

hol gondolod ezt pontosan??

Előzmény: Robesz7.7 (64285)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64305

Üdv Mindenkinek!

Az elmúlt napok munkái:

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64304

Hát igen sajnálták is lefele silózni őket, mert gyönyörűek voltak, és még a sima tárcsázott földbe is szép eredmények születtek.

Előzmény: MTZ Betyár (64302)
Robi-man Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64303

szerencsére az egyik ismerősnek van itt egy kb. 10ha-os tava(tőzegbányánál) és onnan hordhatjuk a vizet. :-)))

Előzmény: MTZ Betyár (64300)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64302

Szerencsétek volt vele. Nálunk nem fejlődtek ki normálisan... kis, rövid csövek, apró szemek.

Tavalyi évben ami elsőosztályú volt, az a sörárpám. Ez olyan jó adott, hogy fedezte a kukoricából kieső hiányt. De sajnos így kevés maradt másra.

Előzmény: Törölt nick (64301)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64301

Ezen a részen a tavalyi év, I osztályú volt a kukoricának, csírázásra, kapta az esőt, mikor saraboltuk+ kapta a sót, megint jött az eső, ezután még egy-két alkalommal jött rá eső, és végül a száraz nyár vég és száraz ősz ami segített, minimális víztartalommal beérni a kukinak.

Előzmény: MTZ Betyár (64298)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64300

Ennyit bőven megért. :)

Aztán nem lesz gond az utánpótlással...

Előzmény: Robi-man (64299)
Robi-man Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64299

ha a munkaózáimat nem számolom akkor kb40-50eft-ból készült el! :-))

lényegében összeszedtem amit a kertben találtam:Z-maj pót váz(törött volt tsz-es javítással)+ egy 4mes Igerenda+ egy csomó szögvas

egy Z-maj híd van alatta, csak +20cm-el megszélesítve, a keretek már tavaj megvoltak, csak egy kicsit beletoldottam, nomeg becsöveztem

és világítás is került rá! mindennek 98% megvolt ithon! :-)))

 

 

Előzmény: MTZ Betyár (64294)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64298

Jónak indult, de utána meg elzárták a csapot.... júniusban esett az eső utoljára, utána meg szeptember közepén ami valamire való volt. Eközben a kukoricának meg annyi lett....

Előzmény: Törölt nick (64296)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64297

Ez is egy megoldás.... :)

Előzmény: Makómiki (64295)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64296

Én is nagyon remélem, hogy ez az év jobb lesz, mint a tavalyi volt, egyenlőre ilyen idő mellett, jó lesz.

Előzmény: MTZ Betyár (64293)
Makómiki Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64295

Annyi, hogy intelligens ember nem kér ilyenkor kölcsön munkahengeres munkagépet:)

Előzmény: MTZ Betyár (64274)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64294

Jó estét!

 

Tuti kis szippantó kocsi. Jól megcsináltad, fasza!

Kérdeznem nem kell gondolom, hogy jobban kijöttél vele, mintha vettél volna egy Detk-et....

Előzmény: Robi-man (64292)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64293

Bizakodom benne, hogy megindul.... mert, ha olyan átlagom lesz mint tavaly, akkor el lehet felejteni az önindítót is, többek között....

Előzmény: Törölt nick (64291)
Robi-man Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64292

Jóestét mindenkinek!

 

no tegnap elkészült az öntözőkocsi! ki is próbáltuk, eddig minden jónak tűnik. :-))

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64291

Azt nem tudom mennyi eső esett nálunk, nem kérdeztem a fönököt, de még 5 nappal az eső után is süllyedt a gép mikor fújtam a kukoricát.

Ez kb 40-50 cm között van, nekem térdig ért(193 cm vagyok) egyszer 2q kapott, meg talán 3q másodjára vagy fordítva.

Egyenlőre nincs panasz a p9578 asra, szép nő, még jobban mint a szomszádba sóval vettet furió.

Előzmény: MTZ Betyár (64290)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64290

Jó estét!

 

Nő ez! :)

 

Itt a majd 40 mili esőtől beindultak a dolgok rendesen. A gabonák szépek. Pont tegnap szórtam meg őket 1 mázsával.

De a 4626-os elég törpe még..... :(

Előzmény: Törölt nick (64289)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64289

Jó estét mindenkinek!

A tavaszi hengerezés, no meg 2x kapott sót, ez meg tette a hatását:

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64288

Szemi, rossz a link....

Előzmény: Törölt nick (64286)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64287

Olajálló gumi..... Szerintem a FÉKtengelyről beszélsz és nem a féltengelyről. Mert az előbbibe van két gumigyűrű.... Féltengelyben szimering és legkívül a fedélben egy gumigyűrű. (ezt a újakba már nem rakják....)

Előzmény: Robesz7.7 (64285)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64286

http://www.agroinform.com/aprohirdetes/MTZ-820-Elado/2472539/   Tudom ajánlani MTZ-80as Laci ezen már 45kg suly és nagyobb kerék is van és a ára is jó 3milla alatt van!

Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64285
Sziasztok. .. ismét info kellene. .. A féltengely kihajtásnál a csõ belsejében milyen anyag a két tömítõ gyűrű?
fpeti007 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64284

A lendkereket + a kuplung szerkezetet azt nem kell cserélni, mert ebben már 80as van, boltban érdeklődtem, az átkötés után, 150-180 között megáll. Gondolkozok rajta, mert néha jól jönne még 30 ló, pl lazításnál.

Előzmény: Törölt nick (64280)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64283
Köszönöm szépen. .. így már világos minden. ...
Előzmény: MTZ Betyár (64272)
zoli9876 Creative Commons License 2012.05.12 0 0 64282

Nincs valakinek Vogel&Noot farmer vagy Kühne ekéje vagy valamilyen tapasztalatok ezekkel sz ekékkel kapcsolatvan??

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64281

Annyiféle változat és célország volt, hogy a csoda az lenne, ha valami egyforma volna. :) 

Előzmény: Törölt nick (64280)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64280

Ebben igazad lehet. Mondjuk amik felénk vannak 550es abban 50 es volt mindegyik.

Ennyire én sem tudom mit mikor.

Épp milyen kedvük volt azt dobtak bele )))

Előzmény: MTZ Betyár (64279)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64279

Semmi baj. :)

 

Kuplungszerkezetet, lendkereket azért nem írtam, mert azt írta, hogy 550-es. Aztán könnyen megeshet, hogy 80-as az a része. Bár attól függ mikor évjárat.

Mert egyidőben keverték a lendkereket, kuplungot. 550-esnek D-50 motorral, 80-as szekezet.... Szabi majd helyesel biztos, mert ő firtatta régen ezt a kérdést.... :-)

Előzmény: Törölt nick (64278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64278

bocsánat látom írtad a főtengelyt :)))

Előzmény: Törölt nick (64277)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64277

Főtengely csere a súlyok miatt. Lendkerék más az 50es en mint a 80as on.

Ha már porlasztó csere akkor nyomócső csere is.

 

Előzmény: MTZ Betyár (64273)
zoli9876 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64276

MTZ 820-as hoz melyik eke a jobb Vogel@Noot farmer eke vagy Kühne eke??

Gép gyilkos Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64275

nem   látlak hogy   fent   lennél   msn  cimem  kelepecz15@windoeslive.com   de  van   face is 

 

Előzmény: Mtz-s gyerek (64271)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64274

Az a hidraulika is fasza lehet hajtóműolajjal.... :-))))

Előzmény: Makómiki (64268)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64273

Ha reggelre az olajszint nem növekszik meg, akkor valami gebasz gátrepedése lehet.

Így üzem közben "eszi" meg a vizet.

 

Hát átfűzni 80-asra.... Többe mint egy generál.

Másik hengerfej, (közvetlen befecskendezéses, porlasztókkal együtt) dugattyúk, főtengely, adagoló beállítás és röpsúly. Hirtelen így most ennyi. Aztán még kellhet pár dolog, csak nem jut most eszembe....

Előzmény: fpeti007 (64267)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64272

Kormányrendszer: 6 L  Mindenkori motorolaj vagy hidraulika olaj

 

Motor, olajhűtővel: ~ 15 L  15W-40/20W-50 Többfokozatú vagy Télen SAE 20 Nyáron SAE 30 egyfokozatú

 

Előtétház-Váltó-Hátsóhíd, egytér: 40 L (jobbat akarsz magadnak a későbbiekre nézve 50 L)

80W-140 Hajtómű

 

Hidraulika: 20 L Valamilyen sürübb fajta hidraulika olaj vagy motorolaj.

Előzmény: Robesz7.7 (64265)
Mtz-s gyerek Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64271

Pl.: Most :)

Előzmény: Gép gyilkos (64270)
Gép gyilkos Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64270

helló  

 

 

MTZ-S   GYEREK      MIKOR VAGY    MSN  ?  KÖZELÉBE  ?  

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64269

Köszi ez csinálja törö a tárcsához ilyen gumival!

Előzmény: Gyalogakác 2 (64263)
Makómiki Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64268

A váltóba 40 liter kell és ugyanazt az olajat rakd lehetőleg  a hidraulikába is (26liter?) merta szivattyú oda löki be az olajat, ha tönkremegy(márpediglen előbb vagy utóbb tönkremegy).70 liter váltóolaj igen húzós, ezért sokan ócsó olajjal töltik fel, a rosszabbik 50esembe én a haver által leeresztett váltóolajat tettem bele, persze egy difi és váltónagyjavítás után már nem tennék ilyet:) A kormányműbe meg ugyanazt az olajat tedd (6-8 l), mint ami a motorba használsz, mert a kormányszivattyú oda dolgozhat bele.

Előzmény: Robesz7.7 (64265)
fpeti007 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64267

Reggelente csak egy szép feketét enged és annyi. Menet közben is csak nagyobb terhelésnél füstöl meg vagy gázadásnál. Ja és ebben 50es motor van, kb mennyi lenne átfűzni 80ra, mert sokszor kevésnek bizonyul az 50 lóerő?

Előzmény: MTZ Betyár (64229)
S z a b i s t e r Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64266

Sziasztok!

 

Nem tudom be volt-e már linkelve, de érdemes megnézni! :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=bTY92B_93wQ

Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 64265
Jó reggelt. .. olaj mennyiségeket nem tudja valaki? Motor, Váltó, Hidraulika. .
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64264

(..mi mi..? :-)

Előzmény: Gyalogakác 2 (64260)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64263

215 mm széles, nem teljes magasságú a gumi, csak 90% és radial szerkezetű. A gumiabroncs belső átmérője 15,6 coll. (1 coll=25,4 mm)

Előzmény: Törölt nick (64261)
ft150 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64262

Nem jól olvastad.

Előzmény: Törölt nick (64261)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64261

Sziasztok tudnátok segiteni? 215/90 15.6  R 245-1 ez mit jelent és jó kerék a tárcsához?Ha jól olvastam-KÖSZÖNÖM!

Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64260

Mi?

Előzmény: Törölt nick (64250)
Gyalogakác 2 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64259

Megyünk persze,mert időpont van a kórházban hónapokkal előre, meg a gép is le van tartatva egy hónapja. Az eladóban meg megbízok.

Előzmény: Endre74 (64254)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64258

Kitudja, lehet erre a számra szokta verni a..... kipufogót. :D

Előzmény: Gyalogakác (64255)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64257

Restaurálni kellene és az udvarban kerülgetni..... meg néha elvinni ide-oda kiállítani. :-))

Előzmény: MTZ Betyár (64256)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64256

Eldolgozik még egy jódarabig, főleg így, hogy a frontról be van vonva.

A-Z-ig rendbe tenni nem is kellene sokat költeni rá annyira, meg rendszám, műszaki és sokáig hadrafogható volna.

Előzmény: Törölt nick (64250)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64255
Előzmény: MTZ Betyár (64253)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64254

Egyébként hétfőn akkor jöttök igaz mert én már ledumáltam a főnökömmel ,hogy délben elszeretnék jönni a melóból.

Előzmény: Gyalogakác (64248)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64253

Erre nem tudok pontosat mondani, mert nem tudom mit csinál, mikor nem látják.... :D

Előzmény: Gyalogakác (64249)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64252

Szia.Igen? Mert ilyen jól ismeri az utvonalakat?

Előzmény: Gyalogakác (64248)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64251

Fülke nélkül nem vállalnám be úgy!:-)

Előzmény: MTZ Betyár (64243)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64250

Igazad-van hogy ragaszkodol hozzá... ..azért ez még egy elég jó masinának tűnik!

Előzmény: MTZ Betyár (64242)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64249

beledugja a faxát?  :DDD

Előzmény: MTZ Betyár (64247)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64248

Ha Feri javasol neked valamilyen útvonalat, akkor nehogy azon menj!  :DDDDDDDDD  (A nyáron azt mondta, hogy Ausztrián keresztül menjek le a horvát tengerpartra.....:ooooooooooo

Előzmény: Endre74 (64245)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64247

Az még aláírható, hogy miért.

De ennek az ökörnyálon és a levegőn kívül más nem akad bele.... :D 

Előzmény: Gyalogakác (64246)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64246

Itt meg hátragörbítik tőből, mert beleakad az almafákba.

Előzmény: MTZ Betyár (64243)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64245

Szia tisztelt kollega és üdvözlet a többieknek is.Nagyon szépen köszönöm a lehetőséget és ha megbeszélünk egy telefonszámot vagy egy elérhetőséget akkor egyszer meg nézném ezeket a gépcsodákat,nagyon szeretem az ilyen dolgokat.Esetleg a cimemre küldhetnél egy elérhetőséget ha nem okoz gondot......egyébként Gyalogakác kollegával is hétfőn fogunk találkozni mert a nagy meszeségből el látogat erre felénk mert dolga akadt és igy megbeszéltünk egy találkozót is aminek nagyon örülök.............

Előzmény: mérnökferi (64205)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64244

Szabi mindjárt mondaná,: a festék ápol és eltakar. :)

 

Ez itt van tőlem 25 Km-re. 

Előzmény: Törölt nick (64241)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64243

Nálunk is van a faluba egy 50-es, aminek hátrafelé áll a kipufogója.... :-))

Előzmény: Törölt nick (64240)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64242

2009. December. Szántás után. Utolsó megmérettetése volt.

 

 

 

Ezzel kérdeztem ki rendszeresen. Évente legalább egyszer, hogy bírod-e még haver?

 

 

Előzmény: Törölt nick (64239)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64241
Előzmény: Törölt nick (64240)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64240
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64239

Tegyél már be légyszi róla egy képet ha van !

Előzmény: MTZ Betyár (64238)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64238

Az a 80-as az udvaromba fog elrohadni!

El nem adom, amíg megy addig megy. Remélem sokáig, mert gyilkolva nincs, karbantartást megkapja és csak egy darálót hajt kéthetente egyszer.... meg, ha lesz kúpos hasítóm, akkor azt is fog hajtani..... már 3 éve. :-))

Előzmény: Törölt nick (64237)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64237

Akkor add-el,jó drágán !:-))

Előzmény: MTZ Betyár (64236)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64236

"A lényeg,hogy mikor indítok,a füst az kormos fekete!"

 

Ez is kormos feketét lök, plusz kéket, fehéret is.... :-))

Előzmény: Törölt nick (64234)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64235

Nem-hiszem,hogy egy MTZ-nek ez gondot okozna..lehet hogy ha görbül,akkor áll majd helyre!:-))

Előzmény: MTZ Betyár (64231)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64234

Igen.. az enyém is így van..

Ha csurig töltöm,kinyom 2 litert..aztán az is beáll. Viszont, munka előtt,akkor is tele töltöm !:-)

A blokkleengedő csap,nekem is taknyosodik ha jár a motor....a hűtő alján lévő az nem szokott..

 

A lényeg,hogy mikor indítok,a füst az kormos fekete!

Előzmény: MTZ Betyár (64230)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64233

Jó öreg masina. :)

Előzmény: paloc77 (64226)
apii Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64232

Nem egy hálás szerkezet, főleg ha egy ember a kezelő!

Láttam már ilyen masinát. :-)

Előzmény: Törölt nick (64228)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64231

Görbül a hajtókar.... :-)

Előzmény: gun81 (64225)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64230

Csurdig nem kell önteni, mert úgyis kinyomja.

A beöntőcső belóg jópár cm-t a hűtőbe, annak az aljáig kell önteni. Az felett, ha megmelekszik, kimegy a kis csövön...

Nekem a benyúló cső alatt egy-két centivel állt be a szint. Fagyállóval az 550-be. A többit kinyomta... felesleg.

80-ason még a blokkleengedő csap is csöpög kicsit.... csurdig megy aztán pótólva van, ha kell. :-))

Előzmény: Törölt nick (64220)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64229

Lehet az lesz. Mikor hidegindítod a gépet, több nap állás után, füstöl fehéren?

Előzmény: fpeti007 (64219)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64228

Nem baj,ilyet,, még úgysem láttunk ! :-)) ...én legalább is nem nagyon...

Előzmény: apii (64222)
paloc77 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64227

szergej

paloc77 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64226
gun81 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64225

szerintem vigyázni kell a vizfogyással da csak  akkor van nagy  baj ha álltjában beengedi a tömités a hengerbe mert mikor inditod nem nyomja ki a vizet és azt meg szüriteni nem nagyon lehet és akkor jön valami komolyabb baj

 

paloc77 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64224

paloc77 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64223

szisztok szeretnék majd a mtz 45 felujitásáról mald képeket feltölteni az indafotóról csak nem tudom hogy kell

apii Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64222

Ezt nem ide akartam, de már mindegy! :-))

Előzmény: apii (64221)
apii Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64221

Faxa egy hurkatöltő!Egészbe bele a malac, azt kész is! :-))

Előzmény: Törölt nick (64220)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64220

3 órányi meló után,az enyémből is eltűnik 1.2- 2 liternyi...de szarok rá..feltöltöm oszt kész :-)

Viszont ha a hűtőrács alámenne,én is ráncolnám a homlokomat...

Amelyikbe van termosztát,és 80-fok körüli a vize,az lehet hogy a tanksapka szellőzőjén is kinyom egy keveset..(valamennyit) 

Előzmény: MTZ Betyár (64216)
fpeti007 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64219

Kívülről nem látni vizet sehol, most már csak abban bízok, hogy csak hengerfejtömítés.

Előzmény: MTZ Betyár (64216)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64218
Abban tudnátok segíteni, hogy mennyi olaj kell a motor, váltó, hidraulika rendszerbe, és milyen típusu...?
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64217
igen, igen, én is keresek .. holnap megnézek egyet, ha nem jó, akkor ezeket is ...
Előzmény: Törölt nick (64212)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64216

Gumi összekötő csöveknél sem enged?

Előzmény: fpeti007 (64215)
fpeti007 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64215

Hello! Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy minek tűnhet elfelé a víz a hűtőből? Reggel tele engedem, de kb 4-6 órás peremetezés vagy tárcsázás után már látszanak a cellák. A hűtőből nem csepeg, felfőzve nem volt. előre is köszönöm a válaszokat

MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64214

Két legyet, egycsapásra. Jut egy Mérnökferinek és Robesz7.7-nek is. :-))

Előzmény: Törölt nick (64212)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64213

A pénz szükséglet benne van az időigényességben.... :-))

Előzmény: Törölt nick (64209)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64212
Előzmény: Törölt nick (64211)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64211

Mostanában nem sok kis-kabint hirdetnek....meg amik vannak is eléggé szarok..:-(

Van itt egy friss kolléga,ő is kis-kabint keres,de elég kevés sikerrel...

De ha mégis találok,értesítek mindenkit,aztán akinek közelebb van,az viszi...

Előzmény: mérnökferi (64206)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64210

MTZ-re nem kell turbó ! .. így-sem bírni vele..:-)

Előzmény: mérnökferi (64202)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64209

Ha egy gumibelső 40 rugó,akkor egy-kis felesleges pénzmag is szükségeltetik a gyűjtögetéshez...:-)

Én, előbb, egy-kis pénzt gyűjtögetek,aztán a vasat:-)) ..de igazából,már csak egy kis 28-as dutrát szeretnék még az udvaromon kerülgetni..

Előzmény: MTZ Betyár (64208)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64208

Értem. Sajnos így nehéz lesz életet lehelni belé... :(

Egy olyan V12-es motort nehéz lesz találni..... sok Kirov az öntődébe végezte a tsz bomlás után.... Van még itt-ott működő példány, de ritka.

A kirovon kívül ezt a motort szerelték még valahova? Esetleg régi áramfejlesztőkbe, amik az állattartó telepek áramkimaradáskori igényét ellátta. Vagy valami hajóba esetleg?

 

Az a V8-as motor, amit lentebb betettél, azt esetleg nem rakod bele vagy annak megvan a váza is (Kraz)?

Legfeljebb ideiglenesen 700-ast csinálnál belőle aztán majd később kialakul.....

Ilyen motor azért még több van. Honvédség leselejtezett annyit mint a szemét, teherautót....

Vagy kicsit keletebbről kell szerezni egy motort. :)

 

Sok időt és kitartást kívánok a gyűjteményedhez! Mert ilyesmihez ezekből kell a legtöbb... ;-)

Előzmény: mérnökferi (64201)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64207

Az fasza! ;-)

 

Kicsit eltűnődtem, valyon hova lettek onnan a szintmérő pálcák..... (minkettővől hiányzik)

Ezekszerint könnyen megeshet, hogy valahol a tartály alján vagy esetleg a szivócsőben járnak már.... :-))

Előzmény: Törölt nick (64200)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64206

Freddy! Sajnos idő hiányában hanyagoltam a kis kabinos MTZ "projektet". Nos azóta annyit változott a helyzet, hogy már 2db kiskabint is fel tudnék használni  :-)

Ha valahol olvasnál jó hirdetést...

Előzmény: Törölt nick (64200)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64205

Ok. gyere. Az újságcikk óta nagyon sokan bejelentkeztek, de szerencsére nem sokan jöttek  :-)

Én Lentiben lakok, a gépek meg a szülői háznál, a szomszéd faluban. Te akkor tényleg nagyon közel vagy hozzám. Bár ez a távolság is relatív dolog. Én Veszprém mellől hoztam az ablak nélküli T25-öt, természetesen lábon, télen hidegben, na úgy távolinak tűnt a dolog. Ráadásul még azon is izgulnom kellett, hogy a kislányom (akkor még friss jogsival, új autóval) haza ér-e a jeges uton ?!

Szinte minden gépem hazahozásához tartozik valami érdekes sztori  :-)

Előzmény: Endre74 (64196)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64204

:-)

Előzmény: Endre74 (64195)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64203

Nem tudom  :-)

 

A fajlagos fogyasztása persze kisebb (168 g/LEh), de a traktorosok arra panaszkodtak, hogy kicsinek bizonyult a 2db, egyenként 320l-es tank  :-)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64192)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64202

A sárga K-701-es volt (12 hengeres, szívó motor, csak ez a különbség), a háttérben álló meg K700A, 8 hengeres, turbós, 215LE. Csak érdekességképpen a turbója (könyv szerint) 1,35-1,65 kp/cm2 nyomást csinál, mig az MTZ-m TKP-6 turbója jó ha 0,4-et    :-)

Előzmény: Törölt nick (64191)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 64201

Az a sárga amit a Freddynek küldtem. Csak odáig jutottam vele, hogy kerekeket raktam alá (az se volt egyszerű), hogy egyáltalán haza tudjuk hozni. Sajnos hiányzik a motorja, a motorra közvetlenül csatlakozó hajtóműház, motorháztető. Más szinte minden megvan hozzá, a váltója például alig volt használva. Úgyhogy, ha valaki tud egy elfekvő 22,3l-es, V12-es motort (JAMZ-240B) az szóljon. Sokan harckocsi motorkéntemlegetik, de valójában nem az.

 

Két ilyen forduló gumira akadtam, volt amiben felni, sőt belső gumi is volt (egy belső 40 000Ft):

 

Előzmény: MTZ Betyár (64190)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64200

Mikor a 80-ason csináltam a kormánykönnyítő,rugórövidítő mutatványt,abba a csőbe találtam meg az olajszint mérő pálcát,mikor engedtem le az olajat !:-) ..elég jól televolt szutyokkal az a cső...

Előzmény: MTZ Betyár (64199)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64199

Közlekedő edény elve.... Nyilván odafolyik.

A szívóágban van egy gumicső toldat. Ahogy kilép a kormányoszlop aljából a cső ott van.

Szedd le, és nézd meg a belsejét. Nincs-e szét szakadva és netán eltorlaszolja a belsejét.

Jártam már így, bár az egy Aro volt és levegőt nem kapott....

Előzmény: pzoza1 (64198)
pzoza1 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64198

 

Egy kérdés. A szervószivattyúhoz menő olaj „a saját súlyától” folyik a szivattyúba, vagy a szivattyú azt onnan szívja. Jó értem a nevében is benne van hogy szivattyú. Na szóval lehet ott abban a vezetékben dugulás? Mert lehet nem kap elég olajat. Lehetséges?

Endre74 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64197

Jaj de brutális egy szerkezet............ez olyan mint a piros 7-es mindent visz.

Előzmény: mérnökferi (64189)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64196

Egyébként ezt a felajánlást,hogy megnézhetem ezeket a kemény masinákat amiket te szépen őssze gyüjtögettél és folyamatosan épitgetsz-javitgatsz egyszer egy ugymond kirándulásként megejtem,persze pontos egyeztetésssel az időpontról.Egyszer már beszélgettünk róla és akkor emlitetted ,hogy Zalában laksz és ez a ritka gyüjtemény is ott van,tehát tőlem nem meszze mert én Veszprém-megyében vagyok Tapolca körzete.

Előzmény: mérnökferi (64187)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64195

Szia tisztelt kolléga,jaj de szép darab.ÁÁÁÁÁÁ a nők nem tudnak ilyeneket értékelni nem tudják miben van fantázia és milyen érzés ha egy ilyen motort az ember berotyant és hallani a duruzsolását ahogy a lovak dolgoznak a vasban.

Előzmény: mérnökferi (64187)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64194

Szia és üdv mindenkinek.Hát tulajdon képp a fogyasztásukkal nincs probléma igaz munkaeszköztől is függ.De szerintem az MTZ fogyasztásától kevesebbet esznek mert ezek nagyon preciz kis gépek és a váltó is nagyon őssze van hangolva a motor teljesitményével. Ezért aztán a különböző munkáknál-munkaeszközöknél lehet megfelelő sebeségi fokozatot használni ugy ,hogy a motort nem kel csucson járatni vagy legalábbis nem kell agyon terhelni és ezzel jó fogyasztás érhető el.

Előzmény: Törölt nick (64192)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64192

És a fogyasztásuk..milyen egy MTZ-hez képest ? :-) ..mondjuk egy 80-assal összevetve..

Előzmény: Endre74 (64178)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64191

..jaajj..de tudnák rombolni azzal a nagy sárga ménkűvel ! :-))

A háttérben, valami dózer van ? ..olyan 100 lovasnak nézem....

Előzmény: mérnökferi (64186)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64190

Amit utoljára szereztél Kirovot, avval mi a helyzet?

Előzmény: mérnökferi (64189)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64189

Elvbarátoknak a kedvencem  :-)

 

Előzmény: sanku (64136)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64188

Üdv!

 

Relézd meg szerintem, biztos ami biztos. Az Mtz-be is megvan gyárilag.

A régi ruszki önindítónak a behuzótekercse, valahol egyszer olvastam úgy 30-40A vesz föl mikor beránt. Lehet nem pontos az érték, majd valaki kijavít aki tudja.

Előzmény: roburka (64185)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64187

Sajnos ez gyűjteménynek jelen állapotában nem nevezhető. Feleségem szerint inkább csak összeszedek minden ócskavasat :-)

Azért nézelődni tudnál nálam, ha erre jársz  :-)

 

Kraz: ~15l,  V "nyóc"   :-)

 

 

Előzmény: Endre74 (64147)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64186

 

Virtuális barátságunk megerősítésére küldök egy "csendéletet"  :-)

 

Üdv: Feri

Előzmény: Törölt nick (64143)
roburka Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64185

Sziasztok Urak. Lenne egy kérdésem hozzátok. Nemrég fabrikáltam be a Roburomba egy áttételes 12v-os MTZ önindítót. A kérdésem az lenne hogy vajon relézzem e le az indítóvezetéket, nehogy a gyújtáskapcsoló, vagy az indító/izzító kapcsoló szétégjen, vagy nem vesz fel annyi ampert ez a mütyür hogy veszélyes lenne a dolog?

hege320 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64184

hege320 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64183

                            

hege320 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64182

hege320 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64181

s

hege320 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 64180

egy kis szántás

Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64179

No urak azt hiszem pihi mert holnam meló............

Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64178

Egyébként egyszer amikor a kardén fordulatokról és teljesitményekről beszélgetünk a forumon akkor irtam azt ,hogy ezek a gépek azért olyan erős mottorral vannak szerelve pl:80le 95 Turbós mert a dombon amikor kaszálja a füvet vagy apritja a meccés utáni veszöket nem birna felmenni miközben a kardán meg hajtja a munkaeszközt ami nem kevés energiát igényel meg még plussz az irgalmatlan nagy emelkedő is.

Előzmény: Törölt nick (64176)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64177

Hát igen elég szélesek ezzel az egyik haver dolgozik Badacsonyban.Itt olyan terület van amit ugy hivnak ,hogy halszálka igaz az nem Badacsonyban van hanem a Csobánc lába mellett de az olyan hogy szinte már félelmetes.

Előzmény: Törölt nick (64176)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64176

Jó széles gumik vannak alatta..

Én tavaly, nem vállaltam egy területnek permetezését,mert olyan meredek volt,hogy lenézni nem mertem rajta !:-) aztán egy 550-es tulaj csinálta (volna)meg,de a kereke,belekapott egy esőzés által keletkezett kimosódásba,és oldalra borult...alig tudtál kiszabadítani onnan.

Előzmény: Endre74 (64174)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64175

De valójában akárki akármit is csinál akkor semm fog olyan minöséget elérni mint a hagyományos szölö müveléses módszerrel.Erre azt értem amikor a töke mellé le van ütve egy karó és a töke 3 sarokra van metsze 2-3 szemre és rafiával a karóhoz van kötve a vessző az alját meg kézzel vagy rotációs kapával müvelik a sorát meg kézzel horolják.Ez az igazi minőség igaz nem menyiség. 

Előzmény: Törölt nick (64172)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64174

Hát igen vannak felénk elég jokis dombocskák hegyecskék.Pedig a Badacsonyi borvidék is a lejtős és a bazaltos területeknek köszönheti hirnevét.De ott csak ilyen masinák dolgoznak meg a lánctalpas.

Előzmény: Törölt nick (64172)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64173

Hát azt elhiszem mert nagyon szép a kilátás is meg ez a szölö is kékfrankos,1.5 ha    8db 38-41 mázsa körüli konténer szölöt termet tavaly.Makulátlan rohadás mentes tömött fürtökkel kiválló cukorfokkal azt hiszem ha joll emlékszem 18-19 körüli volt.Egész napos, nap rásütés miatt és a gazda igénes munkálata miatt.

Előzmény: Gyalogakác (64164)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64172

Szép a táj ! elég jó kid dombok vannak felétek is :-)

Mifelénk most nagy divat lett a hegyoldalakba telepíteni a szőlőt (a jobb minőség miatt, nem hiszek én ebben..)

De ott a traktorokat meg a gépeket,el kell felejteni..mindent kézi erővel műveltetnek..

Előzmény: Endre74 (64171)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64171

ITT malydnem olyan magasan vagyok mint a Csobánc...........kékfrankos amit kultivátoroztam.

Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64170

Akkor egyről beszélünk.......sajnos most nem tudom mivan benne  mit vetettek bele.

Előzmény: Gyalogakác (64168)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64169

ÁÁÁÁÁ én enyire nem bonyolitottam meg a dolgott mert anyit az egész ramaty gép nem ér.Raktam alá vastag tömitést kb. 4mm...........és igy nem maradt hézag a felfogato lap közt.......az adagoló és a kompreszor lapja közt.Ezek milyen agyasak a kompreszort be tették az adagoló elé micsoda balekok ezek.

Előzmény: Gyalogakác (64166)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64168

Igen arra. Ahogy megyünk a lengyel emlékmű felől Szentgyörgynek a Panoráma vendéglővel szembeni oldal.

Előzmény: Endre74 (64167)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64167

Az ut túl oldalán lévő birtokra gondolsz.............? mert ott valóban repce szokott lenni álltalában meg még kukorica is azt hiszem de most nem tudom,hogy mi van benne.Ha erre a birtokra gondolsz.

Előzmény: Gyalogakác (64162)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64166

Le kellett esztergáltatni a fogaskerék tengelyének burkolójából. Nem tudom, mi a neve. Másként nem megy a helyére, vagy feszül és törik.

Előzmény: Endre74 (64165)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64165

Hát a fejsze az nem is rossz ötlet mert igen ramaty egy masina.Az adagoló az 50-es amit fel raktam rá ma.De az előtöltésnek már nem áltam neki mert még ilyen szerkezetben nem turkáltam talán ha az enyém lenne akkor sziv bajj nélkül neki álnék de nem az enyém igy kisérletezni nem akarok vele.

Előzmény: Gyalogakác (64160)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64164

Itt is elbogarásznék ....

Előzmény: Endre74 (64159)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64163

Ismerem erről az oldalukról is őket. Amikor Győrben laktunk, akkor itt mentünk mögöttük Ederics felé.

Előzmény: Endre74 (64161)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64162

Így van, arra a parkolóra gondoltam, ahogy leírtad. (és majd én jól elbújok a Zasszony elől ott a következő telkek aljánál.....és vissza se jövök) Nem tudod, hogy  a szentgyörgyi, meg a berényi út által határolt földön mi van vetve? Repce szokott és akkor az pazar látvány a hátánál a Balatonnal.

Előzmény: Endre74 (64158)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64161

Akkor Gyalogakác ezeket a hegyeket fogod látni csak pont a másik oldalukat mert ezek a hegyek mögött van a tó tul oldalán Szengyörgy.

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64160

Én egy jó hasítófejszét ajánlanék az LTZ-hez.  :DDD

Az enyémen az MTZ adagolót adagolós állította be, és egy ismerős szaki rakta fel. Előtöltést hangra állítottuk be. Nem jó rá a 80-as adagolója, csak az 50-esé. 80-ashoz kevés a levegő, meg a motor is szétmegy hamar, annyi kaját kap. Az enyém 80-as adagolóval 46-ot ment. Feketén füstölt állandóan a kevés levegő miatt. Volt egy ismerősnek két ilyen horror masinája. Az egyiken 80-as, a másikon 50-es adagoló volt. Erdőre jártak velük.

Előzmény: Endre74 (64156)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64159

Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64158

Na az jó a Szengyörgyi kilátó parkoló........onnét pont hozzánk látni át.3-4 ora tályt akartok ott lenni az nem is lenne rossz időszak.Akkor az M7-es felett és a 7-en a körforgalmon egyenesen átjöttök a Legyel emlékmű melett és 3-400m és ott is vagytok.

Előzmény: Gyalogakác (64155)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64157

az nem olyan jó..... én szívesen elmennék egy-egy ilyen útra... :)  ma is mentem vagy 600 km-t...  de semmi bajom vele...

Előzmény: Gyalogakác (64155)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64156

Urak aki tud segiteni az legyen szives.........Egy LTZ 55 AF tipusu masináról lenne szó.Adagoló beálitásról lenne szó vagyis előtöltés szöge és beáéitási tehendők ..........hogy kell és hogyan ezen a masinán.Egyébként MTZ adagoló van rajta,amit ma cseréltem le rajta egy másikra mert gyengén muzsikált a dolog.Ha esetleg képet is tudtok róla az külön öröm lenne............elörre is köszi.

Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64155

3-4 óra körül és már a szentgyörgyi Panorámánál kéne akkor lennünk, mert kegyetlen visszafelé vezetni. Tavaly így gyulladt be a véna a lábamon 3-4 centisre. Hetekig injekcióztam magamat véralvadásgátlóval az ausztriai út,meg a krumpliszedő vásárlása után. Akkor mentünk 1080 km-t egy gyenge nap alatt.

Előzmény: Endre74 (64151)
Robesz7.7 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64154

óóóó, köszi... .)) fogok írni biztosan.. .)))

Előzmény: gun81 (64137)
sanku Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64153

nem hanem szimeringet cseréltünk a szivattyúban és most nem engedi át az olajat!jobb oldalt van a nivó csavar

 

Előzmény: Isti betyár (64148)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64152

Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64151

Na az jó mert akkor már most ugy intézem a dolgokat ,hogy délután elétek tudjak menni szóval mivel alkalmazott vagyok ezért már be is jelentem a főnökömnek a dolgokat a hétfői nappal kapcsolatba.Ha déltán értek le és 4 körül indulnátok vissza Marcaliból akkor az jó is lenne.

Előzmény: Gyalogakác (64146)
Szaby27 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64150

Már egy párszor leengedte... :)))

Előzmény: sanku (64144)
Isti betyár Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64149

A váltóolaj szint jelző akkor itt lehet a gépen, mert pálcát nem találok sehol?

Isti betyár Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64148

Ti is akkor visszaállítottátok a blombás csavart?

 

Előzmény: sanku (64144)
Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64147

Na akkor annak nagyon örülök ha meg vannak mert biztos ,hogy szépkis gyüjteményed lehet ammin biztos eltudnék ámulkodni egy napig is.Szerintem AZ-AZ UT MÉG MESSZE VAN. akinek ekkora gyüjteménye van mint neked annak sok a tennivalója meg belül égeti a tüz hogy minnél jobbak és egyedi gépei legyenek amik máshol nem igen lelhetőek fel.

Előzmény: mérnökferi (64140)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64146

9-kor kórház Pesten. Innen 3 óra előtt indulunk. Nem taposom, drága a benzin...max 100 futóval. Mosott szar kategóriával leszünk egyenlők mire leérünk. Inkább felpakolás után kéne találkozni, akkor Te is látnád, hogy mit vettem. Az a baj, hogy mondjuk ez is délutánra esne szerintem 3-4 óra körül és még utána 500 km hazáig a cuccal. (hogy rohadna meg ez a c...)

Előzmény: Endre74 (64142)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64145

Ja..ezt a hozzászólásomat,mérnökferinek szántam.

Előzmény: Törölt nick (64143)
sanku Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64144

a hidraulika olajad ott van a váltóban a nivójánál le tudod engedni!!!ugyan ez a hibám volt nekem is!!

 

Előzmény: Isti betyár (64133)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64143

Megnéztem a videót...a szónok, jó sok történelmi eseményt és összefüggést említett,csak hogy ilyen alapon,végig mehetnénk a nyereg-alatt húst puhító 7 vezérig !  Az emberi cselszövések és ármányok időszaka,nem újkori találmány... Mióta világ a világ,az egyik ember,mindég is kiakart baszni a másikkal...(kihasználni a másikat végtelenségig....az egész kapitalizmus ideológiája erre épül...a tőkehelmozgás miatt)

 

Szóval a véleményem nem változott...és azt hiszem, hogy nem vagyok sokkal jobban megtévesztve mint te!

Párszor említetted már,hogy minden okod megvan utálni a kommunistákat.....na most majd olyan világ jön,amikor a tőkés világot is lesz okunk, nagyon utálni ...

 

Kérlek bocsáss meg nekem,ha én, ezt, márt el is kezdtem ! ..mivelhogy engem,szinte lehetetlen, társadalompolitikailag megtéveszteni ... (elég sokat tettem azért,hogy ez így legyen)

 

Már csak azért is,mert ha jó mélyen nyúlkálnak a zsebemben,(pedig nem ezt ígérték!) és az életkörülményeimet teljesen ellehetetlenítik (ez történik most!) akkor én ezt nem megtévesztés ként élem meg,hanem egészen máshogy.

 

Felháborító adóféléket és törvényeket hoznak be, nem élve,hanem, teljesen visszaélve a kétharmaddal..

Ekkora államadósságot ,úgysem nem lehet a néppel visszafizettetni...(csak ha beledöglik..)

Ebben a kérdésben a Jobbikkal értek egyet ! A zsidók, felejtsék el a pénzüket,mert fizettünk a kamatok által már nekik,éppen eleget...:-(

 

De vitázni sem akarok... én így gondolom,te meg máshogy...tiszteletben tartom a véleményedet,mert neked is van egy kis-fülkés 80-asod..:-))

Endre74 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64142

Szia Gyalogakác.Akkor jöttök a tó mellé a szerkezetért.És mikor hány ora tájban lesztek erre.Mert  le ugrok elétek akkor.

Előzmény: Gyalogakác (64139)
MTZ Betyár Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64141

Nekem jó lett ez a párosítás. Új kék tömb plusz valamilyen "minőségi" kerek szivattyú.

 

Első megmozdulásra, az új tömbbel és szivattyúval, alapjáraton ráemeltem az ekére, lefullasztotta a motort. Na mégegyszer, akkor egy kis gázzal. Felkepta mint a rongyot. Pedig igen nehéz az ekém.... "visszadobta" alaphelyzetbe a kart is.

Felszántottam kb egy hektárt, már elment az ereje.... meg a kar visszadobás funkció is. :-))

Előzmény: Szaby27 (64138)
mérnökferi Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64140

"a masináid még meg vannak????????"

 

De meg ám (sőt közben esik is be ez-az)! Azokat csak akkor lehet a háztól elvinni, ha már engem is elkisértek az utolsó utamra (bár ahogy ma is vagyok, sajnos lehet, hogy az sincs messze).

Na megyek aludni, ha tudok :-(

Jó éjt mindenkinek!

Előzmény: Endre74 (64122)
Gyalogakác Creative Commons License 2012.05.08 0 0 64139

Na mi lesz a műsor hétfőn? Hol találkozunk? Mondjuk én nagyon szívesen ott is maradnék...:o))

Előzmény: Endre74 (64122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!