Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ZE 2009. nov. 10. Creative Commons License 40309
Ezért írtam, hogy kell egy olyan tulajdonostárs, aki...
Előzmény: Törölt nick (40308)
Törölt nick 2009. nov. 10. Creative Commons License 40308
elvileg igazad van --- 55 házat közös képvisel egyik kft-résztulajdonom bp-en innen vannak a munkáim jó része---gyakorlatilag esély sincs a "lebukásra"

én kiléptem kb fél évre megint üdv az olvtársaknak

kekec
Előzmény: ZE (40305)
babarucu 2009. nov. 10. Creative Commons License 40307

A probléma nem az, hogy mikor csinálják

gumishoz is akkor megy a sok ... amikor leesik 1cm hó

egy radiátor bekötése ha elő van készítve, nem sok idő

szvsz a megfúrással az a gond, hogy a sorja nem biztos, hogy 100%-ban bekerül a megfúróba egy apró kis darab dugulást okozhat, esetleg kinyírja a szivattyút

és a fő aggály az, hogy ez a közös előremenő a legkissebb változás kihat az össz lakásra

az, hogy ki mennyit kér maga dolga, másé a csodálkozás, az meg kit érdekel, csak egy vélemény a sok között

a megfúrás kézzel fogjuk rá hangtalan

kekec mennyit bír a gebó hőfokban, én csak hidegvízre használtam eddíg

HegyenVolgyon 2009. nov. 10. Creative Commons License 40306
Ja igen. Ha jól emlékszem, REV2E és 2007-es, de holnap pontosítok.
Előzmény: Teaway (40302)
ZE 2009. nov. 10. Creative Commons License 40305
Ha van egy g...i tulajdonostárs, akkor viszont kötelezhető a közös tulajdon eredeti állapotának a visszaállítására, azt jó tudni hozzá. Elvileg meg lehet csinálni, de szvsz. épeszű szaki ilyen kéréssel el fogja hajtani... Képzeld el a szitut: szaki nekilát, elkezdi farigcsálni a csövet (csendesen nem lehet...) valaki felmegy, becsönget, közös képviselőt hív, botrányolás... Nem fogják a tulajt szeretni a házban, az biztos. Sajnos látott már ilyet a világ, meg persze olyat is, amit te írsz. Az, hogy szeptember helyett október elejére csúszik egy-egy átalakítás, azt még el lehet fogadni. De hogy novemberben álljon valaki neki új radiátort berakatni a ház fűtési rendszerébe...
Előzmény: Törölt nick (40303)
HegyenVolgyon 2009. nov. 10. Creative Commons License 40304
Ja, igen. Ha jól emlékszem, valami REV 2E és 2007-es a dátum. De holnapra pontosítok.
Előzmény: Teaway (40302)
Törölt nick 2009. nov. 10. Creative Commons License 40303
hali !

több hónap óta először tévedtem erre mert az itt érzékelhető amatőrizmus és a dilettantizmus számomra nem kezelhető ... gondolok itt a vállalási árak és egyéb régi vitákra...
nos javaslatom, hogy csinálj két síma leágazást a felszálló vezetékről párhuzamosan a kérdéses radiátorodra a társasház "tömegárama" a radiátoron is átmegy mintha két párhuzamos csövezeték lenne egyesítve. a felszálló vezeték egy alkalmas "Gebón" keresztül kényelmesen üzem közben megfúrható... a bekötő csövezetékek a szokásosnál kissé meredekebbek legyenek az áramlási írányoknak megfelelően.

egyébként meg az egész témához az a véleményem, hogy tipikusan az az érzésem , hogy egy szobafestő generálben válalja a felújítást, mert látta egyszer, hogy két rézcsövet valaki, hogyan tud összetaknyolni a kereskedelmi fittingekkel...

kekec
Előzmény: NeoXon (40299)
Teaway 2009. nov. 10. Creative Commons License 40302
"Bocs, lemaradtam valamiről :-) Milyen dátumot?"

#40250-es hsz.
Előzmény: HegyenVolgyon (40285)
ZE 2009. nov. 10. Creative Commons License 40301
A felszálló a társasház közös tulajdona, ergo azt megbontani nem biztos, hogy jó ötlet, már ha csak ezt az oldalát nézzük.
Ha meg azt, hogy benne járunk a fűtési szezonban, és egy ilyen munka mindenképp a fűtés leállításával, részleges víztelenítéssel, feltöltéssel, légtelenítéssel jár -- szerintem a társasház lakói nem hiszem, hogy hozzájárulnának, még akkor sem, ha a teljes költségét te viselnéd. Törődj bele, hogy erre a szezonra vélhetőleg átmeneti megoldásotok lesz, hacsak nem akarsz sok pénzt elkölteni, és a lakó- és tulajdonostársakkal rossz viszonyt kialakítani.
babarucu 2009. nov. 10. Creative Commons License 40300

Beszélned kellene a fűtés tervezőjével

szvsz semmiképp ne kösd be a közös előremenőbe, megváltozik az összes lakás fűtése és sűrűn csuklassz jobb esetben, rosszabb ha szines leszel néhány ponton

lehet megúsznád egy radiátor cserével +wc-be radiátor

tervező, tervező!!

NeoXon 2009. nov. 10. Creative Commons License 40299
Nos, nincs senkinek sem otlete hogyan lehetne megoldani az egykoros futesrendszer boviteset? Holnapig kellene dontenem, mert hamarosan mar vakolnak.
Előzmény: NeoXon (40279)
hazitunder 2009. nov. 10. Creative Commons License 40298
A kazán típusát egyébként ő adta meg nekünk a terv elkészítése után, mi MINDIG csak azt csináltuk, amit ő mondott, 3x rákérdeztünk mindenre, még arra is, mivel béleltessük a kéményt.
Az összes e-mail megvan erre vonatkozóan.
Előzmény: hazitunder (40297)
hazitunder 2009. nov. 10. Creative Commons License 40297
Minél többet gondolkodom, annál biztosabbnak látom én is, hogy a mérnök a "ludas".
Most, hogy kérded, a hő- és áramlástechnikai méretezést én nem láttam, tudtommal a mérnök készítette.

Egyébként a főgáz holnapján ajánlott minősített gáztervezők közül ő az egyik (mellesleg a honlapja szerint nemcsak gáztervező, hanem fűtési és vízellátási rendszerek tervezésével/kivitelezésével is foglalkozik).

A héten jön ki megnézni a helyzetet egy másik kollégájával, úgy néz ki, vállalja a felelősséget. De semmiképp sem hagynánk annyiban, az biztos.

A bélelés kb. 375 000 volt, és a mostani felmérésért persze nem kérnek pénzt. Egyébként én is soknak gondoltam az árat, de más cégek sem mondtak kevesebbet, viszont sokkal később végezték volna el a munkát, és a kéményseprő szakvéleményt sem 1,5 hét alatt szállították volna.

Előzmény: Törölt nick (40296)
szirt 2009. nov. 10. Creative Commons License 40293
Köszönöm, írtam is Neki.
Előzmény: NRZ (40291)
topikolos 2009. nov. 10. Creative Commons License 40292
Lehet, hogy totális hülyeség, és nincs olyan ventilátor, ami akkora hőmérsékletet kibír, de azért egy kérdést megér... :)
Előzmény: hazitunder (40290)
NRZ 2009. nov. 10. Creative Commons License 40291
Őt kérdezd meg: tamas.bundy kukac honeywell.com
Előzmény: szirt (40288)
hazitunder 2009. nov. 10. Creative Commons License 40290
Érdekes felvetés.
Most hívtak a kéménybélelők (Diametrus Kft., eddig végig nagyon korrektek voltak), hogy kamerával felmérik pénteken a kéményünket, majd megkérdezem őket.
szirt 2009. nov. 10. Creative Commons License 40289
Ugyanitt az alább taglalt termosztát hátlap nélkül, listaáron eladó! :)
Előzmény: szirt (40288)
szirt 2009. nov. 10. Creative Commons License 40288

Már rég volt szó termosztátról, így kérdeznék a témában. :)

Szerintetek valahol beszerezhető Honeywell CM907-hez hátlap?

Amin a csatlakoztatás van és amit az embör a falra rögzít.

A jóképességű szerelőm tavaly elvesztette valahol, aztán inkább vett egy másikat kompletten, mint hogy beszerezze hozzá pótlólag.

Gondolom, ahol szervizelik, ott lényegében minden nap dobnak egy ilyet a kukába...

Hol az a kuka? :)

topikolos 2009. nov. 10. Creative Commons License 40287
Én teljesen tudatlan vagyok a témában, de nincs esetleg arra lehetőség, hogy egy plusz ventilátor tegyenek a kéménybe, ami bírja a füstgázokat, és párhuzamosan üzemelne a kazánéval?
Előzmény: hazitunder (40286)
hazitunder 2009. nov. 10. Creative Commons License 40286
Sziasztok!

Domitech-ügyben beszéltem mindenkivel, akivel lehet.

A kazánszervíz szerint a simafalú flexi kéménybélelés ellenállása akár duplája lehet a merev csőének, így pedig már kb. 4-5 méterrel átlépjük a 60 m egyenértékű csőhosszt. Persze mérési adatok nincsenek, tehát semmi se biztos, csak az, hogy a fűtési rendszerünk nem működik.

A gázmérnök megpróbálja kiszámítani, milyen átmérőjűre kéne bővíteni a légbeszívó csövet, hogy működhessen a rendszer.

A kazánszervíz megint megnézi a kazánt, de szerintük jó. Kapunk majd tőlük egy nyilatkozatot, hogy a kazán jó, de a kiépített fűtési rendszerrel nem tud működni.

Már azon gondolkodom, hogyan lehetne esetleg a kazánt másik típusúra cserélni. Kérdés, milyen turbó kazán bír 60 m egyenértékű csőhossznál többet. És mivel 1 hónapja vettük a kazánt, kérdés, visszavennék-e a boltban, vagy beszámítanák-e a egy új kazán árába, tekintettel a körülményekre... Be se lett üzemelve, nem is használtuk, csak dísznek van a falon.

Komolyan, ha ez nem velünk történik, el se hiszem. Ezzel az erővel feketén odabuherálhattunk volna valami akármilyen kazánt, az se működne, de legalább akkor a bürokráciával nem kellett volna viaskodni hónapokon át. :-
HegyenVolgyon 2009. nov. 10. Creative Commons License 40285

Bocs, lemaradtam valamiről :-)  Milyen dátumot?

Előzmény: Teaway (40284)
Teaway 2009. nov. 9. Creative Commons License 40284
Na, megnézted a dátumot?
Előzmény: HegyenVolgyon (40277)
babarucu 2009. nov. 9. Creative Commons License 40283
babarucu 2009. nov. 9. Creative Commons License 40282

enginer a rajz nam a legjobb,

átgondoltam az említett rendszert

ha kitudod bogarászni?, a szivattyú enyhén szólva túlméretezett , az is lehet mivel nagy az üzem régebben mást is fűthettek nem csak az irodaházat

a tágulási a "rajzon" szürke, a visszatérőbe a szivattyú után a nyomott ágba van és nincs lekötve róla semmi egyenesen a tágulási tartályba megy

az előremenő vezetékeken csappal, kézzel működtethető légtelenítő vezetékek vannak strangonként + a tetőtérbe valamikor termelés volt= ott is voltak radiátorok

a csonkjai megvannak

szvsz a dugótörésnél simán elképzelhető a levegőbeszívás

a rendszer csak akkor van tele vízzel amikor ki van normálisan légtelenítve, ha valami okból elfogyna a víz az utolsó szinten ott lenne levegő

kvanehéz elmagyarázni vazze,

a tágulásiból álló szivattyúnál se töltődik vissza a víz az említett oldalra ha már levegős

a szivattyú ha megy támassza a tágulási vizét nincs visszaút és a levegős ellenkező oldalt szívja mint atom, az előremenőben mondjuk épp csak belecsurog a fűtővíz

ha jobban belegondolok az összes radiátor a felső szinten működő szivattyúnál így fűt ha nincs légtelenítve, ill nincs tele vízzel

Előzmény: babarucu (40281)
babarucu 2009. nov. 9. Creative Commons License 40281
NeoXon 2009. nov. 9. Creative Commons License 40280
Na, a sematikus rajzom valahogyan lemaradt, hatha ez alapjan konnyebb elkepzelni, amit leirtam: wc futes
NeoXon 2009. nov. 9. Creative Commons License 40279
Sziasztok!

Egy tobbemeletes tarsashaz legfelso szintjen levo lakast ujitunk fel. Egy uj helyiseget alakitottunk ki WC + mosdonak, amit szinten szeretnenk futeni. A tarsashaznak egykoros futesrendszere van, a radiatorok elott atkoto szakasszal, hogy a futest szukseg eseten el lehessen zarni, es ezzel ne vagjuk el a futestol az osszes alattunk lakot. Nagyjabol a lakas kozepen a fal menten levo szerelodobozban megy a felfele ag, ami a padlasterben agazik 4 fele es ugy megy a lakasban levo osszes radiatorhoz. Ezeknek a kimeno aga van az alattuk levo lakas radiatorjainak bemeno agara kotve, azonban mindegyik elott van atkoto szakasz.

Praktikussagi okokbol, mivel az ujonnan kialakitott WC a felfele meno aghoz esik kozel, erre szeretnenk az uj radiatort bekotni egy atkoto szakasszal kiegeszitve. Jelenleg a felszallo strangra sehol sincs semmi kotve, az egesz rendszer ugy nez ki, mint egy vizeses: felulrol van elosztva a futes, es onnan megy minden lakashoz lefele.

A kerdesem: megoldhato az, hogy a felfele agat egy felmeteres szakaszon a felso emeleten a WC-nel "kivagjuk", az also reszehez egy uj csovon a radiatort egy atkoto szakasszal kiegeszitve bekotjuk, majd a radiator also reszebol kijovo (annak szempontjabol visszafele agat) az iment megvagott felmeno strang felso folytatasahoz illesztjuk? Okozhat-e ez bajt a jelenlegi futesrendszerben? Sajnos nem sokat ertek hozza, de laikuskent az a gyanu merulne fel bennem, hogy esetleg lecsokkentene a kismeretu radiator a nyomast a csoben, es emiatt mar nem jutna fel olyan mertekben a viz a padlasteri elosztohoz, ahogy jelenleg.

Ha igy nem oldhato meg, tudna valaki hozzaerto javaslatot adni, hogy hogyan kellene (lehetoleg minel kevesebb falbontasi munkaval, mert a lefele szallo ag 3-4 meterre van a felmeno strangtol ill. a WC-tol).
Jakker 2009. nov. 9. Creative Commons License 40278
Ok
Előzmény: HegyenVolgyon (40277)
HegyenVolgyon 2009. nov. 9. Creative Commons License 40277
Köszi, közben megnéztem, és a lényeges funkcióit nem is tudnám használni, mert nem olyan a rendszerem, úgyhogy a kérdés csak kérdés maradt.

Üdv.
Előzmény: Jakker (40275)
hazitunder 2009. nov. 9. Creative Commons License 40276
A rácsot levették, sajnos nem javult a helyzet, így visszatették.

A bélelés azért nem a kazán gyári csövével készült, mert a Ferroli idomokat Magyarországon nem forgalmazzák, így kénytelenek voltunk a kéménybélelő cég által hozott idomokkal dolgoztatni, ha másnál bevált, nálunk miért ne alapon.

Sajnos a könyököket nem lehetett kiküszöbölni, a kazán nem kerülhetett arra a falra, ahol a kémény vége van, mert ott található már a villanyóra és a gázóra is. Illetve részemről akárhova kerülhetett volna, külön mondtam is a mérnöknek, hogy nem gond, ha máshol lesz az új kazán, mint a régi, a lényeg, hogy jó legyen.
Ő ragaszkodott hozzá, hogy maradjon ott, ahol volt eddig, én meg örültem, hogy a gáz- és fűtéscsöveket nem kell még jobban megbontani.

Akkor megbeszélem a férjemmel, hogy hívjuk ki a kéményseprőket, és kérjünk tőlük egy vizsgálatot. (Bár a kéményseprő szakvélemény kiállításakor megnézhették volna, mi a helyzet, mégse tették, csak a pénzt tették el.)

A bélelők azt javasolták, hogy a légbeszívó csövet cseréltessük 100-asra, hátha segít. De egyszerűen nincs annyi pénzünk, hogy próbálgassuk a dolgokat, a kéménybélelés nem olcsó mulatság, és egy 3éves gyerekkel jobb helye is van a pénznek. Egyébként 3 éve béleltettük kis 110-re, csak a kazáncsere miatt kellett most 80-ast tenni bele.

Már dühös se tudok lenni, csak szomorú.

Köszi a javaslatokat, ötleteket mindkettőtöknek, ha valami még eszetekbe jut, kérlek, szóljatok.
Előzmény: halaloszto (40274)
Jakker 2009. nov. 9. Creative Commons License 40275
14eFt. Megkérdezem a boltban, hogy a számlán át tudják-e írni a nevet, és akkor olyan, mintha te vetted volna. Ezt nem biztos, hogy meg tudják csinálni, de remélem, márcsak azért is, mert most így kell vennem náluk egy sima exacontrol 7-es termosztátot, mert az már jó a kazánhoz.
Előzmény: HegyenVolgyon (40267)
halaloszto 2009. nov. 9. Creative Commons License 40274
Azert azt, hogy mi perfekt es mi nem, jo lenne ha valaki olyan vizsgalna meg, aki nem ugyanaz mint aki keszitette.

A legszivo cso vegen nincs valami csodas racs, pl? Annak eltavolitasa milyen hatassal van?

Ha jol ertem, a beleles nem a kazan gyari csovevel keszult, hanem valami altalanos belescsovek. Igy sajnos a kazan forgalmazoja joggal mondhatja, hogy nem koteles azzal mukodni :-(

Ha nincs mas, en megprobalnam az egesi levego csovet vastagabbra cserelni. Lehet mar az eleg neki.

A sok konyok dolgon nem lehet egyszerusiteni? 90 fok helyett 2x45 fok beepitese is szamithat pl.

vajk
Előzmény: hazitunder (40272)
hazitunder 2009. nov. 9. Creative Commons License 40273
80/80-as osztott csöves rendszer
Előzmény: halaloszto (40270)
hazitunder 2009. nov. 9. Creative Commons License 40272
A légszívó cső kb. 5 m, a falon megy ki vízszintesen, a bélelők szerint perfekt.

Most beszéltem a Két Körrel telefonon, szerintük az a baj, hogy flexi csővel van bélelve a kémény (duplafalú flexi, direkt azért, mert a bordázottnak nagyon nagy az ellenállás), merevvel kellett volna... de nem tudja.
Szerinte a kazán tuti jó, és amúgy be lehet üzemelni, mert nem árt a kazánnak, ha hangos, csak hallgatni rossz...
És persze akkor érvényes a garancia is...

Most már tényleg kezdem feladni. A kéményt tutira nem fogom újrabéleltetni megint vagy 4000000-ért (21 m!), a bélelők meg garantáltan nem cserélik ki a bélést emiatt ingyen. :-(
Előzmény: halaloszto (40270)
Jakker 2009. nov. 9. Creative Commons License 40271
A kéményseprők biztosan tudják mérni a nyomást, bár alapvetően ők nem üzem közben mérik talán, hanem a kémény tömötségi vizsgálatakor.
Előzmény: hazitunder (40269)
halaloszto 2009. nov. 9. Creative Commons License 40270
a legszivo cso hol megy ki? milyen vastag? nincs valamivel lefolytva?

vajk
Előzmény: hazitunder (40269)
hazitunder 2009. nov. 9. Creative Commons License 40269
Azt elfelejtettem írni, hogy ha levesszük a légbeszívó cső tisztítónyílásáról a sapkát, és a kazán ezen keresztül szívja be a levegőt (a lakás légteréből), akkor a "huppogás" alig hallható, leginkább csak a gázláng meggyulladását követő pár másodpercben. Így kiküszöböljük a kb. 5 méteres légbeszívó csövet.

A nyomást kéményseprők vagy kazánosok tudják megmérni vajon?
Előzmény: hazitunder (40265)
hazitunder 2009. nov. 9. Creative Commons License 40268
Köszi, Csaba!
Fel fogom vetni mindenképpen, nemsokára beszélek telefonon a Két Kör Kft-vel (ők a Ferroli mo.i beszállítói).
Előzmény: Jakker (40266)
HegyenVolgyon 2009. nov. 9. Creative Commons License 40267
Mennyiért adod?
Előzmény: Jakker (40266)
Jakker 2009. nov. 9. Creative Commons License 40266

Szia!

Elvileg a kazán egy bizonyos nyomásig tudja produkálni a füstgáz elvezetést a megfelelő sebességgel. Ennek bent kell lennie a kazán papírjaiban sztem (valahány Pa). Ez a méter dolog igazából a nyomás átszámítása valamilyen módszerrel, és itt pl a keresztmetszet is erősen befolyásoló tényező. Ezt a nyomást kellene valahogy lemérni a kéményben, hogy ez alatta van-e vagy fölötte annak, amit még a kazán tud. Sztem ezt legegyszerűbben a kazán felett lévő füstgázelvezetőbe épített mérőidomnál lehet megtenni. Lehet hogy nincs külön beépítve, nekem pl a kazánban van, de mindenképpen kell hogy legyen ilyen mérőpont. Amikor a kazán működik, nyomja kifelé a füstgázt, na akkor kellene megmérni a nyomást. Ezt összehasonlítani a kazán adataival. Ha alatta van, akkor szar a kazán. Ha felette, akkor meg a kéménnyel van a gond.

Kiemelném, hogy nincs semmiféle szakképesítésem, ezt csak privát vélemény, de azért érdemes lenne felvetni a szakembereknek, hogy megpróbálhatnák.

Más...

Nem kell valakinek egy Saunier Duval ExaCONTROL E7 vezetékes termosztát? Megvettem, de kiderült, hogy nem jó a kazánhoz, és nem veszik vissza a boltban, mert rendelésre lett hozva.

Csaba

Előzmény: hazitunder (40265)
hazitunder 2009. nov. 9. Creative Commons License 40265
Sziasztok!
Kezdem magam úgy érezni, mintha egy Kafka-regényben szerepelnék. Hátha ti tudtok segíteni...

2 hónapja gázfelújítást végeztek a társasházunkban, és mikor visszakapcsolták volna a lakásunkban a gázt, valami szabálytalanságot láttak a vezetéken, ezért kérték a gáztervet. Odaadtuk, és ekkor kiderült, hogy ezt a felújítást végző cég (3 éve újíttattuk fel a lakást) nem fogadtatta el a Főgázzal. Azonnal rátették a piros plombát a gázóránkra, és szevasz. (Persze, mi voltunk a hibásak, nem ismertük a dolog hivatalos menetét, és megbíztunk a kivitelezőnkben. Na ilyen nem lesz többet.)
Az előszobában egy Saunier Duval ThemaClassic nyílt égésterű kombi kazán volt, kiderült, hogy ezt a 2008-as új gáztörvény miatt zárt égésterűre kell cseréltetnünk. Kerestünk egy minősített gáztervezőt, aki elkészítette a gáztervet, ennek megfelelően kibéleltettük a kéményt, kialakítottak egy 80/80-as osztott füstgáz/légelvezető rendszert, és felszerelték a falra a Ferroli Domitech F24 kombi kazánt. Kéményseprői szakvélemény OK, gázterv elfogadva, gázmeónak tetszik, gázt visszakapcsolják, kihívjuk a beüzemelőt...
Ő bekapcsolja a gépet, és a ventillátor "huppogni" kezd, a kazán küszködik.
A beüzemelő szerint a kazán nem hibás, csak nem bírja el a kéményhosszt. Tudni kell, hogy földszinti lakásban lakunk, a kémény 21 méteres,van benne egy enyhe elhúzás, és 3 db. könyök is van a füstgáz-elvezető csőben (2 db 90 és 1 db 45 fokos), valamint 2 m vízszintes szakasz is van benne (még a lakáson belül). Az összes csőhossz a gázmérnök szerint a veszteségeket is belekalkulálva max. 46 m. A Domitech a gépkönyve szerint 60-at tud!

A kéménybélelők szerint a kémény jó, a kazán rossz.
A beüzemelő szerint a kazán jó, a kémény rossz, és/vagy a gáztervező hibázott.
A gázmérnök szerint a terv jó, a kazán vagy a kémény rossz.

Náluk van fűtés és meleg víz, úgyhogy a téma nem igazán érdekli őket, ráadásul a pénzét is megkapta már mindenki. Nálunk egyik sincs, már 2 hónapja.

Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet a hiba oka? És hova fordulhatunk vajon, hogy orvosolják? Több mint 700 000-be van eddig a "korszerűsítés".
Minden választ köszönök, eléggé el vagyok keseredve...
sjohn 2009. nov. 9. Creative Commons License 40264
Pont az ellenkezője a nyílt égésterűnek.:))
A zárt égésterű nem abból a helyiségből veszi az égéshez szükséges oxigént ahol felszerelték , hanem parapeten vagy turbócsövön , vagy kéményen keresztül a külvilágból.
Előzmény: kacagógerle (40263)
kacagógerle 2009. nov. 9. Creative Commons License 40263
Sziasztok!

Valaki elmagyarázná nekem mit jelent a "zárt égésterű"kazán?

Köszike!
dpek 2009. nov. 9. Creative Commons License 40262
A bojler körbe azért raktam, mert nálam visszacsapó nélkül gravitációsan visszahűlt a bojler.
A kazánkörbe azért nem raktam, hogy áramszünet esetén gravitációsan keringjen a puffer és a kazán közt a víz.
A rajz valóban hibás, itt a javított rajz.

A zárt tartályt olcsón használtan kaptam, szóval nem volt drága, viszont a tágulási elfagyás miatt tettem be, hogy legyen még hova tágulni.
Mivel én már jártam így hogy elfagyott, és majdnem szétment a kazán.
Jó tudom van biztonsági szelep de ez inkább ilyen túlbiztosítás.
A pufferból meg azért keverőszelepen keresztül veszek ki 60-65 fokos vizet, hogy ne legyen hirtelen túlfűtés, és ne hűljön ki túl hamar a tartály, szóval kicsit egyenletesebbé komfortosabbá teszi a hőleadást.
A tömegkályhás padlófűtés a sajátom.
Ez egy új radiátoros rendszer teljesen máshol.
Most már legalább értem mi a nyomott meg a szívott.
Kösz a segítséget.
Sajnos átszerelni nem fogom tudni mostanában, mert kicsit messze van.
Előzmény: enginer (40091)
babarucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40261

vagy rakjak fel képet? linket?

jajaj nagy a baj te mester

Előzmény: enginer (40255)
babarucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40260
megállt a tudomány?
Fabrik 2009. nov. 8. Creative Commons License 40259
1 padló, 1 nappali, 1 háló, 1 dolgozó, 1-1 a 2 gyerekszobában, 1 konyha + 5 a pincehelyiségekben.
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40258
:))
Annyival jobb az ott említett MMG-nél, hogy időpontokhoz lehet rendelni hőfokokat. Majd rájönnek ők is.
Előzmény: enginer (40243)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40257
Így van!
A kéz-, a börönd-, a kulcs ikonnál mindig kell a SET gomb is. A termosztát alaphelyzetnek a program szerinti működést veszi.
Előzmény: HegyenVolgyon (40256)
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40256
Na a SET gombbal kapcsolatban. Ha be van kapcsolva a HOLD funkció (ami ugye a program ideiglenes felülírásához szükséges, és a kulcs szimbólum jelzi, gyakorlatilag akkor is alaphelyzetben van a készülék, olyan szempontból, hogy nincs programozásban és semmilyen egyéb beállításban), akkor ha nem nyomod meg a SET gombot, a DAY és PROG előtt, akkor sem adja ki a szivattyúvédős opciót.
Előzmény: HegyenVolgyon (40251)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40255
Minek kell 12 termosztát?
Előzmény: Fabrik (40252)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40254
Na ez jó hír...nagyon rendesek voltak!
Előzmény: Fabrik (40248)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40253
Ne fáradj a leírással, ugyanaz lesz benne mint enyémben. Egyedüli lehetséges megoldás az eprom tartalom csere lenne rev 2.3-ra.
Előzmény: janijani (40247)
Fabrik 2009. nov. 8. Creative Commons License 40252
Jó, hogy mondtátok a szivattyúvédelem kikapcsolását, én is kinyomom, mert egyrészt van ilyen alapból a kazánban is, másrészt 12 termosztátom van, ami ugye nem másodpercre pontosan egyformán jár, és poén lenne, ha minden éjfélkor pár percig tekergetné a szivattyút, meg a kazán is magát.
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40251
Tudom, csak nem tudhatom, hogy más is tudja-e.
Előzmény: Teaway (40249)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40250
Ezek szerint mégtöbb változat van. Mi a te verziószámod és dátumod?
Előzmény: HegyenVolgyon (40246)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40249
Azt csak akkor kell előtte megnyomni, ha nem alaphelyzetben van, hanem pl. órabeállítás történik, programozás folyik, stb.
Előzmény: HegyenVolgyon (40244)
Fabrik 2009. nov. 8. Creative Commons License 40248
Közben beugrottam a jól megszokott vizesboltomba és azt mondtk, hogy kölcsönadnak egyet.
Előzmény: Teaway (40158)
janijani 2009. nov. 8. Creative Commons License 40247

Persze hogy megnyomtam, de semmi.

Az az igazság,hogy meg kellene keresnem a leírását amit a vásárláskor kaptam hozzá, mert a neten levő lehet hogy újabb verzió. 

Előzmény: HegyenVolgyon (40244)
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40246
Ez így ebben a formában nem játszhat, mert az enyém tudja a hiszterézisállítást és a szivattyúvédőfunkció ki-be kapcsolást is, de a kijelzése 0,5 fokos.
Előzmény: Teaway (40241)
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40245
Én is levettem kipóbálni. Érdekes jószág ez.
Először 4-szeri próbálkozásra semmi, aztán egyszercsak kiadja a funkciót. Akár SET nélkül is.

Előzmény: diagnet (40239)
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40244
A SET gombot megnyomjátok előtte?
Előzmény: janijani (40242)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40243
"ott is termosztát-téma van ezerrel:)"

Azért ez így erős!

De! mit ajánlottak neki elsőre?

Computherm Q7. :D :D
Előzmény: Teaway (40236)
janijani 2009. nov. 8. Creative Commons License 40242

Megnéztem én is a Computherm Q7 RF termosztátomat, nekem is az a verziószámú van mint a tiéd. Nem tudom én sem kapcsolni a szivattyúvédő funkciót.

A DAY gomb megnyomására az időbeállítás jön elő, utána megnyomom a PROG gombot semmi nem történik.

Ugyanígy nem működik a DAY után a COPY gomb sem, ezzel meg a hiszterézist lehetne állítani.

Úgy látszik tényleg több fajta van belőle.

Előzmény: diagnet (40237)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40241
Úgy látszik, ez a három plusz került bele:
1. kapcsolási érzékenység állítása (±0,2C vagy +0/-0,2C)
2. szivattyúvédelem ki/be kapcsolása
3. helyiséghőmérséklet kijelzés 0,1C-os felbontásban, nincs semmiféle kerekítés
Előzmény: diagnet (40239)
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40240
... :-)
Előzmény: enginer (40234)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40239
Ez mindent megmagyaráz. Köszönöm!
Előzmény: Teaway (40238)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40238
REV2.3 2009.05.14
Előzmény: diagnet (40237)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40237
Ezt tudja az LCD. Esetleg azt még meg tudnád nézni, hogy milyen verzió?
A tokjából kipattintva a hátulján a nyákra van rászitázva. Az enyém REV2.2 2007.01.06
Előzmény: Teaway (40232)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40236
De igen, szerves része.
Nézd meg az általad említett cirkó topic-ot, ott is termosztát-téma van ezerrel:)
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40235
Szerintem meg eléggé a fűtéshez köthető. Vagy akkor kis vitátokat minek neveznéd?
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40234
Szerintem nem szerves része a fűtés topiknak 1 termosztát hibáinak, programozásának kitárgyalása.

Szerintem az nagyobb probléma, hogy a "Kondenzációs kazán", "Puffer" meg a "cirkó" topik külön témát alkotva kikerültek innen.

Előzmény: topikolos (40228)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40233
Én is ezt mondtam: egymás után.
Előzmény: cucu (40231)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40232
Előzmény: diagnet (40220)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40231
Vagyis nem egyszerre, hanem egymás után kell nyomni a gombokat! Ez azért így más.
Előzmény: HegyenVolgyon (40229)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40230
Ha nincs mi bekapcsolja az felér egy reteszeléssel, nem ? Földszinten van siemens vezetékes termosztát amit már kikötöttem, mert fehérnép kapcsolónak használta. Az emeleten meg ez, mert nem akartam szétfúrni a házat. Ha majd elfogy a fa akkor használatba veszem a fenti termosztátot. Addig meg mutatja a hőfokot és az időt, meg automatikusan 16 fokon tartja a házat ha tartósan nem lennék itthon.
Előzmény: enginer (40225)
HegyenVolgyon 2009. nov. 8. Creative Commons License 40229
Az internetes pdf-ben tényleg nincs benne, ezért előkaptam a Q7 kezelés leírását, feltételezem, hogy szoftverét tekintve, teljesen ugyanaz, mint az RF típus.
Azt írja, hogy:
"alaphelyzetben a funkció nem aktív. Aktiválása, vagy kikapcsolása a SET gomb megnyomásával alaphelyzetbe állított készüléken DAY, a PROG és a nagyméretű + vagy - gombok egymá.s utáni megnyomásával lehet. A beállításokat HP:OF (kikapcsolva) vagy HP:ON (aktiválva) a SET gomb megnyomása nyugtázza (kb 10 mp. elteltével a beállítások önmaguktól is nyugtázódnak és a készülék kijelzője alaphelyzetre vált. A reset gomb megnyomása a szivattyúvédő funkciót gyári alaphelyzetbe (HP:OF) állítja vissza.
Előzmény: Teaway (40217)
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40228
És az itt miért OFF?
Előzmény: enginer (40221)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40227

Egyszerűbb lenne, ha lecserélnéd a termosztátot másikra. Ez meglenne úgy 15 ezerből. Minden más megoldás tréfli.

De én hasonló dologgal foglalkozom és tudom, hogy akár egy fólia átvágással vagy egy láb felemeléssel elő lehet idézni olyat, amit amúgy nem tud a tervezett áramkör.

Mondjuk magamnak megnézném.

Előzmény: diagnet (40223)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40226
A procival semmit, valami kis atmel mikrokontroller le van zárva és leöntve műgyantával. Mellette van I2C eprom, azt lehetne "frissíteni" egy újabb kiadásu mentésből. De nemhinném ,hogy valaki innen vállalkozna erre :)
Előzmény: cucu (40222)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40225
Szerintem az egy alap (lenne), hogy a gázkazán termosztátját reteszeled a vegyessel.
Előzmény: diagnet (40223)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40224
"meg lehetne nézni, hogy a procival mit kell tenni, hogy ne tudja ezt a funkciót."

Szerintem, ha 6,4-es fúróval belefúrsz, akkor mehet bele a 8-as menet. :D
Előzmény: cucu (40222)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40223
De én nem a gázfogyasztás miatt variálok. Hanem mivel vegyes kazánnal fűtök a gázt csak HMV-re használom és amikor éjfélkor elindul a kombi cirkó szivattyúja, a vegyesé meg még nem kapcsolt le, olyan sípolással jár, hogy felhallatszik az emeletre. Gondolom nem szeret összedolgozni a másik rendszerrel. Hja persze zárt rendszer :)
Előzmény: cucu (40219)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40222
Ha lenne hozzá kapcsolási rajz, meg lehetne nézni, hogy a procival mit kell tenni, hogy ne tudja ezt a funkciót.
Előzmény: diagnet (40218)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40221
Nem nem!

Évek óta visszatérő jelenség, hogy napokig csak ennek a termosztátnak a tulajdonosai oktatják egymást (szétoffolva a topikot), mert mindíg van valami funkció hibájuk vele.
Nem ez az első, de amikor valaki ide téved és kérdez, akkor reflexből ezt a termosztátot javasolják neki, meg a Beryl-t, de azzal most valahogy nagyon csöndbe maradtak valamiért. Asszem kiderült, hogy mégsem öntanuló?

Magyarazzátok már el nekem, hogy a termosztátnak fűtésszezonban mi a tökömnek kellene naponta megmozgatni a szivattyút, főleg pont éjfélkor!

Nyáron amikor 0-ra van tekerve a termosztát, akkor még talán indokolt lenne, de akkor is csak 2 hetente vagy havonta 1X.

Előzmény: Teaway (40217)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40220
A termosztát nem szar, csak nyilván több verzió és készült. Én 3 éve vettem, akkor ez volt a legolcsóbb rádiós és azóta is tökéletesen működik.
Ha valaki lefényképzné hol van az LCD-n az a piktogramm(HP:OFF stb), akkor meg tudnám állapítani, hogy az enyém képes-e rá.
Előzmény: enginer (40216)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40219

Nem véletlenül hiányzik. Mert az nem is kell oda.

Szerintem nem ér annyi gázt elpocsékolni emiatt. Mégha csak 1 fokkal is állítod följebb, minimum 10 percre.

Előzmény: diagnet (40218)
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40218
Ami leírást adtak hozzá abból hiányoznak ezek a pontok. Azokat egyátalán nem tudja.
Marad az ,hogy beállítok egy reggel 6-os időpontot amikor biztos, hogy nem megy már a vegyes kazán szivattyuja.
Köszönöm a tippeket!
Előzmény: Teaway (40181)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40217
Mi az, hogy évek óta? Tegnap írta, hogy funkcióhibás.
Előzmény: enginer (40216)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40216
Ez már tényleg nevetséges, hogy mit tudtok itt szenvedni ezzel a szar termosztáttal évek óta, de mindekinek ezt ajánljátok, mert nektek is ez van. :D

Tudom! megvagytok vele elégedve, de amikor valamelyik kimeri mondani, hogy gondja van vele, akkor hírtelen mindenkinek van gondja. :D
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40215
Valóban... :)
Lemondok a szerzői jogokról... :))
Előzmény: cucu (40214)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40214
Ezt nem én mondtam?
Előzmény: topikolos (40213)
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40213
Nem nekem van gondom, úgyhogy nem tudom. Ha tényleg zavarja, akkor lehet...

Van még "remek" ötletem: el kell tolni 12 órával az időt.
Előzmény: cucu (40211)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40212
De amúgy ravasz vagy! :)
Előzmény: topikolos (40207)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40211
Ér annyit a probléma gázban?
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40210
Biztosan amerikai tervezés...:)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40209

Pedig az lesz a vége! Javaslom, kezd azzal.

Egyszer nekem is volt ilyen gondom, amikor a szomszéd megnyitotta a kerti csapját. Akkor náluk volt a hiba, de aztán mégis csak scerélnünk kellett. Elfáradt a rugó benne. Próbáltam többször lefúvatni a vízkő miatt, de nem segített.

Előzmény: ibrahim (40204)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40208
Neki ugyanolyan van, mint nekem. Mégse tudja kikapcsolni. Ki érti ezt...
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40207
Tényleg. Akkor 10 percre...
Nekem 004rf van, de idén még nem kapcsoltam be. Ahogy nézem hasonló a kettő. De hogy arra nem gondoltak a tervezésekor, hogy ne éjfélkor kapcsolgasson...
Előzmény: Teaway (40206)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40206
Na ne szórakozzunk:)
10 percenként lehet csak kapcsolni.
Előzmény: topikolos (40205)
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40205
Ha nem megy a kikapcsolás, esetleg programozz be egy perces üzemidőt napközbenre, mondjuk 30 fokos hőmérséklettel, hogy biztos bekapcsoljon.
Előzmény: diagnet (40180)
ibrahim 2009. nov. 8. Creative Commons License 40204
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a következővel kapcsolatban: kb. fél éve cseréltem régi bojleremet egy Hajdú Z80EK-ra, melyen a bemenő (hideg) oldalon lévő szelep azóta egyre hosszabban és hangosabban fütyül minden olyan alkalommal, amikor a házban (többlakásos családi ház, lakásonként egy-egy bojler) bárhol használják a hidegvizes berendezéseket (konkrétan: megnyitják ill. elzárják a csapokat, nem tartályos wc-t). A korábbi bojlerekkel ilyen tapasztalat nem volt, és a házban lévő többi, régebbi Hajdú bojlerekkel sem.

Lehet ezen házilagos módszerekkel, beállítással segíteni? Valahol azt olvastam, hogy ki kell cserélni a szelepet zajtalan rendszerűre, de ez nyilván csak az utolsó lépés lenne.

És egy (talán nagyon) amatőr kérdés a végére: természetes-e, ha a bemenő víz csöve meleg (olyankor fordul elő, ha órák óta nincs használva a víz a lakásban)?

Előre is köszönöm!
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40203
Nincs mit, elvégre ez a topik ezért lenne.

(Sajnos sokat romlott a topik (főleg a szakmai) szinvonala az utóbbi időben. :( )

Előzmény: B_Akos82 (40202)
B_Akos82 2009. nov. 8. Creative Commons License 40202
Köszönöm szépen a válaszokat. Többet nem is kérdezek mielőtt mélyen tisztelt cucu leharapja a fejem, az állítólagos faragatlan stílusom miatt.
Előzmény: enginer (40199)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40201
Na, kipróbáltam, hogy ne csak a levegőbe beszéljek, nálam működik a gyakolatban is ez a funkció.
B_Akos82 2009. nov. 8. Creative Commons License 40200
1 hozzászólásom volt amiben feltettem a kérdést és még 1 amiben feltettem egy - még megválaszolatlan - jogos kérdést. Megköszöntem az infót is a válaszadónak. Nem igazán értem mi a gondod a stílusommal? Javaslom tanulj meg számolni és gondolkodj el azon, hogy ennek a topicnak a fűtésszerelés a témája vagy a kötekedés, másokra mutogatás.
Előzmény: cucu (40198)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40199
Ebből itt, meg máshol is komoly viták voltak.

Van aki azt mondja, hogy érdemes leengedni a lakás hőmérsékletét amikor nem vagy otthon, van aki azt mondja, hogy nem érdemes.

Azt semmi képpen, hogy egyáltalán nem fűtesz amikor nem vagy otthon!

Ha rossz a lakás hőszigetelése és sokat nemvagy otthon, akkor talán érdemes kisérletezni, de csak 3-4C-ot maximum!
Előzmény: B_Akos82 (40197)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40198
Mások véleményére? A 10 hozzászólásoddal meg ezzel a stílussal?
Előzmény: B_Akos82 (40192)
B_Akos82 2009. nov. 8. Creative Commons License 40197
Akkor ne is programozzam be a termosztátot, hanem csak menjen egész nap egy beállított hőmérséklet? Nem tudom mi a gazdaságosabb. Az hogy programozottan napközben (mikor dolgozunk) nem fűt és hazaérkezés előtt kezd el fűteni, vagy az hogy folyamatosan fűt vagyis csak hőntart.
Előzmény: enginer (40193)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40196
Kevered a szobahőmérsékletet a fűtőviz hőmérsekletével. :D

Az hogy 60, vagy 70C-os a fűtővize, nem okoz jelentős (szerintem semennyi) fogyasztás növekedést, de, ha 18C helyett 28C van a szobában (ugyan úgy 10C különbség) az már jelentős gázfogyasztás növekedéssel jár!
Előzmény: Lacivill (40194)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40195
Hát ezt megkaptad...:)
Előzmény: Lacivill (40188)
Lacivill 2009. nov. 8. Creative Commons License 40194

Megpróbálok válaszolni a kérdésre, ha magasbb hőmérsékleten fütesz akkor naggyából arányosan több lesz a gázfogyasztásod, vagyis ha 60 fokon percenként 50 liter gázt fogyasztasz, akkor 66 fokon sacc/kábé 55 liter lesz. Szerintem.........

Egy stopperrel a kezedben kimérheted.

Előzmény: B_Akos82 (40192)
enginer 2009. nov. 8. Creative Commons License 40193
"elég nehezen melegedik a lakás."

H-mod kazánok pont arra lettek kifejlesztve, hogy a korszerű/gazdaságos modulációs fűtés előnyeit jobban kihasználhassák.

Ezekkel nem felfűtögetni kell a lakást, hanem hőntartani.
Előzmény: B_Akos82 (40186)
B_Akos82 2009. nov. 8. Creative Commons License 40192
Köszi az infót, bár nem ilyen választ vártam. Nem igazán érdekel mi lesz később, az érdekel amit feltettem kérdést. A magasabb fűtőhőmérséklet sokkal több gázt is von-e maga után?
Pls, mások véleményére is kíváncsi lennék.
Előzmény: Lacivill (40188)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40191
Lehet, hogy direkt adtak hozzá olyan füzetet, mert az egy olyan készülék, amin nem lehet állítani a szivattyút.
Előzmény: Teaway (40181)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40190
A védelmi időt nem lehet tologatni.
Csak ki- vagy bekapcsolni.
Előzmény: cucu (40187)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40189

Hát meg olvass vissza, mert többször leírtuk már rá a választ.

Csőrendszer, szivattyú fokozata, láng mérete a kazánban, a radiátorok illesztése a hálózathoz, milyen a falad, a nyílászárók, a födém....

Előzmény: cucu (40187)
Lacivill 2009. nov. 8. Creative Commons License 40188
Ha most kevés a 60 fok mi lesz később, a kérdés az, hogy mennyi idő alatt éri el a 60fokot a visszatérő viz. 70 fokon természetesen gyorsabban felmelegitené a szobákat.
Előzmény: B_Akos82 (40186)
cucu 2009. nov. 8. Creative Commons License 40187
Ezt kéne átállítani délre, vagyis 12 órával eltolni. A kutyát se zavarná.
Előzmény: topikolos (40182)
B_Akos82 2009. nov. 8. Creative Commons License 40186
Sziasztok!

Segítsetek pls. Nemrég újítottuk fel a lakást. Ebben a lényeg a fűtéskorszerűsítés volt, konvektort cseréltük le cirko fűtésre. A radiátorok kicsit túl is lettek méretezve, de sebaj szeret(né)m a meleget. A fűtésszerelő 60 fokra állította az előremenő fűtővizet. De úgy érzem, hogy elég nehezen melegedik a lakás. Lassan. Sajnos kívülről nincs szigetelve a lakás, és a szomszédok sem szeretnek fűteni. Kérdésem az lenne, ha a fűtővizet feljebb állítanám, mondjuk 70 fokra, mi változna? Hamarabb lenne meleg? Vagy ez jelentősen több gázba kerülne?
Kazánom egy Saunier Duval Themafast F-25 H-mod, sztem ezzel nincs gond, gyorsan jön a melegvíz, csendes.

Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40185
Lásd a #40183-at.
Előzmény: Lacivill (40178)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40184
"Ennek nem csak akkor kellene bekapcsolni, ha napközben egyszer sem kapcsolt?"

Ahogy a leírás mondja: ha az elmúlt 24 órában nem történt programozott kapcsolás.
Előzmény: topikolos (40182)
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40183
Ebben benne vannak a hiányzó pontok:

http://www.eltszer.hu/download/computherm/q7rf.pdf
topikolos 2009. nov. 8. Creative Commons License 40182
"Szivattyúvédõ funkció: Abban az esetben, ha több mint 24 órája nem történt
programozott kapcsolás, a készülék a szivattyú beszorulásának megakadályozására
0 óra 00 perckor egy perc idõtartamra mindennap bekapcsolja a kazánt."

Ennek nem csak akkor kellene bekapcsolni, ha napközben egyszer sem kapcsolt?
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40181
Ne a netes leírást olvasd, hanem a füzetet, amit hozzá kaptál!
Az enyémben 2.2 után nem 3 jön, hanem 2.3 és 2.4
Neked miért nem ilyen füzet van hozzá??
diagnet 2009. nov. 8. Creative Commons License 40180
Köszi, de ez sajna nem működik. Nálam 2.2 pont után a 3. jön az 5. oldalon.
Próbáltam egymás után, egszerre, az összes gombkombinációval is.
Egyedül a 3. oldalon tesz említést róla, hogy minden nap 0 órakor bekapcsolja 1 percre.
Még nem szedtem szét, délután megnézem van-e benne jumper.
Köszi!
Előzmény: Teaway (40177)
Teaway 2009. nov. 8. Creative Commons License 40179
Küldenék én, de a füzetből néztem, amit hozzáadtak. A gyártó honlapján levő verzió több helyen is hibás és hiányos.

diagnet: javítom, amit a #40176-ban írtam: nem egyszerre, hanem egymás után.
Előzmény: Lacivill (40178)
Lacivill 2009. nov. 8. Creative Commons License 40178
Részletes leirást nem találtam egyből, küldenél linket.
Előzmény: Teaway (40177)
Teaway 2009. nov. 7. Creative Commons License 40177
5. oldal, 2.4-es bekezdés.
Előzmény: Lacivill (40174)
Teaway 2009. nov. 7. Creative Commons License 40176
(DAY) és (PROG) egyszerre, és utána + vagy -

HP:OF kikapcsolva
HP:ON bekapcsova
Előzmény: diagnet (40171)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40175
Nem tudom. Ha a programjában nem lehet passzíválni ezt a funkciót, akkor bele kell mélyedni az elektronikájába.
Előzmény: diagnet (40173)
Lacivill 2009. nov. 7. Creative Commons License 40174
Érdekes nézegetem a leirását, és nics benne ez a funció. Talán ha belenézel a termosztátba, és látsz mini kapcsolólat, akkor azzal kell lekapcsolni..........
Előzmény: diagnet (40173)
diagnet 2009. nov. 7. Creative Commons License 40173
Úgy,hogy ha felhúzok a pincéből a lakásba vezetéket ami megszakítja a gázkazán motor áramkört mikor megy a vegyes szivattyuja.
De amúgy is idegesítő, hogy éjfélkor bekapcsolja a kazánt fél percre.
Előzmény: cucu (40172)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40172
Miért, úgy ki lehetne iktatni?
Előzmény: diagnet (40171)
diagnet 2009. nov. 7. Creative Commons License 40171
Üdv! Nem tudja valaki hogyan lehetne kiiktatni a computherm Q7 RF-ből a szivattyuvédő funkciót?
24 óránként elindítja ha kell ha nem.
Már vegyes kazán is van a rendszerben és nem akarok 2 szál vezeték miatt falakat fúrni .
Előzmény: enginer (40170)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40170
:D
Előzmény: cucu (40169)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40169
Hűvös van hozzá... Homokozni melegben lehet...:)
Előzmény: Vikusz1977 (40167)
NRZ 2009. nov. 7. Creative Commons License 40168
Hagyd a gyerekeket homokozni

Már Te is kezded? :)))
Előzmény: Vikusz1977 (40167)
Vikusz1977 2009. nov. 7. Creative Commons License 40167
Hagyd a gyerekeket homokozni
Előzmény: cucu (40165)
Pitylogós 2009. nov. 7. Creative Commons License 40166
Előzmény: enginer (40164)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40165
Ez már fölösleges volt...
Előzmény: enginer (40164)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40164
"az a szép, hogy már nagyon szeretsz ...
midíg a gondolataidba legyek ..... hamá ennyire szeretsz"

Az a nóta jut eszembe rólad aminek az a címe, hogy "buzi e vagy" csak az előadó nem ugrik be hirtelen.
Előzmény: babarucu (40162)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40163
Ja! és még valami:

Az én apukám erősebb! és a szomszéd rendőrnek kutyája is van! :D
Előzmény: enginer (40161)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40162

nem az önéletrajzom csak egy részlet,amit pistabácsi mondott meg a sógora

csak, hogy midíg a gondolataidba legyek ha telefonálsz, tankolsz...stb hamá ennyire szeretsz

Előzmény: enginer (40161)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40161
Hajón még nem dolgoztam, de a szomszédom tengerész! :D

Szerintem Te sem tudod, hogy miért írtad ide az önéletrajzodat.

Előzmény: babarucu (40155)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40160

Na ugye... mindenre van megoldás.

Ezt még anno az oroszok találták fel Vietnamban a B52-esek ellen.

Az orosz radar bemérte a B52-est, csakhogy a B52-es meg bemérte, hogy honnan mérték be és leküldött egy rakétát.

Erre az oroszok területileg szétválasztották az észlelő és a végrehajtó állomást. Így a B52-es mindössze az észlelő állomást lőtte szét, de addigra az adatok eljutottak a végrehajtó állomásra, így aztán ő is le lett szedve.

Csak az észlelőt kellett pótolni...

Előzmény: Teaway (40159)
Teaway 2009. nov. 7. Creative Commons License 40159
"Kaloda" kész:)
Jobban mondva a gyár lehetővé tette, hogy a vevőegység reléstül a fal másik oldalára költözzön...így most olyan kussban van, hogy öröm hallani...illetve pont hogy nem hallani:)
Előzmény: cucu (39408)
Teaway 2009. nov. 7. Creative Commons License 40158
Ja, hát ha van vizesember és van célszerszám, akkor OK! Nekem egyik se volt.
Előzmény: Fabrik (39974)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40157
Tudom, hogy egyről beszélünk.
Előzmény: cucu (40156)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40156
Én azt nevezem kommunikációs problémának, amikor egyről beszélünk, mégis elbeszélünk egymás mellett.
Előzmény: enginer (40152)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40155

az a szép, hogy már nagyon szeretsz

de, hogy mindíg eszedbejussak

ha meglátsz egy hajót a dunán, mivel nem sok új van nagy eséllyel dolgoztam rajta

hűtés, fűtés tűzoltóvezeték...stb

ha veszel egy budafoki élesztőt lehet, de már új az üzem    ua+levegővezetékek

ha veszel a boltban margarint vagy olajat szvsz azóta nem újították fel rpalotán az üzemet részese vagyok

ha festessz akármit trilak csőrendszerek asszem héra üzem utána olajfestéküzem

kis sivatagi kitérő

a soroksárin ha még megvan a jaguár és hyundai szalon és szerviz

a jaguárszerviz összes radiátorát egyedül kellett bekötötnöm, a lábujjam is eltört a jó mesterem miatt egyszer említettem

sland fin szegélyfűtés kizárólagos szerelőbandája tagja voltam a név lehet nem jól írtam rég volt

Novotellel szemben a hegyen a szőke politikuscsaj apja kérója

ha van mobilod és 30as az ex vezér háza adiliget

rihter gyógyszergyár ha fáj a fejed

nyugati pu ha vonatra szálsz

és a legszebb mert autód az biztos van ha tankolsz benne van a kezem

mindíg gondohatsz rám

...stb még megkérdezem pitabácsit, meg a sógorát most nem jut eszükbe több

Előzmény: enginer (40154)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40154
"és volt idejük teflonozni + visszatekerni"

Hirtelen.

A többi hülyeségedet már nem keresem vissza.
Előzmény: babarucu (40153)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40153

de hogy viz sem jön belőle, meg vákumot sem szív a szivattyú az nem!

ilyet nem írtam:D

Előzmény: enginer (40152)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40152
"Ami itt a probléma, azt kommunikációs problémának mondjuk."

Szomszédom sogorának a nővére mesélte, hogy azt mondta neki a pistabácsi, hogy amikor kicsavarta a radiátorból a tekerentyűt, akkor 1 csepp viz sem folyt, mert papírok meg számitógépek is voltak mellete.

Azt hívjuk kommunikációs problémának amikor valaki ezt 8adikként előadja, kitekerve a történetet.

Valahogy így keletkeztek a népmesék, mondák, sárkányok. :D

Az, hogy, hogyha megfizetik, akkor nyomás alatt is kicserélem a végdugót a radiátorban, az létezik,
de hogy viz sem jön belőle, meg vákumot sem szív a szivattyú az nem!
Előzmény: cucu (40150)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40151

Igazából neked van igazad, kommunikációs probléma.

A képeken látszik a nyomásmérőn, az értékvesztés a szívott oldalon de ezt írtam.

Jól kikockáztad, értelmezted, ha az alsó pótszivattyú csapjait elzárjuk (megszüntetjük a kiskört ahol keringtet + feleslegesen) a nyomásmérő nem tud értéket mutatni ott olyan vákum keletkezik

A renszer 3 emelet + földszint + tetőtéri kb 500 literes tágulási tartály.

Az üzemi vezető szerint kb 2m3 víz van a rendszerben, hihető

Öntöttvas radiátorok többségben 1 db aluradal 1-2 dunaújvárosi acéllemez radiátor.

Csak szelepek vannak a radiátoroknál az előremenőbe a visszatérők hollandisak.

Az említett dugótörött radiátornál, könyvelési részleg rengeteg papír, sok számítógépalkatrész,  épp csak elférni az irodarészben és semmi se vizes. Tegnap késődélután még dolgoztak ott gőzerővel (hóvégi meló) ki se tudnának pakolni onnan.

A főnöksrác elmondása szerint, a tenyerét beszívta a vákum és volt idejük teflonozni + visszatekerni.  átlag 2,7m belmegasság + födém + 3m magasban az 500l víz felette

elhiszem, mert  szarráázott volna minden és az alatta lévő szinten is

A fűtést tegnap délben állította le a srác, a vizet mi engedtük le, pár óra volt.

Sajna tegnap a melónál már nem tudtam becsempészni a fényképezőt, ma az összes iroda zárva volt és a bizonságiőr a seggünkbe állt.

Csináltam telefonnal képeket még, de nem az enyémmel nincs se bluetootrajta, se adatkábel hozzá + szar lett.

Előzmény: cucu (40150)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40150

Neked van igazad!

Ami itt a probléma, azt kommunikációs problémának mondjuk.

Azt még el tudom képzelni, hogy vákum alakul ki egy szakaszon, de csak amikor megy a szivattyú, de azt, hogy kicsavarok egy radiátor záródugót és nem jön a víz, az biztosan nem emiatt van.

Előzmény: enginer (40147)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40149
"ha látnád nincs bekötve azon a képen még"

Most, hogy mondod, tényleg nincs bekötve. :D

Csak rápillantottam és nem gondoltam, hogy még létezik a funkció nélküli, a kapitalisták megtévesztésére beszerelt alkaltrészek alkalmazása. :D

"másnak ideírom egy zárt rendszernél az osztóról vannak lekötve a fűtéscsövek
a zárt tágulási a kazántól legközelebb nem kiiktatható vezetéken (nem lakás és többszintes)
+ biztonságiszelep szintén nem az osztóban

magyarul a képen csak az osztóba és osztóról kellene csöveket látni"

Na ez megint hülyeség!
Előzmény: babarucu (40141)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40148
Anyám neve irányitószámmal nem érdekel véletlenül? :D

Minden szarról van papírom, ami vízzel foglalkozik (ez eleve több iskola és több év) és mind1ikben dolgoztam/dolgozok is évekig.

Előzmény: babarucu (40136)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40147
Igazad van!

Tegnap óta azt is tudom, hogy az is természetes, ha a szivattyú megszívja a légtelenitőt, meg ma azt is megtudtam, hogy léteznek vákumos fűtési rendszerek, amiknek a vákum ellenére az sem okoz gondot, ha kinyitom a rendszert, mert maradt benne a 1,5bar nyomás.
Bár annak még utána kelllene olvasnom, hogy minusz vagy plusz ez a 1,5bar, mert nekem ez még nem világos, hogy amikor kinyitják a radiátort, akkor víz sem folyik, de vákumot sem szív a szivattyú, minden megy tovább.
Előzmény: cucu (40145)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40146
Amiket én láttam "korszerűbb" konvektorokat, azok már csak kapcsolgatnak, de nem vagyok a konvektorok szakértője.
Előzmény: sjohn (40139)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40145
Az, hogy "ne lehessen" meg az, hogy mi van, az két dolog.
Előzmény: enginer (40144)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40144
Ne fokozd már Te is a hülyeséget!

Pont az a lényeg, hogy a szivattyú meg a tágulási között egy pillanatra se lehessen "vákum", mert különben ....

Előzmény: cucu (40138)
HegyenVolgyon 2009. nov. 7. Creative Commons License 40143
Ha nem hagyjátok abba, megmondalak titeket!:-)
Akár vehetitek komolyan is.
Rendben, hogy nyűgös az ember a xar idő miatt, de azért ez már sok.
Előzmény: enginer (40137)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40142

gyorsan akartam írni de igazolsz, hogy mint nem szerelő érted amit írtam

mást is csinálok írás közben bocs ha nem érteni, + a lányim néha belenyúlnak a billentyűzetbe

Előzmény: cucu (40138)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40141

ha látnád nincs bekötve azon a képen még, gondoltam te úgyis olyan okosvagy ezt látod

namindegy, a komment másoknak szólt neked a csövek alapján látnod kellene, hogy nyitott a rendszer

másnak ideírom egy zárt rendszernél az osztóról vannak lekötve a fűtéscsövek

a zárt tágulási a kazántól legközelebb nem kiiktatható vezetéken (nem lakás és többszintes)

+ biztonságiszelep szintén nem az osztóban

magyarul a képen csak az osztóba és osztóról kellene csöveket látni

szvsz a vak is látja kicsit több a cső

Előzmény: enginer (40137)
sjohn 2009. nov. 7. Creative Commons License 40140
Tévedsz , a gyerekek roppant leleményesek:))
Előzmény: enginer (40131)
sjohn 2009. nov. 7. Creative Commons License 40139
"A régi konvektorok még tudtak modulálni "

Miért a mostaniak már nem tudnak?
Előzmény: enginer (40128)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40138

Ezt úgy mondják, hogy "pongyolán" fogalmaz, de azért lehet érteni, már annak, aki ért hozzá.

Nyilván arra a kis szakaszra érti a vákumot, ami a kiegyenlítő tartály és a keringető szivattyú között van.

Előzmény: enginer (40135)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40137
Okoska!
Nyitott rendszer mi?

Aztán akkor mi a tökömnek van zárt tágulási a kazán mellet az 1. képen?
Előzmény: babarucu (40129)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40136

csak annyit kérdezek melyik iskolába jártál és melyik évben

nem a hsz miatt csak amú érdekel

Előzmény: enginer (40135)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40135
"vákumba megy a rendszer"

Anyám borogass!

Legfeljebb a Te agyad mehet vákumba, amikor ilyeneket írogatsz. :)

babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40134

nem vagyok idges, szívesen elvinnélek ebbe az irodaépületbe és megmutatnám élőbe miről írogattam

látom szarul írtam bocs,  de te mint főokos megérted ígyis

Előzmény: enginer (40133)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40133
Ideges vagy, hogy ilyen érthetetlenül írsz, okoska?
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40132

első kép tágulási vezeték 5/4"

2. kép túlfolyó 2"

ami cső itt látszik a képeken a 1/2" légtelenítőcső kivételével mind megtalálható az előző hsz első kazánházi képein

a tág tart kb 0,5m3 ez a 4. szint

az említett öntvény radiátor balos végdugó törés egy szintel lejjebb történt tmk-s szerelők megpróbálták megszüntetni a hibát, és a letört végdugónál üzemelő rendszernél nem folyt a víz

nem én találtam ki a főnöksrác mondta speckó nem láttam de elhiszem, merta kolegámnak csak annyit mondott meg kellene tömíteni nekik csak teflonjuk volt

kolegám kihaljtotta darabokban a végdugót, leeresztett rendszernél

a menet kétdarabban teflonnal

körülötte kb 1-2m3 papír és x db számítógép és tartozékai és minden száraz 

enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40131
Jajj már!

Te is tudod, hogy azt a "termoelemet" nem tudja letörni a gyerek, mert az az égéstérben van. :D
Előzmény: sjohn (40124)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40130
Ne tarsd vissza! (hagy kacagjunk!)
Előzmény: Émile (40127)
babarucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40129

csak neked okoska a képek te ezt úgyis érted

azé másoknaka képek szarok, mert igazából nem fényképezhettem volna az üzem területén

szval az első kép a hőközpontban a nyomásmérő a szívott oldalon van 1 bart mutat

a 2. kép a szivattyú beindul és az első képen látszik van egy könnyítése a víznek az alsó sziv csapjai nyitva vannak ott is forog a víz feleslegesen

ha elzárom az alsó csapot akkur 0,x vákumba megy a rendszer

a 3. és 4. kép a tágulási az első cső a biztonsági a kazántól nincs rákötve semmi5/4"

a kettő 1/2" légtelenítő vezeték csapokkal működtetve kézzel

a tart túlsó vége 2" cső ami kimegy a tetőre ha nagy obb a gond

a tart kb 15m magasságba van

Előzmény: enginer (40113)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40128
Nem hülyeség amit írsz.

Valóban ez a megoldás, lemezkonvektoroknál pattogás ellen. :D

A régi konvektorok még tudtak modulálni és nem csak ki-be kapcsolgattak, ezeknél még a maximum teljesitményt is belehetett állitani.

Képesek voltak hangtalanul és akár -50% fogyasztással üzemelni, mint a mostaniak.
Előzmény: cucu (40122)
Émile 2009. nov. 7. Creative Commons License 40127
  Igen, tele vagyok ötletekkel  !!
Előzmény: enginer (40115)
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40125

Gondolkodtam rajta, hogy melyiket írjam, annyira régen volt. (20 éve)

Mivel egy járni tanuló gyerek számára csak a termosztát érhető el, mert ez a konvektor hátulján, kívül van elhelyezve, ezért igen, arra gondoltam. Köszi a figyelmet!

Előzmény: sjohn (40124)
sjohn 2009. nov. 7. Creative Commons License 40124
Ha a gyereked letörte a "termoelemet" , akkor ott fagyhalál esete forgott fenn , mert törött termoelemmel , még a Te konvektorod sem indul , hacsak ki nem heréled a mágnest is.
Amire Te célzol , az alighanem a termosztát , ugye?
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40123
pukával = puskával
cucu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40122

Szívás. Nekünk olyan volt a régi lakásban, mintha pukával lőnének, akkorákat szólt amikor kezdett fűteni. Állítólag feszül a kivezető csöve, nincsenek egyenletesen meghúzva rajta a rögzítő csavarok.

Én azt csináltam, persze nem ez a magoldás, csak a gyerekem letörte hátul a termoelemet és ez adta az ötletet, szóval nem cseréltem ki rajta, hanem levettem minimálisra a lángot és szép egyenletes meleget tudtam így elérni. Úgy működött mint egy falifűtő. Csak az ajtaját lezártam, hogy ne lehessen véletlenül felcsavarni. Így működött hosszú évekig. Jobb volt, mintha állandóan ki-be kapcsolgatott volna.

Előzmény: czapu (40104)
czapu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40121
Szigetelés megoldva.
-10 fokba azért illik füteni.

Előzmény: Émile (40114)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40120
kattog vagy pattog?
Előzmény: czapu (40119)
czapu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40119
Lemez a régi és az új is.
Előzmény: Törölt nick (40105)
Blue_Sky_007 2009. nov. 7. Creative Commons License 40118
Eladtam alkatrésznek.
Előzmény: Teaway (40117)
Teaway 2009. nov. 7. Creative Commons License 40117
És mi lett a CM51-gyel? Kihajítottad?
Előzmény: Blue_Sky_007 (40027)
Blue_Sky_007 2009. nov. 7. Creative Commons License 40116

Első nap után a mutatott értéke 7-8w körül mozog az Alpha2-nek. Az 1 colos európa visszacsapó rugóstul ott van utána.

1 hét múlva kiderül mire stabilizálódik. De még mindig jobb, mint a Wilo 85W-os fogyasztása eddig.

Előzmény: babarucu (40021)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40115
"Éjszakára kikapcsoljátok és kész."

Vagy elmennek szállodába aludni. :D

Sok ilyen okosságot tudsz még ajánlani?
Előzmény: Émile (40114)
Émile 2009. nov. 7. Creative Commons License 40114

Éjszakára kikapcsoljátok és kész.

Ha már ott vannak azok az új konvektorok, ezután inkább a hőszigeteléssel foglalkozz !

Előzmény: czapu (40104)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40113
Te bőven minuszban vagy tartályilag. :D

Ha nem idegesit a csöpögés, akkor szerintem maradhat így is, mert egy nagyobb tágulási nem olcsó dolog. Kb. 2-300 év alatt csöpög el annyi vized, mint amennyibe egy nagyobb tágulási kerül. :D
Vezesd bele (ha tudod) a lefolyóba és akkor nem kell vödrözni.

A fűtési oldalad ingadozásának elvileg semmi köze sem lehet a bojler tágulásiához, bár amióta itt olvastam vákuumos nyitott fűtési rendszerről, amiből 1,5bar nyomás ellenére sem folyik a víz, ha kinyitják a radiátor végét, meg az is törvényszerű, hogy a szivattyú megszívja a légtelenitőt és ez egyesek szerint így kell, hogy legyen, én már semmin sem lepődök meg. :D

Viccet félretéve:

Fűtés körben van külön tágulási tartályod, vagy csak az ami a készülékben van?

Ha csak a készülékben van, akkor ha van elzáró a készüléknél, akkor azt elzárod (előremenő, visszatérő).
A készülék biztonsági szelepén leereszted a készülékből a nyomást.
Ha nem tudod külön elzárni a rendszertől a készüléket, akkor sajnos az egész rendszerből le kell engedni a nyomást.
Nem ismerem az elrendezésedet, de elég az is, hogy a készülék biztonsági szelepét addíg nyitvahagyod, amíg a nyomás 0-ra esik.
Nem kell a radiátorokból is leengedni az összes vizet!

Fogsz egy biciklis nyomásmérőt és megméred mekkora nyomás van a tágulásiban.
Ha kell, akkor pumpálsz bele, hogy 1,5bar legyen.
Visszatöltöd a rendszert 2bar-ra.
Tudom, hogy babarucu mester szerint "az 1,8 az ksok alapnak", de én ezt az értéket nem a boltban hallottam, hanem tapasztalatból ajánlom, mert kb. ez az az érték amikor a radiátor szelepek okozta zaj megszűnik.

Ne ijedj meg, hogy napokig vagy akár 1-2 hétig utána kell töltögetned, mert eltart egy darabig amíg légtelenedik a rendszer.

Viszont ha 2 hét után is 1-2 tizednél többet ingadozik a nyomásod, akkor még egy tágulásit kell épiteni a rendszerbe, mert a kazánba épitett kevés.
Előzmény: 32nazak (40100)
Törölt nick 2009. nov. 7. Creative Commons License 40112
VAgy ha eleve alacsony a kezdő nyomás a tartályban akkor egy idő után drasztikusan emelkedni fog ... ;)
Előzmény: enginer (40108)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40111
20%-al kevesebbnek, mint ami a rendszerben van.

Ha azt vesszük, hogy általában gyárilag 1,5bar-ra nyomják a tartályt, akkor a rendszerben (+20%) minimum1,85bar nyomásnak kell lennie hidegen és akkor nem ingadozik.

Úgy, mint Teaway-nél.
Előzmény: Lacivill (40110)
Lacivill 2009. nov. 7. Creative Commons License 40110
Köszi, akkor utánanézek a beépitett tágulásinak. Abban mekkora nyomásnak kell lenni?
Előzmény: enginer (40108)
Teaway 2009. nov. 7. Creative Commons License 40109
60-nál 1,9 és 2 között van.
Előzmény: Teaway (40099)
enginer 2009. nov. 7. Creative Commons License 40108
Esetleg, akkor van ekkora nyomás ingadozás, ha alulméretezett, vagy nincs tágulási tartályod, vagy ha eleve alacsony az induló nyomásod.

Maradjunk annyiban, hogy egy jól kivitelezett és jól beállitott rendszerben nem vagy csak max. 1-2 tizedet ingadozik a nyomás.

"Lejjebb kéne engedni a nyomást"

Pont, hogy feljebb kell emelni a nyomást a rendszerben és akkor nem fog ennyire ingadozni.
Előzmény: Lacivill (40101)
Lacivill 2009. nov. 7. Creative Commons License 40107

Nem szakkkönyvben olvastam, s enem szakmám. Se sok helyen dolgoztam, és figyeltem. Valószinű sok függ azon is, hogy milyen rendszer van, mennyi viz van benne hőcserélő stb.

Nálam sima radiátoros fütés van, és itt igaz a kb. 2* szorzó

Előzmény: 32nazak (40103)
Törölt nick 2009. nov. 7. Creative Commons License 40106
Kiengeded a nyomást a rendszerből felnyomod a tartályt 1.5 bárra majd vissza a viz rá.
Előzmény: tasco (40093)
czapu 2009. nov. 7. Creative Commons License 40104
Kicseréltük a régi konvektorokat, F8.5 kb. 25 évesek, újabbakra és azóta éjszakára kikapcsoljuk, mert annyira kattog, hogy nem lehet aludni tőlük.
Mi a fenét csináljunk velük? Már ott tartok, hogy visszarakom a 26 éveseket mert azok nem kattogtak ennyire.
Köszönöm.
32nazak 2009. nov. 6. Creative Commons License 40103
Hmmm, biztos az a "minimum 2szeres"?
Mert most nekem az van, 2-szeres. Most amikor rossz.
Amikor "jó" volt akkor mondjuk max 1,5-szerese rémlik.
Ha ~2 Bar volt 22-23 fokosan, akkor sem érte el a 3 Bart 60 fokon.
Ha meg ~1-1,2 Bar volt 22-23 fokosan, akkor 2 Bar alatt maradt 60 fokon.

Lehet, hogy most jó és eddig volt rossz? ;)
Teaway 2009. nov. 6. Creative Commons License 40102
Még sosem fújt le. 2.5 bar-os.
Lacivill 2009. nov. 6. Creative Commons License 40101

Zárt rendszernél minimum 2szeres különbség van a 20-és 60 fokos viznél.  Lejjebb kéne engedni a nyomást, mert a biztonsági szeleped le fog fujni, és az nem jó. Vagy a müszered rossz.

Előzmény: Teaway (40099)
32nazak 2009. nov. 6. Creative Commons License 40100
Köszi enginer,

Na, valami ilyesmit vártam :(
Közben megnéztem és hivatalosan 63 literes (kérdés, hogy a benne rejlő cseppkőbarlang mennyit foglal el ebből ;) úgyhogy legalább 7 deci pluszban vagyok, ennek ellenére talán 1-2 deci mehet el. A vödörben egy hét után sincs egy-két liternél több.
Másik láma (vagy lusta) kérdésem, hogy fölmegy a kazán majd 3 Bar-ra is, ha a nyugalmi nyomása 1-1,5 Bar között van. Lehet-e a fenti tágulási tartálynak ehhez köze?

Hab a tortán, hogy pár nap alatt le is megy 0 Bar-ra és fütésnél van már csak 1-2 Bar között a rendszernyomás. Úgy tűnik hogy bő 1,5 Bar-t tágul, amig el nem megy valahol.
Finoman utánatöltök kétnaponta, saccolva egy-két decit maximum.

Ugye nem a víz összenyomható, hanem a levegő. Már az összes kazánt lelégtelenítettem alulról felfelé haladva, kétszer is. Semmi válozás - nem is volt bennük levegő egy csepp sem.

Hol lehet a kutya elásva?
A kazán biztonsági szelepét megrángattam, jött is kevéske kosz a vízzel. Na azóta, mintha könnyes lenne, nem folyik, nem csöpög, de mintha nem lenne már száraz. :(

A víz valahol eltünik, meg a nyomás is a rendszerből, de aztán szép nagyot tágul.
Mindig is volt ez a bajom, de nem ennyire :(((
Bárki?
Bármi?
Köszönöm!
Előzmény: enginer (40088)
Teaway 2009. nov. 6. Creative Commons License 40099
20-60.
Most épp 22 fokos a víz és 1,85 bar a nyomás. Majd megnézem 60-nál is.
Előzmény: Lacivill (40098)
Lacivill 2009. nov. 6. Creative Commons License 40098
hány fokon?
Előzmény: Teaway (40097)
Teaway 2009. nov. 6. Creative Commons License 40097
Nem.
Nekem évek óta 2 bar, de nem csökken.
babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40096

ha méglejjeb esik és nem látod nyomát nézd meg a tádulásid leeresztett 0 fűtővíznyomásnál mennyi van benne levegőnyomás

szvsz az 1,8 az ksok alapnak

babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40095

kidolgozta a levegőt, kicsi a tágulási tartályod, egyszer nagyobb hőmérsékletre fűtötted a rendszert és a nagyobb tágulás elcsöpögött a biztonságin...stb

sok a lehetőség

babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40094
nyitott rendszernél (lefedett fazék) 100liter víz forrásponton egészen pontosan 104,3l lesz
tasco 2009. nov. 6. Creative Commons License 40093
Érdeklődni szeretnék hogy feltöltöttem a zárt rendszeremet 1.8 bar nyomásra de kb 60 nap után már csak 1,4 bar.Ez normális?
babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40092

hát te nem tudod abbahagyni a véleményed védelmét és mások szavai kiforgatását, kioktatását, mások lekezelését

gondolom te nem jársz boltba neked helybe viszik a cuccokat és nem szoktál beszélgetni a kolegákkal mert konkurencia, had szívjon más ha te tudod a megoldást akkoris

most jöttem az irodaházból a főnök épp azt magyarázta, hogy csöpögött egy oszlopos öntöttvasradiátor végdugója

megpróbáltak ráhúzni és közben beletörték (bal menetes oldal)

az épület 4 szintes és ez a 2. szinten volt mi történt semmi mert a szivattyú akkora vákummal szív egy csepp víz se jött ki

az épület 20m körüli ha nem megy a szivattyú akkor a kazánnál 1,5bar a nyomás

a rendszer nyitott

szval az autmata légtelenítőt nyitott rendszernél simán megszívja a szivattyú oszt ennyi

Előzmény: enginer (40080)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40091
"Mi nem világos a rajzon?"

Bojler körbe mi a tökömnek kell visszacsapó? Az egy külön kör, de a nyitottba, ahol 2 szivattyú van oda meg nem raktál. :D
És remélem, hogy csak a rajz hibás és a valóságban nem a szivó ágban van!
Hőcserélő szekunder oldalán hibás a visszatérő.

Nyitott rendszerbe mi a xarnak még 1 zárt tágulási is? (sok felesleges pénzed van?)

Azt sem nagyon értem, hogy a pufferból miért keverőszelepen keresztűl veszed ki a vizet a radiátoroknak?
Az elöbb padlófűtést is írkáltál, de a rajzon ennek semmi nyoma!

A rajzod alapján nálad is rossz, szívott rendszer van és van egy olyan tippem, hogy nem a légtelenitőn szivja a "levegőt" hanem magasabb hőmérséklet és a nyomásesés miatt bekövetkező kavitáció okozza nálad a gondot.
Előzmény: dpek (40087)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40090
Előzmény: dpek (40083)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40089
Csak 1 példa:

VRC 630s 219 800 Ft + ÁFA
meg az apróságok hozzá, hogy hozza amit tud,
az úgy még igényektől függően párszázezer. :D

De egy igazi csak padlófűtés vezérlő is 100e-től indul és a keverőszelepek, motorok hozzá külön pénz.
Előzmény: HegyenVolgyon (40070)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40088
4…100 oC között a hőtágulás átlagértéke 4,3%,
de inkább 10% a tágulási mérete HMV-nél.

62*4,3%=2,666 l
62*10%=6,2 l
Előzmény: 32nazak (40086)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40087
Na eddíg az már világos, hogy nem tuti a rendszer, mert le tud levegősödni.
Mi nem világos a rajzon?
És mi lenne a helyes bekötés, hogy megmaradjon a mostani komfort.
pl, hogy begyújtás után rögtön fűtse a bojlert és a radiátorokat, és ne először csak a puffert?
Továbbá, a tűz leégése után a kazánban ne keringjen a víz, még kiszívja a pufferből a hőt.
Sokat agyaltam rajt, de ennél jobb bekötést nem tudtam kisütni.
És ha nem lenne légtelenítő, jó lenne a rendszer?
Vagy mitől szívott, és mitől nem lesz az?
Köszi előre is a segítséget.
Mivel nem vagyok szaki, így bárkitől elfogadok építő javaslatot.
Előzmény: enginer (40085)
32nazak 2009. nov. 6. Creative Commons License 40086
Sziasztok,
Ne haragudjatok, hogy közbeékelődök...
Hadd kérdezzem meg még egyszer:

Mit jelentene egy "jól méretezett" tágulási tartály melegvízhez?
(Vaillant CK70-es tárolóhoz - 62? liter és 45°C tárolóhőmérséklet)

Jelenleg 2 literes Zilmet van fent, ami azóta ereszti a vizet, hogy beraktam a visszacsapót a tároló alá.

Köszönöm, bárkinek is!
Előzmény: enginer (40084)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40085
"Meg inkább csak nagy fokozaton jelentkezett.
akkor vettem még észre, mikor 80 fok körül volt az előremenő,"

Ez egy hibásan kivitelezett szívott rendszer kavitáló szivattyújának tipikus jele, aminek nem a légtelenitő elzárása a megoldása.

(Rajzodat nézegetem, de nekem itt valami nem stimmel.)
Előzmény: dpek (40083)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40084
"ott döntöttem el, hogy babarucu a hitelesebb, amikor a lelevegősödés okaként az oxigéndiffúziót hoztad fel,"

Nem véletlenül említettem az oxigéndiffúziót!
Nem is véletlenül ajánlottam, hogy olvass utána, mert nyitott rendszernél pont ez játszódik le, csak nem a csöveken keresztül.

"erre ő lereagálta,hogy a lelevegősödés nem egyenlő az oxidációval,"

Hanem?
Ha állandóan friss oxigén kerül a rendszeredbe, akkor nem fog rozsdásodni? :D

"mert az oxigéndiffúzió szerintem sem egyenlő a lyukas csővel..."

Még 1X ajánlom, hogy olvass utána az oxigéndiffúzió témának és egyből rájössz, hogy miért és hogyan kapja a nyitott rendszer állandóan a friss oxigént!
Előzmény: HegyenVolgyon (40064)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40083
Hú most már végképp összezavarodtam, pedig azt hittem kezdem érteni.
A tágulásiba(egy 120L-es bojler félbevágva), kb. 40L víz van, ami a kazán előremenőjére van kötve közvetlen, hogy tud levegőt szívni, ha a becsatlakozó csonk felett 40-50cm víz áll?
Csináltam egy valós bekötési rajzot.
Ez alapján már remélem érthető, és látszik hogy mi nem jó.
Ezek szerint ennyire el lenne rontva a rendszer?
Pedig működik szépen, csak az elején nehézkes volt a légtelenítés.
Meg inkább csak nagy fokozaton jelentkezett.
akkor vettem még észre, mikor 80 fok körül volt az előremenő, és a keverőszelep visszakevert a hidegből, na akkor lehetett hallani hogy kicsit belevegősödik.

enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40082
Azt nem tudom nálad hogyan van, de, ha megtudja szívni a légtelenitőt, akkor ugyan ez a babarucu féle, hibás szívott rendszer van.

Előzmény: dpek (40081)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40081
Értem, de nálam nem teljesen így van.
Előzmény: enginer (40078)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40080
"boltban ahonnan beszerezzük a cuccokat ott is megosszuk a prolémás helyzetek egyszerű megoldását"

Én speciel nem egyszerűt, hanem jót szoktam csinálni, és nem a boltban szereztem a tudásomat. :D

"egy légtelenítő nem csak kiengedi a levegőt,
egyszerű engedjétek le a vizet a rendszeretekből nyitott aut légtelenítővel és érdekes módon elkezdi beszívni a levegőt
"

Ott már régen baj van, ha a légtelenitőnél üzem közben eltud tünni a víz annyira, hogy levegőt szívjon be!!
A rendszer leengedését hülye példának tartom, mert az nem üzemszerű.

"egy nyitott rendszernél a nyomás 0,x a szivattyúvákumot csinál a szívó (visszatérő) oldalon és máris beszíja a levegőt"

Megint csak azt tudom írni, hogy az olyan (akár nyitott) rendszer amelyiknél a szivattyú akkora vákumot szív a légtelenitőnél, hogy betudja szívni a levegőt az nagyon elvan baszva, vagy úgy is mondhatnám, hogy a kivitelező magasfokú szakmai tudatlanságára utal.

Nem boltban szerzett "tudás" alapján kivitelezett rendszer esetén, egyedül csak a nyitott tágulási tartályból juthat friss oxigénhez a rendszer, a légtelenitőkből semmiképpen!

Te egy hibás szívott rendszert szoktál kiépiteni és erre azt tanácsolod megoldásnak, hogy zárják el a légtelenitőt és közben a másikat faszkalapozod. :)
Előzmény: babarucu (40073)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40079
Igen, hihetetlen hogy mennyire egyszerű és takarékos, de az mellett nagyon komfortos is.
Szinte mindegy mikor gyújtok be, bent nem veszek észre semmi változást.
Ez egy csodakályha, ahogy az ismerős mondta, akinek nem rég csináltam ugyan ilyet 3 szintes radiátoros fűtéshez. Ugyan ezeket tudná elmondani.
Előzmény: HegyenVolgyon (40068)
enginer 2009. nov. 6. Creative Commons License 40078
Sajnos ez a hibás megoldás egyáltalán nem ritka. Régebben készült gravitációs fűtés tágulási tartálya gyakran az előremenő vezeték fölött kis magasságban, pl. a padlásfödémen került elhelyezésre. Bekötését az előremenő vezeték magas pontjáról oldották meg, ahol légtelenítési funkciót is ellát.
Ebbe a rendszerbe a rajzon látható módon beépített cirkó szivattyúja az előremenő vezetéket a tágulási tartály csatlakozási pontjáig (0 pont) nyomottá, onnan tovább az egész rendszert szívottá teszi.
A tartály vízszintje és a mennyezet alatt szerelt előremenő csővezeték közötti kis magasságkülönbség miatt az áramlási ellenállások kedvezőtlen alakulása esetében a cirkó szivattyúja az előremenő vezetékben kismértékű vákuumot idézhet elő – folyamatos légtelenítési problémákat okozva.

Meszlényi Zoltán

Előzmény: babarucu (40075)
babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40077

az ötrétegűekkel akkor van problem ha nem rendszerben használják

megvesznek egy jó csövet és egy szar ocso idomot vagy fordítva

a csövek között  van külömbség 0,2-es vagy ,4-es alu

átlapolva vagy össze"érintve" hegesztik lézerrel

a térhálósítás vegyszerrel vagy ionbombázással ... stb módon történkik

babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40076

az ötrétegű csöveket azé találták ki mert a többi anyag szellőzik mint a ház és bejut az oxigén a cső falán keresztül így a fűtővíz állandóan kap oxigént és belülről kirohad sok év alatt

az ötrétegű cső térhálósított  x y eljárással a szerkezete miatt nem szellőzik ezért nem rohad ki

persze ennél sokkal bonyolultabb, a lényege ez

babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40075
nem csak én csinálom így, ez lemaradt
Előzmény: babarucu (40073)
babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40074

a problémma nem a tágulási rossz helye

az a gond, hogy a szivattyúd felett max 1 m-re ott van az aut légtelenítő

inas estemnél kb 15m re volt a légt és a kazán felett volt a tágulási

akárhova kötheted a tágulásit ha van biztonsági vezetéked a kazántól

szval lehet a viszatérőbe meg a kazántó legtávolabbi részben ha ott van csak helyed de csak biz vezeték beiktatásával

Előzmény: dpek (40066)
babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40073

Próbálok úgy fogalmazni ne úgy tűnjön mintha én így csinálnám, sokszor vagyunk a kolegákkal kisegítésben, alvállakozásban pl: szorít a határidő,

és a boltban ahonnan beszerezzük a cuccokat ott is megosszuk a prolémás helyzetek egyszerű megoldását

nem tetszett a stílus

(faszkalapozás ) nem véletlen

egy légtelenítő nem csak kiengedi a levegőt,

egyszerű engedjétek le a vizet a rendszeretekből nyitott aut légtelenítővel és érdekes módon elkezdi beszívni a levegőt

egy nyitott rendszernél a nyomás 0,x a szivattyúvákumot csinál a szívó (visszatérő) oldalon és máris beszíja a levegőt

a nyitott  tágulásit előremenőbe tesszük

pl: megforr a víz a kazánba miért kellene az egész rendszeren végigszaladnia a 100x fokos víznek mire kijutna a tágulásin és lelevegősödik az egész rendszer

minél közelebb van a kazánhoz annál jobb

egy radiátornak "mindegy", hogy mennyi víz van benne max nem fűt, hangosan kutyorog

egy kazánnak nagyonnemmindegy, hogy teli van e vízzel

gravitációs rendszerről nem is beszélve az előremenő ráesik a radiátorra a visszatérő lejt a kazánra

vagy alsóelosztású a fűtés alul mennek a csövek sok pl van

én a tapasztalatomat írtam le nem okoskodtam,leírtam mit kellene csinálni

kontra az úgy nem jó, miket írsz?...ja meg a smile jópofa vagyok

babarucu 2009. nov. 6. Creative Commons License 40072

ha jó a rendszered tömörsége akkor "semmi" baja nem lesz, a kazánnak nem tudom árt é de szvsz minél előbb csináld meg

Előzmény: Törölt nick (40071)
HegyenVolgyon 2009. nov. 6. Creative Commons License 40070
"És ugyan ezek a gyártók padlófűtéshez külön gyártanak normális vezérléseket is, bár azok nem ennyibe kerülnek és nem is prütty-prütty."

Itt mire gondoltál? Adj linket légyszives.
Előzmény: enginer (40047)
32nazak 2009. nov. 6. Creative Commons License 40069
Sziasztok,
Mit jelentene egy "jól méretezett" tágulási tartály melegvízhez, Vaillant CK70-es tárolóhoz (62? liter és 45°C tárolóhőmérséklet)
Jelenleg 2 literes Zilmet van fent, ami azóta ereszti a vizet, hogy beraktam a visszacsapót a tároló alá (tudom, tudom...)
HegyenVolgyon 2009. nov. 6. Creative Commons License 40068
Köszi a tapasztalatot. Te nagyon ügyes voltál azzal a tömegkályhával, érdemes volt megépíteni.
Előzmény: dpek (40067)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40067
A pf-el kapcsolatban nekem is van tapasztalatom.
Egy jól szigtelt házban tényleg nem lehet csak sima szobatermosztáttal komfortosan működtetni.
Erre találtam azt a megoldást, hogy egy kis hiszterézisű hőfokkapcsolóra kötöttem, és az érzékelőjét bedugtam az erre a célra kialakított padlóban lévő rézcsőbe.
Onnan kezdve a padló hőfoka 1 fokon belül ingadozott.
Sokkal komfortosabb lett.
Ennek hátránya, hogy nekem kellett szabályozni a hőfokot.
Azt úgy védtem ki, hogy párhuzamosan kötöttem egy szobatermosztáttal, és a padló termosztátot beállítottam egy melegebb téli kinti hőfokhoz tartozó padló hőfokra, és ha attól hidegebb volt, akkor a szobatermosztát még +-ba kért meleget, de a padlót soha nem hagyta kihűlni a pt. Még annyi, hogy a padló előremenőt levettem egy kisebb értékre, 35 fok, így még folyamatosabb volt a fűtés.
Ez tök jól működött, és komfortos is volt.
Ez volt a gázkazánnál, de mióta tömegkályhával fűtök, direktbe megy ősztől tavaszig folyamatosan.

Még annyi, hogy hőszigeteletlen nagyobb hőigényű háznál ha csak simán szobatermosztát vezérli, akkor se hűl ki, mert a nagy hőveszteség miatt hamarabb kapcsol a szt, és nincs ideje kihűlni a padlónak.
Ez csak az én tapasztalatom volt.
Az biztos, hogy a legideálisabb fűtés a kis teljesítményen folyamatos fűtés.
Padlónál, meg radiátornál is.
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40066
Akkor lehet rossz helyre van kötve a tágulási, és azért nem abból szív.
Előzmény: enginer (40050)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40065
Rátapintottál a lényegre.
Valóban így volt, hogy minden megállás után megtalálta a levegő a légtelenítőt.
Előzmény: babarucu (40048)
HegyenVolgyon 2009. nov. 6. Creative Commons License 40064
Elég gyerekes, amit műveltek. Mindkettőtöknek van egy stílusa, az biztos, bár a tiéd kicsit tenyérbemászóbb, mert lefikáztad a JÓL működő padlófűtésemet... :-)

A fűtésszereléshez (sem) értek, de ott döntöttem el, hogy babarucu a hitelesebb, amikor a lelevegősödés okaként az oxigéndiffúziót hoztad fel, erre ő lereagálta, hogy a lelevegősödés nem egyenlő az oxidációval, és akkor már nem tudtál mit írni, csak tovább sértegetni. Fejtsd már ki jobban, ha úgy gondolod, nincs igaza, mert az oxigéndiffúzió szerintem sem egyenlő a lyukas csővel...

Mellesleg minden sértődöttség nélkül, tényleg kíváncsian és alázattal a nagyobb tudás előtt örülnék, ha a jól működő padlófűtéssel kapcsolatban leírnád a tapasztalataidat, elképzeléseidet, és úgy általában a köztudomású dolgokat.
Előzmény: enginer (40060)
dpek 2009. nov. 6. Creative Commons License 40063
Kösz a segítséget.
Előzmény: enginer (40032)
Fabrik 2009. nov. 6. Creative Commons License 40062
Nekem majdnemhogy ilyet épített be Boattis a gépészeti helyiségembe, csak ott az van ráírva, hogy F és H, azaz fűtés vagy hűtés.
Előzmény: szirt (40029)
tituszi 2009. nov. 5. Creative Commons License 40061
Sziasztok!

Egy lakásválasztás témában készült online kérdőív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket. Pár perc alatt kitölthető, de nekem nagyon sokat segítene.

Előre is köszi mindenkinek!

Íme a link:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/245657168/
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40060
"nagy kivétel ha lehülyézek leugatok valakit a kb sok hszben"

Nem, Te csak faszkalapozol. :D

Előzmény: babarucu (40057)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40059
Neked még 1X külön (emlékezetből) leírom!!

22-es RÉZ gázidomot vagy 20-as (5rétegű) vagy 18-as gázos (hatlap) pofával nyomta.
Nem emléxem csak arra, hogy 1el kisebb pofával és a rézidomhátulján szép kis taréjt nyomott!
Ezt csak arra írtam, hogy már (ha jól emléxem) Te is tévesztettél PRESS pofát és van aki nem hajlandó kicserélni.

Viega, nem viega, de vannak olyan szakik akiknek a gép melllett ottvan az összes 5rétegü, meg az összes gázos pofa a kofferban és az alkalmazott képes összetéveszteni a pofákat (szerintem nehéz a méret, meg a hatlap és kerek miatt)
Előzmény: babarucu (40054)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40058
mivel te vagy az ász holnap megyek egy irodaházba lefényképezem a nyitott rendszer tágulási bekötését kiváncsi leszek mit írsz rá
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40057

nagy kivétel ha lehülyézek leugatok valakit a kb sok hszben

jajj a szmájlit mindig lefelejtem:))):(((:D és mostmá menő vagyok énis remélem

a hangsúly nem én indítottam így

Előzmény: enginer (40055)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40056

nekem meg olyan sejtésem van hogy okos faszkalap vagy aki csak kötözködni tud meg mások problémáit emlegetni mint saját tapasztalat

ha vennéd a fáradságot és megnéznéd a képet a wilo felett max 1m-re ott van a flamco aut légt 

a tüneteket meg ismerem

irogathatsz bármit dpek majd megírja ha elzárja a légtelenítőt mi történik

lefogadom pár nap és nem halja a légtelenítőt és a kutyorgást se a rendszerébe

Előzmény: enginer (40052)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40055
Najólvan!

És még Te próbálsz itt másokat lehülyézni/leugatni?
Előzmény: babarucu (40053)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40054

azt bizonyára tudod, hogy a viega + más gyártók csak a saját gépével és presspofájával engedi a rézzel szerelt gázrendszert évek óta

amivel találkoztál nem lehetett szerelési hiba csak engedély nélküli kontárhiba

Előzmény: enginer (40051)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40053

egy nyitott rendszernél a tágulásit a kazán fölé az előremenőbe teszik így megspórolják a bizt vezetéket

mivel a sziv az előremenőbe nyom rányom a tágulási vizére furcsa lenne ha megszívná

régi rendszereknél volt a pipa meg a légtelenítő vezeték amit csappal működtettek

az ötrétegű cső az igaz, hogy a természetes szellőzés miatti oxigéndiffúzió miatt jött divatba de ég és föld a lelevegősödés és a kirohadás

Előzmény: enginer (40050)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40052
"meg tudom mondani sőt okoskodni is tudok pl: a céges autó hibáiról rámutatok mi nem jó de megjavítani azt az autószerelő csinálja kb"

Nekem van egy olyan sejtésem, hogy az automata légtelenitőről is pont ennyi tudásod van,. mert különben nem írnád, hogy nyitott rendszernél megszívja a szivattyú. :(
Előzmény: babarucu (40049)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40051
"de nem tuják mi a külömbség th ph viega pofa között csak azt, hogy nem jó"

Ha rám célzol, akkor tévedsz, mert "tujom" melyik melyik.

A multkor is azt írtam, hogy nem emléxem már, hogy melyikkel és nem azt, hogy nem tujom melyikkel.
Nem mind1!
Előzmény: babarucu (40049)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40050
Nyitott rendszernél elöbb sziv a nyitott tágulásiból, mint az automata csöpp szelepén, hiába is okoskodsz.
De, ha esetleg neked lenne igazad (de nincs!:D) és inkább az automatát szivja meg, akkor az a rendszer nagyon elvan baszva, mert a tágulásinak pont az lenne a szerepe, hogy abból szívjon a szivattyú és nyitott rendszernél abból is fog, mert ott könnyebb neki!

"egy normális rendszer nem levegősödik le soha"

Akkor nyugodtan olvass utána, hogy miért is jöttek divatba az diffúziómentes csövek zárt rendszerekhez! :D
Előzmény: babarucu (40048)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40049

birom amikor okoskodnak készülékszerelők, villanyszerelők, programozók stb

de nem tuják mi a külömbség th ph viega pofa között csak azt, hogy nem jó

tudja milyen hibák vannak de megcsinálni kompletten azt már nem

meg tudom mondani sőt okoskodni is tudok pl: a céges autó hibáiról rámutatok mi nem jó de megjavítani azt az autószerelő csinálja kb

babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40048

nyitott rendszerről van szó és abba nem teszünk aut légtelenítőt , mert megszívja a szivattyú

a büdös életbe nem lesz jó akármit okoskodsz

ha elindul a szivattyú akkor beszívja a levegőt és nem tudja kidolgozni

ha leáll a szivattyú akkor megtalálja a levegő az autómatát és ez így megy minden nap amíg meg nem szünteted

egy normális rendszer nem levegősödik le soha max ha megdöglik egy szelep tömszelence vagy elmegy a levegő a tágulásiból, megforralod a vizet

Előzmény: enginer (40032)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40047
"És működik."

:D
Működik és jól működik között azért van különbség. :D

"mert a gyártók külön termosztát funkciókat alapoznak erre..."

És ugyan ezek a gyártók padlófűtéshez külön gyártanak normális vezérléseket is, bár azok nem ennyibe kerülnek és nem is prütty-prütty.

Szerintem az a probléma, hogy amíg van egy olyan réteg, aki képes kifizetni 1 használhatatlan termosztátért 20-50ezret, addíg a normális vezérlések ára nem fog lemenni normális árra, pedig szerintem azok sem kerülnének többe 10ezernél, ha az lenne az alap és sokan vásárolnák.!
Előzmény: HegyenVolgyon (40043)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40046

Ha a CM67-re kérdezel, az meg azért kell, mert a rendszer úgy van kialakítva, hogy ha a pufferből elfogyott a vegyes kazival termelt szufla, akkor indul a cirkó.

Kompromisszumot kell tudni kötni.

Előzmény: enginer (40040)
HegyenVolgyon 2009. nov. 5. Creative Commons License 40045
A többi résszel egyetértek, természetesen gyakrabban kapcsolgat, ilyen a természete a párhuzamosan integrálásnak, ez nem is kérdéses.
cucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40044
Ez egy sima légyre is igaz.
Előzmény: HegyenVolgyon (40043)
HegyenVolgyon 2009. nov. 5. Creative Commons License 40043
De ahhoz nézem, mert nálam azt kezeli.
És teljesen nyugodt vagyok, hidd el, de tudod az is köztudott, hogy a dongó (poszméh) repül, holott a tudomány szerint nem kéne tudnia repülni. Ez ilyen közhely féle izé, lehet, hogy nem mindeni ismeri :-)
Lényeg az, hogy bizony nálam termosztát vezérli a padlófűtést. És működik. És gondolom, vannak még egy néhányan így a világon, mert a gyártók külön termosztát funkciókat alapoznak erre...
Előzmény: enginer (40036)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40042

A termófejekre gondolsz?

Előzmény: enginer (40040)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40041

És még egy adalék. A kiskölyök szobájában van a termosztát, és ott nincs ezért termófej.

Ergo 85 fokot küldenék a gyerek játszószőnyege mellé. Nem szeretném ha hozzá nyúlna.

Előzmény: Blue_Sky_007 (40039)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40040
"De van kisgyerek, nem kockáztatok."

Jah, hogy azért.
Így már értem az ESBE-t, de akkor sem értem, hogy minek a termosztát a rendszerbe.
Előzmény: Blue_Sky_007 (40039)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40039

Mert nincs kedvem 85 fokos vizet engedni a rendszerbe. A vegyes ennyit állít elő. Hallottam arról, hogy a termófejek nem engednek melegebb vizet mint.....

De van kisgyerek, nem kockáztatok.

Előzmény: enginer (40038)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40038
ESBE- vel leszabályozod a radiátoros kört is meg termófejek is vannak utána?

Miaszarnak?

ESBE meg a prütty-prütty termosztát árából vettél volna inkább 1 alpha szivattyút, azt minden radiátorra termófejet, hamár van 1m3-es puffered.
Előzmény: Blue_Sky_007 (40037)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40037
Egy 1 m3-s pufferből nyomja be egy ESBE-vel leszabályozott 50-55 fokos vizet egy rézcsöves, általában 18-assal szerelve, 9 db lapradiátorra + 1 törölköző szárítósra amikből 6 db-on van termófej. Ahol a CM67 van ott nincs, és nem is lesz termófej. A többi hiányzó radiátorok (3 db) tavasszal megkapják a termófejeket.
Előzmény: enginer (40033)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40036
Ne padlófűtéshez nézzed, mert nagyon nem erre vannak kitalálva ezek a termosztátok.

Nyugogjál meg, hogy tisztán a radiátoros részt kapcsolgatva (mert ugye az köztudott, hogy padlófűtést nem kapcsolgatunk termosztáttal!!) sokkal gyakrabban kapcsolgat be egy okos termosztát, mint a bimetálos.
Előzmény: HegyenVolgyon (40030)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40035
Ja és persze, ha sokat megy és nem csak naponta 2x kapcsol be 20 percre, mert különben soha sem térül meg az ára.
Előzmény: enginer (40033)
Teaway 2009. nov. 5. Creative Commons License 40034
A Blue_Sky_007-féle linken a szabályozási módok vannak, és mindegyikből van még programozható is (időpontokhoz tartozó hőfokokok). Csak hogy ne legyen annyira egyszerű.
Előzmény: szirt (40005)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40033
Szerintem nem kell azt kivenni.

Milyen rendszerben van a szivattyú?

Igazából csak olyanba érdemes beépiteni, ahol állandóan változnak a tömegáramok. (Pl. sok termofejed van).
Előzmény: Blue_Sky_007 (40028)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40032
Igazából nem akartam beleszólni, mert látom, hogy már kioktattak. :D

De!

Zárt rendszernél, (ha alacsony a nyomás a rendszerben) akkor valóban az automata légtelenitőre kell gyanakodni, ha gyakran belevegősödik a rendszer, de akkor sem az a megoldás, hogy elzárom a légtelenitőt. :D

Nyitott rendszernél teljesen más játszódik le.

"Egy idő után mindíg kidolgozta, de pl szivattyú leállítás és újraindítás után mindíg levegős lett, ami idővel kitisztult."

Azt írod, hogy 80-85C-ra melegited a vizet.
Ilyenkor már szépen kezdi kiengedni magából a gázokat, amik vagy az automata légtelenitőn vagy a nyitott tartélyon távoznak a rendszerből ("ami idővel kitisztult").

Aztán amikor kihül vagy csak kezd hűlni a vized, akkor a nyitott tartályon keresztűl megint megszívja magát oxigénnel.
Előzmény: dpek (39934)
cucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40031

Hát ha csak két évszakunk van már? Végül is minek több.

Előzmény: szirt (40029)
HegyenVolgyon 2009. nov. 5. Creative Commons License 40030
Nálam annyit okozott a Rev24, Pl. a Berylhez képest, hogy nem naponta egyszer kapcsolt be a kazán 1-1,5 fok túllendüléssel (padlófűtés), hanem mondjuk 2-szer, 3-szor. :-) Gondolom, ha nem lenne bekapcsolva a self learning üzemmód, akkor csak simán arányosan integrálna, és többször kapcsolna a kazán. Így, ha 21-re van állítva, akkor 20,6-nál bakapcsol, 20,8-nél ki. Gondolom,még tanul, nemrég tettem fel.
Előzmény: enginer (40025)
szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 40029
"Évek óta ezt írkálom itt, de hiába! :("

Úgy érted, sokan ilyet szeretnének látni a falon? :)

Előzmény: enginer (40025)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40028
Mivel álló lehet csak a beszerelés, ezért ha az EUROPA szelep rugóját kiveszem, ezzel az ellenállást már kilőttem, a funkcióját meg ellátja nem?
Előzmény: enginer (40026)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40027
Én CM51-el kezdtem, az az akkori számításaim szerint az első évben behozta az árát, utána vacakolni kezdett, ezért lecseréltem egy CM67-re, amit azóta is nagy megelégedéssel használok. Ha ez is megadja magát (az előzőnek nekidőltem) akkor majd fejlesztek. Kérdeztem egy "hony" szakit, azt mondta a 67 utáni széria nem tud többet (program tekintetében) csak a desing meg a szolgáltatás más.
Előzmény: szirt (40023)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40026
Spórol az! :D

Ki-be kapcsolásnál lehetnek lengések, amik egy darabig megzavarhatják a szivattyút, de ilyen szivattyút eleve olyan rendszerbe éri meg beépiteni, amiben változnak a tömegáramok és sokat üzemel a szivattyú.

enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40025
"Látható tehát, hogy az egyszerű tekerős termosztáttal, illetve a hasonló működésű olcsó digitális termosztátokkal szemben az arányos-integráló szabályozási jellegű készülékek alkalmazása jelentős energiamegtakarítással jár. A hozzávetőlegesen 8-10-szeres ár egy fűtési szezon alatt megtérül. Igazoltuk tehát azt a feltételezést, hogy a szabályozás pontossága komoly hatással van a fűtési energiafelhasználásra és a jelenlegi árak mellett egyáltalán nem éri meg a szobatermosztáton spórolni."

Évek óta ezt írkálom itt, de hiába! :(

Ennél már csak az szebb, hogy ebben a topikban nem 1x és nem 1 ember javasolta már, hogy az öntanuló termosztátokban a ciklust úgy kell állitgatni, hogy ritkábban tudjon csak kapcsolgatni (lebutitani). :D
szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 40024
Ill. CM907
szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 40023
Na most elolvastam, érthetően ír a cikk, köszi a linket.
Nekem a középső variáció van (Honeywell CM905) - "Arányos-integráló szabályzó, mely az arányos integráló jelleget a kazán kapcsolgatásával végzi el".
Előzmény: Blue_Sky_007 (40001)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40022
Spórolni mindenképpen spórolok, csak max nem annyit. Sajna más opció nincs, mert vegyes rendszer.
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40021
szvsz a visszacsapó szeleptányér után olyan örvény keletkezik + az ellenállása+ rugó, hogy nem spórolsz egy ilyen szuper szivattyúval
Előzmény: Blue_Sky_007 (40019)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40020
 a rendszerünk kb egyforma liter méretű, nekem + vegyes kazán fűtésnél max 2-3 tizedet ment feljebb és kb 1 tizedet nyomott rajta a szivattyú
Előzmény: babarucu (40018)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40019
Sorry természetesen UTÁN, vagyis az áramlási irányban.
Előzmény: enginer (40017)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40018
Akkor kb  műanyagvödör méretű, az 18l-es ha piros reflex a kupakot leveszed az aljáról és ott a szelep
Előzmény: Törölt nick (40016)
enginer 2009. nov. 5. Creative Commons License 40017
Mit értessz azon, hogy "elött"?
Előzmény: Blue_Sky_007 (40015)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40015

Van-e valakinek az Alpha2 előtt rugós visszacsapó?

Mit gondoltok befolyásolja a működését?

Ront, vagy változtatja az autoadapt módot egy fix ellenállású pont a körben?

Úgy gondolom, mivel fix, ezért alkalmazkodik hozzá a szivattyú.

babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40014

a tágulásid valószínű nem működik tele van vízzel, ha szerencséd van elég a pumpálás

leereszted a nyomást a rendszerről, a tágulási alján a fűtővízbekötéssel ellentétes oldalon van egy fekete kupak estleg csak szelepsapka, alatta egy motoszelep, autószelep, felpumpálod min 1 barra

elvben 1,5 az átlagos feltöltés a piros reflex tágulásiknál

piros mutatóval ne foglalkozz azt elvileg a szerelőnek kellene beállítani a hideg nyomásfeltöltéshatárra amit neked kell figyelni, hogy alatta ne fűts napokig...

Előzmény: Törölt nick (39979)
babarucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40013
elvileg lehet, de én azóta nem próbálkoztam nyitvahagyott autómatával nyitott rendszernél
Előzmény: dpek (39976)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40012

Statikus nyomás: Abban az esetben, ha zárt rendszered van és mondjuk a cirkónak elő van írva 1 bár üzemi, mert az alatt nem megy, akkor a statikus nyomás 1 bár. Ha nyílt rendszered van és pl. a legmagasabb pont a kazántól mérve 5 méter akkor ha jól rémlik 0,5+0,2=0,7 bár.

Ha esetedben zárt rendszered van 1 bár statikus nyomással 70 liter vízzel 2,5 báros lefújóval (ez minden cirkóban van, de 2,5 és 3 a szabvány előfordulás) 60 fokos előremenővel nem igen értelmes számolni, maradjunk a 80 fokossal, akkor Neked:

min 19 literes tágulási az előfeszítés 1,49 bár minimum és 1,59 bár maximum.. Mindez 10 Celsius fokos feltöltő víznél. Érdemes digitális nyomásmérővel ellenőrizned a tágulásit, mert a sima obis kacatok csalnak de hatalmasat.

Ha tévednék kérem pontosítsatok.

Előzmény: Törölt nick (40003)
ZE 2009. nov. 5. Creative Commons License 40011
A relatív páratartalma valóban csökken, de attól, hogy melegebb, nem lesz benne kevesebb H2O :-))
Előzmény: cucu (40009)
B-road 2009. nov. 5. Creative Commons License 40010

Az igaz, hogyha egy 20fokos 75%-os szobát felmelegítesz 25-re akkor alacsonyabb lesz a relatív páratartalma. Ha ekkor kiteregeted a mosott ruhát, és a relatív páratartalom 25foknál is felmegy 75%-ra.

A relatív páratartalom azt mondja meg, hogy az adott hőmérsékleten, nyomáson hány százalék víz van a levegőben ahoz képest mintha telített lenne (azaz már fixen elkezdőzik a kicsapódás a levegő hőmérsékletével megegyező felületen is).

Előzmény: cucu (40009)
cucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40009

ha nem 20fokos, hanem 30 fokos 60%-os relatív páratartalmú levegő van, akkor az nem 12 fokon fog kicsapódni, mégpedig azért nem, mert a 30fokos 60%-os levegő durván több vízgőzt tartalmaz mint a 20fokos 60%-os.

Igen, de én úgy gondolom, hogy minél melegebb a levegő, annál kisebb a páratartalma.

Előzmény: B-road (40007)
dpek 2009. nov. 5. Creative Commons License 40008
Lehet elment az alőnyomás a tartályból, akkor is van ilyen.
Első körben a nyomást kell ellenőrizni a tartály szelepén.
Előzmény: Törölt nick (40003)
B-road 2009. nov. 5. Creative Commons License 40007

Nem azt jelenti a harmatpont, hogy az adott levegőből milyen hőmérsékleten kezdene el kicsapódni a pára? Azaz mikor éri el a páratartalom 100%-os telítettségét? Azaz akkor ott már elkezd kicsapódni a pára (harmat).

Ha van egy 20fokos szoba 60%-os páratartalommal, de az ablak üvegfelülete eléri a 12 fokot, akkor azon kicsapódik a pára.

Ha a páratartalom nem 60, hanem 80, akkor nyilván már hamaradd telítetté válik a levegő... ha nem 20fokos, hanem 30 fokos 60%-os relatív páratartalmú levegő van, akkor az nem 12 fokon fog kicsapódni, mégpedig azért nem, mert a 30fokos 60%-os levegő durván több vízgőzt tartalmaz mint a 20fokos 60%-os. (emiatt relatív a páratartalom).

Ja, és még a légköri nyomástól is függ (6000m-en később kezd (alacsonyabb hőmérsékleten) kicsapódni (párologni) a vízgőz, mint tengerszinten).

Lehet, hogy magyarországon nincsen akkora hőmérskleti differencia ami szükségessé tenné, hogy pl északon csak 1.5m alá lehet építeni a vízvezetéket a földbe, mert addig átfagy a télen, míg szegeden elég 60cm...

De különféle hőmérsékletű, páratartalmú levegővel megtöltött szobából már lehet egypár. Még ha a légnyomásban nem is nagyon különböznek, hacsak nem Szeged-Bánkút viszonylatban nem. :-)

Előzmény: cucu (40006)
cucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 40006
Nézd, úgy hangzott el oktatáson, hpogy magyarországon 13 C fok a harmatpont értéke. Természetesen lehet, sőt kell is cifrázni, de szerintem ezt empírikus úton állapították meg, akár csak a fagyhatárt.
Előzmény: topikolos (39991)
szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 40005

Kösz ezt a cikket majd kipihentem próbálom értelmezni. :)

Lehet egyszer én is rászánom magam, és két egymás után következő, időjárást tekintve egyformának tűnő napon megmérem (még hőmennyiségmérő is van a körben) hogy mi a jobb.

Előzmény: Blue_Sky_007 (40001)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40002

Amit a programozható termosztátok használatáról tudni lehet, az hogy sok tényezős a dolog.

Függ a lakás hőveszteségétől, a csökkentés idejétől, a hőfokkülönbségtől (kinti-benti) meg még ki tudja mitől.

Amikor én mértem számoltam, nekem akkor nem volt célszerű csökkentenem. De természetesen van racionális érv is, hiszen ha 2 napra elutazom akkor le lehet (kell ) venni a hőfokot.

Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 40001
Előzmény: szirt (39998)
demoklész 2009. nov. 5. Creative Commons License 40000
napkollektor előkészítéséhez milyen átmérőjű rézcsövet ajánlotok 160m2-es családi házhoz?
Valami normális csőhéj is kéne rá.

Egyelőre csak előkészítem, mert most még be tudom tenni a 12cm EPS alá.
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39999
Miért szerinted a Redbull szárnyakat ad? :-)
Előzmény: szirt (39998)
szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 39998

Azt hittem azért árulják, mert jó valamire. :)

Egyész nagy cégek - Honeywell,  Siemens, Eberle...

ÁTVERTEK! :)))

Előzmény: sjohn (39993)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39997
Gondolom a matematika, a statisztika mint tudomány ismerős lehet a probléma kezelésében.
Előzmény: sjohn (39995)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39996
Szerintem odaírtam, hogy átlaghőmérsékletet nézek időtávban.
Előzmény: sjohn (39995)
sjohn 2009. nov. 5. Creative Commons License 39995
És közben elintézed , hogy a külső hőmérséklet minden nap hajszál pontosan annyi legyen!
Különben meglehetősen fals eredményeket kapsz.
Előzmény: Blue_Sky_007 (39988)
topikolos 2009. nov. 5. Creative Commons License 39994
Előzmény: cucu (39986)
sjohn 2009. nov. 5. Creative Commons License 39993
Egyáltalán minek vetted?
Előbb kérdezni , utána pénzt szórni!:))
Előzmény: szirt (39981)
dpek 2009. nov. 5. Creative Commons License 39992
Ez így van ahogy mondod.
Nálam 38-as PT falon 10cm EPS van K=0,22.
Nagy tömegű padlófűtés+nagy(4t) tömegű tömegkályha(kazán), +egy nagy tömegű(3t) szintén tömegkályha a nappaliban. Ennek ellenére mindkét hideg kályha mindjárt az első 10kg-os begyújtásnál azonnal fűt.
És bármilyen hihetetlen, mindenféle elektronika meg termosztát nélkül, szivattyú ősz vége felé elindítva, tél végén leállítva.
Mégis egyformán mindenhol mindíg meleg van, a padló folyamatosan 23-26 fok közt van, a benti levegő meg mindenhol stabil 22-23fok.
Mindez napi 1 begyújtással 15kg-al, ami 2-2.5 óra alatt úgy ég le, hogy max huzattal full lángon ami a csövön kifér, kátrány és korom ismeretlen fogalom. Szép fehér minden.
Átlag füsthőfok 190fok.
Ez a mostani kinti 0-5 foknál van.
Ha melegebb van kevesebb, ha hidegebb, akkor max. 2x15kg 1 nap.
77m2 padló+ a hulladékhővel 37m2 garázs+kazánházat 15 fokon tartja.
Előzmény: halaloszto (39980)
topikolos 2009. nov. 5. Creative Commons License 39991
Ugyanmár. Annyi mindentől függ a páratartalom... attól meg nagyon a harmatpont.
Előzmény: cucu (39986)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39990

A tartájokat méretezni kell, és pontosan előfeszíteni.

Függ:

vízmennyiség

üzemi hőfok

lefújószelepek nyomása

induló statikus nyomás

induló (töltő) vízhőmérséklettől.

dpek 2009. nov. 5. Creative Commons License 39989
Kicsi a tartály.
De itt nem zárt rendszer van, és alapból üres a tartály is.
Ez a nyitott tartály elfagyása esetén egy biztonsági tartály, ahova tud tovább tágulni a víz. Ha kienged, ismét üres lesz.
Amúgy van nekem eladó használt 35L-es zárt tartályom 5000-ért.
Ennyiért vettem, úgy volt hogy zárt rendszert csinálok, de mégsem, és így megmaradt.
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39988

Meg a mérése is egyszerű. Fogod a termosztátot, beprogramozod, és egy-két héten keresztül írod az átlaghőmérsékletet és a napi gázfogyasztásodat. Majd fixre állítod, és ugyanezt megint. Összehasonlítod.

Az én házam kevesebben fogyaszt hőntartással.

Előzmény: Blue_Sky_007 (39985)
Lacivill 2009. nov. 5. Creative Commons License 39987

Attól függ mit vársz el tőle, ha alváskor alacsonyabb hőmérséklet kell akkor ne dobd ki. Ha fogyasztást szeretnél csak vele csökkenteni akkor lehet nem lesz jelentős az érték.

cucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 39986

Hazai viszonyok mellett.

Előzmény: topikolos (39978)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39985

Ezért igaz. Mivel nem hül le a lakás, nem is kell sok energia a visszafűtéséhez. :-)

Vagyis nyugodtan programozhatod a termosztátot.

A másiknál mivel kihül, a visszafűtés sokáig tart és nagy energia befektetés. Ott olcsóbb a hőntartás.

szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 39984
Még jó, hogy van manuális funkciója is, majd használom hőmérőnek, naptárnak és órának. :)
Előzmény: zbzbzb (39983)
zbzbzb 2009. nov. 5. Creative Commons License 39983
na, én is erre várok :)
Fabrik 2009. nov. 5. Creative Commons License 39982
Egy értelme van. Engem nagyon zavar a csöveken átmenő kazánzaj (nagyon csendes környéken lakom. Ha éjszakára leveszem a termosztátot, az nem kapcsol, de reggelre nem hűl ki a lakás, viszont van egy biztonság, hogy 19 alá nem megy a hőmérséklet.
szirt 2009. nov. 5. Creative Commons License 39981

Döntsétek már el, hogy dobjam ki a programozható termosztátot, vagy sem! :)

halaloszto 2009. nov. 5. Creative Commons License 39980
pont forditva van!!!!

ja a szigeteles passziv haz kozeli, akkor este hiaba tekered a termosztatot 22-rol 18-ra, reggelre 21-re hul csak le a lakas. ha valahol ertelmetlen a napon beluli valtoztatgatas, az pont a komoly szigetelesu hazaknal egyszeruen ertelmetlen.

vajk
Előzmény: Blue_Sky_007 (39975)
topikolos 2009. nov. 5. Creative Commons License 39978
Milyen páratartalomnál?
Előzmény: cucu (39977)
cucu 2009. nov. 5. Creative Commons License 39977

A harmatpont 13 C fok. 15-ig bátran le lehet menni.

Előzmény: HegyenVolgyon (39969)
dpek 2009. nov. 5. Creative Commons License 39976
Köszi, akkor én is ebbe a hibába estem.
De nyomóágba lehet?
Előzmény: babarucu (39953)
Blue_Sky_007 2009. nov. 5. Creative Commons License 39975

Valamikor régebben beleástam magam a ki-be kapcsolgatásos spórolásnak, vagyis a termosztáttal a nappali meg alvás meg a nem otthon lét alatti hőfokváltoztatás előnyeinek-hátrányainak. Még méregettem is otthon heteken keresztül.

Amire rájöttem (és olvastam róla számítási példákat is):

Ha a ház szigetelése jó (közel passzív ház) akkor lehet spórolni a kibe kapcsolgatásokkal. De ahol egy adott érték fölött van a hőveszteség, ott a hőfokon tartás az olcsóbb. Hol van ez az érték? Elfelejtettem.

Előzmény: HegyenVolgyon (39973)
Fabrik 2009. nov. 5. Creative Commons License 39974
Biztos jó falihoz is, de itt mindkét felén ki van alakítva a csap helye, csak lyuk nincs. Nekem is valami olyat habogtak, amit halaloszto írt le az előbb. Megkérdezem a vizesemet.
Előzmény: Teaway (39956)
HegyenVolgyon 2009. nov. 4. Creative Commons License 39973

Ha padlófűtésed is van, akkor ne tekergess, próbálj a szezonban egy komfortos hőmérsékletet stabilan tartani. Ez jót fog tenni szerintem a fogyasztásnak.

Előzmény: zbzbzb (39972)
zbzbzb 2009. nov. 4. Creative Commons License 39972
nem lehet kellemes!
azért sajnálom.
bízom benne, hogy én nem vagyok ennyire korlátolt. mi nem szarozunk, ha hideg van, akkor feltekerem a termosztátot és kész
Előzmény: babarucu (39970)
zbzbzb 2009. nov. 4. Creative Commons License 39971
köszi, megfogadom!

egyébként, a "nem fűtés" nem azt jelenti, hogy jéghideg a szoba, csak min.-ra levettem a radiátort, de feljebb teszem.
Előzmény: HegyenVolgyon (39969)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39970

a főállású kolegám nem fogadja meg az folyamatosan fűts tanácsot,csak akkor fűt normálisan ha jönnek hétvégén a gyerekei haza, péntek déltől vasárnap estig

szerencsétlen kazán zabál mint atom, mire felfűti a falakat addigra megint lekapcsolja egy hétig csak este gyújt be

már a bejáratnál megfagyok, hidegebb van bent mint kinn

kb két hétig volt "ideggyulladással" betegácsiba szvsz egyszerűen megfázott a dereka, egy rossz mozdulat elég volt, hogy úgymaradjon

a felesége ha beindul a fűtésszezon hetekig prüszköl és nem tudja mibaja

Előzmény: zbzbzb (39968)
HegyenVolgyon 2009. nov. 4. Creative Commons License 39969

Írta valaki az egyik topikban nemrég, hogy egy telet az egyik szobát nem fűtötték és le is penészedett. Fokozott a veszély, ha még magasabb a páratartalom, mert új a ház.

18-19 foknál ne engedd lentebb, mert ha eléri a harmatpontot, akkor jön a penész, aztán lehet újrafesteni ott.

Előzmény: zbzbzb (39968)
zbzbzb 2009. nov. 4. Creative Commons License 39968
igaz a ház új, de nem vizes, legalábbis nem annyira, mint a vállalkozós újépítésűek.
nem vállalkozó csinálta, hanem mi magunk, de igazi szakértőkkel és rendes szakmabeliekkel körbebástyázva - az építőiparban sok a kapcsolat, és tényleg zömében a jó szakik jöttek. persze azért itt is el lett rontva 1-2 dolog, de semmi komoly.

nem mondom, hogy nem vizes, mert ez nyilván nem igaz, de a lényeg, hogy közel sem annyira, mint más újak - "30-as falazó, polisztirol, szín köll rá, hagy' lássa a maca, milyen szép" aztán belülről még semmit se csináltak (láttam itt nem messze a saját szememmel).
na, az tényleg vizes és a büdös életbe nem is fog kiszáradni.

persze a kondenzációs is sokat fog a fogyasztáson.

vitát nem akarok indítani, viszont a tanácsodat lehet megfogadom, és egyenletesebben fűtök, megnézem a fogyasztást úgy.
Előzmény: babarucu (39966)
halaloszto 2009. nov. 4. Creative Commons License 39967
van hozza egy speci lukaszto. nem olcso. vizvezetekszerelonek van. fursz egy tizes lukat, ketoldalt rateszed a likasztot, es egy csavarral egymasba huzod oket, azok meg elvagjak a lemezt mint az irodai lyukaszto.

allitolag ikeban van olcson olyan, ami 3 lukat bir. a normalis az 10-20ezer.

vajk
Előzmény: Fabrik (39948)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39966

neked csumi új, vizes házad van az új szoba nálunk is hidegebb volt az elején de ez itong minimális kötőanyagvastagsággal

amúgymeg leírtad a kulcsszót egyharmad lakás fűtetlen, mint egy nyugdíjjas konvektoros öreglánynál

fűtsd az egész házat meglátod előbb utóbb kevesebb lesz a fogyasztásod,

neked sima kazánod van nekem kondenzációs ez is sokat dob

Előzmény: zbzbzb (39952)
zbzbzb 2009. nov. 4. Creative Commons License 39965
hát nem tudom tényleg, mert nekem ez az első házam.
továbbá a fűtéshez is annyit értek, mint disznó a zsebórához (azért igyexem utána olvasni, tanulni, de nem ez a szakmám).
nyilván minden egyes eset és minden rendszer más, plusz a felhasználók. én pl. tekergetem a fűtést, de mások azt mondják, hogy nem.
és még az előremenővel is lehet játszani...
hát szerintem jövő ilyenkorra se fogom kitapasztalni, hogy a legjobb a működés.

annyira meg nem vagyok őrült, hogy óránként nézegessem a gázmérőt (meg nem is érdekel, kint van, ott, ahol a hideg :) ).

az tuti, hogy a 3x akkora ház fűtése kerül 2/3 annyiba bármilyen támogatás nélkül, mint a korábbi panel.

és még a 3 m3-t is elhiszem neked :) de tényleg.
Előzmény: babarucu (39964)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39964

ha elhiszed hanem  leszarom, de így van

nekem mások 1 1,5m3 fogyasztásai hihetetlenek 150-200m2 en

babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39963

első kép kötélig a födémen tart az 5 cm es bálás izé kb a második kép fakockákig

a második kép kéménynél van a kb 4 m2 ahol lelátok a nádig

HegyenVolgyon 2009. nov. 4. Creative Commons License 39962
Vagy én tévedtem és csak a másik hozzászóló a társasházas? Mindjárt kiderül, hogy én kullogok :-)
Előzmény: babarucu (39959)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39961

elöl már leszigetelve szombat óta, és udvar felől az alsó koszoruig

Előzmény: HegyenVolgyon (39957)
HegyenVolgyon 2009. nov. 4. Creative Commons License 39960
Először én is pislogtam ám. De aztán vettem a fáradtságot... :-)
Előzmény: zbzbzb (39958)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39959

ariston classik 24kw-os kondenzációs kombi

nem tudom nem foglakozok vele csak minden hó elején amikor bemondjuk a fogyasztást

a fűtés állandóan 23 fokra van belőve éjjel nappal talán ez a kulcs nem kell délutánonként felfűtenem a kérót

a 15m2 30-as itong új szoba csak az 3m belm egyenlőre, kb 1,5 hete szigeteltem le kívül 7 cm eps el és kb 3 hete van felül 5 cm bálás gyapot nemtommelyik

kb 50m2 régi nádpadlós gerendás felett + kefnis födém feljáró kihagyással 4m2-en belátok a nádig

kb 15m2 felett gerendás betonos födém alulról lambéria izolittal szigtelve, fürdő gipszkarton és asszem 5cm eps akármi

az új tetőtér nincs az egész régi alapterulet felett és lelóg a házról a terasz felett

a főfalak helye miatt kacifántos a felső szint

tegnap dugaszoltam be a réseket de a nagy ablakoknál nem sikerült pont déli volt a mai erős szél

és az új szoba feletti 5cm szi szart se ér szvsz, a szomszéd kutyáit az galériaágyam mellett hallom meg az összes autót az utcábaan

és azt a kva ereszkiköpőt ami bazihangosan zörög

zbzbzb 2009. nov. 4. Creative Commons License 39958
:-)

ehe-ehe, így jár az egyszeri fórumozó, aki b@szik visszaolvasni...

asszem közelebb húzom a szomszéd házát, úgyis az északi falnál van :-)

bocsika, szégyenkezve elkullogtam
Előzmény: HegyenVolgyon (39957)
HegyenVolgyon 2009. nov. 4. Creative Commons License 39957
Társasház!
Teaway 2009. nov. 4. Creative Commons License 39956
Biztosan falicsaphoz készült:)
Úgy csináltam, hogy berajzoltam a kört (lyuk helyét) és körbefurkáltam a kerületén.
Előzmény: Fabrik (39948)
B-road 2009. nov. 4. Creative Commons License 39955

az egy dolog, hogy a kazannal mennyi a visszatero, az lehet, hogy mas radiatorban fordult vissza, es a hideg radiatoron meg alig kering.

Tobbszor elhangzott mar, hogy hogyan lehet beszabalyozni a rendszert, de nyilvan ez tul sok tenyzos dolog, hogy itt egzaktul le lehessen irni.

Amugymeg mi a baj? A szobaban hideg van? Nincs? Akkor? Lehet hogy tul nagy a radiator a szobaba, nem?

A radiatoron eloremeno, meg visszatero homersekletet kene megmerni. Abbol lehet holeadast szamolni.

Előzmény: zs76 (39945)
Blue_Sky_007 2009. nov. 4. Creative Commons License 39954
Legyen a Széna téren a Shell kútnál a sarkon. Ott van egy szerelvény bolt, szerintem nekik van.
Előzmény: blogger (39940)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39953

Nyitott rendszerbe nem teszünk aut légtelenítőt pont ez okok miatt,( tök mindegy mennyire van a szivattyútól megszívja) ha mégis, még nyugalmi állapotban elzárjuk a kis kupakkal

Tanuló koromban fél napot szenvedtem a légtelenítéssel egy házban, a mesterem megérkezett és persze azonnal észrevette a automata légtelenítőt a fürdőszobában

leült egy székre és mosolygott, kis naívan aszt hittem a csőradiátort nézegeti, oszt nekiált újságot olvasni, kezdett gyanús lenni, ott lehet a hiba,

végül kb még + fél óra múlva elárulta a titkot

annyira megszivattam magam, hogy egy életre megjegyeztem

Előzmény: dpek (39937)
zbzbzb 2009. nov. 4. Creative Commons License 39952
hali!

nálad hogy megy 3 m3 naponta?
most építettük a házunkat.
- 150 m2 alapterület (ebből kb. 50 m2-nyi helyiségben le van tekerve a radiátor),
- 38-as n+f (nem futóra rakva),
- immergas zeus 24kw beépített tárolós,
- alulról 8cm szigetelés a záróbeton alatt,
- a tetőn 15cm kőzetgyapot, a födémen 5cm.

és 8-10 m3-t eltolunk naponta.

csak érdekel, nálad mi van?
Előzmény: babarucu (39951)
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39951
Király u a krt felől a Lövölde tér fele jobb oldal kb 200m az belvárosi bót
babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39950

ismét jó az index

szval, szvsz az 1,7-2m3 bazisok fogyasztás ha alulról még fűtenek is akko pláne

nálunk 3 megy naponta 90m2 ház, az új szoba felett 5 cm gyapot,a kefni felett, belmagasság 3m ott a tetőtérben fúj a szé lészaki 60*60ason déli120*150 kétszer + talpszelemen és szarufa közötti réseken

+ 6 fő fürdés és asszonyra rájött a sütikészítés kétnaponta októberben,

e hónap szűkösebb lesz sütésben, kiváncsi leszek mennyi fogy

babarucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39949

tegnap pont akartam kérdezni, hogy tetőtérben laksz vagy társasházban

a gyors felmelegedés oka miatt

szvsz

Előzmény: zs76 (39943)
Fabrik 2009. nov. 4. Creative Commons License 39948
Az új konyhánk most készült el. Ebben van egy 2 tálcás inox mosogató, amiben a csap helye nincs kilyukasztva. Ezt hogyan és mivel lehet kilyukasztani?
cucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39947
Ráadásul a Belvárosban én nem is tudok OBI-ról.
Blue_Sky_007 2009. nov. 4. Creative Commons License 39946
Üdv. Van valakinek gyakorlati tapasztalata az Alpha2-es grudfos szivattyúval? Marketing dumájukat ismerem. A tények érdekelnének. Köszi
zs76 2009. nov. 4. Creative Commons License 39945
Szia,mindenhol 1db 500-as kötésű van,csak a hosszúságuk más.Bocs a mérések 23fokra beállított termosztátnál mértem,közvetlen a kazán alatt.A lakás 65-68nm.Rajz lesz.Babarucunak előbb írtam pár adatot,/akitől ellnézést kérek mert véletlenül átkereszteltem/az hátha segít valamit.
Előzmény: micimacho (39938)
zs76 2009. nov. 4. Creative Commons License 39944
ui:babaarcu,a hideget ne vedd szószerint,pontosítok,éphogy langyosnak nevezném.
zs76 2009. nov. 4. Creative Commons License 39943
Szia,valószínűleg az a problem,hogy a szoba túl hamar eléri a 21-fokot.Alúról fűtenek,30-as fal,5cm szigetelés.Tegnap 3helyre raktam radiátor termoszelepet 20 fokra állítva,a többi helyen 23fok,és ha nem néztem rosszul akkor a gázfogyasztás 1.7-2köbméter/nap.Hogy mennyi lesz majd mínusz-15ben,na az még kérdéses.1éve vettük a lakást,és mi alakítottuk központi fűtésre.
Előzmény: babarucu (39912)
cucu 2009. nov. 4. Creative Commons License 39942

Ne viccelj, ingyér kapsz ilyet a boltban, csak oda kell menni, ahol van. Legyen 20 Ft.

De az egészet megkapod 300 Ft-ért ezt meg nézegedheted a hosszú téli estéken...:)

Előzmény: blogger (39931)
halaloszto 2009. nov. 4. Creative Commons License 39941
az ilyen kis boltok helyi igenyt elegitenek ki, igy csak helyileg reklamozzag magukat.

nyitott szemmel jarsz, es megtalalod a lakohelyedhez kozel levot, vagy nezegetsd a helyi reklamujsagot.

Bekasmegyeren a hevmegallonal az otp hata mogott van, de a piac szelen a pekseg mellett is van egy a cipojavitonal.

Pesterzsebeten is tudok mondani. Belvaros nekem nem palya.

De pl: http://www.szatmari.hu/

vajk
blogger 2009. nov. 4. Creative Commons License 39940
Az eredeti kérdés éppen ez volt, hogy ki tud egy ilyen tematikájú jó boltot Budapesten (optimálisan a belvárosa környékén), ami nem OBI. Sajna a neten a víz, gáz, fűtés témára leginkább szerelők jönnek ki, nem boltok.
Előzmény: halaloszto (39939)
halaloszto 2009. nov. 4. Creative Commons License 39939
hat akkor megfaragod es kesz. nem lonek vele nyulat.

vagy elmesz egy viz gaz futesszerelos boltba, es veszel hozzavalot.

vajk
Előzmény: blogger (39933)
micimacho 2009. nov. 4. Creative Commons License 39938
nekem is fura ... ha ennyi a visszatérő ... akkor az összes radiátornak kellemes melegnek kéne lennie (forró) hacsak, a szobatermosztát nem kapcsol ki túl hamar...

Ahol a szobatermosztát van, ott elég melegek a radiátorok?
Az 500-asok másik helyiségben vannak, vagy azok is a szobatermésztátosban?

Lehet, hogy segítene egy móricka ábra (papíron, amit lefényképezel telóval és betolod ide) amin alaprajz, és a radiátorok meg a szobatermosztát helye rajta van .. talán úgy könnyebb lenne tanácsot adni...
Előzmény: zs76 (39908)
dpek 2009. nov. 4. Creative Commons License 39937
Köszi, erre nem gondoltam.
Valószínű ez lesz a gond.
Akkor elzárom azt a légtelenítőt.
Azért raktam, be, mert ott lefelé jön a cső a kazán és a szivattyúja felé, és a radiátorokból ami jön levegő, a feltöltés után, azt nem akartam beengedni a kazán felé.
Szóval akkor elég ha az előremenőben van?
Sajnos a nyitott tartály sincs túl magasan, mert a tető elég alacsony, és így a mennyezet fölött van rögtön. Kb. 1m van a legmagasabb cső és a tartály alja között.
A kazán nyomásmérője nem mutat semmit.
Zártba nem akartam tenni, a nyitottat meg nem tudtam magasabbra tenni.

Előzmény: Csavarhúzós (39935)
dpek 2009. nov. 4. Creative Commons License 39936
Csavarhúzós 2009. nov. 4. Creative Commons License 39935
A szivattyú szívócsonkja és a tágulási becsatlakozási pontja között (az a nulla pont) folyamatosan csökken a nyomás. Ha rosszul van tervezve a rendszer, és nagy ellenállású elem is van a kettő között, akkor nagy szivattyúfordulaton akár a külső légnyomás alá is csökkenhet, és ilyenkor a rendszer levegőt szív be. A légtelenítőn pl.

Előzmény: dpek (39934)
dpek 2009. nov. 4. Creative Commons License 39934
Egy fűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Ha a szivattyú szívó ágában van egy autómata légtelenítő, és ki van nyitva, akkor onnan szivattyú induláskor kaphat levegőt?
Vagy csak kifelé engedi a levegőt?
Csináltam egy komplett radiátoros fűtést, és a csövek helyzete miatt muszály volt betenni a kazánházban a szívó és a nyomó ágba is egy-egy autómata légtelenítőt, mert levegős volt a rendszer. De víz feltöltés után és az első próba után is néha elég levegős volt, főleg ha nagyobb fokozaton járattam a szivattyút. Egy idő után mindíg kidolgozta, de pl szivattyú leállítás és újraindítás után mindíg levegős lett, ami idővel kitisztult.
Azt is észrevettem, hogy mikor 80-85 fok körül volt a kazánban a fűtővíz, akkor is kezdett levegősödni.
Ez idővel rendbejön majd, vagy valami nem ok a rendszerben?
Amúgy jó lett, fűt rendesen, és autómata is. Csak be kell gyújtani, meg figyelni a 2.3. megrakás után, hogy ne menjen 80 fok fölé nagyon.
Ha kell tudok feltenni rajzot is róla.
blogger 2009. nov. 4. Creative Commons License 39933
Szerintem is mezei, de az OBI-s ember azt mondta, hogy ilyen nincs nekik. Vettem egyébként egy zacskónyit betétet náluk, de éppen ilyen vastagságú és átmérőjű valóban nincs benne, csak kisebb vagy nagyobb. Talán erre értette, hogy ilyet nem tartanak.

Ilyenkor mi a teendő? Farigcsálni kell a meglevő betéteteket megfelelő vastagságúra és átmérőjűre? Ez elég fapados megoldásnak tűnik. Vagy van olyan bolt, ahol nagyobb variációt tartanak ezekből?
Előzmény: halaloszto (39932)
halaloszto 2009. nov. 4. Creative Commons License 39932
dehat ez egy mezei csapbetet, szelepgumi vagy szeleptanyer vagy mi a cucc neve. meg az obiban is szokott lenni kis zacsekben mindenfele tomitesgyujtemeny, abban is van ilyen. de elsore eleg ha megforditod a csavar letekerese utan.

vajk
Előzmény: blogger (39931)
blogger 2009. nov. 3. Creative Commons License 39931
A kép lemaradt:
Előzmény: blogger (39930)
blogger 2009. nov. 3. Creative Commons License 39930
Elhajtottak azzal, hogy ilyennel nem foglalkoznak. Ilyen gumitömítő kellene, mint ami a végén van. Erre mondta az OBI-s ember, hogy szakboltban próbáljam meg, de nem tudta megmondani, hol. Valaki?

Előzmény: halaloszto (39903)
janijani 2009. nov. 3. Creative Commons License 39929
A leolvasó nálunk is ilyen szerkentyűbe pötyögteti be az óraállást, de nem kérdezett semmit.
Előzmény: babarucu (39906)
janijani 2009. nov. 3. Creative Commons License 39928

Hát én már csak egy ilyen janijani féle vagyok, soha nem jelentettem fel senkit és engem sem jelentett még fel soha senki. Én így jól érzem magam a világban.

Amikor láttam hogy beugranak a szerelők a szomszédhoz telefonáltam neki, szerintem ezzel megtettem amit kell. Ő sem hívta a rendőröket, úgy látszik ő sem feljelentgető fajta.

Előzmény: halaloszto (39902)
receiver 2009. nov. 3. Creative Commons License 39927
Méregettem előremenő víz ~50c° füstgáz kb 80c°. visszatérő kb 33c°.
24kw-os, vagy a 28kw-os legyen? + kell egy iszapleválasztó, kémény(hangosan gondolkodom)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39926

Persze csak az a tapasztalat, hogy ha hozzánemértő kédez itt sokan ráugranak és teliírnak oldalakat

szerencsétlennek elég egy jó válasz nem kell összezavarni 1001-féle hsz-el

Előzmény: sjohn (39924)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39925

természetes, ha gravitációsra tervezték akko minek a szivattyú

ebaxták, másik kazán nem tudja azt mint az eredeti, ...

valaki rásegít a kazánnak egyszer megfordítja a vizet utána kikapcsolja

Előzmény: sjohn (39921)
sjohn 2009. nov. 3. Creative Commons License 39924
Ha visszaolvasol , magad is láthatod , hogy 2-3 napja nem voltam itt.
Te viszont valószínűleg itt voltál és segítettél , ugye?
Előzmény: babarucu (39919)
sjohn 2009. nov. 3. Creative Commons License 39923
Szabad!
Mazochisták előnyben.:))
Előzmény: receiver (39917)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39922

még annyit tennék hozzá az aut légtelenítők lehet zárva vannak

a kiálló 6-10mm átmérőjű kupakot fellazítod

szar a kép bocs és a szivattyú után a felfele menő részben megreked a levegő

ha jól látom szívó oldal és közel van a szivhoz de attól még kézi légtelenítőt betehettek volna

sjohn 2009. nov. 3. Creative Commons License 39921
De van pár akinek nincs !
Előzmény: babarucu (39916)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39920

Ha még mindig küzdessz akko javaslat

elzárod az összes szelepet az osztón, +szivattyú előtt a hőcserélő alatti csapot

a bypas szelepet nyisd ki tökig az osztó eldugult csapját kinyitod és töltessz ezerrel

a víznek nincs hova mennie csak az eldugult csap írányába ki

utána a többiek írták a folytatást

Előzmény: M493Z0l1 (39871)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39919

bocsi de tegnap nem emlékszem, hogy ennyire figyeltél volna mikor segítséget kértek m49xx

na mindegy felfogom a szokásos szeretenek

Előzmény: sjohn (39915)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39918
nekem pl az van kondenzációsba
Előzmény: receiver (39917)
receiver 2009. nov. 3. Creative Commons License 39917
Apropó! Aristont szabad venni?:)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39916

rengeteg embernek gravitációs a fűtése mégis van szivattyúja is

közeli és távoli főállású kolegámé 99%-ban van sziv beépítve

Előzmény: sjohn (39915)
sjohn 2009. nov. 3. Creative Commons License 39915
"Gravitációs fűtésem van és egy ÉTI-25-es kazán."

Ez volt a második mondat!
Előzmény: babarucu (39913)
receiver 2009. nov. 3. Creative Commons License 39914
Csak a gravitáció.
Ezért gondolom, hogy nem lesz gond, ha az új kazánban van egy szivattyú.
Előzmény: babarucu (39913)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39913

régen sokat hazudtak felfele

én úgy tudom 29kw os az éti 25 ös de lehet csak 25

van szivattyúd most ami működik a rendszerbe vagy csak graviba megy

Előzmény: receiver (39911)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39912

Bocsi de valamit nem értek vagy kihagytam

a problémád az volt, hogy hidegek a radiátor ok alsó részei

amit nem értek, hogy mértél 54,7-et visszatérőbe

mitől kapcsolt ki a kazánod bazigyorsan 20+x foknál 23 nál meg megfordult a víz

megint nem értem, hogy a termosztát kikapcsolta a kazánt úgy, hogy csak a felső fele melegedett meg a radiátoroknak

Előzmény: zs76 (39908)
receiver 2009. nov. 3. Creative Commons License 39911
Csöveket cserélni még1x ennyi lenni. Sajnos az most nem jön össze. Csak az egyikre futja.
Méretet azért kérdeztem, mert eddig elég volt az ÉTI ami azt hiszem 25Kw-os.
Előzmény: babarucu (39910)
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39910

ezek a kazánok kvajók, "falikazán" csak szivattyúval műkszik ami bennevan

sokat spórolsz vele az éti után pláne ha a csövek átmérője és a radiátorok is ki lennének cserélve

a házad méretétől ...szigetelés, ajt, ablak- tól függ a méretezés

iszapleválasztó amit keresel pl:spirovent...

Előzmény: receiver (39907)
zs76 2009. nov. 3. Creative Commons License 39909
Szia,termosztát/honeywell/ van,csak radiátor termom nem volt.
Előzmény: Lacivill (39864)
zs76 2009. nov. 3. Creative Commons License 39908
Szia,sikerült talpasmérő hőmérővel/ej de szép/megmérnem az előremenőt 60.4 a visszatérő 54.7c.A kevésbé fontos helyiségekbe tettem termoradiátor szelepet.Konyha,még egyenlőre semmirese hasznéljuk szoba,és a közlekedő,oda elég a 20fok is.Kívánci leszek mit mutat a gázóra.
Előzmény: micimacho (39854)
receiver 2009. nov. 3. Creative Commons License 39907
Segítségeteket szeretném kérni.
Gravitációs fűtésem van és egy ÉTI-25-es kazán.
Kazánt szeretném lecserélni egy zárt égésterűre.
Elég a 24Kw-os vagy kell a 28Kw-os?
Létezik olyan szűrő a mit a kazán, elő fel tudok szerelni, hogy a rendszerben lévő mocsok ne vándoroljon át rajta azonnal?
babarucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39906

A leolvasónál van egy pda (psion x tipus) beírja a fogyasztást, ha túl nagy az eltérés bármely irányba a gép azonnal visít és nem enged tovább,kérdez

ilyenkor megkérdezik mi lehet a tünet

nyaraló lett - fogy, vagy állandó lakhely+ fogy

kevesebb fogyasztó elköltöztek a gyerekek, vagy több, születtek gyerekek, nagyi odaköltözött...stb

kazáncsere, napkollektor, szigetelés, vagy más tüzelésre áttérés,alt energ...stb

alapos gyanú kell vagy jóindulatú szomszéd, beosztott..., hogy kimenjenek ellenőrizni

de zárt ingatlanba nem mehet be!!ha kint van az óra akkorse nyúlhat hozzá ha a tulaj, vagy megbízottja nics jelen

levágni a vezetéket, elzárni a gázt csak tartozásnál lehet + ha veszélyes, szivárgás

lógó vezeték...stb

Előzmény: janijani (39898)
halaloszto 2009. nov. 3. Creative Commons License 39905
a rablas _szemely_ elleni eroszakkal jar.

a lopas is jarhat dolog elleni eroszakkal, lasd pl betoreses lopas.

vajk
Előzmény: cucu (39904)
cucu 2009. nov. 3. Creative Commons License 39904
Az nem rablás, csak lopás. A rablás mindig erőszakkal jár.
Előzmény: NRZ (39900)
halaloszto 2009. nov. 3. Creative Commons License 39903
oring kft
Előzmény: blogger (39901)
halaloszto 2009. nov. 3. Creative Commons License 39902
de mindez csak azert van, mert tobbsegben vannak a janijani felek, akik nem hivjak ki a rendort ha keritesen atmaszo embereket latnak, es kisebbsegben a halaloszto fele feljelentgetok.

vajk
Előzmény: NRZ (39900)
blogger 2009. nov. 3. Creative Commons License 39901
Helló, tömítőgumi kellene a csöpögő csapomhoz, de az Obi-ból elküldtek azzal, hogy ilyenhez való nincs nekik, próbáljak szakboltot nézni.

Tudtok mondani Bp-n (optimális esetben a belváros környékén) egy jó szakboltot, ahol jobban fel vannak készülve a különböző tömítő-variációkra? Előre is köszi.
NRZ 2009. nov. 3. Creative Commons License 39900
A spektrumon megy egy sorozat (svindlerek), ilyen álszerelők és szolgátatók rabolnak ki embereket. Utána természetesen visszakapják a holmikat. Az áldozatok el vannak csodálkozva, hogy milyen egyszerűen kirabolhatók voltak.
Előzmény: halaloszto (39899)
halaloszto 2009. nov. 3. Creative Commons License 39899
ha ez igy lenne, akkor eonos ruhaban es kocsival kockazat nelkul lehetne jarni betorni.

vajk
Előzmény: janijani (39897)
janijani 2009. nov. 3. Creative Commons License 39898

A kommandó oda megy ahova küldik őket.

Minden okuk megvolt rá hogy nálam ellenőrizzenek, a tavalyi gázfogyasztásom nagyon kevés lett. Az 5 évvel ezelőtti 4000 m3 helyett 750 m3 (kazánt cseréltem, hőszigeteltem és fával is fűtöttem)

A szomszéd is hőszigetelte a házát, neki is kevesebb gáz fogyott.

Előzmény: babarucu (39895)
janijani 2009. nov. 2. Creative Commons License 39897

Az meg még rosszabb rám nézve ha riasztom a rendőröket hogy betörőket látok a szomszédban, aztán amikor kijönnek csak vaklárma az egész,csak két EON-ost találnak ott.

Inkább szóltam a szomszédnak tegyen amit akar, de ő sem hívta a rendőrséget.

Előzmény: halaloszto (39896)
halaloszto 2009. nov. 2. Creative Commons License 39896
lehet lennek annyira figyelmetlen, hogy nem meselnem el a rendoroknek milyen kocsival jottek, csak hogy atmasztak a keritesen, meg bent vannak, es ha sietnek tettenerhetik oket.

vajk
Előzmény: janijani (39894)
babarucu 2009. nov. 2. Creative Commons License 39895

A rendőrök megvárják míg hazaér a tulaj, ha a tulaj rossz néven veszi, hogy beugrottak (igaza van) akkor felvesznek egy jegyzőkönyvet .

Jobb esetben peren kívüli megegyezés.

Újságcikk ...stb

A kolegát meg jól megb..,bércsökkentés rosszabb esetben kirúghatják.

A pesti parkolóőri dolgok után simán elképzelem, hogy letépnek egy plombát utána moshatod magad

Amúgy a kommandó pontosan tudja hol lopják az akármit, oda nem megy, ahol sejti oda esetleg

ahova nem kellene menni az nem hathatja ki

Előzmény: janijani (39894)
janijani 2009. nov. 2. Creative Commons License 39894

Szerinted mit tettek volna a rendőrök, ha betelefonáltam volna munkanapon a délelőtti órákban?

-Halló,jöjjenek gyorsan mert betörőket látok a szomszédban! Személyleírás: EON-os autóval jöttek, EON-os munkásruhában, EON-os szerszámosládában hozták a betörőszerszámaikat és most az egyik a gázórát szedi le a másik meg a villanyórát.

Előzmény: halaloszto (39887)
ZE 2009. nov. 2. Creative Commons License 39892
Tudom, csak ők nem tudják...
Előzmény: halaloszto (39891)
halaloszto 2009. nov. 2. Creative Commons License 39891
a szolgalmi jog azt jelenti, hogy bejutast kell biztositsak. ha nem biztositok, akkor mehet a rendorokhoz, hogy lepjenek fel ellenem, mert nem teszek eleget a kotelezettsegemnek. nem szerezhet a joganak eroszakkal ervenyt. keritesen atugrani pedig eroszak.

jol is neznenk ki.

vajk
Előzmény: ZE (39890)
ZE 2009. nov. 2. Creative Commons License 39890
Szolgalmi jog.
Előzmény: gmkiev (39883)
cucu 2009. nov. 2. Creative Commons License 39889
Egyértelmű.
Előzmény: Törölt nick (39888)
Törölt nick 2009. nov. 2. Creative Commons License 39888
"Nem szép dolog hogy csak úgy beugrálnak a más kerítésén,ennek ellenére én a kommandósoknak drukkolok. Kapják csak el a tolvajokat! Amit ők ellopnak a többi becsületes fogyasztóval fizettetik meg. Úgy meg nem lehet elkapni őket ha előre értesítenek, hogy jönnek."

Nos, én meg azért tartok kaukázusit, hogy senki - ismétlem: SENKI!!! - ne ugráljon se ki, se be.

A lopást én is elítélem, de mivel ÉN tisztességesen megfizettem mindennek az árát (ideiglenes árambekötés 100 rugóért számla nélkül??? Végleges áram 60ezer??? Gáz-vezetékjog 230ezer??? Havi 40ezer gázáltalány 20 fok mellett, egy évben >400ezer???), így aztán elvárom hogy ne merészeljenek potenciális bűnözőként kezelni! Ha kommandó, akkor legyen türelme kivárni, amíg hazaérek! Elég nagy százalékot kapnak egy-egy fogásért, hozzám nem fog úgy jönni SENKI kommandó, hogy előzőleg az igazolványa a mérő elé helyezve nem lesz lefotózva - rögzítendő a mérő állapota és az ellenőrző személye. Ha nagyon akadékoskodnak, ÉN leszek az, aki rendőrt hív, hogy karhatalommal tudjanak csak bejutni az ingatlanba.

Pedig jövőre biztosan jönnek... áttértem a vegyestüzelésre:-)))

Minden évben megspórolom lignittel a kazán meg a beszerelés költségét, a jelenlegi árak mellett...

És mivel eléggé motiváltak abban hogy hibát keressenek és találjanak, jogom van élni a gyanúperrel, hogy ŐK azok, akik stikában különféle megoldásokat kínálnak, vagy akik a gázmérő számlálóját egy másodpercnyi figyelmetlenség mellett csavarhúzóval megfeszítenek (ahogy csak egy amatőr lop gázt), utána meg SAJÁT szakértőjük véleménye alapján NEKEM kell magyarázkodni??? Hát nem, kisbarátaim...
Előzmény: janijani (39885)
halaloszto 2009. nov. 2. Creative Commons License 39887
Gondolj mar bele: Ha eonos autobol kiszallo emberek atugornak a keritesen, es a szomszed erre nem hivja ki a rendort, az hova vezetne?

Eonos autoval jarna minden betoro!

Latom hogy ember atugrik a keritesen, azonnal hivom a zsarukat, hogy van eselyuk tettenerni egy betorot.

vajk
.klímás. 2009. nov. 2. Creative Commons License 39886
Nálunk szabálytalanságot találtak (frissen vásárolt ingatlan, előtte bérlő lakott benne, az óra átiratásakor találták az átkötést) tízezerért megoldották, majd csendben felajánlották, hogy van jó kis tuti módszerük, amivel lehet csökkenteni a mért fogyasztást.
janijani 2009. nov. 2. Creative Commons License 39885

Ketten jöttek és kárt nem csináltak, az órák kint vannak a ház falán.

Ha első ránézésre valami gyanúsat láttak volna biztos hívtak volna hatósági tanút.

Utólagos pár ezres büntetés nem lehet, mivel a munka végeztével a helyszinen megírták a papírokat és a szomszéd is kapott belőle egy példányt.

Lehetne menni rendőrségre meg közjegyzőhöz, de mit érne vele?

Nem szép dolog hogy csak úgy beugrálnak a más kerítésén,ennek ellenére én a kommandósoknak drukkolok. Kapják csak el a tolvajokat! Amit ők ellopnak a többi becsületes fogyasztóval fizettetik meg. Úgy meg nem lehet elkapni őket ha előre értesítenek, hogy jönnek. Persze ahol házon belül vannak a mérők, nehezebb a dolog.

Előzmény: gmkiev (39883)
Törölt nick 2009. nov. 2. Creative Commons License 39884
Jó reggelt!

Ha gáz(villany)kommandó a tulaj jelenléte nélkül bemász és szerel, engedély és hatósági tanú nélkül, akkor ÉN nem tennék feljelentést, csupán megkérném a történteket tanúként látó szomszédot, hogy közjegyző előtt tegyen írásos nyilatkozatot arról, hogy mit látott.

Megmondom, hogy miért "támogatom" a potenciális bűnözőket:

1. Kaptak elég időt arra, hogy megtanulják az européer viselkedést, azaz hogy a SZOLGÁltató van a fogyasztóért, tehát tanulja meg tisztelettel kezelni...

2. Áramszolgáltató 80 éves rokonnal eljátszotta hogy hiányzik a villanyóráról egy plomba és ez súlyos következményekkel járhat, de 20 eFt-ért még elkerülhető. Szerencsére az öreg még nem volt teljesen hülye (Horthy-rendőr volt) és elhajtotta őket. Később megtalálta a szakember által leszedett plombát az egyik ablakpárkányán... Hogy miért hiszek az enyéimnek: mert ismerem őket, a régimódi "fillérb.szó" parasztember, aki bár tele van új ruhával a szekrénye, a foltosra is foltot rak... ja, és 1 plombával még nem ment volna semmire (mert mégegyet le kellett volna venni, amúgy meg semmilyen szakmája nincs, tehát a villanyóra neki űrtechnológia, nem is tudnék most hirtelen semmit mondani, ami az ő keze munkája, kivéve talán a bádoglemezzel javítgatott tetőt.

Szóval visszatérve a kezdetekhez: a törvénytelen úton beszerzett bizonyítékot a bíróság (egyenlőre) nem veheti figyelembe és jelenleg a bűncselekmény elkövetésével megszerzett gáz(villany)óra magánlaksértéssel való megszerzése - tanúk nélkül - akkor sem lenne figyelembe vehető bizonyítékként, ha az óra belsejében ott lenne a fogyasztó ujjnyomata vagy aláírása. Tudom, abszurd példa, de ha ez az ország jogállam, akkor a bíróságon ez egy evidens folyamat.
gmkiev 2009. nov. 2. Creative Commons License 39883

Ha nem volt otthon, abban és bementek, azonnal rendőrségi feljelentést kell tenni!

Ugyanis, ezt nem lehet megtenni. Két okból:

1, ez magánlaksértés, és az büntetendő.

2, a tulajdonosnak, vagy megbízottjának kötelessége jelen lenni ilyen esetben, az esetleges későbbi "félreértések" felszínre jövetelét megelőzendő!

(hű! De kurta szépen írtam:)))  )

Ha valami oknál fogva nem lehet jelen a tulaj, abban az esetben un hatósági tanu jelenléte kötelező, és ezzel együtt már a rendőrségé is, mivel erre a jelenlétre csak rendőr kérheti fel az állampolgárt.

Én még lerendezném a szomszéd helyében az ügyet, mivel később még besasolhat pár ezres.

Előzmény: janijani (39882)
janijani 2009. nov. 2. Creative Commons License 39882

Nálam is volt az EON kommandó. Jött két szerelő és leszerelték a gázórát meg a villanyórát és visszarakták.

Megkérdeztem hogy miért pont engem szúrtak ki, de csak azt mondták, hogy nekik is csak reggel mondták meg hogy hova kell menniük ellenőrízni. A szomszédom nem volt otthon, beugrottak a kerítésén, a vakarcs kutyája ott ugatta őket 5 méterről.  Én telefonáltam neki, hogy jöjjön haza mert bementek hozzá és leszedték az óráit. Mire hazaért éppen végeztek és akartak kimászni a kerítésen.

Előzmény: Blue_Sky_007 (39288)
Lacivill 2009. nov. 1. Creative Commons License 39881
Küldenél képet a baloldalról, ahol a vizcsőre van rátekerve a kék vezeték. Nekem is ilyen van de mintha nem túl jól oldották meg.
Lacivill 2009. nov. 1. Creative Commons License 39880
Küldenél képet a baloldalról, ahol a vizcsőre van rátekerve a kék vezeték. Nekem is ilyen van de mintha nem túl jól oldották meg.
Csaba110 2009. nov. 1. Creative Commons License 39879
Szia !

Mind a kettő autómata légtelenítő.
Feltöltéskor a szivattyú jobb oldali gömbcsapját zárd el, és a bypas szelepet is el kell zárni az a fekete szifon alakú .Elvileg a jobboldali osztó leeresztő szelepét is használhatod légtelenítéshez ha nem jön belőle víz akkor nyitott állapotban meg kell piszkálni hátha tele van trutyival és eldugította. a felső légtelenítőt nem látszik hogy a kazánkör vagy a falfűtés köré e.

Üdv:Csaba
M493Z0l1 2009. nov. 1. Creative Commons License 39878
Köszönöm a válaszaitokat!

Két kérdésem lenne még: Honnan tudom, hogy a légtelenítő automata-e? Van rajta egy csavar, ennyit tudok.
Az normális, hogy az alsó osztón a jobboldali csapot megnyítva nem jön víz a rendszerből? Semmilyen nyomás mellett.
Így csak a biztonsági szelepen tudom kifelé engedni a vizet, de ott viszont macerás a kijövő víz elvezetése.

Tehát ha jól értem: Felül-alul zárjak el minden kört, majd az egyik kört alul-felül nyissam meg, töltsem fel, ezután zárjam el, majd köv. kör stb?

A szerelő anno annyit mondott, hogy valahogy növelni kell a nyomást a rendszerben és addig várni amíg a légtelenítőkből víz jön. Ezt régen próbáltam, de nem sikerült elérni ezt a nyomást, mivel a biztonsági szelep előbb kinyílt...

Szóval a légtelenítés dolog még mindig nem világos.
Géza_Géza 2009. nov. 1. Creative Commons License 39877
Sziasztok,

némileg off-topic, de hátha akad valakinek tippje rá. Nyomás alá helyezhető, átfolyós elektromos vízmelegítő készüléket keresek, olyat, ami mondjuk egy zuhanyfülkét is el tudna látni meleg vízzel, ebben a téli időben is. A nyomás alá helyezhetőség azért fontos, mert a csaptelepet nem fogom tudni lecserélni speciálisra. A bekötési igénye részemről lehet egy-, kettő-, vagy akár háromfázisú is. Igyekeznék a kedvezőbb költségű megoldások felé tendálni (manapság ki nem? :))), de eddig csak horror árú készülékeket találtam a neten. Egyedül az ETA-nak láttam ilyen jellegű cuccát, de a budapesti ETA márkabolt telefonon keresztül elérhetetlennek bizonyult, lehet, hogy meg is szűnt talán...

Kinek milyen tippje, tapasztalata van a témára?

Előre is köszönöm.
Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39876
Ha a piros tartályra gondolsz, az zártrendszerű fűtés kiegyenlítő tartálya. Jó lenne tudni, hogy eredetileg mennyi volt rendszernyomás, mert a tartály alsó felén lenni kellene egy pumpaszelepnek, amivel a tartály belsejében egy gumitartályt lehet felfújni. A melegedő/táguló víz ezt a "focilabdát" nyomja össze... Fontos hogy legyen felfújva a labda, mert egyébként nincs hova tágulni a víznek, ezt is ellenőrizni kellene...

Ha nem tudod, mennyi volt a rendszer nyomása, mérvadó lehet, hogy az osztón baloldalt a biztonsági szelep milyen értékű, mekkora nyomáson nyit. Mivel relatíve alacsony hőmérsékleten dolgozik a padló és a fal is, 1-1.5 bar lehet a rendszernyomás.

Nem látom rendesen, hogy a bekarikázott légtelenítők automata szelepek-e, a kazán vagy cirkóé valószínűleg automata.

Szívesen segítenék, de félek hogy hülyeséget írok és nagyobb lesz a kár, mintha fűtés nélkül maradsz.

Elmondom, hogy ÉN a SAJÁT padlórendszeremet hogyan töltöttem fel: mivel az osztón automata légtelenítők vannak és a rendszer külön keringetőszívattyúkkal rendelkezik, feltöltöttem üzemi nyomásra (1.5 bar, 2.5 bar-os biztonsági szelepek mellett) és csak úgy hidegen elindítottam a keringetőt. A szivattyún is lehet légtelenítési lehetőség, egy nagy csavar formájában, ha szárazon fut a szivattyú, nem fogja megköszönni! Szóval a feltöltést körönként kell elvégezni, azután a szivattyúval keringetve a padlóból kijött a levegő az automata légtelenítőkön, időnként utána kellett tölteni, ha nagyon lecsökkent a nyomás.

A falfűtést nem ismerem, ezért csak vélelmezem, hogy a legmagasabb pontján szintén lenni kellene légtelenítőnek, felről lefelé ugyanis nemigen jön le a levegő...

Azért is nem mondom hogy ez a tuti, mert a feltöltés után órákig sőt napokig kering még a víz, mire a levegő nagy része kijön, ha csak a mai napod van erre, az én módszeremmel nincs elég idő annyira feltölteni a rendszert, hogy nyugodt szívvel otthagyhasd bekapcsolt fűtőtesttel:-(
Előzmény: M493Z0l1 (39872)
Csaba110 2009. nov. 1. Creative Commons License 39875
Szia!

Ha fl akarod tölteni a rendszert csatlakoztasd a slagot a baloldali töltő csapra és körönként tölcsd fel. Legelöszőr elzárod az összes kört és csak az elsőt hagyod nyitva elzárod a szivattyú előtt is a golyós csapot elkezded tölteni az első kört és az alsó osztón meg engeded ki a levegőt a baloldali biztonsági szelepen keresztűl ezt addig csinálod még levegőmentes víz jön ki utána elzárod ezt a kört és nyitod a következőt abból is kiengeded a levegőt és így tovább mikor megtelt az összes kőr akkor kinyitod mindegyik szelepét és a szivattyú előtt is és feltöltöd a rendszert 1.5 bar nyomásra az aútómata légtelenítő kifogja engedni a szivattyúból a levegőt és a hőcserélőből is.Utána beindítod a szivattyút hagy tekerje a vizet. Ha a kazánkörből is lelett engedve akkor azt külön kell feltölteni szerintem a kazánnál azt is 1.5 bar nyomásra.
A jobboldali piros tartály a tágulási tartály ami ha melegszik a víz akkor oda tágul.

Üdv:Csaba
Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39874
"Rendőr vagy? :-)"

Miért, csak a rendőrt fizetik azért, hogy minél többször fölénybe kerüljön???

Anyám se volt rendőr, mégis kiosztott világ életében mindenkit:-)))
Mondjuk úgy, hogy familiáris tulajdonság és a testalkatom is kedvező a konfliktus-kezeléshez...

"Teljesen komolyan, miből élsz?"

Alkalmi munka... ez meg az... de keresem az "igazit":-)
Előzmény: HegyenVolgyon (39867)
Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39873
Most kezdünk olyan területre érni, ami nekem idegen kezd lenni... van itt rendes fűtésszerelő is, ne az inas ossza már az észt:-o
Előzmény: vizpart (39863)
M493Z0l1 2009. nov. 1. Creative Commons License 39872
ill. egy kevésbé lényeges kérdés: a jobb szélen látható tartálynak mi a funkciója?
Ami jelenleg üres. Ez normális?
M493Z0l1 2009. nov. 1. Creative Commons License 39871
Üdv emberek!

Nagyon fontos kérdéssel fordulnék hozzátok.
A képen látható padló és falfűtésrendszeremet egy rossz műszer miatt kénytelen voltam leengedni.
Most szeretném feltölteni, majd légteleníteni. A most szón elég nagy hangsúly van, mivel kezd kihűlni a lakás és hétközben nem lesz időm megcsinálni, ezért most kellene nekiesnem. Feltölteni fel tudom, viszont a légtelenítéshez nem sokat értek. A képen látható két légtelenítő, plusz egy van még a kazán belsejében.
Hogy s mint végezzem el a feltöltést és légtelenítést? Kérem, aki tudjon segítsen mihamarabb!
Köszönettel: Zoli

Kép
Lacivill 2009. nov. 1. Creative Commons License 39870
utóbbira szavaznék:.-(
Előzmény: emtiza (39865)
macilaci111 2009. nov. 1. Creative Commons License 39869
Sziasztok!
Van egy ONIX (FÉG) konvektorom a következő hibával: amikor le akarom kapcsolni, a kihúzott gomb ellenére sem alszik ki az őrláng. A láng intenzítása kb a felére csökken, de ég tovább. Kérdésem: javítható e, van esetleg tapasztalata ez ügyben?
emtiza 2009. nov. 1. Creative Commons License 39868
FÉG c24 18 éves.
Előzmény: Teaway (39866)
HegyenVolgyon 2009. nov. 1. Creative Commons License 39867
"mert világ életemben abból éltem, hogy konfrontálódtam."

Rendőr vagy? :-)

Teljesen komolyan, miből élsz?
Előzmény: Törölt nick (39852)
Teaway 2009. nov. 1. Creative Commons License 39866
Milyen volt eddig?
Előzmény: emtiza (39865)
emtiza 2009. nov. 1. Creative Commons License 39865
Sziasztok! Cirkócsere előtt állok, egyszerű kéményes 24-es, csak fűtő típus. Egy kérdésem lenne, Beretta vagy Baxi vagy inkább egyik sem. Köszi a javaslatokat.
Lacivill 2009. nov. 1. Creative Commons License 39864
Ennek ellenére illik egy termosztátot tenni a programmozás végett is.
Előzmény: zs76 (39858)
vizpart 2009. nov. 1. Creative Commons License 39863

Köszi

A túláram szelep nem ezért lenne ,hogy a két gerinc közötti nyomáskülömbséget megszüntesse?A szivattyú rendesen tudna szállítani és nem fütyülne.

persze tedtem be, a 28-as cső végénél van egy leágazás ha netántán egyszer beteszek gázkazánt.ide raktam be a túláram szelepet .részben működik ,de néha még fűtyül.

Előzmény: Törölt nick (39853)
Jancsii 2009. nov. 1. Creative Commons License 39862
A vízhőfok visszavétellel csak óvatosan, nehogy kondenzáció lépjen fel..  Talán érdemes lenne meggondolni a kazán cserét egy kondenzációsra.
cucu 2009. nov. 1. Creative Commons License 39861

Én is írtam. Nekem úgy tűnik, hogy túl vannak méretezve a radiátoraid ahhoz a lakáshoz. De ebből ne csinálj gondot, végül is félgőzzel is lehet fűteni, ha meg feljebb veszed, akkor minden rendben, mint írod.

Mondanám, hogy vedd lejjebb a kazán vízhőmérsékletét, hogy kevésbé meleg vízzel fűtsön, de azt hosszasabban. Akkor biztosan egyenletesen átmelegednének a radiátoraid, ha ez annyira zavar. Bár ennek is megvannak a hátrányai.

zs76 2009. nov. 1. Creative Commons License 39860
Szia,amit irtál az már bennem is felvetődött.
Előzmény: NRZ (39837)
zs76 2009. nov. 1. Creative Commons License 39859
Szia,23-fokos beállításnál mindegyik átmelegedett.
Előzmény: cucu (39844)
zs76 2009. nov. 1. Creative Commons License 39858
Szia,a hőfokot hétfön megpróbálom megmérni,az előremenőt a légtelenítőnél megtudom,de a visszatérőt sajna nem.Termosztátok nincsenek,nem is akarok,65nm a lakás és minden szobaajtó tárva nyitva,szinte egylégterű a lakás.Minden szelep tökre nyitva van.A radiátorok mindegyike egyformán hideg alul.Más is irta,hogy tekerjek magasabb hőfokra,kiprobáltam 23-on akkor már mindegyik átmelegedett szinte azonos formában.
Előzmény: micimacho (39854)
kriszi 2009. nov. 1. Creative Commons License 39857

Köszi, én is arra gondoltam, összeeresztem őket újfent (a nemfizetés már nem opció, januárban minden ki lett fizetve sajna), még minden garanciális, hét végéig oldják meg. (Mondjuk velem tárgyalni se szeretnek a mesterek, mert ugye nő vagyok, de múltkor emelt hangom megkértem, ha én hívom, engem hívjon vissza, ne a férjemet, nálunk ez a családi munkamegosztás, én foglalkozom a műszaki dolgokkal, ő még bölcsészebb :) 

Egy igazságügyi szakértő már van talonban, nem vagyok hajlandó 7 számjegyű összegek kifizetése után még fázni is, illetve másfél-2x annyi gázt fogyasztani, mint normálisan kellene. Egyértelműen nem fogok belenyugodni egy félig működő rendszerbe.

Előzmény: Törölt nick (39852)
babarucu 2009. nov. 1. Creative Commons License 39856
ami a kazán, szivattyú közelébe van ott zárunk az alsón, a legtávolabbi mindíg tökig nyitva alul, a többivel szórakozni kell
babarucu 2009. nov. 1. Creative Commons License 39855

A radiátorok beszabályozását az alsó torlókkal, szelepekkel végezzük az előremenő, bejövő, szelepek teljes nyitvahagyásával

a "tekerhető" szelepeket elzárhatja vendég, gyerek,..stb

csavarhúzóval, imbuszkulcsal nem szoktak szaladgálni a lakásban előbb említettek

micimacho 2009. nov. 1. Creative Commons License 39854
Kevés lesz az előremenő hőfok... esetleg a szelepeken a torlókat nézd meg (alsó) hogy nyitva van-e teljesen.
Ha mindhármon jelentkezik, a dugulást kizárnám. Kéne valami hőmérő, amivel meg tudnád mérni az előremenő és visszatérőt. A kazán bejövőn is. Merthogy lehet, hogy a többi radiátor (ha van több, de gondolom igen) elveszi a hőt, ezeknek nem jut.
Termosztátok vannak a radiátorokon?
A rövid és magas radiátorok kisebb ellenállásúak, így abban gyorsabban fordul a víz. Valahogy el kell érni, hogy azok "ellenállása" is a hosszú és 500as radiátorokéval megegyezzen. Erre megoldás a kicsik torlóinak zárása ... vagy a termosztát fej, ami ha eléri a kellő hőmérsékletet a kisebb vagy magasabb radiátok helyiségében, zárja azokat. És akkor már nem lesz a víznek más útja, csak a hosszú 500asok.

Sajnos tapasztalat szintén, hogy a hosszú 500asokban az áramlás nagyon nagy ellenállással valósul meg... így elég sok tökölődés beállítani a szükséges folytást a többi radiátoron, amitől majd ezek is működni fognak.

De az előremenő emelése is fontos, mert akkor legalább az akevés, ami bejut, az melegebb, és több hőt ad le, bár nem melegszik teljesen át.

Előzmény: zs76 (39831)
Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39853
Osztom Babarucu véleményét, ne bízz vakon a huzatszabályozóban, mert nem biztos hogy minden körülmények között tudja kezelni a termoszelepek által bekövetkezett áramlási változásokat, vagy éppen egy keringetőszivattyú leállását (bármilyen okból), nem beszélve arról, hogy az is egy ember alkotta gép, semmi garancia nincs arra, hogy nem romolhat el. Ha a vegyestüzelésű kazánodat továbbra is így (termoszeleppekkel) akarod használni, ajánlott a biztonsági hőcserélő beépítése.

A fütyülést nagy valószínűséggel az okozza, hogy valahol igen szűk keresztmetszeten kénytelen a víz keringeni. Láttam olyan megoldást, ahol a keringető szivattyúnak van egy csappal ellátott megkerülő vezetéke, és részlegesen megnyitva csökkenti a szivattyú terhelését (szerintem gravitációs rendszerekben lehet szükséges) de gondolom hogy Nálad a termoszelepek lezárásakor megkönnyítené a víz forgatását.

Nálam is fütyül a padlófűtés háromutas szelepe, ha zárásközeli állapotban van, teljes nyitásra vagy zárásra elhallgat.

Ha ez a fütyülés bármelyik radiátorszelep teljes kinyitásakor elhallgat, akkor biztos hogy kell a szivattyúnak egy tehermentesítő megkerülő szakaszt beépíteni (figyelj oda, a radiátorokon a visszatérőben is lehet elzáró a sarokszelepen, annak teljesen nyitva kellene lennie).
Előzmény: vizpart (39849)
Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39852
Hát a sztoridban én csak egy biztos pontot látok: ez a két ember nem fogja a gondodat megoldani:-(((

Alap tézis, hogy a rendszer akkor van készen, amikor minden tökéletesen működik. Ha 10-szer kell kiszállniuk légteleníteni, rendszert utántölteni vagy bármi mást csinálni, addig nem jár nekik a fizetség, amíg legalább egyszer tökéletes nem lesz MINDEN!!!

Én az ultimátumot javasolnám: igazolható módon mindkettőnek adnék max. egy hetet, hogy egymással egyeztetve, "térben és időben egyező módon" essenek neki újra az egésznek, természetesen az egész ténykedésükről meg vitatkozásukról hangfelvételt készítenék és amennyiben nem képesek együttesen sem helyrehozni a fűtést, bármilyen fizetség nélkül ki kell rúgni őket a lakásból, remélem a kazán még garanciális, így a vezérképviseletet megkeresném, vázolva az eddigi kontárkodást bevizsgáltatnám a bekötést és beszabályozást, és ha a kazánoldal rendben van, a "mesterek" ellen az iparkamaránál/fogyasztóvédelemnél/jegyzőnél/stb-stb panasszal élnék. Persze mindezen terveimet megosztanám rögtön a legelején mindkét emberrel, tisztázva hogy ha a kazánnal nem tudsz fűteni, majd fűt az indulat, hogy nekik se legyen szép karácsonyuk.

Macerás dolog a rosszindulatú b.szogatás, de hidd el hogy anélkül a legtöbb helyen átnéznek rajtad és "fejőstehenet" játszanak veled. Ha valóban bölcsész vagy, vedd észre hogy a világot nem a jóindulat, segítőkészség és tisztesség uralja, hanem a beletörődés és a félelem.

Ha beletörődsz az ő hanyagságukba, ha félsz velük konfrontálódni, akkor ez a helyzet magától sosem fog megváltozni. "Ha férfi vagy, légy FÉRFI..." és vedd fel a kesztyűt.

Mint mondtam, nehéz ezt a fajta "kekeckedős" magatartást elkezdeni, de aki erre képtelen, az arra is képtelen lesz, hogy elérje a kitűzött célokat... A hivatalok és jogsegélyi lehetőségek alapvetően nem tudják önállóan kezelni a helyzetet, de ezeket ütőkártyaként használva meg kell fordítani a mester/megrendelő viszont, ő féljen Tőled, hiszen Neked van igazad, Téged vertek át!!!

Ha ezeket nem tudod elérni, akkor kuncsorogj időpontért, hivatkozz tisztességre és becsületre... és FIZESS!!!

Bocs a súlyos szavakért, de én így gondolkodom, bár nekem könnyebben megy mert világ életemben abból éltem, hogy konfrontálódtam.
Előzmény: kriszi (39850)
babarucu 2009. nov. 1. Creative Commons License 39851

Ha a huzatszabályzó lezár az nem azt jelenti, hogy a tűz nem ég, izzik a fa, szén bármi

a radiátoraid lezárnak a kazánba izzik a cucc és fűti a vizet, nincs keringés nem hűti semmi a kazánba a vizet, és a szivattyúd előbb utóbb megdöglik

gáznál ha a temosztát letilt kikapcsol a gázkazán nem ég a tűz

a többi radiátor nem kéri a meleget csak ott nincs mi lezárja

a kérést csak a szobatermosztát végzi nem a radiátor

Előzmény: vizpart (39849)
kriszi 2009. nov. 1. Creative Commons License 39850

Volt minden, próba, meg a márkaszervízes is volt kint, persze, legálisan lett minden csináltatva, nem a szomszéd bácsi kontárkodta össze,

Már tavaly, költözéskor is szenvedtünk, de akkor a márkaszervizes beüzemelő volt a ludas, mert 3 hétbe tellett neki felismernie, hogy a fűtést és a melegvizet (külön tároló van) valahogy szabályozó kis izé (valami fekete motor) nem jó irányba adja a jelet. Cca 200 m3 gázom bánta, mert kazán ment mint őrült, lakásban a 20 fok már jónak volt mondható, ui. - miután bölcsész aggyal megfigyeltem, mikor mi merre vált -, fordítva volt valami bekötve. A röhej az volt a végén, amikor már nagyon csúnyán beszéltem vele és naponta 2x jött ki, egy alkalommal telefonos útmutatás alapján én sk. cseréltem ki ezt a motort és utána helyreállt a világ rendje.

A radiátorok nekem tavaly is gyanúsak voltak, de a tök hideg állapotot nem produkálták, csak az alig langyosat a két szélső szobában, és hát azzal lettnk nyugtatva, egy új rendszernek idő kell beállni, többször légtelenítettek stb.  A padlófűtés ment csak rendesen - na ezt lekopom gyorsan...

És igen, a  márkaszervizes és a gépész egymásra mutogat. És egyik se olcsó kategóriás volt és ajánlás alapján jöttek hozzánk.

Na de most keressek újat, ki az aki garantálja, ért hozzá? (Azt meg nem ecsetelném, mit fizettem ki víz-gázszerelésért.)

Előzmény: Törölt nick (39847)
vizpart 2009. nov. 1. Creative Commons License 39849

Köszi a hozzászolást ,de igazából nem értem a különbséget ,hogy mért van külömbség vegyes ill gáz kazán fűtésnél.pl:gázkazán fűt 10 radiátort és lezár mondjuk 7 thermofej az attól még fűt hiszen a többi még kéri a meleget és mégsem fűtyül a rendszer(legalábbis nem hallottm róla).

Én azért raktam a vegyeshez thermofejeket ,mert kissebb hőingadozást akartam elérni a lakásban.A tűzet meg a húzatszabályzó leállítja (ez működik is).csak az a fűtyülés ne lenne.

valami megoldás?

köszi

Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39848
Szerintem amit a rezes kötésekről írsz, az egy fizikai alapokon nyugvó fejtegetés, nem hallottam még olyanról, hogy normál üzemi körülmények esetén ilyen anyagfáradás miatt keletkezett volna hiba. Egyébként ha ilyen van, a cinknek (és a sárgaréznek is) van egy olyan hálás tulajdonsága, hogy a korróziós felületen az oxidja egyfajta zárópasztát képez és bár csúnya zöld lesz, a folyadékvesztés megáll vagy el sem kezdődik. Nekem is van egy ilyen kötésem, amíg nem ereszt (nem kell utántölteni), én nem fogom megpiszkálni. Amúgy meg az ilyen hibát elég egyszerű orvosolni, 2-3 új idom, néhány átforrasztás és kész. Meg vegyük figyelembe, hogy megfelelően elvégzett forrasztásnál a kötések átfedési felülete igen nagy...

Hogy lesz-e olyan tartós... szerintem jó szerelésnél egy emberöltőt mindkettő kibír, illetve bír annyit, mint amennyi az átlagos fűtésbabrálási ciklus (sok ember folyamatosan alakítgat, apám ennek sokáig ellenállt, de miután elhunyt, 11 év alatt anyám a negyedik komoly átalakítást (faltologatások, fürdőszoba-átalakítás, udvar-rendezés, kerítés stb) fejezte be.

Gondolj arra, hogy a '70-es években az egyedi vegyestüzelésű kályhák helyett mindenkit belerántottak a HTO-s tüzelésbe, azután jött a szenes-korszak szenes meg olajos kazánokkal, azután a nagy gázmizéria, most amikor mindenki a gázra épít, felnyomták az árát az égbe és aki teheti, áll vissza a vegyesre (tüzelésre!)... ez kb. 40 év alatt legalább 2-3 komolyabb átépítés volt. Nem beszélve arról, amikor a keringető nélküli gravitációs fűtés vastag csöveiről átálltak a filigrán vékony vas vagy (dekoratív) réz csövekre, amiben ráadásul kevesebb víz hamarabb felmelegszik és gyorsabban megfordul...

Szóval bárki bármit épített, gyűjtse a pénzet, mert 10-15 év múlva statisztikailag bizonyítva akkor is átépíti a fűtését, ha annak egyébként semmi baja:-)))
Előzmény: diagnet (39845)
Törölt nick 2009. nov. 1. Creative Commons License 39847
Jó reggelt!

Amikor a szakid készen lett a melóval, nem volt próba-felfűtés, meg márkaszervizessel beszabályozás???

Ha nincs eléggé a szeren a szaki, valóban össze tud rakni egy olyan vadiúj rendszert, ami kívülről nagyon szép, belülről nagy szűk, esetleg benne hagyott revét, trutyit, szerelési hulladékokat vagy éppen csak egy kis korrekciós véséskor elfelejtette letakarni a csővéget és abba került némi szilárd anyag. Viszont ha ez a helyzet és ez miatt nem kering rendesen, ezt tőle sosem fogod megtudni, de megfizetni az ő kontárságát egészen biztosan...

Ha sosem volt tökéletes, akkor én nem próbálkoznék tovább vele, hanem új, leinformált szerelőt keresnék, netalán olyat, akinek van bejáratott kontaktja kazános szakszervizessel, akik egymással karöltve (és nem egymásra mutogatva) kiagyalják hogy mi lehet a gond.

Nem tudom, hogy felétek van-e ilyen fűtésszerelő, itt mifelénk (Heves County) a jobbak "klikkesednek", a kőműves-visz-kázszerelő-villanyszerelő általában összeszokott csapat, akik nem tesznek egymásnak keresztbe, illetve figyelemmel vannak a másik majdani igényeire, kikérik egymás véleményét hogy a másiknak majd egyszerűbb legyen folytatni, illetve a munkaterületet egymásnak gördülékenyen határidőre tudják átadni. Persze az ilyenek nem dolgoznak olcsón és akit én ismerek, az pl. kényes arra, hogy a hibát elsősorban azzal hozassák helyre, aki elbaltázta...
Előzmény: kriszi (39840)
NickNuku 2009. nov. 1. Creative Commons License 39846
OFF:
Ez a 'kommandó' és a "ház szétszedés" érdekes, mert a lopás igazolására egyetlen mód a gázóra működésének befolyásolása. Ergo a házban semmi keresnivalójuk és, ha csak nem rendőrséggel és házkutatási paranccsal kísérve érkeztek, bizony be nem engedném őket, de még a gázórához is csak úgy, hogy tanút szereznék / videokamerát. (én úgy 1800-ról indultam az ideköltözéskor, szigetelés és nemgáz rásegítéssel lett 1200, de lesz az 100-200 is talán, mert a puffer beiktatásával ésszerűen tudom majd beosztani a hő megtermelésének idejét, ill. annak felhasználását).

ON:
Puffer bekötésénél kb. milyen összegre kell számítani, mint munkadíj?

(Mert jóformán a kazánnál közel álltam ahhoz, hogy a munkadíjból szinte a teljes szerszámigényt be tudnám szerezni, mindössze a 'szakma' egyébként összeszedhető tudása, pontosabban az abbéli rutin hiányzik. Ami a fűtésszerelő szerint nagyon nyomott ár volt másfél napra, a saválló füstcső mondás ellenére rosszul összerakására és a beüzemelésben jártas szaki mégis ki nem hozására, az egyhavi fizetésem volt. )
Előzmény: Blue_Sky_007 (39288)
diagnet 2009. okt. 31. Creative Commons License 39845
Én sem értek hozzá, de az tény, hogy 2 különböző hőtágulási együtthatójú anyag szoros illeszkedésénél előbb-utóbb gondok lesznek. A rézcsőnél nem az ón olvad, hanem mivel nagyon puha és képlékeny idővel elrepedezik...a műanyag csöveknél meg nagyon nem mindegy hogyan roppantják. A szivattyú miatt folyamatosan "remeg" pulzál a nyomás +60 fok hőmérséklet változás napota többször is..s soha nem lesz olyan tartós mint a heggesztett acélcső.
Előzmény: Törölt nick (39829)
cucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39844

Egyébként tényleg az a legjobb megoldás, mint az autóknál, hogy egyszer ki kell próbálni, hogy mit tud.

Fel kell tekerni a thermosztátot mondjuk 30 fokra majd meg kell vizsgálni, hogyan melegszenek a radiátorok. Ha ekkor mindegyik felforrósodik, akkor minden rendben. Nyilván, kisebb hőmérsékleti igény esetén -pl. 22 fok- nem fog mindegyik átforrósodni.

Valóban, ennek örülni kell.

Előzmény: zs76 (39833)
cucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39843
Ami átéri.
Előzmény: Törölt nick (39841)
kriszi 2009. okt. 31. Creative Commons License 39840
Szóval keressek másik fűtésszerelőt, esetleg másik szakszervízest is.
Előzmény: HegyenVolgyon (39839)
HegyenVolgyon 2009. okt. 31. Creative Commons License 39839
Egy éves rendszerben nagyon durva lenne olyan lerakódás, hogy attól ne működjön rendesen.
Szvsz. ez olyan hibakeresési metódus lehet, mint mikor nem indul reggel az autó, a szerelő meg mindenféle utánanézés nélkül rögtön üzemanyagszűrő cserét javasol.
Előzmény: kriszi (39835)
NRZ 2009. okt. 31. Creative Commons License 39838
Bocs Lacivill, zs76-nak írtam :))
Előzmény: Lacivill (39834)
NRZ 2009. okt. 31. Creative Commons License 39837
Azt írod, hogy 22 fok van a lakásban. Akkor nem mindegy, hogy a radiátorok alul hidegek?
Majd ha -10 fok lesz, akkor alul is melegedni fog.
Előzmény: Lacivill (39834)
HegyenVolgyon 2009. okt. 31. Creative Commons License 39836
Nem tudom, csak gondolom, hogy minden modern valamirevaló kondenzációs kazánnak állítható a szivattyújának a teljesítménye. Az enyémen legalábbis igen. 3 fokozatban. Lehet, hogy tényleg az lesz a baj, hogy nem bírja mindenhova eltolni a melegvizet, mert a leglassabb állásban van.
Valamint értelmes dolog lenne eljátszadozni még az egyes körök tömegáramával is.
Előzmény: kriszi (39828)
kriszi 2009. okt. 31. Creative Commons License 39835
A szakszervizes javasolta az átmosást. Szerinte a kazánnak bírnia kéne. Eh... (Bocs, csak tényleg elegem van és nekünk is erős kétségeink vannak már, utánaolvasva laikusként.) 
Előzmény: Törölt nick (39832)
Lacivill 2009. okt. 31. Creative Commons License 39834
Reggeli bekapcsoláskor is ezt csinálja? Tekerd fel a termosztátot 25 fokra.
Előzmény: zs76 (39833)
zs76 2009. okt. 31. Creative Commons License 39833
Szia,pár adatot írtam micimachonak,értem mire gondoltál de,mindegyik egyformán"hideg".Aki csinálta a fűtést azt mondta,hogy túl jól szigetel a ház,túl hamar eléri a kívánt szobahőmérsékletet,és ezért nem fordul át többször a víz,így nem is melegszik fel.
Előzmény: babarucu (39813)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39832
Szerintem egy egyéves rendszerben még nem képződhet annyi lerakódás, hogy elzárja a csövet. Elég sokszor hallottam hogy fali kazánoknál nem megy elég melegvíz mindenhová és többnyire az derül ki, hogy kicsi a kazán belső keringető szivattyúja.

A megoldásra nincs javaslatom, hacsak az nem, hogy keress egy másik szerelőt, vagy hívd ki a kazán gyártójának szakszervizét:-(
Előzmény: kriszi (39828)
zs76 2009. okt. 31. Creative Commons License 39831
Szia,3db 150 cm,1db 190cm,1db 170cm,a tipusát sajna nem tudom,nem alu,az biztos.A víz kb 60,biassi c24-es kazán,és azon az 5-ös értékre van állítva.A kazán majdnem a lakás közepén van,úgy 4-6 méter között van az összes radiátor. 
Előzmény: micimacho (39817)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39830
Hö-hö, villanybojler...

Apáméknak először egy régi levetett villanybojler jutott (Kádár-éra), tavaly egy régi tsz gépműhelyben láttam hasonlót... gyárilag egy higanyos-hőérzékelős kapcsolója lett volna, de gyakorlatilag manuálisan vezéreltük a kismegszakítóval (apám villanyszerelő volt, így sose gondolta hogy meg kellene javítani, hiszen nem volt "rossz":-D).

Biztonsági szelep se volt rajta, csak egy hőmérő 120 fokig, az elég gyakran ki volt akadva, ilyenkor szintén előbb csak gőz (meg vízkő) jött a csapból, amíg utána nem töltődött annyi hideg vízzel, hogy végül forróvizet is engedhettünk. Viszont jót tett a vízkövesedésnek, mert a gőzbe engedett tizenfokos víz miatt mindig lepergett a bojler faláról. Akkoriban meg vascső ment a falban, ami jól bírta a nyomást és a gőzt is, végül huszonév után megette az idő vasfoga...
Előzmény: babarucu (39823)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39829
Nem értek hozzá, de azt gondolom hogy nem probléma a padlóba kötést berakni - kivéve ha ilyen "baleset" történik, mert akkor lehet bontani nagy erőkkel.

Amúgy volt biztosításom (lakáshitel!!! muszáj:-D), volt vita a telefonban, volt személyes megjelenés, volt nagyjelenet és volt főnöki mustra is, végül nagy kegyesen beleegyeztek abba hogy "csőtörés" (minden más biztosítós - akinél nem voltam biztosítva - elsőre rávágta hogy annak veszik) és kizárólag a bontás-betonozás-burkolás árát fizették, a szerelvények és a meghibásodott kazán nem biztosított...

Mindez múlt idő, pár hónapja volt ott a biztosítás, miután fizettek, felbontottam a biztosítást és máshová vittem... aztán telefonáltak a pénzük miatt... mondtam hogy én is megküzdöttem a töredék összegért, és amilyen az 'Adjonisten...

A csőrendszer pedig akkor éppenséggel nem tartozott a legolcsóbb kategóriába, elvileg max. 95 fokig használható, ha lett volna túlfűtés elleni védelem, nem is lett volna gond:-(

Ha most kellene újracsinálni most sem tudnék jobb megoldást... Még tényleg nincs elég referencia ezekre a műanyag csövekre, de ha a KPE évtizedeket bír ki, védőburkolatban ennek is bírni kellene. A gyenge pontja ezeknek szvsz (hazudok: a szaki szerint) az, hogy a hőingadozás miatt a betonban (védőcsőben) állandóan mozog és ha valami kemény anyaghoz (beton, vasháló, kavics a betonban stb) dörzsölődik, kikophat.

Remélem, hogy nem én leszek valami referencia, számtalan helyen építettek évekkel korábban ilyet, majd akkor kezdek aggódni, ha jönnek sorra a hírek ezeknek a műa. csőrendszereknek a behalásáról...
Előzmény: Lacivill (39824)
kriszi 2009. okt. 31. Creative Commons License 39828

Hozzáértőkhöz lenne kérdésem.

A fűtésünk finoman szólva nem tökéletes, a mesterember, aki nem egészen egy éve megalkotta, azt mondta, át kell ezt mosni. De hát 10 napja várunk erre, mert e megbeszélt időpontban felhívott és közölte, hogy a sentinel (?) nevű vegyszer hiánycikk és hát legyek türelemmel. + 15-ben ment is a türelem, most kezdek kevésbé az lenni.

Ez egy pótolhatatlan cucc, nem helyettesíthető?

(A fűtésünk kondezációs kazán, a köves helyiségekben padlófűtéssel, a szobákban radiátorral. A radiátorok egy része nem melegszik át rendesen, az egyik kicsit se, csak ha a szomszéd szobában lezárjuk a másikat. Nekem nem tetszik, egyszer ez a szoba meleg, másszor a másik, az 5 egyszerre sose. Kekec vagyok. Ja, és kondenzációs kazán ide vagy oda, ezt is csak 75 fokos előremenővel bírja produkálni, mihelyt 5 fok alá megy a kinti hőmérséklet.)

micimacho 2009. okt. 31. Creative Commons License 39827
ha hőmérsékletre fúj le, akkor nyitottnál pont jó lesz. 90 foknál lefúj, és bejön a friss hideg víz, keveredik, lehúti amíg elfogy a tüzelő ismétlődik.
Előzmény: babarucu (39825)
habimami 2009. okt. 31. Creative Commons License 39826
jaja!
Előzmény: babarucu (39825)
babarucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39825
Írta, hogy nyitott rendszer lefúvó biztonsági minek, előbb kiszalad a biztonsági vezetéken, ha nincs akkor a tágulásin keresztül minthogy egy csepp is cseppenjen a lefuvatón
Előzmény: micimacho (39818)
Lacivill 2009. okt. 31. Creative Commons License 39824

Bár nem értek annyira hozzá, de magamnak biztos nem tennék padlóba kötést, osztógyüjtövel oldanám meg. Gyanitom, hogy a csőrendszer is inkább az olcsó kategóriába esett, bár nemtudom, hogy egy márkással megusztad volna-e. Biztositásod volt?

Előzmény: Törölt nick (39822)
babarucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39823

távoli a kép de szvsz comap idom, az egyik legjobb

akartam írni jártam úgy, hogy egy vill bojler hőfokszabályzója nem kapcsolt ki

ki tudja mennyire fűtötte a vizet, a biztonsági szelep persze szar volt (spórolás miatt nem lett kicserélve, villanyszerelő vízkövezte és rábeszélte a tulajt nem kell cserélni semmit)

tulaj befosott a morgásoktól lekapcsolta a villanyt és kinyitotta a csapokat nem jott más csak gőz egy ideig

a cső prandelli, semmi baja nem lett, csak az idomoknál mint nálad csöpögött

később találkoztunk a szerelvényboltba amikor vett egy új bojlert és szólt, hogy vizesedik a fala

Előzmény: Törölt nick (39822)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39822
Üdv!

Nos, a kazán volt a "gyenge pont", ez egy FÉG-es 1000 éves használt kazán volt, ingyen kaptam és jó is volt (eltekintve attól hogy a házhoz képest túl kicsi, tehát szinte állandóan ment, elég nagy hőveszteséggel), de adagolószelepet kellett cserélni benne és az 'újabb' gázszelep mágneses vezérlője lehetett a ludas, mert a főégőt nem kapcsolta le semelyik védelme:-(

Ez teljes egészében sk hibás dolog volt, olcsó húsnak (kevés pénznek) híg a leve:-(((

A cső pedig Comisa, a szerelvényt ne kérdezd, az nem biztos hogy szintén Comisa volt, a lényeg hogy fém... ahol a zárt radiátorszelepek miatt nem, vagy minimális volt az áramlás, ott sem a kötéseknek, sem a csőnek nem lett baja, és ahol a kötés kilágyult, azokban a körökben is maradt a cső, csak toldani kellett - gondolom a beton ott is vett el annyi hőt, hogy nem lett (látható) baja.

Előzmény: Lacivill (39821)
Lacivill 2009. okt. 31. Creative Commons License 39821
Milyen kazán volt ez? Milyen márkájú 5 rétegű cső volt ?
Előzmény: Törölt nick (39804)
cucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39820
Igazán nincs mit...
Előzmény: Luiggi70 (39819)
Luiggi70 2009. okt. 31. Creative Commons License 39819
Köszönöm kérdésemre adott korrekt válaszaitokat.
micimacho 2009. okt. 31. Creative Commons License 39818
ezért kell a vegyesre is valami, ami a víz meghatározott hőfokánál jelez, de mindenképp legalább egy túlnyomásra lefúvó biztonsági szelep.
Előzmény: babarucu (39814)
micimacho 2009. okt. 31. Creative Commons License 39817
milyen hosszú a radiátor, milyen típus és milyen messze van a kazántól, továbbá hány fokos az előremenő?
Előzmény: zs76 (39810)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39816
Nekem is vegyes rendszerem van, előbb volt a gázkazán+termofejek, most lett vegyestüzelés és hagytam a termofejeket.

Szvsz nálam azért nem jelentkezik a fent említett fütyülés, mert a körben van egy hőcserélő a padlónak, ahol a víz megfordulhat ha nagyon akar, + van egy biztonsági hőcserélő túlmelegedés ellen. Így ha a vegyestüzelés nem tudná tartani a huzatszabályozóval a vízhőmérsékletet, van lehetősége keringeni, de megvan a megoldás a visszahűtésre is a fűtés megfutása esetén.

Azt most hagyjuk, hogy mi van ha nincs áram, ennek kidolgozása még folyamatban. Egyenlőre vettem egy TG 400 W-os 12AC/220DC konvertert, a szivattyúkat (sőt még a flexet is elbírja, ha netán kerékbilincset kapnék:-D) viszi, csak kérdés hogy mekkora akku kapacitás kell (min. egy adag tüzelő leégéséhez elég legyen) és hogyan történjen a töltés/csepptöltés illetve átváltás...
Előzmény: babarucu (39814)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39815
Nem szeretném, ha válasz nélkül maradnál, ezért elmondom, hogy szerintem miért (nem vagyok fűtésszerelő, de szokok ilyen mellett dolgozgatni):

ver.1.: A pressz megoldáshoz be kell ruházni egy nem occsó gépbe, amit ha megtesz az ember, próbálja ki is használni. Ez - tapasztalatom szerint - abban merül ki, hogy jóval gyorsabb mint a roppantógyűrűs szerelvényezés (feltéve hogy eléggé sok a szerelvény), nem kell csavarkulcsokkal bíbelődni.

v.2.: Másik ok lehet az, hogy a falba/aljzatba kerülő idomok esetében a press eleve úgy van megtervezve hogy kibírja a korróziót a beton kötésekor és azután is, míg a roppantógyűrűs megoldásoknál nem biztos hogy számolnak ilyen korróziós hatásokkal, tehát a felhasználási köre ezeknek inkább a falon kívüli szerelvényezéskor jellemző.

v.3.: A roppantógyűrűs idomok felépítése egyszerűbb, kisebb méretű kötést eredményez (ld.pl.: falban vezetett szerelvény esetében, amikor számít, hogy a kötés mennyivel lóg ki a cső/fal síkjából, azaz mennyi vakolat kell rá.

v.4.: Mindkét megoldás lényege, hogy a cső belsejében zár egy(két) gumigyűrű, amire rászorítják a csövet. A press erejénél fogva nagyobb erővel szorítja a csövet az idomra, tehát valszeg nagyobb lesz a tömörsége ill. kevesebb az esélye annak, hogy tömörségi hiba lép fel.

v.5.: A roppantógyűrűs megoldás lehet a barkácsoló kedvű ezermesterek eszköze is, néhány olcsóbb kézikulcsot és fogót igényel, tehát aki maga szeretne ilyesmit csinálni: tessék, ezzel megoldhatod:-)

Konklúzió: szerintem falba/aljzatba CÉLSZERŰEN press, falon kívül lehet ez is, az is, de vannak esetek, amikor pl. inkább a roppantógyűrű: pl. radiátor sarokszelepnél a becsatlakozás 99 %-ban roppantógyűrűs, persze a falban már presszel folytatódik...

Megjegyzem, hogy a fentiek nem szakembertől származnak, csupán a tapasztalatomat írom le. Amúgy bármelyik megoldás is szerepel a kivitelezésben, a nyomáspróba mindig ugyanazzal a metódussal történik, tehát igénybevétel/megbízhatóság tekintetében nemigen van különbség...
Előzmény: Luiggi70 (39806)
babarucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39814

Vegyestüzelésű rendszerbe nemszokás termofejeket felszerelni, ha nagyon akarod akkor csak oda ahol nagyonszükséges max egy hely

amikor lezár az első termofej a kazánnak kevesebb vizet kell fűtenie

gyorsabban melegszik, sorba lezár az összes fej a kazánod meg fűt de nincs hova menekül a forróvíz a tág tartályyba és mivel a szivattyú se tudja hova küldeni vákumraszívja a rendszert 

Előzmény: vizpart (39812)
babarucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39813

az alsó szelepeken zárj a többi radiátornál, ott elmegy a fűtővíz, mert előbb megfordul

ott kering ahol könnyebb neki

Előzmény: zs76 (39810)
vizpart 2009. okt. 31. Creative Commons License 39812

Sziasztok.

Örülök ,hogy rátaláltam erre az oldalra,mert sok jó dolgot írtok le.

Mondanám az Én gondomat.  Nyáron csináltam központi fűtést vegyestűzelésű kazánnal,nyitott rendszerű.Rézcső,radiátorokon termofej,keringető szivattyú,remekűl fűt csak amikor lezárnak a termofejek elkezd  a rendszer fütyülni csak egy picit de idegesítő.

A szivattyút csőtermosztát indítja-állítja,és észre vettem amikor lezárnak a fejek a nyomás is(0.2)-ről leesik nulla alá mintha vákumot csinálna a szivattyú.

Probálkoztam,betettem egy túláram szelepet,gondolván ha nem kell a radiátornak a meleg majd ott visszafordul,részben működik,de még fűtyűl pláne ha hül a víz.

Csak valami szabályozasi gondom van??

tudtok megoldást?

köszi.

babarucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39811

Több a hibalehetőség, a szorítógyűrűje belevág a csőbe, a falba szar kulcsozgatni,

nincs meghatározva mennyire kell meghúzni,kicsit vagy megtépni amíg recsegő hangot ad

igazán nem tudob megfogni pl a falikorongot

pressnél látod a cső helyzetét az idomban, a gép x tonnával összenyomja az idomot addíg amíg kell, a gép csattan ha kész vagy nem megy tovább hiába nyomod a gombot

van rá rendszergarancia, a kulcsosra nincs, mert " mindegyikhez" jó...stb

zs76 2009. okt. 31. Creative Commons License 39810
Sziasztok.Az lenne a kérdésem,mitöl van az,hogy az 500-as kötésü radiátorok alsó egyharmada nem melegszik át,nem langyos,hanem hideg.A lakásban 22-fok van.A légtelenítést már vagy 10szer ellenőriztem semmi gond nem volt vele.
sjohn 2009. okt. 31. Creative Commons License 39809
Csatlakozom az előtted szólóhoz.
Előzmény: Luiggi70 (39808)
Luiggi70 2009. okt. 31. Creative Commons License 39808
Legalább valaki válaszra méltatott ,de nem jobb ,mert nem lettem okosabb tőle.
Előzmény: cucu (39807)
cucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39807
Nekem fogalmam sincs. Így jó?
Luiggi70 2009. okt. 31. Creative Commons License 39806
Felteszem megint a kérdésem amit lejjebb már egyszer feltettem ,de úgy el voltatok foglalva az egymás basztatásával hogy erre már nem jutott időtök .

Azt szeretném tőletek kérdezni ,látom most réz ,kontra 5rétegű beszélgetés folyik , az 5rétegűnél mindég csak a presselést emlegetitek a rendes menetes szorító gyűrűs idomokat nem.Miért ?annyira nem megbízhatóak ,vagy lassabb,rosszabb vele dolgozni?
Üdv Luiggi
Teaway 2009. okt. 31. Creative Commons License 39805
"a betonban lévő összes kötés kiolvadt, kb. 8 helyen kellett felbontani a burkolatot, betont és újraszerelvényezni"

Kínok kínja.
Előzmény: Törölt nick (39804)
Törölt nick 2009. okt. 31. Creative Commons License 39804
Üdv Mindenkinek!

A réz kontra ötrétegű csövek vitájába szeretném konkrét tapasztalatomat megírni, aztán mindenki süsse ki magának, hogy mi lenne/lett volna a jobb (hülyebiztos) megoldás:

Kétszintes családi ház, felül csak radiátoros, fsz-en vegyes (padló+radiátor) fűtés van, de lent többnyire csak a padló ment - gázkazánról.

Műanyagcsöves rendszer, fém kötőelemekkel, préselve. Természetesen minden a betonban van, fent is, lent is.

Igenám, de a kazán egyszer gondolt egyet és hajnalban elkezdte felfűteni magát, a főszelepe meghibásodott (nem tudom mi lett vele, kivágtam az egészet a .csába), szóval nem kapcsolta le sem a termosztát, nem állt le a 220 V lekapcsolásával sem, csak a gáz-főcsapra reagált. Szóval megforralta a vizet, kb. 130-140 fokos volt a gőz, a biztonsági szelepek kioldottak, a pincében állt a forró víz meg a gőz. A radiátorokon nagyrészt termofejes radiátorszelepek vannak, és ahol a szelep nyitva volt, abban a körben a betonban lévő összes kötés kiolvadt, kb. 8 helyen kellett felbontani a burkolatot, betont és újraszerelvényezni. Szerencsére a padlófűtés nem szenvedett kárt, mivel hőcserélővel le van választva a radiátoros előremenőről és benne van a háromjáratú szelep is.

A konklúzió az volt, hogy a műa. cső TALÁN kibírta volna, ha nem fém kötőelemek vannak, amik a gőz hőjét át tudták venni és így kilágyultak, szivárogni kezdtek. Ha ugyanez történetesen rézcsöves (falon kívüli) rendszer lett volna, szerelőm szerint valószínűleg az is elpukkan, mert 140 fok környékén a lágyforrasz már enged annyit, hogy 1-1.5 bar-os rendszernyomásnál (amúgy a biztonsági szelep 2.5-nél nyitott) a meglágyult forrasztás miatt szétnyomta volna a rezet is. Szerinte egy ilyen helyzet (eltekintve egy bonyolult védelmi rendszer kiépítésétől - elektromos vezérlésű gázszelep, csőtermosztát, netán szünetmentes táp stb...) max. a klasszikus vascsöves kiépítéssel csökkentette volna a károkat (megjegyzem, hogy anyáméknál a hagyományos iskolai módszerrel, nagykeresztmetszetű vascsövekből felépült, keringetőszivattyút nélkülöző rendszere idestova 30 éve működik, keringető akkor került bele, amikor gázkazán is épült a rendszerbe, viszont elfogyott 4 db vegyestüzelésű kazán. Az első 3 vékony lemezből (3-as) készült kazán volt, az kapott mindent amit nem lett volna szabad, 110-120 fokos vízzel, nyitott rendszerrel is következmények nélkül ment - attól eltekintve, hogy következetesen 3 évente dec.24-én lyukadtak ki, mindet garanciában cserélték, végül az utolsót nem építettük be, hanem eladtuk és helyette lett egy masszívabb, de még mindig lemezkazán, ami tizen év után mégiscsak feladta:-(

Szóval visszatérve a réz és ötrétegű cső viszonyára, kiváncsi lennék a véleményekre...

PS: Pár hete kötöttem be a saját meglévő fűtési rendszerembe új vegyestüzelésű kazánt, azzal a kompromisszummal, hogy az előremenőbe bekerült egy biztonsági hőcserélő az esetleges felforrás megakadályozására, illetve tervben van a meglévő szünetmentes tápegység illetve szabályozó elektronika megtervezése is áramszünet esetére, mert a tapasztalat szerint a szivattyúk leállása esetén aggályos a fűtővíz gravitációs keringése...
atrego 2009. okt. 31. Creative Commons License 39803
Sziasztok!5 méteres körüli szerelhető,mobil gázkéményt vennék.Írjatok az atrego@freemail.hu mailre
NRZ 2009. okt. 31. Creative Commons License 39802
Az áramszünetre is van megoldás:
http://www.ncsho.hu/hasznos/biro.html
Előzmény: sjohn (39789)
babarucu 2009. okt. 31. Creative Commons License 39801

Nagy kérdés?

Van egy wilo szivattyúm a vegyes kazánnál, egyes fokozatnál sokszor megáll

kettes fokozatban és csutkán megy mindíg

szétszedtem nem találtam semmi akadékot, kipucoltam a semmit, agyonfújkáltam kontaktsrével minden érintkezést

lapátok mint az eredeti, tengely jó, motor gyönyörű mint a frissen tekert

egy darabig jó 1-2 hónap, aztán egyes fokozaton nem indul el ha feljebbkapcsolom és vissza akkor jó egy darabig megint

de ezt csinálta menet közben is egyszerűen megáll

csavart leveszem csavarhúzóval lazán forgatható a tengely

Előzmény: sjohn (39794)
babarucu 2009. okt. 30. Creative Commons License 39800
 igazad van 1,5*
Előzmény: pterr (39786)
babarucu 2009. okt. 30. Creative Commons License 39799

ha nyitott lenne nem lenne nyomás ha csak 2 és 0,2 akkoris nyomás

és hamár próba az ugye a burkolás előtt van akkor mitől lenne más

pl:padlófűtés se ajtó se ablak seholnappal 25-30 fok éjjel 15-esetleg kevesebb

nem kell okoskodnod nem állítottam sose, hogy szupermen vagyok sőt nem én állítom ezt

Előzmény: enginer (39790)
babarucu 2009. okt. 30. Creative Commons License 39798

Látom nem bírod abbahagyni az okoskodásod, nagyon hideg időben nem végeznek gáz nyomáspróbát

Nem tudom mire vágsz fel mikor 5 baros csövekről írogatsz amit nem is szerelhetnének be csak fűtésbe esetleg, víznél pillanatnyi nyomás lehet az üzemi soszorosa

te mint nagy szaki ha arról írok 20as megnyomattam 16-ossal visszakérdezel kulcsos idomra,  hűha komoly gondok vannak

És ha olvasnál hidegebb időben  vagy asszem fagyásveszélyt írtam ott levegővel nyomatom

írtam azt is nem érdemes ezért nagyobb teljesítményű kompresszort venni,

esetleg ha vésésre, használod

de te biztos mindjárt írod persze azért vettem mert pont arra használom

te vagy az ász meg a halaloszto aki megmagyarázta egy taxisnak nem kell semmi csak egy többmillás autó, a szerelők meg sírnak , hogy drágák a gépek

egy ékezetes billentyűzet kb 2 Ft

de egy ásznak nem kell mert mindenki el tudja olvasni akinek programot írok az meg főleg

mingyá kimásolok valamit én is amit írtál talán akkor ász lehetek

persze te sokmindennel találkoztál hibákkal hát szvsz a fő gond az, hogy arrafele ahol te dolgozol ott nincs nyomás

Előzmény: enginer (39785)
enginer 2009. okt. 30. Creative Commons License 39797
Akkor csak jól emlékeztem, hogy kazán szervizes vagy, vagy mi. :D

Meglepett, hogy 4db szivattyút cseréltél ilyen alap hiba miatt (vizhiány).

Előzmény: sjohn (39796)