Keresés

Részletes keresés

gabrielke Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58523
Előzmény: halaloszto (58521)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58522

Katonaságban volt ez szokás :)

Előzmény: GabikA (58520)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58521

ha mar ilyen szorri vagy, megkereshetned a tankonyvlapot, amin a PID szabalyzo hisztereziserol van szo.

vajk

Előzmény: gabrielke (58515)

GabikA Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58520

Egy példa : én amikor zuhanyzom, kb. 1 -2 percig  engedem magamra a vizet, majd elzárom és szappanozok. Ezután újabb 2 -3 perc a lemosás. 

brr, ahogy hallgatom, egybol fazok :)

Előzmény: Dunit (58502)
GabikA Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58519

Én cska azt nemértem,hogy a 45L cirkós beépített tárolóm hogy lehet elég fürdéshez a sarokkádal tele (60 fok).

Azért, mert közben már nyomja is utána?

igen, nem hallottad meg furdes kozben?

Előzmény: Infomaker (58500)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58518

Tehát van egy acélcső-strang, meg egy ólom-strang?

Namost, ha le kell dugózni az ólomcsövet, akkor valahogy mégiscsak összeköttetésben marad az ivóvízzel.

Előzmény: vincek (58496)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58517

Az energiatakarékos mosó- és mosogatógépek most is ilyenek.

Előzmény: halaloszto (58510)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58516

Ahhoz képest bőlére eresztetted hallod. :)

Előzmény: _panni_ (58507)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.16 0 0 58515

Hű, ilyen gépet még tényleg nem láttam.

Hát ez szívás, ez biza kéri a melegvizet.

1978 óta volt Hajdu Midimat mosógépünk, (már) annak sem kellett melegvíz.

És szorri ha megbántottam valakit.

Előzmény: joevagyok68 (58514)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58514
Előzmény: gabrielke (58512)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58513

Mert miért is?

Előzmény: sjohn (58511)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58512

Nem mondod hogy a félautomata keverőtárcsás? Jahh...

Előzmény: halaloszto (58510)
sjohn Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58511

Szerintem ennek fuss neki mégegyszer!

Előzmény: gabrielke (58509)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58510

lehet hogy Te tul fiatal vagy, de 17 eve volt olyan hajdu mosogep, amibe ket slag megy. egy a melegvizzel, egy meg a hideggel.

vajk

Előzmény: gabrielke (58508)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58509

Segítek: pont ugyanannyit fűt.

Előzmény: enginer (58506)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58508

"NEM HIDEG VÍZZEL MEGY, hanem MELEGET ENGED" : na akkor ezt most gondoljuk át mégegyszer, hogy a bojlerhez és a hajmosáshoz ennek mi köze is van? Segítek: semmi. A mosógép csak hideg vizet kér, tehát a melegvizes bojlerből nem fogyaszt semmit.

Az viszont gáz, hogy a szakboltban nem kérdezték meg, hogy hányan is akarják használni azt a bojlert.

Előzmény: _panni_ (58507)
_panni_ Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58507

Köszönöm a sok segítő választ, de látom, hogy van, aki engem nézett hülyének, így az az igazság, már bánom is, hogy ide fordultam. Ha valaki csak arra képes, hogy kapásból leb.ssza a másikat, akkor... Igaz, utáltam mindig is az ilyen internetes,arc nélküli szövegeléseket, ha lehet, nem is élek ilyesmivel, csak szerettem volna gyakorlati tanácsokat kapni.

gabrielkének: Ad 1./ szakboltban vásároltam (Gienger - Pécs)

Ad 2./ A mosógépem NEM HIDEG VÍZZEL MEGY, hanem MELEGET ENGED!!!! (17 éves Hajdu)

A másik meg, hogy netán nem mindenkinek van tapasztalata villanybojlerek terén, történetesen azért, mert eddig gázbojlere volt!

A szomszédot meg azt sem tudom, ki, mert két hete költöztem!

Na mindegy; tény, hogy nem nagyon van olyan ismerősünk, akinek villanybojlere van.

Az igaz, hogy a szerelő a Hajdút ajánlotta, de az ember hirtelen nem tudja, kinek higgyen.

Mivel kicsit sokba került a felújítás, nem mindegy, hogy 70-et adok egy bojlerért, vagy 35-öt.

Úgyhogy kéretik kicsit a gúnyolódó és kioktató hangnemet visszafogni.

Amúgy "éjszakaira" van bekötve, azaz, most már nem így hívják, hanem ez a vezérelt, vagy mi a túró.

Ma állított egyébként rajta a szerelő, mert kiderült, hogy csak 4-esen volt, közben van rajta 5-ös is.

Azt én is elgondoltam, hogy a melegvíz nagy része nyilván feltöltődik a káddal, de az FORRÓ VÍZ, legalábbis annak kell lennie (mondjuk, én nem is éreztem annyira forrónak, de lehet, az épp az előző ok volt), így nyilván nem tisztán kell érteni azt a 120 litert, hanem jócskán hideg víz keverésével. Így viszont igenis, szerintem két kádat simán el kellene neki bírni.

Mindegy, most meglátjuk, hogy mit csinál, hogy lett rajta állítva.

Köszönöm mégegyszer!

enginer Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58506

Azért én még ezt is megnézném jobban, mert amit én láttam az igen átbaszás szerü!

10mp bekapcs. 10mp szünet, 10mp bekapcs, 20mp szünet.

Magyarán: fogyasztás az van, de nem fűt annyit a bojler, mintha egyben menne X órát.

Előzmény: Dunit (58503)
enginer Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58505

"A thermo fejek nem tudják a rendszert beszabályozni, 

Ezek nem pontosan szabályoznak tömegáramot, hanem vagy nyit, vagy zár."

Ha nem muszály, akkor ne terjeszd ezt a butaságot, mert ez ritka nagy hülyeség!!

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58432)
cucu Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58504

Próbáld meg úgy, hogy minden fürdés után leereszted a régit és újat töltesz! Akkor nem lesz elég!

Előzmény: vincek (58494)
Dunit Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58503

A vezérelt áram nem csak éjjel megy .

Nálunk :

éjjel 1 -é 2 között 1 óra,

hajnalban 4 ó 40 től 7  ó 40 -ig 3óra,

majd du. 2 és 3 között  1 óra

és végűl este 10 től éjfélig 2 óra.

igaz ez csak  7 óra , de momentán elég.

Elvileg 8 óra szolgáltatásnak kéne lenni.

Előzmény: gabrielke (58501)
Dunit Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58502

Hát persze van akinek elég a kevés víz is a zuhanyozáshoz, van akinek meg az óceán is kevés. Ezért nem a bojler a hibás.

Egy példa : én amikor zuhanyzom, kb. 1 -2 percig  engedem magamra a vizet, majd elzárom és szappanozok. Ezután újabb 2 -3 perc a lemosás. Legyen  az össz fogyasztás időben 5 perc - 8 literrel számolva az  40 liter, mondjuk fele a hideg fele a bojlerből kijövő melegvíz.

Az után melegítés  olyan 15 perc.

Amikor a fiam zuhanyoz megy vagy  25 percig állandóan a víz.  Elzárás nélkül. Nála az után melegítés minimum másfél óra. Néha akár 2 óra is.

Mikor mondom sok vizet használsz, kérdi honnan tudom ?

Hát mondom más fél -   kettő óra mire visszamelegszik a bojler.

Még durvább példa .

anno régen  a munkahelyünkön kaptunk egy kb. 80 literes bojlert, hogy még se hideg vízben mossuk a kezünket.

Talán 10 főre volt ez.

egy idő után feltünt, hogy már reggel  8 -kor egy szem melegvíz sincs.

No figyeltünk és rájöttünk, hogy az egyik kis kollégina nagyon szerette a fél literes zacskós kakót és , hogy ne legyen olyan hideg, betette a mosdóba és ráengedte a melegvízet - folyóvizzel melegített a drága.

Bizony a melegvíz 15 -20 perc alatt elillant.

Mondá náluk a panelban állandón folyik a melegvíz, korlátlanul.

Így volt akkor még.

Még nehány szakmai finomság :

A szociálizmusban mindenkinek jogában állt dohányozni bármikor, bárhol.

A sörét általában csap alá téve hűtötték a munkahelyeken az emberek - meleg sört csak nem iszunk felkiálltással.

egy 10 liter/ perc kifolyásnál egy üvegsör hűtése néha akár 200 liter vízbe is kerülhetett.

Jó volt az a szociálizmus  !!

gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58501

Mert gázos, és mondjuk 24kW-tal tolja bele a meleget, ha kell. "sose fogy ki". Ott azért van a tároló, hogy 2l vízért ne induljon el a kazán.

A villanybojler meg jó esetben vezérelt áramról megy (éjszaka).

Előzmény: Infomaker (58500)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58500

Én cska azt nemértem,hogy a 45L cirkós beépített tárolóm hogy lehet elég fürdéshez a sarokkádal tele (60 fok).

Azért, mert közben már nyomja is utána?

Előzmény: cucu (58489)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58499

Igen, szart árulnak. Tessék szakboltba menni. Eddig gondolom meg tetszett venni a legolcsóbbat az obiban...

A boylert meg csak el kellett volna gondolni, hogy elég lesz-e, esetleg megkérdezni a szomszédot...

A mosásos-hajmosásos példa is baromság, a mosógép hidegvízzel megy.

Vagy csak wgy hegyi trollnak tetszik lenni?

Előzmény: _panni_ (58488)
GabikA Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58498

Koszi. Eddig is foleg asvanyvizet ittunk, de a gyerekek azert a csapbol is + fozes arrol megy :(

Sajna csak akkor lattuk, hogy olomcsovek vannak, mikor felujitottuk, 5 eve. A gyerekek szerencsere ennek ellenere okosak :) De jobb vigyazni. 

Előzmény: Beer Monster (58481)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58497

Nem, hanem az már így kész kötés, pl. összeköti a csövet a falikorongal, vagy könyökkel, de ha bemész egy épületgépsz boltba ahol tartanak ilyet, ott megmutatják, szemléltetik hogyis van ez.

Előzmény: Beer Monster (58471)
vincek Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58496

üdv köszönöm a segitséget épp az a célomn hogy kiiktassam

a helyzet az az a ez egy 2. emeleti lakás szóval allulrol jön a vizcső vagyis jön egy vizcső a fürdőbe alulrol ami megy föl a 3. ra az vas cső. és jön eggy a konyhába ami olom

a konyhai az le lessz dugozva ,vagy forrasztva, megoldom valahogy de én ugy tudom ipari gyanta kell hozzá és azzal lehet. ezen nincs vizora mert általányt fizet mindenki.

na most a fürdőszobai az lessz szétszedve a vascső berakok egy vizorát mert le lehet különiteni. és onnan ekoplastik csővel viszem mindenhova a vizet.

köszönöm a segitséget mindenkitől

Előzmény: Beer Monster (58472)
vincek Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58495

igazad van feljebb kell tekerni ha nincs teljesen feltekerve mondjuk én nem is hiszem el egy napi használatos bojlerről beszélünk és nem jó hőfokra van feltekerve ez olyan mintha a házban fütenél fával de csak pár fát dobnál ráés kb  15 fokot csinálnál vele annak ellenére hogy az ember 22 fok körül érzi jól magát tehát akkor kell még rá rakni vagyis fel kell tekerni.

mert ha eggy hétvégi házban lenne akkor elfogatható lenne mert akkor megtudna vele fürdeni jopár ember

vincek Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58494

nekünk 80 literes van 3 an fürdünk meg és még van melegviz!!

csutkán fel van tekerve és csak akkor kapcsol be ha kell vagyis ha hül a viz a bojlerba

ha nincs melegviz akkor az az miatt szokott lenni ha vizköves a bojler akkor sistergő hangot ad akkor mindeggy hogy hova tekered fel

maltofer Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58493

Köszönöm a válaszokat!  Így utólag tényleg hülyeségnek hangzik amiket írtam.

Előzmény: morgen66 (58486)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58492

Jobboldal a hideg,bal a meleg a bekötésen?

cucu Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58491

Gondold el, egy vödör 10 L vízet jelent. Na már most a kád feltöltéséhez nem is elég 10 vödör víz, pedig az már 100 L. Ha megelégszünk 10 vödörrel akkor is csak 20 Litered marad.

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58490

Lehet, hogy fordítva kötötték be? :))))

cucu Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58489

Igen.

Gyors zuhanyozásra elég 4 embernek, de fürdéshez kevés a 120 L akár egy embernek is. Vedd feljebb és ahhoz már több hideget kell adnod, így kevesebb meleg fogy.

_panni_ Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58488

Sziasztok!

Nekem egy olyan nyűgöm van, hogy vettünk egy Elnett 120 l-es villanybojlert, egy olasz gyártmányt, a Stiebel-Eltron jogutódja gyártja, és állítólag nagyon sokat adtak el belőle. Az ára mondjuk, kedvező volt, 35.000,-Ft.

Úgy tűnik, befürödtünk vele, kár volt csak az olcsó árat nézni, és nem a magyar Hajdút választani, mivel legnagyobb bosszúsárunkra a férjemmel egy nap ketten nem tudtunk megfürödni, de még én is csak épphogy. A kád feltöltésén kívül minimálisan használtuk a meleg vizet, tehát más fogyasztás nem volt számottevő (egy-egy kézmosás, meleg vizet keverve).

Nem tudom, ez így normális?

Egy 120 l-es bojler, ami 60 fokra van beállítva, ennyit kell tudjon? :(

Épp akartam még egy kis forrót keverni a fürdővizemhez, amikor legnagyobb meglepetésemre hideg víz jött csak...

Mi van, ha egy nap mosni is szeretnék, meg netán este hajat mosni is? Akkor ezt a kombinációt örökre el kell felejtenem?

Lehet-e bojlereknél termékszavatossággal élni? Vissza lehet-e vinni leszerelés után? Azt mondták nekünk többen, hogy nem. Jó, de hát ez egy olyan termék, nem egy cipő, hogy fel lehetne próbálni ásárláskor. Itt a negatív jellemzők csak a felszerelés után derülnek ki!

Van értelme kereskedni valamit ezzel, vagy vegyük tudomásul, bekaptuk a horgot? :(

Miért van az, hogy ma az ún. "nagyáruházak" jóformán csak sz.rt árulnak? (bocs a vulgaritásért, de totál ki vagyok kattanva!) Miért kell 50 helyen érdeklődnöd, ha valamit venni akarsz?

Miért nem lehet megbízni a kínált termék minőségekben?

De még igazából az sem igaz, hogy ilyen P. meg B. (nem írom ki a teljes nevüket, nehogy rágalmazásnak tűnjön!) jellegű barkácsáruházban vettük volna, hanem egy direkt épületgépészetre szakosodott áruházban. Ezek szerint ott is át van az ember vágva? :(

Eddig jóformán a házfelújításunkkal kapcsolatban csak bosszúságunk volt. Hibás volt a WC-tartály, a kád kényelmetlen, rövid, a mosdóhoz olyan dugót adtak, ami még véletlenül sem zár rendesen...

Hol a minőségvédelem, az ellenőrzés?

Minden "egyszerhasználatos", eldobható lesz?

Úgy tűnik, e felé megyünk...

Szívesen venném a villanybojlerekhez értők segítségét, hasznos tanácsait!

Köszönöm! :)

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58487

(-) kell neki, hogy ne tudjanak az Pb++ ionok kiszökdösni. De ezt csinálják magnéziummal is a katódos védelmet, mint a bojlernél. Dróttal hozzácsatolnak egy Mg kockát, és elássák. (igazából van neki hercig kis akna)

Előzmény: cucu (58485)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58486

Bocs kimaradt az .....L.... itt így írják.

http://www.erintesvedelem.hu/eph.html

Előzmény: C20NE (58483)
cucu Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58485

Ha az ólomcső más fémmel közelségbe kerül, akkor katódvédelem alá kell helyezni, ami azt jelenti, hogy kb. 400 mV-ot kell rákapcsolni, így elkerülhető a reakció. Ha ez nincs, akkor az ólom mint a szita, idővel kilukad. (A pontos feszültség értékre nem esküszöm meg. Az is lehet, hogy mínusz.)

A matávnál amíg voltak ólomköpenyű kábelek, azokat katódvédelem alá kellett helyezni ott, ahol gázvezeték keresztezte azokat. Különben kilukadt a köpeny és beázott a kábel. Szóval az ólommal csak óvatosan.

Vízvezeték esetében felér egy időzített bombával...:)

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58484

Az életszerűbb nekem, hogy a meo-s nem igazán volt a szkmája csúcsán, és ugyan tudta a szabályt, de nem igazán értette az okát, ezért kitalált hozzá egy saját verziót :)

Azért kell minden földelt fémtárgyat bekötni, hogy nehogy te helyettesítsd az EPH vezetéket a két karoddal, amikor megfogod a kazánt és a csövet egyszerre. Ugye normális esetben ezek földelve vannak tehát egyformák, de mivel ez pont egy érintésvédelmi rendszer, ezért az a feladata, hogy ha valahol gond van, akkor ez vezesse le a feszültséget. Akkor meg már nem egyformák.

C20NE Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58483

Inkább Egyen Potenciálú Hálózat :-) ( hívják Egyen Potenciálra hozó Hálózat -nak is )

Előzmény: morgen66 (58479)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58482

Talán ott is az elektrokorrózióval lehetett valami kapcsolatban, bár azt éppen hogy segítik a fémes kötések.

Előzmény: maltofer (58477)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58481

A purgyek fejlődésére valószínűleg számottevő, a te számodra valószínűleg nem. Gyerekeknél a felvett ólom 2/3-a nem tud kiválasztódni, és szellemi visszamaradottságot okoz. Nagyobb mennyiségben pedig idült ólommérgezést. Felnőtteknél azt hiszem 1%-a halmozódik az ólomnak fel, de aki gyerekkorában is ki volt téve ólomnak, ott ez is nagyobb gond. Itt van egy cikk 1990-ből egy tízéves kutatásról, ami során arra derült fény, hogy a tünetmentes embereknek kb az 1/6-a tulajdonképpen enyhe ólommérgezésben szenved.

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM199001113220203#t=articleTop

Nagyjából azt mutatták ki, hogy a vér ólomtartalma és a szellemi képességek között nagyon egyértelmű kapcsolat van. Tehát észlelhetően butábbak voltak, akiknek több ólom volt a vérében. Sokféle forrásból származott az ólom, ma már,  éppen az abban az időszakban feltárt hatás miatt sokkal kedvezőbb a helyzet. Azóta két-három évtized alatt szinte mindenhol betiltották az ólom használatát, ma már hagyományos forrasztóónt sem kapsz sehol, mert abban is ólom volt, csak ólommenteset. A talajban menő vízvezetékcsövek például ólommal szennyezik magát a talajt is, és a konyhakertben termett zöldségek képesek krónikus mérgezést okozni az ilyen házaknál a szennyezett talajtól. Még az is mérgező, ha valaki a fém ólmot fogdossa és utána a szájába veszi a kezét.

A legnagyobb ólomfelvétel úgy tudom, az ólmozott benzin füstjéből és a vízvezetékekből történt. Ha szerencséd van, akkor csak vascsővel érintkezik az ólom, így kémiailag nem különösebben veszélyes, legfeljebb a vízben áramló homok koptatja a vezeték belső falát. Én áttérnék az ásványvízre (!), meg lehet mérni a víz ólomtartalmát, de minek, jobb nyugodtan aludni. Az ásványvízzel meg arra kell vigyázni, hogy nyáron váltogatva szabad fogyasztani, mert nem kiegyenlített az ásványianyag-tartalmuk, és ha túl sokat iszol egyféléből, akkor felborítod az elektrolitháztartásodat, ami nem egészséges.

Előzmény: GabikA (58474)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58480

"új  kazánba lévő melegvíztároló szutykosodott nagyon"

Hogy ezért kell EPH ez jó

morgen66 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58479

EPH nélkül nem lehet átadni az új gázvezeték rendszert,kell hozzá EPH jegyzőkönyv .

Magyarul Egyen Potenciára Hozás vagyis érintésvédelem.

morgen66 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58478

Bio ételekre stb.

Komlyra fordítva,  x  évekkel ezelőtt a szabványnak megfelet az ólom vízvezetékcső

A mai szabványok már nem teszik lehetővé az ólomcsövek használatát.

Szerintetek a régi házaknál mivel van bekötve a vízóra,megsúgom ólomcsővel.

A vízművek miért nem cserélteti le ha mérgező?

Ha nagyon érdekel a víz minősége,a vízműveknél bevizsgálják,igaz nem ingyen.

Tudtommal a mai napig a vízművek nem adott ki értesítést,

hogy ahol a vízvezetékben ólomcsövek vannak ott tilos a vízfogyasztás.

Mint ahogy megtiltották ott ahol arzénos a víz.

Nem mondom akinek van lehetősége ne fogyasszon ásványvizet,de mint a napokban 

a sajtóban megjelent az ásványvizeknél is vannak problémák.

Igaz ez a cikk nem mostani.

PL:http://greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=25036

maltofer Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58477

Egy fórumon olvastam,hogy volakinek az új  kazánba lévő melegvíztároló szutykosodott nagyon, és a szakszervíz kérte tőle az eph jegyzőkönyvet. Ezért gondoltam,hogy van valami összefüggés

Előzmény: morgen66 (58476)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58476

Az EPH -nak semmi köze a vízkövesedéshez.

Hol hallottad ezt?

Előzmény: maltofer (58473)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58475

Én nem haboznék.

GabikA Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58474

A tarsashazban olomcsovek vannak, a lakason belul mar otretegu. Mennyire veszelyes a helyzet, terjek at teljesen asvanyvizre? (Purgyek is vannak.)

Előzmény: Beer Monster (58472)
maltofer Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58473

Üdv! Kondenzációs kazánom van. EPH- val kapcsolatba kérdeznék! Én az eph ra csak a gáz bejövőt ill a kazán házát(fém hátlap) kötöttem rá annó. Ennyi elég e? Ha a ki ill bejövő csöveket is le kell akkor minden helyen bilincsezzek ahol csatlakozás van? Mármint a teflonszalag miatt ami miatt szerintem nincs meg a tökéletes fémes kapcsolat. Azért kérdem ezeket mert állítólag ezeknek a hiánya befolyásolhatja a kazán vízkövesedését?

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.15 0 0 58472

Még egyszer jól gondold meg hogy ólomcsövet bennehagysz a hálózati vízedben. Lehet, hogy a gyerekeid is abból fognak inni.

Az, hogy valaki az interneten nagy szájjal beleszól és vegyületekkel dobálózik, mindössze csak annak a jele, amikor a hülyeség szorgalommal párosul, de nem a szakértelemé.

Egy rézcsővel fémesen összekötve 0,47 V feszültség lép fel az ólom és a réz között mínusz az elektrolitoldat töménységétől függő hányad, abban az esetben is, ha nem közvetlenül érintkeznek, de van köztük egy vascsőszakasz vagy egy elfelejtett EPH kötés. Ha réz, alumínium vagy keményforraszanyagok előfordulnak valahol a hálózatban, akkor az ólom negatív pólusként viselkedik és oldódik, azaz pontosan a 'kolléga' által említett Pb(II) ionok kerülnek az ivóvízedbe, amit tévesen ólomvegyületnek hív. Ugyanezt elvégzik az ivóvízben természetes módon jelenlévő rézionok, savak, redukáló- és egyes oxidálószerek, szénsav, meg a talajból kioldott huminsavak is. Ilyenkor már nem lehet számítani az ólom felületén képződő klorid-, szulfát- meg oxidréteg védő hatására. A keletkező ólom-hidroxid maradéktalanul oldódik az ivóvízben.

A gyerekkorban elfogyasztott ólom az egész élet során a csontokban marad és mérgez.

Érdemes itt kezdeni a tájékozódást

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%93lom

A nyolcvanas években kiderült, hogy a korábban ismertnél kisebb mennyiségben is mérgező az ólom.

Előzmény: vincek (58461)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58471

Nagyon apró képek vannak, úgy látszik féltik a szabadalmat.

Miután hosszában rápréselte a végidomot, az egy műanyag menettel illeszkedik a másik idomhoz?

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58460)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58470

az azert van, mert a kinai megvette a leselejtezet gepeket olaszba kilora.

vajk

Előzmény: vizgazfutes (58469)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58469

Made in Italy van beleütve, amúgy meg mit nem gyártanak ma már Kínában? :O:)

Előzmény: babarucu (58464)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58468

Hát, azért a cső sem olcsó és valóban elég sz.r vele dolgozni, illetve strang esetében még jó is lehet, ahol nem kell hajtogatni :D

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58466)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58467

Üdv.!

WC kiállás függ a WC kialakításától (hosszított, stb.) <<< WC kiválasztása után könnyebb a dolog...

Mosdó kiállások (végleges padlószinttől): Lefolyó 50cm (cső közép), H-M víz 55cm (falikorong közép), HA a standard 80-ra szeretnéd rakni a mosdódat. Lefolyóközéptől 7,5-7,5 cm-re van a H-M víz kiállás (legalábbis én annyira szoktam), HA nem talpas, vagy szifontakarós a mosdó, hanem pl. szekrénybe lesz...

Kád csaptelepre már kaptál választ :)

Ólomcső ledugózás, fogóval el kell szorítani a végét és leforrasztani...

Előzmény: vincek (58454)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58466

Hát a Rehau maradt az ami volt, nehéz vele dolgozni, merev a cső és drágák az idomok.

Előzmény: babarucu (58465)
babarucu Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58465

bár nagyon régen dolgoztam rehauval, emlékeim bazi merev a cső, sok segédanyag idom kell hozzá, a présszerszámnak nagy hely kell, a saját aljzatrögzítői csak jó betonba működnek...stb

az ára miatt nem tom mi változott az elmúl évtizedben, szvsz sokkal könnyebb dolgozni bármely ötrétegűvel, a rézcomap idomokkal semmi gond, azok is 100%-ak

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58460)
babarucu Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58464

az az idom annyira olasz, hogy kínai mint az adidas, budmil...stb

Előzmény: vizgazfutes (58452)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58463

Szia!

Itt vannak méretek

http://www.alfoldi.hu/images/download/szerelesi_kezikonyv_2009_v2_2010_09.pdf

A kád csaptelep a kád felső peremétől legyen 15 cm feljebb.

Zuhany csaptelep 1m 10-20 cm,ha lesz zuhany.

Mosdó nagyon sok féle van,a linken kiválasztod hogy te melyiket fogod szerelni.

Előzmény: vincek (58462)
vincek Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58462

azt megoldom a leforasztást valakivel csak a méretekre vagyok kiváncsi nem monoblokkos vc lessz külön tartáj de egyből a vécé mögött ,

fürdő csap magasság meg a mosdoé?

vincek Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58461

igen de azt tudtam meg az olomcsőről hogy azt ipari gyantával forrasztjhák be amit nem egyszerű szerezni.

ez amit megakarok szüntetni ez egy teljesen külön állo olom cső ami megszünik mert ez van végighuzva a házba. a másik az már vascső amit tovább fogok vinni ekoplastikkal és az lessz a konyhába mega fürdőbe

csak apontos méreteket nem tudom

Előzmény: SolnesMM (58458)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58460

http://www.rehau.hu/epitoipar/epueletgepeszet/futesszereles/rautitan.-.az.uj.generacio.shtml

Ez lenne a Rehau, a műanyag csövek közül ez a legdrágább, de mint mondtam 100%-os és a cső folyómétere árban még így is harmada a réznek. Egy toldóhüvelyel műküdik, amit axiálisan, vagyis a csőtengelyre párhuzamosan prásel rá az idomra, különleges szerszámot igényel, de ugyanúgy lehet bérelni a gépet mint akármilyen más radiális présgépet.

Előzmény: Beer Monster (58448)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58459

Hagyatkozzunk a szakirodalomra, mert annak nincsen semmi értelme, hogy erről itt vitatkozzunk ha családok egészségéről van szó.

Előzmény: SolnesMM (58457)
SolnesMM Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58458

Hát ez sokmindentől függ.Pl. hogy milyen tartály lesz felső vagy monoblokkos stb.

Tipp: felkeresel egy közintézményt, ott a klotyót és leméred a távot.

"meg van eggy régi olomcső amit megakarok szüntetni hogy tudom azt lezárni a végét ugyhogy levágom és mivel tudom ledugozni hogyan?"

Nálam pl. úgy oldották meg a feleslegessé vált olmós csatlakozást, hogy összelapították a végét és leforrasztották. Ha tudsz forrasztani Te is megteheted.

SolnesMM Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58457

Bizony bizony mérgezőek az ólom vegyületei, de nem a fém ólom !

Korábban a vizvezeték csövek elterjedten abból készültek.

Viszont nagyon mérgező pl. a klór, de az egyik vegyülete a konyhasó abszolúte nem.

És még sok anyagnál van ez így !!

Előzmény: Beer Monster (58456)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58456

Hallod azt én az elejénél iktatnám ki, az ólom nagyon mérgező.

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58455

A hossza miatt? :)

Akkor meg minek ennyit agyalni a betonnál, a réznél úgysincs jobb, nemde?

Előzmény: vizgazfutes (58451)
vincek Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58454

üdv hozzáértők segitségét kérném!!!

ha alsó kifojásu vct szeretnék lerakni hány centire kell lennie a faltól a szennyvizcsőnek?

a másik a kád csaptelep magassága?

meg van eggy régi olomcső amit megakarok szüntetni hogy tudom azt lezárni a végét ugyhogy levágom és mivel tudom ledugozni hogyan?

köszönöm elörre is

üdv

vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58453

"Ne mondd már, hogy a sarki gépészboltban nem kapsz 20-as ötrétegűt akármennyit..."

Ezt nem értem :) Természetesen kapok akármennyit :)

"Hozzá való presses idomokkal meg géppel kölcsönbe. A világon semmi nem indokolja, hogy betonban toldani kelljen új építésnél."

Igen kapsz gépet, általában 50.000.- kaució fejében + napidíj ;) Legalábbis Pesten a legtöbb boltban, bár akadnak kivételek, de általában ott azért ismerniük kell Téged :)

Az új építést mellesleg nem én csináltam, én csak idomot cserélni voltam, ráadásul "T"-t :O

Előzmény: gabrielke (58410)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58452

Hát, a piacot köztudottan elárasztotta az olasz fosok hada, azok között meg rengeteg van, amit hiába tépsz agyon, nem folyik és sérülésmentesen szétszedhető minden alkatrésze :)

Mondjuk személy szerint amúgy sem igen támogatom a kulcsos idomokat :S

Előzmény: babarucu (58429)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58451

Annál tutibb a lágyrézcső ;) :)

Előzmény: Beer Monster (58441)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58450

Sehogy, csak rövidíteni akartam a horganyt, de nézem, hogy a réznél is vegyjelet használtam, ezért félreérthető, úgyhogy Zn :D

Előzmény: Beer Monster (58440)
C20NE Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58449

Azzal nem a szivattyút szabályozod, hanem a rendszert fojtod, de ez azt hiszem nézőpont kérdése, hova számolom a fojtást, a szivattyúhoz vagy a rendszerhez, ráadásúl fojtani energiapazarlás.

Előzmény: gabrielke (58447)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.14 0 0 58448

Erről nem sokat tud a google.

Ez hogy néz ki árban és szerszámigényben?

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58446)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58447

például szűkítéssel?

Előzmény: C20NE (58439)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58446

Nem egyszerű rezet hegeszteni és az épületgépészetben egyálltalán nem is jellemző, de van egy 100%-os kötés, Rehau axiálprés, abból még olyat nem láttam soha, hogy enged.

Előzmény: Beer Monster (58445)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58445

Elhiszem én, de ha a vascsövet meghegesztették, akkor a rezet mér nem?

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58443)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58444

persze a frekvencia változtatásával

Előzmény: C20NE (58439)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58443

Lehet természetesen, de olyan fűtésszerelőt sztem nem fogsz találni, a nyakamat rá xD De viccet félre téve, hidd el, hogy lehet és szoktak is préskötést alkalmazni betonba, mi már számtalanszor megcsináltuk, ha nyomáspróba Ok, akkor mehet a beton.

Előzmény: Beer Monster (58441)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58442

Ki és miért? :-O

Előzmény: babarucu (58437)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58441

"betonba csak toldás mentesen teszek csövet.."

ziher iszt ziher. Heggeszteni nem lehet a rézcsövet? (rézzel természetesen) Mégiscsak az tűnik a tuti megoldásnak...

Előzmény: vizgazfutes (58409)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58440

Higany meg hogy kerül a rendszerbe?

Előzmény: vizgazfutes (58394)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58439

Fizikailag adott kialakítású szivattyúház és és fix lapátsor mellett hogyan lehetne a szivattyú szállítási mennyiségét szabályozni, mintsem a meghajtó motor fordulatának szabályozásával?

Előzmény: babarucu (58437)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58438

én se értem amit leírtál fordítva is ugyanaz:) folyásirányba hg után lehet vörösrézde vörösréz után nem lehet horganyzott

Előzmény: Beer Monster (58436)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58437

ezért a változó fordulatszámú szivattyúért engem régen itt leanyáztak és hülyének néztek:)

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58434)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58436

Nem értem pontosan a megfogalmazásból, a réz -> vas -> réz sorrend a tilos? vagy fordítva?

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58388)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58435

Grundfos Alpha van tervbe véve.

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58434)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58434

De az előbb mondtam el hogy miért kell beszabályozni. Az nem számít, hogy utánna mi van. A lényeg az hogy egy adott szelepen annyi mennyen ami kell, ha egy másik lezár akkor ez nyilván többet kap, de akkor idővel ez is lezár. A lényeg az egészből, hogy nem úszod meg a beszabályozsát, ez teljesen független attól, hogy változik a tömegáram és ha már itt járunk, változó fordulatszámú szivattyúd lessz, vagy túláramszeleped?

Előzmény: C20NE (58433)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58433

Nem mondtam, hogy beszabályozzák a fejek, csupán azt, hogy a jól beszabályozott rendszerem, amint felrakom a thermo-fejeket minden lesz csak tömegáramban kiegyenlített nem.

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58432)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58432

A thermo fejek nem tudják a rendszert beszabályozni, van előbeállíthatós, ha nincs rajta akkor a visszatérő csavarzaton lehet tömegáramot folytani. Csak egy példa. Tegyük fel, hogy nemrég indult be a fűtés, minden termofej kinyitott. Beszabályozatlan rendszerről beszélünk, ha mind nyitva van akkor a cső és szerelvény ellenállások függvényébe, hol túl nagy, hol kevés lessz a tömegáram. Ezek nem pontosan szabályoznak tömegáramot, hanem vagy nyit, vagy zár.

Előzmény: C20NE (58427)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58431

ha használtál ucs csövet ott mit csinálsz a betonba?

Előzmény: gabrielke (58410)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58430

nagyon jó választás

Előzmény: C20NE (58406)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58429

ez milyen kérdés remélem kolega:)? szedd szét, nagy nehezen lejön a hollandi, a roppantógyűrű ha lejön az régen rossz, tehát le kell bányászni pl egy csavarhúzóval beékelve a résbe és mi történik ekkor eldeformálódik, ha szarul lett összetéve akkor lehúzható a csőről

ha jól lett akkor kizárt, le kell vágni, ha ügyesen levágod a csövet menthető az O gyűrű, de minek? kell az új idom ill idomok, mert ugye rövidült a cső

a sok ha miatt szerintem nem alkalmas szakemberek segítségének max nyomáspróbához

Előzmény: vizgazfutes (58382)
babarucu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58428

nehéz minőségit venni, ill én még nem sokat láttam ezért a márkáját se tudom, rettentő szarok a O gyűrűk és a helyük, lecsúszik elszakad...stb

simán félrehúzható a végidom ami lehet bármi, présesnél ez kizárt

nem kell halálra tépni de jól meg kell húzni, nem rég cseréltem egy lengyel kmolega csöveit ill iktattam ki, és falon kívül lett helyettesítve 

a hiba valószínű nem volt eléggé meghúzva...

Előzmény: Beer Monster (58375)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58427

Köszönöm!

Értem a lényeget, de a thermo-fejek miatt a tömegáram folyamatosan változik és elég jelentős eltérések vannak a teljesítményben , lesz 600-as 22K radiátorból 3m-es is meg 50cm-es is ( A padló hőteljesítményét figyelembevéve a radiátoros rendszer csak kiegészítő fűtés lesz. )

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58425)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58426

A riasztók nagy része képes arra, hogy adott mozgásprofil alapján indítson vagy leállítson valamit, pl a keringtetőt. Ráadásul újraindítani is csak akkor kell, ha az előző keringtetés óta eltelt idő ezt indokolja. Tehát, ha a közlekedőben jelez az érzékelő és nyílik az ajtó  elindítja ha az előző keringtetés óta eltelt mondjuk 1 óra. A keringtetés sebessége meg a szivattyútól is függ...

Intelligens ház, de fillérekből, mivel nem vet fel a pénz, de mikrokontrollert programozni tudok. Pl. simán lehet RS 485 buszra felfűzni filléres hőmérőket minden helyiségben és ezekből gyönyörűen fel lehet állítani a hőtérképet és nagyon egyszerű rendszerrel akár szobánként meghatározni a hőveszteséget a külső hőmérséklet függvényében és ez nem kerül egy 5 szobás házban többe mint kb. 20.000 ft, ha magadnak csinálod.

-Persze ezek az elméletek, ha kész és érdekel valakit majd beszámolok az eredménykről-

Előzmény: nap50 (58422)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58425
Előzmény: C20NE (58417)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58424

De ezek a különbségek még jók ide : )  és mint alább írták, ennek a kivitelezése drágább, így is érdekel? Am. a lényeg belőle az, hogy minden kör egyforma hosszú legyen a végén, ezt úgy éred el, hogy pl. az előremenőt az ahoz tartozó kör elejére kötöd, a visszatérőt meg a kör végére, az utólsó radiátornál ezt fordítva, így most sztem nem tudtam elmagyarázni, de az interneten biztos lessz rajz ami szemlélteti.

Előzmény: C20NE (58417)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58423

Sziasztok !

Egy kedves barátom 1 hónapja vette át az újépítésű lakását. Házközponti fűtés van, és ma kérdezte meg, mennyi az annyi.

1 MWh fűtés 25ezer ft-ba kerül. Kérdésem, ez milyennek számít mondjuk összevetve egy saját cirkós megoldással ?

A melegvíz pedig 1000 ft / m3.

Köszi

nap50 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58422

Ez a sporoljunk, vagy a kényelmi szempontból lett kialakitva?  Annyi idő alatt nem is tud odaérni a melegviz, mire észlel a mozgásérzékelő.

Előzmény: C20NE (58420)
zizizuzu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58421

Ja, kérem az intelligens ház :))

Előzmény: C20NE (58420)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58420

A melegvízcső szigetelve lesz és mozgásérzékelő által vezérelt keringetése lesz a HMV-nek. Ha valaki megközelít egy csapot elindul a szivattyú. (A fürdő és a konyha tekintetében, pl. a WC nem érdekel ennyire :-P)

Előzmény: zizizuzu (58418)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58419

Igen, és ahol elfér a falban az osztó onnan horror távolságok jönnek ki. Nagyon kevés T-t használok, átmenő falikorongokat teszek föl, ez megkönnyíti a szerelést nem kell beton alá kötést tenni csak 1-2 helyen és egyszerűen nyomáspróbázható, szerelhető a radiátor. A padlófűtés és a radiátoros rész külön lesz vezérelve, mivel a padlófelület csak kevésbé hideg napokon ad elegendő teljesítményt a helyiségek java részében.

Előzmény: zizizuzu (58418)
zizizuzu Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58418

Nem akarok nagyon belekotyogni, de átszámoltátok a radiátoros részt úgy, hogy osztó, és 16/18-as 5 rétegűvel mindenhová külön?

Nekem pl így olcsóbb lett, mint a 20 körbe 16 leág, az T idomok rohadt drágák, és speciel pont itt nem lehet spórolni a minőségen, hacsak nem akarsz bontani :). Persze ez attól is függ, hol a kazán, meg mondjuk lehet-e valahol vezetni mondjuk 6 szál 16-os csövet.

A vízet én szintén osztóval oldottam meg, bár igaz, elég magas a nyomás nálunk (jellemzően 4 bár felett van, a kazán elé így kellet a nyomásszabályzó), szóval bejön a 3/4-es cső, rajta egy 3+4-es osztó, és mindenhová 16-os megy, kivétel a kazánhoz, oda 20-as. Bőven elég, zuhanyozni is simán lehet. Meleg szintén.

Nem fog sok víz állni a 20-as csőben? Magyarul sokat kell kiengedni, míg az elvételi helyre ér a melegvíz? Persze távolságtól is függ.

Előzmény: C20NE (58414)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58417

Ebben a 100-éves házban csak különbségek vannak, hosszakban, derékszögekben, falazóanyagokban és hőleadó teljesítményekben. Nem akartam osztó-gyűjtőt a radiátoroknak és adja is magát a körvezeték.

:-)

De! Minden érdekel, így nagyon megköszönném ha "kiokosítanál" erről a megoldásról!

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58416)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58416

Ha már körvezetéknél járunk, javaslom a Tichelmann kötést, ez abban az esteben működhet, ha nincs túl nagy különbség a hőleadók teljesítménye között, családi házaknál bőven bele fér. Egyébként a lényege az lenne, hogy rendkívül egyszerűvé teszi a beszabályozást, ha érdekel akkor jelezz vissza!

Előzmény: C20NE (58414)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58415

Köszönöm, én is ezt hallottam!

Előzmény: morgen66 (58413)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58414

Azért 26-os mert nem értek hozzá, hogy méretezzem, és a padlófűtés 7-körös elosztójához 26-os csővel viszem a melegvizet, hogy ne legyen kevés :-) . A radiátorok 20-as körvezetékről párhuzamosan leszenek leágaztatva. A vízre 20-as csövet a padlófűtéshez 18-as csövet vettem. De a cső maradvány függvényében lehet, hogy a víz is 26-os lesz :-)

Nem új építés, csak felújítás!

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58412)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58413

Több lakást szereltünk már vele , nem volt probléma velük.

Hep2 vel egy lakóparkot csináltunk Egerben,nem tudok róla hogy lenne vele probléma.

Wavint nem szoktam ilyet használni ,mert mint írtam van pressem kézi meg gépi is.

Én bemerném tenni betonba,megfelelő nyomáspróba utánn nem lehet vele gond.

Az egri lakóparkba 10 báros nyomáspróbát kértek,ezer valahányszáz idomból

talán három engedett,az is a szakszerűtlen szerelés miatt.

Előzmény: C20NE (58400)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58412

Mekkora ház az hogy 26-os csővel akarod csinálni? Vagy annyira kevés a víznyomás a településen ahol laksz?

Előzmény: C20NE (58406)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58411

Nem is vettem annak ; ) Ez egy fórum ahol megbeszéljük a dolgainkat, de visszatérve a szétrozsdált horganyzott idomhoz, falonkívül volt szerelve és vagy 3 éve, ami Te láttál horganyzott idomokat-csőveket szétkorrodálva, az gondolom nem pár éves volt, am. ki kellett vésnem itthon nekem is egy horganyzott idomot, mert eltört amikor kicsavartam belőle a sarokszelepet, kívülről elég szarul nézett ki és gondolom ezért is tört el, mert már nem volt annyi vastagság, de belül jó volt és ha nem bas..m el akkor még pár évet ment volna, viszont a pontkorrózió belülről támad.

Előzmény: vizgazfutes (58407)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58410

Ne mondd már, hogy a sarki gépészboltban nem kapsz 20-as ötrétegűt akármennyit...

Hozzá való presses idomokkal meg géppel kölcsönbe. A világon semmi nem indokolja, hogy betonban toldani kelljen új építésnél.

Előzmény: vizgazfutes (58409)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58409

Te tudod, ellenben én nem 1-2 új építésű házban jártam, ahol 1-1,5 év után kellett a betonba idomot cserélni és személy szerint én betonba csak toldás mentesen teszek csövet...

Előzmény: C20NE (58408)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58408

2 darabot muszáj betennem alá, de mindenki , akinek a házában van ilyen a beton alatt, azt mondja semmi baja vele. Kulcsos idomot nem tennék alá.

Előzmény: vizgazfutes (58403)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58407

Mint írtam osztom a jobb félni elvet... Evvel arra akartam utalni, hogy én is betartom, ellenben tudok ellenpéldákat is...

És alapjáraton sem támadásnak szántam a dolgot :)

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58404)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58406

Comap sudopress idomokat és mivel nem kaptam elegendő átmenő falikorongot, vettem ilyet Henco - ból. A cső Henco 20-as és 26-os.

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58401)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58405

jah, azt akartam még, hogy én is láttam már szita csövet és fittingeket, de az full Hg rendszer volt :)

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58398)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58404

Igen. Miért? Épp készül írányoban egy álltalad észrevett negatív kritika? xD Én betartom ezeket a dolgokat, magánvállalkozó is vagyok és soha nem kellett azért visszamennem sehova mert valamit ilyenekkel elszúrtam.

Előzmény: vizgazfutes (58402)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58403

Nem, de a presseset se szerintem :)

vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58402

most akkor te végülis a szakmában dolgozol? :O

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58398)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58401

Végül milyen idomokat vettél? Én am. be merném tenni, mondjuk egy 8 báros próbanyomás után.

C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58400

Te beton alá be mernéd tenni ezt az összedugdosós cuccot?

Előzmény: morgen66 (58396)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58399

Megvettem már csövet, fittingeket, mindent, csak össze kell legózni. Egész jó akcióban sikerült vennem mindent.

ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58398

Én már láttam lyukas Radalt, am. az se mind1, hogy nyitott vagy zárt a rendszer fűtésnél, vízellátásnál is találkoztunk már rozsda ízű, sárgás színű vízzel, az a horganyzott idom úgy nézett ki mint a szita, de mindenki azt csinál amit akar, én más kárán tanulok.

vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58397

Ezzel az "összedugós" rendszerrel még nem próbálkoztam, de szerintem ki fogom próbálni.... Valamelyik cég gyárt ilyen rézhez is (az mondjuk oldható kötés) és ahogy hallottam az árak sem olyan nagyon eltérőek....

Neked van már tapasztalatod vele?

morgen66 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58396
Előzmény: C20NE (58389)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58395

Mellesleg osztom a jobb félni, mint megijedni elvet :)

vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58394

Igazából nem szeretnék vitát kirobbantani, de egy váltás még nem okoz elektrokorróziót....

Tehát a Hg >>> CU vagy a Cu >>> Hg átváltás 1X lehet! Azt nem lehet, hogy pl. két Hg közé raksz egy Cu darabot... Ellenben ismerek sok olyan lakást, ahol csőtörés miatt beraktak Cu darabot... És kiválóan működik a rendszer évek óta és (még) nincs elektrokorrózió.

A másik ilyen az alu. radiátor rézzel való szerelése... ismerek kb 10éves rendszert, amit így szereltek és semmi nem lukadt még ki!

Amúgy ezen "szabályok" szinte kivétel nélkül feltételes módban íródnak (felléphet, kilyukadhat,stb.).

És amúgy még a Vízművek sem veszi komolyan őket, illetve a Főtáv-nál sem jellemző :)

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58393)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58393

Sárgarézre ez nem vonatkozik.

Előzmény: vizgazfutes (58391)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58392

De ez pontosan így van, vízellátásra vonatkozik, tehát fűtésre nem, folyásszabály néven nézz utánna.

Előzmény: vizgazfutes (58391)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58391

Nem teljesen értem a leírtakat, de ha jól értem, akkor rézből nem válthatsz horganyba? :O

Ez nem egészen így van és csak fél információ :S

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58388)
tanca1 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58390

Kombi átfolyós gázkazánunk van, de ez a jelenség a hideg és melegvízél egyaránt tapasztalható.

A hidegvíznek meg gondolom semmi köze a kombikazánhoz. Vagy?

Előzmény: joevagyok68 (58387)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58389

Meló után 1ˇ2 órám van a házat csinálgatni, egyedül vagyok így nemigen halad. Ez elfér a polcon és a Henco meg a Comap idomokhoz pont jó a TH pofa. Utána meg eladom a vaterán, így olcsóbban jövök ki, mintha bérelnék. 5000 Ft/nap-ra adnak gépet Vörösváron.

Előzmény: morgen66 (58384)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58388

Ha a falon belül vagy bárhol a folyásirány szerint a rézcső után horganyzott idom-cső van, akkor tilos vörösrézcsövet beszerelni. Ha más szerelőt megkérdezel és azt mondja, hogy hülyeség, akkor igazítsd útba, mert ezt így még egy szerelő sem tudta akikkel eddig találkoztam.

Előzmény: Beer Monster (58377)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58387

van indirekt tároló, vagy bojler a rendszerben ?

Ha igen hány fokra fűtitek fel ?

Előzmény: tanca1 (58386)
tanca1 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58386

Szép napot!

Lenne egy kérdésem!

Kb. 2 hónapja szereltük a vízrendszert és a fűtést is. Ötrétegű cső került mindenhová. A bajom az, hogy furcsa íze van a víznek de nem tudom hogy mitől!

Ez lehet esetleg a csőtől? Valami oldódik ki belőle esetlegesen?

A kerti csapnál (kpe) még nem érezni ezt az ízt, tehát mindenképpen a rendszertől lesz ilyen ízű. :(

vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58385

Press gépet 30.000.-ért bérelni? :O

1800.- / gép / nap

Pofák 600.- /nap (gázpress és TH-s pofák...)

Szerintem ennél olcsóbban bérelni nem lehet... :D

Előzmény: morgen66 (58384)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58384

30 ezerért tudnál bérelni,hol?

Nem volt vele probléma.

Előzmény: C20NE (58378)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58383

"Napkollektorokkal, napelemmekkel foglalkozom, és LED világítással."

A kollektorok hogy jönnek az elemekhez és a LED világításhoz? :O

A pálinka-,és sörfőzőt meg végképp nem értem :D

Előzmény: hobbif (58379)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58382

"szétszedésnél sérülhetnek a gumi O gyűrűk, a roppantógyűrű belemaródik a csőbe, leszedhető de deformálódik, ki lehet egyengetni de nem az igazi inkább kuka"

Szabadna megtudnom, hogy mire alapozod ezt? Mármint, hogy deformálódik a szorítógyűrű?

Illetve mivel nem írod, hogy deformálódHAT, ezért feltételezem, hogy minden szorítógyűrűs kötés esetére írod, vagy tévedek?

Előre írom, hogy nem kötekszem vagy kóstolgatok :D

Előzmény: babarucu (58371)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58381

Ne félj tőle,használd.;-)

Előzmény: Beer Monster (58377)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58380

Esetleg az összes menstruációs topikot is teleszórhatnád a reklámoddal !

Hisz aki menstruál, annek lehet férje- esetleg felesége...ne legyünk maradiak !  -  aki szereti a pálinkát...vagy a sört !

Csak hajrá !!

Amíg ki nem b@sznak mindenhonnan......

Előzmény: hobbif (58379)
C20NE Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58378

De megbízhatóan présel? Ennyibe lenne - a bénaságomat is belevéve - a kölcsönzés....akkor már inkább ez.

Előzmény: morgen66 (58374)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58377

Látható helyen lesz. Miért, számíthatok rá, hogy időnként elárasztja majd a lakást ? :)

Melyik a legbiztosabb mód, a forrasztott rézcső?

Előzmény: nixon70 (58376)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58376

Ha nincs befalazva,vagy betonban-tehát látható helyen van-csináld nyugodtan kulcsossal.

Előzmény: Beer Monster (58375)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.13 0 0 58375

A kulcsosnak milyen hibája van? Éppen azzal akarnám szerelni a bojlert.

Előzmény: babarucu (58370)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58374

Már nagyon régen dolgoztam ezzel a tipussal,az a baj vele hogy kicsi az erőkarja és nehéz vele préselni.

Előzmény: Beer Monster (58368)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58373

Plussz a kézi prés.

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58372)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58372

Ugyanez Rems-be lenne vagy 120 ezer, olcsó húsnak híg a leve.

babarucu Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58371

szétszedésnél sérülhetnek a gumi O gyűrűk, a roppantógyűrű belemaródik a csőbe, leszedhető de deformálódik, ki lehet egyengetni de nem az igazi inkább kuka, külön nehéz beszerezni nem minden boltba kapható, egyszerűbb egy másik idomot megvenni, viszont a cső már egyszer a roppgyűrű miatt idomult roncsolódott inkább a csődarab kivágásával orvosolható de ugye akkor meg rövidül  szval+ idom=karmantyú

Előzmény: Beer Monster (58369)
babarucu Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58370

Igen erről van szó, itt nem a cső a lényeg hanem az idom, amit TH-s pofával lehet préselni

a kulcsost csak falon kívül ajánlanám, inkább ott se, csak végszükséges megoldásnak

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58369

Ezek a 16-1/2 adapterek oldhatók, újrafelhasználhatók?

fittingbolt.hu/Kulcsos-egyenes-menetes-csatlakozok-termekek-21.html

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.12 0 0 58368

fittingbolt.hu/Kezi-Press-Gep-TH-termekek-411.html  Erről van szó?

Hallod ez műanyag csőhöz való, milyen szerelvényhez használják?

babarucu Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58367

azt hittem a belinkelt boltos kézi prést

Előzmény: morgen66 (58365)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58366

Ja Rems a kézi.

Uponor a gépi.

Előzmény: morgen66 (58365)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58365

Nemtom melyik tipusra gondolsz?

A Rems pofák 30 000 körül vannak.

Előzmény: babarucu (58364)
babarucu Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58364

oké, de ezt a típus használod? csak mert egy rems fej ennyibe kerül

Előzmény: morgen66 (58363)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58363

Használom mind a kettőt,de a gépit jobban szeretem.

Előzmény: babarucu (58361)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58362

A kézi prés ugyan olyan jó mint a gépi.

A gépit egy idő utánn be kell vizsgáltatni ,hogy elég erős-e.

Előzmény: C20NE (58353)
babarucu Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58361

Milyen ez a kézi préselő? használod vagy valaki? csak mert egy pofa kerül ennyibe

Előzmény: morgen66 (58349)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58360

Garázsba pincébe szerintem ok a kpe.

Mindkettővel jó dolgozni ,de az ötrétegűvel jobb dolgozni,nem annyira merev és tartja az

alakját.

Előzmény: Beer Monster (58352)
C20NE Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58359

Az első gondolatom nekem is ez volt, de ez a Honeywel csoda állítólag jelentősen csökkenti a vízütést, tehát előtte nagyot üt utána kicsit. Akkor viszont jobb lenne a nagyobb ütést csillapítani.

-vagy ha nem így, akkor hogy?-

Előzmény: gabrielke (58356)
kisferi314 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58358

Köszönöm, sejtettem, hogy a vízarmatúra a ludas. A kérdéses membrán 260 huf, annyit még kibírok.

Előzmény: maciszaki70 (58357)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58357

Membrán szakadás a gázvezérlö modulban ahol a nyolc csavar van.Én szerelöt hivnák.(de a te lakásod)

Előzmény: kisferi314 (58355)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58356

Logikusan a csökkentett részbe mondanám.

Előzmény: C20NE (58354)
kisferi314 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58355

Szasztok!

Sürgős segítségre van szükségem, mert már nagyom fázom :)

C18-as régi kazánom már egy hete rosszalkodik, rendszeresen kialszik a őrláng, nehezen

lehet begyújtani. Cseréltem thermóelemet (már kétszer) de azzal sem javult a helyzet.

Most viszont egy eddig nem tapasztalt hiba lépett fel.

Ég az őrláng, a szobatemosztát kapcsol, szivattyú elindul, de a gáz nem.

Mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm a segíséget.

C20NE Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58354

Ha vízütés ellen felszerelek egy kis tágulási tartályt azt a házi nyomáscsökkentő elé, a nagynyomású részbe, vagy utánna, a csökkentett nyomású részbe, kell tenni?

C20NE Creative Commons License 2012.01.11 0 0 58353

Szerinted kézi prés és gépi prés között mekkora különbség van? Kézivel is lehet ugyanolyan megbízható kötést készíteni? Bogarat tettél a fülembe ezzel a linkkel, ahol van ilyen gépezet meglepően olcsón.

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58352

Apropó, látom KPE-ből is van ilyen vékony cső. Melyikkel jobb dolgozni?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58351

ofkorz, felrobbanni és/vagy megfulladni nincs kedvünk :) szóval ha nincs olyan megoldás, hogy vmi egyértelmű csavart buzerálok, vagy vmi hasonló, akkor úgyis szerelő lesz belőle...

Előzmény: morgen66 (58350)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58350

Ha megint ugyan az a hiba amit javított akkor hívd vissza.

Én nem barkácsolnám a konvektort.

Persze a te pénzed és a te életed.

Előzmény: Törölt nick (58348)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58349

Van külsős meg belsős rugó,ötrétegű csőhöz való ollóval.

http://fittingbolt.hu/Vagoollo--termekek-380.html

Előzmény: Beer Monster (58347)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58348

Sziasztok,

Adott lenne egy szobában egy fég 8.50 konvektor, és az elmúlt időszak szerelő-interakcióin keresztül olyan professzionálisnak érzem magam,hogy csak na :) (tudom, ez az életveszélyes :P)

nemrég volt olyan gond, h állandóan elaludt, néhány kör után lefixáltuk, hogy a pillangószelep ment tönkre, és emiatt forró állapotban "elment" az őrláng a termoelem alól, ezért aludt el a konvektor.

Szóval öröm és bódottág, de a konvektor még mindig elalszik néha... Igaz, ritkán. Ránézésre a tippem az, hogy

1) talán túl kicsire sikerült az őrláng?

2) talán túl távol van az őrlángtól a termoelem? (nem látszik, hogy izzana a vége, ahogy beér a lángba, mint korábban)

Meg lehet ezt reparálni valahogy házilag? kedvelem a szerelőt (az utolsó kört ingyért csinálta), de azért a túl sok találkozás vele egy kicsit káros az egészségre :)

Előre is köszi a segítséget,

Üdv,

Zs

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58347

Az kívülről megy rá és többször használatos? 

Akkor már azt megkérdezném még, hogy mivel lehet vágni az ötrétegűt?

Előzmény: morgen66 (58346)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58346

Szia!

Hajlító rugóval lehet szépen hajlítani és nem törik meg.

Az a lényeg hogy ne törjön.

16-20 csőnél 5D.

Előzmény: Beer Monster (58345)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58345

Az 5-rétegűt milyen sugáron lehet hajlítani? Láttam én már majdnem derékszögbe hajlítottat is, de gondolom azt nem szeretheti.

Előzmény: nixon70 (58344)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58344

Vannak olyan "szopós" helyek,ahol sokkal jobb-és könnyebb- a flexi csővel dolgozni.(hajlékonyság)

Előzmény: Beer Monster (58343)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58343

Egyáltalán minek használnak ilyesmihez flxit? Sokkal civilizáltabb megoldás valami állandó jellegű kötés.

Előzmény: nixon70 (58342)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58342

Bírni fogja.

Előzmény: Beer Monster (58341)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58341

Erre, amit nézegettem, úgy emlékszem, 16 bar volt írva. Inkább az, hogy másképp viselkedik a vízvezetékhálózat, pl nagyobb lökések, ingadozások vannak rajta, mint egy fűtési rendszerben.

Az ötrétegű robusztusabbnak tűnik, mint a flexicső, azért gondoltam erre.

Előzmény: nixon70 (58340)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58340

Ha 10 bárosat veszel,igen.

Előzmény: Beer Monster (58338)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58339

üdv. ma megcsináltam  a nyomás beállításokat, mind két tágulásit belőttem 1.0-ra /kerek számot szeretek/ hidegen, nyomás nélkül. majd a nyomást felvittem 1.2-re, és láss csodát mind két mérő ugyan azt mutatja. most a fütés megy és a nyomás 80 C- nál sem tér el 0.2-től többel, maximum 1.5-ig megy fel. jó munkát csináltunk, Örülök mint majom...

Előzmény: maszibmw (58326)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58338

Viszont most arra gondolok, hogy 5 rétegűvel kötném be a bojlert. Megbízható lehet az 6 bar-on?

Beer Monster Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58337

Ez csak akkor igaz, ha részenként, vagy szakaszosan van fűtve. Egy teljesen magárahagyott, víztelenített lakásnak, nyaralónak nem lesz semmi baja. Az első néhány évben elromlanak azok a dolgok, amik nem bírják a hideget, hótágulást, pl a rossz illesztések, beázások, rosszul felrakott csempe. Aztán amikor már minden meg van rendesen csinálva, akkor többé nem lesz semmi baja, nekem ez a tapasztalatom.

Előzmény: cucu (58334)
fede94 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58336

Hmv indirekt tartályhoz hova kelle bekötni a tágulási tartályt, ha a cirkuláció a bejövő hidegvízágra van bekötve, azaz a  tartály aljába bemenő ágra dolgozik, a z tolja fel a melegvízet a rendszerbe (csapokba).

köszönöm előre is a segítséget.

molnartom Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58335

Köszi a segítséget. A légtelenítő rendben van,de már tudom a hibát és ki is javítottam. A nagytudású szerelőm nekem sem ellenőrizte a nyomást a tartályban és nagyobb volt mint a rendszerben lévő.

Előzmény: maciszaki70 (58307)
cucu Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58334

Én a helyedben nem zárnám el a radiátorokat, csak erősen visszavenném. Egy minimális fűtés kell minden helységben, különben penészedni fognak a harmatpontok (sarkok). Tapasztalat szerint nálunk legalább 13 C fok kell ahoz, hogy ne penészesedjenek a sarkok.

Nem véletlenül van az a mondás, hogy egy ház csak lakva jó. Lakatlanul -fűtés nélkül- tönkre megy.

Előzmény: maxxtro123 (58332)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.01.10 0 0 58333

a kazánban max 4-5 liter víz van, tágulásival együtt, mivel ezek kis vízterű kazánok.

Előzmény: maxxtro123 (58332)
maxxtro123 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58332

Igen ez elgondolkodtató kérdés. Az egy darab lapradiátorban kb 10 liter víz van, az oda vezető rézcsőben is kb 10 liter, a gázkazánban max 30 liter. Összesen kb 50 liter vizet keringet a gázkazán. 55-60 fok körül szokott lenni az előremenő víz. (időjáráskövető) Ezt a mennyiséget valóban hamar megforgatja így én azt gondolom hamar eléri a beállított 20 C-ot és a termosztát kikapcsol. A házon sajnos nincs külső szigetelés (ráadásul salakblokk téglából épült...) viszont az ablakok hőszigeteltek. A termotéka 25Kw-os kazánomat cseréltem le erre a Baxira, ami 6,8-20 Kw-ig tud modulálni. A fűtésrendszeremet magam terveztem meg kezdetben teljesen laikusként, tudásom nagyrészét erről a fórumról szedtem össze... :-)

Előzmény: KalásziM (58331)
KalásziM Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58331

Ugyan csak a szivattyúra kérdezett rá, de én meg azt kérdezném nem fog e nagyon gyakran kapcsolgatni a kazán ?

A teljesítményt nem írta, de saccra 24 kW-os. Eze eleve sok egy 80 m2m-es házhoz (hacsak nem borzasztóan szar, hőszigetelésileg . )

Nekem egy 92 m2 -e házam van és 8 - 10 kW-tal elég jól elvagyok !!

Előzmény: maszibmw (58329)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58330

semmi baja nem lesz.

Előzmény: maxxtro123 (58328)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58329

A szivattyú leégni nem fog, a Bypass szelepen elnyomja a felesleget. Az már más kérdés, hogy a Bypass miatt a kondenzáció kevésbé érvényesül, így ez a gazdaságosság rovására megy.

Előzmény: maxxtro123 (58328)
maxxtro123 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58328

Sziasztok!

A nyáron sikerült felújítanom a 80 nm-es családi házunk fűtését. Rézcsövekre cseréltem a régi vascsöveket, illetve a gázkazánt is lecseréltem egy Baxi Prime HT 240 kondenzációs kazánra. Nyáron még ketten laktunk itt beteg édesapám és én. Sajnos édesapám elhunyt, így egyedül maradtam a nagy házban. Kérdésem lenne, hogy érheti-e valamilyen károsodás a gázkazánt, ha egy szoba kivételével az összes radiátort lezárom? Ilyenkor hétköznap alig vagyok otthon, csak aludni járok haza. Csak éjszakára kell a fűtés egy szobában. Leéghet-e a 90 W-os szivattyú a gázkazánban? Válaszotokat előre is köszönöm.

hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58327

Azt fogom csinálni. köszi a segítséget, tanácsot.

Előzmény: maszibmw (58326)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58326

Akkor nem értem. Itt van egy gázkazán és egy vegyeskazán a körben ? Tudtommal a vegyes nem is lehetne zárt rendszerben, de ehhez nem értek, majd a többiek hozzászólnak a vegyes kapcsán.

Mindentől függetlenül csinálj leválasztott mérést a tágulásikon, és állítsd 0,8 ra őket ! Utána húzd fel a rendszert 1,1 barra vízzel. Működnie kell.

Előzmény: hóapóka (58325)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58325

A 7 literes a gázkazánba van, a vegyeshez vettem a 18 literest.

Előzmény: maszibmw (58324)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58324

Az, hogy mennyi van benne gyárilag, semmit sem jelent !!! Mindig az adott rendszerhez kell illeszteni.

Miért van két tágulásid ?

Előzmény: hóapóka (58323)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58323

De például a 18 literes tágulásiba 1.5 bár nyomás van eredetileg/gyárilag is. ez mehet lejjebb is.

Előzmény: maszibmw (58321)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58322

Minden valószinüség szerint, nem jól vannak az értékek beállítva. A kazán egy Westen 240i, igen az is a min. 0.5 bárt kéri.  

Előzmény: maszibmw (58321)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58321

A 25 L tágulási ilyen rendszertérfogatra és hőmérsékletre elég kell legyen. Semmi nem indokolja a 2 bar feletti üzemet. A tágulásiban hiába mérsz légnyomást nyomás alatti rendszernél !!! Nem tudod kizárni a tágulásit, és úgy rámérni ? Az, hogy hány méterre vannak egymástól vízszintesen az nem számit, a rendszerben lévő magassága igen. Mivel emberes statikus magasságod sincsen, elég lenne egy 0,8 bar előfeszítés a tartályokba, és 1,1 körüli hidegfeltöltési rendszernyomás. 70 fok körül sem haladja meg a 1,5 bart. A kazánnak 0,8 bartól üzemelnie kéne ! Milyen kazán ez a gázkazán ?

Nálam a statikus magasság 4,5 méter, a rendszertétrfogat 110 liter, és nem használok külső tágulásit, csak a kazán saját 10 literes beépített tartályát 0,8 as előfeszítéssel, és 1,1 hidegfeltöltési nyomással...

Előzmény: hóapóka (58319)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58320

Az is egy másik problémám, hogy megvan a 2-2.2 bár ha megy a fütés, de ha kihül, már csak 1.5 vagy alá megy, ekkor már nem müködik a gázkazán

hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58319

A két tágulási egymástól olyan 4-5 m-re vannak, ha csövezést nézem, a kazán alja és a legmagasabb rész  ugy 3m lehet.

a nyomás mérést had ne ismertessem, ha javul az idő ugy fogom mérni, hogy nyomás ne legyen a rendszerbe.

hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58318

Össz viz kb: kazán =27 l

radiátorok=60-80 l  /3db olyan 2 m-es,  1db 1.8-as, 3db 80-100-asok/

csövek=30 l             vagyis összvissz:100- 120 liter szerintem ???

Előzmény: maszibmw (58316)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58317

"ha a szelepen mérem"

Mikor mérted, a zágulásikat leválasztottad rendszerről, vagy elengedted a nyomást a rendszerről ??

Mert anélkül nem sokat ér a "mérésed" !

Előzmény: hóapóka (58313)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58316

Még valami: Az összvíztérfogatot tudod ?

Előzmény: maszibmw (58315)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58315

1,5 barnal villog a kazán ? Az érdekes. Mennyi a rendszered statikus magassága ? Ezen belül hol helyezkedik el a kazán, valamint a két tágulási ? Mennyire állítottad a tágulásik előfeszítési nyomását víznélküli rendszernél ? Mennyi a rendszer hidegfeltöltési nyomása ?

Első körben ezek kellenének.

Előzmény: hóapóka (58313)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58314

Tehát nem sok a 2.2 bár. Azért gondoltam mert dupla lemez a radiátor/ bár eddig,hogy lekopogjam kitünően birják/ nem-e károsítja tulságosan.

hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58313

Egy keveset még tudok, de ha 1.5 körülire megy, a gázkazán már villog, tehát nem indul el.

Másik, ugye a két tágulásin a nyomásnak eggyezni kell, ha a szelepen mérem

Előzmény: Infomaker (58312)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58312

Szerintem 2.2 még oké. Mi van ha leengedsz a vízből, hogy 2bar legyen?

Előzmény: hóapóka (58310)
hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58311

További infó. Van a rendszeren egy kombi gázkazán is, 2 db tágulási 18+7 literesek. 

hóapóka Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58310

üdv mindenki.  kérdésem az lenne, hogy a zárt rendszerbe 60-70C-fokos viznél 2-2.2 bár a nyomás. mennyire káros ez, illetve hogy lehet ezt csökkenteni, legelább 2 bár alá.

a válaszokat megköszönöm.

halaloszto Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58309

ja, a toron van aki reduktor nelkul hasznalja. csak akkor a csappal nehez szabalyozni, meg valtozik a lang ahogy hul a palack. 

o meg precizen 62 fokot akar tartani, kell a szabalyozas. 

latatlanba azt mondanam hogy vegyen allithatot, vagy nagyobbat. bar lehet hogy inkabb tenyleg komolyabb ego kellene, mint masok mondtak. vannak azok, amikben mintha egy feg boyler egoje lenne, azok szerintem nagyobb teljesitmenyuek.

vajk

Előzmény: Törölt nick (58308)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58308

Miewrt is kell neked az a reduktor ?

Üst alá már evezredek óta reduktor nélkül használják a népek ezeket a melegitőket disznóvágáskor. Hja, és az ust szerintem nem is 250L hanem kevesebb.

Előzmény: hant90 (58276)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 58307

A légtelenitöd nem csöpög?Mert ha igen akkor szemét került az uszoja allá,

orvosolás:egy villáskulcsal kocogtazsd meg a légtelenitöt.Ha nem

javult meg-csere,

vagy ha kevés a nyomás és a vegyeskazán kerigetöje a legnagyobb

fokozatba keringet levegöt tud beszivni a légtelenitönél.

Ha a vegyes kazán 80fokon üzemel csak kis ideig is buborékok

válnak ki a vizböl és tudd levegösödni a rentszer.

Előzmény: molnartom (58301)
Remete13 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58306

Az én szándékom sem a kioktatás volt :). Viszont a gáz elég veszélyes üzem, logikus hogy tudjam mi-micsoda amit használok. Amúgy, ha kevés a teljesítmény, én az égő fejet cserélném nagyobbra nem a nyomást.

Előzmény: hant90 (58304)
hant90 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58305

Ja! Remélem nem volt semmi sértő a válaszomban! Legföljebb az zavar, hogy még mindig nem kaptam választ a kérdésemre A 30 mbar nem elég a fölmelegítéshaz -ezt tudom tapasztalatból. Köszönöm a Lángőrös linket, írtam nekik, remélem válaszolnak. 

hant90 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58304

Bocs, én nem gázzal foglalkozom (villamosmérnök vagyok vagy mert a mat-fiz szakos diplomámmal nem tudok elhelyezkedni), és "hobbiszinten" csibéket tartok, amiket gázzal melegített vizben szoktam "forrázni" (62 oC-on) mielőtt a kopasztógépbe teszem. Én azt gondolom, ehhez nem kellenek különösebb alapvető dologi ismeretek. A Párom most épp húslevest főz a gázkályhán, pedig közgaszdász végzettsége van :-).  Éppen azért írtam ebbe a fórumba, mert úgy gondoltam itt egy laikus hozzáértőktől kaphat tanácsot. Különben tíz éve, hogy ezzel foglalkozom és azóta kézi vezérléssel oldom meg a dolgot, és ehhez mindössze egy tized fok pontossággal mérő digitális hőmérőt használok csak. Most egy új gázégőt vettem, és úgy veszem észre, ez érzékenyebben reagál a palackon lévő (megint csak nem tudom mi a neve:) tekerő mozdítására, ezért gondoltam, ha állandó nyomással jönne a gáz, talán könnyebb lenne a szabályozás.

Előzmény: Remete13 (58302)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58303

"El tud romlani az automata légtelenítő?"

Az csak elromlani tud. :)

Előzmény: molnartom (58301)
Remete13 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58302

Bocs hogy bele szólok, de ha már egyszer gázzal foglalkozol, kötelező lenne az alapvető dolgok ismerete. Nem olyan bonyolult. A hőfok pontosan tartásához pedig kéne még néhány szerelvény, (gondolj egy kazánra).

Előzmény: hant90 (58296)
molnartom Creative Commons License 2012.01.08 -1 0 58301

üdv! Lene egy kérdésem a szakemberekhez. El tud romlani az automata légtelenítő? Zárt rendszerem van és vegyestüzelésű kazánom és egy turbós kazánnal fűtök. A vegyessel fűtök és azt vettem észre,hogy amikor elindul a szivattyú,sercegő,fröcsögö,csorgó hangot hallok a csöveknél,gondolom levegő. A legmagasabb ponton van légtelenítő,és az osztó gyűjtőn is. Miért levegősödhet a rendszer és hogyan tudok megszabadulni tőle?

Előre is köszönöm.

üdv.:Molnár Tamás

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58300

Na és legalább jó lett ?

Előzmény: egynetezőlány (58287)
f_karcsi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58299

morgen 66!

Félzeértetted. Nem az ötrétegű csövet akarom uponor idomra gyűrűvel rögzíteni hanem az ötrétegű szerelvényt az uponor csőre. Lényeg hogy van egy befalazott uponor csövem (amit természetesen nem akarok kibontani), de nincs uponor célszerszámom és szerelvényem, ezért az uponor csőre akarom rátenni az ötzétegűhöz való szerelvényt. Az átmérők stimmelnek így bízom benne, hogy kulcsal rá tudom szorítani az uponor csövet is az ötrétegű szerelvényre.

Előzmény: morgen66 (58295)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.08 0 0 58298

Jézusom. Enyvet főzöl csirkéből? :)

morgen66 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58297

Szia!

Szerintem 30 mbar elég,a palackon tudod álítani a kijövő nyomást./Finoman is/

Ha ezeknek a készülékeknek elég neked is jó.

http://www.gaz-klima-centrum.hu/pb.html

esetleg itt kérdezd meg

http://langor.addel.hu/detailproduct.php?productid=199454

Előzmény: hant90 (58296)
hant90 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58296

Lehet, hogy a tegnapi írásomból nem derült ki, de nekem teljesen mindegy, hogy mit jelent a reduktor, a nyomáscsökkentő, én csak azt szeretném tudni, hogy mivel az eredeti (most már akkor maradok ennél a megfogalmazásnál:) "izé" nem vált be (közben megnéztem: az van ráírva, hogy 30 mbar, tehát nyilván folyamatosan ezzel a nyomással jön a gáz), akkor milyent vegyek helyette, ami arra is alkalmas, hogy gyorsan felmelegítsek sok vizet, és arra is, hogy azt adott hőmérsékleten (62±0,5 oC) tartsam. Konkrétan: elég-e a 30-60 mbar közt állítható (3.000 Ft) vagy vegyem a 0-3,5 bar között állíthatót (6.000Ft). Az előbbinél attól tartok kevés a maximális nyomás is, az utóbbinál attól, hogy nem tudom elég finoman szabályozni. 

morgen66 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58295

Szerintem nem.

Az ötrétegű csőre roppantással vagy kulcsal rápréseljük az idomot.

A te csövednek más az összetétele anyaga,ott a gyűrű " rázsugorodik" az idomra és a csőre.

Az ötrétegű csőre hiába teszed rá a gyűrűt nem fogja rögzíteni az idomra.

Itt az elérhetőségük biztos segítenek

http://www.uponor.hu/service-center/contact-us.aspx

Előzmény: f_karcsi (58291)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58294

Vagy a csökkentéssel szabályozza !

Mert ugye "emelni" a kisebb nyomáson nem tud ! :-))

Előzmény: Dunit (58293)
Dunit Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58293

Pontosabban a reduktor az nyomás csökkentő, de nyilván a csökkentésen kivül szabályozza a nyomást is !

Előzmény: joevagyok68 (58277)
f_karcsi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58292

Erre az uponor csőre gondoltam:

f_karcsi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58291

Szerintetek uponor 16-os csövet lehet szerelni 16-os ötrétegű csőhöz való vágógyűrűs szerelvénnyel?  Csak egy kötést kellene így megoldanom, hogy le tudjak ágazni egy uponor csőről.

gmkiev Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58290

Hogy honnan veszik ezt a kispórolást? :)

Előzmény: dibomz (58279)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58289

;) De legalább a valasz megvan .. ;))

Előzmény: egynetezőlány (58287)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58288

azért ebben a kispórolásban ne nagyon higgyél! :)

Előzmény: dibomz (58279)
egynetezőlány Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58287

Igen, nagoyn szeretem googli barátunkat, a fórumot is onnan szedtem :-)

Előzmény: Törölt nick (58285)
egynetezőlány Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58286

Köszi mindenkinek! Kiderült, hogy nem a bekötéssel volt a gond... mi voltunk türelmetlenek a kapcsolóval kapcsolatban :-)

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58285

Durva ha azt irom google a barátod !

Előzmény: egynetezőlány (58283)
Lacivill Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58284

Kösse be sorba a keringetővel. Túl sok variáció nincs ha a termosztátban 3 pont van.

Előzmény: egynetezőlány (58283)
egynetezőlány Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58283

Kedves Vikusz 1977!

Vettünk mi is egy Cewal csőtermosztátot (TUSC 91934010), de nem tudjuk, hogy kell bekötni. Meg tudnád nekem írni? Nagyon nagy segítség lenne. Én abszolút hülye vagyok hozzá, apukám kötné be, de valahogy ő sem érti a rajzot.

Le tudnád nekem részletesen írni, és elküldeni az orsi87@vipmail.hu címre?

Előre is köszönöm a segítséget!

Orsi

Előzmény: Vikusz1977 (49366)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.07 0 0 58282
Ha indirekt tárolósbbn gondolkozol, akkor nem kombi kazán kell!
Az átfolyós tároló nélküli kombi nem annak függvénye hányan vagytok, hanem hogy elég e egyszerre egy vételezési hely.
Amúgy nekem Vaillant van, jó választás a márka.
Előzmény: dibomz (58278)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58281

ha ket furdoszoba van, akkor tuti nem eleg. hiaba tarolos, 40 liter hamar elfogy, ropteben meg nem tud kiszolgalni ket zuhanyt. 

a 120-150 (ha almodsz napkollektorrol akkor 200-300) liter is kipancsolhato, de kb amig megtorolkozol vissza is futotte a kazan.

vajk

Infomaker Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58280

ja, 5 embernek tényleg kevés a 45liter.

(még akkor is ha kábé 5 perc alatt újra"tölt")

dibomz Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58279

Köszönöm válaszod, Baxiba gondolkodtam, de többen nem javasolták (köztük ismerős szakik is), mert az új baxikból már kispóroltak egy pár dolgot. Ismerőseim körében több baxi van,ebből 2 nagyon szidja.

Előzmény: Infomaker (58270)
dibomz Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58278

Köszönöm válaszodat, ma beszéltem egy általam nem ismert szakival ő is ezt javasolta, mert 5-en vagyunk és kevés lesz a tárolós kazán. Ariston kondis kombit mondott egy indirekt tárolóval.

Előzmény: halaloszto (58269)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58277

Amúgy a nyomásszabályzó = reduktorral !  :-))

hant90 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58276

Segítséget szeretnék kérni. Van egy kb. 250 l-es üstöm, amiben vizet szoktam melegíteni.

Amikor feltöltöm, kb. 40 oC-os a víz. Ezt kell minél előbb 62oC-ra melegítenem, majd ezt a hőmérsékletet tartanom néhány órán keresztül. Ehhez egy teljesen egyszerű gázégőt használok.

Amikor megvettem, a palackhoz csatlakozó végén volt valami "izé" (bocsánat, de laikusként nem tudom mi a neve, talán nyomásszabályzó?), de ezt leszedtem, mivel olyan gyengén égett, hogy nem tudtam vele felmelegíteni a vizet. Most így nagyon jó vele melegíteni, de elég nehéz beállítani, hogy egyenletesen tartsa a hőmérsékletet. Valaki azt tanácsolta, hogy vegyek egy reduktort. Utána érdeklődtem: kétféle van, az egyik 30 és 60 mbar között, a másik 0 és 3,5 bar között változtatható. Nem tudom nekem melyik lenne  megfelelő. Tud valaki segíteni? (11,5 kg-os PB-gázpalackot használok.)

Infomaker Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58275

Baxi (de igazából Siemens) QAA73

Egy interfész kártyát kellett a kazánba tenni hozzá, gyári cucc az is, és mehet rá a termosztát. Ez egy opentherm termosztát, tehát minden paramétert le lehet olvasni rajta a hmv hőmérséklettől kezdve mindent.

Előzmény: alázógyík (58274)
alázógyík Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58274

Milyen termoszátot használsz vele, ha szabad tudni?

Előzmény: Infomaker (58270)
b_robi Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58273

Az éves fogyasztást nem tudom sajna megmondani most, mert a számlák nincsnek a biztokonban. Előző télen mivel a CHF, a munkahely és egyéb okok összjátéka nagyon takarék fűtést tett lehetővé, így az nem releváns. Viszont az azt megelőző évre emlékszem. Általányban 36.000Ft/hó (10x kell fizetni tehát 360000-400000Ft/év, nos ez köbméterben nem tudom mennyi. Megpróbálom utána nézni.) Engem az bosszant, hogy ha 20 fokon volt, akkor napi 20 m3 ment el, úgy hogy kint nem fagyott. ha ezt felszorozzuk, akkor kb 4000 m3/év (200 nappal, és folyamatosan 0 fok feletti hőmérséklettel számolva). Na ezt vélem soknak, de lévén nem ennek a területnek vagyok szakértője, kérdezlek Titeket, hogy ez normális?

Hőkamera: azt mondták, hogy nincs kiugró baj sehol. Az ablakoknál is pl az üveg melegebb volt, mint a keret. Lehet, hogy az üvegeket is ki kéne cselérni (költői kérdés)?

Feljárat: egy áttörés van a födémen az egyik sarokban, és egy "pihenős" (a szint közepén van egy forduló) lépcső vezet fel az emeletre.

Előzmény: Vezo228 (58266)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58272

ja azt nem írtam, hogy 21 fok!

Előzmény: b_robi (58271)
b_robi Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58271

Én ősszel próbáltam (kint nem voltak minuszok) folyamatos 20 fokon, akkor egy nap 20m3-t pocsékolt el. :(

Előzmény: joevagyok68 (58267)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58270

Mondok egyet, én ezt vettem: Baxi Primestorage HT

45 literes tároló van benne, kondis kazán.

3.5 éve megy hiba nélkül. interfészes a termosztátja, tehát nem relé kapcsolgat benne, hanem annál profibb; és a termosztáton látni a külső hőmérsékletet is.

Előzmény: dibomz (58268)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58269

ha van helyed, mindenkeppen kulso tarolosat vegyel. igy ha a kazan meghal, legalabb a tarolo megmarad. plusz nagyobb valasztekbol valaszthatsz kazant. plusz kothetsz ra napkollektort egyszer.

vajk

Előzmény: dibomz (58268)
dibomz Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58268

Sziasztok! Gázkazán vásárlása előtt állok és nem tudom eldönteni, hogy milyen márkájút vegyek. Elképzelésem egy kondenzációs víztárolós kombi kazán(kb.400-500e között mozog). Ugyanis több szakit kérdeztem, mindegyik más márkát javasolt, de mindenképp víztárolósat javasoltak. Röviden a házunkról: baucell 30-as elemből készült, (0,19 szigetelésü)  80nm hasznos terület,fa nyílászárók 1.0-ás üveggel, tetőtér 22cm cellulóz szigeteléssel és hőtükrös fóliákkal, kb.70nm de a hasznos ebből 36nm. A fütésem radiátoros és a visszatérő ágak mindenhol le vannak tekerve ("padlófűtésként" szeretném használni a visszamenő 30-40 fokos vizet).

Segítségeteket előre is köszönöm!

joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58267

Nincs min csodálkozni !

Az ilyen hőszigeteltségű ház ennyit fogyaszt!

A miénk hasonló : 80+tetőtér.

40-es tömörtégla fallal, + 6cm cellet, szarul szigetelt ÉS nem fűtött tetőtérrel volt a legtöbb 17m3/nap ( éti25 + ZV4 vízmelegítő)

Amúgy a 38liter/perc az kb 21kw teljesítménynek felel meg

Előzmény: b_robi (58265)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58266

Szia!

Az éves gázfogyasztásod hogyan alakul? Mi a sok Neked?

Ezek a pillanatnyi értékek nem túl beszédesek.

Első körben nekem a 12 cm-es gyapot rettentően kevésnek tűnik. A hőtükö9r szerintem kb a humbug kategória. Oda mindenképpen tennék további 20 cm-t (minimum). Továbbá a 4 cm EPS sem túl acélos... Nyilván számít, de nem olyan mértékben, hogy érzehető legyen. Meg hát a kazán sem lehet valami modern dolog már. A leírt viselkedési ütem tipikus gázkészülékes, azzal nem látszik gond. Az 55C-os előremneő nem feltétlenül kevés, ennyi elég is lehetne (nálam max 60C-re szabályoz a keverőszelep)

Egyébként ezek a 18C-ok nagyon riasztóak.

A hőkamerán nem látszott semmi kiugróan rossz szigetleési hely (terasz, erkély, lábazat)?

A felső szint felé hogyan tud felszaladni a meleg Lépcsőház, orsótér, galéria, stb?

Előzmény: b_robi (58265)
b_robi Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58265

Sziasztok,

felteszem itt is a kérdést, amit már a Cirkós topicban megtettem, hátha valaki tud nekem segíteni:

A segítségeteket szeretném kérni a következő dilemma feloldásában:

Adott egy tetőteres családi ház, az alapterülete 80m2+tetőtér. Az alsó szintem ½ colos acélcső, a felsőm rézcsöves fűtés, lapradiátorokkal biztosítja a hő leadást. A hőtermelő egy cca. 20 éves FÉG C24 fali cirkó, ami a pince szinten van elhelyezve. A lakás szigetelt (így vettük, a szigetelés vastagságát nem tudom pontosan szerintem kb. 40mm), a falazat szilikát, az ablakok nem újak, viszont már a hőszigetelt üveg van benne. Két éve télen a mínusz 17 fokban külső hő kamerás felvételek készültek, és ahol a legnagyobb volt a disszipált energia, ott is max. mínusz 5-6 fok volt a külső felületen. Alulról, a pince szint plafonja 8cm nikecell-el van szigetelve. A padlás felől 12cm-es gyapot és egy alu „hőtükör” van fektetve

A problémám az, hogy nem tudom meghatározni, hogy a gázfogyasztásunk „optimális”-e, nekem nagyon soknak tűnik. Ha napközben, amikor nem vagyunk otthon 8-18óra között 16 fok, este 16-21óráig 18 fok, 21-06óráig 17 fok, akkor, amellett, hogy odakint nem fagy még éjjel sem, 10-15m3/nap gáz fogy, s közben majdnem megfagyunk.

Amit tudunk:

• a napokban mértem a fogyasztást: 1perc alatt 38l-t használt el, ami kb. 2,3m3/h fogyasztás, ami megfelel a gépkönyvben lévő normának.
  • a következő folyamatot hajtottam végre: lezártam az emeleti ágat teljesen (a pincében a kazánnál) Így a rendszeren 2 db 2000*600, 2 db 1600*600, 1 db 1000*600, 1 db 400*600 „kétlapos” (nem ismerem a szakkifejezést) radiátor maradt a rendszerben, ami a 80 m2-t hivatott befűteni. A termosztátot beállítottam 18 fokra, megvártam, míg felfűt, majd ezt követően figyeltem a viselkedést, közben a kinti hőmérséklet plusz 3 fok volt. A fűtés a következőképpen működött: 20 percig ment a cirkó, majd 50 percet állt. majd megint ment, és így tovább. A termosztát kapcsolási dt-je a papírjai szerint 0,5 fok.

Ami a furcsa számomra (bár ennek lehet, hogy így kell lenni-e), hogy a cirkón lévő hőmérő a folyamat során max 55 fokot mutatott, úgy, hogy az alján lévő fekete gomb a legmagasabb értékre volt tekerve. Ha jól gondolom, a gázfogyasztásból következtetve, az előállított hőmennyiségnek elégnek kellene lenni ennél sokkal magasabb vízhőfokhoz is, hiszen a felső szint kizárásával gyakorlatilag a leadó felületet a felére csökkentettem.

Ha jó a gondolatmenetem, mi lehet a hiba forrása.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Bodnár Róbert

öregfa.. Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58264

Mindenkinek ilyen "kövér" radiátort!:))

Előzmény: nixon70 (58262)
beat nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58263

@Dunit

@Vezo228

@.osbourne

Köszi a válaszaitokat, megcsinálom a légréses alu lemezzel. Különben téglafalról van szó, tapéta van rajta és ez aggasztott amikor begyújtottam. Egy viszonylag szép és jól fűtő kályháról van szó, de nincs hátul kellő hőszigetelése. A falban  elég jelentős mennyiségű elektromos és egyéb jelátvivő vezetékhalmaz van, persze megfelelően beletéve, de akkor is...

Köszönöm: beat nick

Előzmény: Dunit (58256)
nixon70 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58262
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 58261

A huzat szabályzó résznél sok levegö keveredik a gázal ezért nem ég az egész égö.

Csökentenikel a levegö be áralást,ha máshogy nem lehet egy darab alufoliát kell köré tekerni ahol a gáz-levegö keveredik.

Előzmény: AniJani (58260)
AniJani Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58260

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Nyáron költöztünk és az "új" házban volt egy gázbojler, amit a fürdőböl áthelyeztünk a spejzba (a fal másik oldalára), hogy nagyobb legyen a hely. A gond az, hogy mikor be kellene neki gyújtania, akkor a rózsának csak az a része gyullad meg, ahol az őrláng van, a töbin meg ömlik ki a gáz. Az ablak folyton nyitva van, felrobbanni nem tud, de bosszantó, hogy büdös van és egy csomó gázt kiengedek a szabadba,amit kifizetünk. :-(

Ha ráfújok, vagy egy gyufát odatartok, akkor begyullad az egész.

Miért csinálja ezt? Már leszedtem az égőfejet, kipucoltam (szerintem), de semmi eredméyn. Azt nem tudom, hogy az előző tulajnál is ezt csinálta-e.

A bojler egy 120 literes valami olasz gyártmány

Köszi a segítséget

Jani

cat5409 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58259

már aki el tudta adni !....nálunk sokan az árokba, csatornába engedték le nyáron a "felesleget"............

Előzmény: Dunit (58256)
trakisbandi Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58258

Hali !

Nálam annó a szerelők hullámpapírral csökkentették a pattogást.

Azt mondta a tag,hogy hosszában fog csúszkálni a cső ezért tették a faláttörésekhez a papírt, meg még akkor nem volt semmiféle műanyagszigetelés.

A padlástér fűtésénél kihagyta a következő szaki, vagy a segédje, és pattog mint állat.

Vagyis csak pattogott, mert egy faékkel beszorítottam a betonhoz, festéskor  kap hullámpapírt mint a többi.

Előzmény: Vezo228 (58220)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58257

Bárhova teheted,csak a hidegviz oldalrated és áramlás iránynak megfelelöen.

Előzmény: Beer Monster (58255)
Dunit Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58256

Kérdés miből van az a fal ?

Ha vakolt tégla, azt védeni nem kell, birja a hőt. Ha más pl. valamilyen éghető anyag,  akkor el kell a védelem. Sok megoldás van.

Pl. régen volt az azbeszt tábla , ez manapság már nemigen van.

Nagyon jó pl. az alú lemez.

Kivágsz a kályha méretétől függően egy 25 x 60 -80 cm -es darabot , 6 db facsavarral rögzíted a falhoz.

No , de ne közvetlenül, hanem távtartva.

Vannak ezek az vitrázs függönnytartók - vékony alúcső, tán 5 mm -es.

Ebből kb 3 -4 cm -es darabkákkal megoldod a távtartást.

Anno régen még a boldog olajkorszakban  (Volt amikor  nyáron 90 fillérért nyomták az olajat ) az olajkályhák tartályától nem több mint 5 cm-re az égőfazékban vigan ment a tűz,  a tartály teli olajjal,  még se lett baj. Dupla alú lemezzel biztonságos volt.

Addig amig a hüjébbje nem tett szárítani valami türülközőt a kályhára. Na akkor megszünt az áramlás és tűz keletkezett.

Előzmény: beat nick (58232)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58255

A bojler alá kell közvetlenül, vagy tehetem mérerekkel előrébb is?

Előzmény: maciszaki70 (58254)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58254

A régi biztonsági szelepet cseréld le egy ujra.

A réginek a gumija és a rugoja már biztos nem olyan mint az ujjé.

Előzmény: Beer Monster (58252)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58253

# 58233

Előzmény: Beer Monster (58252)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58252

Ami az 58223-ason van, az ugyanolyan biztonsági szelep, nem?

Vagy úgy érted, hogy cseréljem le a 25 évest egy újra, mert az már nem jó?

Előzmény: maciszaki70 (58250)
öregfa.. Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58251

Magnézium rudat nem kellene kicserélni?

Előzmény: maciszaki70 (58250)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 58250

Szereld be a rendszerbe a biztonsági szelepet amit -pajaci- javasolt és mehet a helyére.

A biztonsági szelep lehet hogy felütés közben csöpögnifog.

Egy átlátszó csövel (vipolán) átméröje 14mm el tudod vezetni a csöpögö vizet a mósogato szifon mósogég bekötö részébe,

hogy ne kelljen a csöpögö viznek edény.

SOK SIKERT.

Előzmény: Beer Monster (58249)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58249

Hozzáfogatam a bojlerszereléshez. Egy 25 éves bojleren mit ellenőrizzek? A helyzet ugyanis így néz ki: A régi helyen nincs szükség rá, az új helyén igen. Ez egy 30l-es hajdu, tartalékbojler szerepben, annó vízzel feltöltve, de sose volt használva, mert a gáz ha elromlott, egy napon belül meg is lett csináltatva. 25 év után szagtalan, kristálytiszta vízet engedtem le a bojlerből. A rajta levő csepegtető is 25 éves.

Most a konyhaszekrény alá viszont épp egy ilyen 30l-es kell!

GAABEN Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58248

Sziasztok!

Odalett a tágulási tartályom a SD renovastar f24e bt típusú kazánban, (a tűszelep benyomásokor pisil kifelé a víz).

Kérdésem, az lenne, hogy érdemes-e kicserélni, kihúzható-e pl felfelé, vagy le kell venni hozzá a kazánt?

Esetleg feltenni egy másik,  külső tartályt?

Köszi:G

morgen66 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58247

csk=csak

Előzmény: morgen66 (58246)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58246

Flexicső?

A boylerhez adják a szelepet azt nem kell külön megvenni.

Nyomáscsökkentő csk abban az esetben kell, ha 6 bár felett van a nyomás

Előzmény: Beer Monster (58244)
pajaci Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58245
Előzmény: Beer Monster (58244)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58244

Segítsetek légyszi bekötésben, mert csak elképzelésem van, nem találok leírást. Nyomáscsökkentő, visszacsapó, túlfolyó kell gondolom a bojler elé, de mi lehet a buktató? Nem hagytam ki semmit?

pajaci Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58243
Előzmény: Kátai Tamás (58242)
Kátai Tamás Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58242

Sziasztok!

Tud valaki leírást a Weishaupt 9404 410 42011 típusú hőfokszabályzóról? Hol tudnék rábukkanni?

Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58241

Van valami a falban, amit így féltesz, vagy mi az oka a védelemnek?

Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58240

Vsz totál igazatok lesz ezzel!

A fali és födém átvezetéseknél mindenütt van valami védőcsőféle, tehát nem a vakolat és a glett kattog!

A bilincseken lazítok én is hétvégén, addig figyelem a hangokat! Esetleg teszek a cső köré valami anyagot, ami szigeteli egymástól a fémeket.

Előzmény: morgen66 (58231)
pajaci Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58239

"Nem árt ez egy nem kondis cirkónak?

Előzmény: maszibmw (58236)
Zozzantoz Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58238

Ma lazítottam a bilincseken, mert elkezdett 4-5 nagyot kattanni felmelegedéskor. Szépen rá voltak húzva + befestve, most lazák. Odáig jutottam, hogy most hangosan nem kattog, de sokkal halkabban többször kicsit:) Fali átvezetéseknél még lehet trükk, szépen be van gittelve de körberepedve, bontani nem fogok.

Előzmény: morgen66 (58230)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58237

Szerintem igen.

Valaha láttam lépésálló 2-3 cm vastag alufóliás szigetelő lapot. Az a kérdés mennyire lehet gusztustalan ?;)

maszibmw Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58236

Kondis cirkónál minek használsz 60 fokot ? Alulméretezettek a radiátorok ?  Én 50-en járatom, de ez a valóságban 45 körüli átlaghőfok a Vaillant algoritmusa miatt. Az, hogy milyen sűrűn kapcsolgatja a kazánt, beállítás kérdése is. Vigyázz mert alapban egy óra 6 ciklusra van osztva a honeywellnél. Ezt le kell venni a minimumra, valamint a min kazánidőt feltenni 5 percre.

Előzmény: Infomaker (58234)
pajaci Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58235

A táguló forróvíz nyomását egyenlíti ki, és visszacsapó is van benne elméletileg.

Előzmény: Beer Monster (58233)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58234

Csak az a baja, hogy sűrűn kapcsolgatja a kazánt, és hiába állítom a cízhőmérsékletet 60 fokra, sosem éri el azt; mindig csak langyosak a radiátorok, mert ki-be kapcsol (szülőknél van ilyen).

Nem árt ez egy nem kondis cirkónak? mármint hogy mire elérné a 60 fokot, ki is kapcsolja, és ezért 45 fokon megy kb.

Előzmény: maszibmw (58225)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58233

Ez az alkatrész csak a túlnyomást engedi le, vagy van benne nyomáscsökkentő és visszacsapószelep is?

Előzmény: pajaci (58229)
beat nick Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58232

Szervusztok, nem akartam flúdolni, de lehet, hogy nem jó hyeln kérdeztem az imént, ugyanis a kandallós topikba mentem, holott csak egy kályháról van szó:) 

Mit tanácsoltok egy falhoz közel levő (12 cm) kályha hősugárzásának csökkentésére, pontosabban a fal védelmére? Kapható valamiféle hatékonyan szigetelő tábla erre a célra?

Köszönöm! beat nick 

morgen66 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58231

Ja azt elfelejtettem ha a régi bilincseken csúszkál a cső,azt észre lehet venni a cső és a bilincs festésén.

Lepattog v.megreped a bilincseknél a festés

Előzmény: Vezo228 (58219)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58230

Szia!

Csatlakozom szerintem is a bilincseknél keletkezik a kattogás.

Egy másik lehetőség az új radiátorok tartóján lenni kell egy kis műanyag alátétnek,

ha az nincs a tartón, a radiátor csúszkál a tartón és marhára tud kattogni.

pajaci Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58229

Nincs.

Előzmény: Beer Monster (58227)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58228

?

Előzmény: Beer Monster (58227)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58227

Köszönöm. A KB és a BK között van különbség.

Előzmény: pajaci (58226)
pajaci Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58226
Előzmény: Beer Monster (58224)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58225

Nem 0,5 fokos a hiszterézise a CM 907 nek. A kijelzés pontossága 0,5 fok, de a mérés és szabályzás sokkal nagyobb felbontású. A felfűtést követően a hiszterézis gyakorlatilag érezhetetlen, bőven fél fokon belüli, tizedekben mérhető. A termosztát időszeletekkel dolgozik, gyakorlatilag túllendülés sincsen. Nekem a rádiós változatából van 3 db itthon ( CM927 ), hihetetlen pontossággal tartja a beállított hőfokot.

Jani

Előzmény: mackalac (58209)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58224

Olyan 60 cm-t kell toldani.

Előzmény: maciszaki70 (58202)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58223

A fűtés rendszerem rabja vagyok! :)

(anyagilag és mentálisan is padlóra tett a vegyes+puffer, de kimondhatatlanul élvezem! :D )

Előzmény: joevagyok68 (58221)
gfoto Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58222

Köszönöm a segítséget, bogarászom őket :)

Előzmény: mackalac (58209)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58221

Te honnan is írsz ?? 

"10-15 db tuira van a cellában"

Mennyit "kaptál" ?

Jó magaviseletér előbb szabadulsz ?

Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58220

Ez a hagyomásnyos szundi mód! :)

Hatkor csörög az óra, utána meg kattog a fűtés egy 15-20 percet! :)

:D

Előzmény: joevagyok68 (58218)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58219

Bilincsekkel én is jól állok (10-15 db tuira van a cellában), és ráadásul nem is párnásak, hanem fém, a fémen. Erre adnék egy 85%-ot!

Előzmény: ZoeCsokvaomány (58212)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58218

"bár a hosszitrányút elvileg az idomok, ívek elnyelik szerintem."

Vagy nem ! :-)

Nekünk jónéhány helyen megrepedezett, néhol le is lesett a vakolat a csőátmenetek körül. (fal-födém)

Én azért gondoltam arra....

Mind1..legalább tudom,hogy nemsoká kelni kell ! 

Előzmény: Vezo228 (58211)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58217

Ez szerintem a tágulási tartályod lesz, mert kiegyenlítené ezeket a hullámzásokat a lufi. Ez így olyan, mintha nem lenne benne nyomás. (előfeszítés)

Előzmény: gabrielke (58214)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58216

Nekem is ez jutott eszembe először, ugyanis a vésést gondolom hogy sima habraccsal kenték ki, majd rá gletteltek gipsszel, azt jónapot. Ezt simán meg tudná roppantani, repeszteni a hőtágulás (akkoriban nem voltak iszonyat keményre megkötő zsákos vakolatok, a gipsz meg amúgy is pouha cuccos.), és nem is lenne ilyen visszatérő jelenség. Azt nem írtam, hogy ez az egész jelenség ahogy felmelegszik a rendszer elmarad, tehát csak a fűtés legelején hallom.  

A puffer beüzemelés hozhatott a rendszerbe így-úgy némi levegőt. Mondjuk van automata légtelenítőm, de nyilván elbújhat a levegő helyenként... Megpróbálom azt, hogy full szivattyú teljesítmény mellett mindig csak egy-egy radiátort hagyok nyitva, a többit kizárom, hátha kihajtja így a levegőt!

Köszi a tippet!

Előzmény: gabrielke (58213)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58215

Tágulásiba mennyi a nyomás ?

Leválasztva a rendszerről persze ....

Nem lehet, hogy már nincs is levegő a tágulásiban...likas ...

Előzmény: gabrielke (58214)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58214

Van egy zárt rendszerű fűtésem, padló és mennyezetfűtés tágulási tartállyal. 2 bar nyomás van benne normálisan. Zörgött a padlófűtés osztógyűjtőjénél egy kicsit, légtelenítőn engedtem le némi vizet meg talán levegőt is, mindenesetre kevésbé zörög azóta. Viszont azóta néha leesik a tágulási mellett levő nyomásmérőn a nyomás 1.5 bar-ra.

Majd ha visszamegyek egy óra múlva akkor megint 2. Ez mitől lehet? Hiányzik az a fél liter víz? De miért csak néha?

Az a bajom, hogy ha teszek bele vizet, akkor tuti 2.5-re felmegy a nyomás, azt meg nem akarom, mert ott nyit a biztonsági szelep :)

gabrielke Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58213

Az szerintem csak egyszer lenne gond, amíg helyet csinál magának... :)

Inkább levegőre gondolnék.

Előzmény: Vezo228 (58211)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58212

Nálam a pincébe a fűtéscsőhöz dróttal hozzá volt kötözve a hidegvízcső, a két cső összeért és iszonyúan kattogott, de a bilincsek is kattoghatnak.

Előzmény: Vezo228 (58208)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58211

Hát, nem vagyok otthon és nem is vagyok teljesen biztos, de mintha nálam is csak úgy natúrban menne át, bár volt valahol tutira, ahol amolyan védőcső-szerű áttörés is volt. Gondolod, hogy ez a baj? Ez miért?

Tágulna a cső, de nem engedi a falazat? Ok, de mitől zörög, mintha valaki ütné egy darab fával (mert nem fémes hang) valahol? A keresztmetszet is tágulna, meg a hossziurány is, bár a hosszitrányút elvileg az idomok, ívek elnyelik szerintem. Nem az a gond, hogy túl hirtelen éri a kb 18C-os anyagot a 60C-os víz?

Előzmény: joevagyok68 (58210)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58210

Nálunk is!  :-)

A 6óra is :-)

de csak 2-3 , mert 42-44 fokos az előremenő !

Ettől függetlenül én is néha megriadok rá ...

A fal-födém átvezetések hogyan vannak megoldva ?

Van a falban egy nagyobb cső és abban "megy" át a fűtéscső ,
Vagy csak simán ?

Nálunk simán....és szerintem az abaj !

Ha simán, és lehet, esetleg vésd körbe, rakj köré polifoamot a fal teljes hosszában ,majd vakold vissza+ takaróizé, oszt lehet jó lesz ....

Előzmény: Vezo228 (58208)
mackalac Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58209

Kevés még a csak buszos kazán, de ha csak azzal megy azt nagyon kiemelik és/vagy adnak hozzá.

901/907 mindegy, fél fok

a többire már kaptál válaszokat.

üdv

mackalac

Előzmény: gfoto (58205)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58208

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni fűtés rendszeremmel kapcsolatban.

A problémám az, hogy amint elindul a puffer tartályból a 60C-os víz, a rendszer bizonyos részein szabályos ütésszerű koppanásokat lehet hallani szinte az egész házban.

Ezek a hangok gondolom hogy az acél csövek hőtágulása miatt keletkeznek, de jó lenne, ha volna valami mód ezeknek a csillapítására.

A ház két részből áll fűtés szempontjából. Az egész zárt rendszerű, de a régi részen vastag, falon kívül vezett acél csöves és bazi nagy, tagos-bordás radiátoros a fűtés, míg az újonnan hozáépített részen 5 rétegő műanyag cső+vékony lemez radiátorok vannak. A melegvizet néha egy Ariston turbó gázkazán, hol pedig a puffer adja a rendszerre. A puffer kb 2 hete állt üzembe, azóta hallom.

Lehet tenni valamit, vagy meg kell szokni?

A fő probléma, hogy a termosztát úgy van programozva, hogy reggel 6-kor induléjon a fűtés, de vele együtt jönneka hangok is! :D

Köszi a segítséget!

alázógyík Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58207

Akkor vegyél Honeywell CM 907-et, azt lehet kapni. :-))

gabrielke Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58206

Q7RF-et minden sarkon kapni

gfoto Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58205

Köszönöm. Az bizonytalanított el, hogy ennek a gyártónak van már buszos rendszerű termosztát csaltakozója is, amire ugye hiába kötök hagyományos megszakítóst. 

Akkor nézek vmi. kétpólusút. Amit linkeltél honeywellt, az ha jól olvasom fél fokos?

"Temperature Control Accuracy: +-0.5K at 20C"

Már csak az a baj, hogy Mo-n nem kapható (neten nem találtam rá). 

Előzmény: mackalac (58204)
mackalac Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58204

Szia,

szerintem olvassgass vissza itt is meg a Kondenzációs kazán topikban (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9182044),találsz választ de röviden:

honeywell 901,computherm Q7,

mindenképpen vidd el a radiátortól,esetleg rádióst nézz

a kazán bemenete fogad erős és és gyenge áramot, a lényeg ha a 2 szá vezeték rövidre zárásval indul a fűtés

(vagyis ha veszel egy rádióst ami elemről megy az is tökéletes lesz)

én úgy tapasztaltam,h nem érdemes külső hőmérőt mert mindig kicsit utána kell állítgani,főként az "átmeneti" időszakokban. Legalábbis az enyémnél (SD isotwin cond)

De ez függhet a fűtési rendszertől, sima radiátorosnál, ha sikerül a megfelelő görbét amivel jó a komfort érzés,akár jó is lehet.

üdv

mackalac

Előzmény: gfoto (58182)
kozármiska Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58203

A cső csere tudom, hogy hasznos lenne, csak ehhez fel kell törni az aljztabetont a szoba szélein, mert ott vezettük és alsó bekötésű a radiátor.

De ettől függetlenül lehet, hogy ez lesz.

Előzmény: maciszaki70 (58195)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58202

Toldani kell,méghozzá egy 20cm-es KB-s flekszi csövel.

Ugye nem sok kell?(a-KB- az egyik felén Külsö a másik Belsö menetes).

Előzmény: Beer Monster (58201)
Beer Monster Creative Commons License 2012.01.04 0 0 58201

Sziasztok!
Toldanom kéne a flexicsövet, de mivel?

A konyhai csaptelepbe "be van építve" a flexicső, amit eléggé agyrémnek tartok. Viszont most a mosogató alá kerül egy bojler, és a felxicső nem ér el a csatlakozásáig. Ilyenkor mit szokás csinálni?

morgen66 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58200

Szia! 

Van valami előrehaladás kémény ügyben?

Különben azért kérdeztem rá hogy ki javasolta a vascsövet ,mert az nehezen melegszik fel

és szerintem ezért nincs megfelelő huzat a "kéményben".

De ez csak az én véleményem.

Előzmény: Kemenyes65 (58199)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58199

A füstcső kéménybecsatlakoztatását én végeztem el, úgyhogy egészen biztos, hogy amire gondolsz nem áll fenn. Nagyon ki van centizve, szószerint, benyúlás 2 cm- en belül van, a forgástestek csatlakozását is  " >" figyelembevéve. Köszönöm az egyébként jó gondolatot. Kérlek gondolkodj még hasonlóan jó ötleteken!

Előzmény: KalásziM (58096)
na-la Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58198

180 fok a kimenő füstgáz amikor parázslik, 265 körüli amikor emelt huzatajtóval üzemel. A kazán hőszigetelése fölött kb. 15 cm-re, ez a víztértől 20 ~ 22 cm-t jelent, van a hőmérőm.

Style topic-társsal már váltottunk egy hsz-t.

Előzmény: Törölt nick (58187)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58197

Persze alul ne zárd el teljesen vagy fojts rajta valamennyit.

Előzmény: Infomaker (58196)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58196

A termofej az vagy "kér" meleget vagy nem, tehát vagy zár magától, vagy full kinyit, vagy közötte :)

Az alsó zárással azt éred el, hogy a termofej full nyitott állapotban is kissé zárva lesz a régi ág, így elvileg több jut az új ágba.

Előzmény: kozármiska (58194)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58195

Mi is csináltunk régen ilyen baklövést,mig nem adtuk meg a megfelelö átmérö vastgságot nem müködött.

Cseréld le megfelelö méretüre a csövet.Hivd vissza a szakikat hogy csinálják meg normálisan.

Előzmény: kozármiska (58194)
kozármiska Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58194

Vagyis azt kellene kipróbálni, hogy a régi ágon lévő négy radiátor termofejét kinyitom, legyen tök meleg, de alul lefojtom, így valójában nem lesz meleg?

Hát, most erre nem emlékszem, hogy az ezer variáció közül így próbálgattuk-e, de egy misét megér.

Ezzel együtt az azért fura, hogy a régi ágat nem lehet teljesen kiiktatni, mert ez lenne az igazi, ilyenkor lehal az áramlás és nem gyújt be a kazán.

Előzmény: Infomaker (58193)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58193

de miért nem? Az Y régi ágán lévő minden radiátor als részén lévő szelepen kéne zárni (nem fent a termofejen)

Előzmény: kozármiska (58192)
kozármiska Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58192

Igazából csak konyhanyelven tudom leírni a rendszert. Az előremenő melegvíz egy Y alakú rendszer. Majdnem az összes helyiség az Y egyik ágán van (régi helyiségek), az új szoba +még egy másik helyiség a másik ágon.

A problémám az, hogy a régi ágat nem tudom úgy lefojtani, hogy a másik ágat hajtsa a rendszer. (pedig szerintem tudni kellene)

Előzmény: gfoto (58190)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58191

Én is erre gondoltam mert ha a termofejet állítod, attól az még van, hogy tökre kinyit ha "fázik".

Az alsó szelep korlátozásával pedig hiába nyit tökre egy termofej, a kör korlátozva marad.

Előzmény: gfoto (58190)
gfoto Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58190

azt nem írtad, hogy a régi cuccban hogy vannak a körök. bypass szelepek vannak-e a radiátoroknál, vagy sorosak, párhuzamosak? ugye a sorost nem fojthatod le, a bypassosnál meg az alsó szelepet kell zárni. 

Előzmény: kozármiska (58184)
Teaway Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58189

Na, vettem egy új IB300-at, nem tököltem tovább :)

Szuperul működik.

Előzmény: morgen66 (58108)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58188

A vegyes tüzelésűben   Style most épít motoros vezérlést , (belimó-val) a huzatszebályzásra.

Esetleg nála érdeklődjél.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58187

Sokan használtak 400 fokos sütő termosztátot és sokaknak elszállt, úgyhogy óvatosan.

Előzmény: na-la (58186)
na-la Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58186

Megnézem, a bumax-ban vettem a fütcsövet, csak akkor nem érdelekt a csappantyú, jó lenne ha volna, egyszerűbb lenne a dolgom. Van 350 fok-ig mérő patronos hőmérőm, ezt gondoltam beépíteni. 

Előzmény: Törölt nick (58183)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58185

több lépcsőben kellett volna szűkíteni.

(ez is egy vélemény)

Előzmény: kozármiska (58184)
kozármiska Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58184

Tisztelt Szakértők!

Problémám egyszerű: nem működik hatékonyan az egyszintes családi házam  fűtési rendszere, változtatni kellene, de nem vagyok benne biztos hogyan...

Ami adott volt: fég kazán jól működő radiátoros fűtés, alacsony fogyasztás, jó rendszer.

Ami változott: szoba hozzáépítés, fűtéscsőrendszer meghosszabbítás, eredmény a plusz szobát nem tudjuk úgy befűteni, mint a többi helyiséget. A régi szobákban lerohad rólunk a gatya (23 C) az újban (alig 20 C). A fő probléma, ha a régi helyiségeket lefojtom (thermofej), hogy az új szobába, "hátra" is menjen a meleg víz, akkor a lefojtódik az egész rendszer, az őrláng nem kapcsol fel.

A toldást a "szakik" ötrétegű műanyag csővel oldották meg, ezt illesztették a meglévő vascsöves hálózathoz, keresztmetszet szűkülés történt, ez tény.

Igazából az merült fel, hogy 1. feltöröm az aljzatot és ugyanolyan vastag csőre cserélem a csöveket, így nem lesz keresztmetszet csökkenés, és talán lesz elég áramlás a csőben.

De!

Mi van ha ez sem elég?

Lehet, hogy kétkörössé, kellene alakítani a rendszert, gondolom plusz szivattyú, termosztát, vezérlés átalakítása stb. mit tudom én még mi...

Mit szerintetek a helyes probléma megoldás?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58183

szerintem lehet kapni külön vagy füstcsőbe építettet.

a hőmérő nem kívülre kell , hanem belógatva a füstcsőbe lehetőleg minél közelebb a kazánhoz.

Van kemencehőméró néven is.

Előzmény: na-la (58181)
gfoto Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58182

Sziasztok!

Egy Saunier Duval ThemaClassic C25 kazánom van, amihez egy olyan falitermosztát van, ami sajna 2 fokos hiszterézissel dolgozik. Ez sok, érezni lehet (20.5-re van állítva, 19.5-nél kapcsol be és 21.5-nél ki). 

Kérdéseim:

1. szeretnék olyan falitermosztátot, aminek kisebb a hiszterézise. Sajna  nem találtam a leírásaikban ilyen adatot. Esetleg jöhetne ráiós is, mert az előző tulaj okos módon egy radiátor fölé tette :(.

2. nem tudom, hogy ennek a kazánnak a bemenete 220-as, vagy gyengeáramú vagy mi. Így azt sem tudom, melyik termó jó hozzá.

3. létezik külső hőmérséklet érzékelő a kazánhoz. Érdemes ezt beszerezni hozzá? Gondolom, ilyen időben lejjebb venné a vízhőfokot, ami jó is lenne, mert most sokáig (mondjuk egy óra) hidegek a radiátorok. 

Előre is köszi.

na-la Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58181

Sajnos nincs! De jó ez a Fórum, hogy meg lehet beszélni a dolgokat. Teljesen elsiklottam ez a szabályzási lehetőség fölött ! Kösz a javaslatot.

Gyorsan azt tudom ma du. csinálni, van "gyöngébb" tüzelőanyag: akác + léc - deszka. Ha azzal próbálnám ki + ráteszek egy hőmérőt a füstcsőre mennyi az annyi? és a hétvégén beépítek egy elfordítható kézi csappantyút. Vagy nincs valami megoldás ami esetleg automatizálná? Igyekszem amit csak lehet automatizálni, természetesen a jóváhagyásommal. (ne a kazán vigye a puskát)

Előzmény: Törölt nick (58180)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58180

Magas füstgáz hőmérsékleten járatod a kazánt.

A kéménycsövön vagy a kazánon nincs föstelzáró csappantyú?

Max 220 fok körül szabadna járni.

A parkettától szerintam 400 fölött jársz.

Előzmény: na-la (58144)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.03 0 0 58179

ha ilyen "bitermikus" hocsereloje van, es ez azt jelenti hogy ket kulon vizkor van benne a futeshez meg a hmv-hez, es nincs benne valtoszelep meg kulcso viz-viz hocserelo a hmv-hez, akkor szerintem nem tud ugy kilukadni hogy a halozat belemenjen a futesbe.

vajk

Előzmény: morgen66 (58169)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58178

Ha kicsit tovább olvasol, akkor megtalálod a 20. oldalon amiről beszéltem

morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58177

Nem, a szelep lehet a rossz,legalábbis így távgyogyítással.

Előzmény: loce (58175)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58176

Sok sikert !

Előzmény: loce (58173)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58175

a csöpögésen kívül számítsak még valami komolyabb problémára a szeleppel kapcsolatban amíg nem lesz kicserélve?

remélem tényleg ez a baj ez jobban hangzik:)

nagyon köszönöm mindenkinek a gyors és profi segítséget!

üdv,

Előzmény: morgen66 (58174)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58174

3 báros a szelep benne.

kb 1000ft

Előzmény: loce (58173)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58173

köszi ezt kipróbálom majd.

ennek a szelepnek kb mennyi az ára?

üdv,

Előzmény: halaloszto (58171)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58172

Ha te kitudod cserélni csak az anyagár,de mint látod árat nem írnak,így én se tudom.

Szakszervíz munkadíjja szerintem8-9000ft/óra  kb  + kiszállás.

Előzmény: loce (58167)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58171

probald ki. 

1. elzarod a gazt, hogy semmikeppen ne tudjon elindulni.

2. keresel valami leeresztocsapot.

3. megnezed a nyomasmerot, megjegyzed.

4. leeresztesz vizet annyit, hogy a nyomasmero lemenjen annyira, mint amikor utanna kellett toltsel. 

5. feltoltod, kinyitod a gazt

igy megtudtad hogy mennyi viznek kell hianyozni ahhoz, hogy utanna kelljen tolteni.

ha mondjuk 1 litert le kellett eresztened, magatol napi 1 deci csepeg ki, es 10 naponta kell feltoltsd, akkor nem kap utanpotlast, es a szelep a szar. (amugy erre utal az is, hogy csak 2 bar a nyomas amikor legnagyobb, a szelepnek meg papir szerint csak 3-nal kell nyitnia. ugyanakkor a kazanok beepitett nyomasmeroje kb az elso elromlo alkatresz szokott lenni.)

vajk

Előzmény: loce (58162)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58170

sajna én nem látom az árakat mert regisztrálni kell.

kb mennyi egy ilyen csak hoyg tudjam mire számítsunk ha tényleg ez lenne a hiba?

kösz

morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58169

Nem.

A rajzon rajta van a 17. oldalon hogy kell bekötni a kéményét.

Különben itt a hőcserélöje azt hiszem ez való hozzá,de nem 100%

http://www.gazbolt.hu/renova-f-24-e/prod_1256.html

De ne legyen igazam ne ezt keljen cserélni.

Előzmény: maszibmw (58166)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58168

nem tudom,jó lenne :)

Előzmény: maszibmw (58166)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58167

a nem olcsó kb mit jelent?

Előzmény: morgen66 (58165)
maszibmw Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58166

Sima turbósnál is szoktak tenni kondenzvízcsapdát az indító idom után rögtön. ( vagy egyben van azzal ). Nem lehet, hogy ennek a csövét nem a kazán mellett hanem benne hozták le ?

Előzmény: loce (58164)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58165

Ha a hőcserélő van kipurcanva az nem lessz olcsó

Különben itt a kazán rajza

http://www.saunierduval.hu/stepone/data/downloads_sd/77/00/00/renovastar24btkezhu.pdf

Előzmény: loce (58164)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58164

de igen ezt közben javítottam.

sima túrbós csak én neveztem hibásan kondenzvíznek a vízet.

kösz

Előzmény: morgen66 (58161)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58163

Igen ém is erre gondoltam

Előzmény: halaloszto (58159)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58162

köszi ez jó válasznak tűnik bár nem örülök neki.

annyit még az utántöltésről hogy hétvégén kellett utántölteni először.

milyen gyakorinak kell lennie a vízpótlásnak hogy a szelep legyen érte a hibás.

illetve a melegvízkészítő hőcserélő hibájának van még valami jele esetleg ha tényleg az lenne a baj.

kösz

Előzmény: halaloszto (58159)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58161

A kazán nem véletlenül sima turbós?

Mert akkor nincs kondenzvíz.

Beüzemeléskor nem csöpögött most meg csöpög ezt nem értem?

Ha kondenzációs a kazán akkor a beüzemeléstől kezdve csöpögnie kell,és el kell vezetni a 

kondenzvizet.

Ezt írják róla

Renova Star F24E BT Saunier Duval Turbó kombi falikazán

Előzmény: loce (58154)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58160

nem kondenzációs de a típus helyes az tuti:)

Előzmény: joevagyok68 (58158)
halaloszto Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58159

ez alapjan ez nem egy kondenzacios kazan. az a cso jo esellyel a tulnyomas-biztonsagi szelep. tehat azert pisil, mert szerinte tul nagy a nyomas. 

gondolnam hogy a szelep a rossz, de akkor miert nem fogy el a viz a rendszerbol, miert nem kell utannatolteni?  

igy aztan azt kell gondoljam, hogy lukas a melegvizkeszito hocserelo, es a hidegvizhalozatbol atmegy a tulnyomas a futokorbe.

vajk

Előzmény: joevagyok68 (58151)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58158

De ez/az NEM kondenzációs kazán !  :-))

Akkor is ?

Előzmény: morgen66 (58155)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58157

kösz!bocs és gondoltam hogy elbeszélünk egymás mellett.

még 1 kérdés.ennek kb mennyi a normális mennyisége napi szinten?mert nálunk kb 1dl.

kösz mégegyszer

Előzmény: morgen66 (58155)
na-la Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58156

WILO RS 25/60-as a szivattyú és 4-es fokozatban van. Próbáltam váltogatni, de nem jelentkezett változás.

Volna lehetőségem puffert bekötni 2 x 300 L tartály, de úgy gondolkozom: igen ameddig a puffer föl nem melegszik, addig minden rendben. De ha fölmelegedett és a lakásfűtésbe besegít, akkor csökken a kazánigény > tovább áll a kazán > nem tudom hogy mi lesz az ujragyulladással? 

Lényegében két gondom lehet szerintem:

1. Hiába szabályoz- zár le a huzatszabályzó a kazán csak parázslik tovább > levegőt kap, de ne jövök rá honnan?

2. Túl nagy a kazán a lakáshoz?  

Eddig egy Wayllant 18 Kw-os gázkazán nagy nehezen fűtötte ki a lakást, igaz akkor még nem volt meg a szigetelés és ablakcsere. Ez a vegyes 20 KW-os, de az Ünnepek alatt banánérlelő meleg volt a lakásban.   

Menni kellene önmagában is ennek a kazánnak, a huzatszabályzónak le kellene szabályoznia az égést. Ismerősöknél megy puffer nélkül. Tudom, az símítja az üzemet, de itt most talán más a bibi. Természetesen ezek csak az én gondolataim.

Előzmény: Vezo228 (58148)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58155

Bakker!

Én úgy értettem hogy a cső mellett folyik a víz.

Ez kondenzvíz lehet és természetes hogy mikor üzemel a kazán akkor csöpög v folyik.

Előzmény: loce (58150)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58154

tuti,hogy az a típus ennyire azért értek hozzá:)

eddig nem volt elvezetve mert nem csöpögött csak néha kicsit.

a cső jelenleg a falba egy lefolyóba van elvezetve,mert elég nagy mennyiség csőpőg le.

kösz

Előzmény: joevagyok68 (58151)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58153

Van egy mosdóhoz McAlpin márkájú flexibilis lefolyócső (szifon helyett). Viszont túl hosszú, összevissza tekereg és emiatt néha lassan folyik csak le a víz.

Lehet ebből levágni?

gabrielke Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58152

Ahhoz már gépész kéne, hogy megmondja, jól van-e méretezve.

Nálunk a hőszivattyú 49/45-el felfűti 44 fokra a 400l vizet.

Előzmény: spirkp (58137)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58151

biztos, hogy Saunier Duval Renova Star F24 E BT kazánod van ÉS nem valamilyen "más" KONDENZÁCIÓS kazán ?? :-))

Hova ven elvezetve/bekötve az a cső ?

REnova gépkönyv

http://www.saunierduval.hu/stepone/data/downloads_sd/77/00/00/renovastar24btkezhu.pdf

és abból részlet:

"

Az égéstermék elvezetést olyan módon

kell megoldani, hogy a kondenzvíz

semmiféleképpen ne kerülhessen

vissza a kazánba."

Előzmény: loce (58150)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58150

biztos én nem írtam jól le(nem is értek hozzá),ezért megpróbálom mégegyszer.

a víz belecsöpög a műanyag csőbe és ez rendben is van, de ami belecsöpög az normális?ez valami túlfolyó vagy kondenzvízelvezető cső a kazánban?

illetve ez természetes vagy van valami gond.

ez az első telem iylen cirkőval most vettük a lakást így nem tudom hogy ennek így kell e műkösnie vagy ez hiba.

kösz

Előzmény: morgen66 (58147)
András111 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58149

Nem hiszem, hogy a szifon folyna, csináltam teszteket, hogy csak a lefolyóba folyattam a vizet, és akkor nem eresztett...

ja és két kabinról van szó, két különböző banda szerelte, és mindkettő produkálja a jelenséget...

Előzmény: morgen66 (58135)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58148

A szivattyú milyen fokozaton van? Ha van lehetőség, akkor állítsd magasabbra egyel.

Hátha jobban leveszi a tetején a megszaladást, közben meg úgyis azt mondod, hogy visszafogottan kell pakolni.

Gondolom, hogy nincs puffered. Az igazi megoldás az volna, bár a huzatszabályozó ettől még ugyan így műköne, de a kazán dolgozhatna gazdagon.

Előzmény: na-la (58144)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58147

Lekell szedni a kazán elejét,úgy meglátod honnan csöpög a víz,lehet hogy csak a cső van lecsúszva 

vagy elrepedve .

Előzmény: loce (58146)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58146

bocs ezt elfelejtettem beilleszteni

Előzmény: morgen66 (58143)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58145

alulról ez látszik.

a műanyag cső van ráhúzva arra a csőre ahol csöpög a víz!

kösz

Előzmény: morgen66 (58143)
na-la Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58144

B.U.É.K !

Kicseréltem a huzatszabályzót, kaptam Honeywel-t ezzel működik a huzatszabályzás.

De:

- "megszalad"  a kazán:  ha 60-ra állítom a szabályzót a skálával a láncot úgy állítom be, hogy ekkor van a 2 - 3 mm-es rés a huzatajtón, fölmegy egészen 85 - 95-re a vízhőfok. Nincs bezárva a kazán, megy a keringető sziv. szobákban radiátor szelepek nyitva. Igaz kb. 80 éves bontott tölgy parketta (szögezett, nem ragasztott) a tözelőanyag, van szufla benne.

Most úgy tudok üzemelni: ~ 55 fok-ra állítottam a huzatszabályzót a skála szerint, na így van átlag 60 ~  65 fokos vizem, de ekkor is fölfűt 85 fok körülire és onnan hűl vissza:

Készítettem pár képet:

De ekkor már laza a lánc a túlfűtés miatt, a huzatajtó nem tud jobban zárni:

Ráadásul ezt az állapotot is csak úgy tudom tartani, ha nem rakom meg a kazánt (akkor föl is forrna, figyeltem!) Ez miatt elég problémás a fűtésem, gyakorlatilag az átlagos figyelés többszörösét igényli, meg ingázok a lakás meg a akzán között a folyamatos kis mennyiségű tüzelőanyag adagolás miatt.

Én úgy tudom meg lehetne rakni az ilyen kazánokat is jobban. Ez a vegetáló égés meg az alacsony vízhófok miatt már eléggé le is kátrányosodott a tűzterem + a kazánbelső felülete .

Minden hasznos javaslatot szívesen fogadok.

Előzmény: Törölt nick (57911)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58143

Bocs de így látatlanba nem tudok segíteni.

Esetleg dobj fel egy képet.

Előzmény: loce (58142)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58142

nem ez nem áll fenn.nem kell utána tölteni.

viszont a csöpögés látható helyen keletkezik az említett csövön.így felesleges lenne leszedni a búrkolatot.

ennek a csőnek nem tudom a pontos nevét és nem tudom ez normális-e?

kösz

Előzmény: morgen66 (58136)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58141

Passz

Mi ezeket a szelepeket használjuk a tervezőnk szokta kiírni a tipust.

Előzmény: spirkp (58140)
spirkp Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58140

VTC300  75 fokos?

Előzmény: morgen66 (58139)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58139
Előzmény: spirkp (58134)
spirkp Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58138

A visszatérő ágon át a tágulási tartályt el tudja érni így olyankor kiforr a vizem! Viszont ha bent lenne egy ilyen szelep akkor max azon keresztül keringne tovább!

Előzmény: joevagyok68 (58114)
spirkp Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58137

A szivattyú pörög rendesen és forgatja is a vizet viszont a tároló hőcserélője akkor sem lesz vastagabb. Vagy ez nem számít?

Előzmény: gabrielke (58113)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58136

Arra gondoltam hogy minden nap rá kell tölteni a rendszerre,mert leesik a nyomás0,8 bár alá.

Az természetes hogyha nem fűt a nyomás kevesebb.

Előzmény: loce (58131)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58135

És aszifon nem folyik?

Előzmény: András111 (58127)
spirkp Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58134

Szia!

Igen jelenleg ez így működik!

Csak a gondom az hogy ez a szelep akkor kb 45ször kapcsol ki-be mire a boiler felmelegszik!

Előzmény: enginer (58124)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58133

Veszel egy belsőmenetes csatlakozót és beletkersz egy dugót.

Szerintem kicsi a radiátor a 65 fokos előremenőhöz.

22 esradiátor hőleadása 90/70 fokon 20fok.

Google-ba Radiátor táblázat beírod, majd másodiknak feladja Tervezési segédlet innen 

kitudod számolni hogy milyen radiátor kell a szobába.

Persze ez erre a radiátorra érvényes.

Előzmény: Infomaker (58123)
spirkp Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58132

Szia! Köszönöm a választ! De jobban örülnék ha 3utas lenne! Persze ez is tökéletes. Gondoltam olyan szelepre ami például a kazánt védi a visszatérő hidegvíztől. Az nem lenne jó? Tudsz típust?

Előzmény: morgen66 (58105)
loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58131

Hello,

Köszi a gyors választ.kicsit pontosítok.

ha fűt a cirkó akkor 9 egység a nyomás ha nem fűt akkor 6 egység.

ezt értetted nyomás esés alatt?

ez akkor valami más probléma lesz?

kösz,

Előzmény: morgen66 (58130)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58130

Ha a nyomás nem esik,akkor lehet hogy kondenzvíz valahol enged.

Vagy egy tömítés adta meg magát.

Szedd le a kazán burkolatot és nézd meg,hátha látod.

Előzmény: loce (58122)
KalásziM Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58129

Köszi, akkor irány egy szaküzlet !!

Előzmény: halaloszto (58098)
Teaway Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58128

Igen, ezt már néztem, de nekem régebbi van (13 éves), úgy néz ki, a gumi megkeményedett, no nem teljesen, de épp annyira, hogy ne zárjon teljesen. A úszó által mozgatott karban a gumidugót simára köszörültem, de nem segített.

Előzmény: morgen66 (58108)
András111 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58127

sziasztok,

zuhanykabin utólagos vízszigetelésére van valami javaslatotok?

a jelenség:

szilikonnal elvileg körbe van nyomva alul a kabin és a csempe találkozásánál, de mégis folyik ki belőle a víz alul, és úgy tűnik, valahol a kabin és a csempe/fuga találkozásánál...

nem igazán akarnék bontani, újracsempézni, van valami működő megoldás erre?

köszönöm előre is!

Infomaker Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58126

:) köszi!

Előzmény: gmkiev (58125)
gmkiev Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58125

1, van

2, igen

Előzmény: Infomaker (58123)
enginer Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58124

"van egy motoros irányváltó szelep" "mikor a boiler kéri akkor átvált teljesen"

"szeretnék betenni egy thermo vagy motoros szelepet ami 65fok feletti hőmérsékletű vizet enged a boiler felé, mikor ez a hőmérséklet emelkedik akkor a radiátoros kör felé nyitna"

Azt mond el, hogy minek ezért még 1 szelep??

Beraksz 1 cső, vagy merülő termosztátot, ami 65fok felett megszakitja a "boiler kéri" vezeték jelét és a mostani szeleped simán visszavált a radiátorokra.

Előzmény: spirkp (58103)
Infomaker Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58123

Srácok, két kérdésem van, tudnátok segíteni?

1.: ötrétegű cső kiállás van az egyik falamon, radiátornak, alul felül, de nem kell már a radiátor. Lehet valami véglezárót tenni rá, és visszavésni a falból majd levakolni?

2.: Egy 12m2 szobában 38 fal + 5 centi cell (4ből 2 külső fal), 2.8m belmagassággal, 65 fokos előremenővel egy 100 centis "22" típusú radiátor elég lehet?

Most 18 fokon van tartva a szoba, és amikor próbából fel akartam küldeni vele 21 fokra, akkor sokáig tartott.. Vagy ha már átmelegszenek majd a falak, akkor már könnyebben fogja a 21 fokot tartani ez az 1 méteres?

loce Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58122

Sziasztok,

Lehet,hogy nagyon egyszerű a kérdésem és remélem valaki hozzáértő tud nekem egy jó kis választ.

Adott egy Saunier Duval Renova Star F24 E BT típusú církó.

A problémám hogy alul csöpög a ví az egyik szelepből ami valószínű valami kondenzációs víz vagy valami ilyesmi.

A nyomás normális 1,5-2 között van. egyébként ha fűt a ciró akkor csöpög inkább.

Ez normális?kell ezt valahogy javítani vagy ez a működési elve?

Ami lecsöpög víz nem kevés.ha alánézünk akkor jobb középen van a cső amiből csöpög a víz.

A segítő válaszokat előre is köszönöm!

üdv

halaloszto Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58121

pont a minap vettem eszre, hogy a giengernel van valami direkt erre valo komolyann termosztat cucc. pl olyan radios termosztat, aminek van kozponti sokcsatornas vevoje, nem kell a 6db vevovel szarakodni.

vajk

Előzmény: atti78 (58120)
atti78 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58120

Sziasztok!

Milyen vezérlőt ajánlanátok a következő rendszer vezérléséhez:

- 2 osztó  termoelektromos fejekkel

- mindkét osztó előtt van egy zónaszelep amit szeretnék vezérelni

- a körökön lévő termoelektromos fejeket lehessen külön vezérelni a helyiségekben lévő termosztátokkal

- ha bármely kör nyitva van csak akkor induljon a szivattyú és a kazán.

maximum 5 db termosztát szükséges.

Köszi.

cucu Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58119

BUÉK!

Most, a fűtési szezon indulásánál, bekapcsoltam a Berettát és néhány mp múlva szinte le akart ugrani a falról, annyira felforralta a vízet. Szerencsére ott voltam még a fürdőszobában és gyorsan kihúztam a konnektorból. Pár perc múlva visszakapcsoltam és már rendesen működött, elkezdte fűteni a radiátorokat.

Nyilván a váltószelep leragadt a nyári állásában, amikor is csak HMV-et kellett csinálnia.

Utána -amíg fűtött- többször ki-be nyitottam a melegvíz csapot, hogy megmozgassam a váltószelepet. Azóta nem volt vele probléma. Szóval érdemes a próbafűtésnél erre odafigyelni.

Előzmény: joevagyok68 (58114)
pajaci Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58118

Vágom, csak akkor meg nem 45fok :-)

Előzmény: joevagyok68 (58117)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58117

Teeee..nem figyeltél !  :-)

Akkor forralja, amikor átváltás után, CSAK A RÖVID körön keringeti a vizet!

Előzmény: pajaci (58116)
pajaci Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58116

45 fokon hogy forralja a vizet?

joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58115

A rugós visszacsapó pedig azért kéne, hogy amikor nem üzemel a HMV szivattyú, akkor az lezár, és a kazánköri nem keringeti arra a vizet feleslegesen !

Előzmény: spirkp (58112)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58114

"A kazán átlagosan 45 fokon üzemel"

Na inkább ez a gond !

Ne is kicsit.....vegyesnél a visszatérőnek kéne lennie min. 50-55 foknak !

Milyen a kazánod , kéményed belülről ??

"igy az nem tudná felmelegíteni a boilerben találhatő"

DE ! Pontosan 45fok, minusz a hőcserélő okozta hőfokkülönbség !  :-))

És mi lenne akkor ha beszarik/zárvamarad a váltószeleped ??
Hiába van nyitott rendszered !

Na bumm ...mi lesz ....

Előzmény: spirkp (58112)
gabrielke Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58113

Nem szelep kell neked, hanem szivattyú, ami megforgatja a vizet az indirekt tároló hőcserélőjében.

Ha ez nem lenne elég, akkor esetleg vastagabbra lehetne cserélni a csöveket a tárolóig.

spirkp Creative Commons License 2012.01.02 0 0 58112

Nem igazán értem ezt a visszacsapós dolgot!

A kazán átlagosan 45 fokon üzemel igy az nem tudná felmelegíteni a boilerben találhatő vizet, ezért lett beletéve a váltó szelep. Kevesebb víz jobban melegszik. Csak sokkal jobban. És ez a gond. Azért köszönöm!

Előzmény: joevagyok68 (58111)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58111

És az miért nem jó, ha kiveszed a váltószelepet...esetleg eladod !

És abból , vagy az új szelep árából  veszel egy +  szivattyút meg egy rugós visszacsapót !

És kész ! :-))

Nem jó azt túlbonyolítani ...

poloska irto Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58110

A termosztatot beviszed a haloba, a tobbi radiatorra meg thermoszelep, hogy ne futson tul.

Előzmény: P.P (58107)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58109

Azért a közös képviselőnél kérdezz rá a tetőszigetelésre.

Voltam egy pár panel felújjításon és nem mindenhol tettek a tetőre + szigetelést.

Előzmény: P.P (58107)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58108

Szia!

Lehet hogy egy ílyen kell bele.

De szerintem nem érdemes vele variálni ,mert ha nem lessz jó

akkor a véga úgyis az lessz,hogy venned kell egy új szelepet.

http://www.szerelveny-aruhaz.hu/php/wtermresz.php?tid=783

Előzmény: Teaway (58106)
P.P Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58107

A tető is le lett szigetelve valami módon, komplett új külső szigetelést kapott az egész házsor, de a tetőre nem mentem fel megnézni, hogy konkrétan mit csináltak, mert nincs kulcsom a feljáróhoz :-(

A vízhez töltök majd egy kicsit meg akkor feljebb veszem a kazán hőfokát is próbára, meglátjuk mi sül ki belőle.

boxer-gs: Fix, falban vitt vezetékes típus egyrészt. Másrészt meg ha beviszem a hálóba, akkor még többet fűtene, aztán valahol az lenne a cél, hogy ne menjen annyi gáz fölöslegesen. Majd ha egyszer eljutok oda, akkor legalább kétkörösre kellene megcsináltatni a rendszert. Addig azt szeretném elérni, hogy a jelenlegi kialakítás a leghatékonyabban működjön.

Előzmény: P.P (58099)
Teaway Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58106

Már vagy 4x szétszedtem elemeire, vízkőmentesítettem, de semmi hatása.

Minden része jónak néz ki, de mégsem zár el teljesen, ha lassan is, de túltölt.

Előzmény: morgen66 (58104)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58105

Esetleg egy ilyen

http://futestechnika.danfoss.com/PCMPDF/VMT_VD52I847.pdf

Kazánon nincs hőmérsklet érzékelő , hogy ne forrjon fel a víz?

morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58104

Ha van hozzá alkatrész és megtudod javítani próba szerencse.

Ha nincs alkatrész akkor egyből csere.

Előzmény: Teaway (58102)
spirkp Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58103

Sziasztok! 

BUÉK Mindenkinek!

Lenne egy aprócska prolémám! Tavaly lett összeszerelve a vegyestüzelésű kazán illetve egy indirekt tárolós boiler. A rendszer nyitott!

A keringető szivattyú után van egy motoros irányváltó szelep. Alap esetben az 1-es felé azaz a radiátoros kör felé keringeti a fűtött vizet.

Viszont mikor a boiler kéri akkor átvált teljesen és a 2-es irányba tereli. Ebben az esetben pedig azon a rövid szakaszon szépen lassan elkezdi forralni a vizet. A 2-es illetve a 3-as pont közé szeretnék betenni egy thermo vagy motoros szelepet ami 65fok feletti hőmérsékletű vizet enged a boiler felé, mikor ez a hőmérséklet emelkedik akkor a radiátoros kör felé nyitna, ezáltal a visszatérő hidegebb viz ujra visszahűtené a fűtött vizet. Egy idő után beállna. Természetesen irányvált szelepre lenne szükségem! A kazán átlagosan 45fokon üzemel. 

Kérdésem az lenne létezik-e és ha igen mi a pontos típúsa ennek a szelepnek!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:. mamuth                                              

Teaway Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58102

Üdv Hölgyek/Urak!

Geberit Fontana tartályban érdemes/lehet javítani a töltőszelep-egységet (136.703.00.1), vagy cserélni kell? 

morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58101

A nyomásnak 1,2-1,5 jó,egy kicsit rátölthetsz.

Álísd feljebb a hőfokot 70-75 fokra,lehet hogy ilyen hőfokra lettek számolva a radiátorok.

Tetőszigetelésről lehet tudni valamit ,az is levan szigetelve 10 centis szigetelővel?

boxer-gs Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58100

Esetleg helyezd át a termosztátot a hálóba! Legyen az a referenciahelyiség.

P.P Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58099

Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek ;-)

Segítség kellene, mert nagyon nem értek ehhez a rendszerhez. FÉG C21 cirkókazán 70 m2-es 2,75 magas 4. emeleti lakás 4 emeletes lapostetős téglaházban. 10 cm-es külső szigetelés műanyag nyílászárók. 60 cm magas 9 cm vastag lapradiátorok: nappali 125 cm vendégszoba 70 cm (ez dupla vastagságú), háló 120 cm étkező 60 cm konyha 40 cm szélességben a fürdőben meg törölközőszírítós radiátor van betéve. A radiátorok elvileg nem levegősek, átmelegednek teljes felületükön.

Beállítom mondjuk 21 foka a nappaliban lévő termosztátot, megy a fűtés felfűt 21,5-ig majd leáll. Ez eddig rendben is lenne, csak ami engem zavar, hogy kb 20-30 perc múlva jéghideg lesz minden radiátor. A nappali viszonylag tartja a meleget, mert ott vagyunk, ott megy TV számítógép ilyenek, de a háló, ami sarkon van így gondolom emiatt jobban hül, lehül 17 fokra rövid időn belül. Éjszaka csak úgy "nem fagyunk meg" ha magasra veszem a termosztátot így viszont egész éjjel fölölsgesen fűtöm a teljes lakást.

Sajnos egykörös a rendszer, a radiátorok szabályozásával nem sokra memntem. A fogyasztásom viszont télen egy hónapban így 2-300 m3. Ha trükközök, leveszem a fűtést ha nem vagyunk itthon, kicsit fűtögetek csak mikor itthon vagyunk és inkább csak este megy akkor 100-200 m3 a havi fogyasztás.

Kérdés: van egy nyomásmérő és egy túlnyomástartály a rendszeren. Mennyinek kellene lennie az alapnyomásnak ha nem megy a fűtés (ez most 0,8), és mennyire kellene felmennie ha felfűti a rendszer a vizet (1,1-re megy fel)? Hogy érdemes beállítani a hőfok mennyi legyen a kazánon mikor felfűti a vízet (jelenleg 65 fokig fűti ha jól mér)?

Mert lehet hogy kellene még vizet tolni a rendszerbe, vagy állítani a kazánon hogy tovább melegítse a vizet, de nem akarok minden info nélkül bele piszkálni, az előző lakónak így üzemelt.

Köszi előre is

halaloszto Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58098

egy csomo olyan van.

vajk

Előzmény: KalásziM (58097)
KalásziM Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58097

Más !

Kérdezem van  e olyan falirózsa - nem kémény

hez, hanem viz és fűtéscsőhöz ami két részből áll, tehát útólag a cső és falcsatlakozás csúnyaságát takarni  lehet ?

KalásziM Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58096

Valószinű tényleg a füstcső van túlságosan benyomva.

Azt viszont nem értem miért lényeges az, hogy ki javasolta a vascsövet ? Nem mindegy ?  A lényeget leírta  átmérő 200 és a falvastagság 8 mm, habár ez itt abszolute érdektelen, minél vastagabb annál tovább tart.

Hogy milyen anyagból van az is érdektelen , az anyagra csak a fontoskodó kéményseprők kérdeznek rá, mintha valami közük lenne hozzá.

Mindig a korr. acélon lovagolnak !!

Előzmény: morgen66 (58094)
tonnni Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58095

Ok, köszönöm!

Akkor holnap szerelő!

Előzmény: maciszaki70 (58093)
morgen66 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58094

B.Ú.É.K. mindenkinek.

A kazán 40 kw ezzel nem lehet probléma.

Kéménynél lehet valami.

Hogy van bekötve a kazán a kéménybe?

A kémény tisztító ajtaján tegyél be egy tükröt,nincs e esetleg benne valami pl. a kazánbekötő 

cső nincs e nagyon betolva.

Esetleg egy fotót dobj fel a bekötésről.

A kéménybe beépített vascsövet ki javasolta?

Próbáld meg még a kéményes fórumba is feltenni a kérdésed.

Ha megvan a megoldás légyszives tájékoztass bennünket,jó pap is holtig tanul.

Előzmény: Kemenyes65 (58087)
maciszaki70 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58093

Várhatolag tönkrement a termoelem, vagy az örláng tulkicsi és nem éri el az örlángot mert elszemetesedet és ezért kicsi.Esetleg a termomágnes ment tönkre de ennek kicsi az esélye.

Előzmény: tonnni (58089)
cucu Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58092

Hívd a Táltos irodát! Szellem elengedéssel ők foglalkoznak! :)

BÚÉK!

Előzmény: tonnni (58089)
true75 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58091

nekem 160as kéményem van 9,3 méter magas 2hónapos

abba akkora huzat van hogy begyújtáskor meggyújtom a papír szélét és már dübörög is az egész kazás

én a helyedben a kényény tetején mérnék(méretnék egy normális kéményseprővel) egyet, illetve megnézném, hogy a kazán fém kéménye mennyire van beletolva a tégla kéménybe, mert ha az koppanásig neki van tolva a kémény belső falának akkor se tud távozni a füst

Előzmény: Kemenyes65 (58087)
Vezo228 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58090

Szerintem magas!

Elég, ha 1,0-1,2 baar a nyomás hideg víz mellett (0,7 alatt már nem működik).

Nálam egy rendszeren van az Ariston egy vegyes kazánnal és puferrel. Akkor van a rendszerben 2,0 baar nyomás, amikor a közel 1 köbös pufferem teteje és közepe 80 C feletti.

Előzmény: Locksmithvill (58088)
tonnni Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58089

Sziasztok!

B.U.É.K Mindnekinek!

Ma reggelre arra lettem figyelmes hogy a konyhában lévő konvektor elaludt. A hőmérséklet állító (nem tudom mi a pontos neve, talán szelep) az ki volt húzva mintha szándékosan leállítottam volna, próbáltam visszakapcsolni de semmi. Az a gyanús hogy a hőmérséklet állíto az hogy tudott magátol kihúzódni, valami rugó eltörhetett?

Ha valakinek volt már hasonló tapasztalata vagy aki tudja mi lehet a baj írja le legyenszíves.

Köszönöm

Locksmithvill Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58088

Üdv!

Érdeklődnék:

Nemrég szerelték be Ariston CF24 típusú gázkazánom.

2bar jelenleg az üzemi nyomása, normális e vagy csökkentsem vissza 1-1,5bar-ra?

Kemenyes65 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58087

Tisztelt Fórumozók!
 Segítséget szeretnék kérni fűtéssel kapcsolatban. Kissé hosszú lesz, előre is elnézést kérek. Kétszintes családi ház (földszint, tetőtérbeépítés) alapterülete 180 négyzetméter, átlagos belmagasság, műanyag nyílászárók, 50 cm-es poroterm tégla falazat, tetőtérbeépítés fafődém szigetelve. Ezt csak úgy mellékesen írom itt az elején, mivel később ezzel nem is akarok foglalkozni, mivel a problémám tárgya a kazán hőleadása, ill. hő le nem adása, aminek valószínűsíthetően  a kéményem az oka. Új építésű lakóház, új kazán, új szerelvények, csövek stb, tehát a szokványos "vízköves a kazán, a rendszer, elkormolódott a kémény,stb," szóba sem jöhet, mivel,az első begyújtástól rosszul üzemel. A kazán 7 tagos VIADRUS, a kémény a pincéből kezdődően a tűzfalon kivezetett, kisméretű téglában elhelyezett 200 mm- es belső átmérőjű 8 mm vastagságú acélcső, hossza 10,5 m. A vascső és a tégla között perlittel kiöntve. Őszi és a jelenlegi párás időben a begyújtás nehézkes, gyakorta visszafüstől. Az égés külső hőmérséklettől, és páratartalomtól, légköri nyomástól függetlenül csúnya, szerintem nem megfelelő mivel egyenetlen, kapkodva, szaggatottan tőrténik felmelegedett rendszer esetében is. Száraz (1-2 éves) szín alatt tartott cser és tölgy fával tüzelek, nyers fával nálam lehetetle lenne.  A begyújtástól számított 30 perc szükséges ahhoz hogy csak a kazánban 55 C fokra emelkedjen a hőmérséklet, ezután kapcsolom be a keringtető szivattyút(Grundfos 25/50) 1-es fokozatba, és látványosan esik vissza a hőmérséklet 40 c fokra, ami az egész tüzelés alatt jobb esetben valamikor felmegy újból 55 fokra, gyakorta nem. Ez még nem is zavarna, de a lakásban a radiátorok felső harmada nevezhető melegnek, alatta mintha nem is lenne, teljesen hideg ilyen vízhőmérsékletnél. 2-es vagy 3-as szivattyúállásnál még elszomorítóbb a helyzet. Fűtési idényben 10 köbméter fát tüzelek el, próbáltam már mindenféle módon tüzelni, levegőellátás változtatása, folytás, szivattyút később kapcsolom be, (80-90fok), a lakásban max. 22 fok, többet nem tudok elérni, a jelenlegi puha időjárási körülmények között sem, pedig egész nap megy a kazán. Hideg időben -10 alatt az éjjel-nappal folyamatos tüzelés mellett a 20-20,5 fok megállít. Próbálkoztam jó minőségű szénnel is de semmivel sem volt jobb, a szén nem bír benne égni, izzani, úgy ahogyan kellene. 4 évet szenvedtem már fával, 1,5 évet szénnel, sokmindennel próbálkoztam eredménytelenül. A kémény kazánnal ellentétes oldalán van, egy sparhett bekötésére kialakított csatlakozás, ritkán használtam, de próbálkoztam azzal is, hogy ezen keresztül falslevegőt adtam a kéménynek,számomra meglepő módon semmilyen változást nem tapasztaltam, se jobbat, se rosszabbat. Kipróbáltam egyidőben adtam a kéménynek falslevegőt az előbb már említett sparhett csatlakozáson kívül a kémény alsó és egyetlen kormolónyílásának eltávolításával (több napon keresztül), semmilyen változás. A kazánon az égési levegőt nem tudom normálisan beállítani, mert vagy csak üszkősődik a fa, feketedik és nem ég, vagy hatalmas lángokkal ég el amelyekben nem kékes szín, hanem az erős kék szín a meghatározó, a fa közelében. Parázs állapotban gyakorta látom a kémlelőnyíláson, hogy a tűztér egybefűggő kék lángtenger, csak éppen ez sem a kazán hőfokán sem a lakás hőmérsékletén nem érzékelhető. Egy rakat leégése beállítástól függően 1-től 3-3,5 óra alatt történik meg. Ettől huzamosabb leégési időt (4-4,5 órát) csak -10 fok alatt tudok elérni, de tartva a gyorsabb leégés melletti hőmérsékleti értékeket. Természetesen használok huzatszabályzót, kipróbáltam anélkül is de még talán rosszabb volt. Van gázkazánom is, 35 kw-os, a vegyes tőkéletlenkedése vitt oda hogy ezt a teljesítményűt vegyem. Most már tudom, tapasztalatból, 24 kw-os is simán elvitte volna. 5 évet fűtőttem gázzal, akkor sohasem fáztam, azt sem tudtam milyen az idő odakinn még ki nem mentem. Hónapokig le sem mentem a pincébe, azt sem tudtam van-e fűtésem, egyáltalán nem kellett semmivel sem foglalkozni. Tudom hosszú voltam, elnézést kérek érte de úgy gondoltam ezek az infó fontosak, a megoldás megfejtéséhez. É már-már kezdem feladni, rengeteget agyaltam rajra, aztán találkoztam ezzel a fórummal és gondoltam biztosan lesznek olyan segítőkész emberek akik okos dolgokat mondanak, amiből reményeim szerint megoldódik a problémám. A kéményseprőkkel többször próbálkoztam, hagy ne mondjak inkább semmit, megvan a véleményem.  A sors fintora, hogy 15 évcen keresztül tűzoltó voltam, nagyon sok kacifántos dolgot megoldottunk a csapattal, de úgy tűnik saját magamon nem tudok segíteni. Az előttünk álló,nyilvánvalóan nehéz, 2012-es esztendőben kívánok minden Fórumozónak és Családjának jó egészséget, békességet, nyugalmat, szeretetteljes otthont adó meleg családi fészket.

nixon70 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 58086

BÚÉK!!!!!

JAMIE222 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 58085

Végül is a fúvókát békén hagytam, fémtiszta, nem volt miért piszkálni.Viszont a termoelem tartóján hajlítottam, most a termoelem vége ér bele az őrlángba, halványan izzik.Korábban a végétől 1-1,5cm re nyalogatta az őrláng, lehet hogy így nem funkcionált rendesen.

Egyenlőre jónak tűnik, ha holnap ilyenkor is gond nélkül műxik, akkor vélhetően megoldottam.

Előzmény: sjohn (58054)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58083

nekem az előző lakásomban nem volt szűrő

ott eldugult a mosógép gyári szűrője, mert nem foglalkoztam soha vele

amikor világított rajta az elzárt csap ikon akkor néztem mint hal a szatyorban

elzártam a sarokszelepet- cső leteker- sarokszelep megnyit- víz jön- mi lehet a baj

cső visszateker- mosógép hátulján leteker- sarokszelep megnyit- víz folyik(csak épp nem megfelelő nyomással)

bevallom eltelt egy kis idő mire rájöttem, hogy mi lehet a baj

Előzmény: sjohn (58080)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58082

OK. Én is megnézem mi lett hét év alatt.

Előzmény: true75 (58081)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58081

nekem a napokban van betervezve a 2 hónapos takarítás

holnap teszek fel képet, hogy mi van a szűrőben

Előzmény: sjohn (58079)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58080

Ja, és a karos csaptelepek is bírják...kop, kop, kop.

Előzmény: sjohn (58079)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58079

Specko én 7 éve csináltam a vízrendszert szűrős sarokszelepekkel, és bár szégyenlem még nem kellett egyiket sem kimosni.

Előzmény: true75 (58078)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58078

ez nem verseny

szerintem pillanatnyilag a bejövő oldali szűrőnél nincs jobb alternatíva

Előzmény: sjohn (58077)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58077

De, de, de...győztél:-))

Előzmény: true75 (58076)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58076

nem, de a bojlerből érkező melegvizet is szűrni kell

vagy azt szerinted szűri valami?

vagy az nem érintkezik a csappal?

Előzmény: sjohn (58075)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58075

Csak hidgvízre?

Előzmény: true75 (58074)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58074

egész pontosan 11db van

Előzmény: sjohn (58073)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58073

Kb. hány sarokszeleped van?

Előzmény: true75 (58072)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58072

nem tudom elhinni, hogy az összes sarokszelepedet 1-2 havonta meg fogod tisztogatni

inkább egy központi 5000 ft-ossal jobban jársz

Előzmény: sjohn (58069)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58071

ezt annyira nem erőltetném, ez azért elég messze van a 80-100 mikron finomságtól

én a kék szűrőt vettem tisztítható 100 mikronos szűrővel 6300ft-ért

ezt manuálisan kell tisztítani amit 1-2 havonta érdemes megtenni

le kell tekerni a poharat a házról és ki lehet mosni a szűrőt illetve ki lehet mosni a poharat is

-

az alján szelepes szűrő egy honeywell márkájú darab, ezek szűrőfinomságtól függően 16-21000 ft-ba kerülnek

ez tökéletesen megfelel a lusta kényelmes embereknek

ez öntisztitón működik ha az alján kinyitjuk a szelepet, gyakorlatilag kimossa önmagát

a "mesterek" az utóbbit szeretik beépíteni, mert itt nem kell magyarázkodni, meg visszamenni ha a tulaj félrekapatja a menetet vagy kifelejti a gumitömítést a tekergetős fajtából

-

lehet kapni duplikált szűrőt is, egyik felébe megy a finomszűrő, másikba meg a szénszűrő

az is jó megoldás

Előzmény: morgen66 (58070)
morgen66 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58070
Előzmény: true75 (58068)
sjohn Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58069

A 20.000 forintos vízszűrőnél mennyivel rosszabb a 2000 forintos szűrős sarokszelep?

Előzmény: true75 (58068)
true75 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58068

én a bejövő csőre anno kapásból tettem egy állítható nyomáscsökkentőt(3000ft) és egy nyomásmérő órát( a jobb fajta 990ft)

kellett még pár fitting kb 2000ft értékben és kis műszaki érzékkel megáldva is meg lehet csinálni az egészet egy óra alatt

-

nekem 3,5 barra van beállítva és ennyi

ajánlott még rögtön a bejövő oldalra egy vízszűrőt is felszerelni(típustól függően 5500-20000 ft) , mert az egykaros csaptelepekre a legtöbb esetben csak úgy van garancia(apróbetűs rész)

Előzmény: Törölt nick (58066)
morgen66 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58067

Kérdezd meg az ottani vízművet,hogy mekkora a nyomás.

De ha a szomszédoknak nincs akkor valószinű hogy nem kell.

Ha nemtudják megmondani veszel egy nyomásmérőt 500-600 ft.

Előzmény: Törölt nick (58066)
morgen66 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 58065

Szia!

Ez nagyon változó,sokmindentől függ.

2-6 bár között az álltalánosan elfogadott víznyomás.

Helytől és szolgáltatótól is változhat.

Víznyomás emelkedése az éjszakai órákban fordulhat elő,mivel kevesebb a fogyasztás.

De ezt a szolgáltatók figyelik és ha nagyon megnő a nyomás akkor azon korigálnak.

Konkrétan mire gondolsz?

Szétdurrant egy flexicső és perelni akarsz?

Előzmény: Törölt nick (58064)
Jena307 Creative Commons License 2011.12.29 0 0 58063
sziasztok ismeri valaki a ferolli domitop f24e kombi kazánt? az a gondom egy ideje hogy tusoláskor nem állandó a hőmérséklet, hanem ingadozik. Rettent idegesítő hogy hol forráz hol hideg, mi lehet a baja, vagy egyáltalán ez hiba