Keresés

Részletes keresés

kevita59 Creative Commons License 2012.09.09 0 0 4520

Kedves Lalaura!

 

Tanácsod szerint elolvastam korábbi bejegyzésed, hát mit mondjak elkeserítő amiket leírtál. Az én idegeim most már végképp kikészültek, pedig „csak” másfél éve vívom a harcot ezzel a betegséggel. Minden reggel azzal ébredni, hogy a mai reggel is a szokásossal kezdődik, iszonyú fájdalom esetenként vérzés. Már nem tudom hányszor voltam proktológián, amint írtam, próbálkoznak ezzel, azzal, de maximum egy hónapig tart a hatás. Most már én is azt mondom ebből nincs kiút, de így élni, milyen élet? Hát nem is tudom, már nagyon belefáradtam.

 

Előzmény: Lalaura (4491)
jeanlegrand Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4519

Szia!

 

Hallottam a Hemoland jótékony hatásáról.

Ezt lehet a végbélnyíláson belülre kenni, ahol a gyógyuló, vérző felület van?

 

Üdvözlettel:

 

János

Előzmény: rátótcity (4499)
jeanlegrand Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4518

Tisztelt Bánfalvi Doktor Úr!

 

Köszönöm gyors válaszát!

 

Üdvözlettel :

 

Nagy János

Előzmény: Bánfalvi Péter (4516)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.07 0 0 4517

Dr. Banga Péter

 

Járóbeteg sebészeti – proctológiai szakrendelés

A betegek kényelmét szolgáló nyugodt, barátságos légkör és a naprakész szakmai színvonal a rendelő védjegyei. Ambulanciánk a legkorszerűbb eszközökkel felszerelt.

Sebészeti rendelésem célja:

  • szakszerű ellátás
  • színvonalas környezet
  • pontosság,
  • fájdalommentes gyógymódok
  • tartós eredmény
  • munkaképesség megtartása
  • folyamatos fejlődés.

Sebészeti rendelő helyszíne:

Istenhegyi Magánklinika
Cím: 1125 Budapest, Istenhegyi út 31/B.
Telefon: 224-5424,  224-5425
Fax: 224-5424

Pácienseinket előzetes időpont egyeztetés után fogadjuk.
Információs vonal, időpont egyeztetés, bejelentkezés: 06-30-625-3886

 

Weboldal:    http://www.aranyer.com

Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4516

Kedves Nagy Úr!

 

Ennyi idő után már szinte csak pecsételgetnie lenne szabad.

Javaslom, mindenképpen keresse fel orvosát!

Hogy mi lehet a bibi, felesleges lenne felsorolni, úgyis megnézik, megmondják, helyre teszik.

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

Előzmény: jeanlegrand (4515)
jeanlegrand Creative Commons License 2012.09.06 0 0 4515

Tisztelt Dr. Bánfalvi Péter doktor Úr!

 

2012.08.23-án műtöttek aranyérrel.

Az elmúlt néhány napban, 4-5 napja nagyon vérzek.

Ez azt jelenti, hogy az intim betét, amit használok, teljesen megtelik vérrel, illetve székelés ingerkor is nagy adag vér folyik ki belőlem.

Ez a normális gyógyulás része, vagy valami komoly komplikáció jelei ezek?!

 

Várom megtisztelő válaszát.

 

Üdvözlettel:

 

Nagy János

Előzmény: Bánfalvi Péter (4487)
tristen Creative Commons License 2012.09.05 0 0 4514

Szia!

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

Kitartás!

 

üdv :)

Előzmény: Zsbubus (4503)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2012.09.04 0 0 4513

Üdv. Mindenki!

 

Látom, valaki nehezen szánja rá magát.

Egy kis segítség.

Aki a proktológiai vizsgálatra vár, javaslom elolvasásra:

 

7 dolog, melyet mindenképpen tudnia kell proktológiai vizsgálat előtt

 

Üdv:

 

dr. Bánfalvi Péter

tristen Creative Commons License 2012.09.02 0 0 4512

Szia!

 

Menjél el az orvoshoz!

 

Kitartás!

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (4511)
64agi Creative Commons License 2012.09.02 0 0 4510

Szia! Én is azt tudom tanácsolni, minnél előbb menj dokihoz!!!! Én most jártam végig a torturát, de megérte. Mára semmi bajom. Mosolygok a vilgára. Magától sajnos, ha már súlyos nem múlik el. A dokitól nem kell félni, nem harap, sőt nem is fáj! Én elöször egy fiatal dokihoz kerültem, hát mit mondjak, nagyon cikinek éreztem, de nagyon flottul megoldotta, már a végén mosolyogni is tudtam. És a többi doki is ilyen, kb 4-5 végig jártam (nem azért mert nem tudtak segíteni, de kolonoszkopia meg hasonló vizsgálatok) de nem volt gondom velük, a műtét se fáj, utána egy kicsit, de megéri. Úgy hogy ne habozz, csak rosszabb lesz, napjaidat keseríti meg. 

Szia

Előzmény: Törölt nick (4506)
tristen Creative Commons License 2012.09.01 0 0 4509

Szia!

 

Gondolom most vérig fogsz sértődeni, amit írok, de vállalom. A soraidból az önsajnálat sugárzik le. Nem értem miért nem mész el egy orvoshoz. A fájdalom meg úgy is lesz a vizsgálat alatt, sőt tovább megyek, nagyon sokáig lesz még fájdalmad. Ha ezt el tudod fogadni, akkor már hétfőn bejelentkezel valahová. Ha vársz, az idő a betegségnek dolgozik tovább. Magától elmúlni nem fog,

 

KITARTÁS!

 

üdv.

Előzmény: Törölt nick (4506)
monica2 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4508

Szia!

Ne félj annyira a vizsgálatol nem olyan szörnyű nekem elhihetd már a 4 orvoson vagyok túl! Ja és égy csomo mütéten és mégis itt vagyok! Túl éltem! Szerintem ha van a közlben proktlogiai renedelés oda menj!Elég borzalmas amiket leirtál ne szenvedj felslegesen biztos lesz megoldás a bajodra!

A vizsgálatot meg kilehet bírni!Fel a fejjel!:)

Előzmény: Törölt nick (4506)
Zsbubus Creative Commons License 2012.08.31 0 0 4507

Szia!

Mindenféleképpen menj el szakorvoshoz! Ő mondja meg mi a bajod!

Talán hozzáértőbben fog odanyúlni és meg fog vizsgálni más szempontokból is. A legkomolyabb betegségeket is ki kell ilyenkor zárni.

Addig is egyél rostosokat, főzelékeket, igyál sok folyadékot, használj lazítót, .... és kitartás!

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (4506)
64agi Creative Commons License 2012.08.26 0 0 4505

Sziasztok!

Engem 5 hete műtöttek Longo-műtéttel. Csak jót tudok elmondani róla!!!!

Azóta semmi gondom, minden visszatért a régi kerékvágásba az életemben!!! Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek, igaz biztos sokat számít az orvos is.

A műtét után 1 hétig még kicsit fájt, de fájdalomcsillapitók nélkül is elviselhető volt.... az első héten az ülés tényleg kerülendő, de már amikor kijöttem a kórházból jól éreztem magam. Mostanra meg már "el is felejtettem" az előtte lévő borzalmas hónapokat. 

Úgy hogy aki gondolkodik rajta, csak ajánlani tudom, abszolut nem bántam meg, sőt bánom, hogy halogattam.....

További szép napot mindenkinek.

hollyka22 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4504

az előbb olvastam hogy  a fehér agyagpor még az aranyérre is jó

Aranyérre - 

Hideg agyagpakolásokat alkalmazunk helyileg, amelyhez adhatunk lapúlevelet  és ricinusolajat . Naponta egy-két órára kell ráhelyezni a pakolást.

a tiszta lapúlevelet össze turmixolni majd ricinusolajban kivonatolni

leszürni utána fehér agyagporral süriteni krémsürüségre

Belsőleg: este, egy evőkanál agyagport, egy pohár vízben vagy gyógyteában feloldunk, és lassú kortyokban megisszuk.

 

nekem bevált

http://gyogyiszap.sokoldal.hu

Zsbubus Creative Commons License 2012.08.20 0 0 4503

Sziasztok!

Kilencedik hete, hogy műtöttek.

5-6 napja visszatértem a főzelékes, pépes étrendhez. (Na jó! Egy kis pöri becsúszott kétszer is! :) Meg egy kis sült hús. És egy kis rántott hús. :) )

Krumpli kerülve. Semmi probléma nem jelentkezett.

Gondmentes reggeli wc-zés, és utána mehet a verkli. A délelőttök is simák és terhelhető vagyok. Tudok futni már délelőtt is!

(A hosszú hétvégén volt úszás, íjászat. Nagyon régen volt ilyen "élménytelen" a mozgás! )

Szóval, most úgy gondolom, megérte a sok tortúra.

 

Üdv!

 

 

Zsbubus Creative Commons License 2012.08.15 0 0 4502

Sziasztok!

Olvastam a hozzászólásaitokat. Sokszor találtam hasznos dolgokat, de sok kérdésemre nem találtam választ.

Egy rövid beszámolóval és egy-két kérdéssel szeretnék hozzájárulni ehhez a hasznos topikhoz.

 

43 éves férfi vagyok. Régóta, évek óta küszködtem az eremmel.

Egyre inkább kezelhetetlenebb lett, sőt eljutottam odáig, hogy egy fárasztó nap végén már járni sem tudtam. Ekkor fordultam orvoshoz. (Gondolom, hogy ez magatartás jellemző sokunkra. :) )

IV.fázis, külső aranyerek. Kaptam időpontot, hagyományos eljárásban műtét, mindhárom ér műtétre szorult.

Kb. 8 hete volt a műtét. Hétfőn műtét altatásban (előtte a „szokásos” tisztítási procedúra).

Kedd lábadozás, ismerkedés az ülőfürdővel és szenvedés a  wc-n. Közben fájdalomcsillapítók.

Szerda, mivel problémamentes (volt széklet, láz nem, vérnyomás jó…) voltam, hazamehettem.

 

Otthon először is jól eltoltam a diétát. Krumplipürével kezdtem, eredmény: dugó a béltraktusban. Nem szégyellem, sírtam a wc-n. (Később rájöttem a hangterápia jótékony hatására, és azon a héten különös hangokat hallatva, a „Csendes Éjt” dúdolva „remek” perceket szereztem a hallgatóságomnak.) :) Azóta sem eszek krumplit!

Persze közben beállt a diétám és az életmódom. Fájdalomcsillapítók, székletlazító (nem reklám, de nekem a LAEVOLAC jött be nagyon), sőt gyenge hashajtó és rostos étrend, sok tejtermék és sok folyadék…..

Hetekig lassan, minden egy kicsit könnyebb lett. Beállhattam (ülhettem) dolgozni is a második hét végén. Elkezdtem ismét mozogni, persze nem a régi kosarazás és íjászat (ettől szigorúan el lettem tiltva az 5.hétig), csak séta.

A felszerelésemhez tartozott a szárnyas betét, amit kombináltam kamillás vattakorong behelyezésével. Ma még mindig tisztasági betétet hordok a biztonság kedvéért, de este már nem szükséges! A vattakorong elmaradt.

A második hét végére megszűnt a fájdalomcsillapító utáni vágy. A 4.hétre a kezdeti gyenge hashajtót el lehetett hagyni, sőt a lazítóból is „gyerekadagnyi” maradt mára. Utóbbihoz még ragaszkodom. Finom. :)

A varratok kellemetlenek voltak, sőt sokszor fájtak, de a 6.hétre kiestek.

Az 5.héttől indult fokozatosan a sport: úszás (nemrégen már 2 km sem okozott fájdalmat ott), túra és íjászat. (A mozgást viszont állandó társként kíséri a szabályozható „hangjelenség”, ami -megvallom őszintén- roppant jól esik, csak ciki, ha nem vigyázok.) (Persze ez nem azt jelenti, hogy pöfögök, mint egy régi Trabant! :) )

A sebhelyből „csak” egy kis 1 cm-es bőrdarabka fityeg a helyen, ami zavar rettentően. (Sebgyógyulásból maradt vissza.) Le lehet-e műttetni, illetve érdemes-e???? (Az orvos szerint nem érdemes.) A probléma higiéniai és persze még az ülésben is zavar.

Beálltam a reggeli rendszerű ürítésre. (Az ülőfürdőzés is ehhez kapcsolódik ma már naponta egyszer.) Utána viszont több órán keresztül egy belső feszítő jellegű nyomást és elviselhető, tompa fájdalmat érzek a "kijárat" előtt. Általában dél körül szűnik meg ez, de szükséges hozzá némi „gázkibocsátás” is.

A salak jószerint már nem véres, de ha segíteni kell egy kis nyomó-toló bélmozgással, akkor még most is vérzek. Ez is aggaszt. Türelmetlen vagyok és ez elvárt jelenség? Ez is kérdésem lenne!

 

Röviden ennyi a „történet” eddig.

Tanultam annyit, hogy másként eszem, másként wc-zek (nincs rejtvényfejtés és olvasás, csak az ülőfürdőzéskor!). Fogytam kb 6-7 kilót, és ezt tartom még.

Ha megszűnnek a fájdalmak, vérzések…..!!!  Megszűnnek????

 

Remélem, segíthettem a történettel, hogy legyetek türelmesek! Megvan mindennek az ideje!

És remélem, tud valaki nekem is a kérdéseimre válaszolni!

rátótcity Creative Commons License 2012.08.13 0 0 4501

Menj proctológiára ...

Előzmény: Razze (4500)
Razze Creative Commons License 2012.08.11 0 0 4500
Üdv
3 nappal ezelőtt székelés után baromira elkezdett fájni a hátsó felem ez pár perc után teljesen elmult de utána megjelent egy kb 1forintos nagyságú duzzanat:S
Ez mára mintha kissebbedett volna alapbol nem is nagyon érzem de kitörölni nehezen tudom meg ha viz éri baromira elkezd fájni:S
Mi ez aranyerem lenne nekem is??:S
Meg néha kicsit véres a papir de ez már régebb óta
Még csak 17 vagyok és máris ilyenekkel kell foglalkoznom??
Kövér sem vagyok probálok egészségesen kajálni sportolok is..
Mit csináljak??
rátótcity Creative Commons License 2012.08.11 0 0 4499

Több mint 3 hét vérzés után NEM VÉRZEM :DDDD

A HEMOLAND és társai beváltak :))))))

 

Agoborka Creative Commons License 2012.08.09 0 0 4498

Nekem a gyógyszertárban a Hemoclint ajánlották. tök jó kis feje van, ami segít jól bekenni a kívánt felületet. és már másnapra érezhetó a hatása.

rátótcity Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4497

Én is vettem, meglátjuk bejön-e ? :D

Előzmény: GianniGrande (4494)
rátótcity Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4496

A kommenteket olvasva van olyan akinek problémamentes volt a műtétje ???

rátótcity Creative Commons License 2012.08.08 0 0 4495

Ma voltam proctologián. Aranyerem van végbélrepedéssel mixelve. A vizsgálat fájt mint állat :D

Azt mondta a doki hogy véglegesen jó csak műtéttel lesz.

Bevállaljam ? Műtét után minden jó lesz ?

Köszönöm ! :)

GianniGrande Creative Commons License 2012.08.07 0 0 4494

Kedves Mindenki!
Van egy kenőcs, amelyet sehol sem reklámoznak, az orvosok pedig rendszeresen "elfelejtik ajánlani", a neve: HEMOLAND krém (a Naturland gyártja, és minden komolyabb patikában kapható, nagyjából 1000 Ft-ért). Tartalmaz körömvirág és kamilla-kivonatot (ezeken kívül még legalább további 3-fajta gyógynövényt) és nekem nagyon gyorsan bevált. Nemcsak egyhíti a tüneteket szinte azonnal, hanem meg is gyógyítja az aranyeret!

A visszamaradó esetleges visszérszerű kitöremkedést (ami már nem fájdalmas) pedig vagy a természet vagy egy egyszerű visszérkenőcs is helyreteszi. Bizton állíthatom, hogy a kenőcs hatékonyságát össze sem lehet hasonlítani a hemoriddal, reparonnal, kamillás ülőfürdővel, és még a körömvirágkenőcsnél is sokkal jobb. Kívül és egy kicsit belül is érdemes bekenni az érintett területet. Ha a tünetek később egyhébb formában ismét jelentkeznek, már az elején érdemes megelőző jelleggel használni. A kenőcs nekem olyan szinten bevált, hogy a tubus 3/4-e megmaradt :)
Örülök, ha ezzel az információval segíthettem valakinek!

zzsuga Creative Commons License 2012.08.06 0 0 4493

Szia,

Javasolnám, ami nekem bevált. Az újjhegy tetejére tenni egy keveset az alábbiakból: alsol, hemorid, neogranormon majd benyúlni és belül bekenni vele. Nekem eddíg ez vált be a legjobban. majd egy hete még menni is alig tudtam, de két nap alatt rendbe tett. Kb 1 hónapig reggel este bekenem és elmúlik. Lassan 4-5 éve nem volt ilyen, és ha érzem akár csak egy kicsit is egyből előveszem a neogranormont.

További jobbulást

 

Előzmény: kevita59 (4490)
Anizka Creative Commons License 2012.07.30 0 0 4492

Sziasztok!

Ma van 4 hete, hogy műtöttek és teljesen jól vagyok. :) ( Bár tudom, hogy az ördög nem alszik, de remélem, hogy ez így is marad...) Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek szoláriumba már lehet mennem? És mivel már nincsenek semmilyen fájdalmaim majd nem két hete, így arra gondoltam, hogy elkezdenék újra sportolni... Ti mennyi idő után edztetek újra?

Válaszotokat előre is köszönöm...

Lalaura Creative Commons License 2012.07.29 0 0 4491

Szia kevita 59!

Én is hasonló problémával küzködök, ha érdekel olvasd el a 4355-ös bejegyzésemet. A végén azt gondolod, hogy nincs megoldás!!

Jobbulást!

Előzmény: kevita59 (4490)
kevita59 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 4490

Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni, egy kérdésben. Kb. másfél éve kezdődtek problémáim, a proktológus szerint a diagnózis:fissura ani. Amikor elmegyek orvoshoz, mert már nem bírom a fájdalmas reggeli dolgokat, kapok, hol ilyen, hol olyan kenőcsöt, pár nap, a probléma megoldódik. Aztán kb. 5-6 hét ismét előjön. Most is így vagyok, de már hiába kenem az utoljára felírt kenőccsel semmi javulás. Hozzáteszem, mindent elkövetek azért, hogy a székletem lágy legyen, napi 3 evőkanál korpa, joghurttal, sok folyadék. Nagyon stresszes életet élek, lehet ez annak a következménye? A körzeti orvosom szerint nem. Sajnos rokkant nyugdíjas lévén nincs rá lehetőségem, hogy magánrendelőbe menjek, ha valaki tud valami okosat kérem válaszoljon. Köszönettel!

     

 

monica2 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 4489

Tisztelt Bánfalvi doktor úr!

Már tulvagyok azon cikke olvasásán!

Sajnos nem lettem okosabb a problémám megoldásában:(

Az elmult 2 évben nagyon sok dolgon átestem már.A belsö tályogomat 3 szor mütöték mire kitisztult rá pár hónapra egy külsövel lettem gazdagabb amit 1 hónapja mütötek és sajnos folyamataosan feltelik.Vastagbél tükrözésen nem találtak semmit a vérképen teljesen jó az ultrahang nem mutat ki semmit:(.Elkeserítö ez már.

 

Előzmény: Bánfalvi Péter (4487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!