Keresés

Részletes keresés

Chrissie77 Creative Commons License 2006.03.26 0 0 266
Sziasztok! Volt valaki tegnap BME középfokú angol írásbelin? Nekem úgy tűnt hogy elég könnyű volt, bár általában nem szoktak bejönni a megérzéseim.
eravera Creative Commons License 2006.03.10 0 0 265

Sziasztok !! Nagy nagy segítségre lenne szükségem :(

Illetve nem is konkrétan Nekem, hanem a barátomnak aki Marokkóban él, és most készül a ZMP-re (ZD már megvan neki) Ez német nyelvvizsga. 

Teljesen el van keseredve, mert nem sok infója van, és gyakorlásra is kevés a lehetőség. Tudtok esetleg írni róla ?

A neten nincsenek fent gyakorló tesztek ?

A barátom sajnos csak németül angolul és franciául beszél, ezért elsősorban ilyen oldalak lennének fontosak...

Mivel én nem tudok jól németül, így nem tudom neki tökéletesen elmagyarázni mire is számíthat :((

az én e-mail címem: eravera@citromail.hu

ELŐRE IS NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET !!

 

doyen62 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 264
TELC nem egynyelvü? Azoknál nem választják külön a két vizsgát. Ha valamelyik nem  sikerül, akkor külön kérelemre lehet  azt ismételni.
Előzmény: Törölt nick (262)
Chrissie77 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 263
Köszi. És ezeknél vajon beszámítják a BME szóbelit? Nem akarok mégegyszer szóbelizni.
Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.28 0 0 262

BGF

TELC

PANNON

 

hogy csak pár példát mondjak

Előzmény: Chrissie77 (260)
doyen62 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 261
Amióta eltörölték azt a rendelkezést, hogy ha valaki csak A-t vagy csAk B-t tesz le, két éven belül kellett megszeeznie a másikat, csak akkor kapott  automatikusan C-t, - azóta érdemes egyenként is felkészülni a két vizsgára.  Bármikor leteheti a másikat is,s megkapja a C-t. Vannak emberek, akik irásban kiválóak, de a beszédben gátlásosak, s fortditva is igaz, jobban beszélnek, de az irásbeli problémát jelent.  Szerinten ez igy nagyon jó.
Előzmény: Törölt nick (249)
Chrissie77 Creative Commons License 2006.02.26 0 0 260
Melyikre gondolsz? Írj párat, légyszi
Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 259
De vajon minek szivatjátok magatokat a BME-s vizsgávval, csomó más könnyebb létezik...
Előzmény: Chrissie77 (258)
Chrissie77 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 258
Márciusban voltam (sajnos nem először) BME középfokú angol írásbeli nyelvvizsgán Pécsett. Most sem sikerült :((( 25 emberből 5-nek lett meg, az enyém lett a 9. legjobb, mégsem jött össze. Máricusban újra megpróbálom, remélem összejön. A szóbelim már megvan szeptember óta, csak az írásbeli hiányzik, és nagyon kéne a diplomához. Szivem szerint elmennék máshova, de úgy tudom csak a Rigó utcain fogadnák el a szóbelit, a többin újra kellene szóbeliznem, és azt nem akarok. Ha tud valaki a Rigó utcain kívül olyat ahol elfogadják a BME szóbelit, és nem kell újra szóbeliznem, akkor íjra meg légyszi.
gaad Creative Commons License 2006.01.17 0 0 255
Én német után (melyet Szegeden csináltam - ÖSD -, és csak pozitívan tudok róla nyilatkozni) most tervezem, hogy angolból is leteszem a középfokút. Na igen ám, de melyiket? Egyelőre aCity&Guilds lenne a legszimpatikusabb, de azt meg még nem akkreditálták... A BME nyelvvizsgák milyenek?
Tomhud Creative Commons License 2005.11.19 0 0 254

Kijavítotották a labortesztet is! Nekem 15-ből 12 lett. A szóbelim így 77%. Juhé!

Kriszpi Creative Commons License 2005.11.18 0 0 253

Sziasztok!

 

ÖSD felsőfokú nyelvvizsgára készülök. Ha valakinek van már ezzel kapcsolatban tapasztalata, szívesen fogadnám, illetve szóbelire témakörök érdekelnének.

 

Krisz

Tomhud Creative Commons License 2005.11.16 0 0 252

Jah én is úgy érzem!

A szóbelim pedig a labor nélkül is elérte a 60%-ot, szóval 75-80% lesz a vége. Örülök!

Neked hogy ment?

Lopakodó Hold2 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 251
Sziasztok! Én ott voltam 12.-én az angol írásbelin. Nem volt nagyon nehéz. Szinte biztos, hogy elérem a 60 %-ot.
Előzmény: Tomhud (250)
Tomhud Creative Commons License 2005.11.13 0 0 250
Volt valaki mot 12-én RIGÓ írásbelin?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.03 0 0 249

Úgy ahogy mondod :) Általában C vizsgát érdemes csinálni, csak A vagy csak B nem ér semmit.

 

Az alapfokú C és a középfokú szakmai között olyan 2 év tanulásnyi különbség van :-)

Előzmény: pandacsöki (248)
pandacsöki Creative Commons License 2005.11.03 0 0 248
Hali!

Valaki meg tudná nekem mondani hogy milyen fokozatai vannak az angol nyelvvizsgának? Amit eddig tudok: hogy van alap, közép és felső fok. De mit jelentenek az A, B, C jelölések? (Talán az A=szóbeli, B=írásbeli, C=mindkettő?)
Mi a különbség az alapfokú C típusú nyelvvizsga és a középfokú szaknyelvi vizsgaközött?
peterkorm Creative Commons License 2005.10.28 0 0 247

Hellosztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy honnan lehet Cambridge Proficiency volt egész vizsgapapírok tartalmát letölteni, vagy valamelyikőtöknek van-e esetleg E-mailben elküldhető formában. Sajnos a Cambridge oldaláról nem ingyenes a letöltés.

 

 

Várom a válaszokat!

 

Köszönettel

 

Péter

Tonyk Creative Commons License 2005.10.14 0 0 246
ja, amég annyit, hogy hát kivel mással lenne együtt, mint Bajnózcy... mint egy "leszbikus pár".
Ha jól halottam tavaly volt is egy kis vizsgálat ellenük az egyetemen... merthogy unkorrektek voltak, de mindegy ez nem ide tartozik...
Előzmény: Törölt nick (243)
Tonyk Creative Commons License 2005.10.14 0 0 245
Köszi aranyos vagy!

Feleségem nyelvtanár, (angol)-német, igaz angolból még nem végzett, még van 1 éve :). Annyi volt a gond , hogy még ECL-est nem készített fel, de mostmár tudjuk ezt is milyen...

Asszem a következő Rigó street-i lesz... mát sürget az idő...
Előzmény: Törölt nick (244)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 244

Hi!

 

Istenként Novák úr járkál :))

 

Ha Csongrád megyében leledzel, keress meg az indexforum@tvn.hu címen, nyeten társadalmi munkám a nyelvvizsga felkészítés, ingyé van (ennyit tán megér). Ha megvan az alap, meglesz ott a nyalvvizsga is. Nem kő aggódni.

Előzmény: Tonyk (234)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 243

"Kifogtam a legnagyobb hülyét szegeden.... Gombosné Havistó Kirsi: egy idióta! "

 

Tud ő jófej is lenni. Fogj ki egyszer egy Harry Fitzpatrick-ot! Na, az ír angol az odabasz. SOk vizsga után tapasztalat: Kirsi próbál mindig rendes lenni (Xénával, azaz B. Beatrixszal szokott egy bizottságban lenni), eddig korrektek voltak. Olyanok mint az MCM. Általában a pisztoly MÖGÖTT kell keresni a szórásképet.

 

A nyelvvizsgát bemutató kiadványok általában lájtosak (ez is tapasztalat), legyen szó akár a Rigó uccáról, akár a TIT-ről. Arra mindig rá kell gyúrni. Ilyen az ITK honlapján fellelhető feladatsor is. Ahhoz képest a leggutóbbi vizsga egy pokoljárás, mégis sikerült jónéhány tanítványomnak. Ha vizsgára készülsz, mindig kell olyan feladatokat keresni, amik Degecen készültek. Akkor menni fog.

Előzmény: Tonyk (232)
Angel DC Creative Commons License 2005.10.11 0 0 242
You're welcome:)
Előzmény: Tonyk (241)
Tonyk Creative Commons License 2005.10.11 0 0 241
Köszi szépen!
Előzmény: Angel DC (240)
Angel DC Creative Commons License 2005.10.11 0 0 240

Az alapfok C-t hívjuk az unióban B1-nek.

Amúgy meg itt:

 

http://ih.hu/index.php?page=155&l=2

Előzmény: Tonyk (238)
Gracioso Creative Commons License 2005.10.11 0 0 239
Hello!

Miért gáz a Pannon? Mi pont azt terveztük.. :(
Előzmény: Catly (206)
Tonyk Creative Commons License 2005.10.08 0 0 238
Hol? Merre? Mennyi? stb! Euro1 , az mifene? Nekem egy államilag elismert alapfokú C kell(ene)!
Előzmény: Angel DC (237)
Angel DC Creative Commons License 2005.10.08 0 0 237
Euro B1-es alapfok lesz decemberben, ezerszer humánusabb és reálisabb, mint más nyelvvizsgák.
Előzmény: Tonyk (236)
Tonyk Creative Commons License 2005.10.07 0 0 236
Elismerik.
Ezért is választottuk ezt, bár alapfokúval kitörölhetem a sehajom.
Bár nekem most az elsődleges dolog, hogy megkapjam a diplomám, nem pedig a külföldi elismerés.
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.07 0 0 235
Menj el máshova is vizsgázni. Sajnos a legtöbb eléggé a pénzszedésről szól. Másrészt nemtom ezt az ECL-t elismerik bárhol külföldön, vagy csak a vitrinbe jó?

Előzmény: Tonyk (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!