Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 854
www.walmarts.com előre kifizetett debit kártyát árulnak,szerintem mindenre megfelel,bár nem személyes tapasztalat hanem ujságinformáció
Előzmény: Rob_ (846)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 853
attilabacsi = egy nick név , lelkes usa szakértő és a polidilin megtalálod , az usa darabjaira esik és az usa nem esik darabjaira című topickokban tuti megtalálod
Előzmény: *Jázmin86* (844)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 849

Amikor kimész az elején turista vagy. Aki hazajön. Aki nem jön haza az a bevándorló. Egy kalap alá esel a dél-kelet ázsiai, délamerikai és minden egyéb nemzet szülöttével. Nem hogy állampolgár, ember sem vagy. Ennek megfelelő bánásmóddal. Nemhogy harmad, vagy negyedrangú semmi sem vagy. A kínai a japán a harmadrendű, mert van eszméletlen sok pénze. Nagyon sokat visznek magukkal (dollár százezrek), hogy amikor ott letelepednek, ott fognak a legjobb iskolákba járni a gyerekeik, azért talán  - mert kötelezően kivállóan végeznek- valamivel előrébb legyenek egy képzeletbeli listán. Kivállóan beszéld a nyelvet és csak legális munkában gondolkodj, mert anélkül nincs esélyed az emberi életre. Azt pedig már innen "zsírozd le", mert .... Amennyiben nem, hát marad a bűnözés és a prostilét, a neved pedig senki. V.ki segít? Miért tenné? V.miért.

Ismerek kinn embereket, a lány férje egy orosz, a valódi (aki nevére vette) egy hajléktalan, a fiú elvett egy indián lányt (120 kg),közben meg szünt a Szovjetunió és ukránnak kéne lennie, de olyan papírt, mert kinn él nem kapott, hát hontalan  - és nevelnek két gyereket a semmire, (akik ugyan ott születtek és így amik) de bármikor mehetnek négyen háromfelé a viszontlátás esélye nélkül. A lejtő gyorsít, ott nem állsz meg!

Előzmény: *Jázmin86* (847)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.19 0 0 848
Az illegalis munka mas kategoria, abban valoszinuleg egy kozvetitovel lehet elindulni legkonnyebben az elejen ha semmi kapcsolatod nincsen. De ezek azert nem a tuti allasok, bar ez kepzettsegtol es ismeretsegtol fugg. Igen, ha illegalis leszel, azaz tultartozkodsz akkor tudomasom szerint a hazassag az egyeduli legalizalasi mod. Nem vagyok benne biztos, hogy illegaliskent nem kothetsz betegbiztositast, azert eleg sok illegalis van itt akik akar meg adot is fizetnek... de biztositas es biztositas kozott oriasi kulonbsegek vannak arban es a mit fedez temaban.
Előzmény: *Jázmin86* (847)
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.04.19 0 0 847
De ha illegális lennék akkor még munkát sem könnyű találni nem? Akkor tulajdonképpen még betegbiztosításom sincs! Nem vagyok jogosult semmire, egy lehetőségem van arra, hogy legális legyek az pedig a házasság egy amerikai állampolgárral! Mindezt arra értem ha illegálisan megyek ki és kint is maradok jó sokáig! Én ezt pedig így semmiképp sem szeretném! Végül is szerinted illegálisan egyáltalán lehet munkát kapni! Ahhoz is kell némi segítség, ismeretség kint nem?
Előzmény: Rob_ (845)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.19 0 0 846

Lenne nekem is kerdesem, hatha valaki csinalt ilyet mostanaban. Belefutottam abba, hogy mivel nincsen semmilyen credit tortenetem nem tudok credit kartyat kapni, a bankom (wachowia) ajanlott egy masikat ahol mindenki kap, de azert az arert amit ott kernek erte nem kell. Szoval ha valaki tud ajanlani bankot az jo lenne. Probaltam vasarloi kartyat a kohls-tol, de ott is gond volt hogy nincs rolam semmilyen jelentes.

A masik pedig, hogy csinalt valaki mostanaban Employer Sponsored Green Card process-t?

Rob_ Creative Commons License 2010.04.19 0 0 845

Szerintem nagyon nehez olyat talalni aki ezt el tudja/akarja neked intezni... Megpedig azert mert a legalis munkavizum lehetosegek nagyon korlatozottak, az, hogy kinek melyik ut jarhato az mindenkinel mas, vegzettsegtol, tapasztalattol es meg sok mastol fugg. Megha tegyuk fel, cege van az illetonek, akkor sem eleg, hogy kapsz egy allast tole, be kell bizonyitania, hogy nem talal ra allampolgart +pld megszabnak minimum fizetest is amit adnia kell (meg egy csomo mas feltetel is van). Szoval csak ovatosan...

Előzmény: *Jázmin86* (844)
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.04.19 0 0 844
Én konkrétan arra gondoltam, hogy segít valaki aki kint él, és jártas az ilyen dolgokban, elintézni a papiros részét, ha ez megvan és sikerül legálisan ki jutni, akkor vár minket a reptéren, és elvisz oda ahol a hivatalos dolgokat kell elintézni ahhoz, hogy legálisan dolgozhassak! Szóval segít abban, hogy ott el kezdhessem élni az életem! Ezért cserébe megbeszéljük azt az összeget amiért a segítségét nyújtja! De ki az az Attilabácsi?
Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 843
bocsánat,az alattad levőnek írtam,mindig kapkodok
Előzmény: denes (841)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 842
attilabácsi polidilis az usa darabolós topicban keresd,jó ötlet,amúgy mire gondolsz konkretice ?
Előzmény: denes (841)
koko003 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 840
Sziasztok!

Valaki tudna segiteni (legalisan) kijutni az USA-ba? Termeszetesen nem ingyen kerem a segitseget..
koko003@freemail.hu cimre irjatok ha valaki tud valamit.
Koszi
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.04.18 0 0 839
Sziasztok! Egy olyan embernek szeretném kérni a segítségét aki bizonyos összegért cserébe segítene Nekem és a Páromnak ki jutni Amerikába! clau20@citromail.hu az e-mail címem. A továbbiakat ezen keresztül megbeszélnénk! Nagyon komolyan gondoljuk ezt az egészet! Előre is köszönöm!
bzolee977 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 838
Ok!Utánajárok annak,amit mondtál!Ha működik a dolog,veszek neked valami ajándékot,esküszöm:-)
Előzmény: trfgbhj (837)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 837
rakattintassz 2031 nickjere es irsz neki e-mail-t vagy 2032-nek IS
Előzmény: trfgbhj (836)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 836
2031 es 2032 hozzaszolasok "new yorkban elo magyarok" topicban penzert segitettek ki egymast
Előzmény: trfgbhj (835)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 835
valaki tolmacsot keresett talan a new yorki topicban,az is kapott ajanlatot valakitol fizetsegert ,ezt a valakit is fel lehet keresni e-mail-el,hogy most ebben segitsen , ha visszaolvastok , lathato,hogy szinte minden volt itt mar
Előzmény: trfgbhj (834)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 834
new yorki topic 1775 hozzaszolas,magyar uzlet , a pofa ismeretsege oriasi,telefonalj,neki ajanlj ezer dolcsit
Előzmény: trfgbhj (833)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 833
valamelyik itteni topicban kerestek new yorki magyar ettermet,ott tobbet is felsoroltak,azt kell kikeresni es felhivni utana es meg mas www.gimagine.com
Előzmény: bzolee977 (832)
bzolee977 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 832
nepszava.com-on próbáltam,hajóra nem akarok menni,de azért köszönöm!
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 831
Előzmény: trfgbhj (830)
trfgbhj Creative Commons License 2010.03.31 0 0 830
itt nezelodj,hirdess,telefonalj www.nepszava.com , kb harom szazadszor irom be , mert SENKI se olvas vissza , csak ideirja mit akar
Előzmény: bzolee977 (828)
bzolee977 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 828

Hello!

Én egy jelenleg Angliában élő,32 éves fiatalember vagyok.Dolgoztam sokáig mixerként,hotelban karbantartóként,de a lakatos és egyéb kétkezi szakmákban is van tapasztalatom.Szeretnék az USA-ban dolgozni,és ha te ebben nekem a segítségemre vagy,azért 1000 dollárt tudok felajánlani!

Csalók messzire kerüljenek,volt már részem benne!!!Én korrektül intézem a dolgaim,visszafelé is elvárom ugyanezt.Cím:bzolee977@citromail.hu

Köszönöm!

areacode212 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 826
Ugy latom mar "aspen" valaszolt alabb. Nincs annyira tul misztikalva a jogsi mint otthon, sem idoben, sem elvarasban.

sok sikert


Z:)
Előzmény: Mrray (823)
areacode212 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 825
Kicsit utana neztem /nem tul alaposan/ de ugy tunik, hogy az EU-s credit -et mashogyan merik mint az Amerikait.

Az EU-s rendszer (ECTS) szerint egy tanev 60 creditnek felel meg.
Az USA-ban:

Associate Degree /altalaban 2 ev/ ~ 60 credit
Bachelor Degree /altalaban 4 ev/ ~ 120 credit
Master Degree /1-2 ev/ minimum 30 credit

Fugg a sulitol meg a szakiranytol is.


Z:)
Előzmény: rob_wolfy (819)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 824
20-30? Gyerekeim par eve szereztek jogositvanyt. Kulonbsegek csak nehany tabla, jobbkezszabaly helyett stoptablahoz erkezesi szabalyok, es ISKOLABUSZ. Meg lehet piros lampanal elsobbsegadas utan jobbra kanyarodni, hacsak kulon nem tiltja tabla, slussz.
Előzmény: Mrray (823)
Mrray Creative Commons License 2010.03.30 0 0 823
Köszönöm...pont a Californiai érdekelt.....rokonom kint van San Franciscoban.....azt mondta potom 20-30 dollár az egész.......minimális felkészültséggel is megvan.....

Hány kérdéses kb. a teszt?
Előzmény: areacode212 (815)
kriss komori Creative Commons License 2010.03.30 0 0 820
Koszi Denes! Nem kizarolag allami allasokban gondolkodom, mert amit emlitettel is oda leginkabb amerikai allapolgarsag kell. FOleg Multi cegekben, kulfoldi cegekben, illetve amerikai magantulajdonban levo cegekben goldolkodom.
Mostnaban olvastam, hogy egesz nagy volemenu munkaero fellendules varhato USA-ban. TI hogy erziktek ezt?
Előzmény: denes (762)
rob_wolfy Creative Commons License 2010.03.30 0 0 819
Angolul Master Of Computer Science a diploma megnevezése, de ha minden áron én akarnám lefordítani, akkor a Software Engineer - Mathematician lenne amire fordítanám.

A programozó és a programtervező diploma között a különbség 2 év extra idő amit az egyetem termeiben töltesz és a 120 kreditnek megfelelő tárgyi különbség, amit ennyi idő alatt gyűjteni lehet.
Néhány tárgy amit extra: Mesterséges intelligencia haladó kurzusai, Rendszerszervezés, Rendszerelemzés, Komplex matek szigorlat, stb.

programozó diploma 3 év 180 kredit
programtervező diploma 5 év 300 kredit
Előzmény: denes (816)
Rob_ Creative Commons License 2010.03.28 0 0 818
Keress rá az államra + DMV, és a honlapon ott van minden. A vizsga egyszerű, sima számítógépes teszt + egy gyakorlati vezetés ami szintén nem nagy történet, szemvizsgálatot is ott elintézik. Viszont nézd meg milyen feltétellel lehet jogsit kapni mert az eltér államonként és elég szigorú is lehet (biztosítás+SSN+itteni lakcím+nem turista statusz pld), de pld FL-ban turistával is meg lehet csinálni. kb egy nap alatt fel lehet készülni rá.
Előzmény: Mrray (814)
areacode212 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 815
Allamonkent valtozo, hogy fonn van e a kreszkonyv a neten. Ezen a linken pl a Californiai kresz konyvet talalod meg. Ha mas allam erdekelne akkor google a baratod.


Z:)
Előzmény: Mrray (814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!