Keresés

Részletes keresés

Schill Creative Commons License 2016.10.29 -2 4 131566

Az a helyzet Subi,hogy ez a probléma a tagság 70-80%-át nem érinti,azon belül a többség nem is tudja miről beszélünk. Jó galamb,meg egészség,meg felkészítés....nagyjából szart sem ér,ha nem jó helyen laksz. Néhány díj,meg néha bekerülünk az első tízbe,ezt látom elérhetőnek.

Előzmény: subigalamb (131564)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.29 -1 1 131565

Gyuri , ha látná a jeleket, már Jós-ka lenne....... :D 

Előzmény: subigalamb (131564)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.29 -4 4 131564

Gyuri,látod a - jeleket?Még a listáknak sem hisznek,vagy azok sem elég "meggyőzőek" egyeseknek!Meg van a begyöpösödött véleményük(még ha nem is ugy van)és abból nem engednek!

Előzmény: subigalamb (131562)
yüz karasi Creative Commons License 2016.10.28 -4 5 131563

"Mennyivel lennél más ember ha a kerületi dobogón állnál."

Nem tudhatjuk.

Azt viszont már tapasztaltam, hogy a jómód/meggazdagodás gyökeresen megváltoztatta egyes emberek viselkedését, többnyire nem + irányba,,,:-(  (azt nem állítom, hogy a jellemét, mivel az ötéves kor után nem változik alapvetően)

Előzmény: dart-40 (131558)
subigalamb Creative Commons License 2016.10.28 -6 3 131562

Na ezt már nekem is megmagyarázták ,hogy nem igy van!Sőt még azt is megkaptam már hogy mivel a mi galambjaink még repülnek a másokéhoz képest +60-70km-t,ezért gyorsulnak az utolsó 60-70km-en!Nem beszélve arról hogy (mint a listák mutatják)mindegy lassan honnan fuj a szél (csak esetleg erős nyugati,vagy délnyugati esetén van esélyünk)akkor is előbb van galamb Kanizsán meg Egerszegen!Szépen nyomon követhető a "tömegvonzás", az a 20-25 perc mig onnan hazaérnek a galambjaink!

Előzmény: Schill (131556)
yüz karasi Creative Commons License 2016.10.28 -3 3 131561

,,,,"nem lehet mindenki számára elfogadható döntéseket hozni,"

Arra már én is régen rájöttem, hogy nem lehet mindenkinek a kedvében járni.

Ezért aztán úgy döntöttem, hogy senkinek nem fogok: :-)

Előzmény: frici608287 (131560)
frici608287 Creative Commons License 2016.10.28 -4 5 131560

Az a hajszál egy marék hajszál volt!

2015 után,2016-ban is el akartak ugyanazt játszani.

Az ember azt gondolná, hogy kétszer ugyanabba a hibába nem szabad esni!

A verseny előtti napokban részletesen ki lett tárgyalva minden ugyanitt.

Pénteken már nagyon gyanús volt, hogy vasárnap sem lesz start,csak hétfőn!

Miért is vártunk volna,ha egyszer szombaton semmi különösebb gond nem volt a versennyel??

 

Az OVB-nek nem akkor kellene kitalálni a "B" verziót,amikor már késő!

2015-ben akkor találták ki,amikor már volt olyan kerület,aki már a starthelyen volt (vissza kellett jönniük).

2016-ban meg akkor találták ki,amikor már sok helyen mentek a gyűjtések,voltak,akik már úton voltak.

 

Sokan elfelejtik, hogy ez egy hobby!

Amúgy meg a 2015 és 2016-os események is rávilágítottak arra az egyszerű tényre, hogy egész országra nem lehet mindenki számára elfogadható döntéseket hozni,versenyeket szervezni stb.

Már évek óta bebizonyosodik,hogy az össznépi őrületet nem szabadna kötelezővé tenni.

Úgy tűnik 2017-ben már másképp lesz.

Előzmény: O.S.N. (131530)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 -5 6 131559

Csak annyit várjon el az elnökség és a vezetéség a postagalambászoktól, amennyit saját magától is elvár. Túl sok a felesleges nehezen betartható szabály, inkább kukázni kéne újabbak bevezetése helyett. Lassan oda jutunk,

hogy a sofőr és a kísérő mellé egy fedélzeti mérnököt is kell alkalmazni aki a ,,ketyókat" kezeli. Legyen már annak vége,

hogy, betegesen bizalmatlan embereknek akarjon a vezetés megfelelni ezekkel a ,,dedós" szabályokkal.

 

 

Előzmény: Zsákó dúc (131552)
dart-40 Creative Commons License 2016.10.28 -2 4 131558

Ezen ne edd magad. Mennyivel lennél más ember ha a kerületi dobogón állnál. Egy összetartó egyesületi tagság is "dobogósnak" számít. Lassan már ritkábbak lesznek, mint a kerületi bajnoki címek. A galambászat, nemcsak a listák böngészéséből áll.

 

Előzmény: Schill (131556)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 131557

Nem kell Mór vagy Győr, pont elég úgy ahogy írtad. Like-oltam!

 

Előzmény: Schill (131556)
Schill Creative Commons License 2016.10.28 -2 2 131556

Van több település,de mind keletre tőlünk. Mivel a galambjaink általában nem a feleresztési irányból érkeznek (van néhány kivétel,az tuti díj,nem ritkán első) csak azt a következtetést tudom levonni,hogy elmennek a falkával. Namármost ha a sárbogárdi (mezőfalvai) galamb lemegy Dunaújvárosig (gyakran jönnek abból az irányból) azonos vagy rövidebb dúctáv mellett 20-25 km-rel többet repülnek.

Az arányokat úgy képzeld el,hogy 1000-1200 galambból kellene 100-120-nak kiválni,közös kerületi versenynél meg 3-4000-ből. És akkor még nem számoltunk a sok Pest környéki galambbal,amikkel keveredhet a falka.

Egy megoldást látok,heti 3-4 magántréning a feleresztési irányból talán segítene,Fehérvár (40 km) kipróbálva és nem elég,Mórt vagy Győrt meg ki bírja idővel és anyagiakkal?

Előzmény: Törölt nick (131550)
Schill Creative Commons License 2016.10.28 -1 4 131555

Szerintem meg ne legyen feljelentő fél(a te verziód szerint nem is lenne) A Szövetség hivatalból végeztessen doppingvizsgálatot a kiugró eredményeket elérő versenyzőknél. Szerintem ez most is így van.

 

Előzmény: Törölt nick (131553)
sárfi Creative Commons License 2016.10.28 -2 3 131554

Ha egy kerületben doppingol azt eltiltják. Mi lesz azután ? Átmegy a Derbybe és ott tovább űzi mesterségét. A tiszta ketrec nélkül pedig sokáig nem megy.

 

Előzmény: Törölt nick (131553)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 -1 5 131553

2 észrevétellel egészíteném ki, egyébként nagyon tetszetős, bár engem nem érint.....

 

1. A szállítóautóknál alapvető higiéniai követelmények szigorú betartatása!

- autók, ládák verseny napjának estéjére, de legkésőbb másnapra takarítva, fertőtlenítve , legyenek! 

 

2. Az Országban sajnos nagyon elharapódzott "dopping vádak" elleni intézkedés! 

Lehessen beadni kérvényt, ha ilyen gyanú áll fent - bár ahogy sejtem lehet is - , DE

- a feljelentő fél amennyiben a vádlott negatív mintát produkál (pozitív tán még sosem volt) a vizsgálat teljes költségének megfizetésére legyen kötelezve!

Amennyiben nem hajlandó ezt megfizetni, összeférhetetlenségi, vagy bármi más jogcímen az adott közegből eltiltani, esetleg más súlyos szankciókat alkalmazni vele szemben!

 

Kiegészítésképpen írom az Én olvasatomban ahogy minden más sportban a doppingolás vádja egyenlő a csalás vádjával,  ez pedig elfogadhatatlan, ha Sporttársiasságról beszélünk! 

 

Előzmény: Zsákó dúc (131552)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.10.28 0 1 131552

Forrás: http://www.a-postagalamb.hu/2016/10/szovetsegi-tervek-2017-re-csak-egyseges-szabalyok-alapjan/#more-6333

 

Szövetségi tervek 2017-re: egységes szabályok alapján

A jövő évi versenyzési tervekkel egy időben az elnökség nyilvánosságra hozta a Magyar Postagalamb Sportszövetség hivatalosan elismert versenyeinek kritériumait a 2017-es évre. Ezek nagy része már ismert a galambászok előtt, de vannak változások is, amelyekre érdemes odafigyelni.

A Magyar Postagalamb Sportszövetség hivatalosan elismert versenyein az alábbi kritériumok szerint (Anker Alfonz Bajnokság, Ujházy Péter Dúcbajnokság, Nemzeti Bajnokság, kiállítási eredmények, országos évkönyv) lehet versenyezni és eredményeket elérni, ahol elsődleges szempont az önkéntes szabálykövető és szabálybetartó magatartás.

 

» Valamennyi gyűjtésen 5 versenyző fő jelenléte kötelező, saját galambjai gyűjtésében senki, semmilyen formában nem vehet részt.

» A postagalamb versenyzés jövője: központi gyűjtőhelyek megszervezése, működtetése.

» Versenykerületek a közös startos versenyekről közös listát csak közös megegyezéssel készíthetnek. A közös lista készítési szándékot a start után kötelesek egy órán belül a szövetségbe jelenteni.

» Kötelező ellenőrizni versenykerületi, illetve szövetségi szinten az élversenyzőket, az olimpiai várományosokat. Az ellenőrzések jegyzőkönyveit 2017. augusztus 31.-ig el kell juttatni a szövetségbe. Olimpiára sportkategóriában az évente több alkalommal ellenőrzött galamb juthat ki. Az ellenőrzés külön gumigyűrűzést, matricázást, startellenőrzést tartalmaz. Azt a versenyzőt, aki megtagadja az ellenőrzést, azonnal ki kell zárni a versenyzésből az adott úton és a hátralévő versenyeken egyaránt.

» Szövetségi versenyellenőrzésekre jogosultak: elnökség tagjai, versenykerületi elnökök, versenykerületi versenybizottságok elnökei, országos versenybizottság tagjai, országos ellenőrző bizottság tagjai, országos fegyelmi bizottság tagjai az egész ország területén megbízó levéllel ellátva.

» Versenyóra (mechanikus is) meghibásodása esetén az SVB által egy előre kijelölt és elfogadott szakértői bizottság dönt az esetleges vitatott eredmény elfogadásáról vagy elutasításáról (javasolt tagjai: országos VB-elnök, az érintett elektromos rendszer forgalmazója és a versenykerület versenybizottsági elnöke).

» A versenyek során a versenykerületi versenybizottságoknak kötelessége jelenti a versenykerületek 1-3. helyezett galambjait, ha már két úton előfordult, hogy ugyanazon galamb (galambok) érik el a kiváló eredményt.

» Az állategészségügyi elvárásoknak megfelelő szállítási ketrecpakolást (db/m²) be kell tartani.

» Javasoljuk, hogy amennyiben a napi középhőmérséklet magasabb, mint 25°C, a ketrecbe pakolt galambok számát 10 %-kal csökkenteni kell.

» Valamennyi hivatalos versenyre kötelező hozzáértő kísérőt küldeni a versenyszervezőknek az első gyűjtőhelytől kezdődően a startig bezárólag. A gépkocsivezetőknek is kötelező a galambellátási ismereteket megtanulni.

» Valamennyi szállító jármű vagy konténer GPS rendszerrel van ellátva, a szövetség részére a hozzáférési kód le van adva. Ahol nem tudunk ellenőrizni – azt a versenyt nem tekintjük hivatalos versenynek, s az értékelésből kizárjuk. A GPS koordinátákat a versenybizottságnál 2 évig kötelező megőrizni nyomtatott formában. Ahol ezt nem tudják bemutatni, ott az eredményt a kiállításokon és a nemzeti bajnokságokban nem vesszük figyelembe.

» A versenyre szállító konténerbe, ketrecbe csak orvosi igazolással rendelkező és versenyjegyzőkönyvvel (gyűjtési jegyzőkönyvvel) dokumentált galambok kerülhetnek.

» Valamennyi szállító járművet olyan nyíló szerkezettel kell ellátni – jobb oldal – bal oldal esetében központi nyitószerkezet -, hogy képes legyen a rendszer valamennyi ketrecből maximum 2 percen belül kiengedni a galambokat az első galamb kirepülése után.

» Valamennyi szállító járművet 1-2-3 videó kamerával kell felszerelni. A felvételeken látható kell legyen, milyen időjárási viszonyok között történt a start, mennyi idő alatt jöttek ki a galambok a konténerből. A felvételt a versenykerület a starttól számítva 5 napon belül köteles saját honlapján, vagy más, mindenki számára elérhető helyen nyilvánossá tenni. CD-re elmenteni és az ellenőrzés céljából egy évig köteles megőrizni. A felvétel hiánya miatt a verseny nem hivatalos, a nemzeti bajnokságba nem számolható!

» Valamennyi versenykerület köteles honlapot működtetni és azon folyamatos versenykerületi és versenyinformációkat közölni.

» Az FCI eredményekhez egységes, a Magyar Postagalamb Sportszövetség által biztosított eredményszámoló program használata kötelező!

» A kiállított iratok és a verseny tisztaságához szükséges eszközök biztonságos tárolása a rendező versenybizottság feladata! Verseny gyűjtési adatait tartalmazó jegyzőkönyv 1 példányát a gyűjtés befejeztével a gyűjtőhelyen leragasztott, a ragasztásnál aláírásokkal és pecséttel ellátott, azonosítható borítékban a szállítmány kísérőjének át kell adni. A borítékra rá kell írni a gyűjtőhely címét, a dátumot, a résztvevő tenyésztők és galambok számát és a tervezett verseny nevét!

Az adatokhoz, iratokhoz szükséges eszközökhöz a titkossági idő (a verseny ideje) alatt csak a rendező versenybizottság férhessen hozzá.

» A versenykerületben versenyző tag, ha a saját és közössége eredményszámolását végzi, eredményeit kötelező előre kijelölt egyesülettel leellenőriztetni.

» A lista megjelenése után 30 nap áll rendelkezésre az óvásra, amelyet a listát készítő szervezethez kell eljuttatni.

» Szlovákiában, Csehországban, Németországban, Ausztriában, Lengyelországban, Ukrajnában, Szerbiában, Romániában, Magyarországon a szövetségek által megadott koordinátákról köteles engedni minden versenyt a versenyt szervező versenykerület, illetve az országos szövetség. A kiadott koordinátáktól eltérni nem lehet. Aki nem a kijelölt hivatalos koordináták 1 km-es sugarú körzetéből rendezi a versenyt, annak az eredményét töröljük.

Az esetlegesen felmerült, előre nem tervezhető akadály esetén a starthellyel kapcsolatos problémát 24 órán belül jelezni kell a szövetségbe. Ennek elmulasztása a verseny törlését vonja maga után.

» A start: egy versenyautóból minden postagalamb egyszerre, egy időben történő kiengedése.

» Valamennyi versenykerület több központi gyűjtőhelyet köteles kijelölni és működtetni, ezeket a saját honlapjukon jelölni kell.

» A központi gyűjtőhelyek listáját a saját honlapon közzé kell tenni.

» A galambszállító autókat élőállat szállításra kell levizsgáztatni, a szükséges állategészségügyi igazolásokat és a sofőrök, illetve kísérők, fuvarozók szükséges állatszállítási vizsgapapírjait ajánljuk megszerezni. Ennek felelőse a versenyeket szervező versenykerület, egyesület, klub. (Konténerek állapota.)

Figyelembe kell venni
• a szállító jármű férőhelyeit,
• etetési, itatási lehetőségeit,
• levegő hőmérsékleti adottságait, a szellőzést, a légáramlást,
• a start együttes, egy idejű lebonyolítását.

A szállító jármű sofőrje alapvető postagalambász ismeretekkel rendelkezzen, ennek felkészítési anyagát a sportszövetség versenybizottsága elkészíti és az ismeretek elsajátítását dokumentumokkal igazoljuk.

A hivatalos kísérő lehetőleg ne legyen a sofőr családtagja – apa, fia, feleség, élettárs –, ha versenyző postagalambász, az egyesületi gyűjtőhelyen a berakott galambjait tartalmazó ketreceket kötelező leplombálni. A plombának a startig meg kell maradni.

Képzéseket, tanfolyamokat kell szervezni szövetségi szinten
• a gépkocsi kísérőknek,
• az eredményszámolóknak,
• a benevezéseket végzőnek,
• állatvédelmi, állategészségügyi képzés, oktatás.

» Falvakban, városokban faluház – tájház – múzeum működik. Mindezek közelében – mellette „faludúc” – „közösségi dúc” legyen, ahol postagalambokat tart fenn a helyi egyesület, ahonnan esetleg versenyeztetnének is, ahol a település lakói – fiatalok és idősek – ismerkedhetnek a postagalambokkal.

» A Magyar Postagalamb Sportszövetség szervezeti felépítéséből adódóan a tagok az egyesületükön keresztül az egyesületek a versenykerületekhez, a versenykerületek a Magyar Postagalamb Sportszövetséghez kötelesek továbbítani minden szövetséget érintő kérdést, problémát, javaslatot sportunk fejlődése érdekében.

Az évente tartott versenykerületi közgyűlések jegyzőkönyveit a versenykerület egyesületeihez és a Magyar Postagalamb Sportszövetségnek kötelesek eljuttatni. A szövetség vezetésének a jelenleginél több információra van szüksége a területeken folyó munkáról, a postagalambászatot és a postagalambászokat érintő kérdésekről.

Ide tartozik a kötelező bírósági változások bejegyzésének kérdése is. A 2017. évre csak a szabályos működésű egyesületeket, civil társaságokat veszünk nyilvántartásba.

Tiszteletben tartva a versenykerületek önállóságát, de azon versenykerületekkel, amelyek nem akarják betartani a Magyar Postagalamb Sportszövetség Alapszabályát és Versenyszabályzatát, vagy nem kötünk együttműködési megállapodást, vagy a már megkötött megállapodásokat felbontjuk. Nemzeti versenyeket és nemzeti bajnoki értékeléseket csak úgy lehet megrendezni, kiértékelni, ha valamennyi postagalambászra, egyesületre, versenykerületre egységes szabályrendszer vonatkozik, egységes szabályok szerint folynak a versenyek.

» A szabályokat szándékosan megszegő versenyzőket és vezetőket fel kell menteni és eredményeiket törölni kell. A szabálytalanságokat észlelő, jelző sporttársakat a Magyar Postagalamb Sportszövetségnek meg kell védeni, akár saját közössége, vizsgálatok nélkül vádaskodó atrocitások ellen is. Elvárjuk a jogkövető magatartást, jelzést, figyelemfelhívást. Mindez figyelmen kívül hagyása szankcionálást, kizárást vonhat maga után – áll a szövetség tervezetében.

Bárdos István elnök lapunknak elmondta: december elejéig várják a javaslatokat, mert a decemberi elnökségi ülésen fogják véglegesíteni a jövő évi szabályokat. A kéréseket, véleményeket a szövetségnek közvetlenül e-mailben is el lehet juttatni, vagy várjuk szerkesztőségünkbe, ahonnan továbbítjuk a döntéshozóknak. (folytatjuk) ♦

subigalamb Creative Commons License 2016.10.28 -5 0 131551

Tudod az a "rossz helyen lakik"verzió sajnos igaz!Sajnos nálunk is látszik az eredményeken az ,hogy más irányból történnek a gyakorlók!Ezzel (helyből)kaptunk időjárástól függően 15-30 perc hátrányt Zalaegerszeg .Körmend,és Nagykanizsai galambászokkal szemben!

Előzmény: Törölt nick (131540)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.28 0 0 131550

Azért van ott pár település elég vegyesen, de nekem egyébként tök mindegy....

Amint írtam Én jó helyen lakom, meg jó helyen lakik itt közvetlen közelemben más is, azt őket szeretném megverni! Ennyi kb. 

Előzmény: Schill (131549)
Schill Creative Commons License 2016.10.27 -1 0 131549

Végülis.... Az első 25-ben van 3 sárbogárdi,azon kívül a teljes adonyi egyesület. Szarok vagyunk.

Előzmény: Törölt nick (131548)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 -1 0 131548

A listára nézve remélhetőleg sikerül jól értelmezni amit próbálkoztam felvázolni!

Gratulálok!

Minden más csak kifogás!

 

Nagyon szép eredményen, plane, hogy még tudom is ki merre....

Előzmény: Zsákó dúc (131547)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.10.27 0 1 131547
Előzmény: Zsákó dúc (131546)
Zsákó dúc Creative Commons License 2016.10.27 0 1 131546

Nekem ő az igazi nyertese ennek a szezonnak is, hiába nyert meg a fia majdnem mindent amit csak lehetett..

Neki, nekünk árral szemben kellet úszni.

Előzmény: Schill (131542)
Schill Creative Commons License 2016.10.27 0 3 131545

Ja,közel van a buszmegálló,majdnem szemben a kocsma és a Tesco 3 perc kocsival..... :-)))))

 

Előzmény: Törölt nick (131543)
Schill Creative Commons License 2016.10.27 -1 1 131544

Ha elkönyvelik,ha nem ez tény. Egy ideig küzd az ember,aztán feladja. Ki meddig.

 

Előzmény: Törölt nick (131540)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 131543

----->>> jó helyen laksz ! :)

Előzmény: Schill (131542)
Schill Creative Commons License 2016.10.27 0 0 131542

40 év alatt nem sikerült bajnokságot nyernie,pedig a tudása és a galambjai megvannak hozzá. Szerintem.

Nekem az idei év jó lett volna,ha az 5. útnál nem üt be egy a fiatalok betegségéhez hasonló valami. Velka Bitesnél rcs 5. voltam,egyesületben is csak egy 2. csapat volt előttem.Leállni nem akartam,így egy hónapig mindig csak 10-et küldtem,amelyik éppen nem hányt és fosott.

Jó,olyan amelyik csak kicsit fosott olyan volt közte.... 

 

Előzmény: Törölt nick (131540)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 131541

Ez a 2016-os kiírás.

 

,,Magyarország versenyzési értékelé- si hagyományai a csapatversenyekre, a championságra épülnek. 1. Minden tenyésztő az 1-es számú csapat 10 db galambjával indulhat a versenyeken, a bajnokságokban az idős galambok versenyein. A többi küldött galamb csapaton kívüli, egyéni induló, 0-ás kóddal jelölve. Minden bajnokságban a csapatból elsőnek érkező befutó galambok (2-3-5 stb.) által utanként szerzett pontok összegződnek."

 

 

És ez amit te írtál, a 2017-es tervezet.

 

"Magyarország versenyzési értékelési hagyományai a csapatversenyekre, és a championságra épülnek. Minden tenyésztő az 1-es számú csapat 10 db galambjával indulhat a nemzeti versenyeken, bajnokságokban az idős galambok versenyein. A többi küldött galamb csapaton kívüli, egyéni induló, 0-ás kóddal jelölve. Minden bajnokságban a csapatból elsőnek érkező befutó galambok (10/3) által utanként szerzett pontok összegződnek. "

 

 

Szerintem ha ez el lesz fogadva így, akkor hármas befutó lesz minden bajnokságban. A lovin is van ilyen. Az fizet a legjobban-:)

 

Előzmény: DkA38 (131526)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 -1 4 131540

De! 

Az a baj nagyon sokan elkönyvelik a sikertelenséget ennyivel, hogy rossz helyen lakom és kész! 

Nem néztem a listáitokat, de gondolom időseb Cs. nem lakik rossz helyen?

 

Jahh egyébként Én meg jó helyen lakom, csak az a bajom, hogy van itt a közelemben 5 km-es körzet 2-3 olyan Majszter akiket annak ellenére, hogy Én jó helyen lakom nem tudtam idén megverni ! :)

Velük szeretnék jövőre is versenyezni, nem a Tőlem nagyon messze lévőktől........

 

Előzmény: Schill (131539)
Schill Creative Commons License 2016.10.27 0 2 131539

Amúgy én se tudok 10-et kivenni még a 25-ből sem,viszont az én tudatlanságom nem akadályoz meg abban,hogy azt gondoljam,kicsit kedvezni kellene azoknak a sporttársaknak,akik értenek is a galambhoz.

Hogy 50-ből vagy 100-ból mennyi,szinte mindegy. Felénk a tenyésztők nagy többsége 20 körül küld rövid és középtávon,hosszún meg 10-et.

Miért több a kevesebb? Az a helyzet,hogy aki jó helyen lakik,ott a "szar" galamb 3-4 perccel az első után érkezik(feltételezve,hogy az állomány jól fel van készítve,persze ezzel a 3-4 perc hátránnyal még lazán 20%-ba),aki meg rossz helyen lakik(hasonlóan jól felkészített állomány esetén) az a 3-4 perc jó esetben 20-25,ami semmire sem elég. Kurvára nem könnyű 5-öt listára tenni,ráadásul az első felébe,mert a vége nem sokat ér. Azért 3-at könnyebb,nem?

 

Előzmény: Törölt nick (131537)
Schill Creative Commons License 2016.10.27 -3 2 131538

A 33-as lista csak annyit mutat,hogy amikor a tömeget még a szél is támogatja,akkor is helyezünk párat a végén,20-as listánál ez a 0-hoz közelített.

A többit próbálom értelmezni...

 

Előzmény: Törölt nick (131537)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 -3 1 131537

Nem tudnék kivenni a sajátjaim közül -36 db- hétről -hétre 10-et ! Akkor minek a többi?

És nálatok még 33%-os lista is van ha van még , az mit mutat?

10/3 az 30% jó galamb! 10/5 az meg 50%, mért több a kevesebb?

 

Én is igazságtalannak tartsam az itteni csapatformát melynél a 10 galambból 3 a csapat ez ugye 30% , 35 galambomból 8 a csapat , ez cc 23% asszem :) , ellenben 100-ból már csak 21 a csapat az 21 %!

 

Én  így akarok győzni.... Mert ez van meghatározva!

Kevesebb galambból több jónak kell lenni! :)

Fura mi?

 

Te pont az ellenkezőjét szeretnéd!

Előzmény: Schill (131536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!