Keresés

Részletes keresés

Szere28 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2181

üdvszerintem a leonak van a legegyszerübb lendkerék lehuzoja.sanya jol mondta 16 csavar 1.5 menetel.csak betekerem és már jön is le a lendkerék.

üdv

Előzmény: Speedboy150 (2176)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2180

üdv!

szépen veszel egy ujat vagy szépen kicseréled a patront bene meg a fütő egységet.eröl nem ojan régen irtam visza kel keresni.

üdv

Előzmény: Noname150 (2175)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2179

üdv!

a membrán dzilikonal lekezelése nagyon jó mert nem szárad ki.

üdv

Előzmény: strfifi (2174)
sanya0530 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2178

Kicsavarod azt a csavart ami a fotengelyed vegeben van.

Aztan szerzel egy olyan csavart ami a lendkerekedbe belemegy......nem akarok hulyeseget mondani ugy emlekszem 16-os suru menetes.....azt szepen lassan elkezded belecsavarni.....aztan szepen a lendkerek megindul magatol lefele........mivel ugy veszem eszre hogy meg nem szedted le, csak jotanacskent csinalj 1fotot legalabb a fogaskerekek elhelyezkedeserol , mivel nem mindegy hogy teszed vissza, foleg az oninditonal levo fogaskerekekrol beszelek , mivel az a lendkerek mogotti fogaskerekkel egyutt fog lejonni.....szoval figyelmes legyel nagyon.....ha nem megy akkor ne eroltesd......ja es az imbusz csavarokhoz ne nyulj mert felesleges...szia sok sikert

motoros26 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2177
Hát igen Szere a mi megmentőnk:):P
Előzmény: dreamfactory (2173)
Speedboy150 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2176

Helló mindenki!

 

Valaki mondja már meg, hogy hogyan lehet levenni lendkereket.....Please!!!!!

Ilyen köcsög megoldás csak az Aprilián van........ÁÁÁÁÁÁ.

Sajna anélkül nem tudom megnézni a láncot..

Szere te biztos tudod a megoldást.

Csapágy lehúzóval már próbálkoztam, de az nem jött be....

 

Előre is kösz mindenkinek...

Noname150 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2175
A szivatóval mit lehet csinálni ha nem működik?
strfifi Creative Commons License 2010.02.28 0 0 2174

Bár én nem szoktam beindítgatni a motort télen.

Inkább szétszedem a porlasztót kitakarítom, lekonzerválom.Ugyanígy a motorba kis olaj, párszor átforgat, szívónyílás-kipufogó betöm, és ami a fontos a gumimembránt bekenem szilikon zsírral.

Majd minden évben tavasszal összerak, benzin "felszív" és pöcröff...indul.

Ja és - nem tudom nálatok mennyire - a benzint a műanyag tartályból leszívom télire mert érzékeny a benzin minőségére.

üdv

dreamfactory Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2173

Üdv Urak .

 

Ma sikerrel nyugtáztam a napot .

A tegnapi sikertelen indítgatásokat ma megkoronáztam . A probléma a következő volt . A gyertya nem volt megfelelően becsavarva . Én ezt ugyan nem tudtam , csak akkor jöttem rá mikor kitekertem és nem volt meghúzva . ( Meg akartam vizsgálni hogy van e szikra ) Gyertyát megpucoltam ,szikrát megnéztem , visszaraktam , meghúztam , indítás , egy pisszenésnyi hidegindító , ELINDULT . 4 Hónap állás után .

(Valószínü tegnap is elindult volna , ha nálam lett volna az Apriliás gyertyakulcsom )  

 

Hamar felszereltem a sisaktartót , vezérlő táblát , rádobtam az ülést , és iramodtam vele eggyet . Elég feltűnő voltam , idomok nélkül . Mindenki utánam fordult  XD .

 

Na megvoltak az első méterek .

 

Persze mindez nem jött volna létre ha nincsenek itt a fórumon a segítőkész Emberek .

 

Köszönöm Nekik .  ;) 

Szere28 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2172
Ezt jól mondtad teljesen egyet értek veled.De ha már ilyen van akkor bizony ott lesz még gond böven.Szerintem ott kaptak a szelepek is de elég nagyot.Ja és ha nem a lánc ugrot félre akkor bizony fötengelyt kell cserélni.Mivel a fötengelyen lévő fogaskereket külön nem árulják.Sok sikert a szereleshez
Üdv
Előzmény: sanya0530 (2170)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2171
Üdv!
Igen van msn cimem.És igen én tudom mivel szerelő vagyok.az msn cimem agyan az mind az email cimem ami meg itt kin van.
Üdv
Előzmény: Speedboy150 (2169)
sanya0530 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2170

Ez elegge erdekes mivelhogy azt mondod hogy a dugattyud mozog , vagyis akkor mozog a fotengelyed is...... a fotengelyeden viszont van 2db fogaskerek a gyujtas feloli oldalon ahol az egyik fogaskereken van a vezermulancod, amely tovabbiakban mozgasba hozza a szelepeket. A helyedben levennem a gyujtas oldali deklit tovabba a lendkereket is mivel ez pontosan mogotte van........es megneznem azt a lancot nem hinnem de nem lehetetlen hogy elszakadt a vezermulancod....vagy egyszeruen csak leesett ( ennek kicsi az eselye)....probald meg ....remelem segitettem...

Előzmény: Speedboy150 (2169)
Speedboy150 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2169

Sziasztok!

 

A gondom az , hogy nem megy  a gép. Amikor megvettem annyi baja volt, hogy el volt törve a kipufogo szelephimbám. Azt kicseréltem, összeraktam.Indítani akarom de nem megy. Először a karbira gyanakodtam. De nem az. Levettem a szeleptetőt

és mit látok inditásközben, hogy nem megy a lánc és nem megy a vezérlés. Nem tekeri a szelepeket. Pedig a dugattyú megy.

Ilyenkor mi lehet a gáz??? Erre kérem a segítségeteket....

 

Szere neked van msn címed? Te vágod ezeket a dolgokat...

 

Előre is köszönöm  a segítséget....

sanyo75 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 2168
Üdv mindenkinek Öröm hír itt a jó idő és pöcc indul a Leo és van olajnyomásom ( olaj+szűrő csere :-)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2167
üDV!
Én most nem tudok vagy ha igen sajnos horror áron.Sokan elfeledik h a variátor nem csak a görgő házból áll.Nálam most sajnos a komplet uj varió külső belső 54e ft.Ami marha sok de csak ez van.Szoval én nem tudok.Kérdezd meg italmondo-tól nekik van variojuk kompletten külső belső.De több helyen is érdeklödjél.
Üdv
Előzmény: Davides93 (2166)
Davides93 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2166
értem,
köszi.
akkor tudsz valami olyan sport variot aminek megvan minden alkatrésze és dob is a teljesitményen(végre), persze kevlárszijat is tervezek mellé.
Amúgy megvolt az olajcsere, és nem folyik az olaj a levegőszűrőn.
Olyan volt a fáradt olaj mintha sosem cserélték volna ki.... olyan volt mint a Kóla, úgy folyt is.:S:S
Szere28 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2165
Üvd!
Hát én nem vagyok elszálva az oldaltol szinte semmi használható alkatrésze nincsen.A pollini varió nem rossz.CSak egy dolog hiányzok onnan a varió tárcsa.Méghozzá az ellen darabja a varionak.Mert igy egymagában semmit nem ér.
Üdv
Előzmény: Davides93 (2164)
Davides93 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2164
üdv.
Kinek mi a véleménye erről:
http://www.robogoalkatresz.eu/index.php?page=termek&kat=37&id=1760
dreamfactory Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2163

A tanácsokat addig is Köszönöm .

 

Krisztián

dreamfactory Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2162

Értem .

 

Benzit biztos kap , mert azon a müanyag kis tárolóban ( ami a felső levegőszűrő oldalán van ) a két felső gumicsőnél bubog a levegő .

Az alsó csövön is jön a lé , ami a karbiba megy .  Tehát elvileg üzemanyag van .

 

Halvány hajlam volt csak nem akarta elkapni a lendületet .

 

Holnap majd újból nekilendülök . Amúgysem volt a napom sétagalopp , Délutánra jutott egy xenonszerelés , azzal elment a motorra szánt idő  , kevés jutott a Leora .

 

Na majd holnap .

Előzmény: Szere28 (2161)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2161
Üdv!
oké értem.Ujra azért nem kell rögtön gondolni.Igen vissza tud puhulni amint megint benzin éri.De kell neki egy kis idö.A 150 leon hiába huzogatod a gázt semmi nem fog történi mivel a karbiban nincsen gyorsitó szivatyú.Leveszed a légszörő fedelet és egy kis hideginditő fuj a szivocsonkba vagy egy rongyal betömid h ne tudjon levegöt szivni és akkor felszokta kapni a benyát.A gyertyát azért megnézheted nem a koszos.Vissza térve a membránra.Cserélni csak akkor kell ha kiszakad és a subertet szabájoza az meg a benzin levegőó keverékért felelös a subertűvel :-) kicsit bonyolult.Üdv
Előzmény: dreamfactory (2159)
dreamfactory Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2160

Tja csak tudod nekem van ez az ujjáépítős szitum .

 

Visszapuhul vagy beruházzak egy új membránra ?

 

Hol van ez a karburátoron belül egyátalán ?

 

Nem is fog elidulni akkor ?

Előzmény: Szere28 (2158)
dreamfactory Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2159

Tja csak tudod , nekem van ez az újjáépítés szitum .

 

Egyébként az visszapuhul vagy érdemesebb újba gondolkodnom ?

 

Egyátalán az hova való a karburátoron belül ?

 

Akkor nem is fogy elindulni ?

Előzmény: Szere28 (2158)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2158
Üdv!
milyen leo?150?Igen a hosszú állás után igen csak ki tud keményedni.Én pl nem hagytam a motorom 4 honapig álni 2 hetetten beinditottam és járatam kis gázon.
Üdv!
Előzmény: dreamfactory (2156)
Szere28 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2157
Üdv!
Szabadon futó??Miben hol mekkora?Mert nem biztos egyre gondolunk.Általában az inditó szabadon futó bontottan 10e szokot lenni ami jó.Meg a szerelési költség.Igat nem tudom h szeretnéd megoldani meg pontosan mire is gondolsz.
Üdv
Előzmény: zolko87 (2154)
dreamfactory Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2156

Üdv .

 

Négy azaz 4 hónap pihentetés után megpróbáltam elindítani a Leomat . Gondolhatjátok nem sikerült  :DDD .

 

A benyát már feltornásztam , mostmár dolgozik a vákuum is , és valami halvány hajlam volt az elindulásra , de mégis semmi . Nem sokat próbálkoztam úgy 1.5 órát :(

Mindent úgy ahogy itt leírták sokan .

 

Holnap folyt köv . Gyertya kiszed megnéz , lehet hogy beköpettem a gázkar huzogatással .

 

Apropó . Az a fránya membrán amitől mindenki fél , az kiszáradhat elmálhat , a hosszú állásban , vagy ezek után az indításkor átszakadhat ? Vagy mit csinálhat ez még . 

 

Köszi a Help-et .

Szere28 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2155
Üdv!
Mutasd is meg azért vagyok h minden ilyen dolgot orvosoljak neked.
Üdv!
Előzmény: ESI (2153)
zolko87 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2154
Szia!
Szabadonfutó csere vagy felujitás milyen árba van? merre érdemes körül nézni?
Előzmény: Szere28 (2151)
ESI Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2153
Okka. Anno naponta fújtam, szóval ha ritkább lesz az már előrelépés :)
Viszont valami csilingelést hallok belőle, majd megmutatom.
Előzmény: Szere28 (2151)
vajo84 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 2152
Tegnap én is beröffentettem a gépet. Beletettem az akksit, egy indítás -> semmi. Levettem a légszűrőházat és befújtam egy kis féktisztítót. Hidegindító nem volt. Aztán meg ment is a gép. Jaj de jó volt egy kicsit motorozni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!