Keresés

Részletes keresés

Hümi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5433
Kedves Hadorka, én az Adriatours utazási irodán keresztül foglaltam. Nézzél körül www.adriatours.hu honlapon. Sok sikert...
Előzmény: hadorka (5432)
hadorka Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5432
Kedves Hümi, látom, hogy Budvában voltatok az Adria apartmanban, de neten nem találtam. Elkérhetem Tőled a telefonszámát, hátha még van hely most hétvégétől egy hétre?? Még jobb lenne egy honlap, ha van.. Köszönöm!
Előzmény: Hümi (5290)
Hümi Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5431
Szia Cserkó30!

Fuji S5700. A Dubrovnik fotó egy útszéli pihenőben megállva, felmászva egy dombra, majd katt. A Budva öböl az aparmanból, ill. mellöle készült. A többi álltalában jövet-menet az út széléről. Igen jól láttad vannak Ulcinban készült képek is...
Az ulcini zsúfoltság túltesz minden képzeleten...ehhez képest Budva kihalt sivatagi oázis... A város melletti nagy strand az valami rettenet...piszkosszürke homok, amit a szél állandóan kavar... és természetesen iszonyatos tömeg...a víz zavaros...brrrrrrrrrrrrrrrr...
Előzmény: cserkó30 (5428)
IV.kercsaj Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5430
Ez így van, a Jezerában a berendezéshez tuti nem nyúltak az átadás óta. Amikor először bementünk, ordítani tudtam volna a szállodavezetés szemlélete láttán...

Hol írnak erről? (Elolvasnám, de nincs most időm végigböngészni...)
Előzmény: dolina (5421)
IV.kercsaj Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5429
Nekünk 10€/fő volt a kétágyas szoba, ezért a fürdő, hűtő közös volt a mellettünk lévő másik szobával, ahol vagy laktak vagy nem. Viszont volt mindig víz (ellentétben a Jezerával, ahol reggel fél7-7-ig nem volt), dvdlejátszó és bidé!

Térképet a tulajdonostól, Misótól vettünk 5€-ért, ez a Cerovic-féle. Van másik térkép is forgalomban, ezt onnan tudtuk, hogy a Bobotov Kuk túrán egy belga párral fej-fej mellett haladtunk, de ők egyszercsak nagyon eltűntek (a mellénk szegődött két kósza kutyával, Bobotovval és Kukkal, ahogy utólag elneveztük őket :-) Aztán amikor újra előtűntek, akkor a pasik egyeztették a térképeket, és a mi rövidebb útvonalunk az ő térképükön nem volt jelölve.

Árak: ami itt szerepelt a topikban az OK, azaz hasonló vagy kicsit olcsóbb az itthoninál általánosságban. A benzin egységáras, először 1,15€ volt az ólommentes (egy Eko kúttól a tengerparton elhajtottak, nem volt ólommentesük!) aztán lement 1,09-re. Vendéglőben az üdítő drágább, 1,5 € körül, leves 1,5-2€, főétel 5-15 között, mi ketten 20-23€-ból a levessel, főétellel 2-3 üdítővel teleettük magunkat. Ami feltűnő volt, hogy rizst köretként nem adnak, levesből sincs mindig, ami az étlapon szerepel, tésztakajával a hegyekben nem találkoztunk, palacsinta is max. lekváros. Egyedül egy kis pizzéria van az MB Tourist környékén, ott a 6féléből a legdrágább pizza 6,5€. Nem csúcskategória, de zabljaki viszonylatban OK, és amikor másodszorra mentünk vissza, a lányzó felismert és mosolygott (ez is ritkaság!). Zöldséget-gyümölcsöt nem vittem, mert majd kint veszek, hááát, a tecsóban vonzóbb a kínálat, 3 ládából tudtam kiszemezgetni 2 paradicsomot... Egyszer viszont sikerült nagyon szép és finom friss őszibarackot venni a városszéli egyik zöldségestől.

Szuveníreket nem nagyon tudtunk vásárolni, a tóparti étterem melletti bolt nyitvatartása 10-től 16 óráig van, pont, mikor a célközönség kirándul, mi egyszer sem találtuk nyitva. Van még egy szuvenírbódé, de tele gagyival. Így inkább házikészítésű lekvárokat vettem, van egy néni, aki a NP-hoz vezető főúton a kanyarban árulja. Baromi drága (egy folyósabb és egy sűrű dzsem 16€ volt, de aki ügyes, biztos lehet alkudni), de más értelmes dolgot kintről egyszerűen nem tudtunk hozni, így meg még itthon is élvezhetjük a Durmitor ízeit :-) Misótól pedig kaptunk egy mama-féle szörpöt, és adott 3 Durmitoros promó dvd-t lemásolni, szóval, ha tudtok, vigyetek laptopot :-) A juhászbácsiktól lehet venni sajtot, ilyesmit.
Előzmény: makmacs (5426)
cserkó30 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5428

Szia Hümi! Jók a képek! Milyen géppel fényképeztél? A magaslati képek honnan készültek? Gondolom, hogy nem repcsiről, de nagyon sokat mentetek felfelé? Ulcinjban is voltatok, ha Ulcinj az amire gondolok.

 

Előzmény: Hümi (5413)
Zeg69 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5427
Tara kanyon 2007 július...Tara kanyonTara kanyonTara kanyonTara kanyonTara kanyonTara kanyonTara kanyon
Előzmény: dolina (5421)
makmacs Creative Commons License 2007.08.14 0 0 5426
Sziasztok, szia IV.kercsaj! Mi is Zabljakba tervezzük a montenegroi érkezést -most hétvégén esedékes :) -, a Razvsje Autokamp-ban milyen árakkal számoljunk (illetve mire számítsunk, úgy általában...) ? Gondolom Durmitor térképet lehet a helyszínen szerezni (?). Előre is köszönöm.
Előzmény: IV.kercsaj (5408)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5425
Kicsit reklámszaga van a kérdésednek?!
Vagy még nem hallottál a "Google, a mi barátunkról" ?!
Kötve hiszem.
De,ha választ is akarsz a kérdésedre talán itt GOOGLE egyszerűbb lesz.
Előzmény: hungarianAir (5424)
hungarianAir Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5424
Meg tudná valaki mondani ,hogy egy Budapest-Tivat-Budapest BaseAirlines jegy mennyibe kerül, illetékekkel együtt?
bornew Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5423
Hahó Mindenki! Egyre valószínűbb, hogy Kotorban, vagy környékén szeretnénk megszállni. Szállásjavaslatokat kérek szépen!!! Köszi előre is!
szveraaa Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5422

kinti pannon promonte néven fut:) először amikor megláttam pannon logoját, hírtelen azt hittem pannon de rájöttem, h. az ott promonte

jaa vodafone-om meg behalt kint. se hívni se sms-t küldeni nem tudtam. és itthonról se tudtak hívni, csak sms-t küldeni.. persze én csak örültem neki, h. nem zaklat senki 1 hétig:)) (de azért érdekes, hogy nem működött, még ukrajnában is lazán tudtam sms-t írni pár hónapja..ja és itthoni vodafone se értette miért nem ment (2en is ilyen problémával voltunk) )

Előzmény: Faith (5418)
dolina Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5421
Hát akkor várok!:-))
Egyébként most olvasom a visit-montenegro.com oldalon, hogy milyen rosszak a szolgáltatások Zabjakban. A szállodát, ahol voltatok négy éve megvette a tulaj az államtól, egy fillért sem költött rá, pedig elvileg kellett volna neki a szerződés értelmében, most pedig jó kis haszonnal akarja továbbadni.

Egyébként nagyon jó ez az oldal, először azt hittem, hogy a helyi idegenforgalmi hivatal üzemelteti, de meglepően nyíltan és őszintén leírják szinte az összes problémát, amit a turisták tapasztalnak Montenegróban. Ami ebben a topikban mint negatívum megjelenik, azt ők mind megerősítik.
Előzmény: IV.kercsaj (5420)
IV.kercsaj Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5420
Köszi, ehhez azért kellett a szerencsés időjárás is :-))) Pedig érdemes visszamenni, épp az a jó a Durmitorban, hogy a könnyű sétától a napi 2000 m szintig bőven lehet szebbnél szebb túrák közül választani és már a Crno jezerótól néhány km-re megvan a magashegyi fíling is.

Ha lesz egy kis időm rendezgetni a képeket, teszek be majd néhányat (rengeteg van). Férjem végig vitte a gps-t, mindenről lesz kimutatás is, de még folyik az adatok feldolgozása :-)

Egyébként meglepően jó a Durmitor jelzettsége, tavaly a Júliai-Alpokban sokkal többet kavartunk, itt csak a Savin Kuk útnál volt némi bizonytalanság, mert a turistaút helyén sífelvonót+pályát csináltak, amit még nem jelzett a térképünk.
Előzmény: dolina (5419)
dolina Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5419
Gratulálok! Ezek szép kis túrák Zabljak környékén. Én több mint 20 éve csináltam meg ezeket, ma már nem biztos, hogy menne :-))
Nincs véletlenül nyilvános fényképeitek a Zabljak, Durmitor vagy a Tara kanyon környékéről?
Előzmény: IV.kercsaj (5408)
Faith Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5418
Az nem Pannon GSM, hanem az ottani operátor, valami MONTE... gondolom testvércég, vagy leányvállalat.
Előzmény: H_G (5416)
Hümi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5417
Igen...de ez nem Milocer...ez Budva...
Előzmény: H_G (5416)
H_G Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5416
Pedig ott van a 10. képen -- nem is tudtam, h. ilyen létezik.

Előzmény: Hümi (5415)
Hümi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5415
Sajnos nem...pedig hetekig kerestem... :)))
Előzmény: H_G (5414)
H_G Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5414
Pannon GSM boltot találtál Milocerben?

Előzmény: Hümi (5413)
Hümi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5413
Ha valakit érdekel itt megnézheti az idei képeim egy részét...
robi-robo Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5412
Sziasztok! Ma indulunk, de hogy hova? Annyi jó segítség jött, de ebből jót választani nehéz nagyon. Úgyhogy belecsapunk a közepibe, abból baj nem lehet. Sör meg ásványvíz a kocsiba, irány az égalja. Sziasztok!
hadorka Creative Commons License 2007.08.13 0 0 5411
Kedves Cserkó, nagyon köszönöm, szuper infókat adtál! IK-211: még útlevelet is viszünk:), a kérdésem arra vonatkozott, hogy valami spéci cucc kell-e, pl. zseblámpára sem gondoltam volna..
Előzmény: cserkó30 (5403)
Zeg69 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5410
Rijeka Crnojevicát Cetinjétől kb.12-km.-re találjátok.Budva felől mielött beértek Cetinjére Podgorica felé kell menni.Az út tökéletes,majd onnan a tábla jelzi a letérést.Utánna nem sok a jellző tábla,de mindig ballra tartsatok.A kép a panoráma hotelnél készült ez a falutól kb.4km.-re található egyenessen, nem kell a hídon átmenni.Ha nem találjátok csak azt kérdezzétek panoráma és útba igazitanak.A hely csodálatos!Jó utat!
Előzmény: Nelson79 (5407)
IV.kercsaj Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5409
A Cetinje-Podgorica főútról kell lekanyarodni RC felé (nagyon jól ki van táblázva, több útról is) egy kis útmenti bodegánál. Az út aszfaltozott, kanyargós, de csak 1 autó fér el. Ahonnak van kilátás, ott meg is lehet állni fotózni. Ha RC felől jössz, akkor ha jól rémlik, a Hotel Panorama környékén van egy elágazás, ott kell lekanyarodni a másik útra.
Előzmény: Nelson79 (5406)
IV.kercsaj Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5408
Tegnap érkeztünk haza 2 hét után, elsősorban a Durmitorral kapcsolatos kérdésekre tudok válaszolni - lásd alábbi programunk.

07.28.: utazás: Budapest - Szeged - Röszke (4 óra várakozás a vendégmunkás vonulás miatt) - E75 Novi Sad - Belgrád - Cacak - Uzice - Prijepolje - Pljevlja - Zabljak. Összesen bruttó 17 óra.
Szállás: Razvsje Autokamp
07.29.: Crno jezero, pihenés
07.30.: túra: Bobotov Kuk, visszaúton Ledena pecina (jégbarlang)
07.31.: Curevaci kilátóhely (Tara kanyon); Crno jezero - Zminje jezero
08.01.: Tara kanyon panoráma út: Dobrovina monostor, Biogradski jezero; Moraca kolostor
08.02.: túra: Todorov-do-Prutas-Skrka tavak és vissza
08.03.: túra: Savin Kuk; naplemente a Durmitor körúton
08.04.: utazás a tengerpartra, szállás Lastvában; Budva part, óváros, citadella, este Kotor óváros, Szt. Ivan erőd mászás.
08.05.: Virpazar/Skadarsko jezero: csónakázás; Rijeka Crnojevica panoráma; Cetinje-Kotor panoráma út
08.06.: Jovan sétahajó a Kotori-öbölben
08.07.: Ratac-félsziget "strandolás"; Stari Bar; Ulcinj stand
08.08.: utazás Zabljakba: Rijeka Crnojevica panoráma2; Ostrog kolostor; Niksic; Zabljak - szállás: Hotel Jezera
08.09.: túra: Minin Bogaz
08.10.: túra: Jablan jezero, Crva Greda
08.11.: utazás haza ugyanazon az úton (némi kavarás Belgrádban és Szabadka előtt leterelés az autópályáról; vendégmunkások miatt 2 óra várakozás a magyar határnál)

Néhány általános tapasztalat:
- mindenképp érdemes szerb úti szószedettel készülni, számokat, kaják nevét, egyéb alapszavakat célszerű megtanulni. (Azért a tengerparton kicsit jobb a helyzet.) Döbbenet, hogy a fiatal pincérek/eladók, stb. a kaják nevét, a munkájukhoz tartozó legalapvetőbb dolgokat sem képesek megtanulni/megérteni egy idegen nyelven sem, és valóban nem törik kezüket-lábukat, hogy megértessék magukat vagy hogy kiszolgáljanak. Mi viszont már egész jól nyomjuk a szerbet, ennek köszönhetően egész jól "elbeszélgettünk" az egyik túrán a juhászbácsival :-)

- közlekedésről sok elrettentő leírást olvastam, mi szerencsések voltunk és elkerültük a durva helyzeteket, nem igazán voltak öngyilkosjelölt helyi versenyzők. A rendőrök sem állítottak meg sem Montenegróban, sem Szerbiában, pedig Zabljak cityben 2 helyen is! posztoltak. A szerb határőr az országmatricát hiányolta, ennyi.

- szemét: szemlélet, nevelés kérdése. A Jovan sétahajón történt, hogy rászóltam egy lufihajtogató emberre, aki lazán a tengerbe dobálta a kipukkadt lufikat, hogy ne csinálja. Az egyik pincér, aki kivételesen beszélt angolul, megkérdezte, hogy netán környezetvédő volnék vagy miért fáj nekem, hogy a tengerbe szemetel?! Basszus, ember, ebből éltek (később kiderült, a hajón dolgozó bűvész volt a lufizó!) a sajátotokat sz*rjátok össze?!?!

- A Hotel Jezera Zabljakon belül is egy külön világ, aki gyermekeinek be szeretné mutatni a szocreál építészetet és vendéglátási morált vagy jóízűt nosztalgiázni szeretne, mindenképp keresse fel :-) A vendégek részéről kell egyfajta sajátos hozzáállás - szerencsére, az ott megszálló számos francia, olasz, spanyol, angol vendég is ráérzett erre. Példa: olasz néni jön le a férjével reggelizni a svédasztalhoz, és népszokása szerint reggelire kér a pincértől egy kapucsínót. No mi erre a reakció a Jezerában? Pincér csodálkozik és rábök a zsúrkocsira, a fejéről meg az olvasható le, hogy van ott kávé és tej, az mér' nem jó neked, vazze? Néni már szinte esdekel a pincérnek: de hát a lobbybárban látott kávégépet, ott biztos tudnak kapucsínót készíteni, léccilécciii... Én meg boldog voltam, hogy vki kitaposta előttem a kapucsínó-utat, így másnap reggel csak 3szor kellett szólnunk, hogy hozzák már :-)

- néhány ember azért már rájött, hogy ő bizony az idegenforgalomból (is) él, és ennek megfelelően lelkes, segítőkész és a maga módján kedves is. De elsősorban nem miattuk éreztük nagyon jól magunkat és vágyunk vissza, hanem azok miatt a csodák miatt, amiket volt szerencsénk látni, átélni.
Nelson79 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5407
Nelson79 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5406

Sziasztok,

 

A képen lévő helyet szeretném majd megtalálni a jövő héten. Tud valaki egy pontos útleírást adni h merre felé van? Rijeka Crnojevica albumában találtam, de onnan merre???

 

előre is köszönöm a segítséget.

vespa001 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5405

Volt valaki Budván a Hotel Alekszanderban? Én szeptember eljén megyek és szeretnék bővebb infót rola. Milye a szállás a kaja és apart?

Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.12 0 0 5404
"Zseblámpán kívül van valami fontos, amit kifejezetten Montenegroba vinni kell? "

Mondjuk némi pénzt nem árt a lámpán kívúl.
Előzmény: hadorka (5400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!