Keresés

Részletes keresés

bakbéka Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41768

A kaszámban ilyen a levegőszűrő.

Szerinted elhiszik,hogy csak bejáratva volt?

Egyébként már tisztítani kell az ilyet?

Előzmény: Gypsy56 (41762)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41767

A kereskedő/eladó köteles helytállni mindig.

Ezért simán lehet, hogy a német/osztrák eladású cuccért a magyar boltos/szerviz nem áll helyt.

Mivel NINCS közük egymáshoz.

 

Az azonos márkájú cucc árusítása nem jelent semmit.

A több kereskedőt/országot érintő háttér szerviz hálózatot a gyártó/euimportőr szokta megszervezni, ha úgy dönt.

 

A FUXTEC kaszának a jelek szerint nincs ilyen háttér szervezte.

Mert a gyártó nem szervezett ilyet a kereskedői mögé.

És vélhetően nincs (még) EUimportőr sem aki ilyet csinálna...

 

Jelenleg, úgy tűnik minden forgalmazó maga hozza be és így csak azért felel amit ő ad el.

 

 

----------

 

 

Van ugye két dolog...

 

1.

A szavatosság >> MÁR az eladáskor REJTETT hibája volt és KÉSŐBB emiatt romlik el.

A fűkaszák esetén (10000 Ft ár fölött) az EU-ban 2 év szavatosság terheli a kereskedőt/eladót.

 

Amiből az első 6 hónapban a kereskedő/eladó CSAK akkor mentesül a helyállási kötelezettség (javítás/csere/pénzvissza) alól,

HA BIZONYÍTJA egy tőle FÜGGETLEN és AKKREDITÁLT laborral vagy igazságügyi szakértővel, hogy a hiba oka nem gyári eredetű,

hanem szakszerűtlen használat vagy rongálás.

 

A kereskedő saját bevizsgálása, szerviz jegyzőkönyv, stb. sőt egy nem akkreditált labor jegyzőkönyve csak vicc!

Semmit nem ér a bíróság előtt...  azaz a vevőt nem igazán lehet elhajtani, nincs rá mód egy tudatos vevő esetén.

Vagyis az első 6 hónapban a kereskedő nem tud mást tenni, mint javít/cserél/pénztvisszaad.

Kivéve: ha NYILVÁNVALÓ rongálás, vagy hibás használat ténye ! és ezt a vevő is belátja.

Vita esetén a bíróság dönt.

 

A 6 hónap lejárta után viszont már vevő dolga annak bizonyítása, hogy a hiba oka gyári eredetű.

 

A szavatosságot kizárni nem lehet.

 

A szavatossági igény mellett a bizonyított kár megtérítése is kérhető.

(mivel ugye nem szerződés szerinti azaz eleve >> hibás teljesítés történt az eladó részéről)

 

 

A fűkasza estén (és általában is, pár kivétellel) a kereskedő/eladó az eladás helyén köteles helytállni.

Nem küldheti el pl. a távoli szervizbe a vevőt a boltja helyett ... ha az a boltba viszi vissza a cuccot

Köteles a boltban átvenni a cuccot és jegyzőkönyvezni!! az igényt.

 

 

2.

 

A garancia/jótállás >> a kereskedő/eladó ÖNKÉNT kijelenti, hogy

"vegye meg nyugodtan tőelm a cuccot, mert ez egy annyira remek cucc, hogy

egész BIZTOSAN nem fog elromlani xxxxx  ideig, de ha mégis akkor ÉN amjd

SZÓ NÉLKÜL javítom, cserélem/pénzatdokvissza... szóval bízzon bennem, vegyen tőlem.

Kivéve, ha NYILVÁNVALÓAN szándékos rongálás vagy szakszerűtlen használat történt."

 

Vita esetén a bíróság dönt.

 

Garanciát visszavonni nem lehet.

Garanciás igény esetén  kártérítés nem kérhető.

 

A garanciát is a kereskedő/eladó boltjában lehet érvényesíteni alapban.

 

Fűkaszára NINCS kötelező garancia előírva!!!! az EU-ban.

Csak önkéntes vállalás lehetséges...

 

----------

 

A dugulás tipikusan se nem szavatossági se nem garanciás kérdés.

Az fizetős javítás szinte biztosan, mert szakszerűtlen használat az oka 99%.

(öreg, ócska benzin)

Előzmény: fefe73 (41747)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41766

Igen, vannak. Minden lyukban.

Előzmény: omegaplayer (41764)
omegaplayer Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41765

Azt hozzátenném hogy menet nélküli furatnak látszik, ami az utolsó képen jelölve van 3 helyen ...

Előzmény: omegaplayer (41764)
omegaplayer Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41764

Gypsy56 neked a 165rX-en vannak ilyen "pozícionáló tüskék" a motorházfedél alatt ?

fukasza_1

A másik kérdésem pedig a képen olvasható. Esetleg ha van valami ötleted hogyan lehet pótolni, vagy megoldani akkor azt megköszönném.

Előzmény: Gypsy56 (41762)
szazhat1 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41763

Szia. Számít nem keveset,hogy csak otthoni célra,vagy munkát fusit is szeretne vállalni vele. olcsó is legyen meg jó is? Az nem egyszerű. Ha kedvesednek veszed ajándékba,akkor csak olyat vegyél ami megbízható is,hogy az öröm legyen ne bosszúság. Husqvarna vagy stihl. jóval drágábbak mint a piaci,meg a hasonló neten árultak,de ezeknek szinte mindenhol van szervíze.

Előzmény: Mona-bp (41758)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41762

Azt a szervizes nem tudja.

Előzmény: bakbéka (41760)
Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41761

De tud. Viszont vitázni nem szeret.

Előzmény: Mona-bp (41758)
bakbéka Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41760

Köszi szépen,ezt nem tudtam!

Bár a bejáratáson már túl van.

Előzmény: fefe73 (41757)
zsoca26 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41759

Én ezekről a gépekről csak itt halottama fórumon,nem is láttam ilyent a boltban.

Ha olcsó kel akkor AL-KO vagy Straus.

Bár attól függ mire,menyit lenne használva

Előzmény: Mona-bp (41751)
Mona-bp Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41758

Senki nem tud válaszolni ?

fefe73 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41757

A husqvarnának (is)van egy üzletszabályzata.Ha Te vásárolsz náluk egy terméket és bejáratás után beviszed és kéred a műszeres beállítást,az neked jár.Ha nem teszik meg,írhatsz a HQ Magyarországnak,ami senkinek sem lesz jó...szóval állítsák csak be azt a kaszàt szépen ahogyan kell.

Előzmény: bakbéka (41755)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41756

Èrtem,bár nehezen emésztem.....főleg azért,mert egy új feltörekvő márkáról van szó,aminél fontos lenne a pozitív vevőszemlélet mindenek előtt....20 évig voltam kereskedő,nálam jobban nem sokan tudják,hogy a  vevőkkel mennyire nehéz,de ezt így én nagyon nehezen tudom elfogadni....

Előzmény: Gypsy56 (41750)
bakbéka Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41755

Oké tehát ne hangra ahogy ő jónak gondolja hanem fordulatszámmérővel állíttassam be.

Egyébként,hogy érted hogy rábaxhat az eladó?

Előzmény: fefe73 (41748)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41754

Karbit szétszedted,kifujattad?Ez egy sima dugulásnak tűnik.Ha köttyre indul csak gázhúzásra hörög.A tankban a szűrőt vedd le,simán a csövön szívjon próbából.

Egy sima dugulás miatt el ne dobd a gépet!Ez egy Stih...,na annál nem,de akár egy Husqvarna gépnél is előfordulhat.

Előzmény: Pobazsi (41753)
Pobazsi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41753

Köszi szépen mindenkinek a hozzászólásokat,tanácsokat!

 

Gyertyát kicseréltem, benzin útját végignéztem,dugulás nincs, csövek rendben!

Helyzet változatlan, de szerintem ezen a karbin tekergetni nem lehet semmit,a pillangó végállásán kívül, le van dugózva rajt minden. :-) Hülyebiztos????!!!! :-) Lehet, hogy az MFS520-on még lehetett állítgatni?

Elviszem valahova, hogy lessék meg,mi lehet még... mielőtt még kiidegel! :-D Lehet hogy karbicsere lesz.

Jah, garipapírt sem adtak mellé,csak egy számlát, de úgyis mindegy, ettől még nem fogom kicsapni a balhét,ennyit nem ér az egész! :-) A gépet a német Fuxtec cégtől-től vettem, ebay.de-n, 90 Euróért ütöttem le (kb 28000 Huf), de ezek után itthon tuti nem venném meg 45000 Ft-ért (postával együtt) :-) Ezer bocs Fuxi......

Itt egy picit visszaolvasván ezeknek a masináknak másnál is voltak és lesznek is problémái / mondjuk kívánom mindenkinek hogy ne ilyen rövid időn belül /, de ugye itt 30-35 vagy netán 40 ezer Ft-os játékszerekről beszélünk! 

 

Köszi még egyszer, további jó kaszálást mindenkinek......

 

 

Előzmény: Gypsy56 (41750)
zsoca26 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41752

Elvileg úgy kéne,de...

Megnézte minden benne van.ok kész fizetsz oszt csá

Előzmény: fefe73 (41749)
Mona-bp Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41751

Sziasztok! 

 

Páromnak akarok venni fűkaszát. Olcsó de megbízható típust. Sokat olvastam a fuxtec fűkaszáról. Egy ismerős nézte a youtube -on de elég csúnya hangja van azt mondta. Itt meg dicsérik. 

2 héten belül megkellene vennem. Tud valaki nekem jó tapasztalatot. 

Láttam ismerősömmel  valami Demon fűkaszát is a youtubeon  az szépen dolgozott.Valaki tudna segíteni? ??

Gypsy56 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41750

Cirka semmihez nincs, csak amihez EU garilevelet kapsz, azt az EU területén javítják. De ilyen nagyon kevés van.

Előzmény: fefe73 (41747)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41749

Hivatalosan a husqvarna kereskedők csak beüzemelt gépet adhatnak át....én még nem láttam olyan gépet amit nem üzemeltek be itt nálunk..........A stihlnél is így adják át a gépeket ahogy hallottam.És az a normális.

Előzmény: zsoca26 (41745)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41748

Állíttasd be fordulatszám mérővel,mond,hogy bejárattad a gépet,legyenek szívesek beállítani a gépet.Ez jár,méghozzá ingyen-szó nélkül!Ha nem teszi meg,nagyon ráb@szhat a kereskedő!

Előzmény: bakbéka (41744)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41747

Semmi közöm hozzá,de különben ez azt jelenti,hogy ha  valaki vesz egy ilyen gépet mondjuk Ausztriában,akkor nincs hozzá szervíz támogatás az Unió más országaiban?Tényleg csak kérdem,mert kicsit furcsának tartom.

Előzmény: Fuxtec halottnick (41740)
Blaser37 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41746

Egyszer már valaki kérdezett ilyet itt,akkor leírtam(úgy emlékszem!).

 

Nekem az 520-as van.

Légszűrő le---teljes gáz ráhúz(indítás nélkül).Ha a hengeres emelőtolattyú lika nem takarja teljesen a karbiház likát,akkor rá kell állítani!!!

 

A keverékképzőre viszont biztos,hogy rá kell állítani.

 

Már bánom,hogy nem fényképeztem le amit csináltam!

Előzmény: Pobazsi (41725)
zsoca26 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41745

Oszt mégsem lett igaza,nem kellett volna ráhagyni.

Én itthon bontottam ki a dobozból.

Előzmény: bakbéka (41744)
bakbéka Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41744

Igen állítani,de én hozzá nem nyúlok akkor megy majd valamikor vissza az eladóhoz ahol szerviz is van és remélem ott rendesen beállítják.

Egyébként amikor vettük az eladó elindította odahúzta a gázt faterom meg megjegyezte,hogy nem pörög ki rendesen.

Mire az eladó fickó ez kipörögött ha nem hiszi elindíthat hatom még egyszer.

Ezzel rá is hagytuk gondolván biztos igaza van.

Előzmény: zsoca26 (41741)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41743

A képek.

Előzmény: Törölt nick (41742)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41742

Üdv!

 

Itt van lefotóztam a damilfejet.

Összevetve a Fuxtecen levővel,ami lehet hogy Tőled van,de nem 100%.

Ez keményebb,ridegebb anyag,sima a felület.A Fuxin levő dorozmásabb felületű,lágyabb,a rögzítőkarmok talán túl lágyak is.Ez is hozzáférhető belül a csapágynál,de elég nehezen jött ki az a zárófedél ebből.Egyébként nagyon hasonlóak.De nem egyformák teljesen.

Viszont az Aldis Gardenline gyári feje teljesen megegyezik a gyári Fuxtec fejjel,az összes kis öntés,feliratok,csak a színük más,de ott is kicsit lágyabb a sárga Fuxi fej.

Előzmény: Fuxtec halottnick (41740)
zsoca26 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41741

Nekem is ilyen van és hirtelen gázadásra kicsit behörög.

Szerintem keveset kap,hirtelen gázadásra állítani kell rajta.....

Előzmény: bakbéka (41738)
Fuxtec halottnick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41740

Üdv!

 A véleményem a következő. Ha németbe lett véve, akkor a németeket kell kérdezni is :)

 

Ez csak a szokásos tőlem :)  utólag is bocs...

 

Szóval. Első körben a szűrőt kell ellenőrizni a tankban, ahogyan már irták, üzemanyag ellátás probléma. Ez vagy a szűrő, vagy dugulás lehet.

Előzmény: Törölt nick (41739)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 41739

Alapjáraton megy,egy rántásra indul.

 

Tehát a gázadáskor nem kap elég benzint...

 

1.

Eldugult a benzin útvonalán valahol, ne kap elég benzint és szegénnyé válik a keverék.

A gázadáskor bezúduló sok levegőbe nem kerül elég üzemanyag.

Ha AZONNAL fullad, akkor a főfúvóka körül lesz a gond.

Ha pici késlekedés után fullad csak, akkor a benzin ellátásnál.

 

Benzint tanktól a fúvókáig átnézni a benzin útját.

 

Ilyesmi karburátort már látott szakinak nem lehet kihívás a feladat...

Bármely szerviz meg tudja oldani, fizetős javításként (ha akarja).

 

Ráadásul, kicsi az esélye, hogy valóban garanciális (azaz elromlás) oka lenne.

 

2.

Fals levegőt szív valahol, és szegénnyé válik a keverék... de ez még korai lenne.

Előzmény: Pobazsi (41725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!