Keresés

Részletes keresés

premierpark Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110503

Sziasztok!

 

Életemben most kötöttem be először villanykapcsolót.(Nem vagyok villanyszerelő)

Ha rosszul kötöttem volna be akkor max nem világítana a lámpa? Ennél nagyobb kárt nem tudok okozni? Mire érdemes odafigyelni?

Köszi

Jahno Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110502

"Minek a DHCP ?"

 

Pont ezért, mert ha jár a cím, akkor kapod, ha olyan a júzer akkor nem tudja babrálni a hálókártya beállításait sem így azon cím előtt olyan védelem van, ha meg máshol bedugja akkor is kap valami DHCPvel és VPNezhet kedvére, ha úgy adja ki.

Előzmény: tfe_tng (110498)
Hehe164 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110501

Pár típust légyszi.

Hogy ne hülyén haljak meg.

Előzmény: kiggyo (110500)
kiggyo Creative Commons License 2020.05.09 -2 0 110500

"Technikailag valóban lehetséges olyan (mozgás/nyitás)érzékelőket gyártani, amelyeknek közvetlen IP hálózati  kapcsolata van (és ugyanilyen riasztó központot is lehetne csinálni), de valószínűleg komoly szakember nem vásárolna ilyet, ezért talán nem is gyártanak ilyet"

 

Talán de. Gyártanak, nem is egy cég. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110472)
tfe_tng Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110499

Ne bántsd már, "számos kitűnően működő hálózatot csinált", 1 forintos másodpercenkénti díjért.

Az ugye 60 forintos percdíj, ami 3600Ft-os óradíj. Manapság ennél még egy festő is többet kér, szóval azért annyira nem is húzza le őket. 

Előzmény: Jahno (110497)
tfe_tng Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110498

Hát, izé. Az a szolgáltatói, NAT-oló, kinai csoda az pont semmit nem ér. Persze az egységsugarú halászt megfogja, de kb itt vége is a történetnek. Bezzeg ha duplán NAT-olsz, az már valami (oh, wait...)

 

> de annyira dinamikusan, hogy ugyanazt a címet kapja meg EU összes irodájában

 

Akkor nem is dinamikus :) 

Minek a DHCP ?

Előzmény: Jahno (110496)
Jahno Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110497

Mindenhez is ért. És állítom rendesen tudja a kampó dumájával is kopasztani az ügyfeleket, miközben folyik a gány a keze alól.

Előzmény: kiggyo (110485)
Jahno Creative Commons License 2020.05.09 -2 0 110496

"Securityhez sok köze nincs."

 

Annyi azért akad, hogy ha szolgáltatói natolós doboz mögött vannak a cuccaid, akkor kintről alapban nem basztatják és csak úgy nem jönnek be csomagok. Aztán lehet a végtelenségig elmélkedni, de NAT mögött belső hálón egy ezer éves frissítetlen win sem akkora gond, mint ha kilógatná direktben a netre. Azt amúgy mondtam, hogy nálunk a DHCP rendes külső publikus címeket oszt lanra is adott gépeknek, de annyira dinamikusan, hogy ugyanazt a címet kapja meg EU összes irodájában? Na, az a nagy matek. 

Előzmény: tfe_tng (110486)
tfe_tng Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110495
Előzmény: Mekk Elek ezermester (110492)
Jahno Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110494

Valami ilyen lesz a vége, hogy amúgy etherneten egy mindentől független eszköz viszi át a kapcsolást aztán valami lesz.

Előzmény: BJaca (110489)
Jahno Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110493

Ebből is látszik, hogy valaki nem látott ilyet, mert a NAT mögül alapban visszafelé meg lehet látni és nem erre való meg kicsit bonyás menedzselni. A szó amit keresel az a VLAN.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110492)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110492

"ha egy kliensről nem látsz ki, akkor az nem kliens és nem hálózat."

 

Számos kitűnően működő hálózatot csináltam, amelyben az összes kliensnek kiváló hálózati kapcsolata van, de mindenki csakis annyi hálózati hozzáférési jogot kap, amennyi a munkájához feltétlenül szükséges. Például a helyi hálón lévő IP kamerák, wifis dugaljak és egyéb ketyerék a helyi hálózaton keresztül kiváló kapcsolatban vannak a helyi központi rögzítővel/vezérlővel, de egyikük sem kommunikálhat kifelé az internetre.

És most olvasd el újból a fenti mondatodat :)

 

"(akárhány szint mélységű) Jó, ezen még dolgozz egy kicsit. Legközelebb már ekkora baromságot nem fogadunk el, jó"

 

Ha írnál konkrétumokat is, akkor talán elhinném, hogy értesz is a dologhoz.  Az öncélú fikázás olyan, mint az ételkrritikus, aki valójában nem tud főzni :)

Szerinted nem lehetséges NAT-olt alhálózat alá egy másik NAT-olt hálótatot tenni? Akár több szint mélységben is? Pl egy az internetre csatklakozik egy 192.168.1.X-es hálózat, annak egyik tagja egy router, amely mögött van egy 10.0.0.X-es hálózat, amelynek egyik tagja egy router, amely mögött van egy 192.168.1.X-es hálózat, amelynek egyik tagja egy router, amely mögött van egy 10.10.0.X-es hálózat? És szerinted nincs olyan naiv "informatikai szakember", aki ezt nem a biztonsáág fokozásának hiszi? 

 

"Ajajjj. Sok dolog keveredik itt. Szóval igen, a skype képes, de szerinted hogyan ?

Illetve mi ellen akarsz védekezni ? A riasztógyártó saját IP fölötti implementációja ellen, vagy a külső betörések ellen ?"

 

A riasztó (és bármely más IP-s ketyere), gyártója (vagy a gyártó országának titkosszolgálata) is próbálkozhat disznósággal a tudtunk nélkül, vagy pl ügyes hekker is belebarkácsolhat, de akár megfertőzheti vírus is. Még néhány év és el fognak szaporodni a házvezérléses és IP kamerás zsarolások (egyes mobiltelefonok és laptopok kamerái már most is gyűjtik a zsarolási anagot). Legalább a riasztók távvezérelhetőségét ne engedjük közéjük.

 

Előzmény: tfe_tng (110486)
totya4 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110491

Szia, a helyzet az hogy elég vizes volt a fű a sok eső után, nemrég költöztem ide, és az ősök mindenáron rögtön füvet akartak nyírni/nyírjuk le mind, a leggyorsabb megoldásnak az látszott hogy elugrok egy boltba és veszek egy ilyen konnektoros fi-relét, így a lelkiismeretem nyugodt marad. Természetesen a legpraktikusabb a biztosítékméretű biztosítékszekrénybe helyezhető fi relé, akkor persze a relén kívül a bekötési költséggel is számolni kell, amit ti villanyszerelők lévén jobban tudtok mennyi, de gondolom kb. annyi mint maga a relé.

Előzmény: 210-es (110450)
totya4 Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110490

Szia, a típusa TFGA-1 (TRACON electric)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110444)
BJaca Creative Commons License 2020.05.09 0 0 110489

Találtam egy ilyet:

https://www.antratek.com/web-enabled-digital-input-module-poe

Ez a középső kép az érdekes:

https://cdn.antratek.nl/media/product/bd8/web-enabled-digital-input-module-poe-x-408-e-a38.jpg

Kici kínai biztosan megcsinálta már hobbi célra is, csak még nem bukkantam rá.

Előzmény: Jahno (110482)
cosomega Creative Commons License 2020.05.09 -1 0 110488

Szerencséd van, úgy is válaszol kecske a kérdésedre, hogy nem olvassa el azokat.

Ez a barom annyira hülye, hogy mutogatni kellene. Aztán lehet, hogy megbocsájtott Neked.

 

Előzmény: Jahno (110475)
bcslaci Creative Commons License 2020.05.08 -1 1 110487

Fölspanoltad Eleket, már a riasztós topikban ámokfut. :D :D :D 

Előzmény: Jahno (110481)
tfe_tng Creative Commons License 2020.05.08 -1 1 110486

Látszik hogy pár témáról már olvastál, de sajnos nem értesz hozzá. Ez nem baj, de így nem kellene megmondani a tutit. 

 

> Az én értelmezésemben nyílt IP hálózat olyan, amely hálózatból pl egy router bárkit automatikusan enged kifelé az internet felé kommunikálni

 

A nyílt hálózat definíciója úgy kezdődik, hogy KÍVÜLRŐL lehet elérni. 

Viszont ha egy kliensről nem látsz ki, akkor az nem kliens és nem hálózat.

 

> Tehát a NAT-olás szart sem ér mint védelem

 

A NAT nem védelem. Sose volt, senki nem állította ezt, de legalább te lelkesen tagadod amit senki nem állított.

 

> (akárhány szint mélységű)

 

Jó, ezen még dolgozz egy kicsit. Legközelebb már ekkora baromságot nem fogadunk el, jó ?

 

> A NAT valóban segít BIZONYOS ESETEKBEN,

 

Igen, pl ha elfogy az IPv4 címtér, azon segít. Securityhez sok köze nincs.

 

> Ahogy NAT mögül egy Skype vagy egy  Teamviewer lazán képes kétirányú kommunikációra a nagyvilág felé, ugyanúgy képes lehet a hálszobádat néző IP kamera, egy üvegtörés érzékelő mikrofonja, vagy a bejáratodat néző mozgásérzékelő.

 

Ajajjj. Sok dolog keveredik itt. Szóval igen, a skype képes, de szerinted hogyan ?

Illetve mi ellen akarsz védekezni ? A riasztógyártó saját IP fölötti implementációja ellen, vagy a külső betörések ellen ? (nem mindegy, nagyon nem)

 

> ennélfogva az IP hálózat vagyonvédelmi szintű biztonsági kommunikációra alkalmatlan.

 

Ja, de pl bankolásra, vagy éppen az ügyfélkapura arra jó. Esetleg céges vagy katonai szupertitkos kommunikációra, arra is. De arra, hogy nehogy valaki ellopja a lapostévét meg a családi szinesfémet, arra nem. Értem. Oh wait... 

 

> Ida tartoznak azok a riasztó központok és házvezérlések is, amelyek nyílt IP hálózatra csatlakoznak.

 

Hagyjuk ezt a terminológiát.

Inkább olvass utána a másik kettőnek amit írtam. Az a vicc, hogy szerinted a routernek a könyvespolcon a helye, Jahno meg akkora routereket reszelget, amik nagyobbak mint a könyvespolc. Az hogy magyarázod neki az IP hálózatokat, az olyan, mintha Paudits Béla magyarázná Schwarzeneggernek, hogy mi az a koksz :)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110480)
kiggyo Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110485

Hülyeség, a paradox IP modulban opcionális az ő szerverük használata, simán lehet direktben rá kapcsolódni.

Napi szinten használom. 

Bár lehet hogy a pékségben másképp működik ez is. 

Azt nem értem ha nem értesz az IT-hoz akkor miért okoskodsz állandóan ebben. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110483)
BJaca Creative Commons License 2020.05.08 0 0 110484

Inkább mesélj az egy centiméterre jutó veszteségi teljesítményről. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110483)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.05.08 0 0 110483

"A cloud megoldásaikra pedig nem igazán merném rábízni a házam biztonságát"

 

Ebben nagyon egyetértünk.

A legdurvább, hogy egyre több az olyan ketyere, amelynek folyamatos cloud  kapcsolat nélkül nem is képesek működni (pl Paradox IP150 nevű rettenet, vagy egyes "korszerű" DVR-ek). Bizonyos feladatokra lassan már nem is lehet semmi megbízhatót venni.

Előzmény: tfe_tng (110474)
Jahno Creative Commons License 2020.05.08 0 0 110482

Ha értelmes árfekvésben van ajánlatod, akkor vázolj fel egy nagyságrendi tervet, aztán ha működőképesnek néz ki, akkor fizetek is érte. Elek-féle "előre nem adunk ki dokumkentációt még 2 milláért sem és 500ezer Kuvaiti dínár/perc a munkadíjam" típusú opciók nyilván nem érnek.

 

Bár ha valaki tudna is két mondatban működőképes megoldást, vagy találkozott volna hasonlóval akkor rég bemondta volna. Így mivel senki nem akarja fogni miről van szó, nem látott ilyet és nem ért hozzá, onnantól tárgytalan.

Előzmény: Hehe164 (110479)
Jahno Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110481

Csak mindegyiknél a kliens kezdeményezi a kapcsolatot, de megnyugodhatsz, nálam sokszor az a baj, hogy általad kedvelt megoldások vannak és már a napi működést is veszélyezteti a szigorított formáció, csak akkor meg az lesz a bajod mer' semminemmegy :-D Nem, ha VLANról pofázunk, akkor az úgy van ahogy én akarom és arrafelé megy forgalom amerre akarom.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110480)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110480

"A belső hálón NAT-olt, agyontűzfalazott VLAN szerinted mennyire meríti ki a "nyílt IP hálózat" követelményeit ?"

 

Az én értelmezésemben nyílt IP hálózat olyan, amely hálózatból pl egy router bárkit automatikusan enged kifelé az internet felé kommunikálni. Tehát a NAT-olás szart sem ér mint védelem (akárhány szint mélységű). A NAT valóban segít BIZONYOS ESETEKBEN, de csak kezdők tekintik komoly védelemnek. Ahogy NAT mögül egy Skype vagy egy  Teamviewer lazán képes kétirányú kommunikációra a nagyvilág felé, ugyanúgy képes lehet a hálszobádat néző IP kamera, egy üvegtörés érzékelő mikrofonja, vagy a bejáratodat néző mozgásérzékelő.

Egy ilyen hálón lévő egyetlen klienst sem szabadna valóban biztonságosnak tekinteni, ennélfogva az IP hálózat vagyonvédelmi szintű biztonsági kommunikációra alkalmatlan.

Ida tartoznak azok a riasztó központok és házvezérlések is, amelyek nyílt IP hálózatra csatlakoznak.

Előzmény: tfe_tng (110473)
Hehe164 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 110479

"Szerinted miért kérdeztem itt? Hogy Elekkel túrázzatok valami marhaságon?"

 

A posztbéli problémakifejtésedből ítélve igen.

Gumicsontnak kiváló.

Előzmény: Jahno (110478)
Jahno Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110478

"Ha komolyan gondolnád, akkor a megoldást keresnéd."

 

Szerinted miért kérdeztem itt? Hogy Elekkel túrázzatok valami marhaságon?

 

"Első menetben megpróbálnál egy vagyonvédelmi gerincet behúzni. (4x0,22+2x0,5 például.)"

 

Továbbra is: a sziréna/villogó felőli végén IP hálózat van. Felőlem még lehet UDP is nahh :-)

 

Ennyi a környezet, amiket felvázoltam, lerajzolhatom Visioban is, mert van 1+2 féle kivitel aminek *2 lehetséges hardveres módozata van. Érdekel, összeüssem? Igazából mióta csőtörés volt, abból indult ki, hogy kellene valami vízérzékelés riasztás, de nem app, nem felhő, nem faszom, de mivel ezek úgyis központban és egyébben végződnek akkor már a szobába is tehetek mozgásérzékelőt, tasztatúrát, esetleg szomszéddal közösködve. Első körben 2-4 víz érzékelő, világ másik végén IP hálózat és ott riasszon. Bár menet közben jön az ügyfél igény, elzárhatnám a tolózárat is, csak ha a Nesquick nyuszi leköpi az érzékelőm, akkor sokan morcosak lesznek a vízhiány miatt :-)

Előzmény: Hehe164 (110471)
Hehe164 Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110477

"Átlagos kamerás/riasztós fejjel matekozik, azok is kiforwardolnak minden portot aztán kész is"

 

Nem. Arról rég leszoktunk.

Előzmény: Jahno (110476)
Jahno Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110476

Átlagos kamerás/riasztós fejjel matekozik, azok is kiforwardolnak minden portot aztán kész is, elballagnak a naplementébe, biztonság meg valahol a béka segge alatt.

Előzmény: tfe_tng (110473)
Jahno Creative Commons License 2020.05.08 -1 0 110475

"s az IP kapcsolat csupán pl távmenedzselés vagy statisztikai célokat szolgál. Az ilyen beléptető vidáman elműködik IP kapcsolat nélkül is."

 

Nem erre gondoltam. Maga az eszköz is egy POE végberendezés és kész, IP nélkül halott, ha nincs hova csatlakozzon és honnan ellenőrizzen. Főleg mert manapság egyre több komoly biztonsági funkciót raknak IP kamerákba is.

 

A buszos érzékelőknél meg legjobban azt szeretem ahol megadják, hogy melyik nyílt szabványra támaszkodik :-)

 

Az, hogy mi megfizethető, vagy mi nem, azt nem tudjuk de mivel az éves átlagos mobiltarifákkal sem voltál tisztában, csak egyre jobban bonyolítottad a feladatot azt sem érte, hogy nem kell minden eszköznek előfizetés, így azért elsőre had ne nyeljek be már bármit, ami felőled jön infónak.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110472)
tfe_tng Creative Commons License 2020.05.08 -2 0 110474

Ja, a komoly riasztógyártókról meg csak annyit, hogy az összes "szupertitkos" protokolljukat szarrá törték. A cloud megoldásaikra pedig nem igazán merném rábízni a házam biztonságát (nem is engedtem bekötni semmi ilyesmit)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (110472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!