Keresés

Részletes keresés

Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31655
Ha tényleg annyira veszélyes lenne PayPalt elfogadni, akkor egyszerűen senki nem ebayezne (illetve nagyon kevesen).
Előzmény: pittipitti (31653)
Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31654
Az, aki korábban kizárt az aukcióiból?
Hát, te tudod, de én ilyennel nem akarnék üzletelni.
Előzmény: orosz-imre (31646)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31653
Na ezért tartom veszélyesnek a paypalt....
Ha nem tudod bizonyítani a küldést...elbuktad...

Előzmény: Savanyuhas (31649)
Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31652
És ha tényleg nem kapta meg?
Előzmény: Savanyuhas (31649)
Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31651
Azt megkérdezhetem, hogy mennyi a kártyaelfogadás költsége és mekkora macerával jár egy ilyen beindítása? Én is gondolkodom ezen, ha már egyszer van saját (szakmai) oldalam.
Előzmény: digicat (31644)
sutinor Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31650
Én két csomagot várok. De hol lehet megnézni, hogy hol tart?
Előzmény: blaze73 (31552)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31649
Sziasztok!

Egy nagy problémám van, ilyen még nem fordult elő velem, de közületek biztos tud rá válaszolni. Egy vásárlóval volt egy kicsi afférom, de végül is megvette a tételt. Most meg reklamált Paypal-nél, hogy nem kapta meg a vásárolt termékét. Nem nagy összeg, de nem szeretem a sunyi embereket. Mit lehet tenni, hogy ne bukjam el a zárolt összeget. Se pénz se posztót nem akarok.

Előre is köszönöm a segítséget.


S
pittipitti Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31648
Erre is gondolok..de elég egy egyszerű paypalos dispute és claimra gondolnom...
Részben ezért van az hogy csak veszek és veszek és nem merek elkezdeni árulni semmit....
Chargeback....képzeld el mi van ha lopott kártyával fizetnek neked és te elküldted a terméked....?
Ilyenkor szívsz?

Előzmény: digicat (31644)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31647
Én is vásárolok sokszor közvetlenül a Paypalon át. A Resolution Centerben ugyanúgy indíthatod a disputét majd a claimet, mintha ebay vétel lett volna.
Előzmény: orosz-imre (31646)
orosz-imre Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31646

Üdv,
Múltkor kérdeztem a letiltással kapcsoltba.
Írt a srác, és azt mondta, hogy a későbbikben ne az Ebay-en keresztül üzleteljünk hanem a PP-on keresztül, küldjem el neki a pénzt és ő küldi az árut.
Valaki volt már hasonló szituba?A továbbra is minőségi probléma lenne, hogy tudnám azt érvényesíteni?
digicat Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31645
"és persze nem is szívesen adná meg az ember az adatait egy ki-tudja-milyen oldalnak"
Akárkinek nem engedélyezik, hogy a saját weboldala kérje be a kártyaadatokat, azokat jellemzően a bank vagy a kártyafeldolgozó cég (PayPal, Moneybookers) weboldalán kell megadni.
Előzmény: digicat (31642)
digicat Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31644
A chargeback-re gondolhatsz, úgy emlékszem korábban is felhoztad a témát.
Ez valóban létezik, de nem éppen úgy működik, hogy pistike becsszóra állít valamit és a bank elhiszi a pénz pedig megy vissza neki.
Üzemeltetek webshopot kártyaelfogadással (bankos), és 2 évig kell őrizzem a szállítási bizonylatokat, mert a bank bármikor ellenőrizheti őket. Addig nem szabad egy tranzaciót élesítsek, amíg az árut nem küldtem el. Ebből adódidk, hogy néha 3 hét is van a vásárlás (zárolás) és a valós terhelés között a kártyaszámlán, mert vannak termékek amik csak rendelésre vannak.

Továbbá a háttérben biztosítások is vannak, tehát az is előfordulhat, hogy a bank abból térít és a kereskedő nem is szerez tudomást a reklamációról.
Előzmény: pittipitti (31560)
digicat Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31643
Nézz utána utazási csekk vásárolható-e más nevére (nem tévesztendő össze az üdülési csekkel!). Nagyobb utazási irodák és bankfiókok tudnak válaszolni.
Előzmény: raider (31536)
digicat Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31642
A drágával vitatkoznék, ha a netpincérnek megéri 1-2 ezer forintos tételeket bankkártyával fizetni akkor a többi webshopnak sem lehetne olyan nagy tétel.
De rendben, legyen drága, akkor viszont ajánlja fel, hogy saját költségen fizetek (kb. +3% a végösszegre).

Inkább az van a háttérben, hogy adót optimalizálnak, és az utánvét és a bankszámla még elrejthető, a bankkártyás tranzakciók már nem.

Vannak még cégek ahol nagyon rossz a cash-flow, ezeknél azért nem szeretik a kártyás fizetést mert 2-4 hét mire a banktól az ő számlájukra ér a pénz.
Előzmény: Degeczi (31607)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31641
kerdezz utana es sztem addig is indits paypal dispute-ot
Előzmény: karpitos2 (31640)
karpitos2 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31640
Hello
Köszi a válasz, én is kamura gyanakodtam mert egyedül ő nem külte meg a postázás időpontját.
köszi
Előzmény: blaze73 (31634)
Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31639
Azért gondoltam, hogy meg lehet próbálni, mert a hibajelenség nem hibásan megadott adatra utal. Persze aztán akármi is lehet, de egy próbát megér ilyenkor.
Én sem innen szoktam fizetni, mer’ normális esetben minek, ugye.
Azért kíváncsi lennék, hogy kiderült-e a hiba oka, és ha igen, akkor mi volt az?
Előzmény: pittipitti (31637)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31638
Hát igen..ügyes vagy....:-)
Én sosem használtam innen fizetve....
Előzmény: Yogi (31631)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31637
De ha egyszer elromlott az ebay oldalon..vagy hibásan adta meg ott a kereskedő a paypalját akkor értelmetlen ugyanazt végigzongorázni.....
Hisz logikusan az ebay oldalon pay now átvinne a paypalra..de ha ez hibás.....értelmetlen ugyanazzal próbálkozni a paypalról indítva....
Amúgy értem hogy előhívható az ebayes fizetnivaló lista.....de hibásan megadott dolgoknál értelmét veszti.
Előzmény: edk440 (31630)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31636
Érthető a felháborodásod, a bosszúságod.

De egy webshopban előfordulhat, ilyen technikai malőr. Amint a példád is mutatja. Valami okkal még elfogadta az utalásod, de áru már nem volt. Gondolom, azért történt így, mert csak a pénz utalása után ad a rendszer parancsot a raktárnak, hogy vegyen le a polcról egy terméket. Azt meg pár pillanattal előbb valaki megvásárolta és lett egy kalamajka.

Az ilyen helyzetet nem biztos, hogy piff paff meg tudja az eladó állapítani. Vagyis meggyőződött róla, hogy jogos a panaszod és visszaküldte a pénzt. Ezzel szerintem részéről el is van intézve. Nincs alapja a kártérítési kérésnek. Negatív benyomásod lehet, de korántsem biztos, hogy jogosan. Ahhoz csak az elmondásod alapján ismerjük a történteket. De nem tudjuk, mi rejlik az egész hátterében.

Persze kellemetlen másutt drágábban venni. De ha ez úgyis kifutó cikk és mégis pont ilyet szeretnél, jobb ha örülsz, hogy egyáltalán sikerült. :D
Előzmény: Törölt nick (31635)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31635

nem osztom a véleményedet.

 

egyrészt még nem fizettek, másrészt az első 5 emilben semmiféle elnézés nem volt, csak kioktatás, hogy ha nincsen semmi a vásárolt tételeim között az accountomban, akkor biztos nem is vásároltam. csak amikor végre megtalálták a lét, akkor irtak egy sorryt.

 

lehet az apróbetűsben benne van, hogy ha tévedésből szerepel valami a shopban, ami nincs raktáron és én megveszem-kifizetem, akkor panaszommal foldulhatok a dunába, de ettől még az én benyomásaim negativak.

 

igy most ugyanazt megvezem egy másik shopból és dupla postaköltséget fizetek, na persze, hgoy nem tapsikolok.

 

Előzmény: garfieldka* (31629)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31634
ez kamu.
ha visszakuldik a termeket arrol te is tudnal, mint cimzett.

ez kamuzik. kerj tracking numbert, barmi bizonylatot arrol, hogy egyaltalan feladta feled a cuccost.
mert egyebkent hazugsag szaga van a dolognak.
Előzmény: karpitos2 (31633)
karpitos2 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31633
Sziasztok
Az lenne a kérdésem rendeltem kettő GPS navigációt külön csomagban az ebay-en. Kaptam az eladótól egy emailt,hogy a csomagot visszaküldték mert Magyarországon szigoritoták a vám szabályokat az elektronikai készülékekre .

/dera buyer,so sorry to disturb you.And before you bought two items from us.i am so sorry.The two parcels were returned to us.As your local customs checked the electronic appliance strictly in recently as 2010EXPO. so we cannot send to Hungry.so sorry,so could you offer other country address??if not,i have to refund you and cancel the transaction.i am so sorry again.wait your reply.hope you don't angry.sorry.regards/

Tud ebben valaki segíteni van-e valami új rendelkezés vagy valami más van a háttérbe(elfogyott a készülék tú,l olcsón nyertem meg)?

Amúgy az eladó ugyan úgy hirdet ingyen postával Gps-t Magyarországra.

Előre is köszönöm a választ.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31632
biztos fotosop :)
Előzmény: Yogi (31631)
Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31631
Nem jelennek meg eleve a kifizetetlen vásárlások.
Akkor ez hogy került ide?

Előzmény: pittipitti (31628)
edk440 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31630
Szerintem megjelennek. Paypalre belépve a send money-nál azt kell választani, hogy ebayes termékért akarsz fizetni, és ott lesz a lista.
Előzmény: pittipitti (31628)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31629
Miért is kell kisírni valamit?

Elfogyott egy már nem gyártott cikk. Az az egyéni peched, ami történt. Ez nem mindennapos történet. Vis major!

Ettől még nem szemtelen a cég, egyszerűen nem volt szerencséd. Ők viszont elnézést kértek és visszautalták a pénzed. Vagyis megtették azt, ami ilyenkor természetes.
Előzmény: Törölt nick (31618)
pittipitti Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31628
Nem jelennek meg eleve a kifizetetlen vásárlások....Ezt honnan szedted?
Kell a paypalos emailja és goodsként jelölve fizesd beírva a note mezőbe hogy ebay....szöveg mezőbe meg a termékszámokat.

Előzmény: Yogi (31627)
Yogi Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31627
Nem kell, a PayPalon eleve megjelennek a kifizetetlen vásárlások.
Előzmény: avasy (31626)
avasy Creative Commons License 2009.12.02 0 0 31626
..de ahoz kell a paypal-os email címük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!