Keresés

Részletes keresés

kekov Creative Commons License 2014.04.24 0 0 7307

Jenő egy falu Füle mellett

 

... két rivális település ... egy barátomtól tudom aki fülei

Előzmény: Kályháskristóf (7306)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.04.24 0 0 7306

Melyik Jenőn?

Előzmény: kekov (7289)
maguborka Creative Commons License 2014.04.24 0 0 7305

Zsenialis. Jo otlet. Forditva vedd fel, mert a kalyha fele fordulva ritkabban latszik ;)

 

Egy kenyer vagy sonka a kalyha mellett es mar pekek es hentesek is hordhatjak ;)

 

Előzmény: datapop (7302)
datapop Creative Commons License 2014.04.21 0 0 7304
Munkás kötény, de készítek majd pólót is.
Előzmény: Törölt nick (7303)
datapop Creative Commons License 2014.04.21 0 0 7302

És sok locsolót illetve piros tojást!

Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 7301

Kellemes Ünnepet kívánok !

 

  

Előzmény: sancibácsi (7300)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7300

Hoppá!

 

Talán így:

 

Rajzolásra nem vállalkozom :-)

Előzmény: sancibácsi (7299)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7299

Szia Zsolt!

 

Neked, és minden kedves Olvasónak:

Kellemes Ünnepet kívánok!

 

Én is :-)

Előzmény: Törölt nick (7298)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7297

Az ismereteket mással sem osztják meg, mert nincs is olyan ami jelentősen megváltoztatna bármit.

 

Az elérhető ismeretek bőven elegendőek ahhoz, hogy valaki egy hagyományos tömegkályhát felépítsen.

 

Ami lehetőség volt és kértem, hogy pusztán az összehasonlítás érdekében közöljenek precíz mérési adatokat. ez sem történt meg, de ha lemaradtam valamiről kérem a linket.

 

Így nincs miről beszélni maradt az érdekfeszítő vita a semmiről.

 

De ennek ellenére én a legnagyobb tisztelettel nézem azt aki faekével szánt, mert sokat fáradozik és az becsülendő.

Előzmény: ab69 (7295)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7296

Nem egy, hanem lesz vagy húsz - igény szerint.

Most szerveződik ez a feladat, hogy munkadíj mentesen felépítünk egy csomó mintakályhát, persze mind különböző lesz (méretek, kályha/kazán funkció, automatizálás, burkolatok stb.).

Ezzel párhuzamosan rendeződnek a jogi dolgok, kockázati tőke bevonás, területi szervezet felépítése, stb.

Pld. lesz egy Sóskút és környéke projekt, ami közel van Budapesthez, és lesz egy Somogy megyei, majd egy II. kerületi is.

 

A mostani kályha már nem volt 100%-ig átépíthető gazdaságosan (lehetne de felesleges költség), csak kb. 75% ig építettem át. De ez is jó, csak a többi már jobb lesz.

Vannak szerkezeti elemek ugyanis amelyek speciálisak és külön el kell készíteni.

Előzmény: Varek1 (7294)
ab69 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7295

A dolgok sokféleképp működnek, de legkevésbé úgy ahogy te elképzeled,  persze a hülyítési kisérleteid akár szórakoztatóak is lehetnének . A "kályhatudósok" legalább a szükséges ismeretet megszereztek ami a gyakorlatban is működik, rólad ez sajnos nem  mondható el és ezt arcoskodással nem tudod pótolni, másrészt nem hiszem hogy itt bárkinek szándékában állna  komolyabb ismereteket megosztani veled. 

De ez már csak szájkarate, amiben magadra maradtal, mert a t...  ke tele van mindenkinek a műsoroddal. 

Előzmény: elemzo9999 (7293)
Varek1 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7294

 Olvasgatlak  , jó nem mindent.

Tehát van e mintakályhád amit meg lehet nézni ?

Előzmény: elemzo9999 (7293)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7293

 

Egyszerűen arról van szó, hogy a kályhatudósok valami vallásnak tekintik azt az ismeretet amit megszereztek, és baromira idegesíti őket az ha valaki felhívja a figyelmet arra hogy a dolog nem csak úgy működik ahogy elképzelték.

 

A téveszméik viszont néha nagyon szórakoztatóak akkor, ha már tudod mi az igazság.

 

Na kisfiam mennyi 3+5?

 

6

 

Akkor még próbálkozhatsz kilencszer.

 

Előzmény: BSzTom (7292)
BSzTom Creative Commons License 2014.04.19 0 0 7292

Engem egyáltalán nem zavarsz.

Olyasmi vagy számomra, mint a Barátok közt valamelyik hőse: tudom, hogy van ilyen sorozat és tudom, hogy ez sokaknak sokat jelent. De mivel a sorozatot csakúgy nem nézem, mint ahogyan a fórumokat is ritkán látogatom, jókat szórakozok rajta, hogy másoknak milyen alacsony az ingerküszöbe. Ez utóbbiaknak üzenem ismételten, hogy DNFTT, azaz: Do not feed the trolls. De ha mégis etetitek, akkor fetrengjetek csak a saját végbéltermékeitekben. Ja és a trolléban. :D

 

Én inkább teszem a dolgom, mert van miért és ha közben mások másért és másképp teszik, akkor határozott vállrándítással intézem: az ő dolguk.

Nem kell mindenkinek mindent ugyanúgy gondolnia vagy csinálnia, mint nekem, hiszen akkor borzasztóan unalmas volna a világ. Ahogy Konfuciusz fogalmazta nem olyan régen, pár ezer éve: ahol két ember mindenben tökéletesen egyetért - ott az egyik felesleges.

 

Örülök, hogy a ti életeteknek is van értelme. :)

 

PS:

"Ne adj igazat.

Neked túlsokba kerül -

nekem meg épp van"

F.Á.

Előzmény: elemzo9999 (7290)
BSzTom Creative Commons License 2014.04.19 0 0 7291

:)

Előzmény: kekov (7289)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 7290

A szakmai véleménykülönbségek esetén ha valaki erőszakkal akarja nyomatékosítani az érveit, az nem az a színvonal amivel érdemes foglalkozni.

 

De én nagyon gyáva vagyok  :) :) és ilyenkor mindig azt mondom hogy neki van igaza és  kész. :)

 

Ebből vehet sok mindent a TESCO -ban. Pld. sört.

 

Szóval hivatalosan kijelentem mindenki előtt hogy k...v nevű kályha tudósnak mindig igaza van és ha még sincs, az csak a látszat amit mi egyszerű halandók nem érthetünk meg mert  szellemének szárnyalása már részünkre elérhetetlen magasságban történik,  ebből következik hogy vélhetően akkor is neki van igaza, és ez így van jól. 

 

 

Előzmény: BSzTom (7288)
kekov Creative Commons License 2014.04.17 0 0 7289

„ minek veszekedni, amikor verekedni is lehet?”

 

tudom, az ilyeneket Fülén simán pofánverik ...

 

... de Jenőn is ! ;)

Előzmény: BSzTom (7288)
BSzTom Creative Commons License 2014.04.16 0 0 7288

Gyermekeim! Hányszor mondjam még: minek veszekedni, amikor verekedni is lehet? Amatőrök. :D

kekov Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7287

... ja, és ne fáradj, többé nem látlak ;)

Előzmény: kekov (7286)
kekov Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7286

„... hogyan kell a hülyékkel tárgyalni, eladni nekik valamit stb”

 

 

Olyan egyetemet keress ahol azt tanítják, hogyan lehet irracionálisa gondolkodókat (v.ö. hülyéket) rábírni arra, hogy zagyva agyszüleményi végtermékét ne akarjanak eladni  normálisan gondolkodó embereknek.

 

vagy:

társulj Széles Gáborral, és az ő antigravitációjával / energiacellájával és a te kályháddal sokra vihetitek.

 

az emberek épeszű fele is jól járna

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7285)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7285

Rosszak az idegeid, egy sör nem elég, igyál kettőt.

 

Nem kell leszólni a "parasztokat" a nagyon okos és híres tüzeléstechnikai iparág már így is totál hülyének nézi őket. a roppant gazdaságos fém dobozok és hasonlóan fejlett kandallóbetétek eladásával.

Persze mind 99% -os hatékonyságú.

 

Az országban kb. 7 millió "paraszt" használ egyedi fűtőeszközt, 2 millió épületben kb. és csak egy része gázkazán, amit hamarosan kikapcsolhatnak mert nem tudják kifizetni a gázt.

 

Miért nem oldottad meg eddig Te mint  hatalmas IQ-val rendelkező ezt az apró problémát?

 

A béltermék készülék már a következő szezonban teljesen automatikusan szabályozott kimenő füstgáz hőfokkal fog rendelkezni (meg ne kérdezd hogyan), és az alap fűtésen kívül alternatív módon készít +melegít vizet vagy kapcsolható légfűtésre  és a kimenő hőfok alapján beállítható a maximális hatékonyság. Így már nem kell méregetni sem, mert minek.

Az emissziós értékek az egy másik móka most azt nem ismertetem, de a maximális tűztér hatékonyság miatt az emissziós értékek simán teljesítik a tv. elvárásokat.

Lemaradtál, ennyi.

 

Mellesleg,  ha utána olvasol, egyetemen tanítják az irracionálisan gondolkodókkal történő kapcsolattartást (magyarul hogyan kell a hülyékkel tárgyalni, eladni nekik valamit stb.)

 

 

Igen nagy üzlet ez, sajnos nekem is utána kell olvasnom, és akkor sikeresebben tudnálak meggyőzni ha szükségem lenne rá, de nincs.

 

Előzmény: kekov (7284)
kekov Creative Commons License 2014.04.14 0 0 7284

yes, I  uderstand you dickhead.

I understand what you say and what you doing too ...

 

igyál TE sört a parasztokkal, akiket vakítasz a faludban, és fellengzős tudálékos dumáiddal kábítasz, és tátott szájjal bámulnak rád mekkora ember vagy ...

 

félszemű vagy te a vakok közt ... te szerencsétlen alulművelt feltaláló

 

ui.:

 

 

a kályhád NEM végtermék valóban, hanem BÉLTERMÉK 

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7283)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7283

 

 

Ez egy kísérleti kályha NEM végtermék, vagy áru.

Do you understand what I'm saying?

 

Lesz olyan időpont amikor ezt képes vagy végre  felfogni?

 

De ha bármilyen profi burkoló burkolatát látnád akkor tudnád mi van belül?

Ugye nem. 

Igyál egy sört az segít. 

Előzmény: kekov (7281)
sancibácsi Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7282

A nem régiben megtartott információs napra szerintem volt érdeklődés.

De úgy vettem észre, hogy még nagyobb érdeklődés lenne, a gyakorlati bemutatóra.

 

Ezért a nyárra bemutató építést tervezek.

Még nem dőlt el a helyszín, egyebek.

De előzetes jelentkezéseket várok az e-mail címemre. Hogy valóban van-e rá szükség/érdeklődés.

 

Sancibácsi.

kekov Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7281

... vidd magaddal ezt a sz@rt is !

 

 

Előzmény: elemzo9999 (7279)
maguborka Creative Commons License 2014.04.13 0 0 7280

Ha arckremet akarsz vagy hasznalt bugyit esetleg fatuzeles erdekel na meg a puffertartaly elonyei akkor nezegesd. Ez az a bizonyos oldal.

 

 

http://www.pointernet.pds.hu/tuzifa/index.html

 

Rohogni er.

Előzmény: Kályháskristóf (7274)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7279

Dehogyis hagynám el a tudás forrását. :)

 

Csak tényleg rám szakadt a munka ami pont a lovas szezon kezdetén nem öröm.

 

Figyelek közben hátha tanulhatok valamit a nagy elődöktől.

 

De ha van valami eredmény akkor örömet fogok okozni :) 

 

 

 

 

Előzmény: Szentpet319 (7278)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7278

Nagytudású elemző olvtárs  elhagyni látszik az index fórun tömegkályhás közösségét?! Várom a tv riportot és a bemutató kályha pontos elérhetőségét!

Előzmény: elemzo9999 (7277)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7277

Most éppen elkezdtem szárnyalni a koppanást majd megnézheted a tévében.

Ennyi.

Előzmény: Szentpet319 (7275)
elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 7276

Meg foglak keresni.

 

Most tényleg elkezdődik a projekt szervezési munka, holnap is itt lesz egész nap egy szakértő.

 

Itt már sok értelme nincs értelmetlen csevegésekbe és logikátlan párbeszédekbe bonyolódni úgy hogy nekem sincs még lehetőségem bizonyítani.

Na meg a lovas szezon is elkezdődött.

 

Lerágtuk a csontot, ismerem a véleményét minden hozzászólónak nagyjából, ennyi.

 

Ha lesz érdemi írni valóm, akkor megteszem, egyenlőre örülök ha benézhetek ide, kb nulla időm van erre most.

 

Most itt a zavartalan alkalom hogy beírják a "kályhás" végzettségű tudósok a nagy mérési eredményeiket vagy azt a tudást amit érdemesnek tartanak megosztani a világgal.

 

Majd figyelek hogy hátha van valami hasznosítható dolog és viszem mint a cukrot. :)

 

Ha lesz a közeledben felépített minta kályha szólok. A weblapot frissítenem kell úgyis, mert értelmetlen szórólapokra írni sok infót, majd megadom mindenkinek a linket és ott olvashatja amire kíváncsi.

 

Az új kályha jó, a huzatfokozó szintén, most már csak adminisztráció van amit utálok.

Előzmény: Kályháskristóf (7274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!