Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2014.01.19 0 0 42941

Nem tudtad, hogy Magyarországon élnek viperák? Több faj is létezik, még csak a Zemplénbe sem kell elmenni. Belső-Somogyban az RP-DDK mentén akár láthatsz is belőlük, és persze itt él jelenleg a legtöbb aranysakál is, azaz a nádifarkas.

 

http://www.origo.hu/egeszseg/20120511-viperamaras-az-osztalykirandulason.html

 

 

Előzmény: Pápai vándor (42938)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 42940

Tavasszal voltam arrafelé, a másik irányból jöttem, valóban elég sok helyen kellett a GPS, mert a jelzések elég gyengék voltak. 

Előzmény: Pápai vándor (42934)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.01.19 0 0 42939

"A megoldás pedig egyszerű Garancsi István szerint: „Az alapcél az, hogy ha az ember felmegy az erdőbe, hozza vissza magával a szemetét."
http://www.origo.hu/utazas/magyarorszag/20140113-a-turizmus-hozza-a-penzt-es-a-szemetet.html?sec-2

Ez az én véleményem is, nem kukák kellenek az erdőbe, esetleges ürítéssel, sok pénzért, mert akkor csak a szokott látvány fogad minket:

Pápai vándor Creative Commons License 2014.01.19 0 0 42938

Amúgy meg mindennek van jó oldala is , hiszen így sikerült megismerkednem egy birkapásztorral aki Edelényből , az ország túlsó feléből származik és most éppen 390 birkára felügyel egy pumi kutyussal együtt és vele vagy egy órát elbeszélgettem.

Sokan gondolom egy birkapásztort egyszerű embernek néznek valójában nagyon is sokat látott és tapasztalt emberek , sok mindent megtudtam tőle , például azt ami nekem új volt hogy Magyarországon is vannak mérges kígyók a Zemplén hegységben és hogy már ember is halt meg a marásuktól és vannak kígyóbefogók akik a kígyóktól lefejik a mérget és lidocain készül belőle és egy helikopterpilóta nőről aki kikönyörgött magának egy fél birkát amikor itt volt a lőtéren hadgyakorlat és még sok egyéb érdekes dolgot , jó volt vele beszélgetni.

timetable Creative Commons License 2014.01.19 0 0 42937

Tegnapi kékezés: Mátraverebély-Nagymezőpuszta

 

Fél tíz körül indultunk neki a túrának. A falu fölött a Csapás-tetőn aztán egyből el is tévedtünk, mivel jelzés híján a fagyűjtő csapások közül találomra választottunk, és nem jól. (Legalább valami szalagozás lenne...). Lett így vagy tizenegy óra mire lekeveredtünk a Szálláska-völgybe (itt elég nagy sár volt). 

 

Sámsonházán a kőfejtővel majdnem szemközt van egy kiépített pihenő, ott ebédeltünk, mivel tudtuk hogy Nagybárkányban délben zár a bolt, így fölösleges lett volna sietnünk. Amikor aztán odaértünk, szerencsésen sikerült ott érnünk a boltost, aki kihozta nekünk a bélyegzőt, illetve tudtunk még vásárolni is. A falu fölötti dombról azzal a furcsa érzéssel néztem vissza, ami budapestiként a kéktúrázás során már jópárszor elkapott: valaha virágzóbb, és jobb sorsa érdemes helyet hagyok itt. Az idő kerekét visszaforgatni nem tudom (nem is akarom), és idegenként csak egy tehetetlen érzés marad, hogy ennek a vidéknek nem hogy segíteni nem tudok, de még csak elképzelni sem tudom, milyen lesz erre járni egy-két évtized múlva. Ha nekem nincs róla jövőképem, milyen lehet annak aki itt él...?

 

Ilyesmi gondolatokkal róttuk a kilométereket, aztán Garáb fölött a nyeregben kezdtem kicsit idegeskedni hogy lassúak vagyunk, és esetleg nem lesz meg a bablevesem a végén. :)

A gerincen vezető út viszont elég könnyűnek bizonyult, a nyeregből alig háromnegyed óra alatt a Tepkén voltunk. A csárdáig pedig további egy óra volt az út, közben ránk sötétedett. A kaja jó volt, és végül a buszhoz sem kellett sietnünk, ami negyed hét után öt perccel érkezett a nagymezői elágba. 

Pápai vándor Creative Commons License 2014.01.19 0 0 42936

Szia!

 

KDP-s és Északi Bakony térképem is van de egyik sem segített.

A bekeretezett részen a térkép szerint az általam nyíllal jelölt úton kellett volna menni nem pedig az itt látható kunkorral. Itt tévedtem el mivel mentem tovább a piros csíkon ami a piros kereszttel együtt !!!!! megy lefele , éreztem hogy nekem nem lefele kellene mennem nem nem tudtam mit csinálni. A térképeken a piros kereszt egyedül megy , valójában a piros csík jelzéssel együtt megy egy darabig aztán mindkét jelzés eltűnik ott ahol egy fedett magasles és egy négyes útelágazó van.

Előzmény: HEV (42935)
HEV Creative Commons License 2014.01.18 0 0 42935
Előzmény: Pápai vándor (42934)
Pápai vándor Creative Commons License 2014.01.18 0 0 42934

Sziasztok!

 

Ma szerettem volna teljesíteni a KDP  Hárskút -Eplény szakaszát de sajnos nem sikerült a katasztrofális jelzések miatt. Eplényből indultam és sikerült egészen odáig eljutnom ahol a piros jelzésbe becsatlakozik a piros kereszt , aztán ennyi volt , innét nem találtam a folytatást , így nem tudtam mit csinálni lementem a piros kereszten ami levezet a Veszprém feletti fennsíkra aztán annak is vége lett , jel sehol , amik vannak ezer évesek , így úgy döntöttem leballagok Veszprémbe.

Nem ártana felújítani ezt a szakaszt .

Igazából nem sokat hagytam ki ebből a szakaszból mert tavaly dec 20-án már teljesítettem a Hárskút - Papod kilátó szakaszt , akkor láttam utoljára fehér tájat , igaz akkor sem hó miatt , hanem a fákról lehullott hatalmas dérmennyiség miatt .

radio100jozsi Creative Commons License 2014.01.18 0 0 42933

Itt Dobogókőn mi is a jelzett úton mentünk tovább a Jurta szállás után, és belebotlottunk a sípálya előtt a keritésbe, de le volt nyomva, így át lehett menni. Szerintem is a mellette menő aszfalt útra kéne átfesteni a jelzést.

Előzmény: Güsziológus (42932)
Güsziológus Creative Commons License 2014.01.18 0 0 42932

OKT

Pilis, Bükkös-völgy

 

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=163064&to_id=164896&route=969463,969476,969464,688465,969265,969263,969262,969267,344040,972254,972255,972245,636112

 

Ez volt az "elvett" szakasz.

Kevesebb, mint 3 kilométer, de a szint az húzós.

 

Most tél van, de lesz tavasz is, és remélem sokan bejárják ezt a csodálatos szakaszt.

Nekem hiányzott a Pilisszentlászló - Dobogókő szakasz, tegnap pótoltam.

(Még 50 kilométer, és ...)

Felfelé mentem, jóllehet az irány most Dobogókő - Pilisszentlászló lenne, de valahogy jobb Dobogókőre érkezni.

A forralt bor finom volt, na és a buszt is elértem.

Kamásni ajánlott, mert van sár rendesen.

 

Az út stabil, a műút előtti szerpentinnél a völgy felőli oldalt szálfákkal megerősítétték, vannak karókkal "rögztett" földlépcsők is az éles kanyarban.

Az Öreg-vágás-hegy újra kerítés-mentes, szép pagony-erdő lesz, legalábbis remélem.

 

Sajnos az elterelés utáni szállítóút már-már műút nagyon sok helyen zúzott kővel csökkentik a sarat, és erősítik az utat.

Végső soron kényelmes, de ez bizony nem erdei ösvény.

 

A sípálya környéke kihalt, a KÉK elterelését nem jelzi semmi, csak a TUHU:-)

 

Nem nagy ügy, de ha már az aszfalton kell menni a zsindelyes ház előtt, akkor le kéne szürkíteni a jelzéseket, melyek azt mutatják, hogy a sípálya felé vezet az út.

A másik oldalon sincs semmi.

Eléggé nyilvánvaló, mert kerítés állja utunkat, de ha már megújul az OKT, akkor tájékoztassék az arra járókat!

HEV Creative Commons License 2014.01.17 0 0 42931

Van aki így tudja segíteni a kéktúrázókat! Köszönet érte.

Forrás.

HEV Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42930

Teljesen rendben van ez a név. Aki önzetlenül tett valamit a közért arra emlékezni fognak és ez a hely bármi is történne az évek során már mindig is Güszi-pihenőként lesz ismert. Ha lesz második akkor nyilván annak is lesz neve és ha lesz harmadik lásd. (42924) akkor nyilván egy Mubbarak - pihenőnek  is örülhetünk.  

Előzmény: Güsziológus (42927)
Güsziológus Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42929

Megtörtént a bejárás, szép idő van a Börzsönyben.

 

Hamarosan másképp fog az alábbi is kinézni!

http://www.turistautak.hu/itiner.php?from_id=164439&to_id=164440&route=4049,986777,986776,986770,986771,729449,729475,729456,729457,729455

 

Még nincs MTSZ-es pecsét a Szepi fogadóban, de a kaja az kiváló.

Güsziológus Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42928

Pedig mennyivel blikfangosabb lenne:-)

Előzmény: nagypapi (42921)
Güsziológus Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42927

Mint kiderült (az én emlékezetem is véges), a feleségem javaslata volt:-)

Meg is van sértődve, hogy erre nem emlékeztem.

Ez komoly.

 

Meglehetősen különleges találkozó volt a fővadásszal, ketten kerestük fel még a nyáron, és vittük a pénzt.

Azért tartottam fontosnak, hogy előre fizessek, mert úgy éreztem, hiszi is, meg nem is, hogy komolyan gondolom.

 

Akkor beszéltük meg a részleteket, és én úgy emlékeztem, hogy a fővadász feszegette, hogy legyen neve.

Arra már nem emlékeztem, hogy az asszony tartotta természetesnek, hogy legyen Güszi, én csak arra emlékeztem, hogy el kellett mesélnem, milyen régen irogatok a nyilvános fórumon, na és azt is, hogy sokan így ismernek.

 

A fővadásznak is tetszett, azt már valóban Ő ajánotta, hogy legyártat (kifaragtat) egy táblát.

 

Mindkettőnknek (a fővadásznak és nekem) különös érzésünk volt.

Ő nehezen hitte el, hogy komolyan gondolom, de amikor felkerestük, és átadtam a pénzt már érzékelte, hogy komoly az elhatározásom.

Bele is lendült, egy barátja, aki szakiparos, és külföldön is dolgozik lett a kivitelező.

Ez az ember, akit nem is ismerek, annak hatására ajánlotta fel az ingyenes installálást, hogy le volt döbbenve az elhatározásomtól.

 

Nem ragozom, különös a történet.

A produktum a lényeg, na és az, amit nehéz megfogalmazni.

Összefogott az erdész, a fővadász, a versenyszféra, mindez egy nemes cél érdekében, abszolút politikamentesen.

 

Mást fog jelenteni a jövőben az, hogy kéktúrázó!

És ez nagy dolog!

Előzmény: Jesper Olsen (42922)
CsST Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42926

Ezt én is köszönöm, nagyon jó (és még számomra új jelzést is fedeztem fel rajta) :)

Előzmény: DJ_RushBoy (42925)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42925

Wow! Ez még sokkal jobb térkép. Nagy kösz érte!

Előzmény: olahtamas (42906)
mubbarak Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42924

Kedves Güszi úr szeretnék én is csatlakozni a pihenőhely létesítésekhez. Szeretném ha láttná mindenki ,hogy lehet önzetlenül tenni a közért . Nem sajnos ahogy müködik az Eu s pénzek elszórása . A többit lehet priviben is . Szeretném megköszönni  a munkát amit a kéktúráért végez!!!!

Előzmény: Güsziológus (42919)
nagypapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42923

Akkor meg főleg rendben.

Előzmény: Jesper Olsen (42922)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42922

Tulajdonképpen - ha jól értem -, a fővadász nevezte el így.

Előzmény: nagypapi (42921)
nagypapi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42921

Güszi, köszönjük szépen!

Én a magam részéről teljesen rendben levőnek tartom, hogy elnevezted. Nincs ebben semmi kivetnivaló, hiszen a Te érdemed (és pénzed) az egész.

Mégse nevezhetted el nagypapihenőnek. :-)

Előzmény: Güsziológus (42919)
rozaa Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42920
Előzmény: Güsziológus (42919)
Güsziológus Creative Commons License 2014.01.16 0 0 42919

"Az "objektum" védnöke a fővadász, az Ő ajándéka a tábla."

 

Nem én találtam ki, hogy neve legyen a helynek.

 

Azt még se írhattam, hogy Pista bácsi pihenőhelye.

Azt meg pláne nem, hogy tingatanga pihenőhelye:-))))

 

Van még néhány ötletem, hogy mit nem, de nem ragozom, ez most így van.

Azt mindenképpen jelzi, hogy NEM az MTSZ által létesített pihenőhely.

Még csak nem is az erdészet által történt a fejlesztés.

Civil kezdeménezés, a legnemesebb, ami csak általam elképzelhető.

 

Azoknak az embereknek, akik felkarolták a kezdeményezést (erdész, kivitelező, polgárőr, stb.) amúgy fontos volt, hogy megörökítsék, ki az az őrült, aki a mai világban saját pénzén másoknak pihenőhelyet létesít.

 

Tudom, én most fekete bárány vagyok sokak szemében, de a szerénység soha nem volt a legfontosabb tulajdonságom:-))))

 

Kellemes pihenést még egyszer MINDENKINEK, aki arra jár!

Előzmény: Törölt nick (42917)
HEV Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42918

Tudja valaki, hogy Galyatetőn  az új turistaház milyen stádiumban van, esetleg lehet már használni a tavasszal?

Azt hallottam, hogy a kilátón dolgoznak de az még folyamatban van.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42917

Magadról nevezted el a pihenőhelyet? :-))

Bástya elvtárs örökbecsűje jutott erről eszembe....:-P

 

Egyébként szép munka, köszönjük.

Előzmény: Güsziológus (42911)
Güsziológus Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42916

Kommersz neve lesz:-)

PIHENŐHELY

 

Még kell némi előkészítés, de szerencsére a völgy bejáratánál (Városlőd felől) van egy kalandpark, és annak van egy étterme.

Itt parkoló is van.

Télen kihalt a környék, de már nincs messze a tavasz.

 

A fővadász a kalandparktól pár száz méterre lakik.

Megyünk majd arrafelé, és megszemlélem a tervezett helyet is.

Utána kezdődhet csak a "megrendelés" és a kivitelezés.

Előzmény: Jesper Olsen (42912)
Güsziológus Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42915

Ott is lehetne:-)))

 

Az út menti nagy fa alatt van.

Ezen a képen jól látszik, milyen közel van a murvás út.

 

Előzmény: hörpölin (42914)
hörpölin Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42914

Szép hely! A fa alatt van?

 

 

Köszönöm én is, amit a kéktúrázókért tettél!

Előzmény: Güsziológus (42911)
HEV Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42913

A magam részéről köszönöm az önzetlen segítségedet, biztos, hogy felkeresem ezt a helyet. Reméljük, hogy maradandó és nevezetes pontja lesz az útvonalnak. Van aki kevesebbet van aki többet tud áldozni arra, hogy ténylegesen is jobbá, szebbé tegye ezt a szép útvonalat de bármennyit is tesztek azt csak köszönni tudjuk.

Előzmény: Güsziológus (42911)
Jesper Olsen Creative Commons License 2014.01.15 0 0 42912

Köszönjük! :-)

 

Remélem, idén összejön a következő is!

 

Jól gondolom, hogy annak más neve lesz?

Előzmény: Güsziológus (42911)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!