Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ixat Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26860

Sziasztok. Kihez forduljak (Szentendre környékén), aki rendelkezik CLIP-diagnosztikával.

Köszönöm.

sisti007 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26859
www.grando.hu/auto-motor-alkatresz/alkatresz-felszereles-szemelygepkocsi/karosszeria/lokharito/renault-scenic-2-2003-2006-elso-lokharito-alapozott-kodlampas-komplett-uj-1498269741.html?id=1498269741
Előzmény: bozog (26853)
nemlaca1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26858

Ez van.

Előzmény: szalaics (26856)
szalaics Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26857

http://www.lokharitok.com/1_18_Renault.html

szerintem neki ez kell/ene, csak nem ebben a színben...

2006-tól /2005 facelift/ még csak-csak találni...neten, de elötte?!

Még vatreán van 13.000-ért, de szerintem ott vagy a kép rossz, vagy az évjárat leírása...

http://www.grando.hu/auto-motor-alkatresz/alkatresz-felszereles-szemelygepkocsi/karosszeria/lokharito/renault-scenic-2-2003-2006-elso-lokharito-alapozott-kodlampas-komplett-uj-1498269741.html?id=1498269741

még ez lenne, de szerintem van ennél olcsóbban is....

szalaics Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26856

Bocsi, tudom, nem az enyém a kérdés, és a válasz sem, de szerintem nem :)

Neki az 1-el újabb típus kellene...

Előzmény: nemlaca1 (26855)
nemlaca1 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26855
Előzmény: bozog (26853)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26854

Határeset ;-)

Előzmény: bozog (26853)
bozog Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26853

Köszi a segítséget Stewie!

 

Így néz ki a kocsi eleje:

 

Szerintem egyszerűbb lecserélni, mert egy darab hiányzik belőle!:)

Előzmény: stevie-w (26852)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26852

Tud valaki egy bontott első lökhárítót vagy ajánlani egy bontót, ahol be lehet szerezni?

Lehetőség szerint jó lenne Csongrád megye környékén vagy Bács megyében! De érdekel bármilyen megoldás!

 

 

Ha nagyon összetört, akkor kellhet még egy csomó minden merevítés, patnet, stb. Előbb

becsüld fel / becsültesd fel, mi mindent kell cserélni.

 

Ha nincs annyira összetörve, akkor mutasd meg műanyagosnak. Néha csodákat tudnak tenni, és a végén a fényezés eltűntet minden nyomot!

 

 

Előzmény: bozog (26850)
RenPaul Creative Commons License 2012.02.03 0 0 26851

SZia,

 

Az, hogy K4M, annyit jelent, hogy 1,6-os 16 szelepes benzinmotor.

 

De ezen belül van jópár különbség, pl:

- van-e okoskerék (vezérműállító), ez csak 2003-tól a Megane II, Scénic II 1,6 osokban és újabb típusokban van

- motoros a pillangószelep vagy nem (gázbovdenes), neked motoros!

 

Bizonyos országokban ennek van 90 lovas 100 lovas 105, 110, 115 lovas verziója is, tehát nagyon nem mindegy a K4M utáni számsor..

 

Ha Scénic II-be kell, akkor olyat keress, aminek K4M x 8..   szerűen néz ki a száma,   pl K4M   800

 

üdv, RP

Előzmény: helical1 (26843)
bozog Creative Commons License 2012.02.02 0 0 26850

Sziasztok,

 

egy kis segítségre lenne szükségem, mert ma reggel sikeresen leamortizáltam a az első lökhárítómat egy kutya segítségével!:(

 

Tud valaki egy bontott első lökhárítót vagy ajánlani egy bontót, ahol be lehet szerezni?

Lehetőség szerint jó lenne Csongrád megye környékén vagy Bács megyében! De érdekel bármilyen megoldás!

 

2004-es évjáratú 1.5DCI GS, ködlámpás!

 

Előre is köszönöm a gyors segítségeteket!

stevie-w Creative Commons License 2012.02.01 0 0 26849

Ezért szerintem elegendő ha a "felhívás keringőre" tárgyakat nem hagyjuk szem előtt, és lehetőleg nem a parkoló leg elhagyatottabb részén tesszük le hosszabb időre a járgányt. Meg hát bízni kell abban is hogy miért pont az enyémet lopnák el

 

 

Nem értek veled egyet. A SII kategóriájú autókat igenis jó eséllyel meg lehet védeni a lopástól.

 

(Nem mindegy, hogy mivel.)

 

Előzmény: Törölt nick (26848)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.01 0 0 26848

Ellophatatlan autó nincs. Ezért szerintem elegendő ha a "felhívás keringőre" tárgyakat nem hagyjuk szem előtt, és lehetőleg nem a parkoló leg elhagyatottabb részén tesszük le hosszabb időre a járgányt. Meg hát bízni kell abban is hogy miért pont az enyémet lopnák el, törnék le a tükrét, húznák meg az oldalát.

Én mondjuk szerencsére biztonságos környéken lakom. Pár éve volt hogy a kapubejáróm előtt hagyott astra anyósoldali ablaka feltűnően páramentes volt a többihez képest, amikor észrevettem hogy nem is húztam fel az ablakot. Sem a cédéjátszóm, sem a teli parkolópézes pohárkám nem tűnt el.

Egyszer meg az asszony kismotorja aludt kint a garázs előtt, tükrén a sisakkal. Mázlinkra az is megmaradt.

ThomBoy Creative Commons License 2012.02.01 0 0 26847

A tolvajok nagy része nem rezel be egy ilyen műholdas cucctól.

 

Bizonyára vannak tolvajok, akik semmitől sem riadnak meg, ezeket nyilván pont ugyan úgy nem érdeklik az egyéb védelmi megoldások sem. Azt az egyet vedd figyelembe, hogy az általam ismert távfelügyeleti rendszer (ebből írtam annó a szakdolgozatom) nem egy GPS alapú helymeghatározás + GSM adatkommunikáció, az autóba épített eszköz indításgátló is egyben, ami lényegében semmiben sem különbözik a többi megoldástól, a védelem kiegészítő eleme a távfelügyelet.

Ha pedig minden tolvaj blokkolóval rohangálna, akkor nem lenne valós riasztási esemény ezeknél a cégeknél, nem fognának el tolvajokat (szakmabeliként tudom hogyan működik a rádiófrekvenciás adatátvitel, nem vitatom amit csináltatok).

Hangsúlyozom, nem vagyok érdekelt egyik ilyen cégben sem, az általam említettet is név nélkül tettem, mindössze vitatkoznék azzal, hogy minden elriasztja a tolvajt, csak ezek a megoldások nem...

Előzmény: stevie-w (26846)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.01 0 0 26846

Mindössze annyi volt az információ, hogy ennél a megoldásnál is (a védelmen túl) valószínűleg az elrettentés ereje ami javítja statisztikát

 

 

Most írtam erről, pár napja:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115785902&t=9098903

 

A tolvajok nagy része nem rezel be egy ilyen műholdas cucctól.

 

 

Előzmény: ThomBoy (26845)
ThomBoy Creative Commons License 2012.02.01 0 0 26845
Nem akarom ezt a csontot tovább csócsálni, az biztos, hogy ettől a cégtől egyet loptak el, de akkor is befutott a riasztás.
Mindössze annyi volt az információ, hogy ennél a megoldásnál is (a védelmen túl) valószínűleg az elrettentés ereje ami javítja statisztikát,és az az egy autó is bizonyítja, hogy meg lehet próbálni, és sikerülhet is, hiába az indításgátló és a diszpécserszolgálat. Ez viszont igaz bármelyik védelemre, de ezt te is tudod.
Előzmény: stevie-w (26844)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.01 0 0 26844

Stevie-w: kíváncsiságból megkérdeztem (1000%-ig megbízható forrás), hogy egy évtizedes tapasztalattal rendelkező cég felügyelete alatt álló autók közül mennyit loptak el, ami műholdas helymeghatározóval (természetesen ezeknek része a kiegészítő indításgátló) és diszpécser szolgálattal van/volt védve. A válasz gyakorlatilag 0, egyetlen autó sajnos áldozatul esett, de ott viszont a diszpécser hibázott, nem jól kezelte a riasztást. Természetesen ma már nem dolgozik a cégnél.

 

 

Amikor az Autó2-ben megjelent a "lopásunk" sztorija, több cég is megkeresett, hogy ne rontsam a hitelüket, tőlük egyetlen autót sem loptak el még így, helyesbítést követelnek, jogi síkra terelik az ügyet, stb. 

 

A szerkesztőség minden alkalommal azzal válaszolt, hogy a helyesbítési közlemény publikálása előtt inkognitótesztet végzünk egy általuk védett gépjárművön a cikkben leírt eszközökkel, és annak az eredményét akár pozitív, akár negatív, mindenképp közzétesszük.

 

Erre az ajánlatra felettébb érdekes válaszok születtek. A lényeg: minden cég visszakozott ezerrel ;-)

 

 

 

Előzmény: ThomBoy (26842)
helical1 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 26843

Sziasztok.Szeretnék hozzáértöktöl kérdezni olyat,hogy van jelentösége a motorkodban a kötöjel utánni résznek K4M-..... Motort nézek a scenicembe ami 2003 1,6 16v.Van ilyen motor 1999-ben is aminek K4M a kodja csak a vége más.Köszönöm a hozzászolásokat.

ThomBoy Creative Commons License 2012.01.31 0 0 26842

Stevie-w: kíváncsiságból megkérdeztem (1000%-ig megbízható forrás), hogy egy évtizedes tapasztalattal rendelkező cég felügyelete alatt álló autók közül mennyit loptak el, ami műholdas helymeghatározóval (természetesen ezeknek része a kiegészítő indításgátló) és diszpécser szolgálattal van/volt védve. A válasz gyakorlatilag 0, egyetlen autó sajnos áldozatul esett, de ott viszont a diszpécser hibázott, nem jól kezelte a riasztást. Természetesen ma már nem dolgozik a cégnél.

 

Annyit viszont hozátett az illető aki ennél a cégnél dolgozik, hogy egyrészt alapvetően itt is jelentős tényező az elriasztó hatása a védelemnek (pl. utastérből látható PIN pad), tehát inkább olyan autót választ a tolvaj, ami másképp van védve, másrészt ha nem csak GSM kommunikációval kommunikál az autó (más adatátviteli csatorna), akkor lényegében meg van duplázva a védelem, ezáltal dupla a lebukás rizikója is, ismételten védtelenebb autót keresnek inkább.

Előzmény: stevie-w (26795)
Zsolt2009 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 26841

Köszönöm. Beszéltem velük, minta után legyártják. Most már csak ki kell bontani és eljuttatni hozzájuk.

Jani19dci neked is köszönöm, ők is minta után csinálnak, a távolság miatt a Bp. műhely lesz valószínűleg.

Az Unix autónál a manuális k. fékhez való van v. színűleg, nem az elektromosé, csak a rendszerük ezt nem veszi figyelembe. Köszönöm neked is a munkád.

Előzmény: Törölt nick (26837)
ham0010 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 26840

Szerbusz Péter.

Én u.i jártam pár honapja. A probléma oka nálam: a negatív akkusaru a váltohoz van rögzítve, és ez  fellazult.

Ezt az aksi alatt találod, ki kell venni hozzá az aksit és a tartolemezt ist.Nézd meg hátha nálad is ez okozza problémát.

Előzmény: Merlinhardver (26815)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26839

Refero Bt. Város: 8900. Zalaegerszeg. Utca: Nekeresdi utca 3. 8056. Telefon: 06 92 350-272. Fax: 06 92 510-024. Mobil: GPS: 46.862 - 16.8529. Itt legyárják és be is fűzik a dobozba! postázni is lehet.

Előzmény: Zsolt2009 (26836)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26838

Itt probáltad: Unix autó

4970311 987 477 787JobbBOSCHKézifék bowden
Hossz: 2080
10604 FT

Előzmény: Zsolt2009 (26836)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26837
Előzmény: Zsolt2009 (26836)
Zsolt2009 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26836

Köszönöm, megpróbáltam sajnos ott sem tudtak segíteni. Ha valaki tudna valami jó tippet, vagy ötletet örömmel venném.(Grand Scenic jobboldali kézifék kötél, kompletten.)

 

Előzmény: Törölt nick (26782)
GrG Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26835

Azért a hüyleség határtalan, egyszer kint hagytam a ház előtt a Marutimat, a jobb egyen egy pénztárcával és benne láthatóan 35.000 forinttal, mindezt valamikor 97-98 körül egy hétre amig sielni voltam. Senki nem nyúlt hozzá, ami persze  II ker külső részén télen, amikor nincs lomtalanítás nem meglepő. Ugyan ezt az autót 2 évvel késöbb el akarták lopni akkor a X kerületből. Viszont 0 védelem mellett sem sikerült neki, merthogy kizárólag azért áltam meg ott, mivel kifogyott a tankból a benya:-) szóval elvitték a kesztyűtartóból a Red bullt és a kazettás adaptert a magnóból (a magnó nem volt benne, annyi eszem volt éjjel amikor megállt csak annyi nem hogy rájöjjek a tank üres).

Ha nincs szétberhelve a gyújtáskapcsoló, rá se jövök, hogy megpróbálták ellopni (a Marutit bármi kinyitotta a biciklizárkulcstól a csavarhúzóig)...

Szóval a legjobb védelem, ha többe kerül a benya, mint amennyi a kocsi értéke:-))

G

Előzmény: ThomBoy (26834)
ThomBoy Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26834
Ha visszaolvasol láthatod, hogy magam is a kellő alaposság és körültekintés híve vagyok, az én autóm sem csak úgy áll az utca sötét oldalán. Az enyém sem védtelen, de ettől még nem dugom őrzött parkolóba 10 perc sétára. Védem a -számomra- ésszerűség határain belül.

Viszont el kell keserítenelek, hogy valószínűleg az én autóm lesz az áldozat ha te több mindent raksz a tiedbe. A helyzet az, hogy ha szín, évjárat, motor, stb. alapján a tiedre van megrendelés, akkorazt fogják elvinni, egy másik NEM OLYAN autó valahol máshol akár nyitva is lehet, kártyával az ülésen.

Sok sok évvel ezelőtt egyszer nyitva maradt a Clio 4 napig a ház előtt (vidéken voltunk), benne maradt minden, hozzá se nyúltak, pedig "csak" gyerekülés, babakocsi + az autó részei (pl légzsák) volt benne, mint érték. éppen nem volt semmire sem megrendelés.

Szóval tegyél meg mindent amitől jól alszol és remélem nem lesz baj sosem...
Előzmény: Korpia (26831)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26832

Ezt irta egy márkatárs:

S. Zoli:öhozzá viszik azokat a kocsikat amivel a röno szerviz nem boldogul

 20 / 477negyvenegy57

Pécs, Bokor utca

Előzmény: Merlinhardver (26820)
Korpia Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26831

 

Egész egyszerűen nem vagyok hajlandó rettegésben élni

 

 

 

Szerintem nem kell rettegésbem élni, csak a logikus határok közt fel kell készülni a megfelelően, és akkor remélhetőleg pont nem kell rettegni reggelente, hogy az autó ott van-e a helyén vagy nincs.

 

Az igaz, a szabad kéz egy nagyon jó és kényelmes dolog, de én kértem egy ajánlatott az Autólopás tópikból:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004268

 

és az szerint a védelmi rendszer kezelése, nem egy vészes dolog, és ráadásúl megmarad a kényelem is.

 

 

 

Egyébként pont akkor fogsz rettegésben élni, ha nem teszel semmit.

De ez nekem jó, :-) mert akkor valószinűleg a te autód lesz az áldozat nem az enyém, amibe én kellő dolgot szereltetek, és megvédem hogy ne tudják elvinni, mint egy védtelen autót.

Előzmény: ThomBoy (26827)
Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2012.01.30 0 0 26830

Nekem is ebből a fajtából van. Korábban nekem is ezt produkálta. Méghozzá úgy ,hogy két akksit cserélgettem, de mind2 lemerült.

Töltés ok, nem szív semmi és mégis. Volt amikor hónapokig jó volt, majd naponta lemerült. Az egyik akku egy aprócska rönó akksi volt, azt kimérték és rendben volt, aztán mégis meghalt. Végül egy nagyobb jobb akksi volt a megoldás. A pontos típus most nem jut eszembe, de ha kell megnézem.

Előzmény: Merlinhardver (26818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!