Keresés

Részletes keresés

dase Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31706
Sziasztok!
http://partner.ebay.de/kreditkarte/vorteile

erről van valakinek valami tapasztalata?
Szerintetek megéri?
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31705
Rendben! Köszöntem szépen! :)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31704
Dehogy lehet bajod! Ha nem tetszik, nem fogadod el oszt jónapot.
Előzmény: monkeyfan85 (31699)
orosz-imre Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31703

Igen, ő lenne az.
Nekem se fűllik hozzá a fogam de nem tudok jobbat tenni csak bízok benne.
Egyedül ő árul megfizethető árba.
Előzmény: Yogi (31654)
Black Dragon Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31702
Simán elutasíthatod, tehát egyáltalán nem kell elfogadnod az eladó ajánlatát.
Ez amolyan "kinek mit ér, mert nekem minimum ennyit" beárazósdi. Már szereztem pár dolgot így, több esetben messze a kikiáltási ár alatt tettem ajánlatot :)
Előzmény: monkeyfan85 (31699)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31701
Nem vagy köteles megvenni. Ez olyan mint a piaci kofáknál, adsz egy ajánlatot az eladónak, és ha az neki is jó elfogadja, ha nem akkor megy az alkudozás. Bármikor abba hagyhatod, de vigyázz mert ha az eladó elfogadja akkor köteles vagy kifizetni. 48 óráig érvényes az ajánlat, utána érvényét veszti, de a rendszer küld erről üzenetet.
Előzmény: monkeyfan85 (31699)
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31700
...azt tudom, hogy előfordulhat, hogy többet nem tehet "Offer-t" az adott termékre ill. az adott kategóriában...de ezen felül ?
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31699
Sziasztok! Ha egy terméknél nyomok egy "Make Offer-t", az eladó tesz egy ellenajánlatot, azt minden gond nélkül el lehet utasítani, ha nem felel meg, vagy ebből is lehet problémám ?
Bár nem hiszem, hogy kötelességem lenne megvenni a cuccot egy licit rendszernél, ha számomra nem éri meg. :)

Köszi a segítséget!
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31698
Lenne az AdCommerce, de az úgy tudom, nem elérhtő Magyarországról.
Egyébként szerintem a legjobb reklám az elégedett vevő.
Előzmény: Savanyuhas (31696)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31697
Köszi, jövőre talán összeszedem magam és megpróbálkozom. Ha ilyen havidíj nélküli a dolog, akkor talán nem sokat veszíthetek.
Előzmény: digicat (31695)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31696
Milyen reklámozási, vagy egyéb lehetőségem van az ebayen annak érdekében, hogy minnél több látogatom és forgalmam legyen?
digicat Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31695
Nagyon változó. Havidíj nélkül nehéz 4% alatti ajánlatot találni, és van ahol tranzakciónként van egy fix összeg is (ahogy a PayPal esetében is, X% + Y USD/tranzakció).
A havidíjasok között vannak olcsóbbak is, ott viszont akkor is fizeted a fix összeget ha egyetlen tranzakciód sem volt. A forgalomtól is függ, minél nagyobb a forgalom annál alacsonyabb a tranzakciódíj.
Azt is számításba kell venni, hogy kis forgalomnál lehet csak havonta kapod meg a beszedett összeget, nagyobb összegeknél már 2-1 hét is lehet ez az idő.

Ha ki akarod próbálni akkor először vállalj be egy havidíj nélküli konstrukciót, pár hónapig üzemelteted és ha úgy látod a forgalom elbírja akkor elgondolkozhatsz egy havidíjasban.

Magyar bankokkal nincs tapasztalatom, de ha már lesz konkrét forgalmi adatod akkor kérhetsz ajánlatot tőlük is. Alkudni kell itt is mint a józsefvárosi piacon, főleg ha már régi ügyfél vagy ;-)
Célszerű olyan céggel szerződni amelyiknek van olyan nyelvű fizetési felülete és supportja mint az ügyfeleid többsége.
Előzmény: Yogi (31651)
digicat Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31694
"de elég egy egyszerű paypalos dispute és claimra gondolnom"
Ez majdnem naponta téma a topikban, azt hittem valami komolyabbról nem mersz írni :-)

"képzeld el mi van ha lopott kártyával fizetnek neked és te elküldted a terméked....?"
Megtörtént (nem PayPal). Hivatalosan nem is szereztem róla tudomást, csak barátilag említette az egyik supportos hogy lefüleltek egy lopott kártyát amit az én shopomban is használtak.
Egyébként egész komoly automatikus szűrők működnek a háttérben, melyek blokkolhatják a tranzakciót úgy, hogy a vevő erről nem is szerez tudomást. Ilyen esetben a kereskedő nem is kap értesítést a fizetésről (feltehetően kártyás cégtől is függ). Ahol én vagyok ott pár óra alatt ellenőrzik az automata szűrőn felakadt tranzakciókat és továbbengedik.

Egyszer a PayPal is értesített, hogy gyanús egy tranzakció és addig ne küldjem az árut amíg nem ellenőrzik. Pár nap múlva írtak, hogy minden rendben.

Ha becsületes kereskedő vagy akkor nem kell a kártyacégektől félni. A kereskedőkből élnek, nem tolnak ki velük csak úgy. Persze elsődlegesen ők is a vásárlókat védik, de nem a kereskedők kárára.
Előzmény: pittipitti (31648)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31693
Szoktam ellenajánlatot tenni, csak önköltségi ár alatt nem adok. Mi a ti érdeklődési körötök? Ha publikus. Vagy privibe is írhatod.
Előzmény: Yogi (31691)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31692
régebben 30-at modntam volna, de azóta jobban bírom az izgalmakat
Ez is olyan, mintha én mondtam volna.
Előzmény: Törölt nick (31690)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31691
Tehát Best Offer lehetőséggel listáztad?
Szerintem az irreálisan alacsony ajánlat egyrészt elég szubjektív (rendszeresen nyerek olyan ajánlatokkal, amiken eladóként csak röhögnék), másrészt azt azért nem kell személyes támadásnak vagy genyóságnak venni.
Egyébként az elutasítás helyett sokkal célszerűbb ellenajánlatot tenni.
Előzmény: Savanyuhas (31689)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31690

télleg egyéni, neked mikortól éri meg, azért 50 dollárnál már nem árt az ajánlás.

régebben 30-at modntam volna, de azóta jobban bírom az izgalmakat :)

 

az ócsóbbakánál beleirhatod az aukcióba, hogy x -felárért kérhet ajánlást, de azt, hogy az ajánlatlanért nem vállalsz felelősséget azt nem.

ill. amit csak ajánlva küldesz, ott eleve az ajánlottas posta ktg-t add meg és akkor nem érheti szó a ház elejét.

Előzmény: Savanyuhas (31684)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31689
Én is jóba lennék a konkurenciával, biztos sok hasznos infót, tudnánk egymással megosztani. Az én esetemben egy német illető venni akart, alkudott, irreálisan kicsire. Visszautasítottam. Megnéztem a többi hasonló terméket, az enyém minimum a fele. Erre fél dollárral megemeltem, erre jön 3 német aki alkudni akar, persze alkuldhatnak levittem eredeti árra. Erre jön az eredeti vevő megveszi normálba. Mindig németül vartyog, akkor is mikor írtam neki hogy csak angolul értek. Ebből gyanakodtam, hogy vissza akar élni a claimmal.
Előzmény: Yogi (31687)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31688
www.mpl.hu pölö
Előzmény: sutinor (31650)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31687
Mekkora az az értékhatár amire érdemes már ajánlott-at előírni
31 658
Előzmény: Savanyuhas (31684)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31686
gyakorlati tanácsom az, hogy bár ezek valós veszélynek tűnnek, mint ahogy azok is,
nagyon ritka az elveszés, ill az hogy ezzel a vásárlók visszaélnek.

Pontosan ezt mondom én is.

az ajánlatlan cuccokat, ha elvesznek, vissztéritesz.
Az ajánlottakat is, csak ott remélhetsz a Postától később kártérítést.
Előzmény: Törölt nick (31683)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31685

igen, tényleg jó a tértivevény :) bár pp claim ellen ez se véd.

 

viszont arra igen, hogy tudassa az ember a másikkal, hogy papir van róla,hgoy átvette a cuccot. és már ez önmagában hatásos lehet.

 

nekem egyszer volt olyanom, hogy claimolt a vevő, és mivel jóban vagyok a saját konkurenciámmal, kínomban megkérdeztem őt, h ismeri-e a nicket, erre a legnagyobb meglepetésemre azt irta, hogy perszehogy ismeri, lenyúlta őt is, ugyanúgy. megirtam a csajnak, hogy tudomám, hogy ez a hobbija, és bizonyitani tudom, hogy minden hasonló eladót már meglopott, hajszálra ugyanigy, erre visszaküldte a pénzt :)

Előzmény: edk440 (31676)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31684
Kedves Szállóhó!

Egyre nagyobban árulok, Vaterán keztem most Ebay. Pár száz vételem van eddig, és ez volt az első ilyen eset. Volt hogy rontottam címzést, de az visszajött és újból elküldtem. Egy-egy termék nem nagy összegű, de van hogy 30-50 dollár értékben vásárolnak tőlem. Postakészet borítokot használok. Mekkora az az értékhatár amire érdemes már ajánlott-at előírni (most csak opcionálisan vállasztható), de látom, hogy valaki 25 dollár felett már csak azzal küld. Tudom ez egyéni mérce, de hátha van valakinek tapasztalata, hogy milyen akkor a vásárlási kedv.

S
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31683

nemt udom milyen volumenben biznicelsz, de vagy mindent ajánlottan küldesz, vagy bevállalod, hogy az ajánlatlan cuccok at, ha elvesznek, vissztéritesz.

 

az ajánlott se jó arra, hogy megelőzd a claimot, nem fogadja el a pp, pedig a királyi pocsta arra már képes, ha beirod a trackingot a ekresőbe kiirja, hogy hol és mikor adták fel, de további nyomkövetés nincsen.

de végülis ez már igazolja, hgoy te télleg feladtad, de mégse ér semmit, attól még ugyanúgy ki vagy szolgáltatva a paypalnak.

 

az ajánlottr visszatérve, az csak arra jó, ha télnyleg elveszett kapj rá 9 ezer pénzt.

 

gyakorlati tanácsom az, hogy bár ezek valós veszélynek tűnnek, mint ahogy azok is,

nagyon ritka az elveszés, ill az hogy ezzel a vásárlók visszaélnek. többezres eladás mellett is csak pár eset. ez ne tántoritson el :)

 

még egy kis tanácska, ha belefér a cucc, használj postakész boritékot, olcsó.

Előzmény: Savanyuhas (31649)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31682
Nem, én csak vásárolok. Eladnék szívesen, de a postázás tőlünk igencsak nehezen oldható meg.

Tudom, hogy azok a feltételek igencsak drága küldési módokat írnak elő. de most nem 4-5 ezer forintos termékekről szóltam, hanem nagyértékű árukról, amiket egyébként is érdemes biztosítva küldeni, függetlenül a fizetés módjától.
Előzmény: Törölt nick (31681)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31681

te gyakorlatban is adsz el?

nézted már, hogy mik azok a postázási módok /és mennyibe kerülnek/amiket a pp elfogad egy claimnél?

Előzmény: garfieldka* (31680)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31680
Szerintem az, hogy a Paypal nem biztonságos, rossz, vagy fogalmazhatunk bárhogy, az itt felvetett konstellációban nem állja meg a helyét.

Ugyanis az eladó (is) kövesse a józan ész diktálta szabályt, vagyis küldje igazolható, követhető, biztosított stb. módon a nagyobb értékű termékeit! Az alacsony értékű dolgokat pedig küldheti símán, de ha elvész, az az ő sara. Ő tudja, mennyit kockáztathat?

Vagyis a postázás módja és az abból eredő esetleges vitákért, károkért nem hibáztatható a Paypal, ami lényegét tekintve egy fizetési rendszer.

A másik dolog. Ha igazán nagy értékű cuccot vesz valaki és banki utalással fizetett, s az eladó bizonyíthatóan nem küldte, akkor akár jogi úton is felléphet a pénzéért az eladóval szemben.

Persze biztos akadnak kisstílű csaló eladók, akik csak banki utalást fogadnak, s azután nem küldik az árut. A vevő kétszer is meggondolja, indítson-e ellene jogi lépéseket.

Az egész internetes kereskedelem bizalom kérdése. Kell a megfontoltság az eladó és a vevő részéről is! De értelmetlennek tartom a túlzott óvatosságot, a sündisznó viselkedést. Érdekes, hogy kis hazánkban igen sokan mindig arra készülnek, hol vághatják át, mivel rövidíthetik meg őket? Így nem egyszerű ebayozni. :(

Előzmény: pittipitti (31665)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31679
Boldog ember!

Én már kilencet várok, s köztük 6 darab 30 nap körüli. :(

Ha van tracking kódod, a posta nemzetközi csereberélgető osztálya az Orczy téren megmondja.
Előzmény: sutinor (31650)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31678
Ha nem kaptál hozzá tracking numbert, akkor sehol, és az eladó sem fogja tudni.
Előzmény: sutinor (31677)
sutinor Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31677
Bocsi, hogy megint felteszem a kérdést.
Hol tudom megnézni, hogy a megnyert termékem hol jár? Az eladót kell kérdezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!