Keresés

Részletes keresés

BMW-GMBH Creative Commons License 2018.08.18 0 4 35930

Sziasztok.

 

Megjártuk Ulcinjt. Old Townba laktunk 1 hetet. Határ eset. Villa Dulciena.

 

Maga a hely szép. Napi 150 lépcsőfok az azért kemény, de hát a várban vannak az apartmanok.

 

Kifelé tompán mentünk ki, 10 perc volt péntek hajnal fél 1 kor.

Kaminos face fórumon ajánlott úton mentünk végig. Tompa- Belgrád- Cacak- Kraljevo- Novi Pazar- Spiljani- Berane- Podgorica- Ulcinj.

Srb- Mne határ 5 perc volt, ez egy kis határ Spiljani.

Haza ugyan ezen az útvonalon jöttünk, csak Hercegszántón jöttünk be 10 perc volt. Szombat délben. Röszke és társai 3-4-5 óra volt.

 

Városi strand kuka.

12km hosszú strand az jó, az Old Townnál van egy Sunset nevű strand hibátlan, Liman II koszos, Liman I nem rossz.

 

Miami beach a legtisztább, amúgy mindenhol rengeteg szemét van. Minden hol szét dobálva, 90%- ban a turisták szemetelnek, de a helyieket sem kell félteni.

 

Maga az ország szép, nagyon sok gyönyörű látni való van.

2 negatívum: Kosz, messzeség.

Helyiek rendesek, nagyon segítőkészek.

 

Kérdés van kérdezzetek bátran.

 

 

 

kicsiati Creative Commons License 2018.08.18 0 0 35929

Arra nem emlékszem, mindig csak a benzint néztem.

Előzmény: plero (35928)
plero Creative Commons License 2018.08.18 0 0 35928

Gázolaj mennyi Montenegroban?

Előzmény: kicsiati (35916)
kicsiati Creative Commons License 2018.08.18 0 1 35927

Ez változó. Van olyan szállásadó, aki bele rakja az árba, van aki nem. Nálunk a leírásban benne volt, hogy az árban benne van az áfa, és az idegenforgalmi adó.

Több határon át mentünk, a nyaralás alatt is, de sehol nem kérdezték mit keresünk ott. A személyit mindig kérték, a kocsi papírokat, meg 2-3x.

Egyébként ha valaki kinyomtatja a Booking-os foglalást, szerintem el kell fogadniuk igazolás képen.

Előzmény: Kelemen Zoltán2 (35926)
Kelemen Zoltán2 Creative Commons License 2018.08.17 0 2 35926

Pedig én is a Booking.com.-on keresztül foglaltam,de ott az árba csak a -ha jol emlékszem-7% áfát kalkulálták bele .Sőt itt a forumon olvasgatás kőzben tudtam meg,hogy helyi adot is kell fizetni,mert ellenkező esetben 300euro/fő büntetésre lehet számitani a határnál. ha éppen kérik az erről szolo igazolást,de nincs.Ha nem olvasok erről,eszembe se jutott volna,nem beszélve arrol,hogy eddig Albániában nyaraltunk,és ott nincs ilyen helyi ado,és mi ezt szoktuk meg.

Előzmény: újút (35925)
újút Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35925

Nekem a Booking.com úgy igazolta vissza a foglalást,hogy a szállásdíjhoz hozzákapcsolta,külön feltüntetett összeggel,a naponkénti,személyenkénti 1 euró üdülőhelyi díjat.Ezt így is akarom kifizetni,egyben az egészet.Többször jártunk már Montenegróban,az eljárás mindig ez volt.Csodálkoznék,ha most nem így lenne.

Előzmény: Kelemen Zoltán2 (35924)
Kelemen Zoltán2 Creative Commons License 2018.08.17 0 2 35924

Nem minden esetben Ez az ado ugyanaz,mintha Magyarországon bárhová megy valaki.Amikor pl a Balatonon nyaraltunk,ott is kellett helyi,vagy más néven turisztikai adot( Montenegroban ezt boravisne takse-nak nevezik.) fizetni.Ezt az adot tulajdonképpen az önkormányzat kapja meg,0.60-tol 1 euroig terjedhet,mivel üdülőhelyenként változo az  ado.Amugy  ennek az elintézése is apartmanonként változo.Abban igazad van,hogy  ,zömében a szállásadónak  lenne a kötelessége ezt  elintéznie ,de előfordulnak kivételes esetek,ahogy velünk is tőrtént.Miután megemlitettem,hogy szeretném nála kifizetni , ő ragaszkodott ahhoz,hogy menjünk le együtt az ő kocsijával  a turista irodába ,de én nem csináltam ebből problémát,mivel közel is volt a befizető hely.és 5 perc alatt végeztünk.Nemrég olvastam olyat  itt a forumon.hogy volt olyan akit a szállásado a  Bári őnkormányzat turisztikai osztályára vitte el ,és ott fizette be az adót. http://indafoto.hu/kelemen_zoltan/image/25992174-d4a64c58

Előzmény: újút (35917)
nohab Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35923

Szerencsétek volt, a tó maga csodálatos, de amikor mi strandoltunk vélhetően ugyanott, akkor folyamatosan szurkáltak bennünket nagyon apró cafatnyi, de borzasztóan tüskés vízinövények, valszeg valahonnan elszabadultak és éppen oda sodorta őket a szél, de bennünket ez nem vigasztalt.

Előzmény: kirgizke (35806)
gg31 Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35922

Igen, a tengerparton jöttünk, hatalmas szerencsével 2 óra alatt dugó nélkül. Viszont azóta nem volt szerencsénk , hatalmas dugókban álldogálunk naphosszat. Lehet, hogy az volt a kulcs , hogy koradélután jöttünk Risanból “mindenki” a parton volt

Előzmény: Moa_moa (35921)
Moa_moa Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35921

Köszi Gabi! Gondolom Risantól már a tengerparton mentek Ulcinjba. Amit eddig olvastam, mivel mi nem megyünk be Risanba, talán nekünk Niksic-Podgorica utvonal lenne jó Mostartól. Aki ismeri - jól járható, haladós az az út? A tengerhez hol érdemes Podgorica felől lemenni? A Skadári tavon át? (Utjeha a végcél) köszönöm!

Előzmény: gg31 (35919)
gg31 Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35920

Kedves Kirgizke, megkerestük a leírásod alapján az öblöt, nem tudok elég hálás lenni, fantasztikus volt!!!!!  Köszönöm 😀. Nálam is ez mentette meg a nyaralást

Előzmény: kirgizke (35806)
gg31 Creative Commons License 2018.08.17 0 2 35919

Szia,

Mi Bp-ről jöttünk 1 éjszaka Szarejevó 1 éjszaka Mostár 1 éjszaka Risan majd a végcél Ulcinj. 

Mostár egy gyöngyszem érdemes megállni, hidat megnézni , minaretbe felmenni . Váltani nem fontos mindenhol elfogadják az eurót! Kaják jók és olcsók Montenegróhoz képest. Mostár után a Neretva völgyben jöttünk végig, álom csodaszép helyen , (oda visszafogok menni) ott az út mentén fantasztikus éttermek egybensült (bárány, kecske nemtudom ) , de isteni volt. Telfonról írok így bocsi, ha elötések vannak.. Határokon csak a bosnyák- Montenegron várakoztunk igazából a Montenegrói oldalon. Nekünk Mostartól-Risanig ezt ajánlották; 

Dear,
Best route-Mostar-Trebinje-Vilusi-Grahovo-Risan(Strp is 2km beafore Risan)

 

Gabi

Előzmény: Moa_moa (35911)
Moa_moa Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35918

Igen, minden szükséges irattal rendelkezik!

Előzmény: PSB fan (35914)
újút Creative Commons License 2018.08.17 0 1 35917

Milyen helyi adóról beszélsz?Idegenforgalmi díj?Ezt a szállásdíjjal együtt a szállásadónak fizeted ki,és neki kell továbbítani .Erről neki igazolást( számlát ) kell adnia,ha kéred.A határon ezt kell bemutatni,ha kérik.Én így tudom.Engem is érint a téma,1 hét múlva indulunk Montenegróba(Utjeha)

Előzmény: Kelemen Zoltán2 (35915)
kicsiati Creative Commons License 2018.08.17 0 2 35916

A benzin Montenegroban 1.38 és 1.40 között mozog.

 

Ezt akartam is írni, hogy érdekes módon, én mindenhol 1,38EUR árat láttam a benzinnél, pedig sok városban, sok kút mellett elmentünk. Szerintem államilag be van szabályozva.

Előzmény: Kelemen Zoltán2 (35915)
Kelemen Zoltán2 Creative Commons License 2018.08.16 0 2 35915

Ahogy igértem,pár mondat erejéig irok Dobra Vodárol.Összességében,meg voltunk mind a szállással,mind a településsel elégedve.Maga a Strand tiszta és kulturált volt. Ha esetleg a helyi adót( négyünknek került 37 euroba,a határnál nem kérték erröl az iugazolást de mi nem kockáztattunk) ki akarjátok fizetni.azt helyben is meg lehet tenni,Csak Bar fele kell menni,és jobbra a főut mellett van egy kis épület amin a turista informácio van kiirva.A dugo elég nagy volt mindenütt.Mi pl.egyszer kb 2 km-re Dobra Vodátol találtunk egy kis őblőt ahol alig voltak.Kétszer elmentünk Albániába,érdemes mert elég olcso.A benzin Montenegroban 1.38 és 1.40 között mozog.Ha esetleg lenne kérdés,csak nyugodtan  kérdezzetek.

Előzmény: Brányik.Lilla (35431)
PSB fan Creative Commons License 2018.08.16 0 0 35914

Kutyának van útlevele?

Előzmény: Moa_moa (35911)
Moa_moa Creative Commons License 2018.08.16 0 1 35913

Kedves Lara, ha hazajöttünk, mesélek!:)

Remélem lesz mit :)

Előzmény: Brányik.Lilla (35912)
Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.08.16 0 2 35912

Szia,

sajnos útvonallal kapcsolatban én nem tudok segíteni, mert nekünk is első lesz, és más irányba megyünk,mint ti, viszont az Utjehával kapcsolatos infóidat szívesen fogadnám majd, mi is oda megyünk 3 hét múlva (Apartments De Lara) :)

Előzmény: Moa_moa (35911)
Moa_moa Creative Commons License 2018.08.16 0 1 35911

Kedves Fórumozók!

 

Hetek óta olvasok visszafelé, sok hasznos információval gazdagodtam.

Mi most készülünk először Montenegroba, eddig a legmesszebb Makarskáig utaztunk. Mivel szombaton hajnalban indulunk és most már kellőképpen izgulok (gyerekkel, kutyával, öten egy autóval :) kérnék Tőletek némi friss infót és segítséget, hogy utunk a lehető legkevesebb fennakadással teljen!

 

 

A részletek: Budapestről indulunk, Utjeha a végcél (Apartmens Val Maslina), amit Bosznián keresztül közelítünk meg, egy éjszaka Visokóban, majd másnap Mostar rövid látogatás és Utjeha.

Ez így jó hosszú és elég sokféle utat ajánlottak itt, főként Mostar-Utjeha/ulcinj vonalra.

Ebben kérnék főként eligazítást, mert kavarognak a dolgok -mi a leggyorsabb út, ahol lehet is haladni?

Hol van esetleg gubanc, milyen szakaszon?

Határátkelő tanácsok,gyakorlatias dolgokkal sokat segítenétek!

(pl.  Mostar infok, jó hely egy ebédre stb.)

érdemes-e bosnyák márkát váltani?

 

Utjehában volt más vki? Van erdős, árnyékos strand vhol?Mit nézzünk meg feltétlenül(és mit hagyjunk ki)?

 

A kérdésekből látszik, h teljesen szűz terület ez számunkra és bár nem vagyok szkeptikus, picit most izgulok.Eddig mi még mindenhol  elégedettek voltunk mindennel, remélem életünk első montenegrói nyaralása sem sül el rosszul.

Nagyon hálás leszek minden infoért,amit írtok! Ha hazajöttünk megírom, hogy sikerült!

Üdvözlettel Diána

 

stories of old Creative Commons License 2018.08.16 0 1 35910

ezen az oldalon ki kell választani a telefon tipusát és aszerint beállítani :    telenor

 

be tudnám én is állítani, de ha beállitják a telenorosok akkor inkább rájuk bíznám....

 

Előzmény: Brányik.Lilla (35909)
Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.08.16 0 2 35909

gondolom ha újságosnál is vásárolható, akkor magunknak is meg tudjuk oldani az aktiválást+beállítást. Vagy azért ennél bonyolultabb? Naivan úgy sejtem,hogy ha már Tourist kártya akkor legalább angolul rajta vannak az instrukciók...

Előzmény: takamiszakari (35903)
kicsiati Creative Commons License 2018.08.16 0 2 35908

Az Adriás kék barlangos hajóúton voltunk. Mi még itthon lefoglaltuk, és kifizettük, de kint is lehetett volna fizetni.

Már nem tudom melyik rafting céget néztük, viszont azt tudom, hogy Tivattól 185 Km-re van. Kocsi nélkül nem juttok el oda. Az Adriás valóban drágább, de ott busszal visznek, és hoznak.

Előzmény: babuci 4 (35906)
begat Creative Commons License 2018.08.15 0 1 35907

Tegnap este hazaérkeztünk. 1 éjszaka Szarajevóban, 5 Ulcinjban, 2 Tivatban, 1 Zlatiborban. Ha megyünk jövőre is, akkor tranzitszállás és csakis Ulcinj lehet a cél. Jobban bejött. A hazaút Szerbián keresztül elég lassú volt. A 10 nap gyorsabban eltelt.

babuci 4 Creative Commons License 2018.08.15 0 1 35906

köszi,melyik hajóúton voltatok?A rafftingolás érdekelne,az Adriának nagyon drága.

 

kicsiati Creative Commons License 2018.08.15 0 2 35905

A Franca legalább 2 km a Cameliától. Gyalog lehet, hogy nem fogtok oda elmenni. Viszont a hoteltől alig 2 perc gyalog a Big Ben étterem. Azt ajánlom, mi többször ettünk ott. Szinte mindig telt házas, de azért mindig le tudtunk ülni. A felső teraszról pazar a látvány az öbölre. Olcsó, és finom ételek.

 

Raftingolni nem voltunk. Terveztük, hogy megyünk, (bár nem az Adrával), de arra már nem marad idő. Hajókiránduláson voltunk, azt ki ne hagyjátok. Egész napos, és magyar idegenvezetőkkel, és magyarokkal. Nálunk nagyon jó társaság jött össze.

A hajókapitány ingyen osztogat házi pálinkát. Vigyázzatok, mert nagyon ütős. :-)

 

Mi családostul nyaraltunk, így este nem buliztunk. Este ettünk valamit egy étterembe, és utána egy levezető séta a központban.

 

A gyümölcs árak hazai szinten vannak.

Szeptemberi időjárásról nem tudok nyilatkozni. Mi augusztus elején voltunk, akkor 35 fok  volt minden nap. :-)

 

Fürdeni a repülőtérhez jártunk (Nektek az gyalog messze lesz) Ott lassan mélyülő a víz, apró kavicsos a part, és homokos tenger. Amikor mi voltunk legalább 28 fokos volt a víz, de a parthoz közel 30 is volt. Egyébként a Tivati öbölben a leg melegebb a víz. A Kotoriban már hidegebb, a nyílt tengeren meg még hidegebb, de szerintem ott is volt 25-26 fok.

A szállodátoknak van egy saját medencéje, de ha jól láttam, akkor tengervizet szivattyúznak bele. :-(

Előzmény: babuci 4 (35895)
babuci 4 Creative Commons License 2018.08.15 0 1 35904

Sziasztok,ki volt az Adria Toursszal?Raftingolni?Milyen a Tivat városában a piac?Gyümölcsárak?Szerbiában,Mosztáron,v.Szarajevóban milyen ételeket ajánlotok?Mivel kell fizetni?Hol van bazár?kosz

 

takamiszakari Creative Commons License 2018.08.15 0 3 35903

igen, megcsinálták. Arra érdemes figyelni, hogy kártyafüggetlen telefon legyen, a magyar telenoros sem jó!

Előzmény: stories of old (35901)
Bosanac Creative Commons License 2018.08.15 0 2 35902

nekem pár éve - nyilván ingyen - elvégezték - gondolom, ez most is így van

Előzmény: stories of old (35901)
stories of old Creative Commons License 2018.08.15 0 0 35901

a kártya aktiválását és a teli beállitását elvégzik a telenorban ?

Előzmény: Bosanac (35900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!