Keresés

Részletes keresés

menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17272

Köszönöm szépen!

 

Július közepén mennénk,egyéni szervezéssel,a repülőjegy már megvan.

Faliraki jó lenne,de attól tartok,hogy nagyon zajos,zsúfolt lenne,nulla "hangulattal" ,habár igaz,hogy közelekdés,part és szállások kínálata szempontjából ideális.De ha esetleg tud vki tuti apartmant/hotelt nyugodtan írja le,mert még lehet az lesz.

 

Stegna-n nem kavicsos a part?Csak mert google-ben kiadott képeken nekem nagyon úgy néz ki.

 

Az autókölcsönző javaslatokat is köszönöm,átnézem nemsokára.

 

Előzmény: bazidzsó (17270)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17271

stegna azért nem déli rész. :) lindostól is északra van, falirakitól negyed óra.

Előzmény: bazidzsó (17270)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17270

Hello,

 

1: mikor mennétek? Ugyanis szeptemberben már jóval csendesebb a sziget. Én első körben Falirakit javasolnám, ha találtok egy jó kis szállást, a központi résztől távolabb. Ugyanis főszezonban elég zajos ez a település, főként a központja. Viszont Faliraki előnye, hogy jó a partja, közelben van a Waterpark és egy kis vidámpark is. Rodosz város is csak pár perc autókázásra fekszik, ahol rengeteg látnivaló van.

Másodiknak én bevenném a tervbe még Lindost is. Véleményem szerint a legjobb strand itt van és látnivalók is akadnak a kicsi településen.

 

2: melyik lenne ez a szállás? Hogy utaztok, egyénileg vagy irodán keresztül?

 

3: a sziget déli részén fekvő települések, mint a pár hozzászólással előbb javasolt, valóban lehet egy alternatíva. De ezek már fél vagy akár egy órás autóútra is lehetnek pl. Rodosz várostól. Viszont csendesek és jó pár településen kiváló a tengerpart.

Előzmény: menton11 (17267)
Sz37 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17269

Szia, mi 189E-ért béreltünk 1 hétre (reptértől reptérig)

http://www.autotourcars.gr/

Szállásnál pedig szerintem nézd meg a travelrepublic.com ot és térképnézetben keresd meg a megfelelőt. Mi Falirakiba megyünk, ott van sok szállás és nem drága és olyan a part, amilyet szeretnél. (azt mondják)

Előzmény: menton11 (17267)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17268

- stegna. Nem zajos, homokos, tiszta. 

 

- efrem rent a car. keresd meg a honlapjukat és kérj árajánlatot mailben. Minden bizonnyal 25 eur lesz per nap egy kiskocsi, önrészmentes biztosítással.

Előzmény: menton11 (17267)
menton11 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 17267

Sziasztok!

 

Idén először mennénk Rodoszra,a következő kérdéseim-felvetéseim lennének,hátha valaki tud segíteni:)

 

 

Szállásra esetleg javaslat lenne?:

Két kisgyerekkel mennénk,homokos,lehetőleg lassabban mélyülő partot szeretnénk,nem túl zajos helyen.

 

Kocsibérlés mennyi drága/nem drága a szigeten,hol érdemes?

Ugyanis találtam egy egész jó szállodát,de eléggé a senki földjén van.

 

geodo1 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 17266

így-így, pontosan. :)

Előzmény: Pitta2 (17265)
Pitta2 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 17265

Én is akkor érzem jól magam, ha kevés honfitárs vesz körül. A Zasszony legyen mellettem, a többiek minél messzebb.  :))

Előzmény: geodo1 (17264)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 17264

és az jó? ha sok a magyar? biztos csúnya dolog de nekem kifejezetten előny ha nincs.

Előzmény: Pitta2 (17263)
Pitta2 Creative Commons License 2014.05.17 0 0 17263

A 90-es évek vége felé a magyar volt a 4. leggyakoribb turista Korfun. Minden évben adtak ki magyar nyelvű útikönyvet. Kíváncsi vagyok idén lesz-e magyar nyelvű könyv Rodoszon?

Előzmény: mozgógázos (17262)
mozgógázos Creative Commons License 2014.05.17 0 0 17262

Igen,,sajnos.

Én is nagyon sokszor voltam Görögországban a '90-es években.Hol busszal,hol repülővel.Rodosz,Korfu,Pefkohori,Sarti.

Nagyon ment akkor a magyar turizmus,és mindent megtettek a görögök hogy jól érezd magad,de nem csak a magyaroknak,mindenkinek.

Már-már csak ide járunk ki nyaralni,,mert árban szinte megeggyezik a nagy magyar "tengerrel",de ez mégis csak tenger,egzotikum,külföld.

Már csak a repülő út miatt is érdekes a görög sziget nyaralás/részünkről/.

Azért remélem hogy megtaláljuk a szórakozási lehetőségeket majd Falirakiban,ha ezek a dolgok el is tüntek.

Másrészről öregszik az ember/sajnos/és előtérbe kerül a nyugalom,a pihenés.

26-27 évesen még ment a hülyeség,buli,stb.Manapság már az esti séták,hangulatos pub,étterem kerül előtérbe.

Üdv!

Előzmény: suzi_mou (17259)
mozgógázos Creative Commons License 2014.05.17 0 0 17261

Köszi!!

Előzmény: suzi_mou (17241)
Flower2000 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17260

Hát ha belegondolok, hogy minden bizonnyal a régi görögök márványszobrokba öntött nőideáljaik váltak Európa szépségideáljaivá évezredeken keresztül, most meg itt tartunk..... 

 

Előzmény: suzi_mou (17259)
suzi_mou Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17259

Ez így van, csak nem akartam túl nagy általánosságban írni. :-)

A görögöknek ugye ez meg pláne rosszul esik, mert hát ők azok akik igazán tudják élvezni az életet és ha ez lemondásokkal jár, nos akkor ők tudnak a leghangosabban sírni is. :-) 

Előzmény: Flower2000 (17258)
Flower2000 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17258

"Manapság azt hiszem ezt senki nem tudja már elmondani Falirakin, de egész Rodoszon sem." Hát Zsuzsa sajnos egész Európában sem, hisz még mindig tart a válság itt, ezt olvasni a hírekben és ezt tapasztalni a zsebekben is.

 

Most már akármilyen attrakciók nem elegek a pénzszerzéshez, minimum szakálla legyen egy nőnek, stb. Már itt tartunk, hogy ez kell, hogy felfigyeljenek az emberek valamire és menjenek pénzt költeni.

Előzmény: suzi_mou (17254)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17257

megnéztem, és a felsorolt hotelek mindegyikét megtalálod a booking.com-on és a tripadvisor-on is. üsd be a hotelek nevét a gugliba és klikkelj ezekre az oldalakra. mindkét helyen olvashatsz pontszámos/csillagos értékelést is, persze a szöveges mellett. tudom, személyes tapasztalat érdekel, és éppen ezért ajánlom ezt: nem az oldalak írják őket, hanem az ott megszálltaktól származnak, egytől-egyik személyes tapasztalat, bátran támaszkodjál rájuk.

 

van, amiről csak tíz beszámoló van, de van olyan hotel is a felsoroltak között, amiről több, mint 500. szánd rá az időt, ne egy ember véleménye alapján dönts, hanem az alapján, ami számodra kikristályosodik az értékelések alapján.

Előzmény: yushchenko (17246)
geodo1 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17256

én úgy látom, inkább a hangsúlyok helyeződnek át csak. vagy, ebben bízom inkább. arra gondolok, h a '90-es évek végén alig volt ismert (széles körben pedig bizonyosan nem), pl. lefkada, kefalónia, thassos, nem beszélve karpathosról, vagy a mamma mia-őrületig a szporádokról. most ezek futnak nagyon, másik görög fórumon sok irodás meg kvázi-irodás panaszkodik, h nehezen találnak főszezonra szállást is. miközben korfu, és ezek szerint rodosz, melyek jóval hamarabb indultak, lecsengőben vannak picit. ennek oka lehet talán a szigetségük, előbb-utóbb a legtöbb ember ráun, nem megy vissza már hatodszorra is.

 

bár hozzáteszem, nekem 2012 júliusában faliraki még mindig borzasztó zsúfolt hatást keltett, szemernyi autentikus hangulatot sem találtam benne, el se tudom képzelni, milyen lehetett a hely még sokkal 'bulisabban'. ettől még persze sajnálom, h már nem olyan, a helyiek miatt.

Előzmény: Pitta2 (17255)
Pitta2 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17255

Értem. Sajnos ez jellemző Görögországra. A 90-es évek végén iszonyú pörgés volt mindenhol. Én először akkor jártam be a szigeteket (Korfu, Kos, Rodosz, Santorini, Kréta, Zakynthos), azután kimaradt néhány év, de most újrakezdtem. Mindenhol nyugisabb, csendesebb és sok a bezárt hely.

Előzmény: suzi_mou (17254)
suzi_mou Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17254

Ezt nem mondtam, csak azt hogy más lett mint 15-20 évvel ezelőtt volt.

Amikor beindult Falirakin a turizmus, mindenki nekiállt apartmanokat építeni vagy Hoteleket. Nos ezek az emberek megöregedtek vagy akár már meg is haltak. Sok az örökös egy bizniszben, görög ember nem a simulékonyságáról híres, ami azt jelenti hogy sok családi kapcsolat ment tönkre a közös örökség miatt. Több dudás egy csárda...

Sok hely bezárt és szomorú így látni. Jönnek közben újak, és egyre több befektető érdeklődik az ilyen helyek után. Van aki adja, van aki meg úgy van vele, hogy inkább legyen bezárva minthogy más pénzt csináljon az ő bizniszükből.

Falirakin esti szórakozásnak van a bar street és a club street szétnézni, vásárolni, vannak bárok, diszkók, de ez már nem az, ami akkor volt mint amikor a kérdező ott járt.

Férjem mesélte, hogy amikor kicsi volt, dolgozott éppen ebben az említett fun parkban vagy mi volt és fekete szemetes zsákokban vitték haza a napi bevételt a tulajok. Manapság azt hiszem ezt senki nem tudja már elmondani Falirakin, de egész Rodoszon sem.

Előzmény: Pitta2 (17251)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.05.13 -1 0 17253

No, látod, így már biztosan könnyebben tud válaszolni neked, aki hasonló paraméterek alapján hasonló árfekvésben szállt meg Rodoszon. (Az általad említetteket én nem ismerem.)

Előzmény: yushchenko (17246)
yushchenko Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17252

Helló!

 

Köszönöm, már néztük a Semiramis-t, de az már nem is annyira olcsó, akkor meg valószínű, hogy a best western apartmant választanánk.

 

Egyénileg utazunk, a Wizz air pénteki gépével jövünk-megyünk szeptember 5-12-ig.

 

Üdv. Yush

Előzmény: bazidzsó (17249)
Pitta2 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17251

A leírásodból úgy gondolom, hogy Faliraki régen egy nyüzsgő hely volt, de mostanra egy csendes hely lett, ami ma már inkább a pihenésről, és nem a bulizásról szól. Jól gondolom?

Előzmény: suzi_mou (17241)
Sz37 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17250

Sajnos az elmúlt években bárhova mentem, mindenhol ezt tapasztaltam.

Előzmény: suzi_mou (17241)
bazidzsó Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17249

Esetleg üsd be az itteni keresőbe, hogy Semiramis. Van róla pár vélemény, nekünk speciel bevált.

 

Továbbá a nevem alatt van egy link és az ottani szállásértékelő oldalon is van pár lehetőség. Sajnos az általad felsoroltak közül nincs benne egy sem, ha jól láttam...

 

A kis linktáramban meg még további hotelcímeket is találsz, ezek között is lehet válogatni...

 

Egyénileg vagy irodán keresztül utaznátok?

Előzmény: yushchenko (17246)
Krisztina K Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17248

Köszönöm ... pár napot várok, aztán újra írok a szállodának.

Előzmény: suzi_mou (17247)
suzi_mou Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17247

Előkerestem a szerződésünk:

 

8 Cancellations and Changes to Accommodation

8.1 The Provider hereby acknowledges that the Agent is an ABTA member and must ensure a high standard of service to Customers and comply with the “ABTA Code of Conduct” and “ABTA Articles of Association.”

8.2 The Provider shall not significantly alter the Accommodation less than fourteen (14) days before the Customer’s scheduled arrival date at the Accommodation except in the case of Force Majeure.

8.3 The Provider shall promptly inform and keep the Agent informed in the event of any potential or actual alteration (however minor) to the Accommodation.

8.4 Unless otherwise agreed in writing, the parties agree that, in the event of a minor alteration, the Agent is entitled to notify the Customer of such alteration.

8.5 Unless otherwise agreed in writing, in the event of a significant alteration (by way of example only, lower category accommodation) or a total cancellation by the Provider (whether due to overbooking, refurbishment and maintenance or any other reason within the Provider’s control) the Provider shall provide the Agent with details of alternative arrangements of a similar or higher quality and price to the Accommodation chosen by the Customer (e.g. room upgrade, hotel upgrade, board upgrade, complimentary meals and drinks). The Agent shall offer such alternative arrangements to the Customer or, at the Customer’s option, cancel the Booking and refund to the Customer all monies paid by the Customer in respect of the Accommodation. The Agent shall, within 7 days of the date of cancellation, be entitled to receive an amount equal to the Commission which would have been due in respect of the Booking where such Booking is cancelled by the Provider in the circumstances set out in this clause.

8.6 In the event that the Provider cancels a Booking as a result of an event of Force Majeure, the Agent shall be entitled, at its sole discretion, to refund to the Customer all monies paid by the Customer in respect of the Accommodation. This clause applies notwithstanding anything to the contrary in the Booking Conditions.

8.7 The Provider shall not cancel the Accommodation after the due date for the balance of the Selling Rate from the Customer unless necessary to do so as a result of Force Majeure or unless the Agent notifies the Provider that the Customer has defaulted in payment of the balance.

8.8 If a Customer cancels a Booking less than twenty four (24) hours prior to their scheduled arrival date or if a Customer fails to arrive at all, the Provider may charge a cancellation fee of equal to one (1) night stay at the Accommodation, If a Customer cancels outside of twenty four (24) hours no charge will be levied.

8.9 If a Customer cancels a Booking at any time, notwithstanding anything to the contrary in the Booking Conditions, the parties agree that the Agent may charge the Customer a cancellation fee, representing compensation to the Agent from the Customer in accordance with the Agent’s terms and conditions. The Provider shall endeavour to ensure that this provision is included in the Booking Conditions with all Customers.

8.10 Notwithstanding the above, where the Customer has made a flight booking in addition to the Booking, the Provider will not levy any cancellation charge if a Booking was cancelled within thirty (30) days of the flight booking being cancelled by the flight provider.

8.11 The Provider will not levy any charge for amendments to the Booking.

8.12 In the event that the pricing information supplied by the Provider for the Accommodation is inaccurate, the Provider will bear the costs of any increased price of the Booking which is less than or equal to £100. If the amount in error exceeds £100, the Provider shall offer the customer the option to a) cancel the Booking and obtain a refund of all monies paid up to the date of cancellation: b) continuation of the booking upon receipt from the customer of the additional payment save that any pricing error up to the amount of £100 will be absorbed by the provider or c) offer to the Customer an alternative booking of equivalent or superior value.

Előzmény: Krisztina K (17244)
yushchenko Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17246

Csak jó lett volna valami támpont. Egyébként ezeket néztem (fő szempont, hogy tiszta legyen, viszonylag nyugalmas és a város elérhető legyen), ár szerinti sorrendben 1 hét szeptember elején:

 

Amaryllis Hotel Rhodes 78e

Parthenon Hotel Rhodes 79e

International Hotel Rhodes 101e

Mitsis La Vita Beach Hotel 120e

Achillion Hotel 123e

Kipriotis Hotel Rhodes 123e

Comfort Hotel Rhodes 135e

BEST WESTERN Rodian Gallery Hotel Apartments 150e

 

Ha van ezek közül valakinek tapasztalata, azt szívesen várom.

Előzmény: Pontikos1 (17243)
suzi_mou Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17245

Érvényes foglalásod van, semmivel sem másabb mintha booking.com-on vagy agoda-n vagy akár a szállás saját honlapjáról foglaltál volna.

Én persze azért kitaposnék egy visszaigazoló mailt legalább, hogy nyugodtak legyetek.

Előzmény: Krisztina K (17244)
Krisztina K Creative Commons License 2014.05.13 0 0 17244

Szia!
De attól, hogy a szálláshely nem reagál, még nyugodtan induljak neki szerinted?

Köszönöm, hogy írtál :)

 

Előzmény: suzi_mou (17242)
Pontikos1 Creative Commons License 2014.05.13 -1 0 17243

Kinek mi vált be... teljesen szubjektív, más igények és preferenciák. Nézz szét foglalós oldalakon, találsz véleményeket is, és akkor dönthetsz a saját szájízednek megfelelően.

Előzmény: yushchenko (17240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!