Keresés

Részletes keresés

Centi the real Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31715

Sziasztok... Hong-Kongból és Kínából milyen szállítási idővel számoljak??  (nem vámos, kis csomag, 5$ értékű.)

 

Köszi:

 

Cm

blaze73 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31714
ugy tunik Orczy ter tenyleg uszhat a csomagokban, nyakunkon a karacsony...
a hetfon beerkezett kis csomagom a HK post szerint ma kerult ki a vamrol :

30-Nov-2009 Hungary Arrived and is being processed.
30-Nov-2009 Hungary Pending customs inspection.
3-Dec-2009 Hungary In transit.

...tipikus, hogy naluk elobb latom mi a statusz. mpl.hu es posta.hu oldal szerint meg mindig vamon van :()

kis szerencsevel talan mar holnap nalam a pakk.

jol tul lehet terhelve az Orczy teri nemzetkozi kicserelo, tenyleg.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31713
na sikerült úgy tűnik.. az IBAN-t átalakította megfelelőre elküldéskor. a város úgy néz ki elég volt, úgy is a BIC és IBAN szám alapján megy szerintem a dolog, az a fontosabb. viszont amivel elszórakoztam az az, hogy nem engedett beírni nem kerek számot, szóval kerekítettem. köszi a segítséget!
Előzmény: Yogi (31712)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31712
Hátööö...
Azt hiszem, jobban jársz, ha fölhívod az OTP ügyfélszolgálatát, mert nekem elfogyott a tudásom, ők meg hamar megmondják a szám formátumát, meg hogy elég-e a város vagy akár csak az ország címnek.
Előzmény: Törölt nick (31711)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31711
köszi szépen! a BIC dekóder megvan, meg is találtam a bank nevét vele. azt mindjárt megnézem, hogy város elég-e, de igazából akkor akármilyen várost írhatok oda úgy is mindegy nem? továbbá az IBAN-t akárhogy engedi beírni, van egy rublika aztán oda írhatok, ahogy akarok.
Előzmény: Yogi (31710)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31710
Az OTP kezelőfelületét nem ismerem, de általában az IBAN számot az ilyen netbankok csak egyféleképpen engedik beírni, tehát rosszul nem is tudod.
Szerintem a „kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója” egyszerűen a címzett bank neve (hiszen ezért írtam, hogy azt is kérd el). Ennek ugyan semmi jelentősége, mert a BIC kód pont a bankot azonosítja, de errefelé a bank még nem szolgáltató, hanem Hivatal. Viszont ha keresel guglival egy BIC-dekóder oldalt (vannak ilyenek), akkor az megmondja a bank nevét és címét, vagy egyszerűen a kód + bic szavakra keresel, akkor is hamar megtalálod. A kedvezményezett címéhez nálam elég a város neve, próbáld meg, hátha neked is elfogadja. Ha nem, akkor kérdezd meg a banktól, hogyan lehet megoldani.
Előzmény: Törölt nick (31709)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31709
elkértem az IBAN és BIC kódját, illetve a nevét. de az otp netbanknak ez nem elég. ugye Bankon kívüli (belföld, külföld) deviza átutalás-t választottam, mert csak itt engedi az eurót. megadtam ezt a 3 adatot de még kéri ezeket:
* A telefonszám megadása kötelező
* A kedvezményezett címének megadása kötelező.
* A kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatójának nevét kötelező megadni.
jolvan telefonszámot beírhatom, de a kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója az most mi? nem hiszem el, hogy ennyi hülyeség kell egy utaláshoz, hogy van ez a "kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója" angolul?
egyébként az IBAN kódot hogy kell megadni, szóközökkel jó? vagy egybe kell vagy kötőjelekkel? köszi szépen előre is bárkinek a segítséget!
Előzmény: Yogi (31663)
zotya-DUB Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31708
nekem van, parszor mar kaptam 10 euros utalvanyt a vasarlasok utan, szerintem jo dolog annak aki sokat ebay-ezik.
Előzmény: dase (31706)
dase Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31707
Illetve, lenne még egy kérdésem! Mostanában szeretnék regisztrálni az ebayre, és tanácsot szeretnék kérni! Az lenne a kérdésem hogyan tudok onnan a legolcsóbban rendelni?Dombor nyomot kártya szükséges?
dase Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31706
Sziasztok!
http://partner.ebay.de/kreditkarte/vorteile

erről van valakinek valami tapasztalata?
Szerintetek megéri?
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31705
Rendben! Köszöntem szépen! :)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31704
Dehogy lehet bajod! Ha nem tetszik, nem fogadod el oszt jónapot.
Előzmény: monkeyfan85 (31699)
orosz-imre Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31703

Igen, ő lenne az.
Nekem se fűllik hozzá a fogam de nem tudok jobbat tenni csak bízok benne.
Egyedül ő árul megfizethető árba.
Előzmény: Yogi (31654)
Black Dragon Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31702
Simán elutasíthatod, tehát egyáltalán nem kell elfogadnod az eladó ajánlatát.
Ez amolyan "kinek mit ér, mert nekem minimum ennyit" beárazósdi. Már szereztem pár dolgot így, több esetben messze a kikiáltási ár alatt tettem ajánlatot :)
Előzmény: monkeyfan85 (31699)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31701
Nem vagy köteles megvenni. Ez olyan mint a piaci kofáknál, adsz egy ajánlatot az eladónak, és ha az neki is jó elfogadja, ha nem akkor megy az alkudozás. Bármikor abba hagyhatod, de vigyázz mert ha az eladó elfogadja akkor köteles vagy kifizetni. 48 óráig érvényes az ajánlat, utána érvényét veszti, de a rendszer küld erről üzenetet.
Előzmény: monkeyfan85 (31699)
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31700
...azt tudom, hogy előfordulhat, hogy többet nem tehet "Offer-t" az adott termékre ill. az adott kategóriában...de ezen felül ?
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31699
Sziasztok! Ha egy terméknél nyomok egy "Make Offer-t", az eladó tesz egy ellenajánlatot, azt minden gond nélkül el lehet utasítani, ha nem felel meg, vagy ebből is lehet problémám ?
Bár nem hiszem, hogy kötelességem lenne megvenni a cuccot egy licit rendszernél, ha számomra nem éri meg. :)

Köszi a segítséget!
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31698
Lenne az AdCommerce, de az úgy tudom, nem elérhtő Magyarországról.
Egyébként szerintem a legjobb reklám az elégedett vevő.
Előzmény: Savanyuhas (31696)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31697
Köszi, jövőre talán összeszedem magam és megpróbálkozom. Ha ilyen havidíj nélküli a dolog, akkor talán nem sokat veszíthetek.
Előzmény: digicat (31695)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31696
Milyen reklámozási, vagy egyéb lehetőségem van az ebayen annak érdekében, hogy minnél több látogatom és forgalmam legyen?
digicat Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31695
Nagyon változó. Havidíj nélkül nehéz 4% alatti ajánlatot találni, és van ahol tranzakciónként van egy fix összeg is (ahogy a PayPal esetében is, X% + Y USD/tranzakció).
A havidíjasok között vannak olcsóbbak is, ott viszont akkor is fizeted a fix összeget ha egyetlen tranzakciód sem volt. A forgalomtól is függ, minél nagyobb a forgalom annál alacsonyabb a tranzakciódíj.
Azt is számításba kell venni, hogy kis forgalomnál lehet csak havonta kapod meg a beszedett összeget, nagyobb összegeknél már 2-1 hét is lehet ez az idő.

Ha ki akarod próbálni akkor először vállalj be egy havidíj nélküli konstrukciót, pár hónapig üzemelteted és ha úgy látod a forgalom elbírja akkor elgondolkozhatsz egy havidíjasban.

Magyar bankokkal nincs tapasztalatom, de ha már lesz konkrét forgalmi adatod akkor kérhetsz ajánlatot tőlük is. Alkudni kell itt is mint a józsefvárosi piacon, főleg ha már régi ügyfél vagy ;-)
Célszerű olyan céggel szerződni amelyiknek van olyan nyelvű fizetési felülete és supportja mint az ügyfeleid többsége.
Előzmény: Yogi (31651)
digicat Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31694
"de elég egy egyszerű paypalos dispute és claimra gondolnom"
Ez majdnem naponta téma a topikban, azt hittem valami komolyabbról nem mersz írni :-)

"képzeld el mi van ha lopott kártyával fizetnek neked és te elküldted a terméked....?"
Megtörtént (nem PayPal). Hivatalosan nem is szereztem róla tudomást, csak barátilag említette az egyik supportos hogy lefüleltek egy lopott kártyát amit az én shopomban is használtak.
Egyébként egész komoly automatikus szűrők működnek a háttérben, melyek blokkolhatják a tranzakciót úgy, hogy a vevő erről nem is szerez tudomást. Ilyen esetben a kereskedő nem is kap értesítést a fizetésről (feltehetően kártyás cégtől is függ). Ahol én vagyok ott pár óra alatt ellenőrzik az automata szűrőn felakadt tranzakciókat és továbbengedik.

Egyszer a PayPal is értesített, hogy gyanús egy tranzakció és addig ne küldjem az árut amíg nem ellenőrzik. Pár nap múlva írtak, hogy minden rendben.

Ha becsületes kereskedő vagy akkor nem kell a kártyacégektől félni. A kereskedőkből élnek, nem tolnak ki velük csak úgy. Persze elsődlegesen ők is a vásárlókat védik, de nem a kereskedők kárára.
Előzmény: pittipitti (31648)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31693
Szoktam ellenajánlatot tenni, csak önköltségi ár alatt nem adok. Mi a ti érdeklődési körötök? Ha publikus. Vagy privibe is írhatod.
Előzmény: Yogi (31691)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31692
régebben 30-at modntam volna, de azóta jobban bírom az izgalmakat
Ez is olyan, mintha én mondtam volna.
Előzmény: Törölt nick (31690)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31691
Tehát Best Offer lehetőséggel listáztad?
Szerintem az irreálisan alacsony ajánlat egyrészt elég szubjektív (rendszeresen nyerek olyan ajánlatokkal, amiken eladóként csak röhögnék), másrészt azt azért nem kell személyes támadásnak vagy genyóságnak venni.
Egyébként az elutasítás helyett sokkal célszerűbb ellenajánlatot tenni.
Előzmény: Savanyuhas (31689)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31690

télleg egyéni, neked mikortól éri meg, azért 50 dollárnál már nem árt az ajánlás.

régebben 30-at modntam volna, de azóta jobban bírom az izgalmakat :)

 

az ócsóbbakánál beleirhatod az aukcióba, hogy x -felárért kérhet ajánlást, de azt, hogy az ajánlatlanért nem vállalsz felelősséget azt nem.

ill. amit csak ajánlva küldesz, ott eleve az ajánlottas posta ktg-t add meg és akkor nem érheti szó a ház elejét.

Előzmény: Savanyuhas (31684)
Savanyuhas Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31689
Én is jóba lennék a konkurenciával, biztos sok hasznos infót, tudnánk egymással megosztani. Az én esetemben egy német illető venni akart, alkudott, irreálisan kicsire. Visszautasítottam. Megnéztem a többi hasonló terméket, az enyém minimum a fele. Erre fél dollárral megemeltem, erre jön 3 német aki alkudni akar, persze alkuldhatnak levittem eredeti árra. Erre jön az eredeti vevő megveszi normálba. Mindig németül vartyog, akkor is mikor írtam neki hogy csak angolul értek. Ebből gyanakodtam, hogy vissza akar élni a claimmal.
Előzmény: Yogi (31687)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31688
www.mpl.hu pölö
Előzmény: sutinor (31650)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31687
Mekkora az az értékhatár amire érdemes már ajánlott-at előírni
31 658
Előzmény: Savanyuhas (31684)
Yogi Creative Commons License 2009.12.03 0 0 31686
gyakorlati tanácsom az, hogy bár ezek valós veszélynek tűnnek, mint ahogy azok is,
nagyon ritka az elveszés, ill az hogy ezzel a vásárlók visszaélnek.

Pontosan ezt mondom én is.

az ajánlatlan cuccokat, ha elvesznek, vissztéritesz.
Az ajánlottakat is, csak ott remélhetsz a Postától később kártérítést.
Előzmény: Törölt nick (31683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!