Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mantec Creative Commons License 2018.02.13 -3 0 38715

T zsoooc2!

Nagy megtiszteltetés, hogy öt és fél (5 1/2) év után másodszor is hozzászólsz a topichoz.

A hivatkozott motorolaj benyomását keltő tárgy, semmilyen a csomagoláson, dokumentáción jelölt autógyár elfogadásával, követelményével nem rendelkezik.
Méltatlan a gépjárműved műszaki színvonalához.

"... Q8 Special G 5W-30 ... 3000 Ft ..."
Ha a Q8 Formula Special G Long Life 5W-30-ra gondolsz, ha lenne is ekkora különbség valahol, nem fejezné eléggé a műszaki, technológiai különbséget.

Előzmény: zsoooc2 (38713)
''csiga Creative Commons License 2018.02.13 0 0 38714

Ismerősi körben idősebb autókba használják olcsósága és közeli elérhetősége miatt a Mannolt. Részemről egy Golf II 1.6 TD-be az 5W40 Elitet, és nekem bevált. 

 

http://mannol.de/en/?action=accessory_chemical_preview&name=Elite%205W-40

 

Előzmény: zsoooc2 (38713)
zsoooc2 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 38713

Sziasztok!

 

Mannol motorolajokkal mik a tapasztalatok? Suzuki Ignisbe néztem ki ezt: http://mannol.de/imgbank/Image/public/images/bilder_chemie/msds/Energy_Formula_JP_5W-30_tds.pdf

Elég jó áron van, vajon érdemes ezt választani? Eddig Q8 Special G 5W-30-at használtam, de az legalább 3000 Ft-tal drágább lenne most.

halitibi Creative Commons License 2018.02.11 0 0 38712

A szakmában jártasabbak majd javítanak ha nem jól tudom, de nagyjából ugyanarról az olajról van szó, időrendben Protection Formula, New Life, majd annak utóda az FS megnevezéssel a 0w-40-es olajuk.

Előzmény: kisp113 (38711)
kisp113 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 38711

Valakinek van információja arról hogy mi a különbség a Mobil 1 alábbi 0w-40 termékek között?

1. New Life

2. Fs

3. Protection formula 

40-0832-2 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 38710

Próbáld ki valamelyiket!

Utána lesz tapasztalatod. Ne az adatlapot böngészd!

Előzmény: Törölt nick (38708)
halitibi Creative Commons License 2018.02.11 0 0 38709
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 38708

Erre valaki? :)

Előzmény: Törölt nick (38669)
forceberg_avs Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38707

Értem én, csak ilyenkor a kereskedő lelkiismeretén múlik, hogy mit ad el a címke alatt.

Előzmény: -prokee- (38706)
-prokee- Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38706

Ha előtted rakják fel a hologrammot, az még egyáltalán nem jelenti, hogy az olaj nem gyári.

Hozzánk is érkezik olyan (neves) olaj, amit bár az importőr számláz, de a volumen miatt direktben érkezik a gyártó üzemből.

 

Nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a gyártó országban nem használnak hologrammot, az a magyar importőr saját projektje, és így azt mi borítékben kapjuk, nekünk kell felragasztanunk. Ezt egyszerre képtelenség megtenni, nincs annyi szabad munkaerőnk (ha volna, szégyellnénk magunkat a vacak hatásfok miatt). Sajnos így előfordul, hogy véletlen kibontanak a kollégák olyan kartont, amit nem kellene (még nincs rajta a hologramm). Ez elég nagy hiba, de a világon semmi köze nincs ahhoz, hogy az olaj a flakonban full eredeti.

Előzmény: forceberg_avs (38705)
forceberg_avs Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38705

Humbuk az egész!

Van olyan, hogy a fiókban vannak az importőr címkéi... egy ismerős járt úgy, hogy előtte ragasztották fel a zárjegyet.

Ebből nekem az jön le, hogy a hivatalos importőrön fizikálisan át sem mennek az olajak, a kiadott címkéket meg arra a kannára ragasztja a kereskedő, amelyikre akarja.

Az importőr így spórol a címkézésen és a termék raktározáson. A kereskedő meg simán árulhat szürkeimportos olajat...

Előzmény: -prokee- (38701)
SLX-350 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38704

" ... vásároltam az Unix-nál 4 literes Castrol Edge FST titanium 5w30-ast, de nem volt rajta hologram. Lehet hivatalos disztribútornál hamis olaj? .... "

 

Meglepődnék.... :((

Gondolom ott volt a műanyag kupak alatt a zárófólia, azt a hamisítók (mindeddig) nem tudták reprodukálni.

Előzmény: dokiki (38697)
M63FUN Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38703

a probléma ezzel a mondattal az, hogy egy országos hálózat milliárdos forgalommal sem volt megbízható forrás, akkor egy webshop mitől lenne tuti? és nem a konkrét webshopról beszélek, de akkor mi a tuti? az, hogy te ebben bízol az remek, de anno sokan abban a mai napig működő hálózatban is bíztak...........

Előzmény: LG RH7500 (38696)
Kope180 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38702

A hozzáértőket kérdezem.

 

A lentebbi infók alapján - itt a fullszint vagy sem - merült fel a kérdésem, hogy mivel tud többet, illteve többet tud-e a Motul 8100 Eco-nergy 0w30, mint a hasonló Mobil 1 Fuel Economy 0w30?

 

Mert már épp arra gondoltam, egyszer kipróbálok egy ilyen Motult, csak most nem tudom, miért fizessek érte 10-30%-kal többet (azt már meg sem merem kérdezni, hogy mivel tudnak ezek ketten többet az Eurol Ultrance VA 0w30-nál közel dupla áron...)

 

Köszönöm, ha érdemben válaszoltok.

-prokee- Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38701

Ezt ne tőlem kérdezd. Szerintem semmi, abban a formában pedig, ahogy megvalósult, kifejezetten kontraproduktívnak tartottam.

Előzmény: dokiki (38700)
dokiki Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38700

Ok, de akkor mi értelme a matricának?

Előzmény: -prokee- (38698)
-prokee- Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38699

"Európán belül Gentben (Belgium), Wiener Neudorfban (Ausztria) és Cornaredoban (Olaszország) készülnek Castrol motorolajok. PONT"

 

Nagyjából erre számítottam, köszönöm. Akkor továbbra is teljesen légből kapott ez a lengyelezés.

Előzmény: SLX-350 (38694)
-prokee- Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38698

Nem akarok fejből nagyot hazudni, de az Edge-eken mintha nem is lett volna soha, csak a Magnateceken, abból is csak a Professional-széria kivételével.

Előzmény: dokiki (38697)
dokiki Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38697

Sziasztok,

 

vásároltam az Unix-nál 4 literes Castrol Edge FST titanium 5w30-ast, de nem volt rajta hologram. Lehet hivatalos disztribútornál hamis olaj?

LG RH7500 Creative Commons License 2018.02.09 0 0 38696

Ezért kell megbízható helyről olajat vásárolni. Én megbízhatónak tartom pl a filterabc.hu-t.

Előzmény: M63FUN (38695)
M63FUN Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38695

pontosan mondva ezen helyeken készülnek az eredeti castrol olajak PONT (ezt te tudod, én hiszek neked). moszkva mellett meg meg talán éppen decemberben kapcsoltak le egy hamisító bandát, akik havi 4 milliárd ft értékben pancsoltak márkásnak hitt olajakat. úgy 3-4 éve itthon is egy országos alkatrészkereskedő lánc terítette be az országot hamis castrollal. számomra nem derült ki, hogy saját szakállukra megkerülték a castrol hungáriát, vagy ott sem stimmelt valami, de valahogy volt a polcukon elég hamis olaj (el tudom képzelni, hogy csak kapzsik voltak, és olcsóbban vették a hamisat, amiről azt hitték igazi) ugye a végfelhasználónak meg az a minőség számít, ami a motorba kerül.

Előzmény: SLX-350 (38694)
SLX-350 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38694

" ... létezik "lengyel csomagolású" Castrol? ... "

 

Európán belül Gentben (Belgium), Wiener Neudorfban (Ausztria) és Cornaredoban (Olaszország) készülnek Castrol motorolajok. PONT

A Castrol hajtóműolajok Neuhofban (Németország), minden egyéb Castrol termék (pl. fékfolyadék) pedig Angliában készül.

Előzmény: -prokee- (38692)
vick_1899 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38693

Sziasztok!

 

Kinéztem egy Meguin low emission 5w40 olajat a 2004 passatomba, pdtdi 131 LE, mi a véleményetek róla jó választás? Előre is köszönöm a segítséget.

-prokee- Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38692

SLX-350, te ezzel mennyire vagy képben, létezik "lengyel csomagolású" Castrol?

Előzmény: Klaus-max (38691)
Klaus-max Creative Commons License 2018.02.08 -2 1 38691

Na azért az mégis csak elgondolkoztató, hogy a tavaly frissen beleöntött C... olajtól szinte azonnal megváltozott a motor hangja (csúnyább irányban) és a most a két hete beleöntött olajtól (nem C...olaj) meg nem történt ilyen. De az eddig éveken át használt C... olajjal sem volt ilyen, csak azzal amit tavaly cseréltettem és bizony bárhogyan is szépítjük, Lengyel csomagolású volt az olaj!

Na de részemről a témát lezárom, mindenki maga dönt milyen olajat használ. Én a saját esetemet írtam be ide, nem akartam sugallni semmit de rébuszokban meg nem lehet ezt leírni.

Előzmény: -prokee- (38690)
-prokee- Creative Commons License 2018.02.08 0 2 38690

"Szerinted hol írtam én ezt?"

 

Ebben a hozzászólásodban.

 

"semmi bajom nem volt a Castrollal, az utolsó cserét kivéve, ami tavaly februárban volt"
"Valami nem volt oké, mert a motorhang is megváltozott"
"azt mondta a forgalmazó, hogy ezeket már a lengyelországi lepárlóból és telephelyről/palackozóból kapják."
"mint közismert Lengyelország az olajhamisítás mekkája"

 

Milyen más összefüggésben került elő az utolsó megjegyzés, ha nem az előzőekhez kapcsolódva? Attól, hogy nem írtad le, egyértelmű az utalás, hiszen a hozzászólás teljes tartalma arról szól, hogy legutóbb hogy jártál a Castrollal -> nem volt rendben -> Lengyelországból jött -> Lengyelországból jönnek a hamis olajak is.

 

Azt meg már unom leírni, hogy a motor hangjának megváltozása semmilyen összefüggésben nincs azzal, hogy a betöltött olaj minősége milyen. Ez pont akkora tévhit, minthogy sokat futott autóba sűrűbb olajat kell tölteni.

Előzmény: Klaus-max (38689)
Klaus-max Creative Commons License 2018.02.08 -1 0 38689

Elég nagy gondolati szabadságot jelent azt sugalmazni, hogy a tök hivatalos lengyel Castrol-dealertől hamis zug-Castrol jön Magyarországra.

 

Szerinted hol írtam én ezt?

 

Egyébként csak zárójelben (én cseréltettem már olajat Németországban, hivatalos ford szervizben, Castrol Magnatec A5-őt és annak a színe érdekes módon bíbor piros színű volt. Rá is kérdeztem akkor a szervizben, hogy miért ilyen a színe, mert addig előtte zöld színű volt. Válasz:- így színezik a gyárban, hogy ezzel is jelezzék az eredetiségét, az előző zöld szín lett bíbor pirosra változtatva). Na most amit én  tavaly vettem, az a szokásos aranybarna színű volt, de meg is változott tőle a motorhang. Bár ezen is volt hologrammmos matrica. Volt rajta magyar nyelvű leírás, 9-es számjeggyel kezdődő vonalkód, a flakonon ott volt a töltési idő és a flakon azonosító száma is, ezek mind-mind a Castrol eredetiségét hivatottak megerősíteni.

Ezek ellenére amint tapasztaltam, más lett, csúnyább és kerregőbb a motor hangja.

Előzmény: -prokee- (38688)
-prokee- Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38688

Az osztán igen. Nem lehetne, hogy ezeket a félinformációkra épülő képtelenségeket inkább ne terjeszd?

 

- Lengyelország úgy jön képbe, hogy a Castrol Hungária bezárt, és úgy egy éve a lengyelországi regionális központ látja el a magyar piacon is a márka képviseletét. SLX-350 tudna erről bővebbet mesélni.

- Elég nagy gondolati szabadságot jelent azt sugalmazni, hogy a tök hivatalos lengyel Castrol-dealertől hamis zug-Castrol jön Magyarországra.
- "viszont mint közismert Lengyelország az olajhamisítás mekkája" - ez egyáltalán nem közismert, sőt, eléggé légből kapott.
- "Megkérdeztem a boltot ahol vettem (formula3000 kft)" - ez ugyanaz a cég egyébként, aki évekig futtatta a magyar piacon a szlovák cégét, amely 20%-os áfával árulta a magyar készletét a magyar piacra, szlovák számlával, ami full illegális és meglehetősen tisztességtelen versenyelőnyt biztosít egyébként. Nyilván ő az egyetlen full hiteles forrás a témában.

Előzmény: Klaus-max (38687)
Klaus-max Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38687

Sziasztok!

Meg nem bántva senkit, aki Castrol olajat használ. Én is ezt a márkát használtam évekig,  miután az autóm garanciális ideje lejárt. Garanciában 3 évig Mobil1-et tett bele a szerviz.

Csak azt akarom mondani, hogy semmi bajom nem volt a Castrollal, az utolsó cserét kivéve, ami tavaly februárban volt. Valami nem volt oké, mert a motorhang is megváltozott. Megkérdeztem a boltot ahol vettem (formula3000 kft) és ott azt mondta a forgalmazó, hogy ezeket már a lengyelországi lepárlóból és telephelyről/palackozóból kapják. Addig előtte az angliai gyártású volt és a Hannoveri tranziton keresztül kapták.

(viszont mint közismert Lengyelország az olajhamisítás mekkája)

LG RH7500 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 38686

Köszönöm az információt! Már csak arra lennék kíváncsi, hogy amit én használok az PAO alapanyagú, vagy "valódi szintetikus" olaj. Mondjuk attól, hogy kiderülne hogy nem "valódi szintetikus" nem váltanék, mert elégedett vagyok vele.

Előzmény: -prokee- (38685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!