Keresés

Részletes keresés

ALEX.33 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 36
Állítólag a Duna TV- leadta régen az eredeti 79'-es Caligulát, ha az meglenne valakinek.... :) , még valami csak színkronos filmek érdekelnek.
Üdv!
ALEX.33 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 35
Üdv néktek!

Látom gyűlnek az infók, arra kérek mindenkit aki esetleg tudna segíteni, az alábbi email címre írjon, és ott folytatjuk : kardos.alex@citromail.hu
Előre is köszi!
;)
Via Galvani Creative Commons License 2007.11.07 0 0 34
Most mindenesetre, mint évek óta ilyenkor és ugyanott - olasz filmhét van a Puskin moziban.
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.03 0 0 33
A Filmműzeumról vettem fel: NARANCSOS KACSASÜLT (Vitti és Tognazzi), az mtv-ből ÉJFÉLKOR INDUL ÚTJÁRA A GYÖNYÖR (Vitti, Claudia Cardinale, Gassmann és Giancarlo Giannini). Eredeti olasz DVD-n van meg az OLCSÓ REGÉNY (Romanzo Popolare, Tognazzi, Ornella Muti és Michele Placido), ezen nincs semmi más hangsáv, csak olasz, felirat semmilyen.
Előzmény: ALEX.33 (26)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.03 0 0 32
Nekem megvan kétféle verzióban is. Az első amerikai kiadás kissé rossz helyesírású (és helyenként zavaros) magyar felirattal (nem tőlem származik), és a kifogástalan minőségű kétlemezes francia Collector's Edition. Előbbi (of course) másolat, utóbbi eredeti kiadvány, magyar vonatkozások nélkül.
Előzmény: ALEX.33 (25)
Via Galvani Creative Commons License 2007.11.03 0 0 31
A Római szonáta Gaál István filmje (nemrég halt meg, a város érző-szerető értője volt, ott járt filmfőiskolába).
Előzmény: babi76 (29)
babi76 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 30
És egy praktikus info, ha valaki arra jár, Duna Plázás Saturn üzletben van 999-ért Mamma Roma, 8 és fél, Dolce Vita.
babi76 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 29
Bizony! Valamelyik nap éppen az AmoRomA-t kaptam el, és csavarodott egyet a szívem. Ma este Giulietta Masinaról lesz egy dok.film szintén a Filmmúzeumon. Holnap pedig az m2-n a "Római szonáta" dok.film, ebben a zord időben kicsi öröm a szívemnek. Off: hűdemennékmármegint
Előzmény: Via Galvani (27)
Via Galvani Creative Commons License 2007.10.31 0 0 28
A Non ti muovere - magyarul nem inkább: Ne mozdulj? (Vagy volt hiv. magyar címe?)
Előzmény: biagio78 (23)
Via Galvani Creative Commons License 2007.10.31 0 0 27
Tavaly ősz óta a Filmmuzeum csatorna tömegnyi Sordi-filmet vetít, soxor ismételve.
Előzmény: ALEX.33 (26)
ALEX.33 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 26
Kieg. :)

Érdekelnének továbbá a következő filmek:

Alberto Sordi - Én és Katerina
Monica Vitti és Ugo Tognazzi - vigjátékok
Fernandel - filmek
ALEX.33 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 25
Üdv mindenkinek!

Ha valakinek megvan a 79-es CALIGULA Malcolm McDowellel a főszerepben, és
nézhető minőség, érdekelne!
Előre is köszi!
basic_channel Creative Commons License 2007.09.30 0 0 24
talán a mai kategóriába beleférne a Cinema Paradiso...tudom 89-es....de akkor is. Imádom azt a filmet!
biagio78 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 23
Ha érdekel valamelyik írj az e-mail címemre. Ha másnak is van hasonló listája akkor szívesen várom!OLASZ DVD FILMEK (TV: TV-ből DVD-re felvett, menüvel elkészített, többnyire hivatalosan kiadatlan filmek)

Federico Fellini rendezései:

BIKABORJAK (TV)

ÉDES ÉLET

8 ÉS 1/2

AMARCORD

CABIRIA ÉJSZAKÁI

FELLINI SATYRICON

FELLINI ROMA

ZENEKARI PRÓBA (TV)

FELLINI MESÉL (TV, dokumentumfilm)

 

Filmtörténet:

ITÁLIAI UTAZÁSOM I-IV (TV) Az olasz film története. MARTIN SCORSESE filmje, a rendező saját kommentárjával.

 

Régi olasz filmek:

ELŐZÉS (TV r: DINO RISI, fsz: VITTORIO GASSMAN)

SZÖRNYETEGEK (TV r: DINO RISI, fsz: VITTORIO GASSMAN, UGO TOGNAZZI)

ÚJ SZÖRNYETEGEK (TV r: ETTORE SCOLA, DINO RISI, fsz: VITTORIO GASSMAN, UGO TOGNAZZI, ORNELLA MUTI)

MAMMA ROMA (TV r: PIER PAOLO PASOLINI)

HUSZADIK SZÁZAD I-IV.(r: BERNARDO BERTOLUCCI, fsz ROBERT DE NIRO)

ROCCO ÉS FIÉREI (TV, r: LUCHINO VISCONTI, fsz: ALAIN DELON)

VÁLÁS OLASZ MÓDRA (TV, fsz: MARCELLO MASTROIANI, STEFANIA SANDRELLI)

VIZSGÁLAT EGY MINDEN GYANÚ FELETT ÁLLÓ POLGÁR ÜGYÉBEN

(TV, fsz: GIAN-MARIA VOLONTE, FLORINDA BOLKAN)

 

Mai olasz filmek:

SZEMKÖZTI ABLAK (r: FERZAN ÖZPETEK, fsz: GIOVANNA MEZZOGIORNO, RAOUL BOVA)

TÖRÖKFÜRDŐ (TV, fsz: FERZAN ÖZPETEK, fsz: ALESSANDRO GASSMAN)

TUDATLAN TÜNDÉREK (r: FERZAN ÖZPETEK, fsz: STEFANO ACCORSI)

SZENT SZÍV (r: FERZAN ÖZPETEK)

CASOMAI – ESETLEG (TV, fsz: FABIO VOLO, STEFANIA ROCCA)

AZ UTOLSÓ CSÓK (TV, fsz: GIOVANNA MEZZOGIORNO, STEFANO ACCORSI)

NE MENJ – NON TI MUOVERE (r és fsz: SERGIO CASSTELLITO, PENELOPE CRUZ)

CATERINA A VÁROSBA MEGY (TV, fsz: SERGIO CASSTELLITO, MARGHERITA BUY)

NEM FÉLEK (TV, r: GABRIELE SALVATORES)

MALENA (r: GIUSEPPE TORNATORE, fsz: MONICA BELUCCI)

SZÉPSÉGES FIATALSÁG I-IV (TV, 4DVD, fsz: LUIGI LO CASCIO, ALESSIO BONI)

 

Sorozatok:

POLIP I. széria (fsz: MICHELE PLACIDO)

POLIP II. széria (fsz: MICHELE PLACIDO)

POLIP III. széria (fsz: MICHELE PLACIDO, REMO GIRONE)

POLIP IV. széria (fsz: MICHELE PLACIDO, PATRICIA MILLARDET, REMO GIRONE)

POLIP V. széria (TV, fsz: VITTORIO MEZZOGIORNO, PATRICIA MILLARDET)

POLIP VI. széria (TV, fsz: VITTORIO MEZZOGIORNO, PATRICIA MILLARDET)

POLIP VII. széria (TV, fsz: RAOUL BOVA, PATRICIA MILLARDET)

POLIP VIII. széria (TV, fsz: RAOUL BOVA)

POLIP IX. széria (TV, fsz: RAOUL BOVA)

POLIP X. széria (TV, fsz: PATRICIA MILLARDET, REMO GIRONE)
Eileen Prince Creative Commons License 2007.08.05 0 0 22
Nah, sikeres volt :)

Megnéztem a Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében-t (tiszteltetem, aki ezt a szörnyű hosszú címet kiagyalta :D). Zseniális! Le kéne ültetni a zsarukat meg a politikusokat (mindet) és megnézetni velük. Azt hiszem, pirulnának ezerrel. :)
Fenemód aktuális ez a film, mindig...

Voltaképpen Dosztojevszkij és Kafka találkozása a boncasztalon :P Nagyon ott van.

Volonté meg egyszerűen félisten, na. Hol vannak manapság az ilyen színészek?
Maedhros Creative Commons License 2007.08.01 0 0 21
Én most Elio Petri műveire pályázom... (töltöm)

Amit viszont egyik torrenten sem találok, az a Mindenkinek a magáét (A ciascuno il suo (1967)), pedig maffiás, ergo biztos tetszene... :)
babi76 Creative Commons License 2007.08.01 0 0 20
Szia Piramis, (én is örülök, hogy idetaláltam :) és persze ciao a tutti.

Bár nem alkottak akkorát, mint a Maedhros által említett nagyszerű kollégái, azért bőven belefér ebbe a topicba a rendező Luigi Magni, és nagy nagy kedvencem, Pasquale Festa Campanile is, de adnék egy pontot Nanni Morrettinek is.

Előzmény: Via Galvani (18)
Via Galvani Creative Commons License 2007.08.01 0 0 19
A "filmművészetnek mondott valami" épp az olasz óriásokkal együtt halt ki.
A mozgókép ittmaradt, pimaszul és paranxsolóan - az ipar elfujta a művészetet. Jobb tán, ha ezt nem kell látmiuk.
Előzmény: Maedhros (17)
Via Galvani Creative Commons License 2007.08.01 0 0 18
Reméltem, higy idetévedsz, Baby. Még ha szomorú is a hír. (Én tavaly láttam őt tolókocsiban egy római fotokáillításon.
(Piramis)
Előzmény: babi76 (16)
Maedhros Creative Commons License 2007.07.31 0 0 17
Most legalább találkozhat odafent Fellinivel, Pasolinival, Viscontival meg a többi nagy kollégával... (már ha Pasolinit nem rúgták ki a mennyből :))

Lassan minden régi legenda itt hagy minket... kár... :(
babi76 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 16
Most találtam erre a topicra... És rögtön valami szomorú... meghalt Antonioni... :( vagy ahogyan az unita.it-en írják, véget ért Antonioni 95 éves kalandozása. Szerintem kár.
Előzmény: biagio78 (15)
biagio78 Creative Commons License 2007.07.24 0 1 15

Az vitán felül áll, hogy az 50-es, 60-as évek olasz filmjei, rendezői, színészei tényleg a világ első vonalában voltak. Kicsit konkrétabban ők voltak maga a FILM. Ezen kár vitatkozni, aki ismeri ezt a korszakot tudja miről beszélek. Természetesen az ebben a korszakban készült francia, cseh, német vagy akár magyar filmek is ezt a csokrot teszik gazdagabbá. 

Számomra viszont nagyon szimpatikus a mai olasz film alakulása is. Az előbb említett korszakra a realizmus volt leginkább a jellemző, míg a mai alkotások szintén hasonló eszközzel élnek, persze mai formanyelvvel, eszközökkel. Majdnem egy tucatnyi mai olasz film járja körbe a mai harmincas korosztály társadalmi, családi, egyéni problémáit, melyek filmek remekül egészítik ki egymást. Más-más látószögből, hozzálllással mutatják meg ennek a generációnak a problémáit, életét, boldogulását és csodáit, kínjait.

Nem célom a két korszakot összehasonlítani, mivel lehetetlen lenne és nem is érdemes. Mai világunk semmilyen művészeti területen nem produkál olyan ikonikus tehetségeket, mint a háború utáni korszakok. Az úgynevezett populáris művészeti ágak, mint a mozifilm, a beat-rock zene ma már iparággá lettek, ahol a pillanatnyi haszonszerzés minden komolyabb művésszé érést megakadályoz, lehetetlenné tesz, megfolyt.

A legfontosabb probléma viszont véleményem szerint főként az, hogy a közönség is átalakult. Életünk sebessége, igényei gyökeresen megváltoztak a korábbiakhoz képest. A televizió totális térhódítása, az amerikai életstílus elterjedése, az üzleti viág kizárólagossága már más nézői igényeket vettek fel.

A mai olasz szárnypróbálgatások pont emiatt szimpatikusak nekem, mivel úgy szólnak a mai életről, hogy komoly próblémákat is érintve, hogy befogadhatóak maradnak a ma emebere számára is. Mondanivalójukat tekintve pedig messze túlmutatnak az egyszerű szórakozatáson.  

biagio78 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 14
Kedves Maedhros! Sajnos nincs igazad. Sergio Leone említett filmjei amerikai filmnek minősűlnek, mivel a PARAMOUNT PICTURES CORPORATION filmjei. Következésképpen amerikai megrendelésre és amerikai pénzből készültek. Természetesen a stáb tagok közül rengeteg Olasz említhető, de ettől még a filmek amerikai gyártású és forgalmazásúak. A filmek eszmeisége természetesen közel áll az európai hozzáálláshoz, bár mindegyiken erőssen érezhető, hogy amerikában készült. Elég a VOLT EGYSZER EGY AMERIKÁRA gondolni aminek mozi változata csaknem egy órával volt rövidebb a rendezői változatnál...
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 13
Ja, persze, Giuseppe Tornatore is van: NUOVO CINEMA PARADISO, MALENA.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 12
Persze, egyet máris kihagytam. Antonionitól megvan az EROS is.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.24 0 0 11
Az én olasz DVD-im. Mindegyik hivatalos, gyári kiadás, ahol tévéből felvett anyagról van szó, azt külön jelzem.

MAGYAR VONATKOZÁSÚ DVD-K:

Federico Fellini
CABIRIA ÉJSZAKÁI
ÉDES ÉLET
SATYRICON
RÓMA
AMARCORD
CASANOVA

Michelangelo Antonioni
VÖRÖS SIVATAG
NAGYÍTÁS (angol)
ZABRISKIE POINT (USA, tévéfelvétel)
FOGLALKOZÁSA: RIPORTER (USA)

Luchino Visconti
ELÁTKOZOTTAK
HALÁL VELENCÉBEN

Pier Paolo Pasolini
A CSÓRÓ (tévéfelvétel)
MAMMA RÓMA (tévéfelvétel)
DEKAMERON
CANTERBURY MESÉK
AZ EZEREGYÉJSZAKA VIRÁGAI
SALO, AVAGY SZODOMA 120 NAPJA

Bernardo Bertolucci
HUSZADIK SZÁZAD
ÁLMODOZÓK

Ferzan Özpetek
TÖRÖKFÜRDŐ
TUDATLAN TÜNDÉREK
A SZEMKÖZTI ABLAK

KÜLFÖLDI BERSZERZÉSEK, MAGYAR HANG ÉS SZINKRON NÉLKÜL

Luchino Visconti
ELÁTKOZOTTAK (2 DVD-s francia Collector Edition)
LUDWIG
MEGHITT CSALÁDI KÖR

Pier Paolo Pasolini
BESZÉLGETÉSEK A SZERELEMRŐL
OIDIPUSZ KIRÁLY
TEORÉMA
DISZNÓÓL
MÉDEA
CANTERBURY MESÉK (angol kiadás)
AZ EZEREGYÉJSZAKA VIRÁGAI (angol és német kiadás)
SALO, AVAGY SZODOMA 120 NAPJA (angol és francia kiadás)

Ettore Scola
CSÚFAK, PISZKOSAK ÉS GONOSZAK

Tinto Brass
SALON KITTY (Director's Cut)
CALIGULA (2 DVD-s francia Collector Edition)
A KULCS
MIRANDA
EROTIKUS FANTÁZIÁK
PAPRIKA
COSI FAN TUTTE
MONELLA
FERMO POSTA DI TINTO BRASS
TRASGREDIRE
SENSO '45
FALLO
MONAMOUR

Aurelio Grimaldi
LA DONNA LUPO

Luigi Zampa
TISZTES HONPOLGÁROK

Mario Monicelli
OLCSÓ REGÉNY

Liliana Cavani
AZ ÉJSZAKAI PORTÁS
A BŐR

Valószínűleg van még több is, de hirtelen ezek jutottak az eszembe.
Maedhros Creative Commons License 2007.07.24 0 0 10
Nem amerikaiak. Olasz címmel szerepelnek az imdb-n. Elég nagy tárgyi tévedés az olasz western atyjának műveit leamerikaizni. Használt amerikai színészeket is, és? Ennyi erővel az Országúton is amerikai lenne Quinn miatt?


Hol vannak ma a Fellini-kaliberű rendezők? :'( Kihalt a nagy nemzedék, vagy aki még él, mint Antonioni, az matuzsálemi korban van. Meghaltak a színészek...
Előzmény: biagio78 (4)
higagyu Creative Commons License 2007.07.24 0 0 9
Nem tudom, hogy mérik művészetben a "legjobbat", engem pl. a csehek varázsoltak el abban az időben, de nem mondom, hogy ők a legjobbak, csak azt, hogy én őket szeretem a legjobban. Ettől függetlenül akár igazad is lehet...
Előzmény: Via Galvani (8)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.24 0 0 8
30-40 éve az olasz film volt elismerten Európa legjobbja.
Ma folyamatos vesszőfutás, állandó fesztivál-díj-nem kapás. Kivétel: Moretti A fiú szobája (2002, Cannes).
Az új, nagy csalódások fesztiválja az olasz film számára az idei Cannes volt. A fesztivál vezetése egyetlen olasz filmet sem fogadott el a főversenyre.
Az utóbbi évek legjobb olasz filmje, Ermano Olmi Centochiodi c. alkotását nem is nevezték.
Nagy reményt fűztek Luchetti "Il mio fratello e unico" c. alkotásához az "Un certain regard" c. fontos mellékszekció versenyén, de Luchetti filmje sem nyert.
Cannes után éles vita bontakozott ki az olasz sajtóban a hosszú ideje tartó sikertelenségekről.
higagyu Creative Commons License 2007.07.24 0 0 7
Akkor bizony nagyon érdekelne. (Tanulok ugyan olaszul, de ott még nem tartok.)
Előzmény: biagio78 (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!