Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31745
"de miért csak forintban lehet paypal számlát feltölteni ez egy rohadék dolog?"
Mert magyar regisztrációt csináltál és ott forint az alapértelmezett.
Célszerű előbb tájékozódni (pl. elolvasni a PayPal szabályzatot és leírást) és utána lépni.

OFF
Ajánlom figyelmedbe a hozzászólások fölött levő válasz linket.
Előzmény: dase (31742)
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31744
Köszi! :) Hát pár éven belül nem szándékozom eladni, csak venni... :) Amúgy van SMS értesítésem, rögtön látom, ha valaki illetéktelen adna-venne és abban pillanatban tiltatnám... :)
Mellesleg egy külön erre a célra igényelt kártya, mennyibe fáj és egyszeri költséget jelent vagy utána ennek a fenntartása is plusz pénz ?
(akinek esetleg van vmi infoja költségek terén...ha OTP-s akkor meg pláne) :D

Köszi!
Előzmény: Black Dragon (31743)
Black Dragon Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31743
Természetesen megfelel az OTP - s VISA.
Van olyan aki azért nyit külön egy számlát, hogy előbb arra utalja, illetve tartja azt az összeget (természetesen forintban) amivel finanszírozza az eBay vásárlásait. Ennek az az előnye, hogy ha illetéktelenek fizetnének a PayPal accontjával, akkor maximum "csak" annyit tudnak lenyúlni tőle amennyi ezen - a PP rendszerrel kapcsolatban levő - számlán pillanatnyilag van.
A költségekről nincs infóm, de szerintem mint vásárló, ahogy az én állam sem, úgy a tiéd sem fog emiatt felkopni :))

"fogadni pénzt nem akarok rajta" Teee, már most ilyen biztos vagy ebben?...Én ezt nem kiabálnám el :))
Előzmény: monkeyfan85 (31741)
dase Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31742
Biztos? De jó most nyitottam egy USD számlát! Akkor buktam kb. 4000ft-ot...
de miért csak forintban lehet paypal számlát feltölteni ez egy rohadék dolog?
Megszívtam, most mehetek vissza a rohadt bankba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
monkeyfan85 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31741
Sziasztok! PayPal számlát szeretnék nyitni, ehhez nem feltétlen kell egy külön kártya, mármint pl. a saját kis OTP-s VISA kártyám is megfelel, nem ? Vagy miért előnyösebb külön egy kártya erre a célra ? Valamint milyen költségek várhatóak pl. számlavezetés, éves díj, stb... ? (én csak vásárlás céljából használnám a PayPal-t fogadni pénzt nem akarok rajta)

Köszönöm!
digicat Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31740
PayPal egyenleget csak forintban lehet feltölteni, tehát pont USD számláról utalva lenne konverzió.
Bankkártyával használva pedig csak a használati szokásaid alapján lehetne kiszámolni, hogy megéri-e ezért USD alapú kártyát tartani, és az is csak akkor érné meg, ha lenne USD bevételed, hiszen anélkül valamiből konvertálni kellene USD-re.
Előzmény: dase (31738)
manta66 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31739
Köszi mindenkinek.

És valóban lehetetlen itthon érdeklődenem, hogy érkezett-e valami a nevemre?
Se posta? Se vám? Senki sem tud semmit?
Előzmény: digicat (31735)
dase Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31738
kösz a gyors választ...

Ez alatt mit értesz?
- ennek akkor lehet értelme, ha a kártya USD elszámolású (Amex)

Én konkrétan nem Amex-re gondoltam, a CIB-nél van USD elszámolású kari számításaim szerint olcsóbb lenne.
Előzmény: Degeczi (31737)
Degeczi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31737
miért akarnál Paypalra utalni?!
pont az a lényege, h nem kell... méregdrága külföldre utalás helyett ugyanúgy ingyen használod a bankkártyád, mint egy itthoni vásárlásnál is

lehet forintszámla, átváltásnál a bankok nem a középárfolyamot, hanem a "deviza-eladási"-t használják - hiszen lényegében az történik, devizát (azaz nem KP-t) veszel

ennek akkor lehet értelme, ha a kártya USD elszámolású (Amex)
egyébként alapbeállításban a Paypal konvertálja forintra, 2.5% költséggel (bár ottani bank árfolyama alapján, így nem feltétlenül ennyivel több)
Előzmény: dase (31736)
dase Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31736
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik bankot ajánlanátok, ebay-re?
Aminek olcsó az éves díja, jó konverzióval dolgozik, olcsó az átutalás paypalra (ha pénzbe kerülne).

Egyébként a bankok, ha jól tudom ft-alapú számla esetén kereskedelmi árfolyamon váltják a ft-ot, ami kicsit rosszab a középárfolyamnál.

Főleg kínából vásárolnék, érdemes lenne USD alapú bankszámlát nyitnom? Főleg az árfolyam váltása miatt.
Saját számlámról átutalás paypal-ra mennyibe kerül?
köszi
digicat Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31735
December van, ilyenkor duplázódik a szállítási idő és az elveszett/ellopott csomagok száma.
Előzmény: manta66 (31718)
petike23 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31734
Nekem is Anglia (és Uruguay) a legsimább, Németország a legbalhésabb.
Előzmény: Black Dragon (31733)
Black Dragon Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31733
Furcsa, mert eddigi tapasztalataim szerint Anglia az egyik legrugalmasabb (posta szempontjából) ország.
Onnét nekem a leghosszabb idő mindössze 6 munka napot vett igénybe, de inkább 3-5 között szokott lenni.
Ezek szállítási költsége 2-10 font között volt , de még a legolcsóbb is regisztrált küldeményként érkezett.
Ha nem "volt" (valójában igen, mert az ára tartalmazta) szállítási költség, akkor lehet egy egyszerű alapszolgáltatással küldték útjára a cuccodat.
Írj az eladónak, és ha nem reagál megfelelően, mehet a PayPal "dispute".
Szerintem....
Előzmény: stella978 (31731)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31732
Angliabol jellemzoen a "sima" airmail is itt van 3-4-5 munkanap alatt.

DE mostansag volt olyan nekem, hogy tobb mint 2 het volt.

irj neki sztem es kerdezz ra, hogy "sima" airmail vagy netan "signed for" vagy "airsure" ? utobbi ketto kovetheto....
Előzmény: stella978 (31731)
stella978 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31731

Szisztok!

 

Látom, hogy mostanában másnak is problémája van a kézbesítési határidőkkel.

17-én Paypal-on kifizettem a terméket, elvileg az eladó november 17-én fel is adta a cuccot, de még nem érkezett meg a mai napig az EGyesült Királyságból.

A kézbesítésnek nem volt külön díja, ezért nem tudom, hogy az mit jelent postázás szempontjából (ajánlott?) Honnan tudhatnám meg ,hogy mi van a cuccal?

Van értelme az eladónak már most jelezni hogy nem kaptam meg a terméket? A 10 munkanap amit írt a szállítási határidőnek már letelt. EGy 5 e Ft-os dologról beszélek, és elég kicsi is, ezért félek hogy valahol elakadat.

Vagy meddig várjak??

 

Köszi a segítséget!

blaze73 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31730
nekem nem volt szamla a kuldemenyben, es a HK customs form is automatikusan "gift"-re volt X-elve
:()
Előzmény: Törölt nick (31727)
Degeczi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31729
amúgysem küldenek
a csomagokra 30-45 HKD értéket írnak rá, bármennyiért is vetted
ha van rá mód, vidd $15 fölé a rendelés értéket, vagy kérd a regisztrált küldeményt (shipment tracking) $1.7-ért, az biztonságosabb és vmivel gyorsabb is (bár mostanában durván túl van ott terhelve a posta, nagyon sokára lesz itt)
Előzmény: Törölt nick (31727)
Degeczi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31728
mostanában egy hónapra számíts
Előzmény: Centi the real (31715)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31727
Hali
Dealextreme-ről rendelt már valaki?
Mennyire rugalmasak
Ha megírom nekik, hogy NE küldjenek számlát, akkor megteszik?
Yogi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31726
Hát rezeg a léc.
Előfordulhat, hogy az előzetesen számított szolgáltatás mégsem érhető el, helyette másikat kell választani. Például gitárok éppen a USPS határértéken vannak, és ha nagyobbra sikerül, nem vállalják, lehet menni drága futárcéghez ötször annyiért.
Na de ez ugye nem a vevő sara, és az eladónak - pláne ilyen határesetben - erre különösen oda kéne figyelnie. Előtte, nem utána.
Én azért megkérdezném, hogy pontosan mi az ok (méret- vagy súlykorlát, vagy egyéb), annak függvényében gondolkodnék tovább.

hogyan tudja visszaküldeni a pénzt
Két gombnyomás a PayPalon.

gyakran előfordul az ilyesmi?
Nem.

az is lehet, hogy átvertek.
Kizárt. Nem is tud, véd a PayPal.

Előzmény: tony torpedo (31720)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31725
meg is erkezett, ma kihozta a posta.
ugy latom utobbi 1-2 honapban mindent ami HK es 1 kilonal nagyobb azt kibontanak, beleneznek. 3ik kibontott csomagom 2 honap alatt.
Előzmény: blaze73 (31721)
zsazsi30 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31724
Nekem mostanában 1 hét körüli HK-ból, Kínából, (usából jóval több), de épp 3 hasonló kisértékű cuccom van úton szintén onnan, 1-nél épp letelt az 1 hét, hát majd referálok... :-)
Előzmény: Centi the real (31715)
Black Dragon Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31723
Gondolom a Free Shipping mellé (ott főleg) szokásos alap szolgáltatással postázták. Ez esetben egy hónapig NE legyen álmatlan éjszakád :)
Én már közel ennyi ideje várok egy 5$"értékű" cuccot.
Előzmény: Centi the real (31715)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31722
Nekem jelenleg már kilenc küldeményem van úton 28-30 nap óta. Persze ezekre rákérdeztem, disputét, sőt claim-et is indítottam. Az utóbbit azért, mert napokig semmit nem reagált a disputéra.

Viszont érdekes módon az egyik tegnap ezerszer elnézést kért amikor levélben érdeklődtem a nov. másodikán kifizetett (nem ebay, közvetlen Paypal vétel volt) termék iránt. Egyszerűen elfelejtette postázni a cuccot. Tegnap azonnal elküldte trackinggel. Ilyen is van. Ott is emberek dolgoznak, tévedhetnek, kavarodás lehet a közelgő ünnepek miatt stb.

Légy türelemmel, de 30-35 nap körül érdemes levélben majd ha kell, disputéban, claimben kerestetni a csomagot.
Előzmény: manta66 (31718)
blaze73 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31721
detto.
nekem HK nov20-i feladas ha minden igaz ma erkezik meg.
maskor 5-6 nap, most 14.

minden belassult, vam - minden.

ez a mpl.hu / posta.hu tracking mennyire kaki.... meg mindig azt mutatja vamon van, amikor HK tracking szerint mar "in transit"
hmm...
Előzmény: Yogi (31719)
tony torpedo Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31720

sziasztok!

mit tegyek, ha megnyertem egy árut, elküldtem az email-ben előre megbeszélt szállítási költség díját és az áru értékét is paypalon. ennek négy majd' egy hete, az eladó ma informált róla, hogy a szállítási költség mégsem annyi, amennyi, hanem nagyságrendekkel több (105usd helyett 500!), ezért írta, hogy visszaküldi a pénzt.

1. kérdésem: megteheti-e, hogy nem küldi el az előre megbeszélt összegért (hiszen más aukciókról lemaradtam, mivel azt hittem sikerült megvennem, amit akartam)?

2. hogyan tudja visszaküldeni a pénzt, miért nem tette eddig magától?

3. gyakran előfordul az ilyesmi?

ez lett volna az első vásárlásom és most nagyon csalódott vagyok, és még az is lehet, hogy átvertek...

szerintetek mit lehet tenni ebben az esetben?

előre is köszi

Yogi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31719
Ide tud érni egy hét alatt is, de most mindenki panaszkodik a késésekre. Én a magam részéről öt hét után szoktam levelet írni a feladónak, hogy nézzen utána, erre általában legkésőbb másnap megjön a hiányolt cucc.
A héten november közepi feladásokat kaptam meg 1st class-szal.
Előzmény: manta66 (31718)
manta66 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31718
Köszi!
[meghajol]

De kb. mikor érhet ide?
[vigyorog]
Előzmény: Yogi (31717)
Yogi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31717
kicsit korai még ezen gondolkodni
[bólint]

ha baj van, és nem sikerül vele személyesen megegyeznem, segít-e az Ebay?
[bólint]
Előzmény: manta66 (31716)
manta66 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 31716
Sziasztok!
Ismét segítséget szeretnék kérni.

A USPS First Class Mail-lel feladot csomagok gyakorlatilag mennyi idő alatt érnek ide?

Az Ebayen vásárolt cuccomat az eladó 11.19-én adta fel.
A gond az, hogy a számlaösszesítőn Global Priority postáért kért 41 dollárt.
Ki is fizettem neki Paypalon keresztül.
Később, amikor próbáltam keresni a megadott ragszám alapján, akkor tünt fel, hogy nem Priority, hanem First Class.
Amikor megkérdeztem, hogy miért nem úgy adta fel, ahogy megegyeztünk, azt válaszolta, hogy csak 3dollárral volt olcsóbb, amit visszafizet,
Egyébként meg a Priority sem ad valóban nyomonkövetési lehetőséget, a különbség a kézbesítési idő.
Én azt írtam, hogy DE AD.
Erre Ő: DE NEM. Kb száz csomagot feladott külföldre (kb. 70-et Mo-ra), higgyek neki, soha egy sem veszett még el. Amikor az országban lesz, a posta, vagy a vám megmondja, hogy hol van.

A nemzetközi postakicserélőben azt mondták, hogy First Class csomagokkal kapcsolatban nem tudnak segíteni, sem név, sem szám alapján.
Ha vámköteles, VALÓSZÍNŰLEG kapok ajánlott levelet a kolléganőitől.
Nem igazán nyugodtam meg.

Ebben az esetben, mivel nem a megfelelő módon adta fel a csomagot, és esetleg eltűnik, visszakövetelhetem tőle a pénzemet az Ebay-on keresztül.
Ők is láthatják a megjelölt postázási módot, ill. a megadott ragszámot, üzeneteket, stb.

Tudom, hogy kicsit korai még ezen gondolkodni, csak érdekelne, hogy ha baj van, és nem sikerül vele személyesen megegyeznem, segít-e az Ebay?

Egyébként egy több ezres értékelésű modellboltról van szó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!