Keresés

Részletes keresés

drenáta Creative Commons License 2013.03.13 0 0 57221

Igen kimondták hogy PCO nagynehezen évek után, 5 éve nem védekezem és nem jön a baba de ha nincs pete érés hogy is jönne! a clistilbegyt-töl még több cisztám lett akkor  norcolut is csak akkor hozta meg a  vérzést ha szedtem! ANTI-tpo az magas ott volt a csillag emlékszem de sajnos a többit fejböl nem tudom! A párommal át beszéltük este hogy ez igy nem állapot, orvost váltok hiába rendes a doktorúr ha nem segit a bajunkkon!! már gyerekként kimondták hogy hajlamos vagyok a cukorbetegségre anyú cukros volt mikor szült engem meg emlégszem 13 évesn is szedeték velem a metformint de akinek tanulatlanok a szülei minek szedje hisz nem cukros ennyivel el lett intézve! de hát mirre újra kitudtam iratni nagyon sok viz lefolyt a folyon, újre kelletek a vizsgálatok közbe a párom németbe kapot állást! magyarországon biztositva vagyok de itt nem csak olyan eu tb kártyám van és azt nem tudom hogy mire jó! meg az igazat meg mondva nem megy a nyelv csak kicsit :-( nagyon köszönöma válaszokat nekem segitett!! szép napot!!

Előzmény: Triangle7 (57220)
Triangle7 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57220

Bocsi, szóval csak annyi, lehet hogy a tesztoszteronod magas, ill., a PCO szindrómára jellemző hogy az SHBG, ami megkötné a férfihormonokat, alacsony.

Plusz, a PCO szindrómával sokszor együtt járó inzulinrezisztencia ezt tovább rontja.

Kimondták nálad a PCO szindrómát?

 

A merck/metformin leviszi az inzulinszintedet, az biztos, de a haj és a szőrnövés... Hát, változó az eredmény mindenkinél.

Na tényleg nem akarok belebeszélni :)

Előzmény: drenáta (57218)
Triangle7 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57219

Okés, én nem akarok beleszólni, csak írtad hogy nem fogysz pedig diétázol, hát az pajzsmirigy szokott lenni.

Ha ugyanazok a referenciatartományok mint pl. nálam, akkor tudnám értelmezni, így nem akarnék :) Tudod, a mértékegységek, a norm. határok, az eredmények mellett feltüntetve.

Nem jelzett a TSH, a T3, a T4 és az Anti-TPO-nál, egynél vagy többnél ezek közül?

De hát ja, az orvosok képzettek ugye, csak az a baj, nekem pl. sose nézték az inzulinom, és nagyon sok év után bukkant ki, hogy hát igen, nagoyn magas. Szal, ahogy gondolod, erősködni nem akarok ténlyeg :)

Előzmény: drenáta (57218)
drenáta Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57218

Sajnos egy papirom sincs nálad de amit tudok fejböl leirom szeptember végi eredményeimtudom és ezután kaptam a metet, TSH 2,4  FT4  17,56 Ft3 4,24 anti-tpo 57,7

 FSH 5,1  LH 5,9  ösztradiol 142 progeszteron <0,64  tesztoszteron 2,02 cortisol 189  meg a 120 perces cukorterhelésen 3,8 volt az eredmény

de én a metformint a sok apro kis tuhegynyi cisztára adták és ugy jöttem ki németbe hogy 3honap mulva találkozunk a doktor urral még egy vizsgálat de sajnos az anyagiak bele szoltak igy csak jövöhonapba tudok haza menni hosszabb idöre!! én nem értek ezekhez az eredményekhez azt se tudom jo-e vagy rosz amit a diki mond ugy van nem szoktam elenkezni ök a tanult emberek nem én :-(  csak azt furcsálom hogy 4 honapig olyan szépen megjött rendesen már keztem örülni igaz a met elöt évi 2 vagy 3 menszesz az is gyogyszerel hozták meg!

Előzmény: Triangle7 (57217)
Triangle7 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57217

szia,

a pajzsmirigyed rendben van? És mekkora az inzulin szinted? (terhelésessel?)

Előzmény: drenáta (57216)
drenáta Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57216

Köszönöm a választ!! Holnap az elsö dolgom az lesz veszek egy új tesztet!! Megint úgy fáj a hasam alja mint mikor cisztám van de már 3 hete csinálja ez idegesit! azt hittem a met segit hamar a ciszták ellen, mikor kiderült mi a baj és van rá gyogyszer egyböl úgy voltam vele szedem a bogyokat és végre minden renbe jön! a hajam vissza nő, a többi ször eltünik onnan ahonnan kell, de amugy ebben a szempotba vettem észre javlást nem kell olyan sürün szörtelenitenem :-) de nem fogytam és nem hiztam egy dekátse de elötte se ettem cukrot se kenyeret most se igy ez a része nem hatot meg mikormondta a doki ki kell lönni az étrendböl! a mozgás nálam csak anyi hogy napi 1 ora séta vagy 3 mikor menyire van idöm! napi 2X 850mg metet szedek lehet kevés ha haza megyek ezt is megbeszélem a doktor úrral!

ncsk Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57215

Szerintem ne ijedj meg, a met nem közvetlenül hat, hogy most megjön, vagy nem jön meg hanem elég áttételesen, hisz a met a májsejtek inzulinérzékenységét növeli elsősorban és van még pár vonzata. Ezen keresztül hat a hasnyálmirigy inzulintermelésére (nem kell annyit termelnie, stb.) és ez jó a petefészeknek, amiben sok inzulinreceptor, stb, de egyéb belső elválasztású mirigyek is benne vannak a rendszerben. Szóval ha van kis ingás erre-arra az még nem a világvége :) Ráadásul ebben a "betegségben" 4-5 hónap az nem sok. Lehet jobb, ha veszel még egy terhességi tesztet :D

Előzmény: drenáta (57214)
drenáta Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57214

Sziasztok! Én még új vagyok a PCO-sok közt 6honapja derült ki igaz már 10éve kezeltek a tünetekkel külön külön! 5 honapja szedem a merckformint biztos hogy hat mert az elsö héten meghozta a menszeszem ami nagyon redszertelen volt! csak most az a problémám hogy jan. 6 volt meg utoljára azota semmi pedig már egymást követö 4 honapba meghozta 30-32napra!! csak az a baj hogy csak jövö honapba megyek haza magyarba adig meg izgulok hogy most mivan ciszta megint vagy baba!! teszteltem és negativ volt a mult héten!! járt már köztetek valaki igy? merckformint szed és beállitja pár honapra, utána megint elmaradt? már másodjára kellet volna megjönni-e agodom!!

b.gina Creative Commons License 2013.03.12 0 0 57213

Vacsi nélkül ne vedd be! :)

Előzmény: Zuzz (57211)
Triangle7 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 57212

Tudom persze ismerem az ékrezekciót,  már 13 éve se akartam én se :)

Még csinálom a diétát mozgást, és szedem a metet.

Ez az eljárás hát, nem túl ismert a kidolgozója szerint (prof doki a 2-es számú SOTE nőgyógyon) azért mert az orvosok nem csinálják.

Itt csak gyógyszereket alkalmaznak, csak pontosan adagolva, egyéni leletek eredmények alapján, és PCO szindrómásoknál eredményes, azoknál akiknél más módszer nem használt. És csak alkalomszerű, mert nem gyógyít ugye ki, csak peteérést indukálnak vele amikor az illető nő teherbe akar esni.

Előzmény: Jokeva (57210)
Zuzz Creative Commons License 2013.03.11 0 0 57211
Kedves fórumozók!

Ism&#232;t a segíts&#232;geteke szeretn&#232;m k&#232;rni!
1 hete szedem a Meforalt, de ma est&#232;re belázasodtam &#232;s hányingerem van, úgyhogy vasorára gondolni sem bírok.

A k&#232;rd&#232;sem az lenne: bevegyem- e ev&#232;s n&#232;lkül a Meforalt vagy ne?
Köszönöm a válaszotokat!
Jokeva Creative Commons License 2013.03.11 0 0 57210

Szia Triangle7! Megkavartál, mert hirtelen fogalmam sincs, mi az hogy hormonális ékrezekció! Az ékrezekciót tudom hogy mi, de hogyan csinálják ezt hormonnal...? Ha belevagdosnak a petefészkedbe, hogy úgymond kimetszék a cisztákat, akkor marad utána egy csomó heg, és hosszútávon nem jársz jól. A diéta, mozgás, met szépen rendbeteszi a hormonokat, inzulint, aztán vagy elmúlnak a ciszták (nálam pl elmúltak nyomtalanul), vagy nem, vannak itt csajok, akiknél még 5 év után is látható ciszták vannak. Ha azok nem fájdalmasak, akkor nem zavarnak senkit... minek műteni? Illetve hormonálisan... nem is értem!

Szeleszte, normális :) Nekifutott a szervezeted a PÉ-nek, bár nem adok igazat a programnak, ha megvolt, akkor a 23-ik ciklusnapon! Hát most még két hét, mire kiderül, hogy mizu... Ez lesz életed leghosszabb két hete :)))

Szeleszte Creative Commons License 2013.03.11 0 0 57209

Jokeva:

 

Aktuális görbém:

 

Szólj, ha ebből te látsz valamit. Fura azok a fejre állított V betűk, normális, hogy nekem háromszor is leesett a hőm?:)

Tojásfehérje: Nem tudtam eldönteni azon a két napon, hogy a párom spermája csorog vissza, vagy az enyém, vagy kevert.

Előzmény: Jokeva (57206)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.11 0 0 57208

Gina:

 

Csodálatos lesz, ha szedem a barátcserjét, hogy rendeződnek a dolgaim és még több cisztám lesz. Legalább az eddigi ciklusaimba voltak tojásfehérjés folyások. Most meg nem tudom... Arról nem is beszélve, hogy néha arra ébredek hajnalba hogy hol az egyik hol a másik petefészkem szúr, valamint bedurrantak a cickóim és a bal oldali kimondottan érzékeny.

Előzmény: b.gina (57202)
Triangle7 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 57207

Sziasztok, szeretnék csatlakozni :)

Tipikus PCO szindrómás beteg vagyok, diétázom és metformint szedek.

De mindig úgy érzem hogy az inzulinrezisztencia csak következmény.

Azt szeretném megkérdezni, hogy kapott már valaki hormonális ékrezekció kezelést?

És ha igen -- mivel azt írja, csak időszakos, tehát teherbeesés szándékakor csinálják főleg --, esetleg milyen eredmény volt, ill. főleg hogy csinálták e valakinél NEM teherbeesés, csak bármi más okból?

Jokeva Creative Commons License 2013.03.10 0 0 57206

Szeleszte, dobj már aktuális görbét!

 

(a tojásfehérjés folyás abban más a többitől, hogy fürdés közben hiába irrigálsz, kimosni sem lehet, annyi van, és azonnal újra is termelődik, nagyon csúszik, nem oldódik a vízben) :))

marchesa Creative Commons License 2013.03.09 0 0 57205

Sziasztok,

A PCOS Szívügy alapítvány létrehozott egy zárt csoportot a Facebookon "Minden ami PCOS" néven (én az egyik admin vagyok, magam is PCO szindrómás) - http://www.facebook.com/groups/460354567359807/

A hozzászólásokat csak a csoport tagjai láthatják, és nagyon sok segítséget, tanácsot, lelki támogatást tudunk nyújtani egymásnak.

A csoport oldalán, a jobb felső sarokban tudjátok kérelmezni a csoporthoz való csatlakozást, amit aztán jóvá tudok hagyni.

Üdv.

Szilvi

szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.08 0 0 57204
Szia. A honlapon levő számon szoktam, egyszer a főszámon vették fel, és úgy kapcsolták, egyszer pedig a neve melleti főszámon ő vette fel. De most hogy átköltözött, úgy látom, nincs fővonala, csak melléke.
Előzmény: b.gina (57203)
b.gina Creative Commons License 2013.03.08 0 0 57203

Sziasztok!

 

Aki Naszódyhoz jár tudna nekem mondani egy telefonszámot amin el lehet őt érni rendelési időben? 

 

szegedi lány?? te írtad h mindig felveszi :) melyik számon szoktad hívni?

Nem nekem kell, de egy sorstársunk hiába hívogatja a honlapon lévő számon :(

b.gina Creative Commons License 2013.03.08 0 0 57202

Az is lehet h ebben a ciklusban nem lesz peteérésed... Van olyan h egy tüsző nem reped meg, abból lesz a kis ciszta a petefészkedben :(

vagy még lehet hogy ezután fog megrepedni, mondjuk az elég durva lenne, 23. napon vagy... vagy akkor ez egy extra hosszú ciklus lesz...

Előzmény: Szeleszte (57201)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.08 0 0 57201

Gina:

 

Köszönöm, hogy elmagyaráztad, nem tudom hogy működik még ez a hőgörbe dolog. Sajnos akkor valószínűleg még mindig nem repedt meg, mert tegnap előtt 36,1 volt, tegnap 36,3, ma: 36. Normális, hogy a 19 napi: 35,9 hez képest még mindig nem emelkedik 37 felé? Amúgy már tegnap tegnap előtt volt egy kis vizes folyásom....

 

Tojásfehérje: hát ciki vagy nem ciki, de tegnap együtt voltunk a párommal és azóta folyamatosan folyik vissza (elnézést azoktól akiknek ez már hátborzolgató) de így meg abszolút nem tudom megkülönböztetni, hogy melyik melyik...

 

szegedi lány:

Szerintem ha ilyen szépen áll a ciklus minden adatott. Nekem is múlthónapba 30 napra jött meg, de én ráraktam a barátcsrejét és most úgy veszem észre hogy tolja kifele a ciklusom:(((  Múlt hónapban 17 dik napnál már volt tojásfehérjém most meg itt vagyok a 23-dik ciklusnapon és még semmi...

Remélem nektek is összejön, szurkolok nektek. Amúgy örülök, hogy te is szegedi vagy, mert ha véletlen egyszerre lennénk pocaklakosok járhatnánk együtt a kötelező vizsgálatokra:))))

 

Előzmény: b.gina (57197)
b.gina Creative Commons License 2013.03.08 0 0 57200

Szia! felpörgetjük :)

hát persze hogy lesz spontán ciklusod :) ha eddig is volt nem hiszem hogy az hirtelen megtorpanna :)

Párodnak jobbulást, szegény férfiak még jobban betegek amikor betegek... ;)

következő hónapban már akkor lehet próbálkozni :)

 

Én is nagyon-nagyon-nagyon drukkolok nektek lányok, tényleg erőt fog adni, hogy ha nektek sikerül :)

 

Én még nem a babára gyúrok, de hőgörbét már nagyon régóta vezetek, azért kezdtem, mert annyira összevissza ciklusaim voltak, hogy gondoltam, majd a hőgörbéből ki tudom olvasni hogy mikor esik le a hő és mikor fog megjönni :)

És így is lett, sőt azóta rendeződtek is a ciklusok, általában 27 naposak. Mondjuk az nem a legjobb, mert ovuláció meg a 16.-17.-18. napok környékén szokott lenni a hőgörbe, nyák és ovutesztek szerint, de mire eljutok odáig hogy na babát akarok, Naszódy szerint ez még javulhat is, mert amúgy a hormonjaim nem rosszak :)

 

De amúgy szívesen mutogatom a hőgörbéim, elemezni jóóóó :) Mondjuk amit feltöltöttem pont törthavi, betadine-os, emiatt nyák nem volt, (vagy csak betadine színű :D), ovutesztet se csináltam... majd kövi hónapban profibb lesz :)

Előzmény: szegedi_lány (57199)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57199

Sziasztok! Örömmel látom,hogy élénkül a fórum..) Sokat tanulok Tőletek. Ha ebben a hónapban is lesz spotán ciklusom, akkor a következőben már újra hőmérőt ragadok én is, és csatlakozom. ,) A babaprojekt kezdetén már próbáltam, de lehervasztott a doki, hogy még nincs itt az ideje, akkor derült ki az IR, PCOS meg a többiek...

De most sinen vagyok, terheléses vizsgálat alapján eredmények javultak, spontán ciklus van, legutóbb már 28 napra,  és most az endokrinológus nem változtatott a gyógyszeremen, sőt, már adott 21.napi hormonsorra beutalót, és ha marad a 28 napos ciklus,akkor újra felvehetem a nőgyógyásszal a kapcsolatot. Most vagyok egyébként pont 21 napos, és mellfeszülés, szurkálásból ítélve talán minden a legnagyobb rendben volt, de nem merem elkiabálni, uh megvárom a következő clikust a vérvétellel, és a nőgyógyászati ultrahanggal. A párom sajnos influenzával volt elfoglalva helyettem, uh a babára nem tudtunk most rápróbálni, de én már annak is örülök,hogy nem reménytelen.

Szele, én is sok sikert kívánok neked, minden újabb sikerélmény erőt ad nekünk,többieknek..)

Előzmény: b.gina (57198)
b.gina Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57198

Na nyomatok én is egy görbét, hogy ne csak Szeléé legyen itt :)

Az enyém ilyen ebben a hónapban:

(nyákot nem néztem most, mert betadine kúppal szórakoztam 2 hétig)

b.gina Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57197

Nemnem, most fel kéne mennie a hődnek, az jelezné a peteérést. Az esés már megvolt a 19. napon :)

 

A ciklus első felében a hőmérséklet alacsony, de ovuláció előtt még néhány tizedet esik.
A tüszőrepedést követően a hőmérséklet 1-2 nap alatt, vagy hirtelen felemelkedik (általában 37 Celsius felé), és fenn is marad a ciklus végéig.
A menstruáció előtt néhány nappal, vagy órával a hőmérséklet hirtelen leesik. 

Ha a várt menstruáció idején a hőérték még mindig magas, akkor a megtermékenyülés sikeres volt!

Előzmény: Szeleszte (57196)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57196

Egy jó pár hozzászólással lejjebb linkeltem be a görbét. Azt mondta Jokeva hogy szép egyenletes. Amúgy azon nevettem, hogy a dokim azt mondta hogy ő ebből nem lát semmit, de a gina megmondta itt még nem volt peteérés. Voltam UH-n kedden akkor láttak egy érett tüszőt, most vagyok a 22-dik ciklusnapon várjuk hogy megrepedjen. Azt mondták a csajok azért nem volt még tojásfehérjés folyásom, mert még nem repedt meg, de szerintem lassan fog, mert már kicsit szúrkál.

 

Most a hőm: tegnap 36.1, ma 36,3 várom hogy leessen:)))

Előzmény: Kikomiko (57195)
Kikomiko Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57195

Jé, én is allergiás vagyok a mézre:) Én így teába, vagy túróba keverem a pempőt. Magában nem bírom enni, mert nagyon rossz íze van. Az első 2 alkalommal fájt a gyomrom rendesen, de ittam rá szódabikarbónát és el is múlt. Mostmár nem érzem, megszokta a szervezetem.

 

Clostyt két éve nyáron kaptam, és nem tudtam rendesen járni UH-ra, mert pont nyaralni mentünk. Hát majd leszakadt a hasam, úgy feszített és mintha kést hasogattak volna a hasamba. Most nem érzek ilyet, mert mindig 1 tüszőt érleltünk eddig.

 

A hőmet nem vezetem görbébe, csak fejben konstatálom a dolgokat:) A ciklus kezdetétől 36,4 volt minden nap. Hétvégén elutaztam és elfelejtettem vinni a hőmérőm, így nem tudom mennyi volt, de szombaton görcsölt be a jobb oldalam. Tegnap 36,6, ma meg 36,7 lett az érték, de ma fél órával később mértem, mint szoktam. Szóval így állok:)

 

Neked hogy alakult a görbéd? Volt már PÉ?

Előzmény: Szeleszte (57194)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57194

Érdekes. És a Clostit próbáltad már azon túl vagy? Érdekes dolog ez az inszemináció, remélem tényleg összejön:) Én a mézre allergiás vagyok, így nem mertem volna beválllalni a méhpempőt. Ha kész a diagramod, akkor rakd már fel ide, ha nem nagy kérés, hátha tényleg tudnának rá a lányok mondani valamit.

 

nekem még ilyen hóbortból javasolták az első időszakra a cickafarkfű teát, második felében meg a palástfűt. Hát nem tudom még most a barátcserjére bíztam a dolgokat, hátha rendbe teszi. Össze vissza nem akarok én sem mindent szedni, meg inni:)

Előzmény: Kikomiko (57193)
Kikomiko Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57193

Stimulálással csinálnak peteérést:) Szuper dokit találtam Miskolcon és az ő kezeire bíztam magam. Puregon szurikkal történik a stimu, mert így tudja kontrollálni, hogy hány tüsző érik be és nem lesz nagyon sok, mint pl. ha clostyt szedsz.

Igazából a lelkemnek is jót tesz, hogy végre van reális esély a babára. Tavaly nyáron volt egy műtétem, egy cisztát szedtek ki a jobb petefészkemből. Akkor azt mondta a doki, hogy várjunk, hátha ez volt az akadály. Sajnos így sem állt be a ciklusom, így azt mondta, hogy ne várjunk, próbáljuk meg az inszemet.

 

A hőmet mérem most, mert most pihis hónap van és kíváncsi vagyok történik-e valami. Mert legutóbbi pihis hónapban volt valamiféle peteérésem, mert éreztem azt a furi görcsös érzést, mint mikor a tüszőrepit megkapom. Viszont mensim akkor sem volt, de a doki azt mondta, hogy volt valami, csak nem tökéletes még a rendszer:) Most is volt ilyen érzésem a hétvégén, majd meglátjuk.

 

Én most méhpempőt eszem tisztán, nagyon jó dolgokat olvastam róla, meg gondolkodom a gynex cseppeken is, azt is ajánlották.

Előzmény: Szeleszte (57192)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.07 0 0 57192

Kikomoko

 

Örülök, hogy jelentkeztél, sajnálom hogy a harmadik inszeminánciód lesz. Remélem sikerrel jársz. Gyere hőgörbézni, anno nem szálltam be a buliba( de megvettem azért a lázmérőt) most viszont nagyon érdekel ez a dolog, legalább nem lennék egyedül. Hátha a csajok a te görbédből is ki tudnának olvasni valamit. Amúgy azt nem értem, hogy csinálnak nálad inszemet, ha nincs spontán ciklusod? Lehet, hogy hülye kérdés....

 

Én most a barátcserjével bohóckodok, majd megírom a tapasztalatokat. annyi jó jel van, hogy már van egy érett tüszőm, és azt mondta a doki nem lezs itt semmi Clostilbegytezés:))))

 

 

Előzmény: Kikomiko (57191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!