Keresés

Részletes keresés

ALBI Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14455

Köszi a segítséget.Bár nem találtam gégecsövet,de írtam nekik hátha tudnak megoldást.

Előzmény: Paragon1985 (14449)
Vén Halász Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14454

Sziasztok

 

Már régen jártam erre, mert a 15 éves Elektrolux porszívó nem akart elromlani. De mostanában a lakás 3/4 részének porszívózása után többször leáll és nem indul be, csak néhány óra múlva. Ezért ismét napirenden van egy új porszívó vásárlása.

 

Tudom a Miele a legjobb, én hajlanék is rá, de az a valós szükségletünkhöz túl drága és felesleges.

 

A párom azt mondja, hogy 30.000 Ft-nál többet ne adjunk érte. Nem nagy a lakás, ritkán használjuk ( le sem merem írni, hogy milyen időközönként, mert még azt gondolnátok, hogy koszban élünk), csak ketten vagyunk, állat, gyerek nincs.

 

Először kinéztem a Bosch BGB45311 típust, az 47.000 Ft, aztán megjött a legújabb metró újság ahol a Philips FC8662 40.000 Ft-ról 27.000 Ft-ra lett leértékelve, na erre a párom azonnal lecsapott. Utána néztem, de borzasztó hangos 85 dB. Ebben az árkategóriában kezdtem keresgélni és a Gorenje VCEA21SBKR Salsa típus szimpatikusnak tűnt. 28.000 Ft az ára és 71 dB

 

Véleményetek szerint Philips vagy Gorenje a fentiek közül ?

 

Ebedit Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14453

Köszönöm a gyors és kielégítő választ. Most már helyre került minden. Így most már valószínűleg tényleg ez a gép lesz a választásom. Egy noname márkájú porzsák nélküli porszívót fog váltani :) Nekem nincs Samsungom.

vidiadv Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14452

Nekünk is ilyen van. Adnak minden 4 db zsákszetthez egyet. De a gyári zsák olyat szűr, hogy hihetetlen. Ráadásul tömörítő technológiás. Nem tudom , hogy csinálja de tele porzsákkal is szív mint atom. Illetve megnéztem valahogy oldalra tömörít. Életem legjobb választása volt. Vedd meg nyugodtan. 1 év után is olyan tiszta volt belül, hogy enni lehetne belőle. Én szkeptikus voltam amikor vettük. De a kiscsaj aki a médiában promozta felírta a telefonszámát egy katalógusra és azt mondta, ha nem vagyunk megelégedve elintézi, hogy visszavegyék.Felhívtam egy félév múlva és megköszöntem, hogy  rábeszélt. Porzsák nélküliért mentem be. Abból 2 évente hazavágtunk egyet az olcsóbb fajtából. Ez már 3 éve megvan és olyan mintha új lenne.

Előzmény: Ebedit (14450)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14451

A porszívóban található kimeneti levegőszűrő neve AirClean szűrő. Ez úgy kell elképzelni, hogy van egy rácsos rész, amit kinyitsz és beleteszel egy szőrűlapot, szűrőfiltert és visszapattintod. Alapból ilyet adnak a géphez. A Miele ajánlása szerint minden 4. porzsák után kell cserélni. Pontosan ilyet kapsz egy doboz porzsák mellé. Motorszűrőt, levegőszűrőt és 4db porzsákot. Amikor elfogyott a porzsák, akkor ezt is cseréled. (Ki van ez találva :) )   Az Airclean rendszer olyan tiszta levegőt eredményez amilyen a szoba levegője. De itt a 9 rétegű porzsák is nagyon sokat szűr. Külön megvásárolnod AirClean szűrőt nem kell, ezt a lapot kapod hozzá, majd a porzsákokhoz.

 

Ami estetleg megkavart, az az, hogy a Miele lehetővé teszi, hogy a későbbiekben Hepa szűrűre válts, vagy aktív szenes szűrőre. Akkor ezt a rácsos részt kipattintod, és a heyére teszel egy ilyet: http://www.szetei.com/tartozekok/miele-active-hepa-szuro-sf-ha-30  Ezt viszont már meg kell venni. Da alapból bőven elég a sima levegőszűrő.

 

A súlya teljesen vállalható. Nekem kicsit nehezebb típus van, de az sem zavaró. Illetve nagyon jó a porszívó mobilitása, könnyű húzni magad után, jól fordul, az acéltengely miatt pedig áthúzható küszöbön, stb..

 

A fej súlya pedig így van kitalálva. Így tervezték meg, így egyben adja a porszívó a legjobb tisztítási eredményt. Persze egy samsung fej után furcsa lesz, hogy ebben van anyag, de nagyon hamar meg fogod szeretni :)

 

Egyébként pedig örülök, hogy Mieleben gondolkodsz és nem csilli-villi kóreai gépekben. Kiváló porszívók. Ha kérdesed van, bátran tedd fel.

Előzmény: Ebedit (14450)
Ebedit Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14450

Üdvözlök mindenkit. Egy kis segítséget szeretnék kérni Miele porszívóval kapcsolatban. A kiszemelt termék a következő lenne: Miele Classic C1 PowerLine SBAD1.  Azt szeretném megtudni, hogy az AirClean szűrőrendszer ami benne van, azt milyen gyakran kell cserélni? A porszívóban található szűrő megegyezik azzal a szűrővel, amit a 4 db-os Miele porzsák készlethez adnak (Super Air Clean levegőtisztító szűrő)? Vagy ezt még külön kell megvásárolni? Még érdekelne az is, hogy a porszívó súlya, vagyis inkább a fej súlya nem zavaró porszívózás közben?

Nagyon örülnék, ha a miele fan-ok közül valaki válaszolna. Előre is köszönöm.

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14449
Előzmény: ALBI (14448)
ALBI Creative Commons License 2015.12.29 0 0 14448

Üdv.

 

Seígítség kellene.

 

SENCOR SVC 1010 típusú porszívóhoz keresek gégecsövet.

 

Köszönöm.

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14447

Tudom nem adok-veszek fórum, de eladnék egy teljesen új Miele mini turbókefét. Nekem kettő van, így az egyik felesleges.

 

Tökéletes kanapé, textil ülőgarnitúra, párnák, autóülés, lépcsőszőnyeg tisztítására. Különösen ha állat is ül/utazik a fotelban, autóban. Minden apró szálat, bolyhot összeszed, alaposan takarít. Jobb és bal kezeseknek egyaránt használható, minden kicsi helyhez odafér. 

 

Ráhelyezhető a gégecsőre, vagy a markolat csőre/szívócsőre. Utóbbi esetben univerzális a dolog, nekem a régi Samsung porszívómra is tökéletesen illeszkedett.

 

Bővebben:https://miele.hu/hu/webshop/tartozek/1869 

 

Ára legyen 9k. (szeteinél 15k)

 

Mail publikus

 

MZ/Y Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14446

Sencor (az ajánlott), vagy a legolcsóbb 6-os Bosch? Én nem tudok dönteni. :) A Bosch energiatakarékos, de szinte a legolcsóbb a gyártól, a Sencor meg sokkal több belül, de sokat zabál. Árban szinte ugyanaz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14445

Hát, érdekesen porszívózik.

Előzmény: MZ/Y (14443)
andrers253 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14444

Emlékeztem rá, persze azért kíváncsi lennék, hogy az én dc32-nél az újabbak mennyivel jobbak. Mivel tudnak többet, mi fejlődött, érdemes e az újabbakra befektetni, jelenleg nem tervezem, hisz a régi is jól működik.

Előzmény: Paragon1985 (14442)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14443

Remélem, a modinak feltűnt, hogy csak viccelődtünk. :)

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14442

;) Jó ár! (Nem semmi, hogy júliusi hozzászólasra válaszoltál :D )

Előzmény: andrers253 (14441)
andrers253 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14441
Előzmény: Paragon1985 (14159)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 14440

Mondanám a vizes porszívót, de heti 3x elképesztően macerás.Mindig mosogatni, szárítani, kis lakásban ez nem opció. 

 

Neked olyan kell amit elő lehet kapni és gyorsan átporszívózni. 

 

Ebbe utólag is tudsz venni Hepa filtert: http://www.szetei.com/miele-porszivok/complete-c2-lotuszfeher

 

Ez kimondottan allergiásoknak való:http://www.szetei.com/miele-porszivok/compact-c2-allergy

 

Ezt a Sebot is ajánlják allergiásoknak: http://www.sebo-porszivo.hu/haztartasi-porszivok/hagyomanyos-porszivok/sebo-airbelt-k1-nero-porszivo?id=181

 

Ezek felsőkategóriás porszívók. Nem csak szívnak, kiválóan tömítenek, kiváló a porzsákjuk, jól szűrik a kimenő levegőt.

 

Ez alatt is nézelődhetsz, Philips, Electrolux, mindegy csak tudja minimum a Hepa-13-as besorolást a szűrője.

 

Érdemes utánakérdezni a Sencornak (Tizio 8yL) mert az Hepa 13-as és jár hozzá turbókefe, ami azért hatékonyabban tisztítja, porolja a szőnyeget mint egy hagyományos fej. 

Előzmény: .psp (14431)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14437

"A ftalátok szerves vegyületek, melyek nem képeznek erős kémiai kötéseket és lassú, de hosszú ideig tartó párolgással szabadulnak fel a különböző termékekből. A PVC lágyítására használják ezeket az anyagokat, hogy rugalmasak legyenek a termékek. Padlóban, lambériában, műanyag burkolatokban és egyéb műanyag cikkekben is előfordulnak. A ftalátokkal lágyított PVC-t rendszeresen használják az egészségügyben (oxigénmaszkok, katéterek, vértasakok), és többek között gyermekjátékok készítéséhez is. A ftalátok megtalálhatók élelmiszerekben, flakonokban, ruhákban és műszaki cikkekben egyaránt, a számítógép műanyag részeitől kezdve a telefonkábelen át a kábelszigetelésekig, valamint csövek, autóalkatrészek, adalékanyagok, festékek, lőszerek és szerszámok műanyag részeiben is.

 

A szervezetbe elsősorban élelmiszerrel – a csomagolóanyagokról –, valamint porral belélegezve kerülhetnek"

https://hu.wikipedia.org/wiki/Ftal%C3%A1tok

 

 

Ha nincs por, nem lélegzed be. Szellőztetni meg mindenképpen kell. De nézd meg hogy hol van még ugyanaz az anyag. Gyakorlatilag mindenhol ami műanyag, a porszívóban is, a kezedben levő ámítógépben is.

Előzmény: .psp (14434)
.psp Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14434
Előzmény: .psp (14433)
.psp Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14433

de amióta pvc-s lakásban élek....

 

 

Olvass utána a " Levegő munkacsoport" cikkeinek.   A PVC nem allergén hanem rákkeltő objektiven nem összeesküvés elmélet szerüen. Az aszbeszt mentesités után a PVC  kiszedése a tornatermekből a 2 legfontosabb állami projekt.

 

 

Mindegy egészségedre.

Okosabb nem lettem.

Előzmény: Törölt nick (14432)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14432

"nagyon allergiás gyerkőc a háziporra"

 

Azt még nem mondta senki, hogy első körben a szőnyegek likvidálásával kell kezdeni a házipor-allergia kezelését? pvc, laminált, padlólap egyikébe se gyűlik fel az atkapor, és egy nedves felmosóval teljesen feltakarítható porfuvallás nélkül. Legjobb oda persze a PVC, az nem is hideg, és teljesen felmosható. Nekem is ugyanaz volt a bajom mint a fiadnak, de amióta pvc-s lakásban élek totálisan megszűnt minden gondom.

 

De ha mégis szőnyegezni akarsz.... porszívóól olyan kéne aminek a kimenő-levegőjét ki tudnád vezetni a szabadba. Hepa se kéne bele. A sima boltiakkal ezt nem tudod megcsinálni, csak ha van egy ügyeskezű műszaki érzékkel megáldott segéderőd. Ő viszont meglepően egyszerűen kivitelezheti, ha lehet.

Előzmény: .psp (14431)
.psp Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14431

Kedves fórumlakók ! Olvasgatom a fórumot de csak nem tisztul a kép. :-))

 

Most egy Bosch  Sphera porzsákosom van de csereérett.

 

Porzsákost hepa szürőst vagy vizset érdemes venni heti 3 porszivózás  , nagyon allergiás gyerkőc a háziporra.  van légtisztitóm ionizátorom és ultrahangos párásitóm is ( nem részecskegyorsitóm meg fénykardom nincsen .-)  )  Tehátn nem kell hogy illatositson meg párásitson meg levegőt szürjön csak ne nyomja vissza a levegőbe a beszivott finom port se.

 

 

keret kb 40 000 Ft De kis helyiségbe kell 50 m2 gyerekszoba , nem kell ipari.  Szőnyeg az van tehát olyan kell ami kiszivja rendesen.

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14430

A porzsák átlagos méretű, bár koszfüggő, de 1,5-2 hónapot ki kell bírjon. Szóval ne aggódj miatta.

 

Idióta fórum, hogy nem lehet szerkeszteni egy hozzászólást.. 2015-ben.

Előzmény: Paragon1985 (14429)
Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14429

Ennyiért simán bevállalható a sencor. Még turbókefét is kapsz hozzá, öröm boldogság. 

Előzmény: Longboat (14428)
Longboat Creative Commons License 2015.12.19 0 0 14428

Sziasztok!

Porzsákos porszívókat nézegetem, kicsit visszaolvasva elsőre - főleg az ára, a szívóteljesítménye és a 7 méteres kábele miatt - megtetszett az a Sencor, amit nem túl rég linkelt be valaki (http://www.edigital.hu/porzsakos-porszivo/sencor-svc-8yl-porzsakos-porszivo-fekete-sarga-p452226.html).

Kicsit alaposabban elolvasva az adatlapját azonban számomra nagyon kicsinek tűnik a 2,3 l-es porzsák. Mit gondoltok erről?

 

A lakásunk valamivel 100 nm fölötti, jórészt parkettás illetve hidegburkolatos, az egyik szobában van egy nagy szőnyeg. Hosszú hajú lények és egy Westie (kis termetű, közepesen hosszú szőrű eb) is él itt, a szőnyeges szobában nem jár a kutya.

 

Olyan porszívóm már volt (valami porzsák nélküli típus), amivel nem lehetett rendesen kitakarítani a lakást egy menetben, mert megtelt. Ezt mindenképp szeretném elkerülni.

 

Ha a fenti Sencor nem megfelelő a céljaimra, akkor mit érdemes venni?

Szempontok:

- porzsák

- megfelelő szívóerő

- tartósság

- legalább 7m vezeték

- szeretném 35e Ft alatt megúszni

 

Köszi a válaszokat.

Paragon1985 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 14427

Amúgy szeretem amikor valaki segítséget kér, majd kap egy csomó alternatívát, viszontkérdést, utána cseszik visszajönni, megköszönni, válaszolni.. Egyébként igazad van, mindenki vesz amit akar.

Előzmény: Zeki_ (14422)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14426

Vicceltem. :)

Előzmény: Garfield007 (14425)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14425

Nem egészen, mert import engedélyt nem kapnak...

Előzmény: MZ/Y (14424)
MZ/Y Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14424

És nekik a gyár a raktár, ami sosem akar kiürülni. :)

Előzmény: Garfield007 (14423)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14423

Mindig van és ez minden területen megvan, a raktáron lévő eszközök értékesíthetőek.

Előzmény: Paragon1985 (14421)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.17 0 0 14422

Mindenki vesz amit akar.

Előzmény: Paragon1985 (14420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!