Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

PeterX Creative Commons License 2004.10.14 0 0 332

Hali!

Szerintem ha a küszöb kilyukadt, akkor már megette a fene az egészet, valószínűleg csere. Ha az ülés alatt csak kis darab lyukadt ki, és körülötte még egyben van, akkor az nem nagyon probléma, lakatos pikk-pakk kijavítja, le kell alvázvédni, és kész. Ha nem csinálod meg most, akkor szerintem még ezt a telet kibírja a kocsi, utána kuka. :)

 

Viszont ha már ennyire rohad, és elviszed lakatoshoz a kocsit, én megnézetném a hatsó nyúlványokat is.

 

LP

Előzmény: MECSI (331)
MECSI Creative Commons License 2004.10.14 0 0 331

hali

oppás!! Bal hátsó utas alatt kivillant alulról a szőnyeg 1/3 tenyérnyi felületen. A jobb oldali küszöb meg alúról lyukadt ki kb. 2 újhegynyi felületen. Ha nem csinálok semmit a kocsi aljával milyen sors vár rá?

Sztpeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 330

Hahó fiatalok!

 

  MEcsi:

 

Ez több dologtól függ... legfőképp hogy hogyan használták előtte.

Ha mindig megvolt az olajcsere, és nem taposták ki a belét, akkor saccra 400000km-t simán elketyeg. :)

De szó szerint! :D

Előzmény: MECSI (329)
MECSI Creative Commons License 2004.10.12 0 0 329
ez a diesel konkrétan mennyit bír elfutni km-ben. Mibe kerül egy esetleges generál? Vagy inkább felejtős?
Előzmény: Sztpeti (326)
memorial Creative Commons License 2004.10.10 0 0 328

T. gyussszi!!!

Holnap,hétfőn irány a posta!

Előzmény: gyussszi (319)
memorial Creative Commons License 2004.10.09 0 0 327
De még nincs -15 fok hideg!!!
Előzmény: Sztpeti (326)
Sztpeti Creative Commons License 2004.10.08 0 0 326

Szia Mecsi!

 

  Egy dologra kell figyelni, de arra nagyon!

A kompressziora!

Ha kicsi benne a kompresszio, akkor télen a hidegekben nem fog beindulni.

  A gyári érték 32 bar... ennek eugyebár kicsi a valószinüsége.

Viszonyitásképp... ha lecsökken 22-23 barra, akkor -15 celsius alatt ne is reménykedj.

Igazándiból kompressziomérővel érdemes megnézni a motor állapotát, de létezik kézi módszer is, ami egyáltalán nem megbizható. :(

Megfigyelésem szerint, ha az üzemmeleg 1.6D moci nivopálcáját kintebb huzod, akkor jó esetben: Egyáltalán nem látsz füstöt, vagy csak épphogy észrevehetően.

rossz esetben: kékes-fehéres füstöt fogsz látni.

 

Persze ez csak saját megfigyelés, nálam... előző mocim közepesen füstölt, és -15 alatt nem indult... a mostani egyáltalán nem füstöl, és pöcc röff.

Abban 22-23 bar volt a kompresszio, ebben a mostaniban 28-30 bar.

 

Remélem sikerült segitenem.

Üdv! :)

Előzmény: MECSI (325)
MECSI Creative Commons License 2004.10.08 0 0 325

hali

Hozzá tudnék jutni olcsón diesel asconához, mire kell nála figyelni ha az ember fia meg akarja venni? Nekem most c20ne-s van. A kasznihibákat tudom a többi érdekelne.

Várom a hozzászólásokat.

memorial Creative Commons License 2004.10.01 0 0 324

gyussszi!

E-mail ment! t-email-re!

Előzmény: gyussszi (319)
memorial Creative Commons License 2004.10.01 0 0 323
Nem kell méretezni, a gépemről feltöltöm, a forum átméretezi!!!!
memorial Creative Commons License 2004.10.01 0 0 322

Mit idegeskedsz?

Gyakorolj! Pl.

Ez kell!!!!

 

Ez kell! és igy kell!!

Előzmény: gyussszi (321)
gyussszi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 321

AZ ÖSSZES FASZOM TELEVAN EZZEL A SZÁJBABASZOTT BUZI SZAR TETÜ FÓRUMMAL!

 

HOGY EGY KURVA KÉPET 8X ÁT KELL MÉRETEZNEM AHHOZ, HOGY VÉGÜL NE RAKJA BE, EZ MÁR NEKEM SOK!!!!

 

Memorial, hívjál fel aztán megdumáljuk!

 

Az INDEX köcsög szerkesztőgárdája meg elmehet a picsába, hogy évek alatt csak egy ilyen nagy halom híg fost bírtak összehozni forum címszó alatt!!!

 

Addig is elmegyek, aztán nézek egy helyet, ahol nyugodtan lehet FELHASZNÁLÓBARÁT  módon forumozni és nem kell ennyi buzi REKLÁMOT is egyfolytában bámulnunk...

 

tisztelettel:

 

gyussszi

 

akinek a fasza televan, hogy a hozzánemértőket nem tudják már végre lelőni

-kb4 éve forumos illetve most már csak EXforumos- 

gyussszi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 320
Ez itt...
gyussszi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 319

Hi!

Nekem ez a könyv van meg.

A számom meg ez:

30/232-7847

3K-ért megkapod és még a postai ktg-t is állom!

 

gy

 

Előzmény: memorial (318)
memorial Creative Commons License 2004.09.30 0 0 318

Hi gyussszi!

Mikor hívhatlak "ASCONA C szerelési kézikönyv" ügyében?

Postázhatod, ha megtudod, hova!

Köszi!

Előzmény: gyussszi (287)
MECSI Creative Commons License 2004.09.30 0 0 317

Hali

De nagyon sokat látogatunk ide:)

Az én benzinszintmérőm az úgy kezdte, hogy nem mutatott max állást. most már semmit sem mutat. Marad a számolás. Most éppen az egyik vékonyka visszalevegőztető csövem zakkant meg, van rajta 2 cm hosszú repedés, ha tele teszem akkor odáig visszaürül(megtörtént) és az a drága nedü a por martalékává válik.

gyussszi Creative Commons License 2004.09.27 0 0 316

Hi All!

 

Naon kedves vagy Petikém, szinte már meghatóan... :)

 

No, az üzemanyagszintjelzőről, meg csak annyit, hogy sztem tökre fölösleges! Nekem sem jó már hónapok óta, de kitaláltam a frankót!

 

Éspedig:

7liter/100km-vel számolva autózok, a csomagtartóban mindig van 5lityi tartalék faszányos műanyag kannában, namármost, ha a fent említett átlaggal számolva közeleg a tankolás ideje, akkor már kezdem magam elszánni a procedúrára (pénzösszerakás, lelkiekben való felkészülés, lemondás bizonyos költségesebb dolgokról), amikor már elvileg tankolni kéne, akkor megcélzom a töltőállomást, és elkezdem telenyomatni...

Ésazakkor annyira jó érzés, hogy sokkal kevesebbet kell tankonod, mint amennyit már egyszer ugye félretettél rá!!

 

:)

 

próbáljátokk ki ti is!

 

Ja, észrevettem, hogy nekem van a műszerfalon a visszajelzőim között egy tartaléklámpa is! Csak nem igazán műxik! Nektek van-é e ilyenetek és ha igen akkor nekem miért nincs és ha nem akkor nekem hogyan lehet?

 

Nnna remélem világos voltam!

 

Sztpeti gyere Pestre, mert rettenetesen nagyon mostmár szíjjel leszel csapva!

 

Javaslatom:

rendezzünk Asconás találkozót!

(mert otthon már kezdenek elfogyni az ürügyek, hogy miért is menjek zülleni!:))

 

gy

Előzmény: Sztpeti (314)
memorial Creative Commons License 2004.09.26 0 0 315

Szia Peti! Sziasztok!

 

Nálam forditva van! Félig tankolom, telit mutat, ha napon állt a kocsi van bőven üzemanyag, reggel hüvösben éppen csak!

Mig megoldom a problémát, "táblázatból" vezetek!

Előzmény: Sztpeti (314)
Sztpeti Creative Commons License 2004.09.25 0 0 314

Hali haverkám!

 

   Rendben, nincs semmi gáz, ugyanis megszoktam valamennyire a mutatóm uj viselkedését.

A helyzet a következő:

Félig tankolom, negyedet mutat....

3/4ig tankolom, akkor felet mutat...

majdnem telitanknál 3/4-et mutat,

ha totál telinyomom, akkor felet mutat :)))))))))))))))

Imádom ezt az asconát... ahogy összekuszálja az agyamat. :)

Szóval most erősen hallgatom megállás után a gázolaj lötyögését.. :))))

Szerintem ki fogok tankolni, és meglátom hogy akkor mit tesz... 0-nál mit mutathat.. maxot? :))

   Na üdv, aztán gyere gyakrabban!

Szükségük van rád az asconásoknak! 8)

 

Csocsi!

Előzmény: gyussszi (313)
gyussszi Creative Commons License 2004.09.23 0 0 313

Hali!

 

Petikém elkéstél, sajnos, ha előbb szólsz, akkor természetesen kiszedtem volna neked, de így már késő, ha lesz megent autó, akkor rikoltok jó??

 

Addig is bocsesz...

Előzmény: Sztpeti (311)
PeterX Creative Commons License 2004.09.21 0 0 312
Jó reggelt!

Tegnap elvitték a kocsimat, úgyhogy kiléptem az Asconások táborából. Azért ezt a fórumot olvasni fogom, mivel 8 éves Asconázást nem lehet csak úgy elfelejteni. :)

Más. Maradt nekem 4 db 195/60R14-es gumim, egyik sincs a top-on, de tartaléknak, hátulra jók. 2 db Marangoni, jó futófelülettel, viszont az egyik gumin van egy nagyobb kopás a felületen (állítólag erős fékezéstől), 2 db Fulda Y2000+, kb. 2-3 mm-es felülettel, hátulra elmegy. Ha kell valakinek, akkor szóljon, nekem csak a helyet foglalja. Nagyon jelképes összegért megválok tőlük. :)

LP
Sztpeti Creative Commons License 2004.09.17 0 0 311

Hahó emberiség...

délután visszaolvasok, most csak kérdezni jöttem gyussszihoz.

 

 

 Szóval gyusszikám:

 

  Mit tettél a tankkal az 1.8-ból?

Nagyon kellene nekem a szonda, ami az üzemanyagszintet méri :)

2 vezeték megy rá, kintről kör alaku lemeznek néz ki, és 1/4 elforditással ki is jön a helyéről. :)

  Szóval mondj egy árat, amibe belekalkulálod a postaköltséget is, mert az enyémben szétmarta a gázolaj az uszót, és most akkor is felet mutat, ha szarásig tankoltam :)

 

 Várom a választ!

 

Csocsi!

melorex Creative Commons License 2004.09.17 0 0 310

belegondolva, ki mennyivel állítaná vissza a számlálót? 50-60e-rel semmiképpen, mert az nagyon feltűnő, de ugye 20-30-szal meg biztos.

Tehát: milyen egy motor 160e km-rel (jelenlegi óraállásom) és milyen közel 220e km körül? Biztos nem mindegy: említett füstölés-olajfogyasztás, átlagfogysztás, motorhang, stb.

Kollektíve, nem emlékszünk esetleg egy-két jellegzetes tünetre, hogy milyen volt az autónk 160-, majd 220e km-es korában?
Egyébként nekem is hihetetlen, hogy ennyire kevés lenne a motorban, viszont nincs ellenérvem. És nektek?

memorial Creative Commons License 2004.09.16 0 0 309

Nem feltétlen hihetetlen!

Nálam évi 5-6000 km az átlag.

gyussszi Creative Commons License 2004.09.16 0 0 308

Nnu, Mberek!

 

Egy Asconának a futásteljesítménye, pláne ha '81-es szerintem lehetetlen, lévén ugye 5jegyű a számláló...

Én is így vagyok vele, nem számoltam már, de egyszer már megfordítottam a számlálót, akkor megáltunk és örömködtünk, 99999-ről 00000-re, marha nagy fílingje van!

 

-hehe nullkilóméteres autó....-

 

gy

Előzmény: PeterX (307)
PeterX Creative Commons License 2004.09.16 0 0 307

Szerintem nem. Én is csak onnan tudom, hogy az enyémben mennyi van, mivel megvan az eredeti szervizkönyve, amiben 96-os az utolsó bejegyzés, 160e-s szervízre.

 

LP

 

Előzmény: melorex (306)
melorex Creative Commons License 2004.09.16 0 0 306
meg lehet egyáltalán állapítani, hogy mennyi van egy autóban?!
PeterX Creative Commons License 2004.09.16 0 0 305
Nem értem én ezt az új fórumot...
Előzmény: PeterX (304)
PeterX Creative Commons License 2004.09.16 0 0 304

Szia!<br>

<br>

Nekem is az első Asconám egy 83-as 1.6S (90LE) volt. Nekem 200e körül volt benne amikor eladtam, kollegám vette meg, és még Ő is beletett 50-60e km-t, a végén kellett azt hiszem gyűrűket cserélni rajta. Azóta is láttam egyszer a kocsit, még mindig ment. :)<br>

Amúgy annak ellenére, hogy mindig szórakoztatott valami apró hibával, nagyon megbízható kocsi volt.<br>

<br>

Erősen hihetetlen a 140e km 20 éves korban, de lehetnek még csodák. :)<br>

<br>

LP

Előzmény: melorex (303)
melorex Creative Commons License 2004.09.16 0 0 303

Asconasok!

 

hozzátok képest széria vagyok és nagypapa: semmi tuning + öreges vezetés.
1981, 1.6 SH benzines, automata, de még 10 évig akarom használni a gépet.
Mindig is Zsigulink volt, ahhoz képest csúcs ez a járgány.
4. tulajdonos vagyok: '95-ig a precíz német 105e km-t tett bele. Mo.-on 2 évig állt.
Helyi zárlat megszüntetése, majd bütyköstengely csere után átlagban 10 l alatt fogyaszt, nem füstöl, jól húz.
Szerintem ma már nem gyártanak ilyen autókat.
A három sebességes  au. váltó miatt max. 120-szal szoktam csak menni, többel nem merek, mert félek, hogy széteseik :-)

- 3 éve vettem 140e km-rel:  lehetséges ez egy autónál 20 éves korában?
- mennyit bír ez a motor generálozásig (figyelembe véve, hogy az au.váltó kevésbé "rángatja" a motort váltogatásoknál, így jobban kíméli a motort).
- milyen kézi váltót lehet rátenni, ha esetleg elromlik az automata?
- sajnos Bp-en nagyon elszálltak az árak. Hol lakatolnak olcsón errefelé?

 

Melorex
www.velorex.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!