Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2008.04.29 0 0 625
Teljesen mindegy, hogy milyen. Ha fel is hólyagzik a tapéta, száradáskor, kifeszül újból. Csak nem kell bántani, magyarul nem kell csinálni vele semmit. Felhólyagzik, nem számít. száradáskor kifeszül? Ennyi.
Előzmény: kristof.balazs (624)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.29 0 0 624
Mondjuk azért szerintem kérdéses hogy milyen az a "nem fürészporos" tapéta!! CSodálkozom tanult barátunkon hogy ezt figyelmen kívul hagyta!!  :(
Előzmény: topika1 (618)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.29 0 0 623
De már válaszoltak rá nem??? DE !! Én nem TE vagyok hogy kontrázzak!!!
Előzmény: ponex (622)
ponex Creative Commons License 2008.04.29 0 0 622
De ezel a hozzászólásoddal eggyütt megteheted volna. Vagy nem? De!!!
Előzmény: kristof.balazs (617)
ponex Creative Commons License 2008.04.29 0 0 621
Bármilyen diszperziós műanyag festék jól takar két rétegben, ilyen felületeken.

A Jupol egyébként egy kifejezeten szar anyag. csak jelzem.
Előzmény: topika1 (618)
niamano Creative Commons License 2008.04.29 0 0 620
köszi!
Előzmény: KerIsu (616)
niamano Creative Commons License 2008.04.29 0 0 619
mi rendszeresen festettük :)
Előzmény: topika1 (618)
topika1 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 618

Szia!

Hallottál már olyanról, hogy a - nem fűrészporos - tapétát csere helyett gazdaságossági okokból lefestik? Állítólag a Jupol frankón befogja.

Előzmény: kristof.balazs (617)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.29 0 0 617
Ne haragudj sok nevű barátom, hogy nem teljesítettem a kérésedet de vidéken dolgoztam és sajnos nem volt rá lehetőségem, hogy internetezzek!!! Gondolom valamelyik P betüs okos megtette helyettem!!!  
Előzmény: ponix (612)
KerIsu Creative Commons License 2008.04.27 0 0 616
Minden nagyobb festék boltban. Az obi-t és társait felejsd el, mert drágák.

Na ja a szín(erősség-mélység) választás nagy dilemma. Nagy felületen a falon sötétebbnek fog hatni, mint a színkártyán, de ez függ a bútoroktól fényviszonyoktól stb
Nézzétek meg az előre kevert színeket is hátha találtok kedvetekre valót, ezekről mindig van szórólap életszerű képekkel(berendezett szobákkal)

A két rétrg fehérnek elégnek kell lenni
Szinesből is ajánlott a két réteg, egyöntetübb lesz a felület.

sok sikert!
Előzmény: niamano (615)
niamano Creative Commons License 2008.04.27 0 0 615
És trilakot hol kevernek?
Abból is ugyanannyi szín van/lehet?
Van arra valami szabály, hogy ha pl. sötét a szín az még sötétebben/világosabban nem tudom milyennek fog mutatni a falon? Már csak amiatt, hogy milyen színek közt merjek kutakodni :)
Illetve: fehér fal, 2. festés újépítésű lakásban, viszonylag egyenes, (nem kell javítani) néhol koszosabb (pl. kapcsolók, eőszoba szokásos pontokon :) ) gondolom erre is 2 réteg festék megy. Más a 2 réteg színe a falon, mint a minta, amit láthatok, vagy pont akkor éri el azt a színt?

Bocs a sok hülyeségemért, csak sosem festettem még színeset, és nem szeretném soká nézni, ha sz@r lesz :))
Előzmény: KerIsu (601)
ponix_01 Creative Commons License 2008.04.27 0 0 614
Modakril, Dekton, Poral!
Előzmény: KO123 (613)
KO123 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 613
Ajánlanál egy festék márkát?
Előzmény: KerIsu (611)
ponix Creative Commons License 2008.04.26 0 0 612
Kristóf úr. Nincs válasz?

Nekem többet ne mond, hogy fikázlak, mert a semit amit nyujtottál, nem lehet fikázni :DDDDD

Nekem többet ne nyavajogj!!!!!!!!
KerIsu Creative Commons License 2008.04.26 0 0 611
Homlokzatfesték mehet
Előzmény: KO123 (610)
KO123 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 610
Sziasztok!

Garázsom oldalfala OSB lapból készült.

Milyen festéket ajánlotok a külső festésre???

Van ebben valakinek tapasztalat??

Üdv: KO
balxy Creative Commons License 2008.04.25 0 0 609

Szia!!

 

Szerintem ahol rozsdásodik ott kaparás aztán alapozás rozsdagátlóval majd normál alapozó persze kültéri vasra való lehetőleg olyan színü amilyen fedő festék megy rá és mehet a fedő festés!! De ahogy olvasom van itt három testvér akik festők majd Ők segítenek!!

Előzmény: sosa (607)
ponex Creative Commons License 2008.04.25 0 0 608
No Kristóf úr. Várjuk a szakmai véleményed.

Nehogy azt mond, hogy én csak fikázok itt mindenkit. Mit kell csinálni egy rozsdás vasdarabal? Nosza hát.
Előzmény: sosa (607)
sosa Creative Commons License 2008.04.25 0 0 607

Sziasztok, egy kis szakmai segítséget kérek.

 

Ősszel csináltattam zártszelvényből egy kaput, amit alapozó vöröses barna festékkel lekenve fel is szereltek. Mostanig nem tudtam foglalkozni vele, ám most nekiállnék. Pár helyen picit rozsdásodik már, gondolom ennek a ledrótkefézése egyértelmű, az egészet akridgyanta alapú alapozóval újból lekenni, majd valamilyen akridgyanta alapú fedőfestékkel 2x.

Na igen ám, de ahogy kapirgáltam a kaput tapasztalom, hogy a rajta levő alapozó eléggé könnyen lekaparható, alatta a fémtiszta felület.

 

A kérdésem az lenne, hogy ezek után a fenti procedúrát alkalmazzam a régi alapozóra, vagy valamilyen vegyszerrel marassam le azt teljesen? Érzésem szerint ez lenne jó, mert ha az alap viszonylag könnyen (pl. spaklival kapirgálva) lejön hogyan fogja megtartani az új festést? Milyen vegyszer lenne erre alkalmas?

 

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

 

Sosa

kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.24 0 0 606
Az csak a Te tiszteletedre volt!!
Előzmény: ponix_02 (605)
ponix_02 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 605
Szerintem hülyeséget beszélsz, már megint. Nem osztottam senkit. Nem tehetek róla, hogy neked is leesik utólag, hogy nem helytálló a hozzászólásod, de azért ne én rám haragudj.

Pofáját, egyébként ; Nem vagyok nagy nyelvtanos, de ez nagyon durva hiba. Javításért ordít!
Előzmény: kristof.balazs (604)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.23 0 0 604
Azért mert ritka 100000-1 az olyan hsz-ed amiben nem osztasz valakit!!Szerintem egy gusztustalan fasz vagy aki csak itt nyithatja ki a pofályát!!
Előzmény: ponix_02 (603)
ponix_02 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 603
Nem értem, hogy miért ellenségeskedsz velem. Én nem bántottalak.
Előzmény: kristof.balazs (602)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.23 0 0 602
Ismét itt az okos!!!! Nem unod?? Itt már tudja mindenki hogy TE vagy az okos nem kell ezt mindig bebizonyítani!!
Előzmény: ponix_02 (600)
KerIsu Creative Commons License 2008.04.22 0 0 601
Még szín érzék se kell, ugyan azt a színt kikeverteti egy másik márkánál (pl Trilakk) töredék áron.

Nekem pont ilyen volt a múlt héten Dulux szinezőből 3.500 Ft lett volna a szinezés, Trilakkból megúsztam 650 Ft-ból.
Előzmény: ponix_02 (600)
ponix_02 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 600
Dehogy-nincs. A színkártya, egy kis felületen nyomdafesték, a falon meg nagy felületen falfesték. teljesen más a hatás, kicsiben látni ugyan azt a színt, mint nagy felületen.
Egyébként a dulux-világ nagy átverés. Pont ugyanazokat a színeket más alapanyagokból is ki lehet keverni. Ha rendelkezik az ember némi színelmélettel, akkor nem lehet behúzni ebbe a csapdába :)) És nincs szükség baromi drága anyagokra ahhoz, hogy a kívánt hatást elérjük. Ez csak a festékgyártó marketing-munkája.
Előzmény: kristof.balazs (599)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.22 0 0 599
Nagyon nagy eltérés nincs a szin kátya és a fal közt!! Követ szerintem tüzép telepen találsz!!
Előzmény: niamano (598)
niamano Creative Commons License 2008.04.22 0 0 598

Egen. Obiban láttuk az árakat :S (Elő se mertem hozni a páromnak, miért is ezeket nézegetjük :)) ) De erre legalább jó a kislakás ;) Nem kell rá sok festék -annyira sok...

Élőben vajon olyanok a színek, mint a neten meg a színkártyákon? Mármint mennyire hasonlítanak általában? Mert ugye mattnak írják a színeket, és a gép nem igazán tud mattot megjeleníteni, nem? :) (Nem tudom értitek-e? :D Illetve a fene tudja, hogy hogy van beállítva a monitorom :) )

 

De 2 igent már kaptam a családi szavazáson az ötletekre, sőt, a falra való kőburkolat ötletétől sem dobtak hátast. :) Jó jel!

(de rendes követ még mindig nem találtam... )

 

Előzmény: kristof.balazs (597)
kristof.balazs Creative Commons License 2008.04.21 0 0 597
Nincs fent az oldalon a nevük, néztem Én is!! A duluxból nem csak a gyári színek vannak hanem vannak kevert színeik is!! HA bemész egy OBI áruházba ott van dulux szinkártya mert az OBI dulux színkeveréssel foglalkozik!! Sőt ott tudnak árat is mondani és akkor tudtok esetleg számolni!! NEm olcsó azt megmondom!!
Előzmény: niamano (596)
niamano Creative Commons License 2008.04.21 0 0 596
Lassan körvonalazódunk :) A dulux reklámban levő színeknek meg lehet találni (vagy valaki látta a reklámban) a kódjait? Mert én hiába keresem.. :(
Lehet, hogy béna vagyok, de nem találom kiemelten őket a weboldalon.Megnézném... Jó nagy hülyék, ha nem teszik fel/ki. (És a neveiket sem... Viszont ott rengeteg ígéretes dolgot találtam :)
Most épp gimppel tojózok rajta, hogy látványterv lehessen belőlük :))
Előzmény: kristof.balazs (595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!