Keresés

Részletes keresés

BigGaben Creative Commons License 2014.06.18 0 0 5896

Köszi!

 

Akkor szerintem egy falap lesz a megoldás a hűtő alá.

 

Köszi a ledes izzókat :)

Előzmény: zsoli02 (5895)
zsoli02 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 5895

Mivel a hűtő tetejét célszerű szabadon hagyni, én egy összecsukható kis asztalra teszem, így mindig nyílik az ajtó, és az asztal alatt lévő hely is pakolható pl. ásványvizekkel,  ne adj isten karton sörökkel :D

 

De az enyém egy kis hűtő ( 43x51x48 cm-es), nyilván egy 200 literesnél más megoldást kell keresni.

 

 

Tegnap IKEA-ban jártam, már ott is vannak hagyományos foglalatú (E27) LED-es izzók, amelyek nem melegszenek, sátorba is használhatók.

 

10 W-os, 600 lumen, amely kb. 60W-os hagyományos izzó fényerő, van átlátszó és fehér üveges is, 1.990 Ft:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60255362/

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10266221/

 

16,5 W-os, 1000 lumen, amely kb. 75W-os hagyományos izzó fényerő, 3.490 Ft:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/20249226/

Előzmény: BigGaben (5893)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.18 0 0 5894

Valamit nem árt, ha aláteszel, már csak azért is, mert a talaj egyenetlenségei miatt akadhat az ajtó.

 

Én IKEA konyhabútor lábakat fogok alá szerelni, kiemeli a készüléket és könnyen szintezhető az állítható lábak miatt.

 

De sokan csak lerakják a földre és kész.

Előzmény: BigGaben (5893)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.18 0 0 5893

Sziasztok!

 

A hűtőt tehetem a földre?

Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5892
Kb ilyesmire gondoltam én is.

Azért várom hogy fellibentsd a fátylat...
Előzmény: kima-vara (5889)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5891

Hú de sok mindent nem volna szabad , vagy nem egészséges . Soroljam ..........., de igazad van . Mindenkinél ott a döntés .

Előzmény: kima-vara (5887)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5890

Igaz mi sátras utánfutóba ( SFIF ) használjuk , ott meg nem a földön alszunk .

Előzmény: Manac ;-) (5885)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5889

Nem literben nagyobb, hanem nagyobb teljesítményű kompresszoros leszen. Most legyen elég ennyi :-) !

 

Előzmény: Manac ;-) (5886)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5888

Szabadni szabad, de majd ha megjön, csak akkor libbentem meg a fátylat :-). Bocs! nem akarom elkiabálni a kiváló lehetőséget.

Előzmény: Manac ;-) (5886)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5887

Az elektromos ágymelegítő nagyszerű dolog, itthon mi is használjuk - imádjuk ! De hivatalosan nem lenne szabad rajta feküdni bekapcsolt állapotban ! Nem az áramütés miatt, bár valsz az is bele játszik, hanem van valami sugárzása. Tudom, tapint6ó, érezhető.

De én is szoktam aludni bekapcsolt állapotában :-D .... veszélyesen élek.

 

Előzmény: pisti.75 (5883)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5886

És mi lesz helyette, ha szabad kérdeznem?

Előzmény: kima-vara (5878)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5885

Ezen én is filóztam, de sátorban nem, csak lakókocsiban merném használni.

Előzmény: pisti.75 (5883)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5884

Lakós topikban sokszor volt már diskurzus erről, sem az inverterek, sem a kicsi aggregátorok nem szeretik a kompresszoros héáztartási hűtőket. Túl nagy az áramlökés, amit a bekapcsoláskor igényelne a kompresszor.

 

A mini kompresszoros hűtőládákban erre a célra méretezett motor és inverter van.

Előzmény: Törölt nick (5881)
pisti.75 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5883

Mi meg kétszemélyes ágymelegítőt használunk 2X 60w. nagyon kellemes lefeküdni a meleg ""ágyba "". És egész éjjel belehet kapcsolva nem okoz tüzet .

Előzmény: Manac ;-) (5877)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5882

Mint mindent, ezt is ésszel kell használni.

 

Talajra közvetlenül nem állítjuk, mert ha esetleg ázik a sátor, fennáll az áramütés veszélye.

 

Nem teszünk közvetlenül elé semmit, nehogy átforrósítson valamit, bár a kilépő levegő nem túl forró, szerintem 100'c alatt van sokkal.

 

Ha olyan veszélyes eszköz lenne, akkor lakásban (pl. gyerekszoba) sem lehetne használni.

 

Mi évek óta alkalmazzuk ezt a kézséget, de természetesen senkit nem akarok rábeszélni a használatára.

 

Ez saját döntés és saját felelősség kérdése.

 

Egy kvarccsöves infrasugárzónál minden esetre biztonságosabb megoldásnak tűnik.

Előzmény: szépréti (5879)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5881

Üdv.

2 okból is kétséges a dolog.

Az egyik, hogy a kompresszoros hűtőknek az INDULÓ árama elég nagy, és invertere legyen a talpán amelyik nem tilt le ilyenkor. És aztán minden termosztátkapcsoláskor.

A másik, hogy nem szerencsés a mozgó alkatrészes kompresszoros hűtőt menet/rázkódás közben üzemeltetni. Előbb utóbb biztos, hogy valami sérül benne. Egyszerűen nem erre való.

Előzmény: szaja11 (5874)
goczol Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5880

Köszi a képet 5-ös kis fűtőberendezés.

Előzmény: Manac ;-) (5877)
szépréti Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5879

nem kell félni attól, hogy meggyullad tőle a sátor?  egy sátornak gondolom nem kell sok, hogy szétolvadjon, de lehet, hogy ez teljesen alaptalan félelem

Előzmény: Manac ;-) (5877)
kima-vara Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5878

ELADÓ sorba fog kerülni valószínűleg az 1 nyáron 2 hetet használt abszorpciós hűtőnk:

 

DOMETIC RC 2200 EGP

 

Aluminium borítású, 40 literes, 3 utas: gáz-12 V. - 220 V., jégkockát is tud készíteni.

Kifogástalan szalon állapotban, természetesen hibátlan, gyári dobozában, szobában tárolt állapotú, nagyobbat vennénk-veszünk.

Új ára 73.000.-Ft. , eladnánk 60.000.-Ft.-ért.

Ha valakit érdekelne, keressen a kima55@t-online.hu vagy 20 kettő-harminc7-huszon6-5ven7 számon. Pestig el tudom juttatni.

A másikat most rendeltük meg, ha meg jön, a fenti elvihető lesz.

Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5877

Sencor SFK 8011 kerámía fűtőbetétes ventillátorral.

 

 

Kicsi, viszonylag csendes és olcsó. 900/1500W, untig elég a hideg estéken. Májusban és szeptemberben jó hasznát szoktuk venni.

Idén május 1-én Aggteleken voltunk kicsi, komfort nélküli faházban. Emlékszel, igen hideg volt, de nekünk kifűtötte az odunkat. A tescoban szokott lenni ennek a fehér változata is, az jobb, mert az alján van egy kapcsoló, ha delborul lekapcsolja a fűtést.

 

A kerámia betét annyival jobb, mint a sima cekászos, hogy alacsonyabb a hőfoka, nem büdös az odaégett portól.

Előzmény: goczol (5876)
goczol Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5876

Osztom Manac véleményét nekünk is két régi csehszlovák pamutbelsejű hálózsákunk is van nagyon komfortos.                           Manac mivel fűtöd a sátrat?

hul Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5875

Nem tudom a választ, eddig nem jutottam el... A sima szivargyújtós használatról van némi tapasztalat, amit leírtam.

 

Előzmény: szaja11 (5874)
szaja11 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5874

Ha rám gondoltál én azt kérdeztem, hogy invrterről lehet-e táplálni menet közben (járó motornál) a kompresszoros hűtőszekrényt (40-45 l-esre gondoltam).

Van egy abszorbciós Dometic ládám, amivel menet közben nincs probléma, mert ki van építve vastag vezetékkel és megfelelő csatlakozóval a tuti kontakt. Nem szar... illetve szivargyújtó csatlakozós megoldás.

De a múlt év agusztusi 42°C-t nem nagyon szerette. Gondoltam lecserélem, de százezreket nem költenék Waecora, viszont megpróbálkoznék egy ilyennel: Hyundai RSC050WW8. 26.000,- környékén már kapható. Csak hogy bírná-e az inverter, ill a generátor főleg az indulásokat pihenő, tankolás stb. után?

Előzmény: hul (5873)
hul Creative Commons License 2014.06.17 0 0 5873

Azok a hálózsákok váltak be, amelyek kivül záró anyag, belül pamut, paplan forma. Sajnos ezek többsége nagy, ami szempont a sok cucc és kevés hely miatt. De megpróbáltam a múmia formát is, nekem nem jön be, viszont kicsike és meleg. Jó drága is volt. Nehezen lehet magadra teríteni, ha nincs hüvös és nagyon bezár, ha behúzza az ember. Tehát a testbarát belső fontos és hogy lehessen takaróként használni, ha nagy a meleg.

 

Valaki kérdezte a hűtőt, bírja-e az autó aksi. Azt tudnám mondani: nem. Képes túlmelegedni a csatlakozó, kiverni a biztosítékot, a nem tuti aksit lemeríteni. Több autótipusnál kipróbáltam. Természetesen lehet ez jó, meg kedvezőbb tapasztalatok, nekem azt tanácsolták, szakember külön tápvezeték kiépítésével ragyogóan és biztonságosan meg tudja oldani. Azóta beteszek több jégakut a tetejére és egy 10 órás utat simán kibír, aztán meg a kempingben már utoléri magát.

Előzmény: Manac ;-) (5871)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5872

Bocs, azt nem írtam, hogy hidegben mi fűtjük a sátrat.

Előzmény: Manac ;-) (5871)
Manac ;-) Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5871

Nekem 10 évnél öregebb Auchan (!) márkás hálózsákból van kettő egyforma. Azok normál vastagságú, kb 10-20 fok körüli komforhőmérsékletű sima egyenes zsákok, nagyon hasonlóak a régen TRIÁL (?) áruházban vett csehlovák zsákomhoz. Számomra fontos, hogy pamut belsejük van, ugyanis nem bírom a bőrömön a műszálas anyagokat .

 

A fiamnak egy bazi vastag Jysk hálózsákja van, belül pamut-flanel béléssel. Szerintem a komfotfoka  5-10 fok között van, nagy melegben nem is bírja a gyerkőc.

 

Van egy múmia zsákunk is, na azt nem szeretem, szűk a lábtere. Az is régi auchan darab 5-15 fok körüli konfortfokozatú, nagy bumszli.

 

Tehát sajnos mi nem vagyunk mérvadók, mert régiek  hálózsákjaink, szerintem a hőmérsékleti adatokat is máshogy tüntetik fel ma már a gyártók.

 

 

 

Próbálj meg ismeretségi körödből kölcsönkérni egy most futó modellt, pl a Decathlon Alpenaz sorozatából. A próba alapján meg tudod határozni, hogy Neked mire van igényed. Vagy ha nincs kölcsön cucc, vegyél csak egyet, ha több kell, aztán a többit már a tapasztalat alapján vásárold.

 

Mi egy pokrócot és egy lepedőt szoktunk teríteni a velúr matracokra. Ha meleg van, kinyitjuk a zsákokat, takaróként használva egy kicsit hűvösebbek lesznek. Kánikulában meg elég egy paplanhuzat is takaróként. Szerintem.

 

A Decathlont azért ajánlom, jó az ár/érték arányuk és lehet, hogy kifogsz egy hozzáértő eladót is.

 

A többi túrafelszerelést forgalmazó áruházban is érdeklődhetsz az ajánlott komforú zsákokról, de az RP és tán a Salewa zsákokon kívül a többi nagyon drága. A Jysk-ben, ahol az egyik zsákunkat vettük, fogalmuk sem volt, hogy mi mire való.

Előzmény: szépréti (5864)
szépréti Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5870

Köszi a válaszokat. Még tavaly a sátorral együtt vettünk egy vango dupla zsákot tök jó áron, azzal voltunk + két retro, kb 20 éves múmia zsákkal. A gyerekek aludtak a vangoban (szét lehet cipzározni két szimpla zsákká), mi meg fáztunk az ősrégi múmiákban, szinte már nem is volt bennük töltelék. De ez a vango valami szuper, olyan pihepuha az anyaga, kívül se az a fényes suhogós és belül is teljesen pamutos érzés (pedig valami spéci műszál anyag), ehhez képest tűnik nagyon nejlonosak a teszkós meg a jyskes (azokat is néztem már). Holnap megnézem a sportsdirect-ben is a kínálatot, majd beszámolok, hátha más is zsákvásárlás előtt áll:)

kmrmtms Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5869

Mi Decathlonos Sleep'in Bedben alszunk a dupla szélesben, nagyon szeretjük, nincs bezártság érzés. Viszont sajnos mostanra eléggé megemelték az árát.

Hálózsákokhoz létezik extra bélés, amivel még általában 5 fokkal hűvösebben is kényelmes lesz a zsák, ezt elég praktikusnak találom, de nincs ilyenünk.

 

Előzmény: szépréti (5864)
szaja11 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5868

Ezek a kis kompresszoros hűtők útközben szivargyújtóról inverterrel működtethetők?  Birja a kocsi generátora, akksija?

Előzmény: zsoli02 (5856)
BigGaben Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5867

Nekem tescos van világos zöld és szürke a színe, teljesen jó, még minusz 5 fokban is boxerban alszom benne. nyáron meg csak azért viszem ha reggel hűvös van, szóval szerintem vállalaható, persze ha neked az anyaga nem tetszik, akkor ne vedd meg, mert mindenképpen abban aludj ami kényelmes.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!