Keresés

Részletes keresés

Zoe21 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23103

Ok, ok csak kérdeztem. Semmi bajom az orvossal, csak gondoltam, hátha van valami "tudományos" magyarázat erre, merthogy ilyet a 9 hónap alatt még nem tapasztaltam, sőt előtte a 6 év alatt sem, amióta hozzá járok, és hát kicsit kombináltam. De nem teszem tovább, várjuk a babát nyugiban, meg megyünk NST-re naponta :)

 

Zoé

Előzmény: Mikolt (23101)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23102
nem vagyok orvos, nem ismerem a technikat, de tekintettel arra, hogy azt sem tudjuk, hogy egyaltalan szukseged lesz-e ra, teljesen felesleges errol beszelni. szerintem.
Előzmény: hola181 (23100)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23101
ezt en honnan tudjam? nekem van, hogy a rakszures utan is van pecseteles. nem ismerem az orvosodat, de ha ez felmerul benned, mar regen rossz.
Előzmény: Zoe21 (23099)
hola181 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23100

szia

 

a fagyasztást azt hogy végzik?

Előzmény: Mikolt (23097)
Zoe21 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23099

Köszi Mikolt a választ!

 

Azt esetleg lehet tudni, hogy miért vizsgál így? Lehet köze ennek ahhoz, hogy betöltöttük a 40. hetet?

 

Zoé

Előzmény: Mikolt (23089)
Zoe21 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23098

Kedves Gábor!

 

Köszönöm a választ.

 

Zoé

Mikolt Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23097
a rakszures eredmenyetol fuggoen lehet gyogyszerrel, vagy fagyasztassal, vagy egyeb modon.
Előzmény: hola181 (23093)
hola181 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23096

Köszönöm szépen Gábor!

 

 

Ezt a betegséget el lehet kerülni mütét nélkül? Gyógyszerrel vagy kuppal?

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23094)
Felicitász Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23095
Kedves Gábor,

31 éves barátosnénak, aki bő két héttel volt "lemaradva" mögöttem, tegnap megszületett a kislánya (részleteket még nem tudok) és köszöni a segítségedet. Én tettem fel a kérdéseit az elmúlt hónapokban és nem volt sok, de ami volt, az fontos volt.

Én jól vagyok időközben (hólyaggyulladást mondtál) és köszönöm az antibiotikumos tanácsot, már egyáltalán nem szedek fájdalomcsillapítót. Közben kint volt a midwife-om tegnap (vagy tegnapelőtt?) és átküldött egy vizeletmintát a labornak. Egyelőre elméleti kérdés amit felteszek, de tanítsál légyszíves: ha visszajön pozitívan, és kiderül, hogy mondjuk másik antibiotikum való erre a baktériumra, akkor lehet kezelés közben pl. négy nap Augmentinről teszem fel Nitrofurantoninra váltani, vagy végig kell szedni az egy hetet Augmentinből és csak utána lehet váltani másik antibiotikumra?

Ezer köszönet.

F.
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.19 0 0 23094
Kedves cipra32,

32 éves vagyok, van már egy 20 hónapos kislányom. Féléves koromtól van ekcémám, de az első terhességig semmilyen problémát nem okozott - nem jött elő. A tejfehérje allergiát még 10 évesen mutatták ki, de csak a tejet hagytam ki az étrendemből a többi savanyított tejterméket fogyasztottam probléma nélkül. --- tudom, ez inkább laktózintoleranciára utal.
Az első gyermekem születését követően szinte belobbant a bőröm és majd 2 éve nem tudom kezelni. A nyári időszakban tünetmentes vagyok az ősz közeledtével egyre inkább felerősödik, de amióta teherbe estem, az állapotom nagyon sokat romlott. Az utóbbi fél évben nagyon ideges, feszült vagyok, így ez is ronthat az állapoton.
A nőgyógyászom semmit nem mondott ezzel kapcsolatosan. 6 hetesen UH-ra küldött és 3 hét múlva kell találkoznunk. Talán akkor több időt szán rám, mert az első találkozás csak kutyafuttában történt.
Bőrgyógyászhoz folyamatosan járok, de vazelines krém felírásánál többet nem tudnak tenni.


Na latod, igy elmagyarazva egeszen más a kép mint amit multkor kuldtel. Azaltal, hogy itt nem valami uj dologrol van szo,
ami most jelent meg hirtelen, hanem egy eleten keresztul meglevo problemarol, a hozzaallas egeszen mas.
Igy, sajnos, el kell viselned a sok valtakozo szinten levo, most eppen olyan mint amilyen megnyilvanulasu ekcemat.
Semmi ertelme nem lenne akarmilyen rizikos gyogyszert hasznalni, hiszen gyogyitasrol szo sem lehet, legfeljebb a tunetek enyhiteserol. Helyedben megvarnam a 12. hetet, utana nagyjabol akarmilyen kremet hasznalhatsz, hacsak nincs rairva specifikusan hogy "terhes nok nem hasznalhatjak", nagyjabol minden krem elfogadhato. Addig hasznald a vazelines kremet.
Itt USA-ban van egy olyan hogy "Vaseline Intensive Care Lotion" (nem de facto vazelin), ami nagyon jo a bornek. Ha elerheto nalatok, probald ki.

Gabor
------------------------------------
Kedves hola181,

még uj vagyok ezen az oldalon,de nagyon örülök hogy rtaláltam. Tegnap a nőgyógyászom ezt irta a papíromra : Enyhe cervicalis dysplasia .

Ez pontosan mit jelent? Hogy lehe kezelni? 18 éves vagyok és az orvosom azt modta hogy ez ilyen korban nagyon ritka. picit addódom... 1 hónap mulva vissza kell mennem az orvoshoz


Attol fugg, hogy ezt mibol allapitotta meg. Ha csak szabadszemmel valo ranezessel, akkor semmit nem jelent, vagy legalabbis
csak nagyon keveset, es esetleg a mehszajad egy picit be van gyulladva. Ha ezt mikroszkoppal nezte, egy picit tobbet jelenthet, de a dysplasia (a sejtek koros elvaltozasa) csak a PAP kenettel mutathato igazan ki. Ha nem annak az alapjan irta, teljes nyugalommal megvarhatod a kenet eredmenyet.

B11-12-nél durva tagoltság, pontozottság. AB1-nél tagoltság pontozottság. C 6-7-nél durva tagoltság.

Jo, akkor mikroszkoppal nezte. Akkor is meg kell varni a kenet eredmenyet.

Gabor
------------------------------------
Kedves Audrey 75,

USA-ban elek, nem ismerem a magyar roviditeseket. Talan ANA vagy Mikolt tudja ezeket.

Gabor
------------------------------------
Kedves Zoe21,

Ma (18-án) töltöm a 40. hetet és ma az NST után a doki megvizsgált, utána hazajöttem és WC-zés után olyan barnás nyákos valami maradt a papíron, mint amit menstruáció utolsó napjaiban tapasztaltam eddig. Nem volt nagy, ezért arra gondolotam, hogy ez a nyákdugó lehetett. Tisztasági betétet betettem, azon is lett egy kevés barnázás, azóta semmi. Kicsit fájt a hasam, mint amikor meg akarna jönni, de már az is elmúlt.
Holnap is megyünk NST-re újból, most már minden nap, amíg ki nem bújik a drága, elég, ha akkor szólok a dokinak, vagy beszéljek vele még ma erről?
Lehetséges, hogy a vizsgálat miatt jött ki? (a doki nézte a kesztyűjét is, pedig sosem szokta, lehet, hogy ezt várta?) Ennyi idősen lehetséges, hogy "direkt" úgy vizsgál egy orvos, hogy a nyákdugó elmenjen? Elnézést a hülye kérdésekért, de első baba és nem igazán vagyok képben még mindennel.


Semmi jelentosege a dolognak. Az orvos valoszinuleg bedugta az ujjat a mehszajba, aminek lehet ez a kovetkezmenye.
Még csak szolni sem kell.

Gabor
hola181 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23093

Mikolt

 

 

Köszi most megnyugtattál! és ezt gyógyszeresen lehet kezelni? Azt mondta  azért 1 hónap  mulva menjek,mert akkor jön meg az eredmény. remélem nem kerül sor műtétre. köszönöm a segitséged!

Előzmény: Mikolt (23092)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23092

nem ertem a dolgot. ranezesre nem lehet ilyesmit megallapitani, a rakszures eredmenyere meg varni kell 2 hetet. vard meg az eredmenyt, es akkor meglatjuk.

 

amugy nem tragedia, minimalis elterest jelent, kb minden masodik nonek van, kis tulzassal. ha nagy lenne a baj, nem egy honap mulvara hivott volna vissza.

Előzmény: hola181 (23090)
hola181 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23091

Még ez is a lapon van:

 

B11-12-nél durva tagoltság, pontozottság. AB1-nél tagoltság pontozottság. C 6-7-nél durva  tagoltság.

hola181 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23090

Mikolt!

 

 

Ambuláns lapra irta. Én rákszürésre  mentem és azt végezte el és ugy vett észre valamit. Más vizsgálatotnem csináltam. csak azt mndta hogy 1 ónap mulva menjek vissza. mit tudnak ezzel tenni? ez nagy baj?

Előzmény: Mikolt (23086)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23089
egyebkent meg semmi gond, majd holnap mondod neki.
Előzmény: Mikolt (23088)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23088
lehetett a nyakdugo, es igen, tud ugy vizsgalni, hogy egy picit verezzen.
Előzmény: Zoe21 (23087)
Zoe21 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23087

Kedves Gábor és Segítők!

 

Ma (18-án) töltöm a 40. hetet és ma az NST után a doki megvizsgált, utána hazajöttem és WC-zés után olyan barnás nyákos valami maradt a papíron, mint amit menstruáció utolsó napjaiban tapasztaltam eddig. Nem volt nagy, ezért arra gondolotam, hogy ez a nyákdugó lehetett. Tisztasági betétet betettem, azon is lett egy kevés barnázás, azóta semmi. Kicsit fájt a hasam, mint amikor meg akarna jönni, de már az is elmúlt.  

Holnap is megyünk NST-re újból, most már minden nap, amíg ki nem bújik a drága, elég, ha akkor szólok a dokinak, vagy beszéljek vele még ma erről?

 

Lehetséges, hogy a vizsgálat miatt jött ki? (a doki nézte a kesztyűjét is, pedig sosem szokta, lehet, hogy ezt várta?) Ennyi idősen lehetséges, hogy "direkt" úgy vizsgál egy orvos, hogy a nyákdugó elmenjen? Elnézést a hülye kérdésekért, de első baba és nem igazán vagyok képben még mindennel.

 

Köszönöm,

 

Zoé

Mikolt Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23086
milyen papirodra irta ezt a nogyogyasz? milyen vizsgalatot vegzett el?
Előzmény: hola181 (23083)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23085

Szia!

 

A kontrakció az méhösszehúzódás.

Az uterus fundusa PX/4-et nem értem, mert a köldökhöz szokták mérni, pl 4/K azt jelenti, h 4 ujjnyival a köldök fölött van a méh teteje.

MM - esetleg lehet a magzatmozgás.

Előzmény: audrey_75 (23084)
audrey_75 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23084

Kedves Hozzáértő/k!

 

Tegnap voltunk a 30. heti, és egyben utolsó nőgyógyászati vizsgálaton (jövő héten szerdán fekszem be a Klinikára). Nagyon aranyos és mindent elmagyarázó dokim van, viszont a kiadott igazolást ott nem szoktam elolvasni, és itthon láttam rajta 1-2 számomra eddig ismeretlen dolgot. Ezt szeretném megkérdezni tőled, hogy mit jelenthet?

Tehát, a lelet: Terhes uterus fundusa PX/4. MM és D pozitív. Bv: 2000. Koponya st-4. Contractiok nincsenek.

Ebből én annyit értek, hogy a méhszájam 2000-es, nyílik, ezt meg is beszéltük, nincs kontrakció (ez mi?). Ami nagyon érdekelne: MM és D pozitív, Koponya st-4.

(Azt zárójelben teszem hozzá, hogy hármasikreket várunk:)).

 

Mielőbbi válaszodat köszönöm,

Üdv: Audrey

hola181 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23083

sziasztok.

 

még uj vagyok ezen az oldalon,de nagyon örülök hogy rtaláltam. Tegnap a nőgyógyászom ezt  irta a papíromra : Enyhe cervicalis dysplasia .

Ez pontosan mit jelent? Hogy lehe kezelni? 18 éves vagyok és az orvosom azt modta hogy ez ilyen korban nagyon ritka. picit addódom... 1 hónap mulva vissza kell mennem az orvoshoz.

remélem valaki tud nekem segítani.

Előre is köszönöm!

cipra32 Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23082
Kedves Gábor!

32 éves vagyok, van már egy 20 hónapos kislányom. Féléves koromtól van ekcémám, de az első terhességig semmilyen problémát nem okozott - nem jött elő. A tejfehérje allergiát még 10 évesen mutatták ki, de csak a tejet hagytam ki az étrendemből a többi savanyított tejterméket fogyasztottam probléma nélkül. --- tudom, ez inkább laktózintoleranciára utal.

Az első gyermekem születését követően szinte belobbant a bőröm és majd 2 éve nem tudom kezelni. A nyári időszakban tünetmentes vagyok az ősz közeledtével egyre inkább felerősödik, de amióta teherbe estem, az állapotom nagyon sokat romlott. Az utóbbi fél évben nagyon ideges, feszült vagyok, így ez is ronthat az állapoton.

A nőgyógyászom semmit nem mondott ezzel kapcsolatosan. 6 hetesen UH-ra küldött és 3 hét múlva kell találkoznunk. Talán akkor több időt szán rám, mert az első találkozás csak kutyafuttában történt.

Bőrgyógyászhoz folyamatosan járok, de vazelines krém felírásánál többet nem tudnak tenni.


Köszönettel:
Cipra
Előzmény: cipra32 (23075)
Danae Creative Commons License 2007.10.18 0 0 23081
Írok neked a beszélgetősbe.
Előzmény: cipra32 (23075)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23080
Kedves Danae,

Tablazat elment.

Gabor
----------------------------------
Kedves molnarildi,

Lehet, hogy butaság a kérdésem, de sehol nem találok rá választ. Úgy tudom ritkán előfordul, hogy a terhesség alatt a menstruáció eleinte, esetleg végig megmarad. Amit tudni szeretnék, hogy ilyen esetben a terhességi tesztek mit mutatnak és miből lehet terhességre gondolni?

Ahogy Mikolt irta: a terhessegi teszt a vizeletben levo hcg-t jelzi, amit a beagyazodott embrio termel. Tehat, ha megjott a menstruaciod, es a teszt negativ, nagyon nagy valoszinuseggel nem vagy terhes.

Es ne hidd el senkinek, hogy a menstruacio kepes vegig megmaradni a terhesseg alatt, mert az nem igaz.

Gabor
--------------------------------
Kedves pilkit,

Tablazat elment.

Gabor
------------------------------
Kedves Jolie,

Szóval normális lehet, ha néha alacsonyabb a hőmérsékletem? azért is ijedtem meg, mert korábban a védőnő azt mondta, hogy a terhesség végéig megmarad a 37 körüli hőmérséklet... az előző terhességemnél leesett a hőmérsékletem a vetélés megindulása előtti napon.. de ma nem volt semmi gond és a reggeli hőmérsékletem 36.8 volt újra (korábban, amikor még a peteérést figyeltem a reggeli mérésekkel, az peteérés előtt 36,3-36,4 volt), csak már ezen a héten lennék túl!

Igen, lehet neha alacsonyabb is. Nehany tized fok variacio teljesen termeszetes.

Gabor
-----------------------------
Kedves cipra32,

Tejfehérje allergia miatt nagyon erős, gyulladt ekcéma jött ki az egész arcomon, hátamon, kezemen. Most 7 hetes terhes vagyok, így a szteroidos krémeket nem használhatom.

Valamit kezdenem kell a bőrömmel, mert iszonyatosan fáj, hámlik és véresre kaparom az arcomat, hátamat, kezemet. A bőrgyógyász szerint nem lehet semmit sem tenni, zsíros krémmel kenegessem és szülés után rendeződik majd.

Kérdéseim:

1.) Az Eucerin 10%-os Urea kenőcse szalicilsavat (5%), kőszénkátrányt (10%), zinck oxidot (10%) tartalmaz. Ezek az összetevők nem jelentenek veszélyt a babára? ---- a tájékoztatóban nem említik, hogy terhesség során használható vagy sem a kenőcs.

2.) Mivel teljes tejfehérje diétán vagyok ( semmilyen tejterméket nem fogyaszthatok ) a kalcium pótlást hogy oldjam meg? Napi hány mg kalciumot kell pótolnom tabletta formájában?
A jelenleg szedett kalciumtabletta 200 mg calciumot tartalmaz és a tájékoztató szerint max 2*2 db, azaz összesen napi 800 mg calciumot szabad bevenni naponta. Ez elegendő a babának és nekem?


Egy kukkot nem irsz semmi elozmenyekrol (volt a terhesseg elott is tejfeherje allergiad, voltal mar egyaltalan terhes, stb.).
Szinten nem emlited hogy mit mondott a nogyogyaszod. Kell egy picit tobb alapinformacio mielott valaszolnek.

Gabor
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23079
valamiert lemaradt a valasz fele: szoval gyogyszertarban gyerekeknek kevert testapolot kerjel. budos halszaga van, de hat.
Előzmény: Mikolt (23078)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23078
1500 mg kalcium kellene elvileg.
Előzmény: cipra32 (23075)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23077
szerintem dobd ki a lazmerot, nem attol fugg a terhesseged. kevesebb onvizsgalgatas mindenkeppen jot tenne az idegrendszerednek...
Előzmény: Jolie (23074)
Mikolt Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23076
miert nem csinalsz egy terhestesztet, ha terhessegre gyanakszol?
Előzmény: molnarildi (23073)
cipra32 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23075
Kedves Gábor!

Tejfehérje allergia miatt nagyon erős, gyulladt ekcéma jött ki az egész arcomon, hátamon, kezemen. Most 7 hetes terhes vagyok, így a szteroidos krémeket nem használhatom.

Valamit kezdenem kell a bőrömmel, mert iszonyatosan fáj, hámlik és véresre kaparom az arcomat, hátamat, kezemet. A bőrgyógyász szerint nem lehet semmit sem tenni, zsíros krémmel kenegessem és szülés után rendeződik majd.

Kérdéseim:

1.) Az Eucerin 10%-os Urea kenőcse szalicilsavat (5%), kőszénkátrányt (10%), zinck oxidot (10%) tartalmaz. Ezek az összetevők nem jelentenek veszélyt a babára? ---- a tájékoztatóban nem említik, hogy terhesség során használható vagy sem a kenőcs.

2.) Mivel teljes tejfehérje diétán vagyok ( semmilyen tejterméket nem fogyaszthatok ) a kalcium pótlást hogy oldjam meg? Napi hány mg kalciumot kell pótolnom tabletta formájában?
A jelenleg szedett kalciumtabletta 200 mg calciumot tartalmaz és a tájékoztató szerint max 2*2 db, azaz összesen napi 800 mg calciumot szabad bevenni naponta. Ez elegendő a babának és nekem?

Köszönettel:
Cipra



Jolie Creative Commons License 2007.10.17 0 0 23074

Köszönöm a választ! Szóval normális lehet, ha néha alacsonyabb a hőmérsékletem? azért is ijedtem meg, mert korábban a védőnő azt mondta, hogy a terhesség végéig megmarad a 37 körüli hőmérséklet... az előző terhességemnél leesett a hőmérsékletem a vetélés megindulása előtti napon.. de ma nem volt semmi gond és a reggeli hőmérsékletem 36.8 volt újra (korábban, amikor még a peteérést figyeltem a reggeli mérésekkel, az peteérés előtt 36,3-36,4 volt), csak már ezen a héten lennék túl!

 

üdv, Jolie

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (23064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!