Keresés

Részletes keresés

johngotti Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17487

Rendes tőled, hogy kiállsz a barátaidért. De szerintem neked sem esne jól, hogy ha valamit kérdezel és figyelmen kívül hagyják de közbe maga a fórumozási folymat megy tovább mitnha te nem is írátl volna. Igen ez bunkóság.
az előbbi hozzászólásomon, /és merem remélni, hogy te is az értelmesebbek közé tartozol/ nyílvánvaló volt, hogy lezártam a témát, megköszöntem a segítséget. De hogy jön egy újabb fórumozó és balhézni szeretne velem az is bunkóság.
Én nem cseszegettem senkit, csak egyszerűen furcsáltam, hogy nem válaszoltak a kérdésemre, másnak meg ksézségesen válaszoltak. Ebbe mi nem világos?
Mind1 hagyjuk ne írj, nem fogok vitatkozni, a téma továbbra is a szivarokról szóljon. Mégegyszer elnézést kérek mindenkitől akit megbántottam, hogy egy nagyon amatőr, többször átrágott kérdést felmertem tenni. Figyelmetlen voltam, nem vettem észre a keresőt, továbbá lusta, hogy nem pörgettem le ezt a sok millió oldalt.

Előzmény: Pepin (17485)
johngotti Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17486

írtam hogy új nekem ez a fórum. Nem jutott az eszembe a keresési lehetőség. tőled is elnézést kérek :)

Előzmény: Pepin (17483)
Pepin Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17485

De hogy egy kérdést figyelmen kívül hagyni sztem bunkóság.

 

Egy ingyenes fórumon mindenki akkor ír, amikor akar. Kötelezően választ várni, aztán annak hiányában cseszegetni a többieket, na, az a bunkóság.

Előzmény: johngotti (17482)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17484

Johngotti:

A bal oldali kereső egész jó találatokat ad, így nem kell végignézni az összes bejegyzést.

Vedado:
Köszönjük a segítséget, gyors és segítőkész válaszokat kaptunk! Én is ilyesmi módon terveztem a dolgot, hogy ne verje ki a szemem a felszerelés.

 

Az előző kérdésem a szivarok közé teendő cédrusfa beszerzésére vonatkozott, h azt hol lehet beszerezni, és utána adta csak be a rendszer a többi választ is, ezért ilyen érdekes a kérdések-válaszok egymásutánisága.

Előzmény: johngotti (17482)
Pepin Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17483

Baloldalt beírod a keresendő kifejezést a 'Keresés' mezőbe, nyomsz egy enter-t, majd csodálkozol.

Előzmény: johngotti (17482)
johngotti Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17482

Miért lenne rossz izű? énsem roszsindulatóbl írtam. Csak még új vagyok a fórumon, néhány alapvető ismeret híján voltam és bátorkodtam megkérdezni. Ne várjátok már el, hogy több mint 17 ezer bejegyzést végigbogarásszon egy új felhasználó. Amilyen könnyű kérdés volt oylan könnyű megválkaszolni. Én is szívesen átadom az ismereteim bárkinek 1000x ha kérdeznek. A rossz ízűségről még annyit, hogy simán belehetett volan írni, hogy "lapozgass már levolt írva" vagy valami iylesmi. De hogy egy kérdést figyelmen kívül hagyni sztem bunkóság. NEM rosszindulatból és nem vita céljából írtam de ez sztem így korrekt. Neked is köszönöm egyébként a leírtakat!

Előzmény: Vedado (17477)
johngotti Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17481

köszönöm szépen a választ! Tudom ,hogy nem rosszindulatból mondtad, de van itt több mint 17000 bejegyzés most hagyne keresgélejek, ha merem remélni hogy ezen a szivaros oldalon hozzáértő, segítőkész emberek beszélgetnek.

Előzmény: szaggato (17476)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17480

Köszönöm Vedado! Így fogok tenni! Szivarboltokban be lehet lerezni?

Előzmény: Vedado (17479)
Vedado Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17479

Ja és még valami, Szaggi profi választ adott, (én is perforáltam a köztes elválasztókat) de még valami; ha egymás fölé helyezed majd a szivarjaid, tégy az emeletek közé vékony cédrus fóliát, ez segÍti a szellőzést és a penészesedés ellen is hat.

Előzmény: Csema12 (17472)
Vedado Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17478

Szia Csema!

 

Néztem a képeket ilyen nekem is van 2db. Kinai, de tök jól működik semmi bajom velük, de igen csak kell a ventillálás bele. Nos, nekem házi gyártás, de a lényeget Zs.Gabi Barátom le is Írta Neked csak Ő más időket használ, de a lényeg, hogy ne állandó és óvatos lehelgetés legyen! 1db. ventillátor is elég mert a lényeg, hogy átmozgassa a párás levegőt. Nekem egyébként a központi felső tartólap alatt van az elektronika és a ventillátor is, hogy ne lehessen látni és mellette egy Cohibás tokban az akkumulátor hozzá ami 9volt, Így nem ad nagy huzatot a szivarokra. Azt talán már Írtam, hogy 10 percenként megy 10 másodpercet. ( Te sem vagy egy nagy visszaolvasó!)  Ez az elektronika ha jól emlékszem akkumulátorokkal és ventillátorral úgy 15.000.- volt.

No hajrá és sok sikert!

 

Üdv!

Előzmény: Csema12 (17466)
Vedado Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17477

Szia Gotti!

 

Szaggi Barátomnak nagyon igaza van, légy kissé figyelmesebb és érdeklődőbb a régi bejegyzések irányában, hidd el én sem bántani akarlak, de mivel itt segÍtünk is egymásnak egy ilyen kiszólás, hogy; valaki méltatna engem is válaszra.....hát minimum rossz Ízű! Ez nem egy suvernyák fórum Tesó és ezért arra kérlek kellő tisztelettel, hogy vedd fel a jobbik énedet. Nagyon köszönöm!!  Szakmailag Szaggi megválaszolt Neked, bár jó lenne tudni milyen is valójában a párásÍtód, de a lényeg, hogy bizony ne várj oly sokáig, mert 70% alatt nem lesz optimális a tárolás. Amikor töltöd a difijeid, jó alaposan rázd ki őket, hogy ne csöpögjön ki aminek nem kell.

 

No, hát Így valahogy.  Légy jó!  Üdvözlet!

Előzmény: johngotti (17475)
szaggato Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17476

Szia Johngotti!

 

A kérdésedre azért nem válaszoltak, mert ezt a témát simán vissza lehetett volna olvasni.. Ne haragudj! Nem bántani akarlak, csak ez olyan alapvető dolog amit nem szívesen taglalnak ezredszer.

A humidor ideális páratartalma olyan 70-72% körül mozog, ha nem érlelni akarsz (utóbbi esetben 62-63%). Ha ez alá megy a pára akkor tölteni kell a párásítót deszt vízzel. Ne várd meg míg 60% alá megy, mert amikor azt a nagy adorinis párásítót újra töltés után maxra kinyitod akkor a pára 1-2 nap alatt fel mehet akár 80%-ra is.- A szélsőséges állapotok nem jók a szivaroknak. Elrepedhet a borítólevél, bepenészesedhet a szivar + ha hirtelen nő a pára állítólag kiöli az ízeket (illetve csökkenti az ízek komplexitását) a szivarokból (ami viccesen hangzik, de nálam sokkal okosabb ember mondta). Vegyél patikában deszt vizet és/vagy propilén glykolt, amit a deszt vízzel 50-50% arányban bekeverhetsz, és azzal töltsd fel a párásítót. Hagyd állni 10 percig, és csepegtesd le. Aztán minimálisra nyitva tedd be a humidorba, és várj kb 2 napot, mert addigra áll be a pára. Néha nyisd ki szellőztetni a humidort, és mozgasd meg a párásító fedelét mert hajlamos beragadni ha sokáig áll ugyanazon helyzetben. Sok sikert! És mindenféle rosszindulat nélkül tanácsolom minden új tagnak, hogy olvasson vissza a fórumon mert szinte nincs olyan kérdés ami eddig ne került volna megválaszolásra. Persze ettől még fel lehet tenni újból, csak sokszor a régi válaszok közt találja meg az ember a számára leginkább megfelelőt. Akinek van egy kis angol tudása annak ajánlom a www.cigaraficionado.com oldalt. Itt vannak cikkek fórum, videotár, stb... Az egyik legmegbízhatóbb "tudástár".

 

Üdv mindenkinek: Szaggato!

Előzmény: johngotti (17475)
johngotti Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17475

Valaki méltatna engem is válaszra?
Ez volt a kérdésem, hogy még csak görgetni se kellejen:

"Nekem is humidorral kapcsolatban lenne kérdésem. Nemrég kaptam egy Adorini 3 fiókos humidort. körülbelül 1,5-2 hete van használtaban. Kezdetben 70 körül volt a higrométer most olyan 64-65öt mutat. Kérdésem: Mikor kell a párásítót újra vízzel tölteni? Mikor a higrométer 60 alá megy?"

hálásan köszönöm

Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17474

Én is erre gondoltam. Valószínűleg marva lesz az aljuk.

Előzmény: szaggato (17473)
szaggato Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17473

Ha jó keringetést akarsz akkor a térelválasztókat át kell fúrni, vagy kimarni.

Előzmény: Csema12 (17472)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17472

Értem, köszönöm a választ, a megoldás nagyon ötletes! Egyenlőre viszont olyan megoldást keresek, aminél nincsen szükség arra, hogy kilógjon bármilyen vezeték is a humidorból. Ehhez azonban az időzítőt is elemről kell működtetni...és az egésznek nagyon kicsinek kell lennie....:) Ezt majd valahogy megoldom. Az én humidoromban látható, hogy vannak osztólapok. Ezek között nemigen fog járni a levegő, ha csak felül fúvatom. Kérdésem lenne, hogy érdemes e szerintetek az osztólapok alján hosszanti irányban (pl.: boltíves) vályatot vágni, hogy a teljes teret bejárja a levegőmozgás? Egy profi humidornál hogy működik? 

Üdv!

Előzmény: ZseboG. (17471)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17471

Vettem egy ilyen kütyüt: http://www.alphasonic.hu/product_info.php?products_id=5574

Univerzális állítható feszültségű tápegységem meg volt. Igen, 40*40*15-ös 12V-os chipsethűtőről van szó, amit 6V-on hajtok, hogy kisebb legyen a fordulata. 3 óránként megy 15 percet.

Előzmény: Csema12 (17470)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17470

Hogyan időzíted azt a villanymotort? (számítógéphűtő ha nem tévedek)

Előzmény: ZseboG. (17469)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17469
Előzmény: Csema12 (17466)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17468

Előzmény: Csema12 (17467)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17467

Ez a termék új verziójának linkje: LINK (hozzátenném horribilis árnak gondolom ezt érte)
A linkre kattintva találjátok a méreteit, jellemzőit.
Mellékelten pedig az enyémről láttok képeket, amin jól látszik, hogy nem szabályos téglatest. Pici villanymotorjaim, technikai eszközeim vannak, így házi megoldásban gondolkozok. Arra gondodoltam, hogy a régi idők légáramlástesztjét vetném be, amit autókon használtak, csak ugye kicsiben és megnézném, hogy mikor mozog rendesen mindenhol a levegő. Beállítom egy helyre a keringtetőt, sok helyre pedig cérnaszálakat, vagy vattadarabokat teszek, és azok beállásából látni a vegegő áramlását. De aki látott már élőben ilyet az biztosan hasznos dolgokat tud mondani.

Előzmény: Vedado (17465)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17466

És a te levegőkeringtetésed gyári vagy házi? Érdekelne, hogy milyen a technológia:
Időzített? Mennyi ideig megy, és mennyi ideig nem? Milyen irányban áramlik a levegő és milyen erősséggel? Esetleg több irányból vagy csak egyetlen propeller van valahol?
Úgy gondolom, hogy az a jó, ha éppen csak mozog a levegő néha, mert kiszáríthatja a szivarok azon oldalát, amelyiket "huzat" éri, de javíts ki, ha nem így van, elvégre te tapasztalatból beszélsz! :)

Előzmény: ZseboG. (17464)
Vedado Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17465

Szia Csema12!

 

Volt már 1-2 humidor amit felújÍtottam, mert én is használtan vettem, Így azt tudom mondani, hogy a lazur a nyerő nálam, persze sok csiszolás után. A hőmérséklettel sajnos csak mérsékelten tudsz urrá lenni, ha csak nem viszed a humidorod nyáron a pincébe, de hát miért is tennéd!? A bogarak előjövetele attól függ, hogy volt a szivar kezelve, elvileg csinálnak vele valamit a gyárban, de bizony van, hogy a peték azért a nagy melegre kikelnek. Akkor szivar kidob, humidor pucol! Igen, nagyobb humidorokban jó ha van légkeverés, de ne a Cigar Oasis, mert az szart se ér. Nekem egy Barátom akkusat csinált, az kiválló. Tiz percenként tÍz másodpercet üzemel a párát hagyományos difikkel képzem a humidorban.  Próbálj meg feldobni ide 1-2 képet róla ha lehet és átnézzük közösen mit lehet tenni, ha másért nem legalább válogatsz az ötletekből!

 

Üdv!

Előzmény: Csema12 (17463)
ZseboG. Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17464

A levegőkeringetés nálam nagyon sokat számított egy 50 szálas gasztro humidornál, szóval csak ajánlani tudom.

Panelban lakom, nálam nyáron a humiban 27-32 fok körl volt a hőmérséklet és nem voltak (szerencsére kop-kop-kop) bogarak.

Előzmény: Csema12 (17463)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17463

Felül is vizsgáltam a dolgot a válaszoddal kapcsolatban. Utánanéztem ennek a típusú humidornak a neten és két válaszfal ragasztás nélkül van fixálva (így építették össze, ugyanis sínként funkcionálnak -> a párásítókat és a páratartalom mérőt tartó lapocskát lehet benne csúsztatni). Még jó, hogy mondtad és nem kezdtem el feszegetni! Lecsiszolás, úrjafestés, lakkozás részhez van valami tanácsod? Amit találtam a neten azt elolvastam, de minden ötletet szívesen fogadok. (lazúr, lakk, csiszolás, leragasztás, stb) Igazából egy két apró kopás van a humidoron, de szeretném felújítani, mert sötétebb színben jobban tetszene.

2. téma: (levegőkeverés, hőmérséklet)
- Tudjuk, hogy a humidorban a páratartalom nem egyenletesen oszlik meg. Nekem egy elég nagy humidorom van (nagyságrendileg 50x26x15), és az lenne a kérdésem, hogy érdemes e beépíteni valamilyen időzíthető levegőmozgatást, vagy totálisan elég ha néha átrendezem a szivarokat? 
- A másik kérdésem az lenne, hogy a szakirodalmakban olvasható 20-23 fok közötti ajánlott hőmérséklet mindenkinél biztosított? Az internetes források szerint abban az esetben, ha tartósan 23 fok fölé megy a hőmérséklet, akkor bogarak jelenhetnek meg. Nyáron hogy oldjátok meg? Vagy nem kell ezt olyan komolyan venni?

Előzmény: Vedado (17461)
johngotti Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17462

Nekem is humidorral kapcsolatban lenne kérdésem. Nemrég kaptam egy Adorini 3 fiókos humidort. körülbelül 1,5-2 hete van használtaban. Kezdetben 70 körül volt a higrométer most olyan 64-65öt mutat. Kérdésem: Mikor kell a párásítót újra vízzel tölteni? Mikor a higrométer 60 alá megy?

Vedado Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17461

Szia Csema!

 

No ez egyszerű, mert nem szabad ragasztani. A végein filc van, hogy tudd váltogatni a pozicióját, ha lekopott oda ragassz rá újat, de ha lehet valami szagtalan növényi ragaccsal. (amennyiben már úgy kaptad, hogy beragasztották, hát.....)

 

Üdv!

 

Előzmény: Csema12 (17460)
Csema12 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 17460

Humidorszakértők figyelem!
Vettem egy csodálatos, de használt humidort. Külsején és belsején itt-ott kisebb kopások vannak, ezt szeretném lassacskán helyreállítani. Kérdésem lenne, hogy a belső részbe milyen anyaggal ragasztják bele az elválasztó lapocskákat? Ki szeretném venni őket felületkezelés céljából, de nem tudom mivel ragasszam majd vissza. Akinek van tapasztalata várom a szíves tanácsát!

Vedado Creative Commons License 2011.10.16 0 0 17459

Ennek a méretnek kb. úgy 7.000.-ft./db.  a zárjegyes ára Magyarországon, ha szálanként tubusban volna tán 8.300.- ha jól emlékszem.    Ez talán segÍt:  www.habanos.com   persze itt nyilván nem az árakra gondolok.

 

Üdvözlet!

Előzmény: johngotti (17458)
johngotti Creative Commons License 2011.10.16 0 0 17458

sajnálom. Nem szeretném kihagyni ez ta vételt, de merem remélni, hogy Te jobban értessz hozzá mint én. Ezért hallgato krád és nem veszem meg. Nekem is gyanús hogy csak 1000 Ft lenne darabja átszámolva. Egy ilyen szivar szálanként legalább 3-4 ezer ft sajnos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!