Keresés

Részletes keresés

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174416

.....sok szerecsétlen meg éhezik, és nyomorog...

Előzmény: Tiszta tudat (174414)
hizi Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174415

a kérdés ki kivel teszi?  a világ velünk  vagy mi tesszük magunkkal ?

Előzmény: Tiszta tudat (174414)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174414

Akkor kiegészítem

 

"''.ezt teszi ez a nyomorult világ velünk,.. mit Pavlov tett a kutyájával, folyik az emberek nyála a sikerre, a tárgyakra, a hamis értékekre, meg a mocskos pénzre, frusztrálva önmagukat, s közben a lényeg meg elvész. Gusztustalan, undorító, és nem értik….." 

 

Ez igaz: "az télezés az egy nagy kövér ego csapda...."

 

Előzmény: hizi (174413)
hizi Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174413

"A napokban láttam a tévében Esztergályos Cecillia mikor átvette a Kossuth díjat, örült mint majom a farkának, ettől lett boldog, a külsőségtől, ami aztán porrá hullik szét,…...én el sem fogadtam volna….ezt teszi ez a nyomorult világ velünk,.. mit Pavlov tett a kutyájával, folyik az emberek nyála a sikerre, a tárgyakra, a hamis értékekre, frusztrálva önmagukat, s közben a lényeg meg elvész. Gusztustalan, undorító, és nem értik….." 

 

 

  MÉG JÁR HOZZÁ AZT HISZEM 7 MILLIÓ FORINT....

 

na mindegy...de az is lehet hogy 

 

TALÁN TE NEM ÉRTED....!   Itélezés az egy nagy kövér ego csapda....

Előzmény: Tiszta tudat (174410)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174412

Jav.

 

"Ha viszont ugy képzeled hogy nem vagy különálló"

Előzmény: Tiszta tudat (174411)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174411

 

 

Hizi nézd csak ez sem megoldás,...."ha nem képzeled el, nem vagy különálló", ez is képzet, hiszen állít.

Igazából sehogyan ne képzeld el. Persze pontosan tudom mit akart kifejezni a szerző, amit szavakkal annyira nehéz 

 

Az igazság mindig paradox.  

 

 

 

Előzmény: hizi (174409)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174410

 

A szamurájokról olvasva emlékszem,….még huszas éveimben olyan munkahelyem volt, hogy lehetőségem nyílt a kovácsolást megismerni. Szenvedélyesen gyártottam a késeket, tőröket. A tökéletességre törekvés három éve után a tudásom egy Tantóban /valami szamuráj kardféle/csúcsosodott ki. Ritkán, ha a kezembe kerül, nem a tárgyat látom benne, hanem azt a szellemiséget, azt a tüzet amiben a Tantó edződött, ami most is ugyan úgy élesen fénylik bennem, mint maga a kard. Amibe belekezdtem abban a végletekig elmentem, hogy tökéletes legyen.
És most itt az elme,….a nagy feladat,… tökéletesre formálni!

 

 

Ahogyan az öreg kovácstól lestem el a módszereket, hogy megalkothassam a kardot, úgy lestem el tőled, meg másoktól is sok mindent, hogy megalkossam a tökéletes elmét. Nem az kell ami neked van, senkitől nem kell semmi, hanem az által megalkotni magamban azt. Persze hogy tudatosan szelíd vagyok, tudatosan nem engedem a haragvó gondolatnak hogy elvigyen, vagy a vágynak….. ezt teszem, tennem kell hiszen még nem vagyok kiüresedve.

 

A napokban láttam a tévében Esztergályos Cecillia mikor átvette a Kossuth díjat, örült mint majom a farkának, ettől lett boldog, a külsőségtől, ami aztán porrá hullik szét,…...én el sem fogadtam volna….ezt teszi ez a nyomorult világ velünk,.. mit Pavlov tett a kutyájával, folyik az emberek nyála a sikerre, a tárgyakra, a hamis értékekre, frusztrálva önmagukat, s közben a lényeg meg elvész. Gusztustalan, undorító, és nem értik…..

 

Mindig feszélyezett voltam az emberek között,….azért amit tettek ,….kint a „vadonban” egyedül, veszélyek közt, veszélyre szomjazva, az igazi közegben, az érzékek kiélesednek, az elme kiürül, üresen és helyesen reagál az ingerekre.

 

Nem tudom kiben mi van, bennem szenvedély ég,… valami nagyobb és több mint ami én,....valami örök.

 


No már itt az elején találtam is valami szenvedélyeset a könyvben amit ajánlottál, ….ami több mint én…..

 

„A halál erkölcsfilozófiája meglehetősen összetett, amely túllép a szamurájok alapvető etikai törvényein és a hűbérúr és vazallusa közti kapcsolat szabályain.
Ez a filozófia elsősorban a „szégyen etikájához” fordul, azaz ahhoz a mentalitáshoz, amit a szamurájok osztálya tanúsított a szégyen mindenáron való elkerülése érdekében. „Ha dönteni kell élet és halál között” – hangsúlyozza a Hagakure, - „az embernek habozás nélkül a halált kell választania.” Ez azt sugallja a szamurájnak, hogy szabaduljon meg az önszeretettől és a felesleges mérlegeléstől, és vesse magát egyenesen a halál karmai közé. A cél természetesen nem az értelmetlen halál, hanem annak az állapotnak az elérése, amelyben az ember megszabadul minden halálfélelmétől. Ebben a kivételes lelkiállapotban megszűnik a félelem okozta cselekvésképtelenség, önsajnálat és mindennemű ragaszkodás: az igazi belső szabadság gátjai –- így szinte paradox módon megnyílik előtte a halál elfogadásával járó tisztességes élet is. Az igazán bátor férfi nem gondol a küzdelem eredményére. Hevesen a halál karmai közé veti magát, így feltárul tudatában igazi énje.” Ha megértjük ezt a gondolkodásmódot, természetessé válik az is, miért hangsúlyozza annyira Cunetomo azt, hogy „haladéktalanul morfondírozz halálod különféle módjain, és képzeld el az utolsó percedet.” A halál legijesztőbb volta ismeretlenségében rejlik, de képzeletünkben tárgyilagosan elemezgetve egyre közelebb kerülhetünk rejtelmeihez; a halál közelsége megszokottá válik, miközben maga a halálfélelem egyre jobban eltörpül. Ez a Busidó egyik „receptje” a legnagyobb erénynek tartott, rendíthetetlen bátorság megszerzéséhez, és a gyávaság miatti megszégyenülés elkerüléséhez.”

 

 

Előzmény: Amida (174408)
hizi Creative Commons License 2018.03.23 0 0 174409

Én Az Vagyok~

A világot mindenki az önmagáról alkotott képzeten keresztül látja. Ahogy önmagad létezését elképzeled, hasonlóképpen képzeled a világod létezését is. Ha úgy képzeled el önmagad, mint aki különálló a világtól, akkor a világ úgy fog megjelenni, mint ami különálló tőled, és vágyat és félelmet fogsz tapasztalni. (hogy elmenekülj a félelmed tárgyától, vagy megszerezd azt amit megkívántál.)  Ha viszont ugy képzeled hogy nem vagy különálló a világtól, akkor nincsen  számomra  semmi kívánatos amit meg kell szerezned vagy félelmetes amitől el kell menekülnöd.
~Srí Niszargadatta Mahárádzs: 

Amida Creative Commons License 2018.03.22 0 0 174408

 

 

Üresen cselekedni amilyen a saját természetem???....nem befolyásolni azt tudatosan,... ennyi pont elég.

Miért jön a "szelidség" ... vagy bármi más jelző.

Legyél inkább önmagad. Olvasd a Hagakurét.

 

Amúgy te voltál őrizője a csendnek.

Előzmény: Tiszta tudat (174405)
Amida Creative Commons License 2018.03.22 0 0 174407

 

 

miért kellene képviselni a Tant. Amikor tanulsz valamit aztán tovább lépsz akkor mit képviselysz? Képviseld és viseld önmagadat, azt ami valóban vagy.

lehet kellemetlen de mi más lehetne ami nem kellemes? Te legyél az aki megfelel neked.. Legyél semleges, és legyél felülemelkedett annyira, hogy ott ne legyen kellemes és kellemetlen mert még azt sem gondolod, olyan távol vagy már a  szubjektivitástól és a relativitástól.

 

Szabó Lőrinc: Semmiért egészen

 

Hogy rettenetes, elhiszem,
De így igaz.
Ha szeretsz, életed legyen
Öngyilkosság, vagy majdnem az.
Mit bánom én, hogy a modernek
Vagy a törvény mit követelnek;
Bent maga ura, aki rab
Volt odakint,
Én nem tudok örülni csak
A magam törvénye szerint.


Nem vagy enyém, míg magadé vagy:
Még nem szeretsz.
Míg cserébe a magadénak
Szeretnél, teher is lehetsz.
Alku, ha szent is, alku; nékem
Más kell már: Semmiért Egészen!
Két önzés titkos párbaja
Minden egyéb;
Én többet kérek: azt, hogy a 
Sorsomnak alkatrésze légy.


Félek mindenkitől, beteg
S fáradt vagyok;
Kívánlak így is, meglehet,
De a hitem rég elhagyott.
Hogy minden irtózó gyanakvást
Elcsittithass, már nem tudok mást:
Mutasd meg a teljes alázat
És áldozat
Örömét és hogy a világnak
Kedvemért ellentéte vagy.


Mert míg kell csak egy árva perc,
Külön; neked,
Míg magadra gondolni mersz,
Míg sajnálod az életed,
Míg nem vagy, mint egy tárgy, olyan
Halott és akarattalan:
Addig nem vagy a többieknél
Se jobb, se több,
Addig idegen is lehetnél,
Addig énhozzám nincs közöd.


Kit törvény véd, felebarátnak
Még jó lehet;
Törvényen kívűl, mint az állat,
Olyan légy, hogy szeresselek.
Mint lámpa, ha lecsavarom,
Ne élj, mikor nem akarom;
Ne szólj, ne sírj, e bonthatatlan
Börtönt ne lásd;
És én majd elvégzem magamban,
Hogy zsarnokságom megbocsásd.

 

Nagyon tisztelem a feleségemet*, amiért úgy szereti a Semmiért Egészen című versemet, amely sokak szerint maradéktalanul feltárja a férfi igazi felfogását.

* én: az embert

persze így is meg úgy is van ebben csavar, de ez inkább zenes én meg totál feminista vagyok, hisze a Buddha is az volt.

 

Előzmény: Tiszta tudat (174404)
hizi Creative Commons License 2018.03.21 0 0 174406

megjegyzés:

 

Mindenki mást lát, ezért mindenkinek más világa van. 
Mindenki másként fogja meg, (fogja  fel) a világot, és ezért mindenkit a saját birtokviszonyához való ragaszkodása téveszti meg. 
Aki tudja, hogy minden elképzelését a tudatában hozta létre, és ezekkel kapcsolódik mások hasonló elképzeléseihez az már itt jelen van a közös realitásban.  Aki viszont azt is tudja hogy végtelen elképzelést teremthet és végtelen elképzelést semmisíthet meg, és  egyetlen elképzeléséhez sem ragaszkodik, és aki egyetlen elképzeléshez sem ragaszkodik és tudja, hogy ez az összekapcsolódás a többiek elképzeléseihez is csak ideglenes és tudatilag az is megszüntethető, az  megvilágosult (buddha).  
 

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.20 0 0 174405

 

Üresen cselekedni amilyen a saját természetem???....nem befolyásolni azt tudatosan,...hogy szelid legyek?

 

Előzmény: Amida (174403)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.20 0 0 174404

 

  ....kellemetlenné vált a helyzet,...vártam hogy átvedd a stafétabotot. 

 

A Tant vajon képviselni kell?

Előzmény: Amida (174402)
Amida Creative Commons License 2018.03.19 0 0 174403

 .... ezt csak azért írtam mert a zen része lett Japánban a Hagakure

az aikido meg a ken-do az már csak hab a tortán ... nem mondom, hogy nem szelíditettél meg, de most hogy fogod magadat megszelidíteni?

Amúgy persze semmi  szükség a megszeliditésre és ha ezt megértetted akkor már majdnem zen leszel te is.

 

http://tortenelemtanulas.blog.hu/2015/12/26/a_kozepkori_japan_szamuraj-kultura

Előzmény: Amida (174402)
Amida Creative Commons License 2018.03.19 0 0 174402

most egy kicsit kárörvendő vagyok

amikor te olyan elnéző voltál az én szemeim vérben forogtak

 

Remélem vetted, hogy a hülyeségnek nem szabad egy lépés előnyt adni, mert te is felelős leszel mivel a hülyeség fertőző.

Előzmény: Tiszta tudat (174401)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174401

 

....végülis vad vagyok...de vizipisztollyal nem lehet vadat ejteni.

 

Vadászgass csak.

 

Üdv.

 

 

 

 

Előzmény: evolúciómérnök (174400)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174400

/// .. hozzád hasonlókra vadásszunk... ///

Előzmény: Tiszta tudat (174399)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174399

 

Ha ezt nem értitek minek jöttök erre a fórumra??

 

létezés három jellemzője (pálitilakkhanaszanszkrittrilaksana) a buddhizmusban az érző lényekre jellemző fogalom, amely azt írja le, hogy a dolgok, hogyan vannak. Ezek a jellemzők az állandótlanság, az éntelenség(Anatta) és a szenvedés (Dukkha). Ezt a három jellemzőt említi a Dhammapada 277

 

 

sniffí Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174398

 1követheted.. 2 beszállhatsz.. 3 utálhatsz ... =/2//*buddha állapot*// 2/=  3 éntelen, 2 állandótlan, 1 nem kielégítő.

Előzmény: Tiszta tudat (174394)
sniffí Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174397

tudatosság, nem össze keverendő az akarat mágia gyakorlóval*/*akaratos=csökönyös../

 

a legegyszerűbb állat is .. már rá jött, ha eleget hízeleg a gazdának.,. akkor neki nem kell vadásznia .. de ez nem szabadság, sem nem értelem,.. csak rabszolga tartás, a rabszolga nem él csak korlátjai bábja

kalózúr Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174396

na meg azt is .. hogy az általad emlitettt kategóriák, a törekvők szintje  ** ahogyan azt egy buddha látja*** !

 

az *álladótlan* azért praktikusabb .. mert irányíthatod a divatot* /*evolúció mérnök/,

*nem kielégítőt* nem részletezném

*én telen*-ről meg .. nincsen mit.

/?/ mi a gond velem .. mit nem értek !

Előzmény: Tiszta tudat (174394)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.18 0 0 174395

 


Negyven év szenvedés edzett, mint acélt a jeges víz: az érzelmek hullámvasuta. Szép hétvégét!

 

 


/Szabó Lőrinc/
Lelkiismeret


"Fő-hóhérom a lelkiismeret
maradt. Ahogy a tengeribeteg,
fordúltam ki magamból, ha csak a
szeme villant is. S az lángolt, csupa
vád s büntetés: isten, az elhagyott,
s a jog, a morál, s ami még nagyobb,
az igazság igénye szüntelen
nőtt bennem. Minden célom és hitem
magát fürkészte, földi s mennyei:
nem téves-e, rossz-e? Érv s szempont ami
ellenfelemé volt, úgy érdekelt,
mint akár őt. Perc és részlet helyett
az Egész, a Teljes, a Végleges
vonzott, valami Több-Mint-Én, nemes
és örök; a hibás tett s gondolat
mint szégyen mart, mint szenny, mely rám ragadt
vagy épp belőlem sajdult: bűneim
sebeiből nőttek erényeim."

 

 

 

 

 

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174394

 

Gótama a létezés három jellemzőjét iamerte fel: éntelen, állandótlan, nem kielégítő.

 

Előzmény: sniffí (174392)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174393

 

Sniffi, ezek nem az én állításaim. Törvény. A Tan a törvényböl fakad.

Előzmény: sniffí (174391)
sniffí Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174392

evolúció,társadalom-szellemiség, dogmák-szokások kialakulásának fejlődésének, mióta az ember képes magát a környezetétől elvonatkoztatni, csak az ember szab határt.../***ezt ismerte fel Gautama 2500 éve !!! ***/ !! Így tartja markában a MA hatalmasai-értelmiségijei, az emberiséget.. is

sniffí Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174391

állításaid nem gonoszok.. csak egy csökönyös szamáré ...

Előzmény: Tiszta tudat (174388)
sniffí Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174390

hogy értsd: olyan hogy tiszta tudat nincsen .. csak fejlett ... fejlettlen .. s tudatosodás...

.. s ja tény, a vallás okozta szellemi károknak köszönve ... a szellemi távolság szinte fényévekben mérhető... :( .. még az én elmaradottságomhoz képest is... :(

Előzmény: Tiszta tudat (174388)
sniffí Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174389

de sok másoknak igen.. bár ezt tudom szintén lehetetlen elfogadnod válasznak ... :(

Előzmény: Tiszta tudat (174388)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174388

 

Ez nem válasz.

 

 

 

Előzmény: pájázó (174387)
pájázó Creative Commons License 2018.03.17 0 0 174387

tudatosság-éberség /magyarság/?/-buddhaság/a vallás , ill. az evolválódás lehetőségét biztosító szemlélet módok közt az a különbség. Míg az istenizmus vallása szempontjából a hierarchia az egyedek uralmi állapotát hívatott erősíteni egymás fölött. Addig az evolválódás szempontjából, az én kép, a tudás megosztása egymás között egy élhetőbb világ kedvéért,,,A mai oktatás viszont a vallás szempontjából szellemi rabszolgákat gyártja a hierarchiának-bürokráciának .. mit legfeljebb 60- 120 évig élvezhet az egyed... saját s mások kárára... gazdasági - hatalom -piac érdekében .. még ha ezt politika.. nemzetiség, köntösében teszi is ...

/ s ha Te a.. a lét szeretetéről való lemondásra sarkaisz .... :(  nem egy jó karma..//

Előzmény: Tiszta tudat (174384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!