Keresés

Részletes keresés

zollerka Creative Commons License 2020.05.17 0 0 110696

Nekem belefér... Dobj egy emailt!

Előzmény: gsmotoros (110670)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.17 0 1 110695

https://index.hu/belfold/2020/05/17/otthonaban_halt_meg_egy_ferfi_akit_egy_nappal_mutet_elott_kuldtek_haza/

 

Milyen nemzet az ahol egy haldoklónak - de itt most szimplán egy beteg emberről beszélünk - még egy ágy sem jut ...

 

Szar. 

Előzmény: Mutual Friend (110694)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.17 -2 0 110694

Ne menekülj!

 

Hétvége van ilyenkor lazábbak az erkölcsök, és toniktémák is amíg normális keretek között folyik.

Attól hogy valaki villanyt szerel még érdeklik más dolgok is nem kelnek/ fekszenek az emberek 7*24 ban PEN szétválasztással.

Előzmény: peterch (110693)
peterch Creative Commons License 2020.05.17 -2 2 110693

    A Te személyes jogod eldönteni , hogy kinek érzed magad .

 

    Az , hogy neked mi a véleményed a világról és az általad említett vallásról , úgyszintén a személyes jogod .  A katolikus vallás is egy hamis vallás az én szememben is . Ezért írtam , hogy igyekszem keresztény módjára élni . Viszont ne feledd , hogy eljön az a pillanat , amikor felelned kell a saját életedben véghez vitt cselekedeteidért !  Ott nem lesz lehetöséged másokra kibeszélni magad !

Neharagudj , de ebben a topikban már nem fogok válaszolni ebben a témában .

 

   A többiektöl viszont elnézést kérek az off -olásért .

 

   Szép napot  mindenkinek !

Előzmény: Mutual Friend (110692)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.17 -5 1 110692

Ezek haszontalan lózugok olyan primitív embereknek akik maguk nem tudják megkeresni vagy igényük nincs megkeresni a releváns információkat a mocsokból ami jön a  médiából. Akkor én inkább szlovák leszek, de nem is nagyon csalok mert szüleim nagyszüleim olyan tótok voltak itthon akik jobban beszéltek szlovákul mint magyarul.

 

Ateista vagyok. Én csak azt látom hogy a ne lopj az nem érdekel senkit a politikában, a szemérem elleni erőszak vagy pedofilnak lenni meg egyenes követelmény a katolikusok között. Álszent banda.

Előzmény: peterch (110689)
peterch Creative Commons License 2020.05.17 -2 2 110690

Ki hogy él , úgy ítél !

Előzmény: Mutual Friend (110687)
peterch Creative Commons License 2020.05.17 -1 5 110689

Ha valaki büszke a nemzetére , akkor ha rá gondol , mindíg a szíve erösebben dobban és boldogság önti el a lelkét ( még ha nehéz idöket is él meg ) . Aki nem ismeri nemzete múltját , annak jövöje sincs  !   A kereszténység a Jézusi tanítás alapján való élet . A tíz parancsolat betartása ( Mózesi és nem a katolikus ) !

 

Viszont ez villanyszerelés topik !

Ezt a témát máshol lehet folytatni , nem ennek a topiknak a témája .

Előzmény: Mutual Friend (110685)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.17 -7 0 110688

Mondjuk... hozzád képest azért egy rokokó zseni vagyok az tuti :-)

 

Előzmény: Mutual Friend (110686)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.17 -4 2 110687

Vigyázz velük mert ezek kérik hogy engedd oda fiaidat, majd nem győzik eltusolni a dolgokat ... :)

Előzmény: Garfield007 (110683)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.17 -1 3 110686

Nem vagy túl cizellált gyerek ...

Szinte tudtam.

Előzmény: Törölt nick (110684)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.17 -3 2 110685

Mi a magyarság vagy a kereszténység definíciója hogy meg tudjam ítélni?

 

 

Előzmény: peterch (110681)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 -4 0 110684

Aha!
Vagy inkább "lószart mama"... az sokkal reálisabb.

Előzmény: Mutual Friend (110679)
Garfield007 Creative Commons License 2020.05.16 -3 2 110683

A keresztény villanyszerelők titkos társasága :-)

Előzmény: peterch (110681)
Garfield007 Creative Commons License 2020.05.16 -2 0 110682

:-D

Előzmény: Törölt nick (110678)
peterch Creative Commons License 2020.05.16 -3 3 110681

Szia !

 

Bocsi ,hogy itt beleugatok !

 

Mindenkitöl elnézést kérek !

 

" Európa testén egy rossz kelés lettünk az elmúlt 10 alatt és nagyjából elértük azt hogy szégyen bevallani hogy magyarok vagyunk. "

Attól függ , honnan nézzük . Te magyarnak tartod magad ? Én a mellett , hogy kereszténynek tartom magamat , büszke vagyok arra , hogy magyar vagyok , pedig nem M. o.-on élek .

Majd 4-5 év múlva térjünk vissza a témára !

Előzmény: Mutual Friend (110679)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.16 -1 2 110680

Mert nem csak napelem terjesztő ...

Előzmény: Törölt nick (110678)
Mutual Friend Creative Commons License 2020.05.16 -2 3 110679

Most erre én mit irjak?

 

Minden témában nem akarok veled foglalkozni mert úgy sincs értelme. Nem tisztem felnyitni a szemedet.

 

Teljesen felesleges akkora marketinget tolnod itt mert tapasztalatom alapján itt nem elme roggyant emberek vannak  akiknek ez hiányzott az életükből.

 

Saját tapasztalatom az hogy aki most kiállnak a jelenlegi rendszer mellett és nincs anyagi előnyük belőle azok  mind valahol mentálisan sérült emberek. Nem egy ilyen ismerősöm van teljesen eltérő társadalmi rétegből. Nézni néz csak nem lát vagy nem akar látni. Európa testén egy rossz kelés lettünk az elmúlt 10 alatt és nagyjából elértük azt hogy szégyen bevallani hogy magyarok vagyunk. Lehet azon viccelődni hogy mekkora pendrive-on fér el Szlovákia történelme de mégiscsak egy kultúrországgá nőtték ki magukat miközben mi megy v4ek csóringerei közé toltuk le magunkat.  1000L veszzük fel a hiteleket mint kádárkorszakban hogy fenn tudjuk tartani a jólét látszatát, ávósok hordják be az ellenzékieket rabositani mint 56 után, ugyan mire legyünk büszkék ... 

Előzmény: Törölt nick (110669)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 -3 0 110678

Miből gondolod, hogy eltudod dönteni mi a hülyeség?!
Szerintem a te álláspontod az... 

Előzmény: Garfield007 (110676)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 0 2 110677

ez meg milyen szaktopik lett? :)

Garfield007 Creative Commons License 2020.05.16 -3 2 110676

De én legalább nem írok hülyeségeket, ez fontos különbség, lássuk be.

Előzmény: Törölt nick (110675)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 -3 0 110675

Nyugi van önkéntesrendőr...
A te álláspontod sem mértékadóbb bárkiénél.ű

Előzmény: Garfield007 (110674)
Garfield007 Creative Commons License 2020.05.16 -1 2 110674

Pálinkát meg ingyen lehet főzni. Szerintem a csúcson fejezd be.

Előzmény: Törölt nick (110673)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 -3 1 110673

Még ez is kevéske adó azért a káros-büdös szarért!

----

Ami miatt aztán évtizedekig kell majd állnia a közösnek a TB-t.
Mert nem lesz akkora szerencséje, hogy gyorsan halnak meg az önrongáló delikvensek.

Előzmény: Jahno (110672)
Jahno Creative Commons License 2020.05.16 -1 0 110672

"Vagy a dohány termékek adója a problémás"

 

Naja, néha elpattintok egy vízipipát és azért ott látszik, hogy mennyivel nőtt a történet.  Kb. 4 forint/gramm árról 54 forint lett, az mondjuk eléggé erős kanyarítás, nem? És mellé a sok mambójambó vacak.

Előzmény: gr74 (110667)
Garfield007 Creative Commons License 2020.05.16 -1 4 110671

Na, amikor Elek mellett a másik mindenhez IS értő szakérteni kezd. :-D

Azt ugye érezted a végén, hogy kicsit túltoltad!?

Előzmény: Törölt nick (110669)
gsmotoros Creative Commons License 2020.05.16 0 0 110670

Kedves Fórumozók!

 

Tudtok esetleg ajánlani olyan vállalkozót, aki családi ház villámvédelmi rendszerek építésére vállalkozik? Ahogy tapasztalom ez sokaknak kis falat...

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.16 -4 0 110669

És?

Meszűnt az extra kedvezmény az ÁLTALÁNOS adószinthez képest, ennyi (pl. a természetbeni esetén).
Nincs ezzel semmi baj, sőt jó.

Egyenlő pályák, egyenlő esélyek!
Mert miért is kéne/kellett az  egyes "munkabér" részekre a kedvezőbb adó?!
Amit persze nem mindenki érhetett el, hanem csak azok akik olyan helyen melóztak ahol volt olyan bérrész is.

-----

OFF

Az utóbbi években a bért/jövedelmet terhelő magyar jövedelem adó (is) kb. a béka segge alá került.
Az UNIÓ egyik adóparadicsoma lettünk :-)

Nálunk CSAK 15% a jövedelem adója alapban.
(a kedvezmények okán az átlag jóval 10% alatti lehet szerintem)
Nem sok ország van az EU-ban ahol kisebb ettől a jövedelmek adója, talán 3 lehet még.

Cserébe az ÁFA magasabb, mert azt a jövedelem adócsalók, feketézők, ügyeskedő KATA-sok, műveszek/sportolók/stb., sőt a kistermelők IS!!!! ki kell, hogy fizessék a boltban.
Ráadásul az elektronikus kassza+számla+útdíj+stb. rendszerekkel körbekerítve-védve is avn az ÁFA bevétel elég jól .... immár.
Láthatóan egyre kevesebben tudnak kibújni az ÁFA álól.

Avagy....
Az adórendszert EGÉSZÉBEN KELL nézni-értékelni!

És elmondható, hogy 10 év alatt hatalmasat javult az adóbeszedés hatékonysága is.
Ezért is lehetett csökkenteni a teljes adóéket vagy 10%-al is.
Miközben nem üres az államkassza sem, sőt.

-----

Nem az adó a magyar élet baja, hanem.

A magyar TB (nyugdíj/táppénz/gyet/gyed/gyes/stb.  és elkúrt korházi-orvosiellátás) rendszer. 
Igazából ez MIATT kell a BÉR alapján az adó mellett még SOK-SOK JÁRULÉKOT IS beszedni!
A hazai járulék szint úgy a 2X-ese a "normális"-nak.

Elsősorban is a túl magas nyugdíjarányok fenntartása miatt.
Ami politikai szent-tehén lett a sok idős szavazó miatt a rendszerváltás óta.
Azonban lassan kihalnak azok a szavazó milliók, akik anno még alig fizettek a közösbe, de most elvárják a magas nyugdíjat.
Miközben gyereknevelés és takarékoskodás helyett felélték anno a jövedelmüket és most meg sírnak, hogy
- nincs tartalékuk öregkorukra és ráadásul
- alig van "fiatal" aki összedobja nekik a nyugdíjra-dokira a járulékot.

Bizony... elkúrták a páink-anyáimk nem kicsit, hanem nagyon!


Mindeközben a "fiatal" meg azért visít és megy el közüle sok innen, mert kurva sok járulékot vonnak tőle, nyugdíjra-dokira-gyetre/gyedre/gyesre/stb.-re.
Nem normális és nem tartható sokáig fenn, hogy egy aktív "fiatal" kereső immár 4-5 járulékból élőt tart el!!! a normális ~2 helyett.

Sajnos az 1980-2010 között aktívak lenyúlták az akkori jelent és a mostani jövőt is.
Szinte reménytelen helyzetbe hozva a ma aktívakat. 
És ezen csak a kihalásuk segít.

Vagy a rendszer átméretezése!!! a reform, azaz
- a kisebb arányú nyugdíj a bérekhez képest
és
- a kevésbé kiterjed+drágább TB ellátások

Aminek a legfontosabb előfeltételét!!!!! az akítvak magasabb bérét az elmúlt években sikresen összehozta kormányzat.
Így az aktívak már kitudják majd fizetni a rájuk eső "önrészeket" a TB rendszerben.
Ez a 2021/2022-es költségvetésben/törvénykezésben lett volna esedékes és készen is állt hozzá minden előfeltétel. 

Más kérdés, hogy most a vírusmizéria miatt az erre szánt források és politikai érvek sajnos kb. a kukába is kerültek.
Esélyes, hogy a "reform" MEGINT elmarad (immár sokadszor) politikai-pénzügyi okból és az nagy baj lesz :-(

Előzmény: Mutual Friend (110664)
gr74 Creative Commons License 2020.05.16 -2 0 110668

Nagyon igazad van. Ide is írom ellenpontként, mi volt a helyzet akkor, amikor én kezdtem dolgozni:

 

Kezdő mérnöki fizetésemmel a fizetésem nagyobb része belecsúszott a legmagasabb, 42%-os sávba.

Emellett terhelte a fizetésemet 43% munkáltatói járulék, és 11,5% munkavállalói járulék is.

 

Így végül úgy 30%-át kaptam kézhez a kezdő fizetésemnek, a jelenlegi 60% helyett.

 

Velem, a burzsuj kezdő mérnökkel szemben,
az átlag fizetésből élők 38%-át is megkaphatták a fizetésüknek (35% adókulcs),

a minimálbérből élők pedig az 48%-át is (20% adókulcs).

Cserébe ebben az évben az osztalékjövedelem 90%-át megtarthatták a befektetők (10% adókulcson kívül nem terhelte semmi egyéb járulék),
az árfolyamnyereségnek pedig 100%-át (azt 0% adó terhelte).

 

 

Ez ezért elég nagy motiváció volt egy vállalkozó számára, hogy 70% befizetése helyett elköltségeljen mindent, vagy éppen kifizesse magának osztalékként (10% adóval) a fizetését.
Ugyanígy motiváló volt mindkét fél részére a zsebbe fizetés is.
De ugyanez 40% elvonás esetén már nagyon nincs így. Ennyit megér a nyugodt alvás, a biztosítotti jogviszony, ...

 

 

Előzmény: Törölt nick (110642)
gr74 Creative Commons License 2020.05.16 -2 1 110667

Milyen adók is szerepelnek ezen a listán?

 

Például a bankadó.
Miért is baj, hogy kicsit le kell adjanak a haszonkulcsukból? Úgy, hogy közben ingyen számlánk lehet, ingyen utalással, amire 15 évvel ezelőtt valahogy nem volt lehetőség, és közben ezen idő alatt az OTP árfolyama 8-szorosára emelkedett (most a járvány alatt visszább esett, így "csak" 4-szerese pillanatnyilag), tehát még OTP tulajdonosnak sem rossz lenni.

 

Vagy a dohány termékek adója a problémás (aminek emelésére egyébként az EU kötelez)?

 

Vagy melyik olyan adó ezek közül, amelyik nyomorba dönti az egyszeri munkavállalót?

 

A Cafeteria megadóztatása lehet talán az egyetlen ilyen, de azt is bőven ellensúlyozza az alacsonyabb adóteher.

És szerintem elfogadható adófilozófia az, hogy az emberek legyenek bejelentve. Fizessenek meg minden adót, és járulékot a fizetésük után.

Ne borítékba kapják, vagy élelmiszerutalványban, hanem rendes fizetésként, ami után nyugdíj jogosultságuk is keletkezik, ...

 

 

 

 

Előzmény: Mutual Friend (110665)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2020.05.16 -1 0 110666

A 12 voltot nyugodtan viheted az mbcu kábelen is.

Azt viszont előtte számold ki, hogy hány amper fog ott haladni, mert igaz, hogy a LED-ek nagyon kevés áramot esznek, viszont NAGYON sok led, már nem nagyon kevés áramot eszik.

12 volt esetén 1,5 mm2-es vezetékre maximum 200 watt ledet tegyél,

de ha a vezeték másik fele csak 0,75 mm2-es, akkor 120 watt a maximum.

Előzmény: Vakond85 (110656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!