Keresés

Részletes keresés

skywalker25 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 884
barátnőm miami-i és oda akar vinni engem mert azt ismeri.
én szakács vagyok.barátnőm azt mondta hogy egész amerikában anyi gyors étterem van főleg floridában több ezer,a komolyabbakról nem is beszélve.mielőtt mennénk beiratkoznék egy pár hónapos nyelvtanfolyamra.először csak találnék munkát valami hamburgeresnél amíg megtanulok jobban angolul.
néztünk sok gyorséttermet neten meg kíírtuk belőle a kajákat és már elkezdtem tanulni az amerikai konyhanyelvet :)
meg mondtam páromnak hogy kezdjen el megint barátkozni az amerikai ismerőseivel
hátha tudnak valami olcsó szállást atlantában,vagy miamiben.valaki csak befogad minket 2-3-hónapig :D
amugy most sem élünk fényűzően szerintem ott kint is összehúznánk magunkat először.
persze párom első útja valami cheese cake factoryba akar menni..biztos jó hely :D
Előzmény: Rob_ (881)
Rob_ Creative Commons License 2010.05.31 0 0 881
Egy hónapra + jegyre elég, de autó már nehezen fér bele, és neked egy hónap alatt nemigen lesz munkára jogosító papírod, zöldkártyád meg főleg nem... És könnyen lehet, hogy egy állandó lakosi státusz kell a barátnő részéről az egész elindításához, szóval, ha ő nem FL-i akkor az is idő.
Amúgy meg munka (jó munka) találáshoz a zk kívül kell egy piacképes szakma és jó nyelvtudás, vagy könnyen egy mobilhome környéken találod magad ahonnan nem is lesz olyan csábító amerika. Ha ilyen kicsi a klt kereted akkor a meló részét legalább olyan alaposan készítsd elő mint a házasság papírozását mert itt drágább az élet mint Mo-on. persze igényfüggő minden. Amúgy csak nagyvárosban gondolkodj FL-ban vidéken nem találsz semmit, orlando-miami talán a Tampai rész
skywalker25 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 880
szerintetek 1 milióból kilehetne menni ugy amerikába hogy benne legyen a repjegy 2 személyre meg plusz a szállás is és legalább 1 havi kaját is tudjunk venni??amíg nem találunk valami melot.(florida, georgia)környékén
szerintem rizikós.
multkor amikor meséltem hogy a barátnőm amerikai sokan mondták hogy ne gondolkodjak mert mások sokkal több pénzt megadnának a zöldkártyáért.
sajnos 1 millionál többet nemtudnék összeszedni.azt is a jó öreg bank segítségével :)
molti Creative Commons License 2010.04.29 0 0 879
Imádtam vezetni Texasba... Hamar megtanultam hogy meg kell állni a Stop táblánál (nem rolling stop) ugyanis már telepítve vannak fényképezős kamerák elég sok lámpa felett (akkor még csak teszt időszak volt). A kresz könyvet 2 napid magoltam, de mindenkinek ajánlani tudom hogy olvassa el és tanulja meg, mert komoly büntik vannak.
A sebesség mérésről meg annyit hogy van a Radar enfocred és van a Enforced by airplane :) Sok büntetést nem kaptunk (17.000 mérföldet utaztam) de amit megkaptunk a jogos volt, és soha nem vitattuk (illetve próbáltuk, de mondták hogy ez a törvény) Minden ki van táblázva, és úgy hogy még véletlenül sem tudod azt mondani hogy nem láttam, nem tudtam stb... A mentalitást pedig hibátlan, egyszerű viszont működik. Nem túl előzékenyek, viszont nem is harcolják ki hogy beenged. Nem sietnek, nem tolakodnak, igaz a fél életüket a kocsiba töltik :)

Szóval azt mondják hogy "hülyék/egyszerűek" az amerikaik, de a közlekedés számomra maga a csoda volt, mind vezetési stílusban, mind technológiába :) És ez főleg Texasra igaz.
Előzmény: Törölt nick (867)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.24 0 0 877
Köszi. Megpróbálom több vonalon és majd kiderül...
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 875
Hasznaljak, nekikvalo. De aki legalis, mar van debit kartyaja, es kepes arra, hogy ne koltekezzen tul, miert ne szedne ossze par szaz fabatka cash rebatet, vagy ingyen repjegyet hitelkartyaval. Plusz epul credit history vele.
Előzmény: Törölt nick (872)
Eleonoora Creative Commons License 2010.04.23 0 0 874
sziasztok!Mi újság arrafelé az "ÚJ" világban?Ősszel mennénk van munka érdemes átszelni a fél világot?köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 870
Azoknak, akik credit history-t akarnak epiteni, nem segit a Wal-mart debitkartya. Hitelkartyaval sok penzt lehet "keresni", ha ugyesen valasztasz, cash reward, repolotarsasag merfoldgyujtes. Wal-mart hitelkartya a butaknak meg az illegalisoknak van kitalalva.
Előzmény: Törölt nick (868)
feedee Creative Commons License 2010.04.21 0 0 869
walmarts=gyógyszertár
Előzmény: Törölt nick (868)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 867
Texasban majd feltunik, hogy mindenki mas 55-tel megy, es akkor eszedbejut, hogy nem kene elozni. Varos kornyeken en se vagyok furakodos, ugyanott vagyunk a kovetkezo lampanal amugy is. Nem kell fesziteni, magyar modra, szokj hozza itteni ritmushoz. Siman beallok otodiknek jobboldali savba piros lampanal, hadd menjen baloldalt a zoldre erkezo fekezes nelkul tovabb.
Előzmény: Rob_ (866)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.20 0 0 866
Akkor texasban majd vigyázok, a múltkor voltunk ott dolgozni a semmi közepén és bár óvatos vezető vagyok, de azért +5-7merföldet nálam sem lenne nehéz találni egy 55-65-ös táblánál...
A másik kollegát meg a cégnél nyomta fel egy tipikus háziasszony a múlt héten amikor nem engedte bepofátlankodni a sor elejére a megszűnő sorból miután a nő végigelőzött mindenkit. Bekamuzta, hogy mi szorítottuk le. A mögöttünk jövő beengedte, ő meg felírta a hogyan vezetek matricáról a számot... mondjuk a srácnak nem lett baja belőle. Bár pesttel hasonlítva itt jóval kevesebben csinálják ezt a bepofátlankodást, azért itt is van aki nem akar várni...
Előzmény: Törölt nick (863)
attilabacsi Creative Commons License 2010.04.20 0 0 865

A szétesős topikban már adtam egy választ....

 

De látom, be vagy indulva, de nem tudod hol kezdjed.

Még egy tanács:

Aki hamarabb kezd el pénzről beszélni minthogy valós részletekkel jöjjön elő, az majdnem biztos hogy csaló.

 

Amerikában van egy aranyszabály :

Never give a second chance to a sucker...

Kérj meg valakit hogy magyarázza el.

 

 

 

 

Előzmény: *Jázmin86* (839)
attilabacsi Creative Commons License 2010.04.20 0 0 864

Mostnaban olvastam, hogy egesz nagy volemenu munkaero fellendules varhato USA-ban. TI hogy erziktek ezt?

 

Próbáld ezt:

 

http://jobsearch.usajobs.gov/search.aspx?q=&where=&x=142&y=11&brd=3876&vw=b&FedEmp=N&FedPub=Y

 

A nagy volumeű munkaerő fellendülésre pedig ezt:

 

http://www.forecasts.org/unemploy.htm

 

A látszólagos csökenés azt jelenti hogy növekvő számban adják fel az emberek a munka keresését.

 

Amit hallhattál, a következő népszámláláshoz keresnek vagy 40,000 számlálót, de ez csak rövidtávú meló.

 

 

Előzmény: kriss komori (820)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 863
Ne gondoljon vissza, VA-ban es Texasban meg a rossz gondolat is buntetendo. Asszem ebben a ket allamban a bevetel nagy reszet kozutakon szedik ossze, engem sebesseghattar+ 2 merfold is buntettek mar. Hozza $200 extra, mert olyan ovezet.
Előzmény: Rob_ (862)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.20 0 0 862
Nalunk meg az egyik kollegat bejelentettek a rendorsegen, hogy hasonlot csinalt VA-ban, es birosagra kellett utaznia... bunti nem volt a vegen. Amikor visszagondolt, rajott, hogy olyan nyomhatta fel aki nem tudta miatta megelozni a buszt, mert o mint nem ottani lakos betartotta a 45mph, viszont volt valaki aki folyamatosan probalta tolni hatulrol es amikor megallni keszult a busz akkor a kollega meg atfert siman a masik meg nem... es igy csak egy bemondas miatt 1nap szabi+szallas klt stb...
Előzmény: Törölt nick (860)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.20 0 0 861
Ja, igen arra gondoltam, csak sajna ezert bankot kellene valtanom... mert ez nincs az enyemnek, volt, de most nincs.
Előzmény: areacode212 (859)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 860
Kis szines: En anno leeloztem a villogo iskolabuszt elsore, azt hittem, el van akadva. Nope, olvasgatni kellett volna.
Előzmény: areacode212 (826)
areacode212 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 859
Bank Of Amerika --- Secure credit card?
Előzmény: Rob_ (858)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.20 0 0 858
Kosz, megneztem, de valoszinuleg majd megkerdezem amikor ott jarok, mert ugyanugy lekerdezik a history-t, ami meg ugye nincs, bar lehetnek elteresek a bankok kozott. Nekem a legjobb egy olyan credit card lenne amihez zaroljak a hitelkeretet a bankonban es igy ugymond tanulo hitelkartyakent mukodik, de csak az en bankomnak most nincs ilyenje. Azzal lehetne gyujtogetni a pozitiv jelenteseket...
Előzmény: Törölt nick (854)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 857
www.nepszava.com olvasd az apróhírdetéseket
Előzmény: *Jázmin86* (847)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 856
hogy érted hogy helyetted intézze el valaki a dolog papíros részét .....helyetted álljon sorba az usa követségen ..... lehet hogy nincs is sor , meg aztán tuti hogy nem lehet .....
Előzmény: *Jázmin86* (844)
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.04.20 0 0 855
Igen le esett a dolog, tovább olvasgattam, a topikot miután írtam neki! A Bocsánat el van fogadva! Igen beszélek angolul, de még jelenleg is tanulom!
Előzmény: denes (850)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 854
www.walmarts.com előre kifizetett debit kártyát árulnak,szerintem mindenre megfelel,bár nem személyes tapasztalat hanem ujságinformáció
Előzmény: Rob_ (846)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 853
attilabacsi = egy nick név , lelkes usa szakértő és a polidilin megtalálod , az usa darabjaira esik és az usa nem esik darabjaira című topickokban tuti megtalálod
Előzmény: *Jázmin86* (844)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.19 0 0 849

Amikor kimész az elején turista vagy. Aki hazajön. Aki nem jön haza az a bevándorló. Egy kalap alá esel a dél-kelet ázsiai, délamerikai és minden egyéb nemzet szülöttével. Nem hogy állampolgár, ember sem vagy. Ennek megfelelő bánásmóddal. Nemhogy harmad, vagy negyedrangú semmi sem vagy. A kínai a japán a harmadrendű, mert van eszméletlen sok pénze. Nagyon sokat visznek magukkal (dollár százezrek), hogy amikor ott letelepednek, ott fognak a legjobb iskolákba járni a gyerekeik, azért talán  - mert kötelezően kivállóan végeznek- valamivel előrébb legyenek egy képzeletbeli listán. Kivállóan beszéld a nyelvet és csak legális munkában gondolkodj, mert anélkül nincs esélyed az emberi életre. Azt pedig már innen "zsírozd le", mert .... Amennyiben nem, hát marad a bűnözés és a prostilét, a neved pedig senki. V.ki segít? Miért tenné? V.miért.

Ismerek kinn embereket, a lány férje egy orosz, a valódi (aki nevére vette) egy hajléktalan, a fiú elvett egy indián lányt (120 kg),közben meg szünt a Szovjetunió és ukránnak kéne lennie, de olyan papírt, mert kinn él nem kapott, hát hontalan  - és nevelnek két gyereket a semmire, (akik ugyan ott születtek és így amik) de bármikor mehetnek négyen háromfelé a viszontlátás esélye nélkül. A lejtő gyorsít, ott nem állsz meg!

Előzmény: *Jázmin86* (847)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.19 0 0 848
Az illegalis munka mas kategoria, abban valoszinuleg egy kozvetitovel lehet elindulni legkonnyebben az elejen ha semmi kapcsolatod nincsen. De ezek azert nem a tuti allasok, bar ez kepzettsegtol es ismeretsegtol fugg. Igen, ha illegalis leszel, azaz tultartozkodsz akkor tudomasom szerint a hazassag az egyeduli legalizalasi mod. Nem vagyok benne biztos, hogy illegaliskent nem kothetsz betegbiztositast, azert eleg sok illegalis van itt akik akar meg adot is fizetnek... de biztositas es biztositas kozott oriasi kulonbsegek vannak arban es a mit fedez temaban.
Előzmény: *Jázmin86* (847)
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.04.19 0 0 847
De ha illegális lennék akkor még munkát sem könnyű találni nem? Akkor tulajdonképpen még betegbiztosításom sincs! Nem vagyok jogosult semmire, egy lehetőségem van arra, hogy legális legyek az pedig a házasság egy amerikai állampolgárral! Mindezt arra értem ha illegálisan megyek ki és kint is maradok jó sokáig! Én ezt pedig így semmiképp sem szeretném! Végül is szerinted illegálisan egyáltalán lehet munkát kapni! Ahhoz is kell némi segítség, ismeretség kint nem?
Előzmény: Rob_ (845)
Rob_ Creative Commons License 2010.04.19 0 0 846

Lenne nekem is kerdesem, hatha valaki csinalt ilyet mostanaban. Belefutottam abba, hogy mivel nincsen semmilyen credit tortenetem nem tudok credit kartyat kapni, a bankom (wachowia) ajanlott egy masikat ahol mindenki kap, de azert az arert amit ott kernek erte nem kell. Szoval ha valaki tud ajanlani bankot az jo lenne. Probaltam vasarloi kartyat a kohls-tol, de ott is gond volt hogy nincs rolam semmilyen jelentes.

A masik pedig, hogy csinalt valaki mostanaban Employer Sponsored Green Card process-t?

Rob_ Creative Commons License 2010.04.19 0 0 845

Szerintem nagyon nehez olyat talalni aki ezt el tudja/akarja neked intezni... Megpedig azert mert a legalis munkavizum lehetosegek nagyon korlatozottak, az, hogy kinek melyik ut jarhato az mindenkinel mas, vegzettsegtol, tapasztalattol es meg sok mastol fugg. Megha tegyuk fel, cege van az illetonek, akkor sem eleg, hogy kapsz egy allast tole, be kell bizonyitania, hogy nem talal ra allampolgart +pld megszabnak minimum fizetest is amit adnia kell (meg egy csomo mas feltetel is van). Szoval csak ovatosan...

Előzmény: *Jázmin86* (844)
*Jázmin86* Creative Commons License 2010.04.19 0 0 844
Én konkrétan arra gondoltam, hogy segít valaki aki kint él, és jártas az ilyen dolgokban, elintézni a papiros részét, ha ez megvan és sikerül legálisan ki jutni, akkor vár minket a reptéren, és elvisz oda ahol a hivatalos dolgokat kell elintézni ahhoz, hogy legálisan dolgozhassak! Szóval segít abban, hogy ott el kezdhessem élni az életem! Ezért cserébe megbeszéljük azt az összeget amiért a segítségét nyújtja! De ki az az Attilabácsi?
Előzmény: Törölt nick (843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!