Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MECSI Creative Commons License 2004.12.21 0 0 421
A rongydarabban nem volt még egy zacsi fehér porral, vagy dohány szerű anyaggal mert akkor az nem pótalkatrész:-))))
Előzmény: A.G.S. (419)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 420
Az én vezérműtengelyem Asconából való, biztos jó neked, amennyiben érdekel nézesd meg mennyi himba kell, szar himbákkal nem szabad összerakni mert az uj tengelyt is tönkreteszi. Ha minden megvan hivj, megbeszéljük a részleteket. 06 70 381 0755
Előzmény: A.G.S. (419)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 419

Macilaci!

 

Ha ez igaz, akkor viszont nem sokat érek a motorral, mert én az egészet kompletten nem szeretném kicserélni. Ebben az esetben viszont nem okés a biznisz... Viszont az ASCONA vezérműtengelyed érdekel, ha azt tutira csereszabatos az enyémmel.

 

 

Sztpeti!

 

Neked volt igazad, a lámpa tömítésénél folyt be a víz a csomagtartómba. Szilóval letömítettem, mosóban csapattam, tesztelés OK. Még a csomagtartó fedél körüli gumi hibáinál befolyik egy kis víz, de ezt ma orvosolom.

 

Képzeljétek, a hét végén takarítás céljából leszedtem a küszöb belső műanyag borítását, és az első üléseknél, a lábnál oldalt lévő műanyag takarólapot. És a jobb oldalon, a lemezek között egy kb 6x15x3 cm-es "rongydarab" volt betéve, légmentesen lenejlonozva. Nem tudom mi célt szolgál, a kocsiban sehol nem láttam még csak hasonló anyagot sem, tehát minta, vagy pótdarab szerintem nem lehet.

 

 

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 418
Helló!
A tengelyt átlehet tenni, ami más lehet az a gyujtás, de mivel komplett motorod lenne, ez nem probléma. Az én tengelyem Asconáé volt.
A Vectra az a Ascona utódja, de a padlólemez más (szélesség, hosszúság)
Előzmény: A.G.S. (417)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.17 0 0 417

Macilaci!

 

Hát én ennyire nem értek hozzá, vagyis mondjuk, hogy semennyire. Én leginkább arra gondoltam, hogy a kadett motorjából áttenném az én asconámba (ami 82-es) a vezérműtengelyt, meg ami még ahhoz kell, meg későbbre eltenném a maradékot, alkatrésznek. De az mondjuk most így nem világos, hogy a szóban forgó kadett 16SH motorsából áttehetem -e a vezérműtengelyt az én 82-es asconámba (16SH motorral, ugyebár)?

 

Egyébként amit a múltkor ajánlottál nekem vezérműtengelyt, azt egyáltalán be lehet tenni az én motoromba?

 

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (415)
MECSI Creative Commons License 2004.12.16 0 0 416

Hali macilaci

Jól tudom, hogy az ascona padlólemezén meg a futóművén gurul a vectra is?

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.16 0 0 415
Helló! Valamennyire értek az Opelokhoz (bontoztam 8 évet), a motor valószinű fiatalabb mint a tied, az E kadettot 1984 09- től gyártották, a beépitési pontok megegyeznek, a váltón nincs neki bak tartó, de a helye megvan, a karburátor szivócsonkkal együtt cserélhető. De ha komplett motort cserélsz, a légszürőház is elfér az Asconában
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.15 0 0 414

Macilaci!

 

Jól van, érdekel a dolog, de csak akkor mehet a biznisz, ha Memorial megadja az adatokat, mert sajnos egy olyan motorral nem sokat érek, ami régebbi az enyémnél, vagy szinte semmit sem tudok felhasználni belőle a kocsimba. Mert komplett motorcserében nem gondolkodom, majd csak késöbb, és akkor is csak nagyobbra cserélném.

 

Úgyhogy kedves Memorial, légyszíves add meg, hogy mikori évjáratú a kocsi, meg milyen a karbicsek, meg hány fokozatú a váltó! Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi!

 

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.14 0 0 413
A kocsit fele - fele arányban gondoltam,  és Pilisre kéne vinni ez a 4- es föuton a 46- os km kőnél van. Azalkatrészeket kiszedem és elviszen hozzád, vagy megvárod (kb 1 -1.5 óra). És ráadásként adok Ascona alkatrészeket: jobb sárvédő, bal elsölámpa, bal hátsólámpa.
Előzmény: A.G.S. (412)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 412

Sziasztok!

 

Macilaci111!

Jó az ajánlat, és érdekel is a dolog! Hová kéne vinni a gépet, és milyen (%) konstrukcióban gondolkodtál? Mondjuk azért még én megvárom Memorial válaszát.

 

Sztpeti!

Asszem igazad lesz, ugyanis a bal hátsó lámpa aljában kb. 8mm víz áll. Mondjuk ez okot adhat a párásodásra, viszont érdekes, hogy a jobb oldaliban kívülről nem látok vizet, a csomagtartó meg inkább ott (a jobb oldalon) kezd párásodni!

Köszi az infót, nemsoká nekilátok a szerelésnek-szigetelésnek!

 

Mecsi!

Nekem vízszintesen áll a mutató!

 

Na sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (411)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.13 0 0 411
Lenne egy javaslatom, vegyük meg eggyütt a Kadettot, tied a motor, váltó, féltengely, enyém a többi. Segitek kiszerelni a dolgokat, a Te feladatod a hozzán eljuttatás lenne. Amennyiben érdekel jelenkezz.
Előzmény: A.G.S. (408)
Sztpeti Creative Commons License 2004.12.13 0 0 410

Hahó Asconások! :)

 

  Gondoltam segitek még 1 pisit, hátha bejöna  tippem.

A.G.S kollega:

Valszeg a 2 hátsó lámpádnál folyik be a viz a csomagtartóba.

Sajnos azok a tömitések igy 1x, esetleg 2x éves korra totál elkakásodnak,

ugyhogy én egy kis sziloplaszttal oldottam meg.

Azóta teljesen sirály lett a cucc!

Remélem Neked is innen folyik, és azt is hogy sikerül orvosolni.!

 

Üdv!

 

 

Előzmény: A.G.S. (407)
MECSI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 409
Az enyémen függőlegesen áll akkor jó, hány fok passz. Amióta megvettem így műxik, háll istennek jóformán semmit nem kellett benne még cserélni a kötelező dolgokon kívül. a vectraclubosok nagyon panaszkodnak a termosztatokra.
Előzmény: A.G.S. (407)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.13 0 0 408

Kedves Memorial!

 

Konzultáltam a szerelőmmel. Sajnos a teljes kocsit nem tudom átvenni, habár még érdeklődöm "partner" után, akivel közösködhetnék. Mert nekem csak a motor, meg a tartozékai kéne. Megoldható így is a dolog? Persze előbb azért érdekelne még néhány dolog...

Pl.:

évjárat, milyen karburátor van rajta, esetleg, hogy mennyi km van benne, ja és, hogy milyen váltó van rajta. Mert ha 5 gangos, akkor az is érdekelne. Az árban meg majd megegyeznénk...

 

Válaszodat várva

 

Üdvözlettel:

 

A.G.S.

Előzmény: A.G.S. (407)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.13 0 0 407

Sziasztok!

 

Mecsi!

Köszi az infót, majd átvizslatom mégegyszer. Bár igazából nem az a baj, hogy befolyik a víz (a helyét a legutóbbi mosáskor megtaláltam), hanem hogy nem kerül víz a kocsira, és mégis nedves a szőnyeg. És érdekes módon, a csomagtartó rendszám felöli végében, a középvonaltól úgy 60-70 centiméterre egymástól szimmetrikusan alakul ki a "párásodás" a szőnyeg alatt. Mondjuk nekem ott van 2-2 átmenő csavarral egy 6x6-os laposvas (lehet, hogy a vonóhorog?). Talán a hőkülönbség miatt lehet a párakicsapódás?

Különben a beszivárgás "vélt" helyék kikentem fekete ragasztós szilikonnal (fugasil), azóta egész jó!

 

Az újabb produkció viszont, hogy most állandóan megy a hűtő-ventillátor. Valószínűleg a hőérzékelő, majd kicserélem. Nem tudja valaki, hogy a vízhőmérséklet jelző műszer beosztásai hány fokot jeleznek?

 

MaciLaci!

Kösz az ajánlatot! Nemsoká jelentkezem!

 

ECONOMETER ügyben még mindig senki?

 

SZiaSZtok!

Előzmény: MECSI (405)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.12 0 0 406
Helló! Nekem van egy 16SH vezérmütengelyem + 8 himba. Mindegyik hibátlan, ha érdekel 5000 a tengely, 500/db a himba.
06 70 381 0755
Előzmény: A.G.S. (400)
MECSI Creative Commons License 2004.12.10 0 0 405

Hali a.g.c

üDV AZ aSCONáSOK KöZT

Meg kéne jobban figyelned hol nedvesedik

Befolyhat a víz a torony tetejéről, lemezillesztéseknél, a csomagtartóguninál az üveg alatt(ennek nincs nyoma csak a csuromvizes csomitartó) mondjuk esőben vagy mosóban, aztán alulról a fenéklemezen van a pótkerék alatt pár lyuk ha azon nem tud lefolyni a víz akkor kicsapódik mindenhol a fémen. Jó keresést.

A cseppkadett meg így olcsóbb mint egy vezérműtengely.

A.G.S. Creative Commons License 2004.12.10 0 0 404

Memorial!

 

Köszi az ajánlatot! Konzultálnom kell a szerelővel, és pár napon belül válaszolok. Ok?

 

Szia!

Előzmény: memorial (403)
memorial Creative Commons License 2004.12.09 0 0 403
Sziasztok!
A.G.S. !

Van egy forgalomból kivont csepp Kadett 1.6, 1.6SH (90 LE) motorral.
30e Ft-ért elviheted (elvontatod) az egészet, ha kell!
Előzmény: A.G.S. (402)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.09 0 0 402

Helló Simipé!

 

Asszem az nem, mert nekem az már bonyolult. Azért köszi!

 

Csáó!

Előzmény: Simipé (401)
Simipé Creative Commons License 2004.12.09 0 0 401
Szia A.G.S.!

Esetleg Astra 1.6i, vagy 1.8i moci nem érdekel?

Üdv.
Előzmény: A.G.S. (400)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.09 0 0 400

Kedves Sztpeti!

 

Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sajnálom! Én tegnap óta egyfolytában ezen gondolkodtam, hogy inkább egy komplett motort kéne vennem. De azért remélem, hogy ha mégis az utadba akad egy ilyen kis játékszer (vagy bárki másnak), az szól majd nekem, mert TUTI vevő vagyok rá! Főleg ilyen akciós áron!

 

Amúgy tegnap vettem egy szintén akciós Panasonic MP3-as lejátszót a kocsiba, úgyhogy, most már a zene is szól. Mondjuk még csak a két első gyári hangszóróból, meg betettem hátra két régi RFT hangfalamat. Azé lehet hallgatni... Ezzel kapcsolatban azt kérdezném, hogy a kalaptartó alatti lemezt ki szabad-e vágni (a hangfalnak), nem gyengíti meg a kocsi szerkezetét?

 

Ja, és a csomagtartóban az alsó szőnyeg egyre nedvesebb! Pedig sehol nem jön be a víz, meg nem is volt mostanában. Ez valami páralecsapódás lehet. Mit lehet ezzel csinálni? Szerezzek páramentesítő golyócskákat?

 

Másoknak:

ECONOMETER ügyben ért valaki szak? Mondjuk nem életbevágó, csak éppen érdekesség. Legalábbis nekem...:)

 

 

Na csá!

 

 

 

Sztpeti Creative Commons License 2004.12.08 0 0 399

Hahó!

 

  A.G.S:

 

Örülök hogy tetszett a piroskám! :)

Sajnos nálam vezérmütengely ügyben elkéstél... nemcsak hogy vezérmütengelyem volt, de komplett 1.6SH motor is hozzá.

15 pénzért adtam oda, mert már nagyon untam a kerülgetést.

60000 km volt benne felujitás óta... nem füstölt, nem ette az olajat.

mind1, ez már a multé.

Holnap rákérdezek neked, hátha tudok itt nagyhirtelen keriteni valamit.

Szerintem filléres dolog lehet az egész... öreg autóhoz olcsó minden. :)

Na lépek!

 

Hali!

 

U.I: Ha érdekelnek még opeles képek, akkor katt ide:

http://kep.tar.hu/sztpeti

Ez itt a reklám helye! :)

Előzmény: A.G.S. (398)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.08 0 0 398

Helló Mindenkinek!

 

Sztpeti köszi az infót, majd konzultálok a szerelővel. Viszont azóta van más. Kéne nekem egy vezérműtengely, mert az enyém a szerelő szerint "totálkáros". Mondjuk éreztem is, hogy semmit nem gyorsul az autó, de mivel nekem ez az első, betudtam annak, hogy 22 éves a drágám. Tehát ha tud valaki segíteni, azt nagyon szépen köszönöm. ASCONA 1.6SR '82-es, 16SH motor. Mondjuk pénzem csak januárban lesz rá, de ha valaki jó minőségűt tudna adni, amit sűrgőssen ki kell fizetni, akkor megoldom...

 

Ja, egyébkén Sztpeti "dögös vörös"-e nagyon sokat segített nekem, hogy ezt a kocsit (a sajátomat) ne csak használjam. Ha érted, mire gondolok!

 

Holnapig CSÁÓ!

Sztpeti Creative Commons License 2004.12.07 0 0 397

Szia A.G.S!

 

  Engedd meg,hogy elsőnek üdvözöljelek itt!

Asszem én vagyok talán a legrégebbi Asconás a topicban (Javitsatok ha tévedek :)).

Ugyhogy amiben tudok segitek, de sztem ezzel a többiek is igy vannak.

Econometerről nincs infóm, egyik asconámban sem volt :)

  A másik problémádra tudok tanácsot adni.

Szomoru hir, de sajnos azokat a csöveket cserélni kell.

Ugyebár ha emlékeim nem csalnak, akkor 3 cső megy oda....

2 vékonyabb, és 1 vastagabb.

Vékony 1: Megy a szabadba, ez csak 1 szuszogó

Vékony 2: Ha jól rémlik, akkor zankhoz fut

Vastag: Tank

Vékony 1 nem jelentős, de a másik 2 igen, és azért, mert igy induláskor a benzin a tank hátuljába nyomul, és ezeken a csöveken keresztül elkezd kifolyni.

Tehát pocsolod minden indulásnál az anyagot :)

ÉS azért szomoru a cseréjük, mert elég macerás.

Nem nagyon lehet a bérház előtt csereberélni őket, sajnos emelő, vagy akna szükséges a projecthez.

Asszem részemről ennyi!

Az economys témához is hozzá fog valaki szólni sztem.

 

 Kori: Ne felejts el képeket biggyeszteni a fázisokról :)

 

Üdv!

Előzmény: A.G.S. (395)
BkorVette Creative Commons License 2004.12.07 0 0 396

köszi a kérdést...vadul gyüjtök rá:)

 

a lakatos srác még elötte egy Ford Taunust heftel össze kettő romjaiból..aztán jöhet az enyém..

A leghuzósabb költség az autón a hátsó hid, és ennek a megcsinálása fontos lenne egyből, mert a motor váltó kardán pozicionálása a lakatolás legeleje lenne.

Viszont most ezt nem tudom kiköhögni:(  200-250 ezer a hátsó hid:(

Remélem mire kész a Taunussal meglesz ez is..

Ahogy vannak hirek jelentkezem..

Addig is néha benézek ide:)

 

Üdv: Bkori

Előzmény: MECSI (394)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.07 0 0 395

Sziasztok!

 

Viktor vagyok, és kb. egy hónapja vettem egy 82-es Ascona 1.6 SR-t. Már másnap megnéztem a topikot, és pár nap alatt végig is olvastam. Jó volt, mert jó pár dolgot tudtam tanulni belőle.

Szóval ez alatt az egy hónap alatt egészen megkedveltem az én Gyönyörűségemet, bár még kell rajta pár dolgot állítgatni. Majd szépen sorjában. Talán ha valami nem megy, majd kérnék pár infót!

 

Ami miatt most jött el az ideje, hogy írjak nektek, az a következő:

 

Lehet -e azt tudni, hogy a ECONOmeter különböző állásában milyen fogyasztást produkál a gép? Pl. ha 9 óránál (vízszintesen áll), akkor mondjuk 6l/100km?

 

A másik kérdésem, hogy a benya-tőltő csőre fel van téve (a sárvédő felöli oldalon) egy kis kütyü (levegőztető?) amire megy három cső. Egy vastag, és két vékonyabb. Az egyik alulról, a másik oldalról. Mik ezek a csövek? Mer hogy nekem az alső teljesen le van szakadva, a másik (oldalsó, kisebb) az meg elhasználódott (ti. lukas). Ez nagy gáz? A gép attól még megy!

 

Na mára ennyit, várom az infókat!

 

 

Ui.: ha rajtam múlik, én minden nap szívesen csevegek erről a szupergépről :)

MECSI Creative Commons License 2004.12.07 0 0 394
Apropo mi van a gépeddel?
Előzmény: BkorVette (393)
BkorVette Creative Commons License 2004.12.03 0 0 393
:)
Előzmény: MECSI (392)
MECSI Creative Commons License 2004.12.03 0 0 392
már megint dőlnek a beírások.:-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!