Keresés

Részletes keresés

RodrigeZZ Creative Commons License 2006.03.11 0 0 312
Úgy tűnik igen:-(((((((((

Felvetődött, hogy rokonlátogatás közepette útba ejtenénk Miskolctapolcát. Mostanában újították fel a barlangfürdőt, szaunapark, infraszauna miegyéb.

Írtam pár sort nekik, hogy lehet-é fürdőruha nélkül, meghogy ha Európa fürdőnagyhatalma akarunk lenni, akkor kéne lehetőséget teremteni a kultúrált szaunázásra, merhogy a vendégkönyv azt sejteti, hogy csak fürdőruhában, mert erre van igény, vagy mi. 900 pénzért nem szivesen fözöm magam stb.

A válasz rövid volt és tömör:
"Tisztelt Rodrigez!
A mi szaunánk csak fürdőruhában használható, mely nem vitatéma. Ezért tanácsolom, keressen fel olyan szolgáltatót, ahol élhet a meztelenség lehetőségével!"


Ennyi.
Ezek után nem megyünk. úgyis pampognak a vendégek, hogy hideg a víz.

R
Előzmény: nadzsukko (311)
nadzsukko Creative Commons License 2006.03.11 0 0 311
Tényleg csak egy, azaz egyetlen egy nyugati mintájú szaunapark van az egész országban?(Már ami a használati szabályokat, kultúrát, fürdőruhanélküliséget illeti.)
Sárvárról tudok csak. De ez igaz? Rendkívül szomorú!
ujfelhasznalo Creative Commons License 2006.03.11 0 0 310
A Lutzmannsburgi élményfürdő tényleg nagyon szupi. Kár, h ilyesmi nincs határainkon belül
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2006.02.27 0 0 309
Az más.
Előzmény: zalagyöngye2 (308)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.24 0 0 308
Én vagyok a gyóntatójuk.
Előzmény: Pamplónai békafuttató (307)
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2006.02.24 0 0 307
Szerinted y ismerőseid ha begyűjtenek valami ágyéktáji bőrgyulladást/gombát, azonnal beszámolnak róla neked?
Előzmény: zalagyöngye2 (289)
Joana_ Creative Commons License 2006.02.24 0 0 306

Nem nagyon derül ki, hogy most népszerüseiteni akarja a szanuázást vagy elriasztana inkább :)

Előzmény: navke (303)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.24 0 0 305

Neudeutsch! Egyébként szörnyű, hogy egyes népeknél milyen méreteket ölt az anglománia!(Poollandschaft!) Nálunk is vannak ilyen jelek. Szerencsére nyelvünktől eléggé idegenek ezek a kifejezések.

Annak viszont örülnék, ha szaunázási szokásainkban német, osztrák minták honosodnának meg.

 

toccata Creative Commons License 2006.02.23 0 0 304
A "Család Birodalma" (németül Family World) ----- Lyulyyyy.
Előzmény: navke (303)
navke Creative Commons License 2006.02.23 0 0 303
Mivel e vegen nincs konkluzio, nem tudni, megismetelne-e:-), es a kedvencs bikinije, amit annyit emlegetett a cikkben, legkozelebb is vele lesz-e?
Ugy erzem, nem tetszett neki igazan a helyzet a kozos nudi resz... miutan ledobta magarol a torolkozot ilyesmiket irt.
' Némi feszengés után egy korai brit klipben látott ülő embriópózban helyezkedek el a zsúfolt fapadon,..." es az aromaterapias reszen erezte igazan jol magat, ahol "senki nincs a napnak ebben a szakában, kényelmesen ellazulva várom..."
Előzmény: nadzsukko (302)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.21 0 0 302
De a végén csak ledobta!
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 301

Sőt! 2 éve jártam is arra, bár be nem mentünk mert elég húzós az ára, A szállodában pedig volt szauna is meg uszoda is utószezoni grátisz áron.

 

Azért Nagykultúrájú csak bement fürdőruhában a felirat ellenére...

És még le is írja!

 

R.

Előzmény: Ipiapacs (300)
Ipiapacs Creative Commons License 2006.02.21 0 0 300
Sziasztok,
 
  ha valaki még nem olvasta volna:
http://velvet.hu/test/nudist0220/
 
  illetve az oldal alján a fürdő címe:
http://www.alpentherme.com/
 
I
RodrigeZZ Creative Commons License 2006.02.14 0 0 299

mi a pelikánban voltunk.

http://www.thermalhotelpelikan.hu/

 

Közvetlenül a fürdő mellett van (kb 50 m)séta. Tavaly, kb 6-8e forinttal volt olcsóbb, mint a vital, még a fürdőbelépővel is. Mi jól éreztük magunak. a konyha is jó.

Ha jól emléxem saját szaunát is akartak építani.

R.

Előzmény: nadzsukko (296)
kis.kukac Creative Commons License 2006.02.14 0 0 298

Én a VitalMed Hotelt ajánlom.

Egy épületben van a gyógyfürdővel. Fürdőköpenyben lehet átmenni a hotelból a fürdőbe (fürdőköpeny a szobához jár) úgy hogy ki se kell menni az utcára. Korlátlan a fürdőbe történő ki-, belépés.

Mi is itt szálltunk meg maximálisan meg voltunk elégedve. Tiszta kényelmes.

www.vitalmed.hu 

Más szállásoknál vedd figyelembe a belépőket a fürdőbe illetve a szaunavilágba ami nem elhanyagolható.

Előzmény: nadzsukko (296)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.14 0 0 297
passz, mi csak egy napot voltunk
Előzmény: nadzsukko (296)
nadzsukko Creative Commons License 2006.02.14 0 0 296
Ha Sárvárra mennénk, hol szálljunk meg? (2-3 napról van szó)Vital Med?
Előzmény: zalagyöngye2 (295)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.13 0 0 295
Sárvár nagyon tetszett nekünk is.
Előzmény: kis.kukac (294)
kis.kukac Creative Commons License 2006.02.13 0 0 294
Sárváron is rád szólnak, ha nem terítesz a lábad alá is lepedőt.
Előzmény: BAZS (288)
Joana_ Creative Commons License 2006.02.13 0 0 293
Nagyon egyetértek. A szaunamestereknek is terjeszteni kéne ezeket.
Előzmény: BAZS (288)
Joana_ Creative Commons License 2006.02.13 0 0 292
Én nem vagyok egy nudizós tipus, de a szaunában nincs helye a fürdöruhának. Ez is egy a sok civilizáltsági faktor közt, amit még meg kéne tanulnunk.
Előzmény: zalagyöngye2 (289)
BAZS Creative Commons License 2006.02.13 0 0 291

Szerencsés emberek, örülök ennek. :-)

Nyilván a minta sokasága nem mellékes, nem tudom te hány száz ilyen x és y embert ismersz... mert amig én is csak 20-30 szaunázó embert ismertem és nem volt téma, én sem  tudtam róla... Aztán 3-400 fős társaságnál már akad 2-3% aki mer erről beszélni.

Előzmény: zalagyöngye2 (289)
navke Creative Commons License 2006.02.13 0 0 290

S szerinted melyik csoport áll közelebb a szaunaban elfogadható viselkedéshez?

X vagy Y? Ki ismeri jobban a szaunázi szokásokat és ki tartja be azokat? Nyugodtan visszamehetünk a finnekhez is... Miért ott és úgy kezdődótt és lenne az a hagyományos? Szvsz. :-)

Előzmény: zalagyöngye2 (289)
zalagyöngye2 Creative Commons License 2006.02.12 0 0 289
x ismerősőm szaunázik ruhában és y ruha nélkül. A ruhások sem kaptak el soha semmilyen fertőzést. Lehet, hogy nagyobb rá az esély, de nem ezen múlik, hanem a szaunázók általános hozzáállásán.
Előzmény: BAZS (288)
BAZS Creative Commons License 2006.02.11 0 0 288

A fertőzésveszély nem mindenkit egyformán érint uszodában és szaunában egyaránt.

De Rodrigeznek igaza van. Ha vki már átesett egy gombás fertőzésen, óvatos lesz. Van akinek szerencséje van, olyan a szervezete immunrendszere mint a vasbeton, semmi nem fog ki rajta. Főleg a ffiak között vannak ilyenek. A nők könnyebben fertőződnek (nemcsak bőrgyőgyásy, hanem nőgyőgyász tapasztalat is ez, csak ritkán nyilvános egy ilyen kényes téma).

Nagyobb az esélye, ha VIZES környezetben fürdőruhában ücsörögsz, mintha a lepedőn. A baktériumok sajna ott szeretnek a legjobban szaporodni, melegben, nedves helyen és rátapadva a fürdőruha intim részeire, ahonnan egy néhány órás szunázás uszodai tartózkodás utáni tusolás már rendszerint késő is. Ezért is jobb a fürdőruha nélküli is szaunázás és utána rögtön egy hideg tusolás, aztán  a hideg merülő medencébe ugrás. A hideget a bacik kevésbé bírják.

 

A fokozottan érzékenyeknek feltétlen javaslom az olyan nagyméret törölközőt, melynek különböző mintázata szerint megkülönböztethető az első és hátső fele. :-)

 

Kultúrált viszonyok között (én ilyen Locsmándon láttam, az osztrákoknál), hogy még rád is szól a felügyelő alkalmazott, ha a szunában nem törölközőre/lepedőre ülsz és a törölköződet/lepedődet nem teszed a lábad alá is. Gyakran ugyanis nem sikerül egy szintem törökülésben vagy fekve használni a padokat.

 

A magyarországi viszonyokat valahogy sürgősen meg kéne változtatni, mert ez borzalmas ami nálunk van. Én nagyon örülök, ha ti itt és a gyakorlatban is minél többször ezt elmondjátok. Tudom nehéz, és gyakran kapunk olyan bunkó megjegyéseket amiről Rodrighez is ír. De csak így van értelme. A szaunákban erről beszélni kell.

 

A meztelen-fürdőruhás szégyenlős szaunázók problémáját pedig megfelelő propagandával szintén lehet az egészséges és kulturált szaunázók életmódjával meggyőzni.

 

A NaVKE talán képes erre, meg ti. Közösen . Én drukkolok nektek. Magunknak.

 

Rodrigez, meg ti is itt, mindenki, ha segítetek olyan tájékozató anyagot összehozni, ami alklamas a NaVKE honlapján is megjelenni és beszélni arről, ami itt, hazánkban folyik pl. én szívesen közreműködöm ebben veletek, hogy nyilvánosságot szerezzünk a bajainknak.

Írjatok.

 

navke Creative Commons License 2006.02.11 0 0 287
Jó, hogy jöttetek... :-)
Előzmény: RodrigeZZ (240)
navke Creative Commons License 2006.02.11 0 0 286

Örülök az ilyen véleményeknek... Egyszer csak eljut a híre az illetékesekhez, sok helyen kellene erről beszélnünk.

 

De még ez sok idő... Én nemrég tettem látogatást egy fővárosi gyógyfürdőben, a szaunában megdöbbentő volt a fürdőruhások törölköző nélküli csöpögő teste... én még a törölközőt is sokaltam magamon és szenvedtem, hogy nem vethetem le (alatta ugyan nem visletem fürdőruhát... de a szaunázás hatásai így nem érvényesülnek, ha betakart testtel vagyunk odabent... a vezetővel beszélgetvén erről, csak annyit tudott mondani, hogy ez itt így, fürdőruhában  hagyományos.

 

Döbbenet.

 

Előzmény: Törölt nick (225)
utazó2005 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 285
 Elnézést a formátumért nem tudom miért sikeredett ilyen vegyesre, de azért gondolom olvasható igy is.
utazó2005 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 284
Sziasztok.

Sajnos a szauna kultúra Magyarországon még nagyon ismeretlen fogalom.

Sok év után elmentem a város ligetben lévő fürdő szaunájába, de amit ott tapasztaltam

enyhén szólva nem nyerte meg a tetszésemet, és az óta is nagy ívben elkerülöm, az ilyen

jellegű szaunákat.  

-Ha valaki szeretne Budapesten naturista szaunát, ahol azért a többség dönti el, hogy    locsoljunk vagy ne locsoljunk  különböző illatot .

- Még az is természetes, hogy a szaunázás előtt és után a zuhany alá illik állni.

- Izzadt testtel nem a  medencét kell először célba venni.

-Kötetlenül el lehet beszélgetni és aki naturista normák szerint viselkedik, azokat szívesen látjuk a hetente megrendezésre kerülő összejöveteleinkre egy bizonyos szűk létszám keretéig.

nadzsukko Creative Commons License 2006.02.07 0 0 283
Legutóbb én is tapasztaltam valami érdekeset. A félműveltség, félkulturáltság esete:
Az ürge száras fürdőnaciban besuhan a szaunába(Természetesen ohne törülköző).
Se szó, se beszéd ráloccsant valamit a kövekre. Nem lett volna rossz az illóolaj, no de így!
Senkit meg nem kérdezett, fel nem készített arra ,hogy mit fog érezni. Aztán leült gatyában a padra, csorgatta az uszoda és az izzadág levét.
Tudta a manus, hogy szoktak ilyet csinálni, talán még azt is tudta, hogy felöntésnek hívják, de hogy annak kultúrája, szabályai is vannak, arról elképzelése sem volt.
Slusszpoén: két-három perc múlva kirohant, hogy hívja a haverokat. Akkor elkezdődött a ki-be játék.
És láthatólag piszok nagyra volt magával, hogy ő miket tud.
Na onnantól kezdve kerültem a szaunát. A gőzt választottam. Ott nem is volt senki.
Előzmény: kis.kukac (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!