Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MECSI Creative Commons License 2004.12.25 0 0 434

Hali

 az enyem egy valoszinuleg alap kocsi svajcbol az osszes extra a ket elso elekt. ablakemelo, meg fordulatszammero sincs benne.

Nem igazan tudom milyen fordulatoknal valtok. 1,2,3 as nem tudom 4es kb. 50nel 5ost alltalaban 80 nal de van hogy 70nel. Lehet, hogy ez nagypapisnak tunik  a felesegem megis mindig fekez mellettem:-) alltalaban nem padlozom le, csak ha gyorsulni akarok, vagy 1-1 hajtosabb kort megyek de akkor 1. 50 2. 90 3. 130. Mondjuk ez kb havonta 1-2x par perc csak hogy menjen feljebb kicsit az adrenalin. igy nem fogyaszt atlagban csak kb. 8,5 ot. ja es alltalaban 1-2szemellyel jarok.

A sogorek multkor mentek vele kb 500km-t egyszerre, harman nekik 7,5 jott ki atlgfogyinak. betartottak minden kozl. szabalyt es olyan nyugisan mentek, en meg ugy vagyok vele hogy inkabb egyen egy lityivel tobbet de tudjak kigyorsitani varosban. erzesem szerint kb. 3000ig szoktam porgetni.

na csaa.

Előzmény: kzombi (433)
kzombi Creative Commons License 2004.12.24 0 0 433
hello nem igazán mondanám ugyanis volt mikor 40000 km mentem vele egy évben . ez egy duplatorku karburátoros 1.6-os volt, és én nem néha hanem mindig meghajtottam. most nekem is c20ne van de ez sem fogyaszt 10 liter alatt. csak ez annyival jobb hogy a sujt nem érzi meg annyira. ha elözgetni kell akkor nem kell állandoan váltogatni hanem ötösben lehet menni végig. ez csak mese nem hiszem el ,hogy 9 lityi fölött nem evett. akkor te vagy az uton azaz autos aki 30-al megy mindenhol , hogy kétezer fölé ne menjen a fordulatszám, és ha már 3000-et eléri akkor már száguldozik!!!! üdv ui.:nincs véletlenül elektromos tökör az autódban??
Előzmény: MECSI (432)
MECSI Creative Commons License 2004.12.23 0 0 432
Akkor te egy tipikus kalapos vasarnaponkenttemplombajarunkcsakakocsival stilusban vazettel;-))). en is neha meghajtom a gepet de 9 lityi folott meg az eletben nem evett c20ne
Előzmény: kzombi (431)
kzombi Creative Commons License 2004.12.23 0 0 431
hello nekem mindig elkopott a tengely és nem birta magából kihozni a mximumot. általában bontóból lett véve. vagy komplett motorral együtt mikor a régi magába zuhant. söt ,hogy még jobb kedvre deritselek állitolag a varajet II karburátor ami ezeken szokott lenni az egy kinhalál. bár hozzá kell tennem nekem ezzel semmi bajom nem volt. azon kivül , hogy néha 16 litert is képes volt könnyedén behörpinteni. illetve 10 liter alatt nem is fogyasztott. gondolj bele ez milyen jo mikor 270 ft/l a benya.(no nem most anno) amugy szép emlékek is füztek ehhez a motorhoz. sok sikert hozzá. üdv
Előzmény: A.G.S. (430)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.23 0 0 430

Helló mindenkinek!

 

Szóval akkor nyomom a 98-at! De mi az, hogy 2 évente kellett cserélni a vezérműtengelyt? És te milyet tettél bele? Bontottat, vagy utángyártott? (esetleg valami tuti cím, ahol olcsón tudok szerezni?)

 

Egyébként Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és Boldog Újévet mindenkinek!

 

Legközelebb január 3-án jelenzkezem!

 

Sziasztok!

Omegatd Creative Commons License 2004.12.22 0 0 429

Jut eszembe:

A Hófehérke pedig egy álszent szuka
Túl van már rajta Szende, Szundi, Qka
Szép ez a mese, de a valóság ronda...

 

;ĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ

 

Forrás: http://www.irigyhonaljmirigy.hu/body.php?item=article&a_id=132

Előzmény: Sztpeti (427)
Omegatd Creative Commons License 2004.12.22 0 0 428
Grat, jól néz ki, bezzeg nekem nem hoz a jézuska ótót... ;ĐĐĐĐĐĐĐĐ
Előzmény: Sztpeti (427)
Sztpeti Creative Commons License 2004.12.22 0 0 427

HaliTd!

 

  720-ért lőttem.

93-as évjárat, semmi komoly extra

Ülésmagasság, magno, kpzár, vonohorog.

Ennyi.

A helyzetet jól látod... géjesi+fehérke. :D

Előzmény: Omegatd (425)
kzombi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 426
üdv gyárilag 98-as kell tankolni bele. nekem két évente kellet vezmü tengelyt cserélni a 16 sh -s motorban. amúgy jó volt. üdv
Előzmény: A.G.S. (422)
Omegatd Creative Commons License 2004.12.22 0 0 425

Jól néz ki a vas, ha nem vagyok vindisgréc, mennyiért lőtted, kor, felszereltség egyebek?

Hogy is van ez, Piroska (Gsi) és a Hófehérke?

Előzmény: Sztpeti (424)
Sztpeti Creative Commons License 2004.12.22 0 0 424

Hahó Fiatalok! :)

 

  Gondoltam beköszönök, és helyzetjelentek egyet. ;)

Szóval urak... a helyzet az, hogy ugy tünik eladom az Asconát.

A bátyám veszi meg, ugyhogy mond6juk biztos a vevőm. :)

  De nem ez a lényeg, hanem hogy vettem egy 1.7D Astrát helyette, ugyhogy

azért megmarad az Opelmánia.

A topicot igyis ugyis folyamatosan figyelem, ugyhogy számotokra nem sok jelentősége van a váltásnak ;)

De azt hiszem, hogy azt nyugodtan leszögezhetjük, hogy Eddigi autóim közül ez a kis 1.6D bizonyult a leg megbizhatóbbnak, és ez nőtt a legjobban hozzám.

Nagyon sajnálom, de a bratyóm tudom hogy kímélni fogja.

  Hát asszem ennyi.

Az uj kocsim neve is megvan már... ez nem rötyi lesz, hanem hófehérke.

Nyálas tudom, de mindig ez jut róla eszembe... mint egy ártatlan szüz kilány. :D

És miért szüz? Talán az állapota miatt.

Néhány apróság, szerintem az itteni dizeleseknek mond valamit.

Pl -5 fokban a hideg motor izzitás nélkül ugy indul, mint egy benzines.

Azért ez nem rossz dolog.

aztán a kasztnin még eredetiek az elemek, sem sárvédőiv, sem küszöb nem volt cserélve.

És ami vicc, az az hogy nem is kell, mert rozsdának nyoma sincs.

Tegnap szétbontottam a hátulját, és teljesen szüz volt még. Ugyhogy befujkáltam mindent olajjal... üregvédelem végett :)

  Belseje rendben van, 1-2 dolog nem müködik.

Pl nincs duda, elakadásjelző gombocska, kpzár első ajtókban kicsit szorul, m

müszerfalizzók fele világit csak.

Hát nagyjából ennyi.

Remélem nem döntöttem rosszul:

 

 

123
MECSI Creative Commons License 2004.12.22 0 0 423
kellemes karácsonyt. én majd viszek a kocsinak karácsony este egy kis friss ablakmosólötyit.
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.21 0 0 422

Mecsi!

 

Most, hogy így mondod... tényleg volt benne valami... Akkor viszont elég olcsó volt a kocsi!

 

 

Macilaci!

 

Nem ígérem, hogy még az idén tudlak hívni az ügyben, de januárban kell majd a cucc.

 

 

 

Ja, még egy kérdés:

 

Az én kocsimba (82-es, benzines), mit kell tankolni? 98-ast, vagy elég a 95- is? És olompótló adalék kell bele?

 

 

 

Sziasztok!

Előzmény: MECSI (421)
MECSI Creative Commons License 2004.12.21 0 0 421
A rongydarabban nem volt még egy zacsi fehér porral, vagy dohány szerű anyaggal mert akkor az nem pótalkatrész:-))))
Előzmény: A.G.S. (419)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 420
Az én vezérműtengelyem Asconából való, biztos jó neked, amennyiben érdekel nézesd meg mennyi himba kell, szar himbákkal nem szabad összerakni mert az uj tengelyt is tönkreteszi. Ha minden megvan hivj, megbeszéljük a részleteket. 06 70 381 0755
Előzmény: A.G.S. (419)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.20 0 0 419

Macilaci!

 

Ha ez igaz, akkor viszont nem sokat érek a motorral, mert én az egészet kompletten nem szeretném kicserélni. Ebben az esetben viszont nem okés a biznisz... Viszont az ASCONA vezérműtengelyed érdekel, ha azt tutira csereszabatos az enyémmel.

 

 

Sztpeti!

 

Neked volt igazad, a lámpa tömítésénél folyt be a víz a csomagtartómba. Szilóval letömítettem, mosóban csapattam, tesztelés OK. Még a csomagtartó fedél körüli gumi hibáinál befolyik egy kis víz, de ezt ma orvosolom.

 

Képzeljétek, a hét végén takarítás céljából leszedtem a küszöb belső műanyag borítását, és az első üléseknél, a lábnál oldalt lévő műanyag takarólapot. És a jobb oldalon, a lemezek között egy kb 6x15x3 cm-es "rongydarab" volt betéve, légmentesen lenejlonozva. Nem tudom mi célt szolgál, a kocsiban sehol nem láttam még csak hasonló anyagot sem, tehát minta, vagy pótdarab szerintem nem lehet.

 

 

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 418
Helló!
A tengelyt átlehet tenni, ami más lehet az a gyujtás, de mivel komplett motorod lenne, ez nem probléma. Az én tengelyem Asconáé volt.
A Vectra az a Ascona utódja, de a padlólemez más (szélesség, hosszúság)
Előzmény: A.G.S. (417)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.17 0 0 417

Macilaci!

 

Hát én ennyire nem értek hozzá, vagyis mondjuk, hogy semennyire. Én leginkább arra gondoltam, hogy a kadett motorjából áttenném az én asconámba (ami 82-es) a vezérműtengelyt, meg ami még ahhoz kell, meg későbbre eltenném a maradékot, alkatrésznek. De az mondjuk most így nem világos, hogy a szóban forgó kadett 16SH motorsából áttehetem -e a vezérműtengelyt az én 82-es asconámba (16SH motorral, ugyebár)?

 

Egyébként amit a múltkor ajánlottál nekem vezérműtengelyt, azt egyáltalán be lehet tenni az én motoromba?

 

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (415)
MECSI Creative Commons License 2004.12.16 0 0 416

Hali macilaci

Jól tudom, hogy az ascona padlólemezén meg a futóművén gurul a vectra is?

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.16 0 0 415
Helló! Valamennyire értek az Opelokhoz (bontoztam 8 évet), a motor valószinű fiatalabb mint a tied, az E kadettot 1984 09- től gyártották, a beépitési pontok megegyeznek, a váltón nincs neki bak tartó, de a helye megvan, a karburátor szivócsonkkal együtt cserélhető. De ha komplett motort cserélsz, a légszürőház is elfér az Asconában
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.15 0 0 414

Macilaci!

 

Jól van, érdekel a dolog, de csak akkor mehet a biznisz, ha Memorial megadja az adatokat, mert sajnos egy olyan motorral nem sokat érek, ami régebbi az enyémnél, vagy szinte semmit sem tudok felhasználni belőle a kocsimba. Mert komplett motorcserében nem gondolkodom, majd csak késöbb, és akkor is csak nagyobbra cserélném.

 

Úgyhogy kedves Memorial, légyszíves add meg, hogy mikori évjáratú a kocsi, meg milyen a karbicsek, meg hány fokozatú a váltó! Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi,Légyszi!

 

Sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.14 0 0 413
A kocsit fele - fele arányban gondoltam,  és Pilisre kéne vinni ez a 4- es föuton a 46- os km kőnél van. Azalkatrészeket kiszedem és elviszen hozzád, vagy megvárod (kb 1 -1.5 óra). És ráadásként adok Ascona alkatrészeket: jobb sárvédő, bal elsölámpa, bal hátsólámpa.
Előzmény: A.G.S. (412)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.14 0 0 412

Sziasztok!

 

Macilaci111!

Jó az ajánlat, és érdekel is a dolog! Hová kéne vinni a gépet, és milyen (%) konstrukcióban gondolkodtál? Mondjuk azért még én megvárom Memorial válaszát.

 

Sztpeti!

Asszem igazad lesz, ugyanis a bal hátsó lámpa aljában kb. 8mm víz áll. Mondjuk ez okot adhat a párásodásra, viszont érdekes, hogy a jobb oldaliban kívülről nem látok vizet, a csomagtartó meg inkább ott (a jobb oldalon) kezd párásodni!

Köszi az infót, nemsoká nekilátok a szerelésnek-szigetelésnek!

 

Mecsi!

Nekem vízszintesen áll a mutató!

 

Na sziasztok!

Előzmény: Törölt nick (411)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.13 0 0 411
Lenne egy javaslatom, vegyük meg eggyütt a Kadettot, tied a motor, váltó, féltengely, enyém a többi. Segitek kiszerelni a dolgokat, a Te feladatod a hozzán eljuttatás lenne. Amennyiben érdekel jelenkezz.
Előzmény: A.G.S. (408)
Sztpeti Creative Commons License 2004.12.13 0 0 410

Hahó Asconások! :)

 

  Gondoltam segitek még 1 pisit, hátha bejöna  tippem.

A.G.S kollega:

Valszeg a 2 hátsó lámpádnál folyik be a viz a csomagtartóba.

Sajnos azok a tömitések igy 1x, esetleg 2x éves korra totál elkakásodnak,

ugyhogy én egy kis sziloplaszttal oldottam meg.

Azóta teljesen sirály lett a cucc!

Remélem Neked is innen folyik, és azt is hogy sikerül orvosolni.!

 

Üdv!

 

 

Előzmény: A.G.S. (407)
MECSI Creative Commons License 2004.12.13 0 0 409
Az enyémen függőlegesen áll akkor jó, hány fok passz. Amióta megvettem így műxik, háll istennek jóformán semmit nem kellett benne még cserélni a kötelező dolgokon kívül. a vectraclubosok nagyon panaszkodnak a termosztatokra.
Előzmény: A.G.S. (407)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.13 0 0 408

Kedves Memorial!

 

Konzultáltam a szerelőmmel. Sajnos a teljes kocsit nem tudom átvenni, habár még érdeklődöm "partner" után, akivel közösködhetnék. Mert nekem csak a motor, meg a tartozékai kéne. Megoldható így is a dolog? Persze előbb azért érdekelne még néhány dolog...

Pl.:

évjárat, milyen karburátor van rajta, esetleg, hogy mennyi km van benne, ja és, hogy milyen váltó van rajta. Mert ha 5 gangos, akkor az is érdekelne. Az árban meg majd megegyeznénk...

 

Válaszodat várva

 

Üdvözlettel:

 

A.G.S.

Előzmény: A.G.S. (407)
A.G.S. Creative Commons License 2004.12.13 0 0 407

Sziasztok!

 

Mecsi!

Köszi az infót, majd átvizslatom mégegyszer. Bár igazából nem az a baj, hogy befolyik a víz (a helyét a legutóbbi mosáskor megtaláltam), hanem hogy nem kerül víz a kocsira, és mégis nedves a szőnyeg. És érdekes módon, a csomagtartó rendszám felöli végében, a középvonaltól úgy 60-70 centiméterre egymástól szimmetrikusan alakul ki a "párásodás" a szőnyeg alatt. Mondjuk nekem ott van 2-2 átmenő csavarral egy 6x6-os laposvas (lehet, hogy a vonóhorog?). Talán a hőkülönbség miatt lehet a párakicsapódás?

Különben a beszivárgás "vélt" helyék kikentem fekete ragasztós szilikonnal (fugasil), azóta egész jó!

 

Az újabb produkció viszont, hogy most állandóan megy a hűtő-ventillátor. Valószínűleg a hőérzékelő, majd kicserélem. Nem tudja valaki, hogy a vízhőmérséklet jelző műszer beosztásai hány fokot jeleznek?

 

MaciLaci!

Kösz az ajánlatot! Nemsoká jelentkezem!

 

ECONOMETER ügyben még mindig senki?

 

SZiaSZtok!

Előzmény: MECSI (405)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.12 0 0 406
Helló! Nekem van egy 16SH vezérmütengelyem + 8 himba. Mindegyik hibátlan, ha érdekel 5000 a tengely, 500/db a himba.
06 70 381 0755
Előzmény: A.G.S. (400)
MECSI Creative Commons License 2004.12.10 0 0 405

Hali a.g.c

üDV AZ aSCONáSOK KöZT

Meg kéne jobban figyelned hol nedvesedik

Befolyhat a víz a torony tetejéről, lemezillesztéseknél, a csomagtartóguninál az üveg alatt(ennek nincs nyoma csak a csuromvizes csomitartó) mondjuk esőben vagy mosóban, aztán alulról a fenéklemezen van a pótkerék alatt pár lyuk ha azon nem tud lefolyni a víz akkor kicsapódik mindenhol a fémen. Jó keresést.

A cseppkadett meg így olcsóbb mint egy vezérműtengely.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!