Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4627

 

"Kicsomagolja beüzemeli és a PIP funkciót szeretné használni...na neki ebben az esetben min. H6500-at kell venni. :)"

 

Hát ez nem az én esetem - hisz láttam már TV-t életemben, sőt, vagy 15 évig tv-javításból (is) éltem, mint fő jövedelemkiegészítés :-)))

 

Igaz, már az első IC-sek korszakabán, (úgy 85 táján) hagytam abba az ipart (ebbe voltak már NDK színesek is) - de persze ezeknek közük sem volt a mai TV-khez. A régi lámpásokból viszont prímán meg lehetett élni :-)))

.

Előzmény: nicko (4626)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4626

De az alap verzióból indulj ki. Valakinek tönkre megy a régi CRT tv-je a javításra bemondanak 30-35K-t. mit tesz? Elmegy és vesz egy új lapos tv-t történetesen samsungot, mert a mobilja is az. Nincs semmilyen külső eszköze amit rá tud kötni csak a tv van még a dobozában. Kicsomagolja beüzemeli és a PIP funkciót szeretné használni...na neki ebben az esetben min. H6500-at kell venni. :)

Előzmény: GPS (4625)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4625

 

"De ha hiszed ha nem a digitális korszakban a PIP-hez ahhoz a fajtához amire neked szükséged van (tehát semmilyen külső forrásból ráküldött jel), 2db DVB-C tunerre van szükség, kábeltv esetében."

 

Soha egy szóval sem mondtam, hogy kifogásom lenne a külső forrás ellen. Mikor mondtam én olyat, hogy a külső forrás a bajom?

Tudom, hogy 1 tunerem van - tehát kötelező a külső jelforrás - ezt mindenki tudja.

 

AMÚGY VAN külső forrásom (te is tudod, ugye), sőt, kezeli is a TV PIP-je (tehát ebből a szempontból minden OK)... csak használhatatlan módon.

.

Előzmény: nicko (4624)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4624

De ha hiszed ha nem a digitális korszakban a PIP-hez ahhoz a fajtához amire neked szükséged van (tehát semmilyen külső forrásból ráküldött jel), 2db DVB-C tunerre van szükség, kábeltv esetében. Értelemszerüen DVB-T vagy DVB-S esetén is 2db kell.

DVB-S2 a HD adások miatt kell már így már F szériánál is azzal szerelték a 6500-tól a tévéket..

Mást ne mondjak D szériánál a PVR funkciót használva nem engedte, hogy másik csatornára váltson az ember.

E szériától legalább már azt megoldották, hogy azonos frekire engedte a kapcsolást felvétel közben.

H széria twintuner..2db DVB-S bemenet van a tv-n. ha valaki tányéros tévét néz 2db kanócot kell bevezetnie ehhez a funkcióhoz és oda kapcsol ahova akar felvétel közben vagy használja a PIP funkciót.

Kábeltv adás esetében nem kell ehhez 2db kábel :)

Előzmény: GPS (4623)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4623

 

Drága nicko barátom - én nagyra értékelem a Tv-s szakértelmedet és tájékozottságodat - de most az egyszer ne etess (hacsak nem a Samsungtól hoz neked egy kis havi jövedelemkiegészítést a postás :-))))

 

Mert azt írod:

 

"Analóg korszakban nem volt semmilyen tuner, semmilyen tömörített adás mint a digitális korszakban. Tuner ehhez kell, hogy kikódolja, de 1 db tuner csak 1db adást fog egyidőben kikódolni, de ha elhelyeznek benne 2db pl. DVB-C tunert akkor a PIP úgy fog működni ahogy te azt szeretnéd."

 

No kérlek, ez azért nem releváns itt, mert a PIP-feldolgozás már a dekódolt, kész video-jelből történik, attól függetlenül, hogy az hogyan került oda.

 

Tehát tökmindegy, hogy azt a TV saját tunere dekódolta-e, avagy egy külső tuner (pl. egy DVBC box, netán lehet akár egy DVD lejátszó jele is - tökmindegy honnan jön a video-jel a HDMI bemenetre).

 

Más szóval abszolút érdektelen, hogy 1 vagy 2 tuneres-e a TV - ha egyszer tud PIP-et alkotni egy külső jelből - onnantól már csak műszaki jóérzés (vagy trógerség) kérdése, hogy azt hogyan teszi.

 

Pl. senki ne hitesse el velem, hogy PIP üzemben fő-képnek kizárólag csak a külső jelet lehet betenni - és kisképnek meg kizárólag csak a saját tunerét.

Ergo emiatt nem is swapolható a két forrás - holott tiszta sor, hogy kezeli... csak szarul.

 

Az meg hogy valaki reklám közben kimegy-e pisilni, vagy inkább szörföl - ez ne már a PIP-készítők gondja legyen - ha egyszer beírták a feature-ök közé, hogy "Igenis, van PIP" - és egy szóval sem írják mellé, hogy "Van, de csak limitált.

 

Jaaa, még valami: Nem csak a reklámokat szeretnék átugrani a juzerek (némelyek) - de ma már egyre több olyan élő-adás van, ahol a nettó tartalom nem több 35-40 percnél - a mondjuk 2,5 órás műsorból

 

(Soroljam melyek ezek? - onnan tudom, hogy amikor felveszek egy-egy ilyet, akkor elkopik a FF gombon a távkütyű lejátszóján - mert a közel 3 órából több mint 2 órát gyorstekerek)

.

Előzmény: nicko (4621)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4622

És itt is van az új bejelentés. 2015-ös smart tv-k a samsungnál Tizen rendszeren fog futni. Az UHD-t szerintem magasról leszarják nem fejlesztenek azon semmit csak ez a hülye smart a lényeg náluk. ;)

 

 

nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4621

Úgy felejtsd el, hogy amit még az F széria esetében csak a 7000/8000 tudta, azt a H széria esetében a 6500-tól tudja már. Tehát ha lecseréled a tévéd hétfőn, akkor ezt vedd. :)

 

Analóg korszakban nem volt semmilyen tuner, semmilyen tömörített adás mint a digitális korszakban. Tuner ehhez kell, hogy kikódolja, de 1 db tuner csak 1db adást fog egyidőben kikódolni, de ha elhelyeznek benne 2db pl. DVB-C tunert akkor a PIP úgy fog működni ahogy te azt szeretnéd.

Más kérdés, hogy az emberek nem használják ezt a funkciót akiknek a tévéje képes erre. mert reklám alatt rohan kaját csinálni (kenyér, margarin/vaj, szalámi) vagy wc-re megy. Aki nem az átkapcsol másik csatornára, de olyanra ami másik tv-s csoporthoz tartozik különben ugyanazt a reklámot látja ott is. :D

Előzmény: GPS (4620)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4620

 

"a PIP dolgot felejtsd már el mert H szérián már nem úgy működik mint az F esetében a twin tuner miatt."

 

Minden H szériás Tv twin-tuneres?

 

És ugyan miért kéne elfelejteni a PIP-et az 1-tuneresnél?

A kintről kapott második jelet mi a francért ne tudná ugyanúgy kezelni - mint a második tunerből kapottat?

 

Nekem volt egy ősrégi, CRT, analóg tuneres Grundig-om - ott is külső forrásból ment a PIP.

De hát az tökéletes volt: méretezhető és elhelyezhető volt a kisablak, swap-olható volt a kiskép-nagykép egy gombnyomásra, választható volt hogy melyik hang szóljon - ismétlem: mindez még az analóg világban.

 

És akkor ma el kell higgyem, hogy egy ilyen TV-nél ezt nem lehet ugyanígy (vagy n-szer jobban) megoldani?

.

Előzmény: nicko (4616)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4619

samsung betegség..

 

Előzmény: zlota (4617)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4618

D szérián ugyanaz a PIP és E/H széria a 7000/8000-ben van dupla tuner neked olyan tévét kellett volna venni. :)

H6500-tól pedig van a twin tuner ami addig csak felső kategóriában volt.

 

Távkapcsolónak F tévén a D-t használom mert nagyobb, jobban kézre áll és van rajta rec gomb amit már nem használok, mert vettem külön DVB-C beltérit felvétel miatt és úgy emlékszem Te is vettél egy szintén asztali tunert ezen célból. :)

Előzmény: GPS (4614)
zlota Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4617

"Hoppááá: olyan is volt, hogy a TV EPG-n azt írta, egy csatornánál egy távolabbi időpontnál, hogy "Nincs adat" - erre a CATV boxom frankón kiirta a műsornevet arra az időpontra is."

 

Ez engem is idegesít.Ráadásul, hogyha nem azon a csatornán áll amin az EPG-re kíváncsi vagyok, akkor sokszor nem hozza az adatokat, csak ha odalépek akkor frissíti le.

Idiótaság, mivel pont azért akarom megnézni, hogy tudjam odalépjek-e, olyan műsor van-e.

Ez már a régin is így volt.

Előzmény: GPS (4608)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4616

ezt a PIP dolgot felejtsd már el mert H szérián már nem úgy működik mint az F esetében a twin tuner miatt. :)

 

Az EPG-ben igazad van az F széria betegség. D szériánal annyi volt csak, hogy nem töltötte be mindet arra oda kellett menni az adott csatornára és ott lekérdezni az EPG-t vagy várni bekapcsolástól számítva kb. 10 percet.

 

EPG....H6500 + digi tányéros tv + CI+ CAM és akármelyik országot választva területnek (magyar, észt, szlovákia, egyéb) az ékezetes betűk helyett értelmetlen szöveg jelenik meg, hát inkább mutassa a korábbi műsort, de el lehessen olvasni szerintem.

Előzmény: GPS (4610)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4615

 

"Nincs rec gomb... bakker. Én sokat használom, ezért nagyon kiakadnék. Nekem mind a két irányítón van."

 

Nincs bizony fizikai Rec - egyiken sem. Csak menüből, ravasz navigálással, több lépésből lehet elindítani a felvételt.

.

Előzmény: zlota (4613)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4614

 

"Ez mind nem hiba a D szériámon, jo az epg, van rec gomb, a source csak az aktiv bemenetekre megy rá.."

 

Aha. Akkor most nyugodjak meg, hogy rendben van a szarul működő TV-m - hisz egy 2 ével korábbi verzión ez mind rendben volt?

Ami a D szérián jó - attól az még az F szérián lehet szar, nem igaz?

 

Én F-et vettem, ezeken az említett jelenségek fennállnak - sőt, az sem vigasztal, hogy egy korábbi szérián ezek jók voltak.

 

Bár mondjuk a PIP-et megnézném a D-n is - de az is lehet, hogy ott használható, csak az F-en nem.

Még szerencse, hogy ez a szolgáltatás rajtam kívül a kutyát sem érdekli.

.

Előzmény: bacus (4611)
zlota Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4613

Nincs rec gomb... bakker. Én sokat használom, ezért nagyon kiakadnék.

Nekem mind a két irányítón van.

Előzmény: GPS (4610)
nicko Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4612

Tudom ismerem a boltot nem viszonteladók.

Azért érdekelne hogyan tudnak 3 év garit adni és hova szólhat az...

Előzmény: bacus (4607)
bacus Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4611

Ez mind nem hiba a D szériámon, jo az epg, van rec gomb, a source csak az aktiv bemenetekre megy rá..

Előzmény: GPS (4610)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4610

 

"Azt mondjuk nem értem, hogy a Samu, ami qrva erős hardverek képes a telefonjaiba rakni, ezt miért nem teszi meg a TV-ivel..."

 

...Illetve a meglévő hardvert miért butítják le, illetve korlátozzák szándékosan a használhatóságát?

 

Én a legjobban a használhatatlan PIP-re vagyok kiakadva - mert részemről szívesen navigálnék a néha 10+ perces reklámblokkok alatt - miközben a kis-képben látnám, hogy mikor van vége a rühes reklámjuknak.

 

De ez a szolgáltatás gyakorlatilag használhatatlan - aki próbálta már, az hamar rájött.

 

De pl. azt sem értem, hogy a Source gomb megnyomásával mi a francnak jelenik meg az összes létező port . ahelyett, hogy mondjuk csak az a 2-3 jelenne meg, amibe be is van dugva valami, illetve amelyik él?

Ki a fenét akarnak meghatni azzal, hogy egy halom, használaton kívül port között kell navigálni?

 

Jaa, nekem nincs Rec gomb a távirányítón (egyiken sem!) - így ha hirtelen fel szeretnék venni valami érdekeset - hát az felejtős a kikúrt-okos TV-men.

.

Előzmény: Törölt nick (4609)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4609

Aha. Ez volt a vadiúj H-s TV-nknél is, napokig ugyanazt a műsort mutatta, de azóta magához tért és most jó, ezért gondoltam, hogy a szolgáltatónál ragadhatott be valami, mert milyen szoftverhiba az, ami egyszer van, egyszer nincs?

Az mondjuk kétségtelen, hogy csatornaváltásnál fél másodpercre mindig az azon a csatornán nézett legutóbbi -akár napokkal azelőtti- műsor látszik, de aztán frissül és helyreáll a dolog. Összességében nálunk rendben van. Azt mondjuk nem értem, hogy a Samu, ami qrva erős hardverek képes a telefonjaiba rakni, ezt miért nem teszi meg a TV-ivel...

Előzmény: GPS (4608)
GPS Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4608

 

"Na jó, de akkor azt is a szolgáltató küldi a dróton, hogy mikor mi megy, nem? Tehát a tv csak a "grafikát" adja, a mikor-mihez semmi köze, szerintem..."

 

Hát nem éppen. A dróton egy száraz lista jön csak, egy órarend féle, hogy "h:mm -kor, a Cool Tv-n ez és ez lesz."

Ezt a Tv belül jól megcsócsálja, beteszi a memóriába és onnan szedegeti ki az alapanyagot a grafikának (is).

 

Na most az F szériánál ez csak félig szar, mert az EPG, mint olyan jónak mondható (bár néha van, hogy 1 órányi grafikus oszlopot mutat a még 6 percig tartó műsornak, de egye fene).

 

Ami nagyon nem jó az az, amit a csatornaszám alatt ír, mint aktuálisan futó műsort: ez rendszerint az előző, már rég elmúlt műsor megnevezése.

Ugyanígy a csatornalista munüben is a pont futó műsor kéne megjelenjen a csatorna név mellett - de nem teszi, hanem úgyszintén a már rég befejezett műsort írja ki, nem az aktuálisat.

 

Ez csak akkor aktualizálódik, ha belenéz az ember a műsorba - akkor onnantól jól mutatja... de csak műsorváltásig, mert utána úgyszintén "beragad" a régi műsornév.

 

Hoppááá: olyan is volt, hogy a TV EPG-n azt írta, egy csatornánál egy távolabbi időpontnál, hogy "Nincs adat" - erre a CATV boxom frankón kiirta a műsornevet arra az időpontra is.

 

Holott ugyanazt a jelet kapják - egy elosztón keresztül.

.

Előzmény: Törölt nick (4593)
bacus Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4607

http://www.220volt.hu/Samsung+UE48H6500

 

Itt 3 év gari, és vehetnék még 1 évet, de eszembe se lesz.

Előzmény: nicko (4599)
zlota Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4606

Találtam egy videót.

https://www.youtube.com/watch?v=3MQFCeaXXnU

 

Ha ezt megnézed, neked nem úgy tűnik. hogy 2db CI modul van benne.Jól látom? Leírást persze sehol...

 

Ha jól látom 2 db S tuner is van benne és ha ehhez 2db CI modul akkor valódi PIP-essé lehetne tenni a TV-t.

 

Az akkor a poén, hogy többet tud mint a mostani modellek.Mert ilyen 2CI+2S tuneres Samsung TV-t nekem nem tudtak mutatni, vagy átvágtak a bótba.

 

Előzmény: nicko (4605)
nicko Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4605

Anno az ES7000/8000-t ezzel az evolution kittel reklámozták, hogy majd azzal lehet updatelni a smart részét ami 80K volt és nem kell 2 év múlva új tévét vennie..én nem találkoztam egyetlen olyan írással sem magyar fórumon, hogy bárki vett volna ilyen kittet.

Szóval ez is ilyen lehet..hardveresen semmit csak szoftveresen javít.

Előzmény: zlota (4604)
zlota Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4604

"Ahogy a TV technológia, úgy a Samsung UHD TV is folyamatosan fejlődik. Az UHD Evolution Kit* segítségével Samsung UHD televíziója frissíthető annak érdekében, hogy kompatibilis legyen a jövőbeli UHD szabványokkal anélkül, hogy új tévét kellene vennie. Álljon készen a jövőbeli UHD szabványokra a Future Ready-vel*. *Az UHD Evolution Kit külön vásárolható meg *Ez a funkció a jelenlegi UDH kapcsolaton, műsorszórási előírásokon és a Blu-ray szabványosítási kezdeményezésein alapszik"

 

Ez mire jó?Mármint valójában mi van benne?Hardver érdekelne, mármint, hogy a TV-n mit javít fel hardveresen.

zlota Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4603

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/xxjiQoTp864" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

https://www.youtube.com/watch?v=xxjiQoTp864

 

Nem tudom be lehet-e ágyazni...

zlota Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4602

"Ehhez kapcsolódik az a hír, miszerint a Párizsban lefoglalt hamis Mona Lisa képről a szakértők megállapították, hogy művészileg jobb, mint az eredeti mű."

 

Nem létezik olyan, hogy nincs még jobb, még részletesebb!

 

A fényképet viszont ebben az esetben egy VGA kamerával készítették Mona Lisáról.Aztán azt képjavítással szépen feltornásszák, SD, HD,UHD, 4K, 8K minőségre.

 

Ha van egy fekete karika, amit lefényképezel VGA kamerával majd kivetíted egy kijelzőre, az pixelesen jobban kinagyítva hiányosan, szögletesen fog megjelenni.

Ezt lehet javítani, hogy jobbnak és részletesebbnek tűnjön.Remélem ezt ma már senkinek nem kell magyarázni, aki látott már Photoshopot működés közben.

Ha hasonló eljárást használunk, simán szebb lesz a kép, mert bár valós tartalommal nem töltik fel a képet, de a kép környezetéből szépen lehet következtetni arra, hogy a hiányzó pixelnyi részre minek kell/ene kerülnie.Az eredmény az lesz, hogy szebbnek fogod látni a képét.

 

Természetesen, ha a "javítás" nem folytatható a végtelenségig.Viszont 1-1 lépcső azért nagyon is sokat jelent.

Ahogy fejlődik a technika egyre jobbakat lehet csinálni., lesz nemsokára 3 és 4 es kör is.

Vagy 3 éve láttam photoshoppos bemutatót, ahol egy homály/bemozdult képből csináltak egy nézhetőt 1 kattal! Az egész nézőtéren ülök népnek leesett az álla!

Úgyhogy nem kell feltalálni a spanyolviaszt, csak alkalmazni kell. Remélhetőleg a Samsung is ezt csinálja, mind HD, UHD mind pedig a jövőbeli tartalmaknál.Ha nem így lesz, bizony lehet minden filmet újravenni.

 

Megtaláltam a filmet.

Innétől kezdve, lehet bármit javítani, de egyébként ez már sokkal régebb óta van, csak nem ennyire durván jól működött.

https://www.youtube.com/watch?v=xxjiQoTp864

Előzmény: GPS (4516)
zlota Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4601

Jut eszembe minap néztem, és megállapítottam, hogy nekem még mindig jó érzés nézni ezt a kis CRT képet.

Lehet megkövezni, de nincs vele különösebb bajom. Jah és csak TV funkciók vannak benne meg egy mezei TXT :D

 

UHD/HD: Érdemes megnézni- csak az élmény miatt- a Gravitáció című filmet, főleg az elejét ajánlom!

Iszonyat szép képeket/felvételeket láthatunk.Baromi jól néz ki, nagyon szép.

 

zlota Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4600

Teljesen jogos.Megerősíteni is tudom:Nekem majd 2 év után cserélték a TV-t, pedig az első évben alig volt vele gond.

Én nem mernék 3-5 évnél kevesebb garival TV-t venni.

 

Amúgy nem tudtam mi lesz majd ezzel a sok 200e-300e forintos TV-vel pár év múlva, mikor elárasztják a használt piacot.

Most már tudom, hogy nem lesz ilyen ezek nem fogják kibírni addig...

 

Ezek mennek a kukába.

Van egy CRT tv-m most jár le kb az 5 év (alap) gari, nem is volt vele semmi gond.Vendégszobába vettük, és sokat ment régebben de biztos vagyok benne, hogy még 10 év múlva is stabilan üzemelni fog, vagy fillérekért javítható.

 

Előzmény: nicko (4599)
nicko Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4599

pedig írtam.

nem tudom hol veszed meg, de samsung viszonteladónál a 6500 1+2 év gari

 

lefordítom akkor. :)

MM, Auchan, Tesco, Edigital viszonteladók. Náluk a 6500-tól 1+2 év garancia jár miután regisztráltad a tv-t samsung honlapján. Másnál vett tv-re csak az alap 1 évet engedi regisztrálni, de annak kb. semmi értelme. Tehát sima webshopos.

 

Egyébként ha 1 év alatt nem jön ki a hiba, akkor az nem is fog,

 

Murphi törvényét nem ismered? :) Dehogynem romlik el, ha úgy hozza a kedve, elektromos berendezés ráadásul az egyik legkényesebb számtech fajtából, kényes mindenre ami a vezetéken érkezik hozzá..alaplap csere 80-90K 48" esetében a kijelző dettó.

 

Egyébként ha 1 év alatt nem jön ki a hiba, akkor az nem is fog,

mert a törvény csak az alap kötelező 1 évet írja elő a többit vagy a webshop adja vagy a samsung attól függően hol veszed. Webshop 1+1 év a samsungnál meg 1+2 év gari jár a 6500-as modellre. ha ez neked nem számít vedd ahol olcsőbb és lesz 2 év garid.

Mivel nem 5 évre tervezel, akkor valóban neked felesleges vétel, nekem 14K-ért az MM-ben bőven megérte, hogy a 3 év gyártói garit követően lesz további 2 évre teljes körű garanciám az MM-nél  és mellé tűz, folyadék, töréskárra is biztosítva van 2019 nyaráig. Szívni csak akkor tudok, ha addig megszűnik az MM, Mo-n. ;)

Előzmény: bacus (4598)
bacus Creative Commons License 2015.01.02 0 0 4598

Nem értelek, ez mind 1+1 év garanciás, azaz a ue48h6500 is, az elsö év bármelyik samu szerviz, mig a második az elvileg az üzleten keresztül de szintén samu szervizben landol.

 

Egyébként ha 1 év alatt nem jön ki a hiba, akkor az nem is fog, ráadásnak 5év mulva lehet egyéb okok miatt is cserélni kell, igy ez az 5 év ez nem tudom mit jelent, de nem tünik fontosnak.

(Azt sem igen értem, hogy miért nekem kell venni hozzá? Nekem 1 forintot sem ér a két éven felüli gari)

Előzmény: nicko (4596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!