Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.30 0 0 2994

működnek valóban, de ha már korg (v. arra hajazás), szerintem ezek is vannak olyanok:

https://www.fullbucket.de/music/vst.html

Előzmény: djuice (2990)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2993

ha tényleg 20 perceként újra indítható, tuti kipróbálom (

néztem már én is korábban, csak annyira sosem volt (meg gondolom nem is lesz) akciós még kontroller kuponnal sem, hogy megvegyem

Előzmény: djuice (2990)
Russian0718 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2992

A régi szép időkben volt egy Triton Extreme 88 szintim, abban benne volt minden expansion kártya.

Ez a plugin most visszahozta az emlékeket, remek cucc. :) (ahogy az összes Korg plugin)

Előzmény: djuice (2991)
djuice Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2991

Én amúgy egy ideje a Triton, Triton Extreme plugint nézegetem benne. Egykor milliós nagy szinti workstationök teljesen jó szoftver replikációik, olyan extrákkal, hogy ihaj!

Pl. a Tritonban az összes, magához a keyboardhoz korábban elérhető, méregdrága bővítőkártyák egzotikus hangjai is implementálva vannak, amit egyben sosem próbálhatott ki az ember annak idején vagy csak nagyon kevesen, akik bőven áldozhattak erre keresetükből, az eredeti alap hangszer ára felett! ;)

djuice Creative Commons License 2021.09.29 0 0 2990

Új nap, új ötlet!

 

Van olyan kategória is, hogy stand alone, önmagában is futtatható! S bár a Roland Zenology free pont nem ilyen, de a Korg Collection igen!

https://www.korg.com/us/products/software/korg_collection/

 

Demóként letölthető és 20 percig teljesértékűen használható szoftver hangszerek próbálgatáshoz! A színvonal meg nagyon nem low level!!!

Egyedül menteni nem nem lehet bennük a beállításokat és 20 perc után újra kell indítani...

De nagyon karaj dolgok ezek ingyen!

 

djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2989

Ja! +1

Ha veszünk csak egy hangkártyát is, legtöbbhöz profi gyári, de nyilván azért még nem fullos teljesértékű, mégis "ingyenes" szoftvercsomagot kapunk, ami meghaladja magának az eszköznek is az értékét, messze felülmúlva tudásban, minőségben, sok ingyen letölthető amatőr programocskát.

Csak 1 példa, hisz egy hangkártya általában a 2. minimális lépcső computeres zenéléshez.

 

https://m.alza.hu/presonus-audiobox-usb-96-25th-anniversary-d6388127.htm

 

Előzmény: Törölt nick (2987)
djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2988

1 gyerkőc más mint mi öreg rókák. :) Az most fedezi fel a világot. Az nem megelégszik, az mindent akar (látni, tudni stb).

 

Abból indultam ki, hogy egy ismerősöm, aki régen Cubasen szocializálódott, nemrég VSTi próbálgatásra én is a VSTHostot javasoltam neki, csak mert egyszerű, free. Aztán sírva menekült tőle, mert nem értette az egészet egy Cubase után.

Hozzáteszem, én se rakom fel a Cubaset vhova, ha vmit ki akarok próbálni, de a vst3 és még újabb pluginek (pl. Roland Zenology Free) már meghaladják az ingyenes host progik futtatási képességét, hogy el se indulnak vele.

Ebből kifolyólag akartam inkább következetesebb tanáccsal szolgálni.

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2987

nyilván aki ebből él (v. csak ez az örömre :) jobban járhat a fizetős dolgokkal (a KVR-ben is van amúgy dögivel), de azért a free termékek közt is van pár használható, és az sem rossz, hogy egyből jelzi, ha frissült a plugin

 

az olyannak meg, mint pld. én, aki hetente egyszer - ha egyáltalán - elindítja vmelyik DAW-ot (mert mondjuk van ott vas hangszer is), annak elég felesleges 100 Euro-s programokat NEM használni  /ráadásul az én fülem már van szerencsére annyira rossz, hogy nem veszem észre a különbséget a fűrészjel modellezések között, csak zúgjon :)/

Előzmény: djuice (2985)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.28 0 1 2986

Világos (mint a vakablak :) ) -- ezért is kérdeztem viszonylag az elején, hogy elég lehet-e...

Előzmény: djuice (2985)
djuice Creative Commons License 2021.09.28 0 0 2985

A KVR-t a 2000-es évek kezdetétől ismerem, de azért a freeware dolgoktól nem dobtam hanyat magam sosem. A gyári fizetős dolgok sok esetben összehasonlíthatatlanul profibb és jobban optimalizált szoftverek. Persze azóta minden sokat fejlődött, de azért nem fonják ott sem kolbászból a kerítést. Magyarán ismerkedni, próbálgatni nem rossz egy kezdőnek, de aki profibb dolgokhoz szokik már az elején (pl. sok hangszerhez, hangkártyához stb. is jár a gyári vagy 3. fél kínálta pro szoftver), az nem jár úgy, mint aki Trabanton tanul vezetni és aztán az Audiban is a kormányváltót keresi, meg a tekerős ablakot. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2983)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2984

ja, az egy aranybánya :) akciós fizetősökhöz meg pld. ez

Előzmény: ÁsítóSárkány (2983)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2983

Az első link mögötti posztban lévő további KVR linkért külön köszönet :)

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2982

szerintem kezdetnek valami egyszerűbb host-al kellene kísérlezetni, ha teljesen új terület, aztán lehet a komolyabbakkal is, meg addigra kialakul tán mit is szeretne a gyerek

pld. a mulab free (ugyan VST-t pont nem kezel, de van benne saját szinti) épp elég lehet felvételre, kottázásra is, alap élő használatrameg mindneképp (az ASIO4ALL  bizonyára nem árt alá) és nem is túl bonyolult; v. ha mégegyszerűbb akkor a savihost/vsthost páros

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2981)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2981

Mondjuk erre az egyszerű célra elvileg a kottázós programok jó része is megfelel.

A kérdés, hogy inkább a felveszem sávonként és keverem (esetleg mindenféle effektekkel stb.), vagy a kottázom (akár sávonként felvéve) amire inkább szükség van. Ez meg felhasználási cél kérdése.

Előzmény: Törölt nick (2978)
Renk Creative Commons License 2021.09.27 0 0 2980

Igen. Pontosan. Próbáltam magamtól, de rá kellett jönnöm, hogy ehhez segítség kell. ÁsítóSárkány köszönöm. A MixPadot megnézem. Djuice  neked is köszönöm! Ezeket is megnézem. Illetve az Asio4all drivert mindenképpen telepítem.

Előzmény: Törölt nick (2978)
djuice Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2979

Ez vmi DJ-s szinti plugin csavargatós ez-az.

Tegyétek fel az https://www.akaipro.com/mpc-beats progit, pont ilyenekre van. Persze nem egyszerű, pár tutorial videót meg kell nézni hozzá használni, de utána máson ilyenen is vizsla lesz a gyerek, ha bejön neki. Ja, és sound packok is vannak hozzá, amin megszólal. Meg akkor az ASIO4ALL drivert érdemes alá még feltenni külön dedikált hangkártya nélkül.

Előzmény: Renk (2973)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2978

üdv, ez egy MIDI billentyű, az "összes" funkciója annyi, hogy MIDI adatot küld a számítógépnek, kellenek programok, amik a küldött adatokat valamire (pld. hangkeltés) felhasználják

bizonyára ezt is szeretnéd, hogy nyomkodja és szóljon valami

Előzmény: Renk (2977)
Renk Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2977

Egyelőre biztos hogy ingyenes verzióban gondolkodom, mert  a gyerek is csak most ismerkedik a zenélés rejtelmeivel. Kotta szerkesztés az még nem fog kelleni. Annyit tudjon, hogy felismerje és lehessen használni az összes funkcióját. Még persze egy pár effekt legyen...

Előzmény: ÁsítóSárkány (2976)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2976

A következő kérdések meg a cél, illetve az, hogy vajon elegendő-e ingyenes szoftver...

Kottaszerkesztés jelleggel ingyenesből merem ajánlani a MuseScoret. Nem ingyenesből a környezetemben a Finale különböző változatait használják jó páran.

Keverésre meg Windowson még nem próbáltam semmit, a MixPad ígéretesnek tűnik a leírás, screenshotok alapján...

Előzmény: Renk (2975)
Renk Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2975

Igen. Bocs! Ezt elfelejtettem említeni. Windows 10 64bit

Előzmény: ÁsítóSárkány (2974)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2974

Rutin kérdés: milyen operációs rendszerre?

Előzmény: Renk (2973)
Renk Creative Commons License 2021.09.24 0 0 2973

Sziasztok! Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Vettem a gyereknek egy Worlde Panda mini-t, ami az AKG mini másolata. Sajnos azonban arra nem gondoltam, láma vagyok a midihez. Megpróbáltam keresni hozzá egy programot, de nem igazán jártam szerencsével. Tudtok olyat amihez nem kell nagy hangkártya és el tud vele pötyögni a gyerek. Köszönöm előre is!

szocsaba Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2972

Sziasztok !

Ha esetleg valakit érdekelne egy Kawai ES-110 fehér digitális zongora tökéletes állapotban : garancia már nincs, de karcmentes. Pedál, tápegység, leírás, tok (Kawai 40.000 Ft volt), fehér K&M X állvány (27.000 Ft az új ára).

Mindez 190.000 Ft-ért, csak egyben. Hangminőségéről visszaolvashatod ezen a fórumon. Képeket tudok küldeni, de mint az új.

Csere, beszámítás nincs.

06-30-4118519

szocsaba@t-online.hu

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2971

Először is: ritka korrekt alul a képviselt márkák. Respekt érte!

Alapvetően nem rossz, de azért van pár kritikám.

 

Először is, a zongorahasználat céljait illene tárgyalni. Ha pedig nem tárgyaljuk, akkor a klasszikus zongoratanulást illene megemlíteni, és jelezni, hogy ebben az esetben a billentésen különösen sok múlik.

Damper rezonancia mint nüansz az szerintem kissé erős kijelentés, persze ez is használat kérdése. Ha gyerek zeneiskolája miatt merül fel a kérdés, és megvan a komoly szándék (évekre) akkor már nem mondanám nüansznak...

Ami a megszólalást illeti saját hangszórón, érdemes lenne szólni a kivitelekről (hordozhatótól bútorig).

A fejhallgatón túl hiányolom a külső erősítés, vonalkimenet tárgyalását

 

Mondjuk a konkrét modellek emlegetése azt sejteti (de csak a hozzáértőbbeknek sejteti), hogy egy szűkebb célközönségnek szánhatták, és annak a célközönségnek rendben is volna)

A félkövérrel szedett "felütés" meg annál tágabb közönséget szólít meg.

 

 

Előzmény: djuice (2970)
djuice Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2970
djuice Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2969

Nagy ez a nyári pangás itt, de hoztam egy tavaly téli cikket olvasgatni. :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.20 0 1 2968

hát én az FL-Studiot egyáltalán nem ismerem, de ha MIDI jellegő a kérdés, arra próbálok - itt - válaszolni :)

Előzmény: syrius (2967)
syrius Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2967

Köszi, ma még egyszer neki rugaszkodok, azután megkeresem. Frusztrál a kudarc :-( pedig a hangszer bemutatók csábítóak, de ez a milliónyi beállítás...

Előzmény: djuice (2966)
djuice Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2966
Előzmény: syrius (2965)
syrius Creative Commons License 2021.07.20 0 0 2965

Végül is ez lett, de 3 óra alatt nem jutottam el addig, hogy rendesen szóra bírjam. Ez nekem "kicsit" magas (vagy én vagyok túl alacsony :-( )

Nem ismersz valakit, aki megfelelő díjazás ellenében 1-2 óra alatt az alapokat beállítja és megmutatja az alapdolgokat, talán onnan már menne egyedül is.

FL Studio 20 és M-Audio Pro 61, tehát fontos, hogy a mentorom ezt az összeállítást ismerje (és legyen türelme/ped. érzéke, hogy elmagyarázza.

Előzmény: djuice (2964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!