Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18047

Értem, akkor nekem ez a Depollution hiba ez jó eséllyel állandó, mert nem akar eltűnni.

Már csak az a kérdés, hogy kire merje az ember rábízni a kocsit?? :(

Előzmény: Zolysys (18046)
Zolysys júl. 24. Creative Commons License 18046

csak az állandó hibák maradnak a hibatárolókban

Előzmény: Zeush (18044)
doominogame júl. 24. Creative Commons License 18045

Persze nem áltatom magam, hogy helyreállt a gép, mert ez a hiba súlyos hiba. A legnagyobb baj, hogy szeptember közepén megyünk haza és vissza, az kb. ötezer km. Mert itt elszaladgálnék vele dolgozni meg rövidebb utakra, de nem szeretném ha Németország közepén Alsó-Senkiföldjén mondaná be az unalmast. Vagyis mégiscsak javíttatás lesz belőle. Vagy nem.

Előzmény: Zeush (18044)
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18044

Érdekes azért, hogy ezek a hibajelzések maguktól is megszűnnek. ..

Előzmény: doominogame (18043)
doominogame júl. 24. Creative Commons License 18043

Újabb fordulat: amikor jöttem el a szerelőtől, eltűnt a hibajel és a kocsi újra a régi. Erős, gyors, stb.

Akkó most mi van?

Zolysys júl. 24. Creative Commons License 18042

Akkor hozd el Pestre és megcsinálja neked Jena és Betg :):)

Előzmény: doominogame (18041)
doominogame júl. 24. Creative Commons License 18041

Beszéltem az itteni szerb szervizzel hibaügyben.

Az ajánlatuk: teljesen eltávolítják az egész részecskeszűrő rendszert, fizikailag is és a computerből is úgy, hogy soha többet nem lesz gond vele, mert nem lesz. Ezért persze kérnek egy rakat pénz, de örökre megoldják.

Aztán megkérdezte a csóka, hogy a műtét után takarékos vagy gyors legyen a kocsi. A gyorsat választottam. Érdekes, ezen lehet állítani? A legjobb persze a nagyon gyors és nagyon takarékos lenne, de ez nem volt sajnos opció.

doominogame júl. 24. Creative Commons License 18040

Jelentem, beálltam a sorba. Depollution hibaüzenet, égő check lámpa, fele erő és iszonyat büdös, égett szag.

Teendő?

Zeush júl. 24. Creative Commons License 18039

Én nem cseréltem még, igy vettem :))

Előzmény: HZ2 (18038)
HZ2 júl. 24. Creative Commons License 18038

Mikor cseréltél utoljára gyertyát? 30.000km-ként cserélni kell. Érdemes gyárira, mert elég érzékeny rá.

Előzmény: Zeush (18036)
Zeush júl. 24. Creative Commons License 18037

Elnézést, még annyit,hogy a kocsi 2.0 SW, 140 LE benzines!

Zeush júl. 24. Creative Commons License 18036

A forummotor megette a hozzászólásomat :(

Akkor újra :)

Szisztok, segítséget szeretnék kérni!

Depollution system hibaüzim van kb. 1 hete, és kb. 3 napja hidegindításnál

az inditástól számított 3 másodperc után fulladozni kezd, kishíján le is áll a motor.

Ilyenkor gázadásra is fulladozással reagál, alig lehet felpörgetni,

majd kb. 6-8 másodperc gázzal játszás után helyreáll az alapjárat, illeve fel is pörög a motor.

Olyan a kocsi, mintha ilyenkor nem menne 1 henger.

Azt szeretném tudni, hogy ezt megoldhatja-e gyujtógyertya csere, illetve hibatörlés?

Azért kérdezem, mert hibaüzim egyszer az autó gázositása után is volt februárban,

de akkor a hibatörlés után kb. 5 honapig, mostanáig semmi gond nem volt.

Bármilyen segítséget szívesen veszek, tippeket is elfogadok!

Sajnos itt Komárom környékén nem tudom hová vihetném az autót,

ez ügyben is szívesen venném a segítséget!

Előre is köszönöm!

HZ2 júl. 23. Creative Commons License 18035

"Depollution system faulty"...

de nem hiszem, hogy a légszivattyú, mert hallom hidegindításnál, hogy elindul, illetve hogy 1-2 perc után leáll.

Hun_Fighter júl. 23. Creative Commons License 18034

Vacuum control(ler), vagy vacuum control solenoid, vagy vacuum controlled regulator, ilyesmi kulcsszavakat próbálj meg használni.

Előzmény: doominogame (18033)
doominogame júl. 23. Creative Commons License 18033

Üdv mindenki!

Technikai segítség kellene. Nem tudom a nevét egy kütyünek.

Ez egy olyan nyomást vagy vákuumot mérő cucc, ami teljesen mechanikus. Olyan tányér forma és a bevezetett nyomás vagy vákuum hatására elmozdul a tengelye vagy rúdja. Ilyen volt pl. a zsiguliban, ami a vákuum hatására tudta állítani az előgyújtást. Sok ilyet látok pl. ipari elszívókon, kisebbet, nagyobbat.

Már kerestem nyomáskapcsoló, nyomásmérő, nyomásérzékelő néven az Ebay-n, de minden szart hoz, nincs türelmem 27000 cikket végignézni.

Moó júl. 22. Creative Commons License 18032

https://www.youtube.com/watch?v=rTiYAsWe-54

Előzmény: kohajdag (18031)
kohajdag júl. 22. Creative Commons License 18031

Az szép eredmény. Nekem az említett túra után ennyi lett:

Mondjuk nálam a klíma folyamatosan be van kapcsolva (nem bírom a meleget), nem tudom az mennyit számít.

Előzmény: mroland78 (18023)
P407c júl. 22. Creative Commons License 18030

Garanciában egyetlen dolgot kellett cseréltetnem, a komplett kormánykapcsolót (az indexkar miatt, de szerintem ez típushiba), ezt leszámítva semmi különleges (olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő és üzemanyagszűrő 20e km-ként). Első fékbetéteket kellett még cserélni, mert bejelzett, kb. 80e km-nél (gyári Bosch volt, csikorgott, most ATE-t rakattam bele, ezzel nincs ilyen gond). Kb. ugyanekkor jobb első kitámasztót is ki kellett dobatnom (Lemförder), mert elkezdett robogni, most 100e km-nél ugyanez jön a bal elején is. Egyéb, kisebb dolog: Bosch parkolószenzor, amiből 10 van, 2 meghibásodott (nekem csak gyári Bosch jó bele, de ebay-ről szabad csak megvenni, töredéke árban van). Más egyéb nem volt. Jah, de, akkumulátor.

Váltóolajjal én is gondban voltam, nem cseréltettem, és nem is fogok. Azt mondják a teljes mennyiséget nem lehet 1 alkalommal cserélni, rövid időn belül kell 2x, 3x és akkor nagy eséllyel a teljes mennyiség cserélődik (de hát így nagyon sokba jön ki).

Amúgy a fogyasztása 8 liter alatt megáll, autópályán érzi jól magát, ott 6.5-ből megáll.

Előzmény: attila906 (18026)
Lenoks júl. 22. Creative Commons License 18029

Sziasztok!

Tegnap égve hagytam a helyzetjelzőt és lemerült az akksi. Sikerült a kocsit kitaszigálni a parkolóbol majd az ott lévő lejtőn gurulva beindult. Viszont a szervó elment. Nem mertem leállítani egyből mert még annyi töltés nem lehetett az akksiban, mentem vele kb. 1 km-t, leállítottam, elindítottam és visszajött a szervó. Viszont most ha álló helyzetben eltekerem a kormányt akkor legtöbbször morog a szervó és a kormányon is érzem... Mi lehet ez? Megoldás esetleg? 

noselfcontrol júl. 22. Creative Commons License 18028

Szia!

Köszi, asszem élek a lehetőséggel, már unom a hobby szerelést február óta, ebben a témában. Régen pl. nem kellett internet az autószereléshez csak jó szerszám:(

Még egy adalék: hidegen elég jól húz, de ahogy melegszik úgy lassúl le.

Akkor mailben kérdezősködök a részletekról.

Előzmény: betg (18016)
Levente1978 júl. 22. Creative Commons License 18027

HZ2 kollega erdeklodott, nekem nincsen szuksegem atalakitasra. :-)

Előzmény: betg (18015)
attila906 júl. 22. Creative Commons License 18026

Milyen az autó megbízhatósága, szerelés költségek netán ha valami romlik.  De legjobban a váltótól félek, mennyi km után kell olajat cserélni a váltóban és milyen olaj megy bele .. egyenlőre ennyi asszem . 

Előzmény: P407c (18017)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18025

Hát én csak úgy nagyjából szoktam utána számolni, de fedi a valóságot...

Előzmény: gun111 (18024)
gun111 júl. 22. Creative Commons License 18024

Tankolás alapján is ennyi? Nekem a V6 benzin 3 decivel többet mutat, mint a valós...

Előzmény: mroland78 (18023)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18023

Nekem most ennyi... pedig tényleg hajtom autópályán is, hegyekben, városban, normálban is...

Előzmény: kohajdag (17989)
339pug407 júl. 22. Creative Commons License 18022

Koszi. Ha idon engedi felkereslek.

Előzmény: betg (18002)
gun111 júl. 22. Creative Commons License 18021

OK, ha gondolod, akkor Moo-nak odaadom a "csere" vezérlésmódosítómat, aztán ki tudjátok azzal is próbálni, hogy szűnik-e a hang...

Előzmény: mroland78 (18020)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18020

Lehet igazság abban amit írsz, mert hidegen is erős dieseles hangja van, de pár másodperc múlva szépen elhalkul és gyönyörűen jár. Mintha melegen nem halkulna csak el inditás után. Ha megyek vele akkor elhalkul de nem tudom mikor szokott, mert akkor már nem hallom a menet zajoktól...

Ha haza tudok menni augusztusban, akkor megkeresem Moo-t, hogy nézze át nekem az első rendszámtól a hátsóig! Mindent tudni akarok a kocsiról és mindent le akarok ellenőriztetni... meg akarok egyszer nyugodni, hogy minden rendben és később amint van valami, azonnal javítani... csak ehhez egyszer rendbe kell tennem mindent, ahjoz meg tudnom kell minden esetleges gondját...

Előzmény: gun111 (18018)
mroland78 júl. 22. Creative Commons License 18019

Hát volt már rádugva komputer, Peugeot szervízben is, meg maszek embernél is, nem írt ki hibakódot. De nem tudom, hogy jó dolgot néztek-e...

Előzmény: gun111 (18018)
gun111 júl. 22. Creative Commons License 18018

Szia!

A dízelhang esetleg amiatt is lehet, hogy nem működik normálisan a vezérlésmódosítód... Diagolva volt már az autód?

Üdv!

Előzmény: mroland78 (18013)