Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2004.08.23 0 0 6
Nálunk egy Fatar SL 990-XP van a "családban"; anno ajánlgatták hozzá az EM-valami, illetve a Kurzveil hangmodult... Az előbbi egy bedobozolt hangkártya, maximum "elviselhető" hangmintákkal (néhány hagszernél pl. heveny hányingerem támadt a középtartományban is, alsó-felső tartományokban meg csak tippelni lehetett, hogy ugyan, most milyen hangszer akar szólni...).
A Kurzveil jobban szólt (De drágább, nem azonos az ár!), viszont szintén buta: semmiféle PC-s/Mac-es kapcsolata nincs. Azt kapod, ami benne van, nincs lehetőség hagmintákat beletölteni/editálni, esetleg effektezni egy picinyt.

Az átmeneti megoldás egy Hercules Game Theater hangkártya képében jelentkezett (A saját soundfonttal is kenterbe verte az EM100-as modult, viszont szoftszintizni alkalmatlan, r. nagy a latency-je hozzá).
A hankártyát egy Roland XV-2020 követte, két hónaposan 300 Euro-t kóstált az ebay-en. (Tény, hogy ki kell fogni...) Az "öregebb" JV-1010 is tud nagyon szép zongorákat, használtan hasonló áron -- ha épp van valakinek eladó.

Köztes megoldásnak egy jó hangkártya (pl. SB Audigy), aminek kicsi a latency-je, egy jó szoftszintivel is nagyon szépen tud szólni, tudom javasolni. Nem egy hangversenyzongora az tény, de otthoni gyakorlásra korrekt lehet.

Ha fülhallgatózni akarsz, akkor nekem nagyon bejött az AKG K301Xtra (acélkék kagyló, bőrös fülpárna... Nagyon dezájnos -- és iszonyat jól szól), hátránya, hogy huszonX ezer Ft. :-(

Ami a legfontosabb az egészben: Menj el, próbáld ki, hallgasd meg, és utána döntsd el, mit veszel. Tény, hogy az "egyberolandvagyyamaha" kívülállók számára "értékesebb", viszont nehezebben fejleszthető... (Bizonyos Roland zongik is Fatar billentyűzetet tartalmaznak -- a hangzásról meg valamelyik (JV/XV) hagmodul "beépített" változata gondoskodik...)

Előzmény: Kurtágo (4)
baca Creative Commons License 2004.08.23 0 0 5
Kb. négy-öt éve vettem egy Rolandot a Fellegi zongoraszalonban. Nekem bejött, bár igazán csak az alsó regiszterek szólnak jó telten. Ami a lényeg, a régi pianinót beszámították, így kb. féláron vettem. Persze nem írtad, hogy milyen zenéhez kell, nekem klasszikushoz otthoni gyakorlásra. Arra teljesen jó.
Előzmény: kutykurutty (-)
Kurtágo Creative Commons License 2004.08.23 0 0 4
Ha a pianínó-hangzás, billentés a hasonlítási alap, elég nehéz lesz pianínónál olcsóbb megoldást találni. A PII, MIDI kábel, erősítő, hangfal szerelés pedig megöli a hangulatot... Én kb. 10 éve zenélek pianínón egy olyan társasházban, ahol kifelejtették a hangszigetelést a lakások között. Még élek.
Előzmény: janedoe78 (1)
OsCaR Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3
A digizongiknál ált. elég jól (jobban) össze van lőve a hangzás és a billentés- érzet, azért drágábbak jóval, meg a márkanév miatt ... Pár oldal, ahol körülnézhetsz, mert vannak ezzel foglalkozó cikkek/topic-ok (érdemes a fórumokba beleolvasgatni) www.syncopa.hu www.absolute.hu www.hangmester.hu ezenkívül el kell menni a boltokba kipróbálni mindet, és javaslom hogy ehhez vigyél mindenhová ugyanazt a jó minőségű fejhallgatót (ha nincs, kérj kölcsön 1-2 hétre, ha tudsz, és szokd meg előtte a hangját), másképp a hangjukat egyszerűen nem lehet összemérni ha különféle erősítőkbe dugdossák különböző akusztikájú boltonként ... s végül a szégyentelen promóció: Ha a Fatar + hangmodul mellett voksolsz, lenne egy eladó Yamaha P-50m zongoramodulom, egy meghallgatást mindenképpen ajánlanék. Részletek az Adok-Veszek topicban.
Előzmény: kutykurutty (-)
janedoe78 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 1

Szia kutykurutty!

Sajnos nekem sincs tapasztalatom, de engem is hasonló kérdések foglalkoztatnak. Eddig hangszer.lap.hu-n nézelődtem, de azok a digi zongorák, amik jónak tűntek (én is hasonló paraméterekkel keresek hangszert), számomra elég drágák voltak. Nem tudom, hogy használtan (esetleg e-Bay-en?), vagy külföldön érdemes-e próbálkozni?

Annyira nem másztam még bele a témába, de nagyon szeretnék egy hangszert, társasházban meg elég macera "valódi" pianínót tartani. Az a baj, hogy az elektronikus hangszerekhez meg nem értek...

Bízom benne, hogy talán idevetődik egy hozzáértő, aki megmondja nekünk a tutit ;-))

Figyelni fogom a fejleményeket!

janedoe

 

Előzmény: kutykurutty (-)
dözzdözz Creative Commons License 2004.08.23 0 0 0
0 tapasztalatom van.....
Előzmény: kutykurutty (-)
kutykurutty Creative Commons License 2004.08.23 0 0 topiknyitó
Zongora ? Zongorabillentyuzet + hangmodul ?
Szamomra fontos feltetelek: 88 billentyu, zongorabillentes/dinamika, "szep" zongorahang.
Ami nem kell: kiseret, tul sok flanc, allitgathato tekerentyuk, hangszinek, amitol csak dragabb lesz, de ugysem hasznalnam.
Amikkel eddig baratkoztam (ismeros ajanlotta + neten nezegettem):
Fatar SLXXXXXX billentyuzetek (880, 990, mittomen mar, milyen szamuak) valamilyen hangmodullal (altalaban egy olcso EM valahannyal, illetve kurzweil me valami nevu
cuccal aruljak, mindenhol fillerre ugyanannyi az aruk - legalabbis a billentyuzeteknek)
Onallo zongorakat egyelore meg csak (szamomra) aranyarban lattam.
Vsz. be kellene mennem par boltba, csak gondoltam, tapogatozom elotte, hatha megosztja vki velem a tapasztalatait.
Koszonom !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!