Keresés

Részletes keresés

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 -1 0 26876

Van Erőm

 

Sokszor tapasztaltam életem során, hogy inkább a nagy dolgok, történések, cselekedetek számítottak igazi csodának. Rá kellett jönnöm, hogy életünk minden percében Isten csodáit vehetjük észre, csak nyitott szemmel kell járnunk. Csodának számít az, hogy Isten gondoskodik gyerekeinkről, és egészségesen megtartja őket. Csodának számít, hogy a kellő időben elegendő erőt, türelmet, szeretetet ad a szülőknek, nagyszülőknek a feladatok elvégzéséhez. Csoda az, hogy a mai reggel is felébredhettünk, és láthatjuk az eget, és az egész teremtett világot.


Tehát észre kell vennünk a mára hétköznapinak tűnő csodákat is, gyermeki alázattal, és nyitott szívvel hálásak kell lennünk mindenért.


Hadd kérdezzem meg: Tudsz-e hálásak lenni? Tudsz-e teljes szívvel örülni?
Isten jósága, szeretete, kegyelme ebben a percben is körülvesz téged. Minden új nap Istennel kezdődik, aki nem engedi szeretett gyermekeit üres kézzel a nagy világba, hanem Igéje és Szentlelke által felkészít bennünket, és megtölti lelkünk tarisznyáját. "Mindenre van erőm a Krisztusban, aki engem megerősít." (Filippi 4:13)


Annyi megkeseredett ember van körülöttünk, annyi a szenvedő, lelkileg, testileg betegségben szenvedő. Vigyük el sokakhoz a mennyei útravalót. Ismertessük meg másokkal is Isten csodáit, amelyeket eddig nem vettek észre: egy mosoly, egy szeretetteljes ölelés, egy madárka csicsergése, vagy minden esőcsepp, amely a földre hull táplálja a növényeket.


Lehet, hogy vannak nehézségek, betegségek az életünkben, de ha vigyázunk a lelkünk tisztaságára, és igyekszünk megtartani az Istennel levő állandó kapcsolatunkat, akkor bátran indulhatunk előre.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.27 -1 0 26875

:)  Nem vagyok belé szerelmes, de jónak találom a gondolatait. :)

Előzmény: T0to (26874)
T0to Creative Commons License 2018.08.27 0 1 26874

Már tudom!

Halálosan szerelmes vagy Laci atyába.

Innen jön az a végtelen gondolat, idézet...

Igazam van, vagy igazam van? :)

Előzmény: Rozálka3 (26873)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.26 -1 0 26873

Időzz a Forrásnál és csillapítsd szomjadat! Engedd, hogy az Élő víz folyamai belőled is előtörjenek és sokan olthassák szomjukat általad! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.25 -1 0 26872

Ebben a bizonytalan világban a bizalom a biztos pont. Ebből fakad a megbocsátás, a szeretet, az irgalom. Lehet félelem nélkül élni, bizonyosság nélkül is!  /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.24 -2 0 26871

Büszkeség a nevem. Csaló vagyok.


Elcsalom tőled Isten-adta elhívásodat (sorsodat),
mivel kiköveteled magadnak saját utadat.

 

Elcsalom tőled a megelégedettséget...,

mivel azt mondogatod magadnak: „ettől azért ÉN jobbat érdemlek”

 

Elcsalom tőled az ismeretet...,
mivel azt gondolod, hogy már úgyis mindent tudsz.

 

Elcsalom tőled a gyógyulást...,Elcsalom tőled a szentséget...,
mivel eleged van abból, hogy folyton megbocsáss,
és nem vagy hajlandó beismerni, amikor hibázol.

 

Elcsalom tőled a látást, mert inkább magadat nézegeted a tükörben, minthogy kinézz az ablakon.

 

Elcsalom tőled az igaz barátságot,
mivel igazi énedet úgysem láttatod senkivel.

 

Elcsalom tőled a szerelmet...,
mivel a valódi szerelem áldozatot követel.

 

Elcsalom tőled a nagyszerű mennyországot,
mert nem vagy hajlandó a földön mások lábát megmosni.

 

Elcsalom tőled Isten dicsőségét,
mivel meggyőztelek, hogy sajátodat hajszold.

 

Büszkeség a nevem. Csaló vagyok.


Kedvelsz engem, mert azt hiszed, hogy csak érted élek.


Nem igaz! Célom csupán az, hogy bolonddá tegyelek.


Isten olyan sokat tartogat a számodra – ezt belátom – de ne aggódj,
Ha ragaszkodsz hozzám, ezt sohase tudod meg.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.24 -1 0 26870

Vak vagyok és Te járni késztetsz. Közben fogod a kezem és a sivatagot tóvá változtatod, a járhatatlan utat járhatóvá teszed. Köszönöm! /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.23 -1 0 26869

Jézusom bízom benned, és ezért megengedem, hogy te határozz meg engem mindig mindenben!

/Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 26868
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.22 -1 0 26867

Jézusom ma reggel is átadom a mai napra elkészült forgatókönyvemet. Megengedem, hogy átírd és meglepj, mert szeretsz én pedig bízom benned!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.21 -1 0 26866

Mivel állandóan szeretve vagyunk Istentől, lelkünk normális állapota az öröm, a derű. Aki hisz ebben az hálás, a hálás szív pedig könnyen énekel és dicsőíti Istent!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.21 -1 0 26865

Akkor szerencséd volt.  Legalább eltudtál menni misére. :)

Előzmény: forgione1 (26864)
forgione1 Creative Commons License 2018.08.21 -1 0 26864

Horvátországban szívtam, nem tudtam, hogy 15-e (Nagyboldogasszony) ott nagy ünnep, minden zárva.

 

Nálunk meg hétköznapi munka - miközben hirdetjük mennyire ápoljuk és védjük fene nagy kereszténységünket.

 

Van aki nem hirdeti, hanem cselekszi....

Előzmény: Rozálka3 (26863)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.20 -1 0 26863

DJK. Szeretettel ajánlom Josip Loncar ,, Szeretném hogy élj" Play áruházról, androidos telefonra letölthető könyvét. Sokan ismeritek őt ,vagy legalábbis hallottatok róla. Ő Horvátországban él és Isten elhívta hogy hirdesse az Evangéliumot. Nagyon sok ember megtért,meggyógyult,megszabadult,az ő szolgálata által. Magyarországon is többször volt ,több napos lelkigyakorlatot tartott. Több könyvet írt,de ez amit ajánlottam ,letölthető. Tehát mégegyszer. ,,Szeretném hogy élj". Jó hallgatást. Isten áldjon meg benneteket.

 

 

 

Letöltöttem, meghallgattam.  Tök jó!!!   Ajánlani tudom neked is Tesókám.

 

És minden Istenhívőnek.

 

Az elején kezd el hallgatni mert csak úgy belehallgatva kemény lehet. Én is először csak belehallgattam és nem igazán tetszett.  De az elejétől kezdve nagyon jó.

 

 

 

Előzmény: forgione1 (26843)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.20 -1 0 26862

Az Atya szándéka szerint, életünk sziklája Krisztus, szeretetben való növekedésünk mozgatója a Szentlélek, jövőképünk pedig a mennyország. Ha nem, akkor ma is meg kell térnünk! /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.19 -1 0 26861

Jót nevettem ezen a kis történeten. :)) Ezt még soha nem hallottam, de most egy héten belül másodjára hozza elém az Úr.

 

A múlt héten a lelkigyakorlaton mesélte el az atya, a megszokásainkkal kapcsolatba ezt a kis történetet.  Megszokunk vallásos és nem vallásos dolgokat egyaránt és nem vagyunk hajlandók lemondani róla. Bele gyepesedünk.  Már csak megszokásból járunk misére, mondjuk az imákat.....  Hozzá tartozik a napi rituálénkhoz.  Úgy mint a macska megkötözése.

 

A katolikusoknál nagyon jól el lehet bújni az előre gyártott imák mögé.  Egész várakat lehet belőlük felépíteni amik megvédenek bennünket Istentől.  Így nem kell Istennel élő kapcsolatba lépni.

Kivan ez fundálva! Addig se gondolkozol.

Dehát akad egy két szent akik nem a "nyájba" olvadtak, hanem a pásztorra hallgattak.

Előzmény: polária (26858)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.19 -1 0 26860

A Szentlélek a keresés lelke. Boldogok a keresők, mert vágyakoznak a megértésre és közben együtt érzővé válnak mindenki iránt.  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.19 -1 0 26859

Hiszem, hogy a valóság Krisztusban van! Erről én nem bizonyítékot akarok, hanem alázattal jelen lenni benne, hogy megérthessem és befogadhassam az ajándékait.  /Laci atya/

 

polária Creative Commons License 2018.08.19 -1 0 26858

Amikor a szellemi mester és tanítványai megkezdték szokásos esti meditációjukat, a macska, ami a kolostorban élt  zajt csapott, hogy képtelenek voltak folytatni a gyakorlatot. Elrendelte hát, hogy kössék meg a macskát a meditációk alatt.

Évekkel később, amikor a tanító meghalt, a macskát továbbra is megkötötték az esti gyakorlatok idejére. Amikor az öreg macska is eltávozott, egy másik macskát hoztak a kolostorba, amit ugyancsak megkötöttek.

Évszázadokkal később, a szellemi tanító leszármazottai tanulságos, és igen értékes tudományos tanulmányokat írtak a macskák megkötésének rituális és vallási jelentőségéről.

 

manófrici Creative Commons License 2018.08.18 -1 0 26857

Rozálka, azt kérdezném Tőled, hogyan kell szeretnünk a szegényeket erről mit mondott Jézus?   És miként tekintett a rabszolgákra? -- Erről mit tanított?   Amerikában keresztények tartottak keresztényeket rabszolgaként!? 

Előzmény: Rozálka3 (26856)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.17 -1 0 26856

Amennyiben a Gondviselő működik és mindenben jelen van, akkor mi a tennivalónk? Nem az események irányítása, hanem sokkal inkább együttműködés azok Irányítójával!  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.17 -1 0 26855

"ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben,
ott vagyok közöttük.” /vö. Mt 18,15-20/

 

- És ha egyedül vagyok éppen otthon, a szobámban?
Jó tudni, hogy akár közel vagyunk egymáshoz test szerint, akár távol vagyunk egymástól test szerint, mi mindig közösségben imádkozunk...

 

Az imádságunk mindig közösségi imádság,
- mert mindig a teljes közösséget szolgálja,
- mert minidig egy még szorosabb közösséget mozdít elő, valósít meg ...

 

Amikor mondjuk "Mi Atyánk",
vagy amikor mondjuk "Üdvözlégy(...) asszonyunk, Szűz Mária"
- rögtön tudjuk /a szavak is megmutatják/
- rögtön érezzük /a szívünk is jelzi/
hogy nem egymagunkban vagyunk,
hogy nem egymagunkban szólongatjuk az Urat és a Szent Szüzet,
hanem az egész imádkozó keresztény közösséggel együtt.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.16 -1 0 26854

A szeretetből fakadó önkiüresítés útján felismerjük, hogy Valaki fogja a kezünket és vezet bennünket. Ekkor már minden őrá mutat és úgy tűnik minden rendben van!  /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.15 -1 0 26853

A hitben való "vízen járás" folyamatos meghívás az önátadásra, a bizalomra, az adásra és a közösségben való létre.  /Laci atya/

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.14 -1 0 26852

"Tudod mi fáj a legjobban?


A szeretet. A szeretet a legnagyobb erő a világon, és ha falba ütközik, akkor nagyon fáj. Ha ez megtörténik, akkor két választásunk van. Megölhetjük a szeretetet, hogy az többé ne okozzon fájdalmat. De akkor meghal egy részünk is. Ám azt is kérhetjük Istentől, hogy nyisson egy másik utat a szeretet számára... Ha lehetetlen a magunk régi emberi módján szeretni, akkor Isten megadhatja nekünk a maga tökéletes szeretetét."

 

(Corrie ten Boom : A menedék)

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.14 -1 0 26851

Az önkiüresítésből fakadó alázat, nem tartja magát érdemtelennek és az sem fontos neki, hogy kié az érdem. Így növekszik a szeretetben!  /Laci atya/

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.14 -1 0 26850

Van Erőm

 

Feladatunk van. Minden ember számára Isten más-más küldetést adott. Ahogy az igében is olvashatjuk van, akinek öt talentumot, van akinek kettőt, és olyan is van, akiknek egyet. De a lényeg az, hogy minden ember rendelkezik valamilyen talentummal.

Mindenek előtt az első nagy feladatunk, hogy szeressünk másokat. És ha őszinték akarunk lenni, ez nem mindig olyan egyszerű. Lehet, hogy azt a talentumot kaptuk Istentől, hogy másoknak kell megmutatnunk az Ő szeretetét.


Egy történet nagyon szépen megmagyarázza ezt: Az Alkotó a rózsának azt a feladatot adta, hogy mutassa meg másoknak az igazi szeretetet. De, ahogy a rózsa próbálkozott gyakran megszúrta a szeretett személyt, míg rá nem jött, hogy először mástól kell megismernie a szeretetet.


Nos, ugyan így mi is néha megbántjuk egymást, és olykor mi is kis-nagy tövisek vagyunk, addig amíg meg nem érezzük az Atya szeretetét, amellyel gondoskodik rólunk. Így rá fogunk jönni, hogy azt a szeretet, amelyet Istentől kapunk tovább kell adnunk, mert csak így tudunk boldogságot okozni Istennek, másoknak, és végül magunknak.


Olykor, hogy szeretni tudjunk szükségünk lesz egy támogatásra, biztatásra, hogy legyen erőnk szeretni még azt a személyt is, aki megbántott, megsértett, netán fájdalmat okozott.
Fontos, hogy a bennünk levő haragot, szeretetlenséget azonnal tegyük le Isten kezébe, és ne hordozzuk sokáig, mert az megbetegítheti a testünket.


És ez az igazi igehirdetés, amikor egy ember önzetlenül tud szeretni egy másikat. Feltevődött a kérdés bennem: Hol állok én ettől? Talán nem is a válasz a fontos, hanem az, hogy ismerjem, és tudjam, hogy ki az én erősségem ebben az életben, és ki tudja elvetni a szeretet magjait az én szívemben is.
Lehet, hogy a szeretet magjai a te életedben is gyengék, de bátran kérd Istent, hogy erősítse meg, hogy majd az egész életed gyümölcsöző legyen.

 

Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.13 -1 0 26849

Ez engem is megragadott.  :)

Előzmény: magyarpityu (26848)
magyarpityu Creative Commons License 2018.08.13 0 0 26848

Csak a fényedből adhatsz, az olajodból nem! Balga vagy, ha szétosztod a Csendes idődet, az Ima idődet, az Ige idődet. Okos vagy, ha árasztod a fényedet, jóságodat, szeretetedet, irgalmadat, örömödet, és Istent dicsőítésedet!

 

De jó gondolat, telitalálat!

Előzmény: Rozálka3 (26845)
Rozálka3 Creative Commons License 2018.08.13 -1 0 26847

Csak az önkiüresítésből fakadó szeretet használja jól az Istentől kapott ajándékokat. Ez a szeretet másokat tölt el örömmel, erővel és bátorsággal! /Laci atya/

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!